De vv Katwijk heeft ARC al snel 'plat' o derpu Quick Boys nog geen geoliede machine Ter Leede strandt op HVO: 2-4 Noordwijk denkt alleen maar aan 'aanvalluh!' Sport V \v\\ Li Nieuweling helpt Celtic aan winst J^AAANDAG 12 SEPTEMBER 1994 ROB ON04RWATER.071 TIM BROUWER DE KONING Drie keer scoren in een uitwed strijd en nog niet winnen. Dat woverkwam Quick Boys afgelo pen zaterdag in en tegen Volen- idam (3-3). De Katwijkers maak- aten aan de boorden van het IJs- ojselmeer hetzelfde mee als de ^Volendammcrs een week gele- ijden in Noordwijk. waar zij drie «eer scoorden en net zo veel te gentreffers moesten incasseren. MOpbrengst na twee competitie duels in de eerste klasse A: Vo rendam als perfecte middenmo ter met twee punten (doelsaldo: 16-6) en Quick Boys als topper .3imet drie punten (doelsaldo: 7- K "I Toch droop de blijheid niet af sjvan de Katwijkse gezichten, sjHoewel Quick Boys na een ma ^tige doelpuntloze eerste helft lange tijd achter de feiten aan liep. keerden de kansen halver wege de tweede helft in het voordeel van de ploeg van trai ner Henk Wisman. Na twee snelle gelijkmakers (Hans van der Plas en Martin Steenvoor den) bezorgde laatstgenoemde zijn ploeg voor het eerst een voorsprong (2-3). Quick Boys. dat na de rust net als Volendam attractief en bij vlagen sterk voetbalde, leek definitief door te drukken. Maar nadat aanvoer der Van der Plas ongelukkig was uitgegleden, stond Quick Boys in een mum van tijd weer met beide benen op de grond. Wim Kras. overgekomen van Marken, voltrok met een subtie le schuiver het vonnis over de blauwwitten. De levensgevaar lijke spits, die tot verbazing van trainer Ron van Niekerk nog steeds niet voor de proftak maar voor de amateurs van Volen dam uitkomt, had aan de klein ste mogelijkheid genoeg om het net te vinden. Ook als Van der Plas op het natte veld was blij ven staan, was die gelijkmaker er wel gekomen. Dat de Kat wijkse verdediger in zijn eigen verdediging een steekje liet val len en aan de andere kant regel matig de achterhoede tot wan hoop bracht, was tekenend voor de spelopvatting van Quick Boys. Trainer Wisman heeft aanval len namelijk tot kunst verheven. ..Ik denk dat we het publiek wat aardigs hebben laten zien", zei de Amsterdammer na afloop. „Het risico is dat wij daardoor achterin steekjes laten vallen. Daar zeg ik op de trainihg wel wat van. Al ligt het probleem niet alleen bij de verdediging. Zo hebben in het eerste half uur enkele dotten van kansen laten liggen. Er had vanmiddag meer ingezeten, al is een gelijkspel bij Volendam qua resultaat niet eens zo slecht." Door de grillen van beide elf tallen werden de (voornamelijk Katwijkse) supporters heen en weer geslingerd tussen hoop en vrees. Zo zette Quick Boys hal verwege de tweede helft een af grijselijk misverstand in eigen strafschopgebied (2-1 door Kras) meteen na de aftrap recht: 2-2 door Steenvoorden, die twee minuten later zelfs voor 2- 3 zorgde. Desondanks functio neerden de blauwwitten bij de amateurs van Volendam nog niet als een geoliede machine De mengeling van Katwijkse routine (Floor van Duyn. Van der Plas), toegevoegde waarde uit Noord-Holland (Steenvoor den, Thony Fens) en jeugdig elan (de lichtvoetige Hichan Rbii) heeft kennelijk nog tijd nodig om uit te kristalliseren. Daarbij miste de ploeg nog een portie 'bindmiddel' in de ge blesseerden laco Heeringa. Fred Kanbier en Peter Kruit, die met een liesblessure tobt. Geen excuus als de rest van' de selectie zijn beste beentje voorzet. Maar niet iedere pupil van Wisman kwam in het pa lingdorp even goed uit de verf. Met name de as van het team liet zich soms verrassen door de Volendammers, die hun spreek woordelijke techniek koppelden aan een portie robuuste houte righeid. Scheidsrechter Kleiker liet de thuisclub begaan, maar slingerde in de slotfase wél Ro nald van Dijk van Quick Boys op de bon na een charge tegen Kees Bank. De Volendamse middenvel der krabbelde gelukkig weer op en was daarmee beter af dan zijn ploeggenoot Ion Guyt. die in blessuretijd per brancard van het veld we ril gedragen. Omdat trainer Van Nieketk zijn beide wissels al had gebruikt, stond Volendam nog enkele lange mi nuten met zijn tienen met de rug tegen de muur. De beste mogelijkheid kreeg invuller Hans Rovers, maar zijn inzet werd van de doellijn gehaald. Een overwinning van Quick Bov-s tegen een incomplete te genstander zou ook te veel van het goede zijn geweest. Als de Katwijkers op volle toeren draaien, moeten zij het karwei in de reguliere speeltijd kunnen afmaken. Quick Bow Van der \iei Vluap. leus. Vinden iel. V.m der Plas Van l)i|k. laap van Duyn. Floor van Duvn. Steem oorden. Ilarteveld (75 Rovers 5Het duel tussen Katwijk en ARC was zaterdag na een S klein kwartier al gespeeld. Vanzelfsprekend maakten bei de ploegen op sportpark 'De Krom' de gebruikelijke j speeltijd van negentig minuten nog vol. Maar voor het resultaat was dat absoluut niet meer van belang. Katwijk, dat de streekderby uiteindelijk met 4-0 won, was immers na veertien minuten, na de tweede treffer van Marco de Ridder, al zo goed als zeker van de winst. KATWIJK GERT-JAN ONVLEE Meer nog dan de aan de neder laag. had ARC-trainer Wim van Zwam zich geërgerd aan het feit dat zijn ploeg opnieuw te vroeg de pijp aan Maarten gaf. „In Katwijk van Katwijk verliezen, dat is op zich niet zo erg. Dat kan gebeuren. Maar dat er op een gegeven moment niet elf. maar hooguit nog zes, zeven man voor een goed resultaat lo pen te knokken, daar kan ik me wel over opwinden." ARC gaf zich zaterdag inder daad snel gewonnen in Katwijk. Na zich in de eerste tien minu ten als een volwaardige tegen stander te hebben gepresen teerd, stortte het Alphense bas tion binnen vier minuten als een kaartenhuis in elkaar. Twee doelpunten van Marco de Rid der vormden daartoe de directe aanleiding. Eerst kopte de lin kerspits raak na een voorzetje van Hans Zwaan (Pim Lange- veld had daarvoor dé onderkant van de lat geraakt), vervolgens gleed De Ridder de bal binnen na schitterend voorbereidend werk van Carlo van Zeist, Ken neth Braaf en Kees Krayenoord. Doelpunten die de Katwijkse supporters in vervoering brach ten. maar die Van Zwam aan de zijlijn bepaald niet vrolijk maak ten. De coach van de Racing wilde later niets afdoen aan de Katwijkse zege. maar vond die eerste twee goals wel erg 'goed koop'. „Bij die eerste krijgt Zwaan alle tijd om een voorzet af te leveren en kan De Ridder die bal toch nog ongedekt in koppen en bij die tweede mag Krayenoord op rechts helemaal vrij doorgaan. Dat kan natuur lijk helemaal niet." Het kon echter wel en rege rend kampioen Katwijk genoot er zichtbaar van. Wellicht wat te veel, want de gretig begonnen thuisclub schakelde al dan niet bewust al spoedig over naar een wat lagere versnelling. Het toe rental werd hoog genoeg ge houden om niet echt in de pro blemen te komen, maar ARC mocht weer mee voetballen. Voor de pauze al, maar zeker na de hervatting. Het was echter tekenend voor de kracht van het Alphense verweer dat Katwijk- -doelman Teun van Duyvenbo- de zaterdag niet een keer tot een spectaculaire redding werd gedwongen. Aan de andere kant lag dat met Michel de Rijk wel wat an ders. De vervanger van gebles seerde Marco Wins moest met enige regelmaat aan de bak. Deed dat werk naar behoren, maar werd achttien minuten voor tijd desondanks met Kat wijk goal nummer drie gecon fronteerd. De doorgebroken Marco de Ridder was door Paul Dijkman onreglementair tegen het gras gewerkt en johan Voge laar mocht vanaf achttien meter aanleggen. Vogelaar stuurde de bal slim over de muur in het Al phense doel. Een doelpunt dat voor Voge laar direct de bekroning bete kende van een puntgave wed strijd. De opvolger van Henry Pouw speelde zowel verdedi gend als opbouwend ijzersterk. Zoals overigens ook de gestopte Johan de Kroon in Wilfred Kwestro een hele goede opvol ger lijkt te hebben gekregen. Het beleid is er bij Katwijk op gericht het 'oude' kam pioensteam over een periode van drie, vier jaar sterk te ver jongen. Er wordt daarbij reke ning gehouden met de moge lijkheid dat het viaggeschip tij dens dat proces een stapje terug moet doen. Als alle inpassingen Hans Zwaan heeft Marco de Ridder (11) in staat gesteld de 1-0 voor Katwijk in te knikken en wordt passend bedankt. Kees Krayenoord (9) komt meefeesten, ARCer Richard de Vlaming (10) heeft heel andere gedachten. foto hink bouwman de komende jaren evenwel net zo soepel verlopen als dit sei zoen, is het nog maar de vraag of de Krom-bewoners inder daad even genoegen zullen moeten nemen met een plaatsje op de tweede rang. Na de treffer van Vogelaar kabbelde het toch al lang niet meer spectaculaire duel hele maal rustig naar het eind. Tot dat Kees Kravenoord in de aller laatste minuut de ingeving kreeg om vanuit stand uit te ha len. liet uitzicht van doelman De Rijk was niet optimaal, daar bij zal hij de inzet van Krayenoord niet hebben ver wacht. Hoe dan ook: de bal ver dwecn vlak langs de linkerpaal in het ARC-doel. Waardoor Katwijk het eerste competitieduel met een klin kende overwinning afsloot en ARC na twee wedstrijden nog op nul winstpunten (en een weinig aansprekend doelsaldo van nul treffers voor en zes te gen) staat. Geen reden voor paniek, vond Van Zwam na afloop. Maar wel een aanleiding om ue zaken in Alphen 'op scherp' te zetten. „Ik heb alle vertrouwen in deze ploeg. Dit team kan veel beter voetballen dan het zelf SASSENHEIM ERIK VAN DOP VOETBALMEDEWERKER In de schaduw van de voetbalgrootmachten uit de Bollenstreek voert Ter leede een strijd om erkenning. Dit houdt de wens in, dat het viaggeschip spoedig moet doorsto men naar de eerste klasse. Een treetje lager zal het daarvoor echter nog de nodige klip pen moeten omzeilen. Zaterdag lukte dit niet al te best, want Ter Leede strandde in de thuishaven op HVO (2-4). De averij werd voornamelijk opgelopen tij dens vijf minuten van onachtzaamheid aan het eind van de eerste helft, waarin HVO twee maal scoorde. Allereerst bracht slecht uitverdedigen van de thuisclub Mark Maat- sen alleen voor doelman Jan Biankespoor Hij had in die situatie geen moeite een 1-2 voorsprong voor de gasten uit Vlaardingen op de borden te brengen. Even later profi teerde Glen Brown van de verbijstering bij Ter Leede, door raak te schieten nadat een scheidsrechtersbal aan de rand van het strafschopgebied (toegekend vanwege een tweede bal op het veld) via de leidsman voor zijn voeten sprong. „En twee treffers vlak voor rust zijn dodelijk', vond ook trai ner Freek Rienks. Voor de fatale vijf minuten had Marcel Bremmer de thuisclub al vroeg in de wed strijd op voorsprong gebracht. Hij promo veerde een lage voorzet van Luuk van de Hoeven tot doelpunt. Twee halve overtre dingen binnen de 16-meter telde de verder goed leidende De Graaf daarna op tot een volle strafschop voor HVO. Eric Snijk liet het buitenkansje niet onbenut. De tweede helft werd hierdoor in feite een formaliteit. De weersomstandigheden, storm en regen, waren in het voordeel van HVO dat de counter kon hanteren en via deze tactiek ook vele kansen kreeg. De ma trozen van Rienks bezaten tegelijkertijd niet de intelligentie de muur van de bezoekers te slechten. Pas toen Erwin Crooy werd in gebracht en het verstand werd uitgescha keld kwam de spanning nog heel even te rug. Het 'pompen of verzuipen' leek de gasthe ren nog in veilige haven te kunnen loodsen, nadat Crooy de 2-3 binnen schoot. De hoop was echter weer even snel verdwenen als hij gekomen was, toen Brown eindelijk eens een uitbraak omzette in een doelpunt. Alsof de nederlaag nog niet genoeg was, in casseerde Rienks in de catacomben de me dedeling dat Peter Voqys voorlopig is uitge schakeld. Hij liep tegen een gekneusde rib op door een onbesuisde actie van Ad de long. Zware averij dus voor Ter Leede, zo dat schipper Rienks alle zeilen bij zal moe ten zetten om het viaggeschip weer vlot te trekken. Ter Leede HVO 2-4 (1-3). 2. Bremmer 1-0. 29. Snijk 1-1. 40 Maaisen 1-2, 43 Brown 1-3. BO Crooy 2-3, 82. Brown 2-4. Toeschouwen. 300 Scheidsrechter De Graal Ter leede; lan Biankespoor (-arter. D£vnr (ClDO) Van der Putten. Vcrbree. Goyt. Immink. Voovs (keu ning): Scheltus Bremmet. Van de I toeven. Roodwitten ook tegen Scheveningen verdedigend kwetsbaar SCHEVENINGEN CHRIS HARTMAN MEDEWERKER Als Noordwijk deze competi tie niet in het linker rijtje van de ranglijst eindigt, komt dat niet door een gebrek aan kwaliteit in de aanval. In Pa trick Scheurwater. Frank Aboikoni. Fred Bloem. Robert Vermin en Rocky Pitti (wiens rentree over drie maanden verwacht wordt) heeft trainer Bröring krachten, die op top amateurniveau meekunnen Nee, als het, net als vorig sei zoen, misgaat met de Noord wijkers, dan ligt dat aan de verdediging. Noordwijk mist - en dat bleek weer eens duide lijk in de wedstrijd tegen Scheveningen (1-1) - pure verdedigers. Slechts Cees Smit en middenvelder Jeffrey Stolk beschikken over defen sieve kwaliteiten. De andere veldspelers denken maar aan een ding: 'aanvalluh!' Neem de vleugel verdedi- gers van zaterdag. Martin van Kins en Frank Aboikoni. Van Kins was duidelijk schuldig aan de enige goal van Sche veningen. Bij een voorzet van rechts stond hij als aan de grond genageld. Robin Leu- nissen, een kop kleiner nota bene, kon daardoor simpel inkoppen. Bröring: „Van Kins vond dat die bal voor de kee per was. Maar als die geen 'los' roept, moet je als verde diger de lucht ingaan. En niet blijven staan zoals hij deed." Aboikoni heeft helemaal geen kaas gegeten van verdedigen. Hij kan leuk opkomen, dat wel. maar een man uitscha kelen is andere koek. Tot drie keer toe toonde Aboikoni aan de basisprincipes van verde digen niet onder de knie te hebben. Gelukkig voor hem strafte Scheveningen zijn missers niet af. Bröring: .Aboikoni heeft het gedaan voor hel team. Zelf speelt hij ook veel liever op het middenveld of voorin. Maar ik moet toch wal. Want geloof me, in mijn hele selec tie zijn nauwelijks verdedi gers te vinden. Treurig maar waar. Aan de andere kant ben ik van mening dat je verdedi gen kunt leren. Daar gaan we dan maar aan werken." Een tweede mogelijkheid zou zijn laatste man Arnold Reinders wat behoudender te laten opereren. Maar daar wil Brö ring niet aan. „Laat Reinders nou maar lekker voor de laatste lijn spelen. Dat zie ik graag. Hetzelfde geldt voor het voetballen met drie spit sen. Omdat Scheveningen er net zo over dacht, hebben de toeschouwers een lekkere, open wedstrijd gezien. Een echte zaterdagpot, waarin van alles gebeurde." Er gebeurde inderdaad van alles op Houtrust. Als de ac teurs op het winderige groen de afwerking wat serieuzer ter hand hadden genomen, had een 5-5 score tot de mogelijk heden behoord. Al na twintig seconden zette Bloem na mens Noordwijk de toon. Op aangeven van Reinders ver scheen hij vrij voor doelman Sander van der Water, maar zijn schot miste elke overt ui ging. later in deze helft faal den Smit en Geerlig Azier eveneens in kansrijke positie. Ook Scheveningen, met oud- Rijnsburger Leon Vonk in de gelederen, kreeg kansen. Leu- nissen, vorig seizoen nog in dienst van ARC, verprutste er twee John Blok en Marcel de jager voelden zich geroepen hun ploeggenoot te imiteren. Hoewel de kwaliteit van het gebodenc niet om over naar huis te schrijven was. bleven Scheveningen en Noordwijk de bezoekers ook na de pauze amuseren. Net als in de eer ste periode waren de teams volledig aan elkaar gewaagd. Na weer wat mogelijkheden voor Scheveningen (Smit moest onder andere redding brengen op de doellijn) en een keepersfout van Van der Water (waarvan Robert Ver min niet profiteerde), hrak hel moment aan waarop Van Kins stond te slapen: 1 -0. Die goal noodzaakte Noordwijk nog meet energie in de strijd te werpen. Vermin verzuimde gelijk te maken, iets wat Aboikoni - inmiddels twee li nies opgeschoven wel lukte. Via de handen van Van der Water schoot hij raak uit een strafschop. Deze was toege kend omdat Scheurwater door Albert van Oosten on dersteboven was gelopen. Scheidsrechter Don had het helemaal gedaan bij Scheve ningen toen hij dezelfde Van Oosten voor de tweede keer geel. en dus rood, presenteer de. Tegen tien man probeer de Noordwijk twaalf minuten lang de eerste scizoenzcge te bewerkstelligen. Scheurwater had de twee punten tot twee keer toe op Je punt van zijn schoen, maar richtte niet zui ver genoeg. Scheveningen- trainer Van der Poppe: „Ge zien de krachtsverhoudingen zou dat ook niet terecht ge weest zijn. Die 1-1 is een mooie uitslag." Noordwijk: Viswhi-r Van Kin*. Smit. Reinders. Nltotkoru. A/«*r. stuik. Smiiv Scheurwater. Bloem (Van Rnoni. Vermin EERSTE KLASSE A Zwart Wit 28 Spqkenivw 3-0(1 -0). Af Jon 1 0 80 Montaro 2 0. 90 V.m di" Krogt 3 0 Toeschouw*-". 700 Gala kaart Vouelman (Zwart Wit 281 Marken Barendrecht I I (0-1). Vv der Wilde 0 1. 80 l> Me/a 1 1 Scheids rechter Bonman Toeschouwers 300 Ge Ie kaarten Teerhuis (Marken». Van der Wil de, Lagendijk (Barendrec ht) Heeransdam SHO 12 (1-2). 3 Altemi 1 1«> Altena 0 2. 25 CV Visser 1 2 Scheidsnvhier Van Dongen Toeschou wers 700 Gele kaarten verhoeven Stolk (Heeriansdam) Owhner Plugge Wilden berg, Van der Vlies (SHO) Rode kaarten Kulsdom De Visser (beiden Heerjansdam Katwtik-ARC 4-0 (2-0). 10 De Ridder 10 14 De Ridder 2 0 '2 Vogelaar 3 0 90 krayenoord 4 0 Sche riter Nan (egaal toeschouwers 1500 Gele kaarten Rob koster 1 en Ruud B -. (ARC) Volendam-Quick Boys 3 3 (0-0) Bu» 1 0. 52 Van der Pias 1 1 62 kras 2 1. t.3 Steenvoorden 2 2, 65 SteenvoorxJen 74 kras 3 Scheidsrechte* Kleiker toeschouwers 1400 Gele kaart Van Di|k (Quk k Boys) Scheveningen Noordwijk I 1 (O-O) 1 1 0 Leumssen. '8 1 1 Aboikoni (pcnai ty) Scheidvechter Don Toeschouwers 800 Rode kaart A v.m Oosten (Scheveningen geel) Gele kaarten R du laser Blok (Scheveningen) FC Lisse Rijnsburgsc Boys 2-2 (0-1) Van Driol 0 1, 58 Van Duyvenbode 1 1, 5 Hermes 2 1.81 Hordi|k2-2 Scheids rechter Gremmen Toeschouwers 1200 Gele kaarten Buit. Ar|en Heemskerk (RiinsburgseBoys) Immtwzs 3 Z 0 1 4 3 Quick Bots 2 1 1 0 3 7 4 M*.r" 2 110 4 3 1 SM0 2 1 1 0 3 3 2 Baren* 2 1 1 0 3 3 kah> <k 11 0 0 2 4 0 Vowrdm 2 0 2 0 2 6 -6 Scnwm 2 0 2 0 2 2 2 SCkAenr* 2 10 1 2 2 3 Novdwifk 3 0 2 12 t. Ri,mt> B 10 10 12 2 '«Jam! »n Vjn ön kic*1 (Zwart Wit EERSTE KLASSEB rnrwkom 1 D0V0 WGl 8 1 Rortnhuf» 14 00 Moek GVW 10. Luntwan-WMC Qö i VilWivopis 3 1. DVS 33 k.uakkrn I)0 2 2 10 12 2 2 0 2 0 2 1 7 0 2 0 2 0 2 0 111 3 2 0 111 2 7 0 111 1 2 0 111 0 2 0 111 4 2 0 111 2 0 111 2 EERSTEKLASSEC denkt. Maar dan moeten de spelers wel allemaal willen. Lr echt staan, ook als het tegenzit. Anders kan hel wel een heel moeilijk seizoen worden." Katwijk Van Duyvenbodc- Van /rist. langtmut. Vogelaar. Kwrstro. Bmu LiMMrid v.m da Rm krayenoord, Zwaan, Ik* Ridder ARC: De KijkDijkman Gtloemheuvel Kooy. Dijknuoen. Ilnogendnorn Itoli Koster I Van der Meer Van «Ier Vlist (Rob Koster II i lloer, De Vlaming. Bot. DOS* 2 2 0 0 4 t> Ckacht B 2 110 3 4 urk 2 1 1 0 3 t H7W 2 I 0 1 2 2 0r«n*h 2 10 1? 2 Blauw W'34 2 0 1 1 1 4 Uburgartt 2 0 111 7 Spakenburg 2 0 0 2 0 J 2 0 0 2 0 2 2 0 0 2 0 1 2 0 0 2 0 2 TWEEDEKLASSER Of VJ0 f«eh»» harm* 2 1 Tar Laada-MV0 24 Zwaluwen Vlaanjingen BeufUwngei* 0 ASWM Naaldwijk U. Zevenr**wn.Rl(*x»cJ 4 4 Oanp Wit ACV Brofktt DERDE KLASSE A X«raas Spirit 2 6. s Gravan/andse SV-SV Voorv haten 3. Dm Haghe Graven /anda 3 1Sportlusl Jodan Boys 3 1. Mon star SV'35 1 1 Rohda ZO Orgstgaast 4 0 Rohda '76 2 4 Voorschoten 7 2 Sportlusl 2 4 D» Haghir 2 Spirit 2 4 sGravan/SV 3 2 Monster 2 3 SV 35 2 1 Graven/ 2 2 Oegstgaett 2 0 Jodan Boys 2 2 Xante* 3 0 VIERDE KLASSE B Leiden Valktn'68 4 1De Sleutels Reeuw i|k 2. RCL Alphia 2 2. LFC Ha/ars wout) so Boy. 1 1, óudawatar WDS 2 5. KRV f loreant 6 2 WDS 2 4 Sleutals 2 2 KRV 2 4 Reeuwljk 2 1 Alphia 2 3 LFC 2 1 Ra 2 3 Valken'68 2-0 Ha/ersw Boys 2 1 F loreant 2-0 Laidan 2 3 Oudawater 2 0 AFDELING LEIDEN ZATERDAG MVKV LSW 70 15 TAW Lugdunum 1 0. Woubruga» GWS 9 2. K.4uUekart. Kag.a 2 1. SVOW SVLV 10 Abbenes UVS 1 3 Koudekerk 2-4 UVS 2 2 TAW 2 4 SVOW 2 2 1 ygdunum 2 2 SVLV 2 2 Abbenes 2 2 Woubrugg* Kag.a 2 2 LSW 70^ Mvkv 22 GWS 20 GLASGOW RTR clllc blijft de Schotse compeli tie aanvoeren. De dub uit Glas gow versloeg zaterdag l'artick, 2-1. Beide treffers kwamen op naam van O'Donncll, die vrij dag voor bijna zes miljoen gul den was gekocht van Mother well. O'Donncll scoorde al na elf minuten voor zijn nieuwe club, met een draaiend schot van de linkerkant. Twee minuten na de hervatting maakte hij de (wei de, met een volley van zes mi ter. In de 73e minuut kwam l'artick nog wat terug door Rod dy Grant. Hibernian kwam al na 36 se tonden op voorsprong tegen Aberdeen. O'Neill was daarvoor verantwoordelijk met zijn vijfde treffer van het seizoen. Bij rust leidde de ploeg met 2-0 omdat ook iacksson scoorde. Na de hervatting kwam Aberdeen langszij door treffers van Dodds en Brian Grant. Ter Leede-voorstopper Marco Verbree (rechts) zorgt voor gevaar voor het doel van HVO. De Sassenheimers redden het zaterdag niet. FO TC) DICK HOGE WONING

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17