Jordi zet Nou Camp op zijn kop Sport Utrecht handhaaft ongeslagen status Feyenoord amateuristisch' Moedig Lierse buigt toch voor Anderlecht Nederlaag Manchester MAANDAG 12 SEPTEMBER 1994 ■3564M Marcel Valk bezorgt Eagles gelijk/ruiker op valreep Toeschouwers verenigt n- ■n Ajax /.(ni- iar de top- Het verging de thuisclubs zeld zaam slecht in de derde speel ronde van de eredivisie. Van de acht verenigingen die afgelopen weekeinde voor eigen publiek aantraden, won alleen Ajax. Met 5-0 van Vitesse. Vijf keer verloor de thuisclub, twee duels eindig den gelijk. FC Utrecht, dat zich vorig sei zoen met moeite handhaafde in de eredivisie, heeft nu als enige zes punten. De club van trainer Leo van Veen won gisteren in Tilburg met geluk van Willem II, 1-0. Van de overige gen zijn alleen PSV e der puntverlies, clubs kwamen pas twee keer in actie. Het duel tussen Roda en l'SV ging vrijdag niet door, om dat PSV met succes protesteer de tegen de datum. Het komt niet zo vaak voor, dat twee duels in 3-4 eindigen. Het gebeurde afgelopen week einde. in Groningen en Motter- dam. Het bestond FC Gronin gen, dat aantrad zonder de ge schorsten Koeman, Gall en Sion, een voorsprong van 3-0 uit handen te geven. Bombarda, Heuvel en Schreuder scoorden voor de club die weer de trots van het noorden wil zijn, alvo rens Van Hooijdonk na 63 mi nuten zijn eerste treffer van de competitie produceerde. In de laatste tien minuten gaf Gronin- «en de zege nog weg. Doelpun- Van I looijdonk. FC Twente maakte wedstrijd tot nog toe nende aangelegenheid. In het twee keer door onweer onder broken duel bij Spana, stonden de Enschedeërs een kwartier voor tijd met 3-1 voor: Ter Avest, Platvoet en Kool scoor den voor Twente, Dennis de Nooijer voor de thuisclub. 'Twente liet zich terugdringen, weer De Nooijer en Van den Berg zorgden voor de gelijke stand. Maar van de aftrap na 3- 3 zette 'Twente een aanval op die uitgerekend oud-Spartaan Vurens in een doelpunt omzet te. Sparta is als enige club zon der punten. FC Utrecht speelde in 'Tilburg met slechts één spits, Booy. Het had geluk dat de 'Cilburgse doel man Jansen eerst slecht uittrap te en vervolgens uitgleed na een Inzet van De long. Willem n maakte zich boos om een afge keurd doelpunt uit een vrije trap van Van Gastel. Sylla stond volgens de grensrechter buiten spel en scheidsrechter Bianken- stein nam die waarneming over. Met zijn tweede doelpunt van het seizoen besliste Decheiver Dordrecht - MKC (0-1). In Nijmegen viel over NEC - Vo- lendam slechts een ding mel den: 0-0. De ruimste thuisnederlaag was voor Heerenveen, dat in zijn nieuwe voetbaltempel met 4-0 onderuit ging tegen MW. Van de broers Moelofsen, Mi lliard van MW, Marco van I leerenveen, was de eerste suc cesvol. Hij scoorde twee keer. Ook Thai en Straal maakten een doelpunt. VVV enige ploeg zonder puntverlies WV is na drie speeldagen in de eerste divisie de enige ploeg zonder puntverlies. De Venlonaren, vorig seizoen gedegradeerd uit de hoogste afdeling, wonnen zaterdag de uitwedstrijd tegen MBC op spectaculaire wijze. VW maakte een achterstand van 0-2 onge- daa 3-2. Jerry Simons en Magielse scoorden binnen een halfuur voor de thuisclub, röree minuten na de rust stond RBC echter met den man. Dijkstra (ex-Notts County) kreeg na een grove overtreding zijn tweede gele kaart van scheidsrechter Koopman. VW buitte de numerieke meerderheid goed uit. Sibon maakte zijn vijfde compe titie-doelpunt, Driessen zijn derde, Spee zijn eerste. De ploeg van coach Meynierse heeft zes punten uit drie wedstrijden. WV wordt op één punt gevolgd door Cambuur, de tweede de gradant van vorig seizoen. I )e Friezen speelden met 2-2 gelijk in en tegen Haarlem. Huysen (ex-Ajax, ex-Go Ahead Eagles) maakte twee doelpunten voor de thuisclub, de eerste uit een strafschop. Mrkela en Arts plezierden de Leeuwarder coach Korbach. Straftrainingen? Nee, die geeft Willem van Hanegem niet. „Aan die flauwekul doen we bij ons niet," sprak de Feye- noord-coach gistermiddag in de Adelaarshorst. De on verkwikkelijke slotfase tegen Go Ahead Eagles, waarin de overwinning werd weggegeven (2-2) zat de Kromme wel degelijk dwars. „Maar deze jongens zijn profs, hè. Die spelen voor hun geld. Dus als ze aan het eind van deze maand die loonstrook zien, zijn ze waarschijnlijk al vol doendegestraft." EERSTE Dl VI SI nmen 0-0 Scheidsrechter Bett>nge< s 1600 Rode kaart 78 Specxen <Eml Gele «aart Dient. Mei e'-an E^n-en n .-crs: v,- "1 Spee 2J*' 27C«: ftoo' exaart Deri *rs 0-1. 32» ttu 1-2,66 Var Leeuwen 3... ifschopl, 90 Gereste 4 2U DEVENTER» MARCEL V GPD-VERSLAGGEVER Van Hanegem kennende zal hij niettemin deze week. in de aan loop naar hel Europa Cup II- avontuur in Litouwen, de 'kop pies' van zijn volgelingen nog even stevig opfrissen. Want de werkwijze van de belangrijkste krachten in de Motterdamse ge lederen kon in Deventer onmo gelijk de toets der kritiek door- si, urn Internationals genoeg bij Feyenoord. Willem van Hane gem was in de voorbije week bijna de helft van zijn spelers groep kwijt door interlandver plichtingen. Met zoveel kwali teit en internationale ervaring in de ploeg, mag iedere coach verwachten dat een 2-0 voor sprong niet meer uit handen wordt gegeven. Zeker niet tegen laatst van de eredi- De realite Elf dus anders, het i11K li Jack de Gier achter dook e de rug baasde John de Wolf op om 2-1 aan te tekenen. Vervolgens zette Marcel Valk de Adelaarshorst op zijn kop door te profiteren van de vrije doorgang die hij in het hart van de Feyenoord-defensie kreeg. De Goey was andermaal kansfoos: 2-2. „Amateuristisch gewoon," mokte Van Hanegem. Voor de confrontatie met Go Ahead Eagles had Feyenoord nota be ne een aantal zekerheden inge bouwd. Niet uit angst, maar als noodgreep na een mislukte trai- ningsweek. Pas op vrijdagmid dag kreeg de technische staf van Feyenoord alle internationals terug op het appèl. Zaterdag morgen had het elftal eruit moeten rollen. „Maar toen bleek dat we helemaal nergens konden trainen. Op Varkenoord wilden we een veld op, dat was bezet door pupillen. Op een an- dei veld was wel ruimte, dach ten we. Maar daar bleek het rust te zijn, werden we dus ook weer weggejaagd. Van trainen kwam dus weinig terecht." Wat doe je dan? „Dan zet je een elftal neer, dat een speelwijze hanteert waaraan weinig risico's kleven." In dat elftal was geen plaats voor Orlando Trustfull, ook niet voor Dean Gorré en Henryk Larsson. In de achterste linie werden John de Wolf en Ulrich van Gobbel opgezadeld met een mandekkersrol en vormde Henk Eraser een extra buffer. Arnold Scholten en Ruud Heus dekten de flanken af. Kortom: de deur achterin op slot en via snelle combinaties of uitvallen naar het doel van Joop HieEe. Een tactiek die veel deed den ken aan de speelwijze van Feye noord onder Wim Jansen en i n het eerste jaar onder Van Hane gem. De orthodoxe strijdwijze leek echter zijn vruchten af te wer pen. Go Ahead Eagles kwam er bijna tachtig minuten lang met aan te pas. Of, om met Eagles- trainer Henk ten Cate te spre ken: „We speelden een volstrekt kansloze wedstrijd, we hadden helemaal niets te vertellen. Via een fantastische goal van Rob Witschge, die de bal na uen snelle counter in de bovenhoek ramde, kwam Feyenoord na rust op voorsprong. Een rappe uitval van Megi Blinker leverde de tweede Rotterdamse treffer op. gescoord door invaller Joz- sef Kiprich. Waarom het daarna, met nog slechts elf minuten op de klok. toch nog in de soep draaide, be greep geen sterveling. Van Hanegem verweet zijn spelers later een gebrek aan lef en ver trouwen. „Zo'n wedstrijd moet je simpel kunnen uitspelen. De bal in de ploeg houden en niet als gekken achteruit gaan hol len." Dat deed Feyenoord wel. Vooral toen de bijna twee rneter lange Kees Marbus, een van de vier spelers bij de Eagles die dank zij de lange haardracht en paardestaart de vergelijking met Cees Marbus klimt op de nek van John van Loen. de. Van Hanegem: „Heel raar vind ik dat, ja, dat mijn spelers zich de zenuwen schrikken als er een paar van die hunnen met van die staarten op hen afko men. Nergens voor nodig. Te meer omdat juist de te genstander het vooraf in de broek had gedaan. Met uitzon dering van de ervaren Joop Hie- le, die er zichtbaar van genoot na lange tijd weer tegen zijn vroegere werkgever te spelen, durfde niet een Eagles-speler in het veld zijn mond te roeren te gen het 'grote' Feyenoord. Henk ten Cate: „In het veld bleek ie dereen veel te veel respect te hebben voor de tegenstander. De 2-0 voorsprong van Feye noord was dik verdiend. Als coach kon ik weinig uitrichten. Het enige waarop ik kon hopen was een wonder. Ach, het is aar dig om te constateren dat er in de voetballerij ook nog wonde ren bestaan." Go Ahead Eagles. Hiele; Hulshoff, Marbus, Arts, Verkuyl: Valk, Michels, Pothoven. Schenning (Steinmann, Le- ferink); De Gier. Rori|e. Feyenoord; De Goev; Van Gobbel. De Wolf. Eraser, Heus; Scholten (Maas), Bosz, Witschge; laument (Kiprich), Honved sterker dan verwacht Kispest Honved, morgen de tegenstander van FC Twente in de eer- 1 ste ronde van de UEFA CUP, heeft op assistent-trainer Fred Rutten een goede indruk gemaakt. Hij zag de Hongaarse club de afgelopen week aan het werk tegen FC Sopron. Honved won gemakkelijk van de nummer voorlaatst, 2-0. Na vijf speeldagen staat de ploeg twee de achter Ujpesti TE. De club uit Boedapest begon niet in de sterkste formatie. Van de vijf internationals speelde er slechts één, Kovacs. „Honved is een technisch vaardige ploeg, maar hanteert een ouderwets systeem", aldus Rutten. „De laatste man speelt ruim twintig meter achter de defensie en in het duel met Sopron hielden ze het liefst tien man achter de bal." Rutten verwacht dat de Hongaren morgen anders voor de dag komen. „Met de internationals erbij is het een sterkere ploeg die ook minder verdedigend speelt. Hoewel het Hongaarse voetbal de laatste jaren niet zo aan de weg timmert, mogen we Honved absoluut niet onderschatten", waarschuwde de voormali ge verdediger van FC Twente. BUITENLANDS VOETBAL BUITENLAND Standard Luik lijkt de voor naamste concurrent voor An derlecht en Club Brugge in de race om de Belgische titel. Na vier speeldagen slaat de gere- nomineerde Luikse club met het maximale puntenaantal op de eerste plaats. Hei verschil met nummer twee Lierse be draagt twee punten, titelverde diger Anderlecht en rivaal Club Hruggi- staan daar na een moei zame competitiestart nog een punt achter. Standard, Anderlecht en Club Brugge wonnen op de vierde speeldag met ruime cijfers. Standard was vrijdag Charleroi .ii duidelijk da oaas met 3-0. Vidmar blijft de scherpste spits van Standard. De Australiër scoorde twee keer, zijn vijfde en zesde treffer van dit seizoen. Achtervolger Lierse vertrok een dag later zonder punten uit het stadion van Anderlecht. De overwinning van de ploeg van lan Boskamp kwam moeizaam tot stand. De titelverdediger kwam op 1-0 via Versavel. Aan de voorbereiding van Weber hing een buitenspel-luchtje. Di rect na de rust moest Lierse- trainer Gerets naar de tribune omdat hij zich te luidruchtig opwond over de zwakke leiding. I luvsmans zorgde 1 zelfde speler tekende ook voor 1-2. Een bleef echter ui de thuisclub langszij, nuten voor het einde v Ier 1 laagdoren goed vo de slotminuut legde doelman Mainpaey de doorgebroken Versavel neer. Mampaey kreeg daarvoor rood. zijn vervanger Moons was kansloos tegen de strafschop van Weber. Lierse bleef ondanks de nederlaag op de tweede plaats. Club Brugge speelde in de stadsderby Cercle volledig weg en belandde door de overwin ning van 4-0 op de derde plaats. Staelens scoorde twee keer. Borkelmans en Verheyen ver zorgden de overige doelpunten. St. Truiden behaalde de eer ste overwinning; 4-2 tegen RWDM. Germinal I-keren, waar iahamata in onvrede leeft met zijn trainer, speelde gelijk tegen Seraing. Eintracht Frankfurt uit beker MUNCHEN SIP In de Duitse bekerstrijd was de uitschakeling van Eintracht Frank fort hij het een divisie lager spelende Vil Wolfsburg spraakmakend. )ok deze topclub verloor door de strafschoppen slechter te nemen. Bin/ en Kotnljenovic misten. In de 120 minuter gescoord. Na 7! wegens slaan uit het veld gestuurd. l'SV Vestenbergsgreuth, dat in de eei nieuws haalde door Bayern Mtlnchen nieuw opzien. De amateurs schakelde speelt in de •de Bundesliga. Het gebeurde ande ia! Weber van Frankfurt ronde het internationale te schakelen, baarde op- dit keer Homburg uit. dat t forse cijfers, 5- Stuttgart had het moeilijk tege UIm. De profs wonnen de derby doelpunt kwma van de Braziliaat namo Dresden, in de Bundesliga cijfers van Uerdingen. Spies, overigei •urclub. SSV •t minimaal verschil. 1-0. Het wereldkampioen Dunga. Dy- ak gestart, won met dezelfde ik spelend, was de i Romario haalt uit. Niet de Brazilaan, maar Jordi Cruijff vestigde de aandacht op zich in Nou Camp. foto epa BARCELONA ANP i de enige treffer. Karlsruher SC had strafschoppen nodig Waldhof Mannheim uit te schakelen. Schalke'04 versloeg op eigen veld Hamburger SV met 3-2. De F1 derlander Youri Mulder behoorde tot de doelpuntenmakers. Bij zijn competitiedebuut in Nou Camp heeft Jordi Cruijff het stadion van Barcelona op zijn kop gezet. In de achtste mi nuut vierden ruim 90.000 en thousiaste toeschouwers de doeltreffende kopbal van „de zoon van". Net als zijn vader 21 jaar geleden scoorde hij bij zijn debuut voor eigen publiek. Tegen Racing Santander stond de 20-jarige aanvaller voor het eerst in de basis. Hij beschaamde het vertrouwen van zijn trainer niet. „Jordi heeft een meer dan behoorlijke wed strijd gespeeld, bij vlagen toon de hij zijn klasse", aldus Johan Cruijff na afloop van het met 2- 1 gewonnen duel. Real Madrid heeft de grote vorm van vorige week. toen het Sevillu gemakkelijk met 4-1 aan de kant zette, vastgehouden. De ploeg van Valdano versloeg za terdagavond in het Bernabeu- stadion Logrones met 2-0. Net als vorige week was de Chileen se spits Xamorano op dreef. Hij maakte beide doelpunten. Na twee duels staat hij op vier tref fers Hoewel Barcelona won. over tuigde de ploeg van Cruijff niet. Al na zes minuten kwam de landskampioen op cichterstand door een treffer van de Rus Popov, twee minuten later kop te lordi, zoals C.ruijff-junior graag wil dat de mensen hem noemen, de gelijkmaker bin nen. Ruim twintig minuten later verkreeg hij een strafschop, die Koeman benutte, 2-1. Jordi acteerde achter Romario als „valse" spits, op de plaats van de naar achteren geschoven Bakero. Behalve Jordi maakte ook Luis (22) zijn debuut in een thuiswedstrijd. Volgens Cruijff senior waren deze twee de eni ge spelers die een voldoende haalden. „De ouderen hebben hun verantwoordelijkheid niet genomen, als je bij een grote club als Barcelona speelt beho ren ze dat wel te doen. Er zijn fouten gemaakt die normaal al leen jeugdspelers begaan." Zoon-Cruijff keek tevreden terug op zijn debuut, maar rea- liseerde zich ook dat zijn basis plaats van tijdelijke aard is. „Ik krijg nu de kans om ervaring op te doen, maar op een dag keer ik terug naar het tweede elftal." Italië AC Milan is het seizoen strom pelend begonnen. Na een moei zame 1-0 overwinning op Ge nua in de openingsronde van de competitie, kwam de ploeg van Ruud Gullit gisteren niet verder dan een 1-1 gelijkspel bij Cagli- ari. Een slechte generale voor het duel met Ajax van de Euro pa Cup-houder, die bovendien zwaar gehavend naar Amster dam is afgereisd. Tegen Calgiari viel verdediger Costacurta ge blesseerd uit. Het is zeer de vraag of hij woensdag kan spe len. Hetzelfde geldt voor Maldi- ni. Desailly is zeker niet van de partij. Parma reist met minder zor gen en als mede-koploper naar Nederland af. De tegenstander van Vitesse boekte bij de zwak ke promovendus Padova een overtuigende 3-0 zege. De Co lombiaan Faustino Asprilla was met twee treffers de animator van Parma. dat via aanvoerder Minotti op een 1-0 voorsprong was gekomen. Internazionale Milan, met Jonk en Bergkamp in de basis, leed een gevoelige nederlaag. In Milaan was AS Roma met 0-1 de sterkste. Manchester United is gisteren in de uitwedstrijd tegen Leeds United onderuit gegaan. De Mancunians verloren het duel met 2-1. In de 74e minuut red de de Fransman Cantona de eer voor de ploeg van manager Fer guson. Hij scoorde uit een straf schop. Wetherall en Deane had den Leeds toen al op 2-0 gezet. Het was de eerste nederlaag voor de landskampioen dit sei- Newcastle United won zater dag voor de vijfde keer op rij een wedstrijd in de Premier League. Het ging ten koste van Chelsea, 4-2. De ploeg van manager Kevin Keegan is als enige team ongeslagen en staat met twee punten voorsprong op Nottingham Forest bovenaan. Cole speelde opnieuw een be langrijke rol bij de Newcastle. Hij nam twee doelpunten voor zijn rekening. De spits, vorige week opnieuw niet geselecteerd voor het Engelse elftal, scoorde dit seizoen al zes keer. In 57 op tredens in de league heeft hij nu 52 treffers voor zijn rekening ge- Chelsea, dat tot zaterdag ook nog geen punt had afgegeven, beëindigde het duel met een man minder. Aanvoerder Wise moest in de 72e minuut van het veld wegens grof spel. Hij was één van de vijf spelers die zater dag d? rode kaart kregen. Newcastle begon het één keer eerder met vijf over winningen op rij. Dat gebeurde in 1908. het jaar waarin de club de landstitel veroverde. Shearer, woensdag voor En geland twee keer succesvol te gen de Verenigde Staten, maak te zaterdag twee doelpunten voor Blackburn. Mede daardoor verloor Everton met 0-3. Nottingham, sinds kon terug op het hoogste niveau, blijft im poneren. De club versloeg Shef field Wednesday. .4-1. Roy. woensdag nog scorend voor Oranje, maakte zijn tweede doelpunt in de league. De ande re treffers kwamen van Black. Bohinen en Pearce. Bilbao 1-1. Real Madnd-Logrones 2-j enerife-Atl.Madrid 1-0, Oviedo-Com- ïla 2-2, Valencia-Sevilla 0-1, R.Socie- R.Zaragoza 1-2', R.Valladolid-Espaftol Espafiol Real Madi Deportivo ENGELAND 2-4 Tent vich 2-0. Bla burn-Everton 3-0, Liverpool-West Ham 0, Manchester City-Crystal Palace 1-1,1 wcastle-Chelsea 4-2, Norwich-Arsenal 0 Nottingham-Sheffield Wedn 4-1, Quee Park R-Coventry 2-2, Wimbledon-Leicej 2-1Leeds Utd-Manchester Utd 2-1 Nottingham 5-13 Blackburn 5-11 Leeds Utd. 5-10 DUITSLAND Tweede ronde beker: Tennis Bor.Berlin (am)-St.Pauli 3-4, Ulm (am)- VfB Stuttgart 0-1, Dyn.Dresden-Uerdingen 1 1-0, Schalke'04-Hamburger SV 3-2, Stuttg.Kickers (am)-Salmrohr (am) 4-0, Vestenbergsgreuth (am)-FC Homburg 5-1. 1860 München-Leverkusen 1-1. M.wns, Wattenscheid-FC Koln 1-3. Fort.Koln- Bochum 2-1 nv, Eintr.Frankfurt-Wolfsburg 1-1; vBor.M'glad- BELGIE Charleroi-Standard L. 0-3. St.Truiden-RWDM 4-2. Anderlecht-Lierse SK 4-2. Beveren-Lommel 2-0. FC Antwerp- AA Gent 3-3. KV Mechelen-Oostende 4-1, Seraing-Germ.Ekeren 1-1, Aalst-Club Luik 2-0, Club Brugge-Cercle Br 4-0. FRANKRIJK Rennes-Cannes 3-1, Be deaux-Rac Lens 1-2. Caen-Auxerre 1-5. Le Havre-Monaco 1-0, Lille-Lyon 1-4, Nice- Bastia 1-2, Martigues-FC Nantes 3-3, Montpelher-Rac.Strasbourg 1-1ParisStG- FC Metz 3-0, St.Etienne-Sochaux 4-0 FC Nantes 8-18 St Et.enne 8-15 Lyon 8-17 Rac.Lens 8-15 Cannes 8-16 Par.sStG 8-14 ZWITSERLAND Sion-Young Boys 2-0, St Gallen-Grasshoppers 1-1, Aarau Lausanne 1-1. FC Basel-Luzern 4-0, Luga- no-Neuchatel Xamax 1-1, FC Zürich-Ser vette 1-1. Grasshopp 9-15 Luzern 8-10 SCHOTLAND Dundee Utd-Motherwell 1- 1. Hibernian-Aberdeen 2-2, Kilmarnock Falkirk 1-1, Partick-Celtic 1-2, Gl Rangers- Hearts 3-0. Celtic Gl 4-10 Falkirk Gl Rangers 4- 9 Aberdeen Hibernian 4- 8 Motherwell

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16