Mevo: oprichten OR niet verplicht De trots van een geitenfanaat 2 Warmond pakt overlast op oudejaarsavond aan De Stemming Onderzoek behoefte kinderopvang Natuurlijk was de netspanning gecontroleerd Leiden Regio Bingo Stichting Do Spoor'bumpers' organiseert op zondag 11 sen tember om 14 uur een bingo in hot buurthuis't Spoortjo aan do Bcrnhurdkade. Postzegels Do pas opgorichto jougdafdoling van do voroniging Do PostZf gelvrienden' in Leiden houdt on maandag 12 september om half zeven haar eerste clubavond in hot Vijfhovenhuis aan do Hof laan 169. Aansluitend daarop, om acht uur. wordt do 'gewone' clubavond gehouden. Huiswerkklas In het buurtcentrum Dijk 33 wordt op maandag 12 septem hor oen open middag van do huiswerkklas gehouden voor jongeren tussen de 11 en 16 jaar. Van 15.15 tot 17.15 uur kunnen leerlingen van het voortgezet onderwijs informatie krijgen, kennis maken met de begeleiders, een spelletje doen. thee drinken en huiswerk ma ken. Het buurtcentrum is aan ile Apothekersdijk nummer 33. Voor meer informatie kun je bellen met Mirjana of lens. tel 071 i I' M Fietstocht Buurthuis Matilo houdt op 13 september een 'gezelligheids fietstocht". De start is tussen 9 en 10 uur vanaf het buurthuis aan de /aanstraal 126. bietsers die in groepsverband willen rij den moeten om 9.30 uur aan wezig zijn. De kosten zijn 2 gul den per persoon. Fndegccst Voor de medewerkers van het Algemeen Psychiatrisch Zieken huis Endegeest wordt op 13 september een dago|M*ning in Chinese sferen gehouden. Het bedrijfsfitness team profit' wil op deze manier de aandacht vestigen op het belang van ge zond bewegen. Om 9.30 uur worden ongeveer honderd me dewerkers op het binnenplein van kasteel Lndegeest verwacht. 11 li II (ilji, (io.fr chAchA 'introl Quickstep Jiv« IRacé Mambo ()Onts Ruud Kwmeg 0I'.'20- 72009 ,ra Mevo Houtindustrie BV in Leiderdorp is niet verplicht h een gemeenschappelijke ondernemingsraad (OR) op te richten. De drie BV's waarin Mevo is opgesplitst zijn zo lagzelfstandig, dat de wet op de ondernemingsraden in dit 2(jgeval niet van toepassing is. Dat stelt administrateur H. g^van der Ven van het timmerbedrijf. De Bouw- en Hout bond FNV kondigde gisteren aan Mevo via de rechter te t willen dwingen tot de oprichting van een OR. or! Bedrijven met meer dan 35 n- werknemers moeten volgens de r wet een ondernemingsraad P hebben waarin de werknemers U kunnen meebeslissen over de koers van het bedrijf. Bij Mevo werken ongeveer vijftig men- "^sen. zodat het bedrijf in princi pe OR-plichtig zou zijn. Mevo .bestaat echter uit drie aparte BV's. Nu is er in de wet geregeld dat werkgevers niet zomaar hun bedrijf kunnen splitsen om op die manier onder de verplich ting af te komen een OR in het leven te roepen. Wanneer dui delijk is dat de verschillende BV's eigenlijk één bedrijf vor men, moet het bedrijf toch een OR hebben wanneer het bedrijf als geheel boven de 35 werkne mers uit komt. Volgens de vakbond is Mevo gewoon één bedrijf. Van der Ven denkt daar anders over. „De BV's kopen zelfstandig in en sluiten zelfstandig contrac ten af. Ze hebben bovendien al le drie een eigen bedrijfsleider", aldus de administrateur. Districtsbestuurder C. Bos van de Bouw- en Houtbond FNV weet dat veel meubel- en houtbedrijven in Zuid-Holland op allerlei manieren proberen onder de verplichting van een OR uit te komen. „Het komt verdomd veel voor. We hebben onlangs een enquête gehouden en de uitkomsten daarvan zijn nogal schokkend", aldus Bos. „De werkgevers in de sector hebben vaak het idee: ik ben hier de baas en ik bepaal hier wat er moet gebeuren. Ze heb ben helemaal geen zin in in spraak van de werknemers." Uit gesprekken met werknemers van Mevo is hem gebleken dat het personeel graag een OR zou hebben. Van der Ven heeft echter niet de indruk dat het personeel nu zit te wachten op een wettelijk geregelde inspraakmogelijk heid. „Wij vinden dat de huidi ge overlegstructuur voldoet", meldt de administrateur na mens de directie. .Als er vragen waren, hebben we daar steeds antwoord op gegeven." Warmond gaat wat doen aan de overlast in het dorp op oude jaarsavond. Ze denkt de schade binnen de perken te kunnen houden als gemeente, politie, brandweer en vrijwilligers hier- over met elkaar duidelijke af- Ml spraken maken. Eind vorig jaar liep de schade op tot een be- drag van rond de vijftiendui- 2Q zend gulden. En dat wil voort- 5A aan voorkomen. 10 Aldus schrijven burgemeester 20 en wethouders in de begroting voor het komende jaar. Daarin melden zij ook, dat de onroe- ■n rend-zaakbelasting met tien procent omhoog gaat. Het hui- dige tarief bedraagt 6,86 gulden (per 3000 gulden waarde). De -1 gemeente zou in theorie mogen verhogen naar 9,38 gulden (veertig procent), maar wil dat niveau bereiken met jaarlijkse verhogingen van tien procent. Het extra geld is nodig vanwege de onzekere financiële situatie van Warmond. Het was geen al te groot pro bleem om de begroting voor 1995 sluitend te krijgen. Er moest een relatief klein tekort van bijna 165.000 gulden wor den weggewerkt. Uiteindelijk ~j bleef er zelfs ruim 13.000 gulden over voor nieuw beleid. De si vooruitzichten voor de komen de jaren zijn echter weinig roos kleurig. Er is onzekerheid over de zogenaamde verfijningsuit kering bodemgesteldheid. War mond krijgt extra geld van het Rijk omdat er relatief veel slech te stukken grond zijn, waarvoor de gemeente extra kosten moet maken. Volgens de Rijksgeolo- gische Dienst is er echter min der slechte grond dan tot nu toe werd aangenomen. Hierdoor dreigt Warmond een jaarlijkse uitkering van 122.000 gulden mis te lopen. De gemeente heeft bezwaar aangetekend te gen de beoordeling van de Rijksgeologische Dienst. Verder worden de gelden uit het gemeentefonds herverdeeld, hetgeen Warmond in de loop der jaren met een tekort van 900.000 gulden opscheept. Om dat bedrag in te lopen zijn in grijpende maatregelen nodig. De gemeente zal waarschijnlijk ook in de komen de jaren riool recht moeten heffen. Tot nu toe heeft Warmond dat nooit ge daan. Het gemeentebestuur wil de komende jaren het VVV-kan toor regionaliseren. Het huidige kantoor dreigt zijn status van dependance te verliezen. De ge meente wil 47.000 gulden inves teren in een plaatselijk bureau met part-time bezetting. Verder staan investeringen gepland in de riolering (woonboten, bui tengebied, 1.700.000 gulden), voor een stedenband (20.000 gulden), buitenschoolse kinder opvang (50.000 gulden), de ver lichting van het fietspad War mond-Sassen hei m (120.000 gulden), meer aanlegsteigers op Koudenhoorn (430.000 gulden) en en een parkeerterrein voor vrachtwagens (80.000 gulden). De gemeente Warmond moet nog woonruimte zoeken voor dertien asielzoekers. Dat lijkt, in overleg met de Woningstichting Warmunda, voor het eind van dit jaar te lukken. WILT l EIGENLIJK WEL EEN GOED PENSIOEN..? de PENSIOEN DESK Er komt volgend jaar een on derzoek naar de behoefte aan kinderopvang in Leiderdorp. Zijn de wachtlijsten echt zo lang, is er behoefte aan peuter speelzalen, buitenschoolse op vang of juist andere soorten van kinderopvang? Daarin wil wel zijnswethouder C. Kerner (CDA) beter inzicht krijgen. Het gemeentebestuur van Leiderdorp wil in 1995 een groot aantal zaken met voortva rendheid gaan aanpakken, bleek gisteren tijdens de pre sentatie van de begroting voor 1995. Dat moet in bepaalde ge vallen ook wel. Zo wil de ge meente de vormen van kinder opvang snel afstemmen op de behoefte omdat er zogeheten 'stimuleringsgelden' beschik baar zijn die volgend jaar be steed moeten worden. Gedacht wordt bijvoorbeeld al aan uit breiding van peuterspeelzalen en dagopvang in de toekomsti ge nieuwbouwwijk Leyhof. Uit de cijfers en de beleids voornemens blijkt dat het goed gaat met de gemeentelijke fi nanciën. „We kunnen zowel lo pende zaken als gewenste zaken uitvoeren," zei WD wethouder financiën C. Huigen. Zij noem de het 'verheugend' dat de bur gers er volgend jaar nauwelijks op achteruit gaan. De gemeen lelijke belastingen stijgen prak tisch niet. De tarieven voor de reinigingsheffing blijven ook ongeveer gelijk. Wethouder A. van Dijk (ruim telijke ordening/BBL) wil vol gend iaar vaart zetten achter de actualisering van bestemmings plannen. „Dan kun je een hele boel problemen oplossen die nu op de gemeente afkomen, bij voorbeeld met het afgeven van vergunningen voor een uit bouw." De gemeentelijke afde ling ruimtelijke ordening krijgt daarvoor versterking. Het ko mend jaar moet ook bet wo ningbehoefte-onderzoek geac tualiseerd zijn. Van Dijk wil ook kijken naar het probleem van ouderen met een laag inkomen en een eigen huis die een huur woning willen betrekken. Dat is volgens hem nu veel te moeilijk. Burgemeester M. Zonnevylle houdt zich komend jaar bezig met de versterking van de rela tie lussen burger en bestuur en het veiliger maken van D'ider dorp. Niet dat de gemeente on veilig is. aldus de burgemeester, die zich daarbij baseert op cij fers van de politie. Het gaal vol gens hem eerder om de aanpak van plekken die de inwoners van Leiderdorp als onveilig er varen. Het college denkt volgend jaar ook met een voorstel te ko men voor verplaatsing dan wel handhaving van de weekmarkt aan de Hoofdstraat. Wethouder Huigen gaat zich inspannen om Leiderdorpsc bedrijven zoveel mogelijk binnen de gemeente grenzen te houden. Belangrijk zijn met name de ontwikkeling van het voormalige Verto-ter rein, de opknapbeurt voor win kelcentmm Santhorst en de mogelijke uitbreiding van Win keihof. Dc steekvlam die na het overhalen van de handel uit dc nieuwe afvulmachine schoot, veranderde in één klap een feestelijke gebeurtenis in een deerniswekkende vcnoning. Achteraf bezien was het natuurlijk beter geweest als u vroegtijdig advies had ingewonnen bij Tcckcns Advokatcn. Wij zorgen voor sluitend geformuleerde contracten waarin b.v. ook een clausule over proefdraaien wordt opgenomen. Nu kunnen wij nog slechts de schadeclaim voor u regelen. TEEKENS ADVOKATEN al 50 jaar thuis in het recht lid Lawspan International, een associatie van advokaten in de EU Leiderdorp KorotagJderi 32-38, poiibui 118, 2350 AC. tol 071 -41 30 21, fox 071 -410Ó84 Leiden Hoog* Schovwweg 8E. 2332 KG. •el 071 32 27 38. fa* 071 -32 14 21 Warmond heeft geen geld meer voor nieuw plafond raadzaal WARMOND De verbouwing van het Warmond.se gemeentehuis is duurder uit gevallen dan was verwacht. Ook is er enige stagnatie opgetreden bij de werkzaamheden. De aanpassing van de energievoorziening van het gemeentehuis kostte onverwacht extra geld, waardoor de reno vatie van het plafond van de raadzaal nu niet kan doorgaan. Voor lopig blijft daar het oude plafond hangen. Om binnen de begroting te blijven is de verbouwing wat versoberd Hoewel de verbouwing achterop schema is geraakt is het nog steeds de bedoeling om het verbouwde raadhuis tijdens de gemeentedag on 24 september aan het publiek te presenteren. Maar dan zullen de vertrekken in het best uursgedeelte, zoals de kamer van burgemeester en wethou ders, nog niet gereed zijn. Wel kan de Warmondse bevolking dan de vernieuwde raadzaal bewonderen, zij het dan met het oorspron kelijke plafond. Verder organiseert de gemeentesecretarie presen taties op dc diverse afdelingen. De gemeentedag staat in het teken van bouwen en wonen. -2A TERDAG 10 SEPTEMBER 1994 l^l.eiderdorpse timmerfabriek wijst eis vakbond FNV van de hand VRIJ E TIJ D Mogelijk uitbreiding in Leyhof Leiderdorp KOUDEKERK AAN DEN RUN KEES VAN KUILENBURG Teun van der Meijden is er nog vol van. Dat 'zijn' geit Marieke algemeen kampioen werd op de Leidse Vebo was een enorme verrassing. Bovendien scoorde de Koudekerker ook nog met Tineke die reservekampioen werd. Het is misschien wat overdreven, maar Teun en zijn echtgenote Fem lopen van trots bijna naast hun schoenen. „Dat klopt ook wel", merkt de 62-jarige glazenwasser op. „Wij beleven veel plezier aan de die ren. Hebben er alles voor over. De vakantie laten we er voor staan. Als wij maar bij onze die ren kunnen zijn is het goed. Als je dan op de Vebo zoiets mee maakt. mogen wij best groos zijn op onze geiten", merkt Van der Meijden op. Behalve de twee geiten vielen ook de lammeren Marina en Jo se nog in de prijzen. „Dat be looft wat voor de toekomst", al dus de Koudekerker. Samen met zijn clubgenoten Van Deu ren uit Nieuwkoop en Haver kamp uit Woubrugge behaalde hij ook nog een tweede plaats bij de verenigingen. Eerder dit seizoen won hij drie eerste prij zen in Gouda en bij het club kampioenschap van Ons Ge noegen uit Hazerswoude/Kou dekerk kon Teun vier eerste prijzen bijschrijven. De prestatie van Teun van der Meijden is des te opmerkelijk omdat hij pas vier jaar actief met geiten bezig is. Hij was wel lid van dc plaatselijke geitenfok- vereniging Ons Genoegen, maar bij gebrek aan een stukje wei land kon hij nog niet aan de slag. Dankzij de medewerking van de directie van het bedrijf lütexfalt lukte het hem om een plekje te krijgen aan dc lioog- ewaard. Dat hij al zo snel de top heeft bereikt is volgens de gebo ren en getogen Koudekerker vooral het gevolg van zijn fana tisme. „Als ik iets doe. wil ik het ook echt goed doen. Dat had ik als voetballer en later ook als trainer. Liefst er nog meer uit halen dan er in zit. Dan beleef ik er het meeste plezier aan. Daar naast wil ik graag wat leren. Door goed te luisteren en te kij ken steek je veel op", legt de geitenhouder uit. Verder doet Van der Meijden er alles aan om de geiten zo goed mogelijk in conditie te krijgen en te nouden. Geregelde controles van de dierenarts en overleg met dc leverancier van het voer. „Ze krijgen het beste van het beste. Als blijkt dat het voer niet voldoet praat ik daar over met de leverancier. Dan wordt bijvoorbeeld de samen stelling veranderd. Ook stel ik de hoogst eisen aan de verzor ging. Drie keer in de week wor den ze flink geborsteld. Soms sta ik zelf verbaasd van hoe wit ze dan zijn. Samen met Fem ben ik toch zo'n twintig uur in touw. 's Morgens om half zes zijn weal bezig." Datzelfde geldt voor het fok ken. De club beschikt over twee bokken, waar de leden gebruik van kunnen maken om hun gei ten te laten dekken. „Dat is pri ma, maar ik kijk verder. Nu neb ik in Noord-Holland een lief hebber gebonden met een hele goeie bok. /Ms het zover is rij ik daar na toe met in'n geit. Dat kost wel wat meer, maar ik wil topkwaliteit. Dan mag het wat kosten", legt de Koudekerker uil. Daarnaast is het duidelijk dat Fem en Teun van der Meijden echte dierenliefhebbers zijn. De manier waarop de twee met hun geiten omgaan zegt veel. „Ie krijgt er zoveel liefde voor terug. Daar genieten wij van. Als ik met de geiten bezig ben en ze horen de auto van Teun reage ren ze prompt. Zo intelligent zijn ze. Dat is toch schitterend", aldus Fem. Dat betekent echter niet dat leun niet ingrijpt als een geit niet aan de hoge verwachtingen voldoet. Dan wordt het dier ge siin in ,.i ).u klinkt miasihten hard, maar dat is het zeker niet. Ie moet realistisch met je hobby omgaan. Ik zou het dier ook ie mand anders aan kunnen sme ren, maar dat doe ik niet. Dun bederf je de sfeer onderling." POLITIEKE RUBRIEK U kunt ons een enorm 2 plezier doen. En het kost geen geld en betrekkelijk c weinig moeite. Ga de straat op, pak vrienden en bekenden bij de kuif en maak ze lid van de WD. c Breng die lijst van nieuwe leden naar ons kantoor c aan de Rooseveltstraat en wij gaan dankzij uw inspanningen een avondje romantisch tafelen met Frank de Grave. Misschien moeten we uw geheugen 3 eerst even wat opfrissen. Frank de Grave, dat was ooit een veelbelovend WD- kamerlid, die echter een wethouderschap in Amsterdam verkoos boven de landelijke schijnwerpers. En die integere, volstrekt niet tot de verbeelding sprekende politicus kunnen u en ik 'winnen'. Vermits wij ons ontpoppen tot de grootste ledenwerver van de Leidse WD. Mr. Johan Hommes, voorzitter van verenigd liberaal Leiden, heeft het bedacht. Want hoe kom je in deze geïndividualiseerde samenleving nog aan leden? Je geeft een cadeautje aan een nieuw lid en een nog groter cadeau aan een enthousiaste ledenwerver. Bij het dagblad Trouw kun je een mooie handdoek verdienen, of een bundeltje columns met een stichtelijk tintje. Bij omroep Veronica is het een nachtje Frank de Grave. stappen met Leontien Ruiters of iets van die strekking en bij de Leidse WD nu dus een etentje met Frank de Grave. Want alle waar is naar z'n geld. Alle WD-leden in Leiden hebben een brief gekregen, waarin hun voorzitter zijn actieve partijgenoten om te beginnen afschildert als de boeren Koekoek van de jaren negentig. Terwijl alom het einde van weer een economische recessie wordt voorzien begint Hommes na zijn aanhef - Geacht WD-lid - maar meteen met een dolkstoot: „Dat ons land in de problemen zit, dat wist u al." Wij wisten van niks. maar goed. dankzij Hommes zijn we nu van die onnozelheid verlost. „De WD is de partij die al lang waarschuwt dat het zo niet langer door kan gaan", vervolgt de liberale leidsman. Wat er zo niet langer kan en waarom dan wel niet. dat laat Hommes in het midden. Dat is ook niet belangrijk. Het gaat er maar om de lezer duidelijk te maken dat de WD een visionaire partij is, die met de hulp van een groot aantal nieuwe leden Joost mag weten welk noodlottig tij voor ons vaderland zou kunnen keren. Ook in loeiden, zegt Hommes, is er werk aan de winkel voor de liberalen. En dus stuurt hij zijn leden de straat op. 't Is niet het moeilijkste, maar ook bepaald niet het leukste werkje dat je kunt bedenken: met zo'n lijst met tien keer de tekst 'la. ik wil ook lid worden van dc WD' langs de deuren. Dus biedt Hommes een wenkend perspectief. Dineren met De Grave. In Le Garage, zo stellen wij ons voor, het kookpaleis van die VTolijke culinaire kliederaar Joop Braakhekke. Nu zult u zeggen: waarom niet Erica Terpstra of Joop Vonhoff? Maar je mag een gegeven paard niet Teun en Fem van der Meijden bij hun dieren: 'Je krijgt er veel liefde voor terug'. foto bfn m bruyn in de bek kijken. En een gratis etentje is een gratis etentje. Maar wat wij nu willen betogen: wellicht kunnen wij een meerwaarde uit dat diner halen. Wie weet wat voor prachtige primeurs zo'n man - de loco- burgemeester van Amsterdam is ten slotte iemand - voor ons heeft. Dus ga de straat op en brengt uw 'lijst van nieuwe leden' naar onze redactie. Wij beloven dat we bij De Grave journalistiek gezien het onderste uit de kan zullen halen. En u staat ook niet helemaal met lege handen. Want voor iedereen die drie leden aanbrengt stelt de WD een prachtige fles wijn in het vooruitzicht. En die drinken wij - dat spreekt voor zich - natuurlijk niet zelf leeg. Die is aan u.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15