RECHTDOOR NAAR HET MEUBELPLEIN. BOULEVARDS GEWOON LINKS LATEN LIGGEN. MEUBELPLEIN LEIDERDORP 'Met de kinderen lijkt het goed te gaan' Akkoord in Leiderdorp over vijf hangplekken 'Die ruige boys wil ik hier niet hebben' Leiden Regio - Proeflessen bij Expressie 70 Leiderdorper berispt voor spuiten stinkgas WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1994 HENNY VAN K.MONIVO'1 1 IS KOENEKOOR. 071 JS64J9 Vrouw naar ziekenhuis na wespesteek wassenaar Een 33-jarige Noordwijkse is gistermiddag na een wespesteek naar het Bronovo-ziekenhuis in Den Haag gebracht. De \touw werd op de markt aan de Berkheistraat in Wassenaar gestoken en werd direct onwel. De Noordwijkse is allergisch voor gif van wespen. Boete voor opgevoerde brommer leiderdorp Zeven bromfietsers zijn gisterochtend bekeurd op de Zijldijk in Leiderdorp. Zes van hen kregen een bon omdat ze op een opgevoerde brommer reden, een bromfietser kreeg een boete omdat de remmen niet deugden. Leiderdorpse bestolen in restaurant leiderdorp» Terwijl een Leiderdorpse gisteren aan het eten was in een restaurant aan de Persant Snoepweg in Leiderdorp is ze bestolen van haar schoudertas. De tas hing om de leuning van de stoel. In de tas zaten onder meer waardepapieren en een por temonnee met inhoud. Warmonder verdacht van ontucht warmond Een 53-jarige Warmonder is maandag aangehouden wegens een poging tot verkrachting van een 13-jarig meisje. De man zou ook ontucht met het meisje hebben gepleegd. Het slachtoffer is een kind van een vriendin van de man. De Warm onder ontkent de feiten waarvan hij wordt beschuldigd. Hij zit nog vast. Sonnenburgh-directeur Zoutendijk: vooral een gevoel van opluchting Vervolg van voorpagina Van de acht kinderen, die de groepsleider als slachtoffer koos, hebben er inmiddels vier kindertehuis De Sonnen- burgh in Wassenaar verlaten. De andere vier krijgen nog steeds begeleiding in verband met de gebeurtenissen. „Sommigen hadden al therapie en krijgen tijdens die therapie nu extra aandacht vanwege het seksueel mis bruik, anderen zijn in therapie gegaan", zegt Sonnen burgh-directeur RA Zoutendijk. „Oppervlakkig lijkt het redelijk goed met ze te gaan. Maar dergelijke gebeurte nissen zijn natuurlijk altijd slecht voor een kind." alphen aan den rijn Gratis proeflessen klassiek bal let en jazz ballet worden mor genochtend gegeven in Expres sie 70 aan de Cornelis Geellaan in Alphen aan den Rijn. Het klassiek ballet duurt van 9.15 tot 10.15 uur en jazz ballet van /10.15 tot 11.15 uur. Bij voldoende inschrijving be gint op 15 september een cur sus die 110 gulden kost. Mor genavond zijn er proeflessen voor drie cursussen flamenco van Expressie 70. Het gaat om lessen voor beginners (19-20 uur), intermediate gevorderden (20-21 uur) en gevorderden (21- 22 uur). Informatie en aanmel ding bij Expressie 70: 01720 - 93737. wassenaar annet van aarsen Bij de slachtoffers heerst nu vooral een gevoel van opluch ting, aldus de directeur. „Het is opgehouden en het is erkend. We houden ze ook telkens voor dat het hun schuld niet is. Kin deren lopen al snel met schuld gevoelens rond als dit soort din gen gebeuren. Maar de groeps leider is de schuldige en dat la ten we ze duidelijk weten.' In het kindertehuis in Wasse naar komen in de regel kinde ren op last van de kinderrechter terecht, in de leeftijd van nul tot twaalf jaar. ,,Er moet een zware reden zijn om het kind uit huis en bij ons te plaatsen", zegt Zoutendijk. „In alle gevallen is U kent de voordelen van een urenlang heen en weer te hoeven Meubdpion icuicrJorp >p plein al lang: gewoon gezellig sjokken. A4, afslag Leiderdorp/ sl<ch,c meubel wandelen en winkelen, zonder Hoogmade. Vt'ucnidig. Vrijdig 9.30-17.30 uur Donderdag er thuis veel mis en is al langere tijd tevergeefs geprobeerd dat via hulpverlening te verhelpen. Het gaat in alle gevallen om ontwrichte gezinnen. Gezinnen, waarvan de ouders verslaafd zijn of psychiatrisch patiënt. Gezinnen waarin sprake is van mishandeling of seksueel mis bruik. Als kinderen al een der gelijk verleden hebben, is dal wat er nu gebeurd is, des te af schuwelijker. Er zijn geen woor den voor." De ouders hebben het ontzet tend zwaar met de gebeurtenis sen. „Ze reageerden eerst met ongeloof, vervolgens boos. Bij sommigen bestaat begrijpelij kerwijs nog steeds veel woede", zegt Zoutendijk. „Ook de ou ders krijgen begeleiding, via de instanties die de kinderen in ons tehuis hebben geplaatst." Het openbaar ministerie heeft in het dossier zeven slachtoffers uit het tehuis in Wassenaar op genomen en één zesjarig slacht- Kindertehuis De Sonneburgh in Wassenaar. Hier werden door een 36-jarige groepsleider acht jongens seksueel misbruikt. foto pick h> k,(woning offer uit Hoek van Holland. Vol gens de dagvaarding moet de 36-jarige groepsleider zich ech- FNV wil bedrijf via rechter dwingen tot instellen ondernemingsraad De Bouw- en Houtbond FNV daagt het Leiderdorpse bedrijf Mevo Houtindustrie bv voor de rechter. Op die manier wil de vakbond het bedrijf dwingen een ondernemingsraad in te stellen. Mevo weigert al enige tijd dit medezeggenschap sorgaan in het leven te roepen, hoewel dit op basis van de wet op de ondernemingsraden verplicht is. De Bouw- en Houtbond is al een klein jaar bezig om op verzoek van haar leden bij Mevo een ondernemingsraad op te richten. Tot nu toe zonder succes. De directie van het be drijf stelt dat er ook zonder ondernemingsraad voldoende wordt overlegd met de afdelingschefs. Deze motivatie schoot de FNV in het verkeerde keelgat, zeker nadat ook de Bedrijfscommissie, waaraan het geschil was voorgelegd, stelde dat het bedrijf een ondernemings raad moet hebben. De vakbond en de directie van Mevo staan op woensdag 21 september tegenover elkaar bij de Utrechtse kantonrech ter. De bond heeft goede hoop dat zij in het gelijk wordt ge steld. In soortgelijke zaken kreeg de vakbond in net verleden ter verantwoorden voor vijf ge- ene vergrijp in Hoek van Hol- de zitting naar voren komen", vallen van seksueel misbruik in land. „Als er sprake is van nog aldus persofficier Slits van justi het tehuis in Wassenaar en het meer slachtoffers zal dat tijdens tie. leiderdorp jaap van sandük Er komen vijf hangplekken (ontmoetingsplaatsen) voor jongeren in leiderdorp. De raadscommissie welzijn wil er 15.000 gulden voor uittrekken. Wel wil de commissie dat er over een jaar een evaluatie plaatsvindt. De WD keerde zich gisteren als enige tegen de hangplek in de Bloemerd. Sinds enige tijd is er al een provisorisch ingerichte hang plek in sportpark de Bloemerd. Het is de bedoeling deze ont moetingsplaats verder uit te breiden met een afdakje en zit plaatsen. In het voorjaar van 1995 moeten er nog vier van de- HANDELEN WANDEL Sportinstituut Goederaad Voorschoten vaart nieuwe koers Rubriekvoor zakelijk nieuws fax 321921 voorschoten maria straatsma Sportinstituut Goederaad aan de Raadhuislaan in Voorscho ten is onlangs uitgebreid met 100 vierkante meter nieuwbouw en nieuwe fitnessapparatuur. De facelift was volgens Ben van der Hoff, eigenaar van het fit nesscentrum binnen het insti tuut, hoognodig. „We hebben er nu eindelijk een hoop werk van gemaakt ver telt Ben van der Hoff. „Het werd tijd voor een totale renovatie om met de trend in de fitness wereld mee te gaan en ook om het voortbestaan van de sport school te waarborgen." Het plan om uit te breiden was er al geruime tijd maar werd onzeker toen er andere opties door de gemeente Voorschoten werden overwogen. De gemeente, die eigenaar is van het pand, wilde misschien zelfs de slopersha mer hanteren. Maar uiteindelijk gaf de gemeente toestemming voor de nieuwbouw en huurden Van der Hoff en Percy Rüben samen het pand. Het duo nain het instituut over van Goede raad die er dit seizoen mee op hield. Van der Hoff is eigenaar van de zonnestudio en het fit nesscentrum in het gebouw. De oude sportzaal is volledig nieuw aangekleed en er staat nu modeme apparatuur. Ook is er airconditioning geïnstalleerd. „We hebben echt het nieuwste van het nieuwste, ook electroni- sche fitnessapparaten. Het JFree-weight' materiaal, zoals Het fitnesscentrum in instituut Goederaad. „We hebben echt het nieuwste van het nieuwste, ook electronische fitnessapparaten", aldus eigenaar FOTO HOLVAST/MARK LAMFRS Ben van der Hoff. bijvoorbeeld halters, is verhuisd naar het nieuwe gedeelte. Zo is er een duidelijke scheiding ont staan tussen basic fitness' en de meer moderne fitness. We hebben nu meer ruimte, meer lucht en veel meer mogelijkhe den". aldus Van der Hoff. Er wordt in de sportschool alleen recreatief getraind, „Die ruige boys die professioneel aan bodybuilding doen wil ik hier ook niet hebben." Tijdens de verbouwing, die bij na vijf maanden in beslag nam. was het instituut gewoon ge opend. Volgens de eigenaar rea geerden de klanten uiterst be gripvol. Deze hebben als gevolg van de investering trouwens te maken met een tariefsverhoging van 15 procent. „Toch zijn we nog steeds geen dure sport school. zeker niet als je kijkt naar de aangeboden faciliteiten. We verwachten dan ook dat we meer klanten krijgen. Het lijkt er nu al op dat we opnieuw moe ten gaan uitbreiden, maar eerst moeten we natuurlijk deze in vestering zien terug te verdie nen." Modezaken Winkelhof De Winkelhof in Leiderdorp krijgt er weer twee modezaken bij: een damesmodezaak en een zaak in luxe vrije-tijdskleding. I let is de bedoeling dat de nieu we winkels volgende maand ko men in de twee voormalige kle dingzaken van 'Gé en (ié. Beide ruimten worden momenteel grondig verbouwd en daarbij wordt één winkel gesplitst. Speelgoedwinkel Intertoys, die al in Winkelhof zit, neemt hier van een deel voor zijn rekening. De beide winkels hebben overi gens niet lang leeggestaan. Een drogist en een boekhandel heb ben ze een poosje gebmikt voor uitverkoopartikelen. Nieuwe danszaal Danscentrum I larry Gools heeft er een nieuwe danszaal bij. De zaal is eind augustus geopend en betekent een verdubbeling van de dansruimte in de twee panden aan de Alpheuse Wil- helminalaan. In de zaal is een ringleiding aangelegd zodat slechthorenden ook les kunnen nemen. Ook voor rolstoelers zijn er voorzieningen getroffen. In de tweede fase van de ver bouwing wordt er ondermeer een zitruimte gerealiseerd. Peptalk Willem Pol De vereniging Contact Jonge Bedrijven Leiden en Omstreken begint het nieuwe seizoen met een peptalk van NCRV-presen- tator Willem Bol met als titel 'Tegenslag is leuk'. De CJB, die ook actief is in de Duin- en Bol lenstreek. heeft als belangrijkste doel het bevorderen van zakelij ke contacten tussen jonge on dernemingen. Inmiddels heeft de in 1987 opgerichte vereni ging 60 leden, het streven is dit jaar te groeien naar 100. Belang stellenden kunnen informatie krijgen bij het CJB-secretariaat: 071 -128573. Op dit nummer kan men zich ook opgeven voor de peptalk van Willem Bol. ze plekken bij komen. Daarmee is het probleem van jonge- renoverlast in Leiderdorp niet opgelost, maar hoopt wethou der Kerner (CDA/welzijn) het 'beheersbaar te houden' De plekken worden gekozen in overleg met de jongeren. „En dat geeft de politiek een hand vat. We zullen van de jongeren verwachten dal ze zich aan de afspraken houden", aldus de wethouder. De hangplek in de Bloemerd is jong maar veelbesproken. Zo waren gisteravond bewoners van de Grotiuslaan op de pu blieke tribune aanwezig om hun grieven kenbaar te maken. Woordvoerder Boddc vindt dat de gemeente het probleem ver plaatst: „We zijn blij dat de overlast, zoals gebroken bier flessen, op het Van Alphenplein is verdwenen. Maar we zien het weer terugkomen in de Bloe merd. Of denkt u dat de jonge ren plotseling cola drinken uit onbreekbare flesjes?" De bewo ners vinden de Bloemerd op zich geen slechte zet, alleen de huidige plek, aan de toegangs weg van net sportpark, is in hun ogen verkeerd. Ze zijn bang dat de jongeren sporters zullen inti mideren. Bovendien bevindt de hangplek zich volgens hen te dichtbij een kinderspeelplaats. Wethouder Kerner verzekerde de bewoners dat er voldoende gecontroleerd zal worden. „Als het nodig is zal de politie optre den. Ook het Buro Halt is inge schakeld voor alternatieve straf fen." De Regenboog is hangplek af Na basisschool 1 >e Schakel is ook basisschool De Regen boog in leiderdorp 'hang plek' af. Directeur J.H. Koster constateerde ruim twee we ken geleden, toen de lessen begonnen, dal zijn school plein door diverse groepen jongeren in gebruik was ge nomen. „In totaal kwamen er zo'n veertig jongens en meis jes", zegt Koster. „Wartr ze vandaan komen, weet ik niet; waar ze naar toe zijn gegaan weet ik ook niet." Feit is dat de onderwijzers van de basisschool een 'enorme puinhoop' op het plein aantroffen tijdens de eerste lesdag. „We konden de kinderen niet naar huiten sturen voordat het plein was schoongemaakt", aldus Kos ter. „Ik ben maar direct met de groepen jongeren gaan Iiraten een stuk of vier, vijf eer heb ik mijn prevele mentje afgestoken en ze vonden mijn standpunt heel redelijk. Ze hebben niets in gebracht tegen mijn bood schap dat de hangplek was opgeheven en zijn netjes weggegaan. De boel is opge ruimd, het probleem is de wereld uit." Justitie ziet af van vervolging Leiderdorper Van Hccke wordt niet vervolgd voor het spuiten van 'schetengas' in de richting van gemeente-ambtenaren. De officier van justitie heeft Van llecke, die protesteerde tegen de stank van een fabriek nabij zijn woning, onderhouden over zijn actie in het Leiderdorpse gemeentehuis. Hij laat het bij dat gesprek. Van llecke zette in het voorjaar de afdeling milieu op stelten door met twee spuitbussen vol stinkend gas een vergadering te verstoren. Van llecke klopte keurig aan. stelde zich voor en spoot twee bussen leeg 'om de ambtenaren een poepie te laten ruiken'. De gemeente besloot bij de politie aangifte te doen van lokaalvredebreuk. Met zijn actie wilde Van Hecke aandacht vragen voor de stank overlast bij zijn woning. Hij ver wijt de gemeente niets te doen aan de stank die wordt gepro duceerd bij het bakken van kip door het bedrijf Kay Far East Products. Het bedrijf werkt met een milieuvergunning en zou voldoende maatregelen hebben genomen om de overlast té be perken, aldus de gemeente. Vol gens Van Hecke stinkt het be drijf nog steeds en dus besloot hij de ambtenaren te confronte ren met stank uit de spuitbus. Volgens persofficier van justitie mr. Slits hoeft Van Hecge niet voor de rechter te komen omdat hij nooit eerder met justitie in aanraking is geweest en er geen lichamelijk letsel was. Vervol ging blijft ook uit 'gelet op de motieven' die Van Hecke had, aldus Slits. Van Hecke is wel ge waarschuwd dat als hij nog maals een dergelijke actie uit voert hij wel voor de rechter wordt gebracht. „Want duidelijk is dat dit soort zaken niet kun nen". aldus Slits.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13