Hoopvol debuut Madjoe Hamadou geeft Vlietloop status Sport Evenwichtig begin regio-korfbalclubs Haagse RC velt DIOK in Bechettoernooi Richard Virenque wint klimmerstrofee Spaanse pers euforisch Europolis wint topcompetitie MAANDAG 5 SEPTEMBER 1994 Billy Wright overleden londen In Londen is zaterdagmorgen Billy Wright aan kanker overleden. Hij werd 70 jaar. Wright voetbalde als aanvoerder van Engeland 105 interlands. Hij was de eerste Engelsman die de 100 caps haalde. In zijn lange loopbaan met meer dan 1000 wedstrij den kreeg hij nooit één waarschuwing van de scheidsrechter. Rentree Wendlinger in rally crobminc De Oostenrijkse formule 1 -autocoureur Karl Wend linger heeft zaterdag in Gröbming zijn rentree in de autosport gemaakt. Hij deed dat als co-piloot in een kleine nationale rally. De 25-jarige Wendlinger was op 12 mei tijdens de Grand Prix van Monaco betrokken bij een zware crash. Hij lag enige dagen in coma. Afgelopen woensdag onderging Wendlinger in Inns bruck nog een operatie aan zijn linkerknie. Drie dagen later deed hij alweer aan autosport. Hij ging rechtstreeks van het zie kenhuis naar de startplaats. Door zijn aanwezigheid kwamen, tot grote verbazing van Wendlinger, meer dan tienduizend toe schouwers op de rally af. Dallas contracteert nieuwe 'Magie' dallas De Amerikaanse basketbalclub Dallas Mavericks heeft in de „draft" voor het nieuwe seizoen Jason Kidd gecontracteerd. Hij tekende voor negen jaar en krijgt daar 100 miljoen gulden voor. Kidd was de op een na beste speler in de collega-competi tie. Hij staat te boek als opvolger van Magie Johnson. Ivantsjoek wint Grand Prix Intel londen De Oekraïnse schaker Vassili Ivantsjoek heeft gisteren in Londen de Grand Prix Intel gewonnen door een zege in de fi nale op de Indiër Viswanathan Anand. Sevens team eindigt als dertiende taiwan Het Nederlands Sevens team is op een sterk bezet inter nationaal rugbytoernooi in Taiwan, waaraan 24 landen deelna men, als dertiende geëindigd. In de laatste wedstrijd verloor Oranje na verlenging met 14-19 van Taiwan. In de poule versloeg Oranje Singapore met 34-7. Voor de pro- duktie zorgden Michelsen, Broers en Meis. In de tweede wed strijd verloor Nederland, hoewel het sterker was, door individue le fouten met 7-24 van Canada. Emans scoorde. Bokser Carbajal opgepakt phoenix De Amerikaanse bokser Michael Carbajal, wereldkam pioen WBO in het vlieggewicht, is zaterdag door de politie van Phoenix opgepakt en ingesloten. Bij een feest vuurde Carbajal in beschonken toestand zijn pistool leeg. Zonder iemand te raken. Vijf gewichtheffers geschorst helsinki» Vijf Finse gewichtheffers zijn door hun nationale bond voor drie jaar geschorst wegens dopegebruik. De sporters wer den in april en juni positief bevonden. Om welke stoffen het gaat, wilde de bond niet bekend maken. WK driebanden naar Grubbenvorst grubbenvorst» Het WK driebanden '95 is door wereldbond UMB toegewezen aan het Noordlimburgse dorp Grubbenvorst. De speeldata zijn 27, 28 en 29 oktober. Titelverdediger is Rini van Bracht uit Waalwijk. De 9-16 nederlaag tegen Oranje Nassau waarmee Madjoe zaterdag opende, lijkt dramatischer dan hij in werkelijkheid is. Drie kwartier lang verliep het debuut van de Rijnsburgse derdeklasser immers volle dig naar wens. De 2-0 ope ning was veelbelovend, de 6-6 ruststand uitstekend, maar na 7-7 was de pijp leeg. De Vlaardingse tegen stander liep weg naar 7-12 en pakte geroutineerd de eerste seizoenszege. runsburg bram van gent korfbalmedewerker Rijnsburg had ruim twintig jaar moeten wachten voordat het weer een vertegenwoordiger had in de landelijke veldkorfbal- competitie. Een promotie in de zaal liep enige jaren geleden nog uit op een drama: nul uit veertien met een negatief doel saldo dat de honderd over schreed. Inmiddels is er wel wat veranderd bij de ruim dertig jaar oude korfbalclub. Het aantreden van ex-Ons Ei land-trainer Axel Bouwman be tekende vorig seizoen de om mekeer. In zijn kielzog kwamen drie basisspelers over naar Rijnsburg en die kwaliteitsinjec tie miste z'n uitwerking niet. Sa men met Velocitas promoveer de Madjoe uit de afdelingscom petitie van Rijndelfland. Bouw man kon echter niet behouden worden, zodat Wim van Huis nu voor de zware taak staat zijn succesvolle plaatsgenoot te doen vergeten. „Overleven" is Van Huis' cre do. „Kijken hoe ver we komen dit seizoen. Na vanmiddag moeten we constateren dat we er nog niet zijn. Het verschil tussen afdeling en derde klasse is groter dan je denkt. En som migen hadden nog veel ballast, een beetje last van de zenuwen, druk om zich waar te maken." In de eerste helft ging het Madjoe echter letterlijk en fi guurlijk voor de wind. De jonge Rijnsburgse ploeg overrompel de Oranje Nassau volkomen. Elize Blankert en Remco van de Meeberg zorgden na vijf minu ten voor 2-0. Een grotere marge leek haalbaar, maar na de 3-1 chef willem spierdijk. 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 07 i 356463 *5»? i0:v';L ,£S<r Madjoe probeert te scoren in de wedstrijd tegen Oranje Nassau. Het debuut van de Rijnsburgers in de derde klasse werd gevierd met een 7-12 nederlaag. foto ben de bruyn (Elsbeth de Mooy) kwamen de aans-van de Meeberg was het neel liet de debutant het steeds Vlaardingers weer langszij. Door evenwel gedaan met de oranje- duidelijker afweten. De Mooy treffers van Elsbeth de Mooy, hemden. Overmatige gretigheid en Van de Meeberg tekenden Blankert en Marco Ravensber- in de verdediging kostte twee halverwege de tweede helft nog gen bleef Madjoe echter tot de strafworpen, terwijl Madjoe voor twee treffers, maar deson rust (6-6) keurig in het spoor. aanvallend nauwelijks nog een danks nam het verschil alleen Na de 7-7 van Petra Basti- vuist kon maken. Ook conditio- nog maar toe. den haag pieter van der vliet rugbymedewerker De Leidse rugbyclub DIOK is er niet in geslaagd de 50-ste editie van het Bechettoernooi in Den Haag te winnen. In de beslis- sende poulewedstrijd tegen de Haagse RC verloren de Lei.de- J naars met 17-10 van de latere l(j toernooiwinnaar. Voor DIOK-coach Julius aj Breinburg stond vooraf al vast dat het winnen van het Bechet- toernooi een lastige klus zou worden. Hij moest wegens in ternationale verplichtingen zonder zijn vaste krachten Ro bert Broers, Yves Kummer, Per ry Noordermeer en Mark Mi chelsen naar de hofstad toe Ook international Thomas Su ring bleef langs de zijlijn. De Amsterdammer ondervond nog te veel last van zijn rugblessure. Maar liefst acht ere-klasse clubs presenteerden zich in Den Haag. Voor de meeste coaches de laatste kans om te zien of hun selektie op de goede weg zit, want komend weekend is de start van de rugbycompetitie. DIOK begpn het toernooi in alle vroegte met een 10-0 over winning op Ascrum. Ondanks de winst zorgde de vele positie wisselingen binnen de Leidse formatie toch voor de nodige onrust op het veld. In de tweede wedstrijd tegen KMD Waterin gen leek het beter te gaan. De 33-0 overwinning lag echter meer aan de zwakte van de te genstander, dan aan het goede spel van DIOK. De eerste seri euze krachtmeting was pas in de derde poulewedstrijd tegen de Amstelveense RC. De Leide- naars speelden bij vlagen krach tig en goed verzorgd rugby, maar werden te vaak betrapt op simpele passfouten waardoor ze geen echte vuist konden maken. Met twee geconverteerde try's won DIOK ook1» de derde wed strijd. De laatste poulewedstrijd te gen de Haagse RC werd beslis send voor een finaleplaats. Bei de teams stonden met driemaal winst bovenaan in poule A. In het onderlinge treffen speelden de Hagenaars het spelletje net iets slimmer. De van DRSC naar HRC overgekomen Michiel Snij ders zorgde met zijn kicks ach ter de defensie van DIOK voor de nodige druk, die werd omge zet in een 10-0 ruststand. In de tweede rondgang kon DIOK niet imponeren en moest in HRC met 17-10 zijn meerdere erkennen. De finale ging tussen de Delftse Studenten RC en HRC. De gastheren moesten in de eerste minuten toezien hoe DS- RC een fout in de defensie af strafte, 0-5. Pas laat in de twee de helft kon HRC het initiatief overnemen om onder luid ap plaus met een try en een con versie met 7-5 het 50-ste Bechettoernooi te winnen. leiden» michel van gent korfbalmedewerker De clubs uit de Leidse regio zijn het veldseizoen evenwichtig be gonnen met vijf zeges, één ge lijkspel en vijf nederlagen. TOP en Pernix kenden een slechte generale voor hun derby van komende zaterdag, want zij be hoorden tot de groep verliezers. De Danaïden en Fides Pacta zorgden voor de grootste uit schieters tegen Avanti en Diam- co. Eiks moest als enige de pun ten delen, en wel met Revival. De verjongde selectie van TOP bleek bij DVO nog niet op timaal ingespeeld. Het achttal van Anne van der Zaag speelde erg verkrampt, miste op 2-1 een stip en kwam voor rust niet ver der dan een strafworp van Mi chiel Kok (5-1). Toen Steven Baart 5-2 en 5-3 had gemaakt, leek een ommekeer even moge lijk, maar twee tegengoals in twee minuten betekenden de nekslag (7-3). Typisch genoeg was de laatste treffer van Tim van der Horst opnieuw een strafworp: 10-4 verlies. Pernix kwam conditie en scherpte te kort om tegen ODO (M) een 16-17 nederlaag te ver mijden. De kersverse over- gangskJasser speelde in de eer ste helft nogal wisselvallig, blij kens de i), 3-9 en 7-10 tussen standen. ('aria Kuipers, ouder wets op dreef met zes doelpun ten, Karen Amoldus, Lian Tiele- man en Raymond Boerman, Marco van der Lucht en Jeroen Wayenberg brachten hun club na rust zelfs in dertien minuten tijd naar 14-13. De bezoekers namen hierna door hun lengte voordeel bij de vrouwen echter weer een voorsprong (14-17). Ook met verse kraenten Bert Vanhaelen en Arthur Lepelaar bleef de aanval net te kort schieten. Na een aarzelend begin (5-2) kwam I)e Danaïden steeds be ter in zijn spel tegen Avanti, al was het bij rust nog wel 13-12. Marcel Keijzer en Arne Heijman schakelden hun tegenstanders gaandeweg vrijwel geheel uit, vooral omdat Barbro Heijman en Ingrid Slingerland goede ruggesteun gaven. Zij waren ook aanvallend sterk op dreef met liefst veertien goals, met Keijzer (8) als prijsschutter, het geen de garantie was voor een afgetekende 24-17 overwinning. Poulegenoot De Algemene startte bij DKV(D) eveneens uit- stekend mei een 13 10 zege. I ploeg van Ed Molloy begon wat onwennig op het zanderige kunstgras-veld (3-0) om daarna het initiatief geheel naar zich toe te trekken (5-9 rust). Dit ge beurde met name door een soli de verdediging en die stond ook in de tweede helft borg voor een overwicht. Alfred (5) en Arnoud Lambooy (2), Remco Molloy (3), Annemieke Molloy, Brenda en Perry Venema waren de doel puntenmakers. Het duurde niet minder dan zevenenveertig minuten, voor dat Tempo bij Ventura Sport de eerste veldgoal produceerde (10-5). Deze kwam uit handen van Marlijn Hooijer, die voor dien net als Marcel den Hertog na 6-0 twee strafworpen had benut. De Alphenaars kregen geen kans meer om terug in de wedstrijd te komen, want de thuisclub liep gelijk door naar 13-5 en tenslotte 17-8. De verdediging van Eiks was tegen Revival nog niet zelfverze kerd genoeg, want zij durfde ondanks de goede rugdekking niet bovenop de tegenstander te zitten. Theo Vreeken, goed voor zes treffers, Marleen Boom gaard, Henrik Hooimeijer en Saco de Visser brachten hun club enige malen op twee pun ten voorsprong tussen 2-0 en 10-8. Doordat de bezoekers te veel ruimte kregen om aan te leggen, kon deze marge niet vastgehouden worden: 11-11 eindstand. Na een goed kwartier stond Eides Pacta al op 6-1 tegen Diamco, doordat Conchita Prins, Jan Willem Meijer (2), Wendy van Hooven en llonka van der Vooren alle tijd kregen van afstand aan te leggen. I)c Leidenaars verloren door het zwakke tegenspel hun concen tratie en zuiverheid en lieten liefst drie strafworpen onbenut. Na rust (8-4) pakten zij de draad meteen weer op, waarbij zij door ondermeer fel uitverde digen enige kansen en doelpun ten creëerden. Alleen Annelies Verwoerdt droeg geen treffer bij aan de 18-11 winst, maar zij le verde wel het nodige ondersteu nende werk af. KZ Leiden heeft door de ren tree van routiniers Els van Pun teren, Kitty en Wil de Wit duide lijk aan inhoud en strijdlust ge wonnen, zo bleek tegen ALO. De rood-blauwen hadden van begin af aan het heft in handen (4-1) maar kregen het na rust (7-4) toch moeilijker. Het waren in deze fase de Leidse vrouwen die hun mannetje stonden. San dra Verhorik (2), Annelies van der Blom en Els van Punteren hielden de tegenstander op 7-6, 9-8 en 11-10 van de gelijkmaker af en legden zo mede de basis vooreen 14-10 overwinning. Qua spel was Crescendo niet zoveel minder dan De Kapellen, alleen de schotvaardigheid was een stuk minder. Edwin van der Kraan (3), Anita Alberts, Hone Kooloos, Peter Baak en Arno Kooloos lieten de score zeven entwintig minuten nog redelijk gelijkop gaan tot 8-6, maar daarna liep het verschil via 10-6 (rust) tot geflatteerde hoogte op: 22-10 eindstand. Binnen zes minuten stond Velocitas door knullige fouten 2-0 achter op Vriendenschaar (B). i ïe formatie van Klaas Bos man kreeg hierna echter meer greep op de tegenstander en liep door twee goals van Selma Hulst en Jeroen van Driel uit naar 2-6 (rust), i ven werd het bij 6-7 en 7-8 nog benauwd, waarna Arjen Kwestro, Robert Schoof en Steven de Ronde het krachtsverschil met 11-7 alsnog tot uiting in de score brachten. VOORSCHOTEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER De Djiboutiaanse asielzoeker Seiko Hamadou bezorgde giste ren de eerste officiële wedstrijd uitvoering van de Vlietloop een internationaal tintje. De 37-jari- ge inwoner van Maassluis won in een scherpe tijd van 1.10.05 en was Amsterdammer Bruin- sma en de Bataafse Valkenbur ger Ferket ruim te snel af. De Haagse Mieke Aanen bleef bij de vrouwen de regiofavorietes voor. Met een vierde plaats in de* jongste Leiden Marathon is Ha madou bepaald geen onbeken de in de regio. De voormalig be roepsmilitair kwam een jaar ge leden voor asiel uit Djibouti en is sindsdien veelvuldig te zien in de Nederlandse races. „Ik hoop volgende maand in de mara thon van Amsterdam een goede tijd te lopen", meldde de man die 2.11.03 als record heeft, op deze afstand. „Deze wedstrijd was een test. Ik had eigenlijk twee minuten sneller willen lo pen. dat had ook gekund, maar ik ben twee keer verkeerd gelo pen en miste aan het eind de ki- lometerpaaltjes zodat ik het tempo niet kon inschatten." Achter Hamadou bleef alleen de 40-jarige Dick Bruinsma lang in de buurt (1.10.23). Bataaf Jo Ferket kon de versnelling van het tweetal niet volgen, maar. liep in eigen tempo naar een goede tijd van 1.11.30. De snel ste vrouwen kwamen allen naar Voorschoten in het kader van marathon voorbereiding. De 31- jarige winnares Mieke Aanen was tevreden met het eenvou dig vastgehouden tempo. De Haagse was ruim acht minuten sneller dan Suze Groen in 't Woud (over drie weken naar Berlijn) en Marja Hogenboom (over vijf weken naar Eindho ven). Eelco de Voogt was de verras sende winnaar op de tien kilo meter. De Zoetermeersè atleet koos in voorbereiding op het naseizoen op de baan voor een wegwedstrijd. De assistent-ac countant ging slim mee met de kop van de halve marathon, zo dat hij vanaf de splitsing soepel naar de winst kon soleren. Ach ter hem vochten Bataaf Ben Kerkvliet en Bert de Boer van het Alphepse AAV '36. Eerstge noemde marathonloper eindig de in 33.53 als tweede door een sterkere laatste kilometer. On danks een andere wedstrijd daags eerder liep Joke Kleijweg bij de vrouwen hard. De kop- vrouwe van het AA Drink Bata ven marathon team was in 37.29 maar liefst vier minuten sneller dan de concurrentie. Tevreden Na een geslaagde wedstrijd keek Bataven-organisator Ro bert Laan al naar volgend jaar. „Ondanks het slechte weer had den we een kleine duizend deel nemers, dus ik ben zeker tevre den. We kunnen op dezelfde leest door naar het vierde lus trum volgend jaar. Ineke Vis zette de stijgende prestatiecurve dit weekeinde door in de Fish Potato Run van Urk naar Emmeloord. Over 12,8 kilometer begon de Wateringse in eigen tempo als vijfde. Het tempo van de kopgroep zakte, waardoor Vis haar opmars kon maken. Dit resulteerde in een Seiko Hamadou leidt de dans in de 19e Vlietloop in Voorschoten. De in Maassluis woonachtige 37-jarige asielzoeker won met overmacht de halve marathon. foto loekzuyderduin derde plaats, slechts 23 lellen achter topper Marjan Freriks en als tweede Nederlandse vóór de Belgische Van Landeghem en de Russische Balijakina. Ook haar tijd van 45.02 was sterk. De finale van de junioren competitie ging grotendeels aan de regionale verenigingen voor bij. In de eerste Idasse kwam slechts één (jongens)ploeg uit van AAV '36. De Alphenaren werden in Sittard zevende. Indi vidueel scoorde Martijn Linge rer sterk met tweede vierde plaatsen op 100 (11,53) en 400 meter (51,93). In de tweede klasse behielden de jongens van De Spartaan hun vierde plaats uit de voorrondes. Individueel kwamen de beste prestaties in tweëen. Joost-Jan Izeboud wierp de discus en stootte de kogel 41,36 en 12,86 meter ver; Stefan den Harder liep 11,63 en 52,55 op de 100 en 400 meter. De meisjes van AAV '36 en de jongens van AV Holland lieten in Zevenaar verstek gaan. Gehavend In de finale van de veteranen- competitie eindigde een geha vende ploeg van De Spartaan als negende in de eerste klasse. Beste man was good old Jan van Heek, die met de speer won (44,48) en met de kogel vierde werd (10,17). In de tweede klas se wonnen zowpl de mannen van De Bataven als de vrouwen van De Spartaan nipt niet. De Leidenaars kwamen op vijfdui zend slechts 14 punten te kort. Verspringer Theo Brussche (6,17) was met de ziekige Henk van Velzen (vijf kilometer in 15.32,77) de beste. De Lisser vrouwen volgden het Rotter damse PAC op 16 punten. Sterkste atlete was Lea van der Aart met een discusworp van 33,76. ARGENTEUIL-SANNOIS AFP Richard Virenque steekt nog steeds in goede vorm. De num mer drie van het wereldkam pioenschap won gisteren in Ar- genteuil-Sannois de klimmer strofee. In de wedstrijd over ruim 85 kilometer versloeg de Fransman in de eindsprint de Australiër Scott Sunderland uit MADRID AFP De Spaanse pers heeft euforisch gereageerd op de geslaagde aanval van Miguel Indurain op het werelduurrecord. De vier voudige Tourwinnaar bracht het vrijdag in Bordeaux op 53,040 kilometer. „De laatste uitbarsting van de beste wiel renner ter wereld." „Miguel Indurain bereikt Olympus", kopte El Pais. „Indu rain is nog steeds een grote. Zonder ervaring op de baan heeft hij het record verbeterd en was hij de eerste die in een uur meer dan 53 kilometer aflegde." Volgens El Mundo heeft Indu rain zijn hegemonie op de baan laten zien. De krant Diario 16 zag de renner 53 kilometer „vliegen". La Vanguardia stelde dat Indurain het record van de Schot Obree heeft verpulverd. Het verschil van 327 meter is substantieel. De gezamenlijke Spaanse pers deelde de lezers mee dat indurain volgend jaar op hoogte in Mexico een aanval op zijn ei gen record zal doen om in een uur een afstand te rijden die ja ren zal blijven staan. de ploeg van Gees Priem en zijn landgenoot Didier Rous. Bart Voskamp eindigde als zevende op 4.35 van de winnaar. Virenque meldde zich al vroeg in de wedstrijd voorin. In de eerste van de twaalf ronden reed hij met Sunderland, zijn landgenoten Roux, Rous, Ma- douas en de Schot Millar weg uit het peloton. Op de laatste beklimming sloeg Virenque toe. Alleen Sunderland en Rous kon den de bergkoning van de Tour bijbenen, maar waren kansloos inde sprint. Wereldkampioen Luc Leblanc stapte na 27 kilometer af. Na het veroveren van de wereldtitel op Sicilië had hij door allerlei feestelijkheden geen meter meer getraind. De Italiaanse neo-prof Mauro Bettin zegevierde gisteren in de Grote Prijs JefSchcrens. Hij ver sloeg in Leuven de Belg Johan Verstrepen in de sprint. De Ne derlander Jans Koerts legde 28 seconden later beslag op de derde plaats. Bettin was in de slotfase naar de ontsnapte Ver strepen gesprongen. De sprint viel duidelijk in het voordeel van de Italiaan uit. s-HEERENBERG ANP De topcompetitie bij de ama- teurwielrenneres ontbeerde dit seizoen spanning. De renners uit de ploeg van Frits Schür staken ver boven de concur rentie uit. De derde plaats van Van der Helm gisteren in de Grote Prijs Wieier Revue was ruim voldoende voor de eind zege. Voor de. formatie van Niek Wolthuis was er gisteren bij de afsluiting van het sei zoen ook wat te vieren. Bennie Gosink won in 's-Heerenberg, zijn tweede grote zege in de competitie. „Mijn coureurs hebben laten zien dat de amateurs nog steeds goed kunnen fietsen. Ik ben er ook van overtuigd dat er binnen twee tot drie jaar weer een nieuwe Joop Zoetemelk opstaat. Als het tussen de oren maar goed zit", vertelde de Eu ropolis-ploegleider na de slot wedstrijd. Begeleiding Volgens Schür moet de indivi duele begeleiding van de ama teurs beter. „Elke coureur heeft een persoonlijke behandeling nodig. Ik denk dat oud-be roepsrenners dat het beste aanvoelen. Daarom pleit ik ook voor een verkorte ploegleiders- cursus bij de KNWU, zodat ex- profs de (cans krijgen hun ken nis op de amateurs over te brengen." Schür vindt dat wielrenners het te gemakkelijk hebben, dat ze nauwelijks iets hoeven af te dwingen. „De Italiaanse ren ners zijn niet sterker omdat ze beter trainen, maar omdat een wielrenner alleen kan kiezen tussen de fabriek of het fietsen. Dan moet zo'n jongen wel prestaties leveren. In Neder land kunnen renners altijd te rugvallen op de goede sociale voorzieningen." Hard werken In de afsluitende wedstrijd van de topcompetitie moesten de amateurs gisteren wel hard werken. De voornaamste te genstander was het slechte weer: regen en veel wind. Pij pers, Van Dijk en Hermes bra ken de koers na ongeveer 60 kilometer open. Het drietal bouwde een maximale voor sprong op van één minuut en vijftien seconden. Achter het trio viel het peloton in drie groepen uiteen. Na 90 kilome ter liep een eerste groep ach tervolgers de drie koplopers in. Daardoor ontstond een kop groep van 43 renners. In de eerste van de zes plaat selijke ronden in s'-Heeren- berg onsnapten elf man. Zij re den de rest op twee minuten. De renners van Schür misten echter de slag en zorgden later voor een hergroepering. „De overwinning in de topcompeti tie kwam weliswaar niet in ge vaar, maar de ploeg was er toch op gebrand de laatste wedstrijd winnend af te slui ten", zei de ploegleider. Uit eindelijk kwamen 32 coureurs bij elkaar. In de voorlaatste ronde re den uit de eerste groep op nieuw elf renners weg. Gutte en Kistemaker sloten later aan. Dit gezelschap leek in een sprint om de overwinning te gaan vechten. Maar vlak voor de finish ontsnapte Bennie Gosink uit de kopgroep. Eerder won de Drent de Ronde van Overijssel.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21