P Katwijk de sterkste in veredeld oefenduel Bergkamp viert rentree met doelpunt Sport i 71 r J§ i ar >4 7* i v Wipr Tottenham Hotspur rekent op Popescu Amstel Cup verder zonder amateurclubs Borussia Dortmund koploper af Phillip kiest Guy Hellers MAANDAG 5 SEPTEMBER 1994 ROB ONDERWATER. 071 3564i Quick Boys loopt lang achter de feiten aan BEKER ACV-FC Groningen 0-3 (0-3). 0-1. 26. Boudesteyn 0-2. 4: 0-3 Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschou- Taihuttu 6-1, 73. Met Katwijk kreeg de Katwijkse derby op de valreep toch nog de terechte winnaar. De regerend amateurkampioen van Nederland had zich op Nieuw Zuid lange tijd superi eur getoond, maar was na rust toch nog achterhaald door Quick Boys. Een doeltreffende oprisping van Krayenoord zorgde er in de slotminuten evenwel voor dat Katwijk met een 3-2 zege op zak de kleedkamers kon opzoeken. gerwanonvi.ee Een overwinning zonder veel waarde overigens. Het treffen dat de twee giganten uit het za terdagvoetbal tegenover elkaar in het veld bracht, werd immers gespeeld in het kader van de Amstel Cup. Een bekerstrijd die voor beide ploegen na de eerste twee duels in de poule al ge speeld was. Betaalde opponen ten RKC en Den Bosch waren al voor de laatste speeldag zeker van de volgende ronde. Aan het Katwijk van trainer Kees Guyt was zaterdag nog het minst te merken dat het een veredeld oefenduel betrof. Waar Quick Boys de duizend toe schouwers (die overigens tegen het normale tarief naar binnen mochten) nauwelijks zag zitten, wenste Katwijk het publiek wel te vermaken. Dus leefde spel en smaakmaker Pim Langeveld Feyenoord voor beker naar FC Groningen De loting van de derde ronde van de KNVB-beker leverde een aantrekkelijke wedstrijd op: Groningen-Feyenoord. Ajax ontvangt thuis FC Den Bosch. Het resultaat: Volendam - Vi tesse, Excelsior - Ajax 2, Dordrecht'90 - MW, AZ - VW, PSV - Roda IC. 'l elstar - NAC, TOP/NEC - GA Eagles, Willem II - Eindhoven, Ajax - FC Den Bosch. Heerenveen- /HZVV - Cambuur, Heracles - Veendam, De Graafschap - FC Utrecht, Helmond Sport - Sparta, Groningen - Feye noord, FC Twente - RKC, FC Den Haag-RBC. De wedstrijden worden ge speeld op woensdag 5 okto ber. zich op het middenveld hartelust uit en zorgden Kat wijk-spitsen Krayenoord, Hans Zwaan en Marco de Ridder vrij wel constant voor gevaar de veste van Quick Boys. Dat doel werd zaterdag overi gens weer eens door Marco Ruwaard verdedigd - Tom van der Niet wasvoor een dagji het tweede team uitgeleend. Ruwaard overtuigde niet, zoals trouwens de hele laatste linie van de thuisclub dat niet deed. Hans van der Plas werd te vaak voorbij gelopen door Krayenoord. Aanwinst Thony Fens had zijn handen letterlijk meer dan vol aan Zwaan, even als Martin Rog aan de in de rust gewisselde Marco de Ridder. De net van een schorsing terugge keerde Rog solliciteerde zelfs als een der weinige spelers in deze sportieve ontmoeting meer dan serieus naar een gele kaart. Rog kwam echter na een zware charge met een berisping weg, waar Katwijk-speler Henk Lan- gemaat later voor helemaal niets door scheidsrechter Wes terink op de bon werd geslin gerd. Liep het achterin al niet soe pel bij Quick Boys, ook midden veld en aanval (waar Martin Steenvoorden licht geblesseerd ontbrak) lieten zich een uur lang wegspelen door Katwijk. Gezien het spelverloop en de daaruit voortkomende vele kan sen voor de gasten van De Krom was het wonderbaarlijk te noemen dat Katwijk pas ach't minuten voor rust op sprong kwam. Zeker zes dan doelrijpe mogelijkheden waren door de amateurkam pioen al verprutst, op het mo ment dat De Ridder Zwaan wegstuurde. Zwaan ontweek Rog, omspeelde Ruwaard en tikte met links beheerst in. Nog voor de pauze wa.5, num mer twee van Katwijk oen feit. Pim Langeveld speeldo Marco e Katwijk o De derde goal van de wed strijd kwam echter aan de ande re kant van het veld uit de lucht vallen. Ronald van Dijk speelde de bal van ver in en de veel sco rende vleugelverdediger Hans van der Plas schoot binnen. Met dat doelpunt schoot Van der Plas Quick Boys volledig terug in de wedstrijd waaraan de ploeg tot op dat moment nau welijks had meegedaan. Maar er moest toch een echte fout aan te pas komen om de thuisclub op gelijke hoogte te brengen. Wilfred Kwestro greep na een verre trap van Hans van der Plas niet goed in en Marcel Har- teveld profiteerde bekwaam: Harteveld (redding doelman Hugo van Duyn) en Hans van der Plas (vrije trap in het zijnet) waren daarna nog dicht in de buurt van Quick Boys treffer nummer drie, maar dat vonden de voetbalgoden zaterdag op Nieuw Zuid toch iets te veel van het blauwwitte goede. Sterker nog, de winnende treffer moest aan de andere kant worden ge produceerd. Roodakkers lan ceerde Langeveld die de bal on middellijk voor het doel bracht in de wetenschap dat Krayenoord daar behoorde te lopen. De Katwijkse rechterspits was inderdaad ter plaatse. En waar Krayenoord voor de pauze in vrije positie voor Ruwaard nog voor een mislukte stift had gekozen, schoof hij de bal nu wel 'gewoon' binnen: 2-3. Quick Boys: Ruwaard: Rog, Fens, Aandewiel. Van der Plas; Van Dijk, Jaap van Duyn. Floor van Duyn; Hartevela, Dijk. Toeschouwers: 2450. Rode geel). Gele kaart: Veldwi|k (Ernmen) Eindstand: 1. Veendam 3-6 (7-2), 2. FC (5-3), 3. Emmen 3-2 (3-5), i. Toeschouwers: 550 II 3-6 17-0). 2 Ha hui 16 3), 3RBC2 3-2B „„r n i/i -:>ai aal 16. Echteld 0-1. 30. Mulder 1-1. 38. De Jong 1-2, 55. Echteld 1-3. 87. Tammer 1-4, Scheids rechter: Van Beek. Toeschouwers: 800 HZW-Cambuur 0-3 (0-1) 20. Arts 0-1, 63. Van Oostrum 0-2, 79. Stam 0-3 Scheidsrechter: IJkhout. Toeschouwers: 1100 Gele kaart: Bischop (HZW). Van Oostrum (Cambuur). Cambuur 3-5(11-2). 2. I mond Sport 3-4 14). 4. L0NGA 3-0 (4-25) Hoek-NAC 0-9 (op veld NAC) 23 Larr mers 0-1. 28 Lammers 0-2, 39 Va BrC Hooi|donk0-3, 52 Lammers0-4,67. Lol hoff 0-5. 68 Remie 0-6, 70. Lammers C nei Gerritsen 0-8, 75. Van Hooijdonk Q Scheidsrechter: Koopman. Toeschi (NAC) 1500. Gele I Van Hooijdon -HZW GROEP 4 DOVO-FC Zwolle 1 (1-1). 2. Ristic 1-0. Schellevis 1-1, 50. Reijnders 1-2. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschou wers 200. Gele kaart. Wolf. Van Ginkel (D0V0). Van de Berg. Schellevis (FC Zwol- Go Ahead Eagles-Ajax 2 3-2 (2-0). 16 Po thoven 1-0. 45. Pothoven 2-0. 47 Van der Heuvel 2-1. 51. De G.er 3-1. 87. Van der Heuvel 3-2. Scheidsrechter: Blommes- eijn. Toeschouwers: 2500 1, 15. Corne.lle 0-2, 36 Sibon 0-3, 72. Dahlmans 1-3, 77. Corneille 1-4 (straf schop), 79. Ploemen 2-4. Scheidsrechter: s 3-0, 90. iter: Jol. Toeschouwers: 1500. Rc t: 36. Oosterhuis (De Graafschap), De Graafschap 3 4 (11-6). 4 op. kaart Langemaat (Katwi|k) Bosch'2-4 (9-4), 3. Katwijk 3-2 (6-14), 4 2. FC De» dri 2(6-14), 4 Boys 3-0 (4-11), Programma: 4/9 RKC-Den Bosch GROEP 13 ADO-FC Den Haag 1-1 (1-1) ,ngen-MW 0-1 (0-0) 52. Scheepers Scheidsrechtef: Wegereef" Toeschouwers 0-1. Schei schouwers: 1100. Aerts(Panningen) Roda JC-Nieuw Woensel 6-0 (2-0) 11 To masz 1-0, 38. Van de Luer 2-0, 48 Hui- berts 3-0, 64. Huiberts 4-0. 81. Derksen 5-0, 89. De Koek 6-0. Scheidsrechter. Bettmger. Toeschouwers: 1200 Eindhoven-Fortuna Sittard4-1 (1-1). 2. De Getrouwe 1-0, 33 Usta 1-1. 59 Danen 2- 1. 63. Danen 3-1 (strafschop). 90. Danen 3-1. Scheidsrechtere F Stand: 1 FC Den Haag 3-4 (6-3), 2. AD<| TONEGIDO-Dordrecht 90. GROEP 14 ret FC Lisse-Sparta 1-2 (0-1). 31 Van de) TSJii Laan 0-1. 65. Pieren 0-2. 80. Wubben fl 2. Scheidsrechter: Van Vliet Toeschou, W1J wers: 1500. Gele kaart: Dennis de Nooije} tW Rozenburg-Excelsior 1 hoven), 43. Rayer (Fortuna). Gele k Getrouwe en Driessen (Eindhoven) (7-6), 4. Nieuw Woensel 3-0(2-15) Helmond Sport-LONGA 9-1 (4-1). 3. Door- Sparta 3 8). 3. FC Rozenburg 3-1 (1-7) Geplaatst voor volgende ronde: FC Groningen, Cambuur, Go Ahes Ajax 2, VVV, MW, Roda JC, E Willem II. Helmond Sport, NAC. schap. RKC. FC Den Bosch. FC Sparta, Excelsior Osvalcio Ardiles, manager van Tottenham, wil nog deze week naar Eindhoven afreizen. Vol- Tottenham Hotspur verheugt zich al op de gens de Argentijn, die zich eerder al van de van der Plas knap aan waarm de linkermiddenvelder het leei fraai over Ruwaard in de linker kruising van het Quick Boys -doel kromde. In het eerste kwartier na rust ontsnapte Quick Boys vervol gens aan een heuse afstraffing. Stefan Roodakkers (ingevallen voor De Ridder) miste twee dot ten van kansen, Krayenoord zag treffer wegens buitenspel afgekeurd worden en Langeveld werd op het laatste nog door de ver uitgelopen Ruwaard gestuit. komst van PSV'er Gica Popescu. De Londense club liet gisteren weten te verwachten dat het contract met de Roemeen één dezer dagen rond komt. Tottenham maakt al lange tijd jacht op de verdediger. Een eerste aanbod van zes miljoen gulden was door de Eindhovense clubleiding nog te laag bevonden. De Londense club zou de WK in de Verenigde Staten ontvangt woensdag transfersom nu tot ruim acht miljoen gulden Azerbeidzjan, in het kader van de EK-kwalifica- verhoogd hebben. tiereeks. diensten van een andere Roemeense internatio nal, Dumitrescu, en de Duitser Klinsmann ver zekerde, is alleen nog geen overeenstemming bereikt over het salaris van dé 26-jarige libero. Popescu is momenteel met het Roemeense elftal in trainingskamp. De kwartfinalist T E L A DS VOETBAL i het s De vernieuwde opzet van de ètrijd om de KNVB-beker. om gedoopt tol de Amstel Cup, lijkt verrassingen bijna uit te sluiten. Drongen er vroeger geregeld imateurclubs door tot de laatste 32 of nog verder, in het 'nieuwe systeem bekeren voor alsnog alleen betaalde clubs verder. Slechts HZW heeft nog een theoretische kans op een plaats in de volgende ronde, dan moet de club morgen wel yvinnen van Heerenveen. ADO (1-1 tegen FC Den Haag) uit Den Haag mocht het langst hopen op een stuntje, maar de profs van I)ordrecht'90 haalden uit tegen Tonegido (8- en gaan op basis van een be ter doelsaldo verder. Het tweede elftal van Ajax verloor zaterdag weliswaar van Go Ahead Eagles (2-3), maar had zich via overwinningen op DOVO en FC Zwolle reeds ge plaatst. Het duel tegen Go Ahead Eagles was dan ook een wedstrijd om des keizers baard. Toch speelden beide teams in 'de sterkst mogelijke opstellin gen. Ajax trad aan met een ver edeld eerste elftal, zonder de in ternationals. Maar met Rijkaard, Van den Brom. Seedorf en Klui ven. Dank zij twee doelpunten van Tothoven namen de Deventa- ren de leiding, invaller Van der Heuvel zorgde voor 2-1De Gier Verzorgde Eagles' derde treffc: De eerste nederlaag zoen heeft Borussia Dortmund op de vierde speeldag van de Bundesliga de koppositie ge kost. De ploeg uit Westfalen ging voor 47.500 toeschouwers met 4-1 onderuit tegen Ein- tracht Frankfurt. Het was voor de ploeg uit Frankfurt de eerste overwinning van het seizoen. Bayer Leverkusen, de UEFA- cup tegenstander van PSV, is na nederlagen in de eerste twee speelronden a slagen. Na de zege op Eintracht Frankfurt vorige week, won het met 3-1 bij nieuweling Bochum door twee doelpunten van Ulf Kirsten en één van Rudi Voller, die voor het eerst sinds zijn te rugkeer in de Duitse competitie in de basis begon. Wferder Bremen, dat vrijdag met 3-1 van Freiburg won, voert de ranglijst nu aan. Bayern O M. eder Van der Heuvel bepaalde de eindstand op ?»-2. Daardoor ging de ploeg van trainer Ten Gate na drie duels, zonder puntverlies, verder. Ook Veendam (3-1 tegen Emmen), FC Twente (2-1 tegen Stevo), Willem II (4-0 tegen RBC 2), Telstar (1-0 tegen Haarlem) en Sparta (2-1 tegen FC Lisse) be haalden zes ip-unten uit drie wedstrijden. In de nieuwe opzet, mede in gevoerd op aandringen van de trainers in hef. betaalde voetbal, waren de clubs verdeeld over veertien regionale groepen. Hoewel geen enkele amateur club zich p'laatste voor de vol- M gende ronde, is het systeem Barcelona met Romano verliest op openingsdag mede geïntroduceerd om ama teurclubs een plezier te doen. Het voordeel: de zekerheid van drie stre.-ekderby's, die over het algemeen veel publiek trekken. Maar over drie wedstrijden is de kans op een verrassing veel klei ner dan in één duel. Gisteren keken 4500 toe schouwers naar het Utrechtse duel. Holland - FC Utrecht. Een spe ctaculaire wedstrijd die door dofj'ipunten van Kelders (twee keter voor Holland). Gorter (2) eri De Jong op 2-3 eindigde. In het noorden stonden ACV e.n FC Groningen tegenover el kaar. Voor Hans Westerhof, trai ner van FC Groningen, en Bom- barda, spits bij de Groningers, een bijzondere ontmoeting. Im mers, Westerhof was jaren een succesvol coach bij de club uit' Assen en Bombarda nam vorig jaar afscheid bij ACV als topsco rer. De Argentijn maakte tegen zijn oude club de tweede Gro ningse treffer. Schreuder en Boudesteijn waren de andere doelpuntenmakers voor FC Groningen. München, dat vrijdag de eerste uitoverwinning (1-3), tegen MSV Duisburg, behaalde, staat op de derde plaats. De Zwitserse international Chapuisat bracht de Dortmun- ders in de 32e minuut nog wel op voorsprong. Maar daarna nam Eintracht het initiatief vol ledig over. De Ghanees Yeboah trok de stand aan het einde van de eerste helft gelijk. Hij verzil verde een door Matthias Sam- mer veroorzaakte strafschop. De andere treffers kwamen op naam van Binz, Franck (eigen doelpunt) en de Nigeriaan Okocha. International Andreas Möller, vroeger Frankfurt, nu Dortmund, werd bij balbezit uitgefloten door het publiek in het stadion van Frankfurt. Ook Vfb Stuttgart bleef voor het eerst dit seizoen puntloos. Het verloor met 3-2 van FC Kai- serslautern. Karlsruher SC ging onderuit tegen tien spelers van Hamburger SV, nadat de- Li touwse international Ivanaus- kas na de tweede gele kaart van het veld werd gestuurd. Karls ruher kwam na 95 seconden aan de leiding door een doel punt van Thorsten Fink, maar verloor uiteindelijk met 3-1. Door deze nederlagen zakten de twee teams uit de top van het klassement weg. BUITENLAND Groep 1 1-0, 58.1- 4: Estland-Kroatië 0-2 (0-1). 45.Suker 0- 1.75.Suker 0-2. ITALIË: Ban-Lazio 0-1. Brescia-Juventus 1-1, Fiorentina-Cagliari 2-1. Napoli-Reg- giana 1-0, Parma-Cremonese 2-0. AS Ro- ma-Foggia 1-1, Sampdoria-Padova 5-0.J SPANJE Atl Madrid-V R.Zara- 0-0, Sp.Gijon-Barcelona 2-1, Athl.Bilbao-Deportivo la Corufla 0-2, Alba- cete-Celta V. 1-1. Logrones-R.Betis 0-0. Sev.lla-Real Madrid 1-4 DUITSLAND Hamburger SV-Karlsruher SC 3-1. FC Koln-B Uerdingen 2-0. Eintr.Frankfurt-Bor.Dortmund 4-1, 1860 München-Schalke 0-1, Bochum-B.Lever kusen 1-3. Kaïserslautern-Stuttgart 3-2. Werder Br 4-7 Karlsruh.SC 4-5 B. Dortmund 4-6 Stuttgart 4-5i FC Bayern 4-6 Hamb. SV 4-5 ZWITSERLAND: Grasshoppers-Lugano 1- - illen 3-0. Luzern-Sion 3- max-Aarau 1-1. Young -0. Servette-FC Basel 0-' Met een doelpunt in de laatste minuut is Dennis Bergkamp te ruggekeerd bij Inter. In Turijn maakte Oranjes international de tweede treffer tegen Torino. Inter, dissonant van het vorige seizoen, won met 2-0. Lands kampioen AC Milan won weinig overtuigend van Genoa. Simone maakte na 63 minuten de enige treffer in San Siro. Bergkamp beleefde op de eer ste dag van de Italiaanse com petitie zijn rentree. Hij kwam in de voorbereiding wegens een i de rug niet in actie. begon Sampdoria met het op rollen van het gepromoveerde Padova, 5-0. Mancini, Evani, Platt, Mihajlovic en Melli (straf schop) maakten de doelpunten. „Samp" speelde de thuiswed strijd noodgedwongen in Bolog na. De club was gestraft wegens supportersrellen bij een thuis wedstrijd vorig Spanje Barcelona, met toch Romario in de ploeg, heeft op de eerste competitiedag in Spanje verlo ren van Sporting Gijon. Het was voor het eerst in dertien jaar dat de landskampioen op de ope ningsdag de punten aan de te- Als gevolg daarvan ontbreekt hij genstander liet. Destijds was dat Diego Maradona heeft de wereldvoetbalbond FIFA beschul digd van mafia-priVxtijken. De Argentijnse voetballer sprak voor het eerst in he t openbaar sinds zijn schorsing van vijftien maanden voordoping tijdens het laatste WK. Maradona verklaarde voorts de oprichting van een interna tionale spelersvakbond tq overwegen. Deze zou dan front moe ten maken tegen de FIFA. Hij zei tenslotte een trainersloop baan bij de Argentijnse club Boca luniors nog steeds te ambië- ook in de selectie van het Ne derlands elftal, die zich voorbe reidt op de EK-kwalificatiewed- strijd tegen Luxemburg. Parma onderstreepte de wens AC Milan op te volgen als kam pioen. De aanzienlijk versterkte formatie, in de eerste ronde van de strijd om de UEFA-beker te genstander van Vitesse. versloeg Cremonese met 2-0. De Por tugese verdediger Couto debu teerde met een doelpunt, spel maker Zola scoorde eteneens. De start van Juventus was te leurstellend. De nummer twee van de vorige competitie kwam niet verder dan 1 -1 bij Brescia. Op aangeven van Baggio zette Conté de „Oude Dame" op voorsprong. Tien minuten voor tijd maakte Schenardi gelijk. Zonder de vertrokken Gullit Real Sociedad. Ondanks i ke vrije trap van Koeman ging Barca met 2-1 onderuit. Real Madrid zorgde zaterdag avond voor een spectaculaire aftrap van de competitie. De Chileen Zamorano maakte twee fantastische treffers, de eerste na 12,8 seconden. Dat was het op twee na snelste doelpunt in de geschiedenis. Na vier minuten was de Chi leen, die vorig seizoen negen tien duels op rij droog stond, al weer succesvol. De derde tref fer, van Alfonso, was zonderling. Hij kreeg de bai via het lichaam van de scheidsrechter. Op het moment dat hij de bal in het le ge doel schoot, kreeg hij een ferme trap. Laudrup miste vlak voor rust een strafschop. Na de pauze be nutte Michel wel een penalty en kreeg Juanito van Sevilla, dat zijn buitenlanders Moacir (Bra zilië) en Suker (Kroatië) miste, de rode kaart: de vijftiende uit zijn loopbaan. De nieuwe trai ner Valdano kon tevreden zijn over zijn „nieuwe" ploeg, die het voorlopig dient te stellen zonder de geblesseerde Argen tijn Redondo. Johan Cruijff, op zoek naar de vijfde landstitel op rij, had Ro mario toch in de selectie opge nomen voor de wedstrijd bij Gijon. De wereldkampioen was drie weken te laat teruggekeerd van vakantie, bestraffend toege sproken door Cruijff en beboet met bijna anderhalve ton. Ro mario had sindsdien flink zijn best gedaan en Cruijff riep hem op, mede omdat Stoitsjkov was geschorst en Hagi geblesseerd. De Braziliaan maakte weinig in druk. Pier zorgde voor de ope ningstreffer, Koeman maakte uit een prachtige vrije trap ge lijk, de Rus Lediakov (via het li chaam van Sergi) scoorde nog voor rust 2-1. Beide ploegen kregen aardig wat kansen. Cruijff zorgde wel voor een primeur door halverwege de tweede helft zijn zoon Jordi in te brengen voor Beguiristain. Cruijff junior droeg nummer 14, waarmee zijn vader wereldroem vergaarde. Opvallend was ver der dat Barcelona het duel met negen man beëindigde. Gu- ardiola kreeg de rode kaart, Es- kurza raakte geblesseerd op het moment dat de wissels al waren gebruikt. Dennis Bergkamp torent hoog boven de defensie v won de eerste competitiewedstrijd met 2-0. Guy Hellers, een van de zeldza-1 me voetballers uit Luxemburg met enige internationale be kendheid, is ondanks een bles sure opgenomen in de selectie! voor de wedstrijd tegen Neder land op 7 september. Bonds coach Paul Philipp heeft negen tien voetballers opgeroepen voor de EK-kwalificatiewed- strijd. Hellers, Ferron en Cardo- ni zijn licht gekwetst. Hellers, een 29-jarige mid denvelder van Standard Luik, is een van de twee voetballers in de selectie die actief zijn in de hoogste klasse van een buiten landse competitie. De selectie van Philipp bestaat uit: 1 Doel: Paul Koch (Avenir Beggen), Serge Rohmann (Dudelange). Verdediging: lean Vanek. Carlo Weis, Ralpn Ferron (Avenir Beggen). leff Strasser (FC Metz/Fra), Thomas Wolf (Grevenmacher), Marcel Bossi (Niederkorn). Middenveld: Mare Thomé (Greven macher). leff Saibene (FC Monthey/Zwi). Manuel Cardoni (Jeu- Luc Holtz (Avenir Beggen). Guy Hellers (Standard Luik/Bel). Aanval: Patrick Morocutti. Vito Mar- chione, Dany Theis (jeunesse d'Esch). Roby Langers (Eintracht Trier/Dui).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16