'Als ze maar goed op de uier staan Regio De Munnik nog geen eigenaar tennispark Leiderdorp Buren protesteren tegen bouw van nieuw raadhuis Rapidkampioenschap schaken 'Leuk als mijn kinderen hier nog hadden kunnen stappen' VROOM DREESMANN MAANDAG 5 SEPTEMBER 1S Geiten op een rijtje in de Leidse Groenoordhallen. foto holvast/mark lamers KAZEN: Eerste prijzen: Boe ren Leidse kaas: Mts. Heems kerk (Oud Ade, 96 pnt.) en C. en R. van Schie (Warmond, 96 pnt.). Baby Boerengoudse kaas: Mts. van der Poel (Oud Ade, 94 pnt.). Goudse Boeren kaas tot 15 kg.: M. Mooren (Hoogmade, 96 pnt.). Goudse Boerenkaas boven 15 kg.: I. van der Geest (Oud Ade, 96 pnt.). VLEESVEE: Kampioenen mi ni: N. Mouter (mnl. vee, Span broek) en V.O.F. van Abeelen (vrl. vee, Tilburg): kampioe nen slachtvee: J. de Buck (mnl. vee Oostkapelle) en H. van Vliet (vrl. vee, Alphen aan den Rijn); kampioenen lichte Prijswinnaars Vebo klasse: P. van den Nouweland (mnl. vee, Leidschendam) en V.O.F. van Abeelen (vrl. vee, Tilburg); kampioenen zware klasse: S. van der Werff (mnl. vee, Hazerswoude-Rijndijk) en J. Spronk (vrl. vee, Zoeter- meer); kampioen zogende koeien met eigen kalf: B. van der Lagemaat (Lunteren); kampioen groepen vrl. vee: V.O.E. van Abeelen (Tilburg). FOKVEE: Kampioenen roodbont: Gebr. Korver (kalveren, Kamerik) en J. Rot teveel (jonge dieren, Lisse) en G. Kromwijk (oudere dieren, Nieuwerbrug); beste bedrijfs groep, kalveren roodbont: ge br. Korver (Kamerik); beste bedrijfsgroep melkgevende dieren, roodbont: J. de Groot (Zoetermeer); Algemeen kam pioen Vebo '94, roodbont: G. Kromwijk (Nieuwerbrug). Kampioenen zwartbont: L. Splintert kalveren. Zevenho ven) en C. de Groot (jonge dieren, Zoetermeer) en W. van der Post (oudere dieren, Leiden); beste bedrijfsgroep kalveren, zwartbont: L. Splin ter (Zevenhoven); beste be drijfsgroep melkgevende die ren, zwartbont: W. van der Post (Leiden). Algemeen kam- VEULENS: kampioenen: A. Hooghart (Rijsoord) en D. de Winter (jeugdkampioen, Stompwijk) en F. Mus (dag kampioen Amstelveen) GEITEN: kampioen pro- duktieklasse: Th. van Vuuren (Oud Alblas); kampioen bonte geiten: H. van Marion (Oost- voorne); kampioen Toggen- burgers: C. Hoorweg (Piers- hil); kampioen witte geiten: P. van der Meyden (Koudekerk aan den Rijn). Algemeen kampioen: P. van der Meyden (Koudekerk aan den Rijn). wordt opgeruimd. „Dieren eten bijprodukten van levensmidde len, die anders op de afvalberg terecht zouden komen", legt Ans Rotteveel uit Lisse uit. „En daar krijgt de consument weer vlees en melk voor terug. Boe ren zijn dus helemaal geen gro te vervuilers zoals wel wordt ge dacht. Ik geloof wel dat dat van daag is overgekomen. Dat blijkt vooral uit een prijsvraag die door veel mensen is ingevuld." Vebo-voorzitter J. Jonker heeft zojuist de prijzen uitge reikt aan de kampioenen fok- koeien. Voor de eerste keer is hij voorzitter van de Najaarsvebo. Hij heeft bijna niets dan lof over de dag. „Er was veel belangstel ling, ik heb veel positieve reac ties gehad, mensen waren echt geïnteresseerd, ook de mensen uit de stad die ik nog even heb rondgeleid. De keuring is ge slaagd. We hadden er topdieren bij die ook bij de top van Neder land horen." Zo gaat hij nog even door. Is er dan niets dat hem is tegengevallen? Maar ook dan heeft Jonker snel zijn ant woord klaar. „De geluidsinstal latie bij het fokvee was goed, maar die bij het vleesvee en de dansgroep had beter gekund. Ach, je moet een paar min puntjes hebben he, want dan komen de positieve punten be ter tot uiting." De Munnik mag zich nog steeds geen eigenaar van het tennispark aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp noe men. Hoewel de tennisclub en de gemeente het in principe eens zijn over de overname, staat het licht nog altijd niet op groen. De Munnik wordt voor ruim drie ton eigenaar van het tenniscomplex. Het wachten zit de tennisclub niet lekker. De vereni ging wil graag aan de slag met een verbouwing van het clubhuis. Als zij daarvoor geld wil lenen, zal het eerst het eigensdomsrecht moeten hebben. Ook de WD-fractie is verbaasd over de trage gang van zaken. Zij verwijt wethouder A. van Dijk (BurgerBe- langen) dat hij het punt weer niet op de agenda van de commissievergadering heeft gezet, zoals was toege zegd. De wethouder ontkent dat er problemen zijn ge rezen rond de overdracht. Volgens Van Dijk is het nog niet gelukt om de bestaande nota over inbreidingsloca- ties, waarin ook het tennispark is opgenomen, aan te passen. „Dat is er door vakantie niet van gekomen." Inzicht in de stand van zaken rond de inbreidingslo- caties is volgens de politiek nodig voordat de overeen komst geloten kan worden. In de huidige nota wordt het tennispark genoemd als plek voor woningbouw. Nu het park afvalt, heeft dat gevolgen voor de inrichting van het gebied aan de Hoogmadeseweg. En dat moet in de nota komen. Volgens de wethouder gaat de 'deal' in elk geval door. Hij verwacht de aangepaste nota in ok tober aan de gemeenteraad voor te leggen. RIJNSATERWOUDE UESBETH BUITINK Buren van het nog te bouwen gemeentehuis aan de Herenweg in Rijnsaterwoude hebben een bezwaarschrift ingediend. De familie Ten Brink, die iets ver derop aan de Herenweg woont, vindt dat de gemeente niet zo maar de bestemming van het landbouwveld kan veranderen. De gemeenteraad heeft in ju ni besloten dat voor het terrein een zogenaamde artikel 19-pro- cedure op gang komt, waarbij een beperkt deel van het be stemmingsplan wordt veran derd. Het terrein is nu nog be stemd voor agrarische doelen en, volgens Ten Brink kan die bestemming niet zomaar wor den gewijzigd. De familie vreest dat er veel verkeer op het nieu we raadhuis zal afkomen. Het gemeentehuis zou moeten wor den gebouwd op een plaats waar het beter bereikbaar is met het openbaar vervoer. De bouw van het gemeente huis zou volgens de buren boh- vendien geen haast hebben, waL een vereiste is om het bestem^ mingsplan met een artikel HL, procedure te wijzigen. „Niet iü aangetoond dat een groot dee£ van het ambtelijk apparaat ojp onaanvaardbare wijze is gehuis„ vest", schrijft advocaat A. BorgE namens de buren. Tj f Het bezwaarschrift wordt o£. donderdag 8 september behan: deld in de commissie bezwaar en beroepschriften. De Schaakvereniging Voorscho ten houdt op zaterdag 10 sep tember het Open Rapidkam pioenschap van de Leidse Schaakbond, ook wel het Bax Spendeltoemooi geheten. Plaats van handeling is zalencentrum De Werf aan de Schoolstraat 2 in Voorschoten. Belangstellen den kunnen zich tot 10.00 uur aan de zaal aanmelden. De eer ste ronde begint om 10.20 uur. Er wordt gespeeld in twee groe pen. De eerste groep is gereser veerd voor schakers met een Elo-rating van 1900 of hoger, de tweede groep voor schakers met een lagere rating, of helemaal geen rating. Er worden zeven ronden gespeeld. Per partij be draagt de bedenktijd 20 minu ten. Het inschrijfgeld bedraag 15 of 10 gulden en er zijn geld prijzen die variëren van 50 to 300 gulden. Ook kan er teger een zeer sterke schaakcompute worden gespeeld en kunnen e schaakproblemen worden op gelost. Inlichtingen bij G. Both, tel 071-765283 of T. Meirink, tel 617646. Vebo trekt circa 5000 bezoekers Doek valt voor Noordwijkse disco Boule7 Het begin van een file staat al op de Willem de Xwijgerlaan. Bijna alle auto's hebben de be stemming Groenoordhallen, waar deze dag de 58ste Vebo- tentoonstelling wordt gehou den. Zo'n 5000 mensen uit Lei den en omgeving komen af op het fok- en vleesvee, de melk- geiten, de shetJandpony's, de dekrammen, de kaaskeuring en de modernste landbouwmachi- In de ring met de geiten staan keurmeesters druk te overleg gen, terwijl ze hun strenge ogen over de naast elkaar staande keurig opgepoetste dieren laten glijden. Gp het eerste gezicht zien ze er allemaal even goed uit. „Meneer", roept een van de bezoekers naar een keurmees ter, „is het nu niet vreselijk moeilijk om die geiten te keu ren?" De 70-jarige keurmeester W. Roeper uit Stolwijk heeft zijn antwoord onmiddellijk klaar. „Dat is een kwestie van erva ring. Het belangrijkste is dat ze goed op de uier staan en goed op de benen. Een goede uier is nog iets belangrijker, want dit zijn melkgeiten." Roeper vertelt dat hij al 40 jaar in het vak zit. Achter de geiten staan de eige naren. Sommigen zien er met een wit overhemd en rode stropdas al even netjes uit als hun geit. „Maar daar letten we niet op hoor", zegt Roeper. „Al vind ik het wel belangrijk dat ze Leuker Tussen de geiten loopt burge meester W. de Vreij-Vringer uit Nieuwkoop met haar man. Ook zij ziet het verschil in kwaliteit niet tussen de ene geit en de andere geit. „Alleen de soorten kan ik onderscheiden", geeft ze toe. Ze vertelt dat ze het ene jaar de Aalsmeerse bloemencor so hezoekt en het andere jaar de Vebo, maar 'dat ze dit veel leu ker vindt'. Wat De Vreij erg fas cineert is dat de landbouw en natuur zo goed worden opgeno men in een stad als Leiden dat vooral om de cultuur bekend staat. „Duidelijk wordt hier weer eens hoe belangrijk de toekomst van de agrariër is. In Nieuwkoop zijn we bezig met natuurontwikkeling. Vroeger werd wel gedacht dat er geen plaats was voor boeren in na tuurgebieden. Zoals ook uit stands op deze tentoonstelling blijkt, is het terecht dat boeren zeggen dat bedrijfsvoering sa men kan gaan met natuuront wikkeling." Drie kwartier voor het einde staan de plattelandsvrouwen de spullen uit hun stand al op te ruimen. „Is het pas om twee uur afgelopen", vraagt een van hen als ze op het wel erge vroe ge tijdstip worden gewezen. Dit jaar hadden de plattelandsvrou wen ervoor gekozen om de be zoeker iets te vertellen over de afvalstoffen die door boeren Op de dansvloer geeuwt een dertiger verstolen achter zijn hand. Zijn vriendin vergeeft het hem met een stralende lach en streelt even over zijn kalende kruintje. Met discostampers uit de jaren zestig en zeventig nog even terug naar die tijd dat de Noordwijkse discotheek Boule7 het vaste uitgaansstekkie was. Maar om vier uur vanmorgen gingen de deuren van de 27-ja- rige disco aan de Koningin Wil- helmina Boulevard in Noord- wijk toch echt definitief op slot. Boule7 verdwijnt binnenkort voor een nieuw te bouwen ap partementencomplex. Voor degenen die Boule7 in VToeger tijden bezochten, hield eigenaar en dj Berthil van Wijk gisteravond deze 'rëunie'. Nog een keer vlogen de zweetdrup pels in het rond, smeerden bier tjes de dorstige kelen en bleven glasscherven met kauwgum on der de schoenen plakken. Uit gezakte buikjes, kraaiepootjes, baarden en grijze haren ken merkten het publiek. Veel 'ex-stappers' grepen de kans om hun oude stekkie nog een keer van binnen te aan schouwen. „Hier en daar is het moderner geworden, maar de bar staat nog steeds op dezelfde plaats. Nee. er is hier weinig veranderd", constateerde Noordwijkerhouter Tinus Heemskerk. „Hoewel, vroeger lag hier altijd zö'n laag glas." leunend tegen een muur haalt Heemskerk herinneringen op. „Vijftien jaar geleden kwam ik hier altijd met een heel kop peltje. Vanavond is het hartstik ke leuk, ik ben al veel oude be kenden tegengekomen. Nee, normaal kom ik hier niet meer. Een jaar of vier geleden was ik hier voor het laatst. Maar toen voelde ik me niet echt thuis tus- De zweetdruppels vlogen vannacht1 de Noordwijkse discotheek Bouie7. sen al dat jonge griit." Van de sluiting van Boule7 ligt Heems kerk niet wakker. „Nee, ik kan nu niet zeggen dat ik er een traan om zal laten." Zijn broer Dolf ziet dat an ders. „Tüürlijk, mijn jeugd ligt oor de laatste keer in het rond in foto holvast/mark lamers hier. Dit was zeven, acht jaari mijn thuis. Hier heb ik mijn vrouw ontmoet. Het doet niet echt zeer, maar ik had het toch leuk gevonden als mijn kinde-| ren hier nog hadden kunnen stappen.-" Dekbed Duck. 65% eendedons 35% eendeveertjes. Tijk van 100% katoen. Div. maten, bijv. 140 x200 cm. 149.- KOFFIETIP Korstschelp met seizoensfruit en een kopje koffie 4.50 Casio rekenmachine FX-82 Super. Met alle funk- ties voor het middelbaar onderwijs en vele vervolg opleidingen. Nederlandse handleiding, -| Q hardcase en batterijen. -2495 Denim shirt. 100% katoen. Stonewashed. Maten: M-Len XL. Trenchcoat. Met uit- knoopbare voering en bijpassende sjaal. Polyester/katoen met imitatie leeraccenten. In de kleuren zand, groen en bruin. Maten: 38-46. 169: 139."

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 10