Agassi zorgt voor leven in brouwerij Sport Van der Sar passeert Snelders Nederland veegt Duitsland van veld Tijdperk van Sao Paulo eindigt op bizarre wijze Niels Zuidweg gaat beste beentje voorzetten bij AZC Erwin Hageman kan fluiten naar het shirt van 'Magie' Johnson Luc Nilis geen Indurain zonder technische snufjes op zijn fiets Rode Duivel Jongejans naar kwartfinale VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1994 Muns-Jagerman legt zich gemakkelijk neer bij uitschakeling Agassi Enterprises heeft de US Open 1994 tot leven ge bracht. Op de vierde avondsessie was het Louis Arm strong Stadium, het grootste tennisstadion van de we reld, eindelijk uitverkocht. Wat Becker, Courier en Chang niet voor elkaar kregen, lukte Andre Agassi in een han domdraai. Hij vertoonde zijn lange lokken en stoppel baard één keer op de televisie en het stadion zat vol met 20.362 gillende en krijsende fans. new york anpNicole Muns-Jagerman werd in de middaguren zonder enige poespas in de tweede ronde uit geschakeld door de baseliner met de weinig toepasselijke naam Anna Smashnova. De van Wit-Rusland naar Israël geëmi greerde speelster beschikte in de marathon over 2 uur en 10 minuten over de beste conditie: 6-2 3-6 6-3. Vanaf 3-2 in de der de set, met een break voor sprong, werd Muns-Jagerman geplaagd door lichte krampver schijnselen. De glamour en glitter van Agassi is niet besteed aan de 27- jarige speelster uit Amstelveen. Ze heeft volkomen vrede met haar 95ste plaats op de wereld ranglijst. „Bij de top honderd blijven, dat is jaarlijks mijn doel geeft ze zonder aarzelen toe. Dromen over de top tien of top twintig doet ze niet. Ruilen met miljonairs als Steffi Graf of Agassi wil ze voor geen dollar of gulden. Voor Muns-Jagerman weegt het sociale aspect buiten de baan even zwaar als haar tennis op de baan. „Ik ben een gezelligheidsdier. Wil met andere meiden of jon- Het was gisteravond showtime in Flushing Meadow. In het voorprogramma trotseerde de als vierde geplaatste, lijkbleke Mary Pierce de Tsjechische Stu- denücova en opkomende maag krampen: 6-3 2-6 6-4. Op het bijveld werd de in het zwart ge stoken Marcelo Rios, de nieuwe Agassi uit Chili, van het beton geveegd door de als twaalfde geplaatste Zuidafrikaan Wayne Ferreira: 4-6 2-6 4-6. Maar de hoofdrollen waren voor Agassi en zijn vriendin Brooke Shields. Bodyguards, politiemannen, suppoosten en stewards scho ten te hulp bij de entree van het stel. Gillende meiden probeer den de speler te knuffelen en Shields werd bijna besprongen door de fotografen. Nadat de opwinding was bedaard, had Agassi handenvol werk aan zijn tegenstander Guy Forget. Het Amerikaanse troeteldier had 3 uur en 6 minuten nodig om de Fransman in vier sets terug te sturen naar diens strandhuis aan de Baskische kust in Biarri tz: 6-3 7-5 6-7 6-2. gens over de wereld toeren. Niet alleen. In de eerste zes maan den van dit jaar trok ik alleen naar de toernooien en de resul taten waren ernaar." Ze werd in zeven van de tien toernooien in de eerste ronde uitgeschakeld. Na Wimbledon meldde ze zich na een zware schouderblessure, die haar zes weken aan de zijlijn hield, aan bij de meidengroep van Ron Timmermans en Frits ten Bruggen Cate. Met Bolle- graf, Wegink, Van Lottum, Kruger (ZAf) en Rittner (Dui) bereidde ze zich een week in Saratosa, Florida voor op de US Open. Negen jaar proftennis hebben Muns-Jagerman nauwelijks ver anderd. Voor haar is tennis een hobby en daarna pas een be roep. De US Open 1994 is al weer haar 29ste Grand Slam- toernooi. De hoogtepunten zijn op twee vingers te tellen: de vierde ronde op Roland Garros 1988 en de derde ronde op de US Open 1993. De halve finale in Praag 1993 was haar beste WTA-prestatie, haar mooiste overwinning behaalde ze in Ar gentinië in 1986 op Zina Gar rison. Een marginale lijst voor een bescheiden speelster 'on the road'. Voor haar zijn kwart- of halve finales wat grand slam- zeges betekenen voor Graf of Agassi: het hoogst bereikbare. Zeker voor Agassi, die van de grand slams alleen Wimbledon ooit won. De 'Las Vegas kid' wil de US Open daaraan toevoegen. Anna Smashnova bleek op Flushing Meadow over een groter uithou dingsvermogen te beschikken dan Nicole Muns-Jagerman. foto epa Zeker nu zijn sponsor Nike een bedrag van zeven cijfers als pre mie heeft gezet op de titel. Agassi, die vijf maanden uit de roulatie was als gevolg van ten dinitis in de pols, benadert zijn sport wat serieuzer dan voor heen. Hij vermijdt McDonald's en trok in Brad Gilbert een am bitieuze coach aan. Die wil hem terugbrengen paar de top drie. Forget stond een jaar op de blessurelijst. Hij had last van zijn rechter knie, liep er vier Bondscoach Advocaat laat alles bij het oude leiden gpd De Voorhouter Edwin van der Sar heeft Theo Snelders ver drongen als reserve-doelman van Oranje. Bondscoach Dick Advocaat gaf voor de interland tegen Luxemburg, volgende week woensdag in het Groot - Hertogdom, de voorkeur aan de 23-jarige Ajacied boven diens zeven jaar oudere collega van Aberdeen. Op het WK in de Ver enigde Staten was Snelders nog de eerste vervanger van de Feyenoorder Ed de Goey, de on betwiste nummer één onder de Nederlandse keepers. Nu Advocaat voor Van der Sar heeft gekozen als tweede doel man van het Nederlands elftal, lijkt de interlandcarrière van Snelders definitief voorbij. De vToegere sluitpost van FC Twente kwam slechts één keer uit voor Oranje, op 22 maart 1989 in Eindhoven tegen de voormalige Sovjetunie (2-0). De zestien namen tellende groep aan wie Advocaat zijn vertrouwen schenkt voor de eerste wedstrijd voor de EK- kwalificatie, bestaat louter uit spelers die op het WK ook van de partij waren. Van de Ameri- ka-gangers ontbreken behalve Theo Snelders ook Ronald Koe man, fan Wouters en I rank Rijkaard, die alledrie een punt achter hun interlandloopbaan hebben gezel, en Dennis Berg kamp en Gaston Taument. laatstgenoemden zijn lichame lijk niet fit; Bergkamp sukkelt met rugklachten. Taument on dervindt te veel hinder van een dijbeenblessure om te kunnen worden ingezet. Advocaat nam gisteravond al vast poolshoogte bij de EK-te genstander van Oranje. Hij be zocht in Telingen een oefenpar tijtje van Luxemburg Bayer Leverkusen. De Duitse gen 'vierden rrn Luxemburgers gers en Saibene tere spelers var togdom. Heller Luik. was vanw I 4-2. Voor de Eén van de be- het Groother- van Standard ?ge een enkel- n de partij. De verwachting is dat hij niet tijdig hersteld is voor de interland te gen Nederland. Vandaag verzamelt de groep in Huis ter Duin in Noordwijk, morgen wordt een oefenpartij tje gespeeld tegen Jong Oranje. Dat team speelt dinsdag in Al- zete tegen de jeugd van Luxem burg. De selectie van het Neder lands elftal ziet er als volgt uit: Edwin van der Sar (Ajax. 0 in terlands). Dannv Blind (Ajax. 24). Frank de Boer (Ajax. 29). Ronald de Boer (Ajax, 12), Peter van Vossen (Ajax. 14). Mare Overmars (Ajax. 18). Ed de Goey (Feyenoord, 19), Ulrich van Gobbel (Feyenoord, 7), John de Wolf (Feyenoord. 6). Rob Wit- schge (Feyenoord. 26). Arthur Numan (PSV. 5). Wim lonk (In- ter. 20). Aron Winter (Lazio Ro ma. 11). Stan Valckx (Sporting Lissabon, 11). Bryan Roy (Not tingham I orest, 21.1. fohn Bos? man (Anderlecht, 27). De selectie van Ipng Oranje bestaat uit: Edgar Davids. Mi chael Reiziger. Marlijn Reuser (Ajax). Oscar Moens (Excelsior), Marcel Koning (FC Den Haag), Bas Roorda (FC Groningen), Icrdy Vierklau (FC Utrecht). Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord), Toine Rorije (Go Ahead Eagles), Dick van Bprik (NAC). Robert Fuchs (PSV), Pe ter Hoekstra (PSV), Gregory Play fair (PSV). Roy Mackaay (Vi tesse). André Ooyer (Volendam) en Louis Laros (Willem II). maanden mee door voordat hij zich liet opereren en begon tij dens de revalidatie een paar keer te vroeg met de training. Op Wimbledon had hij een be voorrechte positie en werd hij in de kwartfinales uitgescha keld. In een paar weken steeg hij van 1130 naar 108 op de we reldranglijst. Ooit stond hij vier de. Dat was bij vlagen zichtbaar in het duel tegen Agassi, maar verontrusten kon hij Agassi En terprises niet. haarlem gpd Het Nederlands volleybalteam heeft gisteravond tijdens de eer ste dag van de Haarlemse Vol- leybalweek met opvallend ge mak Duitsland aan de kant ge schoven. In minder dan 80 mi nuten werd het 3-0 (15-4, 15-6, 15-7). Sinds de samenvoeging van de twee Duitslanden in 1991 verloor Oranje geen enkele keer. Bondscoach Joop Alberda begon met Zwerver. Held, Zoodsma, Posthuma, I-athnhi- hin i n Bas van der Goor. Vijf maand de basis op het WK in Griekenland. Spelverdeler Peter Blangé neemt dan de positie van Lathuhihin in. Hij kreeg te- gen de onthutsend zwakke Duitsers rust '0111 zijn enkel niet te provoceren'. FA Cup heeft na 123 jaar sponsor londen De strijd om de FA-cup zal in Engeland nooit meer het zelfde zijn. Liefst 123 jaar hield de Engelse voetbalbond (FA) de traditie in stand dat het prestigieuze bekertoernooi zonder sponsornaam door het leven ging. Gisteren kwam eën einde aan die historie. Voortaan wordt Littlewoods Pools in één adem ge noemd met de FA-Cup. Het gokbedrijf sponsort de bekercompe titie de komende vier jaar voor een bedrag van 39 miljoen gul den. Eerder verbond Littlewoods zijn naam een paar jaar aan de League Cup. Kleine ingreep bij Van Basten Marco van Basten heeft gisteren in de Apra kliniek in Antwerpen een kleine ingreep aan zijn rechterenkel onder gaan. De Belgische chirurg professor Martens verving een pin netje in het gewricht, omdat de Milanees had geklaagd over irri taties. Twee maanden geleden bracht de arts in de enkel van Van Basten een apparaat aan. Dat moet het gewricht drie maan den ontlasten en blootleggen zodat zich nieuw kraakbeen kan vormen. Volgens Martens' woordvoerder Boutsen is de ingreep 'eigenlijk niet noemenswaardig'. „De revalidatie verloopt goed volgens schema." Het apparaat moet nu nog twee maanden in de enkel blijven. Daarna moet Van Basten met een nieuw sche ma nog eens drie maanden revalideren. Het is nog onduidelijk of hij ooit weer op topniveau kan voetballen. Bebeto blijft bij La Coruna la coruna De Braziliaanse spits Bebeto blijft bij La Coruna. De aanvaller wilde zijn contract afkopen, maar kon het benodigde geld vóór de termijn van woensdag niet bij elkaar krijgen. „Daar om moet Bebeto blijven", zei de voorzitter van de Noordspaanse club, Lendoiro, gisteren. Volgens ingewijden heeft Bebeto bijna tien miljoen gulden geboden om zijn tweejarige contract af te kopen. Daarbij zou hij alleen mogen verkassen naar een Brazi liaanse club. Een aantal zakenmensen wilde een deel van de af koopsom van Bebeto, die met Brazilië wereldkampioen werd, voor zijn rekening nemen. De aanvaller zou in Brazilië voor Fla- mengo uit te komen. sao paulo gpd Velez Sarsfield heeft gisternacht een einde gemaakt aan het gou den tijdperk van tweevoudig wereldkampioen Sao Paulo. De Argentijnse voetbalkampioen van 1993 versloeg de Braziliaan se topploeg in de finale om het Zuidamerikaanse kampioen schap (de Copa Libertadores) na strafschoppen. Met dit resul taat kwam er een einde aan de Braziliaanse overheersing in het Zuidamerikaanse clubvoetbal. Sinds 1991 ging elke continen tale trofee naar het samba-land. Het tijdperk van Sao Paulo kende een bizar einde. Het elftal van van coach Tele Santana was in de tweede finalewedstrijd heer en meester, maar verprut ste de ene na de andere kans. In het met 120.000 toeschouwers gevulde Morumni-stadion scoorde Sao Paulo alleen uit een strafschop. Omdat de Argentij nen het eerste duel met 1-0 hadden gewonnen, moesten strafschoppen de beslissing brengen. Vanaf elf meter maak te Velez geen fout. De Paragu- ayaanse doelman Chilavert werd de held van de avond, hij stopte de strafschop van Pal- hinha. Velez Sarsfield speelt op 1 de cember tegen AC Milan om de wereldcup. De club uit de wijk Liniers in West-Buenos Aires werd vorig jaar verrassend landskampioen. Op weg naar de Copa Libertadores kon de ploeg niet imponeren. Eerder werden het Chileense Colo Colo en het Colombiaanse Junior Barran- quilla (met Valderrama) ook na strafschoppen uitgeschakeld. Edwin Jongejans is gisteren op het WK schoonspringen in Ro me teruggewezen naar de kwartfinales. De man uit Bad hoevedorp reikte in de voorron des bij de 1-meterplank niet verder dan de vijfde plaats. De beste vier springers gingen di rect over naar de halve finales. Vandaag moet Jongejans, die in 1991 in het Australische Perth de wereldtitel op de 1-meter- plank veroverde, in de kwartfi nales bij de beste twee eindigen leiden» janet v In die dagen spookte het voort durend door zijn hoofd: 'Wat zal ik nou doen. wat zal ik nou doen'. Het twijfelen begon al vlak voor het einde van de wa- terpolocompetitie, toen LZ in degradatiegevaar verkeerde. Het werd erger toen de Leidse ploeg daadwerkelijk was afge zakt naar de eerste klasse. „Ik dacht er elke dag aan, elk mo ment van de dag." Hoe kon Niels Zuidweg nu weggaan bij LZ 1886, waarvan hij acht jaar lid was, de club die meer is dan een club. „Het is een soort familie, iedereen weet alles over je, bijna, het is één ge heel. Ik heb er een heel goede tijd gehad." Uiteindelijk besloot Zuidweg zijn carrière te vervolgen bij AZC - 'één van de topclubs op waterpologebied'. Het waren vrienden die hem aanmoedig den die stap te zetten, maar het was vooral zijn vader die hem over de streep trok. „Hij wilde graag dat ik naar AZC zou gaan. Hij vindt dat ik het beste uit mezelf moet halen en dat vind ik eigenlijk zelf ook. Het was een moeilijke beslis sing, voor hemzelf, maar ook voor de club die hij verliet. „Ik hoop dat ze mijn stap naar AZC wel begrijpen. Het is heel moei lijk, het ligt onwijs gevoelig." Het was voor veel onverteerbaar geweest als Zuid weg bij die andere Leidse water- poloploeg, De Zijl/LGB, was gaan spelen, beseft hij. Maar dat wilde hij zelf absoluut niet. „Op de dag dat we degradeerden, kwamen zij al naar mij toe. Ik heb dat meteen afgeketst." Zuidweg werd twintig jaar ge leden geboren in Den Haag, verhuisde tien jaar geleden naar Voorschoten, op de grens met Leiden. „Ik kwam altijd al meer in Leiden dan in Voorschoten." In Den Haag speelde hij voetbal en tennis, via een vriend kwam hij na de verhuizing terecht bij LZ. Zwemmen had hij altijd al leuk gevonden, het spelletje in het water sprak hem direct aan. Hij begon bij de pupillen, kwam meteen terecht in het Kring team, dat toen onder leiding stond van Gijs van der Leden, die hij later weer tegenkwam als trainer van LZ. „Hij heeft me helemaal gek van het spelletje gemaakt." Het ging goed met de jonge waterpoloër Zuidweg. Hij ging met sprongen vooruit, werd steeds uitgenodigd voor natio nale jeugdteams. Hij wilde het ook zo. „Voor vier keer in de week trainen moet je toch een hoop opzij zetten. Ik had op dit moment ook een studentenle ven in Amsterdam kunnen lei den met een hoop vrienden en een hoop lol. Maar dat ambieer ik niet. Vroeger is het mij al bij gebracht: dat ik altijd mijn beste beentje moest vóór/etten." Vandaar ook dat hij niet al leen maar met waterpolo bezig is, maar zijn studie aan de Am sterdamse Heao (commerciële economie) ook serieus opvat. Hij begint nu aan zijn laatste jaar. Liep vorig jaar toevallig stage in de plaats waar zijn nieuwe club is gevestigd. Blijft nu ook in Alphen aan den Rijn. „Het beviel me wel, het alleen wonen. Ik heb in Alphen wat vrienden zitten van school en ook de jongens van de club zijn leuk." Hij zal uiteindelijk wel terecht komen bij zijn vader die een ei gen bedrijf heeft, dat kantoor meubelen verkoopt. „Maar wat er in de tussentijd gebeurt weet ik nog niet." Hij droomt weieens van wa terpoloën in het buitenland, het liefst in Italië. Het kan nog ge makkelijk. Zuidweg is nog niet uitgeleerd en nog niet uitge groeid. Een waterpoloër zit meestal op zijn 26ste of 27ste aan zijn top. Voorlopig speelt hij bij AZC, de vereniging waar hij 'best wel tegen opkeek' toen hij jong was. „Vroeger in de aspiranten dacht ik ook: daar zou ik best willen spelen." Hij heeft deze zomer ook nog gesprekken gevoerd Niels Zuidweg (links)over LZ: „Het is met Nereus, waar zijn oude LZ- trainer Hans Parrel nu werk zaam is. Voor hem had hij de overstap naar Zaanstad wel wil len wagen. Maar dat was ook het enige en het was te weinig. AZC is immers beter, zegt Zuid weg. „Deze ploeg speelt voor het kampioenschap en voor de Europa Cup. Ik ging weg omdat ik hoger wilde spelen. Nereus heeft slechte jaren gehad, wij met LZ waren ook in staat om van Nereus te winnen." 'Wij met LZ', Zuidweg is er weer. „Tot op het laatst hadden we nog kans om in de hoofd klasse te blijven. Het probleem was dat we in het begin van de competitie punten hebben la ten liggen. De groep was altijd wel gemotiveerd, de trainer kun je ook niets verwijten. Een ge brek aan kwaliteit? Ik weet het niet. De achterhoede zat wel goed in elkaar, we hadden ie weinig 'scorend vermogen'. Wat ik gedaan heb op de dag dat wc degradeerden? Toen ben ik dronken geworden met een aantal andere jongens." Bij 17. waar hij op zijn vijftien de al af en toe in het eerste speelde en vanaf zijn zestiende een vaste kracht was in de hoofdmacht, kreeg Zuidweg Bij AZC basisplaats veel ballen. „Het w dat een hoop hallen val naar inij ginger moet hij weer een afdwingen. „Ik zal e ten knokken, daar goede spelers in het Zijn beste 17-herinneringen bewaart hij aan trainingsstages in Zwitersland en Boedapest. Dergelijke uitstapjes zal hij met de Alpheuse ploeg ook wel ma ken. „AZC is vorig jaar naar Griekenland geweest voor een paar dagen. Bij 17 betaal je zelf ook mee, brj AZC betaalt de club alles, dat is het verschil." Earvin 'Magie' Johnson kon het gister avond wel alleen af. De Amerikaanse basketballegende had voor de wed strijd met zijn All Star Team tegen de Nederlandse nationale ploeg geen coach nodig om met grote cijfers te winnen. Meindert van Veen, van Mustang Jeans uit Den Helder, zou aanvankelijk de oud-NBA'ers begelei den, maar moest genoegen nemen met een rol als toeschouwer. Oranje kwam pas i verloor met 82- 130. 'Magic' en Van Veen hielden gis terochtend gezamenlijk een clinic en toen kwam het hoge woord eruit. „Ik coach mijn team zelf', deelde de be roemde nummer 32 Van Veen eenvou digweg mee. Er viel voor hem genoeg te zien, want het duel was een veredelde oefenpartij van zijn team. Maar liefst zes spelers van zijn Mustang Jeans-ploeg kwamen binnen de lijnen. Onder hen center Er- win Hageman, die vlak na het spelen van de volksliederen een kort onder houd had met Johnson. „Hij toonde zich heel geïnteresseerd in het Neder lands team", blikte Hageman verge noegd terug. „Hij vroeg me of we aan een voorbereiding bezig waren en of we altijd met deze ploeg spelen. Net nadat we bij elkaar waren weggelopen, schoot me te binnen dat ik graag na af loop zijn shirt wilde hebben. Dat heb ik heb later nog even gevraagd. Hij ging akkoord, maar moest wel toestemming van zijn sponsor hebben. Die kreeg hij niet en dus kon ik naar zijn shirt flui- Hageman beleefde vier minuten voor de pauze zijn onvergetelijke mo ment. Hij zal zich zijn eigen hoekschot tot in lengte van jaren blijven herinne ren. De tegenstander heette Magie en was kansloos. De Oranje-international lachend: „Ik kreeg die bal, stond er mooi voor en gooide dat 'hoekie' raak. Niets bijzonders eigenlijk. Pas in de rust, in de kleedkamer drong het lot me door. Je hebt net fantastisch ge scoord legen Magie Johnson." En 'Magie' zelf? Die toverde een aan tal verbluffende driepunters en een he le serie 'no-look-passes' - zijn handels merk - uit de begenadigde vingers. Twee minuten en 54 seconden voor het einde gunde hij zichzelf, als zi|ti ei gen coach, zichzelf een applauswissel in de niet geheel uitverkochte Sport hallen Zuid. om alsnog door te stoten naar de halve finales. De Nederlandse waterpolos- ters zijn het WK met een neder laag begonnen. De vrouwen, die in de Italiaanse hoofdstad de wereltitel verdedigen, verloren met 7-6 van Rusland. De perio destanden waren 3-1, 1-1, 3-1 en 0-3. Drie leden van het mannen- team dat vandaag tegen Duits land speelt waren gisteren niet fit. Hans Nieuwenburg, Niels van der Kolk en Bas de Jong hebben darmklachten. brussel »afp Luc Nilis, de trefzekere aanval ler van PSV, is door bondscoach Van Himst niet opgeroepen voor het Belgische nationale team. De selectie van de Rode Duivels speelt woensdag in Brussel de eerste kwalificatie wedstrijd voor het Europees kampioenschap tegen Armenië. In plaats van Nilis, die op het WK zijn basisplaats verloor, riep de bondscoach Luis Oliveira op. De tot Belg genaturaliseerde Braziliaan, die speelt bij het Ita liaanse Cagliari, verloor in de aanloop naar het WK zijn plaats in de selectie door kritiek te le veren op de werkwijze van Van Himst. Indurain legde gisteren tijdens de persconferentie ii hij vandaag het werelduurrecord wil verbeteren. Miguel Indurain moet het van daag in zijn poging het wereld uurrecord te verbeteren, stellen zonder technische snufjes. De Internationale Wielren Unie liet de Spanjaard gisteren weten dat de door hem uitgeprobeerde laserstraal en de kwartcirkelige voorvork niet mogen worden gebruikt. Gisteren lekte uit dat Indurains ploegleider Echavarri de recordpoging in Bordeaux op het laatste moment had willen afbla/en. De baas van wieler ploeg Banesto wilde op die ma nier protesteren tegen de door de Fransen naar buiten ge brachte 'dopingaffaire' rond de viervoudige Tour-winnaar. Indurain werd in de Ronde van de Oise betrapt op het ge bruik van salbutamol, een ver boden middel dat via het medi cament Ventolin in spray-vorm door wielrenners wordt gebruikt om aandoeningen aan de lucht wegen te bestrijden. Ook van de Zwitser Toni Rominger en de Italiaan I ranc O Ballcrini Maal inmiddels vast dat ze hel pro- dukt hebben gebruikt tijder het Ventolin is door het Franse sportministerie ondergebracht in de categorie doping, maar wordt door de UCI en net IOC aanvaard als geneesmiddel te gen astma en andere allergieën. Het drietal heeft het gebruik overigens steeds keurig gemeld aan oe controlerende artsen bij wielerwedstrijden. De verdachtmakingen maak ten Indurain kwaad, maar niet zo kwaad dat hij zijn race tegen de klok in Bordeaux opgaf. Echavarri wilde de onderne ming overbrengen naar Mexico, maar stuitte op een veto van de Spaanse wielrenner. Indurain zal bij een mislukte poging geen tweede keer in Bordeaux op de fiets stappen. „Als het vandaag niet lukt, stop ik voorlopig, Dan doe ik volgend jaar een nieuwe poging." De Bask heeft besloten met het verzet 59x14 te gaan rijden. Daarmee legt hij bij elke pe daalslag 8,765 meter af. Zijn voorganger Graeme Obree, die het record in april op 52,713 ki lometer bracht, gebruikte 52x12 el. Elke pedaalslag was als t toen goed v r 9,25 eter

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21