Siemerink faalt op beslissende moment Kruit velt lamlendig Lisse Sport ien kilo goud voor ackson en Powell humacher blijft twee dstrijden geschorst OENSDAG 31 AUGUSTUS 1994 chef willem spierdijk, 071 -356464. piv -chef rob onderwater, 071-5 ilaradona krijgt aanbod Boca Juniors jenos aires Boca Juniors wil Maradona opnemen in de techni- jie staf. De Argentijnse club heeft de gevallen topspeler daar- Dor. telefonisch, een aanbieding gedaan. Maradona kwam tij- ens zijn imposante loopbaan onder andere uit voor Boca Ju- iors. Als actief speler is Maradona vrijwel uitgerangeerd. Hij zit lomenteel een schorsing uit van vijftien maanden. Tijdens de eze zomer gehouden wereldtitelstrijd werd hij betrapt op het 1 fbruik van een verboden middel. Wegens een vergelijkbaar ,r srgrijp was Maradona al eens eerder langdurig van het veld ver armen. De speler heeft verklaard de aanbieding van Boca Ju- ior in overweging te nemen. loofd Bulgaarse sportbond vermoord 1.00 Een onbekende heeft gisteren in de wijk Iztok in Sofia muit een passerende auto de hoogste sportfunctionaris in Bul- trije, Tsvetan Tsvetanov van de Nationale Sportbond, doodge- hoten. De staatsomroep heeft dit gemeld. De 42-jarige Tsveta- dv was tevens vice-voorzitter van een omstreden organisatie ;naamd 'Zasjtita' (verdediging), die zichzelf omschreef als een irgerinitiatief tegen de groeiende misdaad in Bulgarije. Sinds lasseineenstorting van het communisme in 1989 wordt het land roffen door een golf van misdrijven, wat heeft geleid tot een ep voor meer veiligheid en de oprichting van een groot aantal irticuliere veiligheidsbureaus. Villianis haalt Mansell terug rus» Nigel Mansell keert nog dit seizoen terug in de formule 1. 41-jarige Brit zal de laatste drie WK-races (16 oktober Jerez, 6 lkun( ivember Suzuka, 13 november Adelaide) aan het stuur zitten n een Williams-Renault. Hij vervangt dan in principe zijn ïdgenoot David Coulthard. Mansel rijdt sinds zijn wereldkam- oenschap van 1992 in het Amerikaanse IndyCar-circuit. Daar oet hij voor het team van Paul Newman nog vier races afwer- n. Hij keerde voor veel geld al even terug in de formule 1 op :oek van stalbaas Frank Williams. Dat was op 3 juli in Magny urs in de Grote Prijs van Frankrijk. Uit de rentree van Mansell volgens Williams niet worden geconcludeerd, dat hij in 95 ook in een formule 1-bolide te zien is. V abestaanden aanslag eisen 72 miljoen in sülï De nabestaanden van de slachtoffers van de terroristi- te aanslag op de Israëlische Olympische ploeg bij de Spelen 11972 in München hebben 22 jaar na dato een schadevergoe- Vj ïg geëist bij de Duitse deelgemeente Beieren en de stad Mün- is en. Ze willen een smartegeld van 72 miljoen gulden en heb- eigd een aanklacht in te dienen als ze niets ontvangen, de zomerspelen kwamen elf Israëlische sporters om het le- L Twee vonden de dood na een aanslag van Arabische terro- visco ten in het Olympisch dorp. Negen anderen gegijzelde deelne- laaid!rs ^vvamen om 'iet 'even toen de Duitse politie probeerde de e aa rmpiërs uit de handen van de terroristen te bevrijden. De ter- a isten van de organisatie Zwarte September wierpen daarop !n hyP ndgranaten in de helikopter waarin de slachtoffers werden tgehouden. Alle gegijzelden en vijf terroristen kwamen bij de- plette ictie om het leven, spele arcelona verliest van Zaragoza iCELONABarcelona heeft gisteravond voor 80.000 toeschou- rs in het eigen Nou Campstadion de Spaanse Super Cup ver- 3| ird. De ploeg van Johan Cruijff, die de wedstrijd in de ereloge gde omdat hij zijn tweede wedstrijd schorsing uitzat, verloor tweede duel tegen Zaragoza overigens met 4-5. De overwin- g van 2-0 in de eerste wedstrijd was echter voldoende om ir de vierde maal de beker te veroveren. Barcelona verloor in aatste minuten twee spelers. Doelman Lopetegui werd we- s tijdrekken met een tweede gele kaart bestraft en Stoitsjkov d na een zware overtreding op Dario Franco weggestuurd, agoza, dat het beste van het spel had, raakte in de 67ste mi lt Caceres kwijt omdat hij een schot van Stoitsjkov met de op de doellijn stopte. ladder schoo 12 jr.. a/ingge Jackson en Mike Powell Itde goudhaantjes van het at- ;seizoen geworden. De neterhordenloper uit en de Amerikaanse ver ger wonnen werden gister- el in het olympisch stadion ierlijn ook de vierde van de en Four' wedstrijden. Jack- in Powell waren eerder in :rote Prijzen van Oslo, Zü- in Brussel de besten in hun aliteit.Zij delen nu de twin- 'slogram goud die de organi- en van de vier wedstrijden het tweede jaar beschik- hebben gesteld. Beiden 'n daarmee ruim 220.000 n rijker, het hoogste be- 'n de geschiedenis van de k aan een atleet uitbe- Het tweetal kan daaraan nde zaterdag bij de finale 'iet Grand Prix-toernooi in nog minimaal 30.000 dol- evoegen. Het is vrijwel ze- Cfet zij ook eerste worden in Grand Prix-klassement, -oor de beste vijf resulta- illen. De winnaar van' het ïene klassement wacht bo- '34624. fuitse formule 1-coureur 16.00, |ei Schumacher, aanvoer en het WK-klassement, is e zazo^vonc^ 00'c 'n hoger be door de internationale au- 0.18.4hfederatie (FIA) voor twee Is Prix geschorst. De uit- dag-13® is een 8evo|g van het incident' op 10 juli tijdens Dte Prijs van Engeland op 5.14 iJcuit van Silverstone. Timacher negeerde toen ificial die met een zwarte :ond te zwaaien, een teken dag. imiddellijk te stoppen, en gewoon door. De FIA •te de stalgenoot van Jos jr.' daf.'PPen °P 26 jtth al voor aces. Bovendien raakte hij iveede plaats (en (Je zes dag. I9jnten) op Silverstone ffidd2')" werkgever Benetton, Krajicek wint Dutch Open in New York De US Open 1994 was gis teren even de Dutch Open. Een tikkeltje groter dan het Melkhuisje, maar toch Ne derlands. Richard Krajicek en Jan Siemerink gingen elkaar op baan 16 te lijf. Het werd een bizarre vijf- setter van 3 uur en 47 mi nuten waarin Krajicek het winnende lot trok: 7-6 6-4 6-7 6-7 6-4. new york «anp Van de zes Oranje vrouwen gin gen er vijf bij de kassier langs voorde oprotpremie v an 15.000 gulden. Alleen Nicole Muns-Ja- german haalde de tweede ron de. Ze versloeg de Slowaakse debutante op de US Open Hus- arova met 7-5 6-1. Manon Bol- legraf kreeg van de Duitse Ritt- ner drie games (2-6 1-6), Mi riam Oremans, pakte zeven ga mes (4-6 3-6) tegen de Franse Dechaume en Kristie Boogert miste tegen de Roemeense Dra- gomir alle precisie, 5-7 2-6. Dra- gomir kwam in de afgelopen competitie uit voor Groenekan en werd gecoached door Ad Luttikhuis uit Oldenzaal. Dinsdag was de dag van Kra jicek (22) en Siemerink (24), de nummer 31 en 100 van de we reld. Onafscheidelijk waren ze vroeger. Dikke vrienden met één coach: Rohan Goetzke, die hen begeleidde tijdens hun pe riode in Jong Oranje en hun eerste jaar als zelfstandig prof. In Hamburg 1992 volgde de on vermijdelijke breuk. Goetzke koos voor Krajicek, die profes sioneler te werk ging als Sieme rink. De Rijnsburger keerde te rug naar Frits Don, de trainer die hem groot maakte. Op de baan stonden de twee slechts één keer tegenover el kaar. In de challenger van 1990 in München. Krajicek won daar met 7-6 6-3. In de nationale competitie, op het NK, bij de jeugd, nooit speelden ze tegen elkaar, de eerste echte confron tatie vond plaats in New York. Op het beton van baan 16, het derde showcourt van Flushing Meadows. Voor de camera's van USA Networks en CBS. Een gewone wedstrijd werd het nooit. De rivaliteit, het pres tige lag er duimendik bovenop. Aantrekkelijk tennis was het zel den. De fouten, blunders, af McEnroe moet op zijn kop staan dankzij Siemerink new york» ap Toen Richard Krajicek met 6-0 voor stond in de tiebreak van de vierde set in de wedstrijd tegen Jan Siemerink en zes matchpoints had zei John McEnroe, commentator voor een Amerikaans televisiestation: „Als hij nu nog terugkomt ga ik op mijn hoofd staan tijdens de wedstrijd Courier-Krickstein en ben ik ondersteboven lijnrechter". De tennistalenten van McEnroe waren al bekend maar nu ging het erop lijken dat hij zijn acrobatische vermogens moest gaan laten zien. Krajieck won de wedstrijd uiteindelijk met 7-6 (7-2), 6-4, 6-7 (2-&), 6-7 (8-10), 6-4 in drie uur en 41 minuten tijd. Maar Siemerink kwam die set terug en won hem. Toen Krajicek in de vierde set voor de zevende keer op matchpoint kwam zei McEnroe: ..Ik weet niet wie dit meer wil, Richard of ik." Nadat Krajicek de vierde set verloor begon McEnroe meteen met een ingewikkeld uitleg dat hij niet deze ene set maar de hele wedstrijd had bedoeld als voorwaarde voor zijn kopstand. Jan Siemerink, in actie op baan 16 tegen rivaal Krajicek. De Rijnsburger leek op weg n zijn tegenstander ontsnappen. r de winst, maar liet zwaaiers volgden elkaar in hoog tempo op. IGajicek: 16 aces, 16 dubbele fouten, 3 op 11 breek punten, 41 afzwaaiers; Sieme rink: 9 aces, 7 dubbele fouten, 1 op 10 breekpunten, 45 afzwaai ers. Maar beklemmend was het altijd in de warme zon, 31 gra den. Bizar ook, bijzonder bizar zelfs. Vooral tegen het einde van de vierde set. Krajicek brak Sie merink op 4-3 en serveerde op 6-4 7-6 en 5-3 voor de match. In die game brak de Rijnsbur ger na vijf gemiste breekpunten terug, 5-4. In de tiebreak ver overde Krajicek zes matchpun- ten (6-0). Waarbij het tweede dubieus was en Siemerink uit frustratie de bal richting Man hattan sloeg wat hem prompt op een waarschuwing kwam te staan, goed voor 1000 dollar boete. „De partij was over", keek Krajicek terug. „Ik dacht aan de masseur en de douche. In mijn hoofd was het voorbij. Ik ontspande me te vroeg." Sie merink vocht terug. Punt voor punt. Het werd 6-1. „Ik voelde me nog niet verslagen. Ik denk dat Richard een denkfout maakte." Op 6-5 werd Krajicek nerveus. „Ja, knap nerveus zelfs." Het vertaalde zich in zijn dertiende dubbele fout. Op 6-7 verwierf Siemerink setpunt, maar ook hij miste het killersinstinct toe te slaan. Op 8-7 had Krajicek nog maals de gelegenheid het duel uit te serveren, maar wederom sloeg de angst toe. Hij bood de sterk retournerende Siemerink de kans het zevende matchpunt uit te wissen. De linkshander maakte op 8- 9, zijn tweede setpunt, geen fout en trok de set naar zich toe. I let grillige verloop gonsde door het ballpark en lokte vele toe schouwers naar baan 16. Van 600 man bij het begin stroomde het stadionnetje in de vijfde set vol met 3500 fans. Een batterij fotografen lag in de aanslag en de camera's van USA en GBS snorden luidruchtig. Krajicek en Siemerink stonden garant voor spektakel en horror. Vooral toen Krajicek op 0-1 in de tweede game van de vijfde set aan het touw bungelde. Sie merink had vier breekpunten voor de 2-0. „Ik had overal pijn", zei Krajicek. „Ik had in de tiebreak van de vierde afscheid genomen van de wedstrijd en toegelaten dat de pijn in mijn li chaam sloop. Mijn benen, ar men, alles voelde zwaar. Ik voel de me absoluut niet happy op de baan. Ik had geluk dat |an niet toesloeg in die tweede ga me. Als hij een van die breek punten had gemaakt, was het afgelopen geweest Siemerink faalde. „Richard serveerde slim, niet voluit", keek hij gelaten terug. „Ik moest gokken uit drie mogelijkheden: een knal door het midden, een slice naar de backhand of een kickserve op mijn forehand. Ri chard wisselde goed af en zijn eerste opslag kwam drie keer in. Slim gedaan." In de negende game brak Krajicek zijn oude vriend en op 5-4 serveerde hij de partij zonder mededogen uit. „I let was een zware partij", oor deelde hij met strak gezicht. „Jan speelde heel goed. Ik wist niet dal hij zo goed kon spelen." Dikke vrienden zijn de twee niet meer. Goede, sportieve col lega's wel. „Nee, we hebben niet veel contact meer", zei Kra jicek openhartig. „We gaan ie der ons eigen weg. Die kruisen elkaar soms, niet vaak." De twee zijn elkaar ontgroeid. Waar Krajicek naar de top kroop, zak te Siemerink naar de honderd. De Dutch Open werd dinsdag in New York gewonnen door Kraji cek. Met darmsnaardikte. vendien nog een beloning van 100.000 dollar.Olympisch-, we reld- en Europees kampioen Jackson, die vorige week in Vic toria ook weer titelhouder van het Britse Gemenebest werd, gaf zijn optreden in Berlijn extra glans door de beste wereldsei- zoenprestatie te laten noteren: 13,02 seconden. Powell, net als Jackson wereldrecordhouder op zijn specialiteit met 8,95 meter, maakte in Berlijn een 'gouden' sprong van 8,20 meter. De Ame rikaan was zo enthousiast dat hij meteen naar de tafel liep om de replica's van de twintig sta ven goud aan te raken. De tweede beste wereldsei- zoenprestatie kwam op naam van de Amerikaan Michael Johnson, die op de 400 meter in 44,04 seconden ver voor de concurrentie finishte. Linford Christie moest de derde nederlaag van dit seizoen op de 100 meter incasseren. De 34-jarige olympische en drie voudig Europees kampioen werd derde in 10,03 seconden achter de Amerikanen Dennis Mitchell (10,00) en Jon Drum mond (10,01). die ook nog een boete kreeg van negen ton, tekende protest aan tegen die straf. Doordat de titelkandidaat in beroep, behandeld door onder anderen de Nederlander Van Rosmalen, gisteren geen straf vermindering kreeg, mist hij de GP's van Monza (11 september) en Estoril (25 september). Daar door kan de Britse Williams- coureur Damon Hill zijn huidi ge achterstand van 21 punten op Schumacher bijna wegwer ken. Overigens zijn de problemen nu nog niet voorbij voor Benet ton. De renstal moet zich vol gende week woensdag in Parijs ook nog verantwoorden voor de vlammenzee die Verstappen bijna het leven kostte op Hoc- kenheim. Quick Boys wint streekderby dik: 4-1 KATWUK GERT-JAN ONVLEE Peter Kruit van Quick Boys stort ter aarde als hij van achteren wordt aangepakt, foto holvast/mark lamers Als de eerste klap nog altijd een daalder waard is. is Quick Boys na gisteravond twee guldens en vijftig centen rijker. En FC Lisse minimaal hetzelf de bedrag armer. De Katwijkers benutten de competitieopening op het eigen Nieuw Zuid im mers om de Lissese fusieclub met maar liefst 4-1 te kloppen. Een uitslag die voor beide nieuwe trainers ove rigens geen reden vormde om al te overdreven te reageren. Lisse-oefenmeester Mark Wotte liet we ten 'bepaald nog niet te wanhopen', terwijl de Amsterdamse nieuwkomer in Katwijk, Henk Wis man, sprak van 'een goed resultaat tegen een kampioenskandidaat'. Natuurlijk hadden beide trainers gelijk. De competitie is nog heel erg lang en aan de hand van één wedstrijd de rest van de jaargang voor spellen, is volstrekt onmogelijk. Wal echter niet wegneemt dat Quick Boys op dit moment wat verder lijkt dan FC Lisse. Daarvoor haperde de aan het eind van vorig seizoen zo soepel draaien de machine gisteravond te vaak in de overigens meer dan aantrekkelijke, in hoog tempo afge werkte en op niveau staande streekderby. Vooral opbouwend en aanvallend viel het ei genlijk wat tegen wat de Lissenaren brachten. Op het middenveld slaagden de uit de laatste lijn naar voren geschoven Stefan Spruyt, Leon van der Zwet en Gert-Jan Bunt er maar zelden in dui delijke lijnen uit te zetten. Terwijl nieuwkomers Erwin Hermes en Peter Wubben voorin bepaald niet imponeerden. Evenmin trouwens als René Ras, de speler die vorig seizoen nog grote indruk maakte als diepgaande middenvelder. Het was dan ook niet zo vreemd dat FC Lisse gisteravond veelvuldig voor de lange bal koos. Quick Boys gooide wat meer combinaties in de strijd. Maar schuwde op haar beurt de verre trap van achteren ook beslist niet. Nu zou het ook niet van voetbalintellect getuigen als de blauwwitten die lange pass niet zouden gebruiken. In Peter Kruit, Hichan Rbii en Martin Steenvoorden be schikt Quick Boys immers over een voorhoede die flitsend op de counter kan spelen. Kruit en Rbii paren balvaardigheid aan een enorme snel heid en Steenvoorden toonde zich gisteren weer zoals het Katwijkse publiek hem van twee seizoe nen terug nog kende. Handig. En vooral: koel bloedig in de afwerking. Lat Het was dan ook niet opmerkelijk dat Kruit na af loop tot 'man van de wedstrijd' werd uitgeroepen, al zou dat niet de keus van Lisse-trainer Wotte zijn geweest. „Voor mij was dat Steenvoorden. Die bepaalde ook het verschil tussen Quick Boys en Lisse. Bij mij schiet Wubben de bal op de lat, Steenvoorden legt 'm er gewoon twee keer in." Dat kon Steenvoorden overigens pas doen na dat Kruit hem tot tweemaal toe met gave voorzet ten had gevonden. De eerste keer kroop Steen voorden net voor de uitkomende doelman Marijn Mokveld en kon hij inkoppen, bij zijn tweede tref fer moest Steenvoorden zich eerst langs Mokveld rommelen voordat de bevrijdende uithaal daar was. Steenvoorden tekende met die treffers voor 2-0 en 3-1. Voor de pauze had Jaap van Duyn de ope ningsgoal verzorgd. Na een voorzet van Peter Kruit en een overstapje van Rbii belandde de bal voor het linkerbeen van de tegenwoordig als cen trale middenvelder door het voetballeven gaande Van Duyn. Zijn uithaal was te veel voor Mokveld. De 2-1 kwam twaalf minuten na de pauze even eens op naam van een Katwijker. André van der Oever raakte de bal na een voorzet van René Ras ongelukkig aan en maakte doelman Tom van der Niet daarmee tot een geslagen en volstrekt kansloze doelman. Te laat Dat Van der Oever gisteravond in het centrale verdedigingsblok van Quick Boys een ruime vol doende kon scoren, stond vooraf niet in het sce nario van Wisman. Oorspronkelijk was de plek naast Gert Aandewiel immers aan Thony Fens voorbehouden. De ex-Ajacied meldde zich even wel een kwartier te laat op Nieuw Zuid en mocht daarom op de bank plaatsnemen. Een plek die hij niet meer behoefde te verlaten, vond Wisman: „Van der Oever heeft z'n kans gekregen en gegre pen. Er was geen enkele reden om hem te wisse len." Waarmee de oefenmeester overigens niet wilde zeggen dat zijn ploeg achterin een foutloze wed strijd had gespeeld. „Zeker niet. Maar dat geldt voor het hele elftal. We hebben bij vlagen goed gespeeld, maar het moet nog veel beter kunnen." Gisteren was het evenwel ruim voldoende om FC Lisse af te troeven. Nadat Peter Wubben de bal in kansrijke positie tegen de lat had gemikt, besliste Peter Kruit het duel definitief door een knappe voorbereidende actie van Floor van Duyn met een schuiver in 4-1 te vertalen. Een minuut later ontsnapte FC Lisse aan een nog grotere nederlaag. Peter Kruit wurmde zich langs Mokveld om vervolgens door de oud UVS'er tegen de grond te worden gewerkt. Een zuiverder voorbeeld van een strafschop en een rode kaart kan door de scheidsrechterscommissie in Zeist niet als voorbeeld worden verstrekt. leidsman F.s- sed, voor rust pietluttig, na de pauze veel te ruim hartig, liet echter gewoon doorspelen. Zo kwam Lisse in Katwijk dan toch nog een beetje goed weg. Quick Boys - FC Lisse 4-1 (1-0). 12. Jaap van Duyn 1-0. 53. Steenvoorden 2-0, 57. Van der Oever 2-1 (eigen doelpunt). 61. Steenvoorden 3-1, 75. Kruit 4-1. Scheidsrechter: hssed. Toeschouwers: 2500. Geel: Spruyt en Wajer (FC I jsse); Van der Plas. Rbii en Van der lever (Quick Boys). Quick Boys: Van der Niet; Si liaap. Aandewiel, Van der Oe ver, Van der Plas; Van Dijk, jaap van Duyn, Floor van Duyn; Steenvoorden (Harteveld), Krult, Rbii. FC Lisse: Mokveld; Arnold Vermeulen (Fns). Van Duyvenbo- de. Polman, Wajer; Spruyt (John Vermeulen), Van der Zwet, Bunt; Ras. Wubben, Hermes.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21