/oorschoten sluit jnarktkooplui op %/n in Mannenhou de boel Fietsers driekamp krijgen tijdstraf Leiden Regio isbest op Koudenhorn Vertier op braderie chef henny van ecmond, 071-356414, plv.-chef hans koenekoop. 071-356429 •der jrktkooplieden kunnen de Voorschotense markt in het 'gg^ar niet meer voortijdig verlaten. De marktcommissie aag rjft besloten het marktterrein, op de splitsing Treub- ;sie tjat-Molenlaan-Voorstraat, met wegzinkbare palen af Irgen luiten. Dat betekent dat de marktkooplui niet mëer gelijk vier uur kunnen vertrekken, zoals nu nog wel eens Heurt- Tevens wordt door de palen voorkomen dat au- piajiobilisten het marktterrein oprijden en de weg ver- alledrren. irschoten frank buurman oplens L- den Hartog van de vrjj Jeente Voorschoten is het r het marktpubliek niet te dat kooplieden om b uur eü verdwenen zijn. „De bij %t is van negen tot vijf uur nb Tend. De klanten rekenen er I^pn zijn teleurgesteld al ze ®rr een lege kraam 'comen te ai. Het is een slechte service het publiek. Volgens de |ktverordening zijn de iktkooplui ook verplicht om rijf uur te blijven staan, dus gemeente staat in haar t". Jkn kwartiertje eerder ver- ^rken levert geen probleem laien de palen om tien vier uur weg, daar wilden we paal en perk aan stellen", aldus Den Hartog. De maatregel met de weg zinkbare palen wordt gecombi neerd met een kleine recon structie op de kruising Molen laan/Voorstraat. „Ter hoogte van de boekhandel bouwen we het trottoir uit en zetten we wat paaltjes neer. Daarmee willen we voorkomen dat er maar-luk raak wordt geparkeerd, zoals nu, waardoor vrachtwagens soms de bocht niet kunnen doorkomen." De gemeente ver wacht dat de palen in november kunnen worden aangebracht. C. Verplancke, voorzitter van de Vereniging voor Ambulante Handel, heeft begrip voor de maatregel. „Aan de ene kant zijn we zelfstandige onderne mers en vinden we het niet prettig om 'opgesloten' te wor den. Je wordt een soort gevan gene van de klok, zeg maar. Aan de andere kant is het natuurlijk wel zo dat de gemeente recht heeft op onze aanwezigheid tot vijf uur. Er zouden rare situaties kunnen ontstaan als iedereen maar wegging als hij er zin in had. De groente- en fruitkraam bijvoorbeeld, die tot vijf uur goed kan verkopen zou dan na vieren tussen allerlei lege kra men kunnen komen te staan en $at is natuurlijk geen uitnodi gend gezicht. Je benadeelt het collectief als je eerder vertrekt Het Voorschotense besluit is niet uniek. „Ook in Leiden staan wegzinkbare palen die voorkomen dat kooplieden ver trekken en automobilisten over de markt gaan rijden. In Voor schoten gebeurt het ook gere geld dat mensen met hun auto het markterrein oprijden, in die zin bieden de palen ook be scherming. En het is natuurlijk zo dat de marktmeester in de buurt is en de palen kan laten zakken als iemand door om standigheden gedwongen eer der moet vertrekken", stelt Ver plancke. Veldhuizen het behendigst met de trekker zoeterwoude-dorp. X) jhoolbus brengt leerlingen naar Leiderdorp ape/leiderdorp» én minimaal 25 tot 30 leerlingen hiervan ge ile maken, laat busmaatschappij NZH na de Etvakantie dagelijks een 'schoolbus' van de □en in Alkemade naar de scholen in Leider- ei rijden. Samen met de scholen bekijkt NZH npmende maand of dat leerlingenaantal te ver- Tten is. Het is de bedoeling dat de bus tot in het voorjaar blijft rijden. Daarna gaan de meesten toch weer fietsen. De bus rijdt twee keer 's ochtends en twee keer 's middags en rijdt daar waar geen gewone bus rijdt. De route hangt af van waar de meeste leer lingen vandaan komen en naar welke scholen zij moeten. De schoolbus is een alternatief voor het wegvallen van de lijn 111 (Roelofarendsveen - Lei derdorp). oude wetering» Heel veel 'zwartvaarders' de den zaterdagavond mee aan de traditionele gondelvaart vanuit Oude Wetering naar het Braassemermeer. „Voor de jury was dat las tig," zegt Anne van Raayen van de gondel- vaartcommissie, die de vaartocht organiseer- deTamens de promotievereniging Alkemade. „Maar je kan zoiets niet voorkomen. Ooglui kend laat je het toch toe, want het brengt na tuurlijk ook wat extra gezelligheid met zich mee. En je hoopt maar dat ze zich volgend jaar wel inschrijven." Onder de 30 deelnemers ging de vereni- gingsprijs naar Scouting '63 uit Leimuiden. Zij wonnen in deze categorie de eerste prijs met een 'Flintstones-boot'. De eerste prijs voor bedrijven ging naar de met een bluesband opgesierde boot van Cafe' Ruimzicht uit Lel- muiderbrug. In de afdeling particulieren oogste een 'smurfenboot' de eerste prijs in de categorie groter dan vijf meter. Bij de kleine boten werd het vaartuig van Sint en Piet tot mooiste uitgeroepen. De gondelvaart is om streeks half elf afgesloten met een groots vuurwerk op het Braassemermeer. De gondelvaart was opgesierd met twee extra wedstrijden: een draken bootrace en een gevelversierwedstrijd. De drakenbootrace werd in een tijd van 1.50 minuten gewonnen door de 'Gordijntjes' (Gordijn Transport). Aan de wedstrijd deden twaalf teams mee, van elk 16 personen. De mooiste gevel langs de vaarroute was volgens de jury die van Peter Hoogenboom en Margaret Hulsebosch in de Veerstraat. Zij hadden hun huis op de van kunstenaar Christo bekende wijze 'ingepakt'. De gewonnen prijzen worden pas later dit jaar uitgereikt, op de slotavond van een pro- motieweek van de Promotievereniging Alke made. FOTO BEN DE BRUYN Even dachten de agrarische jon geren 'De Meerlanden' dat de dertiende trekkerbehendig- heidswedstrijd die gisteren weer in Zoeterwoude-Dorp werd ge houden, in het water zou vallen. „Je hebt net de Trekkertrek ge had, gisteren speelden de Ha venzangers in l angeraar de dag ervoor was het nog slecht weer", legt Peter Paul van der Meer uit Hoogmade zijn bange vermoedens uit. „Maar het werd een schitterende dag met goede belangstelling." In totaal deden 50 deelne mers mee aan de behendig heidsspelen met de trekkers. Daarnaast haalden zes kraan machinisten allerlei toeren uit met hun hijskraan. De beste kraanmachinist van de dag werd Chris Driessen uit Hoog made. Tweede en derde werden Cock van Paridon uit Katwijk en Ben van der Post uit Aarlander- veen. De titel 'All Rounder' on der de trekkerbestuurders ging naar Edwin Veldhuizen uit Zoe- lerwoude. Tweede en derde werden respectievelijk Erik Ot ter uit Woubmgge en Gert-Jan Versteegen uitZoeterwoude. Verder waren er prijzen be schikbaar gesteld voor de afzon derlijke onderdelen. Het letter- spel werd gewonnen door Ru ben Duivenvoorden (Rijpwete- ring), de zenuwenspiraal door Fred *de Groot (Zoetenneer), de hindernisbaan door Robert Zwetsloot (Zoeterwoude), de achteruitrijrace door Edwin Veldhuizen (Zoeterwoude) en de stoelendans door Gerbert Alkemade (Hazerswoude). Theo Koot uit Koudekerk had 'de mooist versierde trekker' met de naam Bereboot. jibraak- in vijf winkels Terdorp Bij vijf naast elkaar gelegen winkels in de Winkelhof In de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. In alle winkels -jle geldla van de kassa leeggehaald. Het betreft een bloemen- nkel, een groentezaak, een bakker, een notenwinkel en een ger op de buitengalerij van het Leiderdorpse winkelcentrum. totale schade was vanochtend onbekend. ^uurwerk beschadigt zeilboot e wetering Bij het afsteken van vuurwerk is een zeilboot bet in Oude Wetering; Hef ongeluk gebeurde zaterdagavond hoogte van de Veerstraat, tijdens de traditionele gondelvaart, stuk vuurwerk vloog de langs de kant liggende boot in en |tplofte daar. De boot werd op de naden uit elkaar gereten. De ïipper, een43-jarige man uit Rijnsaterwoude, liep lichte ver- indingen op. chtpaar van tas beroofd uur: derdorp» Een feestvierend echtpaar uit Leiderdorp werd gis- temp [avond in een restaurant beroofd van een tas met een grote eveelheid geld. Toen het 40 jaar getrouwde stel de maaltijd Ide afrekenen bleek de tas van de vrouw ontvreemd. Daarin ten onder meer een groot geldbedrag, brillen en huissleutels. en lan dood in bootje hen aan den run Een 79-jarige Alphenaar is, naar nu bekend geworden, vrijdagmiddag dood aangetroffen in het Aarkanaal Alphen aan den Rijn. De man werd door recreanten in een 24|otje ontdekt, ter hoogte van de wielerbaan van Avanti langs jWestkanaalweg. De doodsoorzaak is nog onbekend. De poli- l3 stelt een nader onderzoek in. Er zijn geen sporen van een issdrijf aangetroffen. pngen ernstig gewond ^henaan den run» Een 13-jarige Alpheuse jongen is in de nacht nn zaterdag op zondag ernstig gewond geraakt bij een aanrij- jig op de Kalkoven weg in zijn woonplaats. Op een kruising "rzuimde hij omstreeks middernacht voorrang te geven aan a auto die van rechts kwam. De jongen is met ernstig hersen- 2ijsel en diverse botbreuken overgebracht naar het Academisch ^kenhuis Leiden. Gouden Gaffel Wedstrijden in Warmond -;mond erna straatsma lile brand die donderdag een ijnloods in Warmond in as jjje, is een kleine hoeveelheid !#st vrijgekomen. De kanker- ijkende stofdeeltjes zijn neer lagen op het eiland Kouden- 2Tn maar zijn daar inmiddels ï^ijderd. 2en gedeelte van het eiland is Izet. Dit weekeinde was het Uil lAchA h'j-frol uickstepJiv® ^o-CC 'Jlambo D/A//.V betreffende weiland nog met een lint afgezet. Het gaat om het weiland tegenover de ver brande botenloods van de firma C. Sprünken aan de Waagdam. De Leidse brandweercomman dant F. van Oosten zegt dat het met asbest 'besmette' terrein vrijdagmiddag, na een inspec tie, echter weer is vrijgegegven. Van Oosten: „Bij de brand is een minimale hoeveelheid as best vrijgekomen. Het was af komstig van twee brandweren de deuren, in de woning naast de botenloods." In de boten loods zelf was geen asbest ver werkt. Bij de brand ging behalve een loods met een aantal boten ook een gedeelte van de naastgele gen woning in vlammen op. De totale schade van de brand be draagt naar schatting een mil joen gulden. De brandweer korpsen van Leiden, Oegstgeest en Warmond rukten uit om de de brand te bestrijden. Over de schoonmaak van het weiland heeft de brandweer overleg gepleegd met de milieu- -coördinator van de politie en de gemeente Warmond. Na raadpleging van een in asbest verwijdering gespecialiseerd bureau is het terrein vrijdag middag schoongemaakt. warmond erna straatsma Het weerbericht van een uur geeft 'west zes' aan. Banenkaar- ten worden uitgedeeld. De schippers hijsen zich in het plastic. Zenuwachtig gepriegel bij de start van de tweede wed strijd om de Gouden Gaffel in Warmond. De wedstrijdleider verheft zijn stem: „Mannen, ik zou zeggen: goeie reis en hou de boel overeind." Na een kort palaver bij de koepel in het park haasten de schippers en hun beman ningsleden (onder wie toch ook een aantal-vrouwen) zich naar hun boot. De Westlanders, Ka- genaars en Aken liggen in slagorde afgemeerd in het water bij Park Groot Leerust. Er wordt volop aan touwen geduwd en getrokken om de authentieke vrachtschepen in de goede startpositie te krijgen. Best een moeilijke klus, zegt teen \Touwelijk bemanningslid van de Nieuwe Zorg uit Alphen aan den Rijn. Ze doet haar ui terste best om de boot een paar decimeter naar voren te halen. Een goede startpositie is van belang om na de bevrijdende hoornstoot om half twee snel op weg te komen. De zeilers moeten de eerste meters 'bo mend' afleggen om de wind in de zeilen te krijgen en op na tuurkracht verder te varen. De schipper van de Jonge Juf fer roept na een korte bestude ring van zijn banenkaart, waar de te volgen route op staat aan gegeven, dat dit traject een 'makkie' is. Eerst over de 'Spriet', dan langs de 'Laeck', de Zijl en het 'Zomergat' weer te rug. Dan volgt een tweede ron de over de Kagerplassen. De organisatoren van de Stichting Zeilvaart Warmond hopen dat 'west 6' een tijdje aanhoudt. Wordt de wind zwak ker dan zouden de voormalige wachtschepen er te lang over doen om de finish bij Park Groot Leerust te halen. Dan moet er onderweg worden 'afgekort'. Een paar minuten voor de start lijkt de wind inder daad af te nemen. „Nou ja, ze zijn hier gekomen om te varen hoor. En als de wind gaat liggen moet ze maar verder bomen of roeien." Want het gebruik van een motor is verboden. De meeste deelnemers hebben overigens niet eens een motor aan boord. Als het deelnemerselftal is vertrokken voor de tweede ron de zegt Christiaan Tromp, voor zitter van de Stichting Zeilvaart Warmond, dat het 'perfect weer' is voor de tweede editie van de Gouden Gaffel Wedstrij den. Niet te warm, geen stra lend blauwe lucht. De voorbijd rijvende wolken zijn donker, onheilspellend en af en toe per sen ze een grote hoeveelheid water uit. „Met zulke dreigende luchten blijven de meeste dag jesmensen thuis. Dan is het een stuk rustiger op het water. Voor zo'n wedstrijd is dat heel gun stig." Het wisselvallige weer .is daarentegen wel een mogelijke oorzaak van de wat tegenvallen de publieke belangstelling op deze zaterdagmiddag. Het is de 'Dag van Warmond', het dorp staat bol van activiteiten, maar aan de waterkant blijft het een onderonsje van zeileis. Tromp hoopt dat het zondag, op de tweede en laatste dag van de Gouden Gaffel Wedstrijden, wat drukker wordt. Dan zijn de ondernemers uitgenodigd om als gast mee te varen op een van de elf wedstrijdboten. Zo hoopt de organisatie het enthousias me voor het zeilen in authentie ke vrachtschepen aan te wakke ren onder een grotere groep Warmonders. De ondernemers worden bo vendien in de watten gelegd omdat de stichting nieuwe do- „Je moet een beetje creatief zijn nateurs zoekt. Wellicht zijn de om donaties binnen te halen, plaatselijke middenstanders na De laatste jaren merken we dat een plezierig tochtje over de Ka- er minder binnenkomt. En van gerplassen genegen de stichting die donaties zijn we nou een een gulle gift te doen. Tromp: maal volledig afhankelijk." Gouden Gaffels warmond In groep A is de Vinkeveense schipper Patrick Bijman van de 'Ronde Veener' winnaar geworden van de Gouden Gaffel 1994. In de categorie B ging de hoofdprijs naar de 'Drie gebroeders' van Nico van Zeijl uit Honselersdijk. In de categorie A eindigde de Warmondse 'Joppige Juffer' (schipper Aad Juffermans), op de tweede plaats. Derde werd de 'Antonius' van Nico Persoon uit Den Haag. In de B-categorie be haalde Evert Vreugdenhil uit Hoek van Holland de tweede plaats met zijn 'Twee Gezusters'. De derde plaats ging naar de 'Oude Praam' van Nico van der Loos uit Poeldijk. warmond Vooral voor kinderen bood de braderie in Warmond zaterdag veel vertier. In de Dorps straat reed een Miss Piggy-treintje, was een 'elas- tiekbaan' en een luchtkussen en kon gekegeld worden. De ouders konden terecht bij zo'n zestig verschillende kramen waar kleding,prullaria, etens- en drinkwaren aan de man of vrouw werd gebracht. De braderie vormde een belangrijk on derdeel van de jaarlijke 'Dag van Warmond', geor ganiseerd door de Ondernemers Vereniging War mond. De Gouden Gaffel zeilwedstrijden en een sfeervol verlichte gondelvaart over de Kagerplas sen vulden het feestprogramma aan. FOTO BEN DE BRUYN alkemade mark volwater De prganisatie van de jaarlijkse driekamp in Alkemade: de zwem- eri poloclub en de ijs- club kijken terug op een ge slaagde dag, mede dank zij het goede weer. In totaal 279 deel nemers uit Alkemade en omge ving doken gisterochtend om acht uur het 50-melerbad van De Tweesprong in Roelo farendsveen in. Zwemmen was het eerste onderdeel van de driekamp. Deelnemers aan het sportevenement konden kiezen uit twee afstanden: de a-af stand: 1200 meter zwemmen, 60 kilometer fietsen en 12 kilo meter lopen en de b-afstand, de helft van de a. De jeugd kon deelnemen aan de mini- thriathlon. Sommige deelnemers aan de driekamp waren niet zo sportief om de drie onderdelen solo te volbrengen. Controleurs betrap ten in de winderige polders maar liefst 38 fietsers op stayeren (het uit de wind fietsen achter voorliggers). Deze kregen een tijdstraf van twee minuten. Dit had echter geen gevolgen voor de top van liet eindklasse ment. Bij de a-afstand, heren, eiste de 21 -jarige Robin Boon de zege op en bij de dames was dat An gela van Wijk. Bij de heren b won John van Wieringen. Deze wist alle drie de onderdelen op zijn naam te brengen. In de ca tegorie dames b werd Lianne Bouwmeester de winnaar. De jeugd, iri totaal 88 deelnemers, was ingedeeld in zes leeftijds klassen. Winnaars onder de tien jaar waren Meivin van Zanten en Eefje Zoetemelk, onder de twaalf jaar Jan van Rooden en Yanna van Tol en onder de 14 jaar Helen van Goozen en Jan Schrama. Overigens hangen donkere wolken Doven de driekamp. De organisatie gaal ervan uit dat het zwemmen dit jaar voor het laatst in het buitenbad wordt (gehouden omdat het wordt ge sloopt. Volgend jaar zal de orga nisatie daarom uit moeten wij ken naar ander zwemwater. DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Orleans, Oudenaarden enStrombeek. Vanuit Orleans: PV LPC J. Staffeleu 1; Groenendijk Korte 2, 4, 8, 10; Witteveen v. Gorkum 3, 5, 7, 9; J. I leemskerk 6. PV Het Oosten J. Verbaan I, 6, 9, 10; A. Geyte- man 2, 3; Comb. Mooten-v/d Hoogt 4, 7; Bob van Putten 5; W. Kop 8. PV De Rijnklievers P.H.J. Bink 1J. van Laar Zn. 2; M. Hogenboom 3, 9; B. van Mil 4, 5; Aad de Vries 6, 7,8, 10. PV Leiderdorp D. van Seggelen 1, 2, 3, 7, 8, 10; E.H. Broug 4; 6; W. van Oosten 5,9. PV De Reisduif N. de Groot Zn. It W. Ouwers- loot 2; H. Dusoswa 3, 7, 8, 10; Comb. Hartevelt 4,5,6,9. PV De Vriendenclub R. Metscher 1; Comb, v/d Nieu- wendijk 2, 3, 4, 5; Th. Dongel- mans 6; Comb. v. Weeren- /Pracht 7, 8; C.P. Gijsman 9; L. Polane 10. PV De Zwaluw v/d Kooy-de Best 1; G. Hooger- vorst 2, 0, 10; P. Verhoork 3; P. van Leeuwen 4; N. Meeuwen oord 5, 7, 8; K. Jansen 6. Vanuit Oudenaarde: PV LPC Witteveen v Gorkum 16, 7; A.A. Compier 2, 3; Groenendijk Korte 4, 8, 9; H. Pen 5, 10. PV Het Oosten Bob van Putten 1, 3, 5, 7, 8, 10; Comb. Mooten-v/d Hoogt 2, 4; N. v/d Blom 6; W. Kop 9. PV De RijnkJievers M. Hogenboom 1, 3; J. Kok 2; Aad de Vries 4; B. van Mil 5, 10; F. Ladan 6; K.W. Dokkum 7; T.l I. Kraan 8; J.C. Zevenhoven 9. PV Leiderdorp W. van Oosten 1, 8; J.C. Knij- nenburg 2, 7; W. Jacobi 3; D. van Seggelen 4, 6; M. Reijerse 5, 9, 10. PV De Reisduif N. de Groot Zn. 1, 2, 5, 7, 9, 10; 'Tolboom-Klootwijk 3, 4; D. AJbers 6, 8. PV De Vriendenclub Comb, v/d Nieuwendijk 1, 3, 4, 5; C.P. Gijsman 2, 7; A. v/d Lee 6; R. Metscher 8, 10; R. v/d Dop 9. Vanuit Strombeek: PV De Zwaluw v/d Kooy-de Best 1,7; P. Ver hoork 2; W. van Ommen 3; P. van Leeuwen 4, 6, 8; L. en Th. Verhoork 5, 9; A. van Wissen 10. BOUWBEDRIJF GÜRCAY 2e Binnenvestgracht 4b - Leiden verbouwingen en onderhoud zowel binnen als-buiten BIJZONDER, BETROUWBAAR EN SNEL Vraag vrijblijvend prijsopgave, Tel./fax 071 128918 06.5270.8894

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9