Wooter houdt traditie in ere Klinsmann stuit op muur Manchester D Sport Volendam aan kop: 'Feest duurt niet lang' Rudi Voller scoort bij terugkeer in Duitsland Anderlecht en Brugge bungelen aan staart van ranglijst n J Amokachi b" naar Everto MAANDAG 29 AUGUSTUS 1994 JAAI CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-35W- EREDIVISIE den haag anp Volendam is na één weekein de koploper van de eredivisie. De 3-0 tegen Go Ahead Eagles was de duidelijkste overwin ning van de eerste ronde. Vol gens trainer Rijsbergen duurt het feest niet lang. Hij vindt zijn selectie zo smal. dat de gradatievoetbal eerder aan de orde lijkt. Voor FC Utrecht was het ook een mooie dag. De forma tie van trainer Van Veen won voor de eerste keer sinds 22 mei 1993 (Cambuur, 1-2) een uitwedstrijd. Het gebeurde in De Goffert, bij het uit de eerste divisie gepromoveerde NEC. Aanwinst Gorter speelde met het maken van twee doelpun ten een doorslaggevende rol. NEC gaf voor rust een voor sprong van 2-0 weg. Van Wan- rooy van NEC wond zich zo op over de gang van zaken, dat hij tegen de rode kaart opliep. Door de recente overgang van Abdellaoui van NAC naar Willem II heette de Brabantse derby tussen de ploegen zon dag in Tilburg beladen. De thuisclub stond, door treffers van Stewart en Van Arum, al na acht minuten met 2-0 voor. Hoewel Willem II ook daarna beduidend sterker bleef, vielen er geen doelpunten meer. Door het zwakke optreden van NAC was van strijd geen spra ke. Roda JC en FC Twente wa ren zaterdagavond al gelijk ge ëindigd (1-1), vrijdag reeds had Heerenveen in het nieuwe Abe Lenstra-stadion FC Gro ningen verslagen (2-0). In Kerkrade kwam Twente door Mols in een -vooral van Lim burgse kant hard duel snel op voorsprong. Twee minuten voor tijd maakte de van VW gekomen Graef gelijk. Portugese international verongelukt porto De Portugese voetbal-international Rui Filipe is zater dagmorgen bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. De 26- jarige middenvelder van FC Porto raakte met zijn wagen in zijn woonplaats Gandara bij Porto van de weg. De auto sloeg over de kop waarbij Filipe dodelijk gewond raakte. Van drie andere inzittenden raakte een zwaar gewond. De ande ren kwamen met de schrik vrij. Bebeto koopt zich vrij la coruna De Braziliaanse international Bebeto heeft zich vrij gekocht bij zijn Spaanse werkgever Deportivo la Coruna. Zijn zaakwaarnemer Ricardo Fuica heeft vrijdag met clubvoorzitter Augusto Cesar Lendoiro een principe-akkoord bereikt over de ontbinding van het contract. Bebeto moet nog wel een bankgarantie geven om aan de finan ciële voorwaarden van zijn baas te voldoen. La Coruna vroeg op de transfermarkt vijftien miljoen dollar voor z'n vedette, de Bra ziliaan was in eerste instantie bereid een afkoopsom van vijf mil joen dollar te betalen. José Roberto Gama de Oliveira, zoals Be beto werkelijk heet, keerde begin deze week veel te laat bij de Spaanse club. terug. Gunnlaugsson-tweeling scoort nurnberg» In Nürnbergzijn ze blij met hun huurlingen van Feyenoord. De IJslandse tweeling Arnar en Bjarki Gunnlaugsson nam de Nürnbergse produktie in de met 3-1 gewonnen wed strijd tegen VfB Leipzig voor zijn rekening. In hel duel uit de Bundesliga opende Arnar de score. Broer Bjar ki zorgde vlak voor de rust voor 2-0. De tegentreffer viel pas na de tweede treffer van Arnar Gunnlaugsson. Ze zijn pas achttien, maar ze hebben nu al gevoel voor tradities. De Ajacie- den Patrick Kluivert en Nordin Wooter ondergin gen gisteren tegen RKC hun competitie-vuurdoop en beiden wisten wat er van hen werd verwacht: een doelpunt. Immers, de buteren en scoren hebben zo langzamerhand een hecht verbond gesloten in De Meer. Johan Cruijff be gon op deze manier zijn imposante carrière, Marco van Basten en Frank Rijk aard ook. De twee vrienden stelden de aanhang niet te leur. Kluivert was de maker van de openingsgoal, Wooter verzorgde het slot akkoord in de met 3-1 ge wonnen wedstrijd. Tradi ties zijn er tenslotte om in ere gehouden te worden. amsterdam edwin struis Het is Louis van Gaal ernst met het inpassen van jonge spelers in de hoofdmacht van Ajax. Vo rige week mocht Patrick Klui vert al opdraven in het Super cup-duel tegen Feyenoord, gis teren diepte de trainer uit de goedgevulde talenten-ruif Nor din Wooter op, UEFA-interna- tional te Almere. In eerste in stantie opgeroepen voor het warmhouden van de reserve bank, maar toen in de rust bleek dat collega-talent Patrick Klui vert vanwege een lichte kuit blessure in de kleedkamer moest achterblijven, mocht de net 18 jaar geworden Wooter z'n maatje aflossen. Om acht tien minuten later, op aangeven van Peter van Vossen, 3-0 te scoren. Een droomdebuut, vooral omdat Wooter bijna de hele af gelopen week in de veronder stelling verkeerde, dat hij zon dag met het tweede elftal mee moest naar Groesbeek voor een oefenduel tegen De Treffers. ,,Ik hoorde zaterdag pas dat ik in de selectie zat", vertelde Wooter na afloop met een gelukzalige lach om z'n lippen." En hij deelde maar weer eens een handteke- m I l redding, maar even later is de goalie k MW ning uit. Met een klein meisje op de foto? Geen probleem. Bij Ajax ben je snel een held. „Na tuurlijk is dit fantastisch", aldus Wooter. „Maar ik staar me er niet op blind. Dit was echt een uitzondering. Deze week train ik gewoon weer bij het tweede mee." Wooter is bezig aan z'n vierde seizoen bij Ajax. De in Breda ge boren, maar in Amsterdam op gegroeide voetballer, kreeg het voetbal onder de knie bij OSV, ontwikkelde zich verder bij AS'80 in z'n huidige woonplaats Almere en werd door Ajax weg geplukt bij Zeeburgia. Hoewel PSV ook op de loer lag. „Tijdens een zaalvoetbaltoernooi in Al mere werd ik benaderd door PSV. Ben daar ook nog een weekje geweest, maar toen toonde Ajax ook ineens interes se. Ja, dan is de keuze niet moeilijk. Als ik bij PSV terecht was gekomen, had ik m'n moe der maar een paar keer in de week kunnen zien. Dat zou ik niet lang volhouden, ik moet haar elke dag zien. Ze zorgt voor me, ze stimuleert me, zonder haar had ik vandaag hier niet gestaan." Op het moment dat Wooter z'n intrede deed, was de wed strijd al gespeeld. RKC kon de thuisclub heel aardig bijbenen, maar het ontbrak de Waalwij- kers aan lef. RKC trof het dat de landskampioen heel langzaam op gang kwam. Pas na een kwartier trakteerde Ajax het 18.000 koppige publiek op een fatsoenlijke aanval. Maar het was wel meteen raak. Danny Blind opende op rechts, Over- mars sprintte Ramon van Haar- en eruit, waarna Patrick Kluivert de voorzet van Overmars doel treffend afrondde. Zeven minuten voor rust maakte Blind zelf het karwei af. Alfred Schreuder verzuimde de bal goed weg te werken, waarna de Ajax-aanvoerder de bal kei hard met rechts achter goalie Hans Vonk schoot. Pas toen gooide RKC de schroom een beetje van zich af, maar Marco Boogers weigerde tot twee maal toe de bezoekers terug in de wedstrijd te bren gen. Eerst probeerde de spits een strafschop uit te lokken, ter wijl hij beter had kunnen schie ten, een minuut later stond hij, na fraai voorbereidend werk van Bob Petta en Romeo van Aerde, oog in oog met Edwin van der Sar. De sluitpost had echter een goed antwoord op de slappe inzet van Boogers. Pas ver in de tweede helft deed RKC iets terug via invaller Harry Decheiver. Maar toen was het al te laat. Dankzij Nordin Wooter. milaan. anp BUITENLANDS VOETBAL londen rtr De door de Duitser Klinsmann geïnspireerde vliegende start van Tottenham in de premier league is gestuit door Manches ter United. De kampioenen wonnen op White Hart Lane bij de met zes minuspunten gestar te formatie met 1-0. Verdediger Bruce was de matchwinner. Sheringham mocht zich de el lende bij Tottenham het meest aantrekken. De aanvaller miste kort voor tijd een strafschop, nota bene voor de tweede keer in vier dagen. Klinsmann, in de eerste twee duels al goed voor drie treffers, kwam dit keer niet verder dan een doelpunt uit buitenspelpositie. Tottenham was het seizoen gestart met twee overwinningen, maar krijgt na afloop van het seizoen zes punten in mindering we gens financiële malversaties. Newcastle blijft scoren aan de lopende band. Southampton werd zaterdag met 5-1 versla gen, waarmee het totaal aan doelpunten van de formatie van trainer Keegan in drie duels op twaalf kwam. Newcastle heeft nog geen punt afgegeven. Cole, vcrig jaar topscorer in de hoog ste afdeling, nam twee treffers voor zijn rekening. Sutton, gekomen van Nor wich, maakte zijn eerste hat trick voor Blackburn. Onder meer daardoor werd Coventry met 4-0 verslagen. Wilcox nam nummer vier voor zijn rekening. Chelsea stond tegen Leeds na 19 minuten al met 0-2 achter, maar won toch nog met 3-2. Wise bracht de Londenaren met een benutte strafschop terug in de wedstrijd, Spencer deed met twee doelpunten de rest. Na Jürgen Klinsmann gaat als een haas achter de bal aan. De Duitser kwam ditmaal niet tot scoren voor Tottenham. twee duels heeft Chelsea een maximale score. Leicester leed alweer zijn der de nederlaag. De nieuweling verloor met 0-1 van het Not tingham van Roy. Collymore maakte het doelpunt. Schotland De start van het seizoen kent voor Glasgow Rangers een bijna dramatisch verloop. De Schotse kampioen verloor zaterdag de derby tegen Celtic, 0-2. Drie da gen eerder was Rangers al door AEK Athene buiten de Cham pions League gehouden. Celtic, aangevoerd door de uitblinkende middenvelders Collins en McStay, blijft daar door ongeslagen. De formatie van manager Burns deelt de koppositie met Hibernian. Ran gers staat derde met een punt achterstand. Voor Celtic maak ten Collins en McStay de doel punten, beiden met een schot van afstand. In een andere derby, die van Edinburgh, versloeg Hibernian met 1-0 Hearts. Hunter besliste de wedstrijd. De zege had een bijna historisch tintje. Hearts was in ontmoetingen met zijn oudste rivaal 22 achtereenvol gende keren zonder verlies ge bleven. hamburg dpa/sid Leverkusen, tegenstander van PSV in de eerste ronde van het UEFA-bekertoernooi, heeft gis teren zijn eerste zege in de Bun desliga behaald. De club van trainer Stepanovic versloeg Ein- tracht Frankfurt met liefst 4-0. De 25.000 toeschouwers in het Ulrich Haberland-stadion begroetten de 34-jarige Rudi Voller, die zeven jaar buiten Duitsland actief was: bij AS Ro ma en Olympique Marseille. De onlangs aangetrokken spits, die tegen PSV nog niet speelgerech tigd is, viel na 72 minuten in voor Ulf Kirsten. In de laatste minuut maakte hij 4-0, zijn 107e doelpunt in de Bundesliga. Ook de andere oudgediende van Leverkusen, middenvelder Bernd Schuster, leverde zijn bij drage aan de produktie. De 35- jarige oud-international opende de score met een schot van veertig meter. De andere doel punten waren van Kirsten en de Braziliaan Sergio. Borussia Dortmund, vastbe sloten de eerste Bundesligatitel in ruim dertig jaar te behalen, is na drie speeldagen als enige zonder puntverlies. Het won vrijdag met 2-1 van Kaiserslau- tern en zag de enige andere club met het maximum aan punten, VfB Stuttgart, zaterdag met moeite gelijk spelen tegen FC Köln: 2-2. In Duitse voorspellingen zijn kampioen Bayern München en Borussia Dortmund de uitge sproken favorieten voor de titel. Dortmund, getraind door de Zwitser Ottmar Hitzfeld, maakt vooralsnog de meeste indruk. BRUSSEL ANP landskampioen Anderlecht heeft zaterdag het eerste com- petitiepunt binnengehaald. Na de nederlaag van vorige week speelde de Brusselse formatie op eigen veld 2-2 tegen Germi nal Ekeren. Het punt stemde trainer Boskamp tevreden, zijn ploeg had 2-0 achter gestaan. Lierse. de club van trainer Eric Gerets, is na twee speelda gen in de Belgische voetbal competitie een van de drie kop lopers zonder puntverlies. Ge rets zag zijn nieuwe club met 5- 0 winnen tegen zijn vorige werkgever, FC Luik. Ook Stan dard Luik en Seraing wonnen voor de tweede keer. Anderlecht stuitte in het Con stant Vandenstock-stadion op een zwaar verdedigend Ekeren, dat met snelle uitvallen wel ge vaar stichtte. Binnen een kwar tier leverde die strategie de club van Simon Tahamata twee doelpunten op. De eerste was van Hofmans, de tweede van doelman Van de Walle, uit een strafschop. Halverwege de eerste helft verkleinde Haagdoren de ach terstand. Anderlecht nam steeds meer risico en had in het begin van de tweede helft geluk dat Dheedene en de Hongaar Hal- maï goede kansen misten. De voormalige Kroaat Weber maakte achttien minuten voor tijd de gelijkmaker. Naast Anderlecht heeft ook een andere topclub grote pro blemen. Club Brugge verloor gisteren op eigen bodem met 3- 2 van Oostende en bungelt met één punt uit twee duels net als Anderlecht ergens onderaan de ranglijst. Club Brugge raakte zaterdag hèt gezicht van de club. Daniël Amokachi, aan Everton kwijt. Gisteren leed Brugge gezichts verlies tegen Oostende, dat het duel met negen man afsloot. Devuyst en Van Veirdeghem kregen rood, net als de Neder lander in Brugse dienst René Eykelkamp. Brugge had nooit in de pro blemen hoeven te komen als Vermant, Van der Heyden en Eykelkamp in de beginfase slag vaardiger hadden opgetreden. De eerste uitval van Oostende resulteerde in de 0-1 door Pop- pe, die botste met Verlinden. De Brugge-doelman moest met een hoofdwond naar de kant. Bel- paire verving hemlpaire. De doelman was, nadat Eykelkamp aan het eind van de eerste helft uit het veld was gestuurd, kans loos op inzetten van Soudan en de Kenyaan Origi. Vermant en Verheyen scoor den in het vervolg tegen. Het was, zeker na het wegzenden van de twee Oostende-spelers, wachten op de derde treffer. De kansen waren er, het geluk ont brak. Paris SG wirit topper tegen Monaco PARUS RTR/AFP In het treffen van topclubs die hun reputatie dit seizoen nog niet waarmaakten, heeft de Franse kampioen Paris SG gewonnen van Monaco. De Liberiaan George Weah maakte voor 30.000 toeschouwers in het Prinsenpark van de hoofdstad de enige tref fer. Koploper Nantes speelde in Montpellier gelijk (2-2) tegen de laag geklasseerde club uit die plaats. Beide Nantes-treffers waren van Pedros. Fabrice Divert zorgde in naam van Montpellier ze ven minuten voor het einde voor 2-2. Dat kostte Nantes twee punten, want een overwinning in Frankrijk levert drie punten op, een gelijkspel maar eentje. Cannes, de club van Addick Koot. naderde Nantes tot op een punt door een zege met 2-0 bij Bordeaux, waar Richard YVitsch- ge onder contract staat. EERSTE DIVISIE Roda JC - FC Twente 1-1 (0-1) 12. Mols 0-1. 88. Graef 1-1. Scheidsrechter: Lam- mers. Toeschouwers: 6500. Gele kaart: Van Galen (Roda JC), Bosvelt. Vurens (FC Twente) Vitesse - PSV 2-4 (1-3). 10. Ronaldo 0-1. 27. Gillhaus 1-1. 32. Linskens 1-2. 41 Nilis 1-3, 48. Gillhaus 2-3 (strafschop). 72. Nilis 2-4. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers 9811 Gele kaart. Hoek stra. Wouters (PSV). Willem II - NAC 2-0 (2-0). 6 Stewart 1-0. 8 Van Arum 2-0. Scheidsrechter. Van de Ende. Toeschouwers: 8850 Gele kaart Lammers, Wilnis, Lokhoff (NAC), Hofste de. Smits (Willem II). Dordrecht'90 - Feyenoord 1-1 (0-1) 20. GorréO-1. 75. Bróger 1-1 Scheidsrechter: Jol Toeschouwers 9000 (uitverkocht). Ro de kaart: 60. De Wolf (Feyenoord. 2x geel). 64. Van Gobbel (Feyenoord). Gele kaart: Robbemond. Van Tiggelen, Atmodikoro, Liefden (Dordrecht'90) NEC - FC Utrecht 2-3 (2-2). 26. Kooistra 1-0, 33. Van Wanrooy 2-0. 37. Gorter 2-1 (strafschop), 41. Plugboer 2-2, 67. Gorter 2-3. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 4820. Rode kaart: 71. Van Wanrooy (NEC). Gele kaart: Kooistra, Dikken, Lok, Van Eijkeren, Van Diemen (NEC). Volendam - Go Ahead Eagles 3-0 (2-0). 10. Steur 1-0, 35. Stefanovic 2-0 (straf schop), 74. Jongsma 3-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 3600. Gele kaart: Ooijer (Volendam), Schenmng, Verkuyl, Valk, Arts (GA Eagles). Ajax - RKC 3-1 (2-0). 14. Kluivert 1-0, 38. Blind 2-0, 64. Wooter 3-0, 74. Decheiver 3-1. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 18.228. Gele kaart: Streppel, Boogers (RKC). Volendam 1 1 0 0 2 3 -0 PSV 110 0 2 4-2 Ajax 1 1 0 0 2 3 -1 Heerenveen 1 1 0 0 2 2-0 Willem II 1 1 0 0 2 2-0 FC Utrecht 1 1 0 0 2 3-2 FC Twente 10 10 1 1-1 Oordr '90 10 10 1 1-1 Feyenoord 10 10 1 1-1 Roda JC 10 10 1 1 -. 1 NEC 1 0 0 1 0 2 -3 Vitesse 1 0 0 1 0 2-4 RKC 10 0 10 1-3 NAC 1 0 0 1 0 0-2 Groningen 1 0 0 1 0 0-2 GA Eagles 1 0 0 1 0 0 -3 Sparta 0 0 0 0 0 0-0 Eindhoven - Cambuur Leeuwarden 0- 0) 68 Van Oostrum 0-1. Scheidsret Takacs. Toeschouwers: 2450. Gele I Van Corstanie. Ploegsma (Eindhoven) zinga (Cambuur). RBC - Haarlem 3-1 (1-0) 27. Sep 1-0 Van Eekeres 1-1. 74. Cornelissen 2-1 Cornelissen 3-1 Scheidsrechter: Sch Toeschouwers: 2500 Gele kaart: Corn sen (RBC) Helmond Sport - Emmen 2-0 (1-0) Vincent 1-0, 76. Gerestein 2-0. Sch< rechter Blommesteijn. Toeschou» 2600. Gele kaart: Meeuwsen (Hein Sport). Spekken, Meijerman (Emmen) FC Den Bosch - VVV 3-4 (0-1) 15. S 0-1, 53. Driessen 0-2. 66. Sinanaj 73. Sibon 1-3, 77. Driessen 1-4, 80. 2-4, 89 Van Helmond 3-4. Scheids 1 ter: Bossen Toeschouwers: 1611 kaart: Verberne. Sinanai (Den Bosch), man. Boer en Spee (VVV). Excelsior-AZ 0-3 (0-2) 14. Den Turk 30. Den Turk 0-2, 88. Daniels Scheidsrechter. Van Egmond. Toesc wers. 1400 Gele kaart: Louhenapessj Been (Excelsior), Buskermolen (AZ). Heracles - Fortuna Sittard 0-1 (0-0) Van der Weert 0-1. Scheidsrechter: Be ger. Toeschouwers- 1908. Gele kaart: goossen, Usta, Ricksen (Fortuna Sittar Veendam - FC Zwolle 1-1 (0-1). 20. 0-1, 57 Wiekens 1-1. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers: 2950. Gele kaar berts (Veendam). Telstar - De Graafschap 3-3 (0-1) 30 de Brink 0-1, 56 Redeker 1-1 doel), 69. Van Roon 2-1, 74. Van Roi 1 1, 86. Te Braak 3-2, 88. Van de Brink Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouw;, 246? Gele kaart: De 7ppiiw (Telstar). hg I ten 1 irwo mie sprc ooooo o-o Gullit ook belangrijk in Super Cup 2462. Gele kaart; De Zeeuw (Telstar), terhuis (De Graafschap). TOP Oss - FC Den Haag 3-1 (2-1). 8. der Laan 0-1, 11. Hesp 1-1 (strafscl 18. Hesp 2-1, 86. Waterink 3-1. Scl rechter. Blom. Toeschouwers-. 2331. kaart Königs, Kemkens (TOP), Gentil Den Haag). AZ 1 1 0 0 2 3 RBC 110 0 2 3 TOP 110 0 2 3 Helm.Sport 1 1 0 0 2 2 VW 1 1 0 0 2 4 1 1 0 0 2 1 1 1 0 0 2 1 10 10 1 3 10 10 1 3 10 10 1 1| 10 10 1 1 10 0 10 3 10 0 10 0 10 0 10 0 10 0 10 1 10 0 10 1 10 0 10 0 10 0 10 0 Fortuna S Graafschap eelvi ik di in tri lorge ;t al iger mer cl Ruud Gullit is bezig weer be langrijk te worden voor AC Milan. In de strijd om de Itali aanse Super Cup, uitgerekend tegen zijn oude club Sampdo- ria, werkte de Nederlander per soonlijk de 1-0 achterstand weg. Na de gelijke stand na negentig minuten brachten de straf schoppen vervolgens de beker bij de kampioen uit Milaan. Sampdoria, de club uit Genua, die vorig seizoen de beker won, kwam op voorsprong dank zij een prachtig ingeschoten vrije trap van Mihailovic. Na drie duels is twaalf keer ge scoord. Bayern is wisselvallig, maar herstelde zich van de midweek- se afgang tegen SC Freiburg (5- 1). De door de Italiaan Trapat- toni onderrichte Zuidduitsers wonnen voor 57.000 toeschou wers in het Olympiastadion met 3-0 van Borussia Mönchenglad- bach. Voor Bayern, met de Co lombiaan Valencia als vervan ger van de geschorste Papin, scoorden verdediger Kreuzer, Nerlinger en Matthaus; de laatste uit een vrije trap. Bij de gasten speelde middenvelder Effenberg zwak. Vice-voorzitter Beckenbauer, die Bayern vorig seizoen als trainer naar de titel voerde, had weer de nodige klasse gezien. „Bayern speelde uitstekend, was voortdurend baas over bal en tegenstander." Outsiders voor de 32e titel in de genivelleerde Bundesliga zijn VfB Stuttgart, Werder Bremen, misschien Karlsruher SC, Ein- tracht Frankfurt en Leverkusen. Bruno Labbadia, door Bayern verkocht aan FC Köln, redde een punt voor zijn club door twee keer te scoren tegen VfB Stuttgart. Een keer vlak voor tijd. Werder Bremen en Karlsruher SC behaalden zeges van 3-0 en 4-1 op VfL Bochum en MSV Duisburg. Voor Bremen maakte international Mario Basler alle doelpunten in de tweede helft. Schulz, een van Dortmund ge kochte schopper annex verdedi ger, kreeg de rode kaart. Twee doelpunten van Karlsruhe wa ren van Tarnat, die vorig sei zoen nog voor Duisburg speel de. Jre gl is ne Üelir [stri EREDIVISIE D; WOENSDAG RKC-Roda JC. FC TvT Dordrecht, Sparta-Feyenoord. MVV-Pnid FC Utrecht-Heerenveen, Groningen-Wjvem 2, NAC-Vitesse, PSV-Go Ahead EaglesHpor EERSTE DIVISIE L® WOENSDAG: Graafschap-Veendam,llten Zwolle-FC Den Haag, TOP-Heracles, Fjrhul na-Excelsior, VW-Helmond Sport, EmL RBC, Haarlem-Eindhoven, Cambuui sta, Ichts BELGIË: St Truiden-Charleroi 0-0, SK-Club Luik 5-0, Anderlecht-Ekerenf Beveren-Cercle Brugge 1-0, FC Antf RWDM 2-0, KV Mechelen-Standard Lilpelc 2, Seraing-AA Gent 3-0, Aalst-Lomrri 1, Club Brugge-Oostende 2-3 Lierse 2-4 Aalst Seraing 2-4 OostencU?- Standard L 2-4 Antwerp fuiscl 1 he ENGELAND: Aston Villa-Crystal PalaL|joV 1, Blackburn-Coventry 4-0, Leeds-Chf 2-3, Manchester City-Everton 4-0, 1 castle-Southampton 5-1, Norwichjnlijk Ham 1-0, Nottingham-Leicester L_p Queens Park Rangers-Ipswich 1-2, Ttf ham-Manchester United 0-1, WimblPnde Sheffield Wednesday 0-1, Liverpoiitjes senal 3"° kthp Newcastle 3-9 Nottingham r Blackburn 3-7 Liverpool laistl Man United 3-7 Chelsea krcJe |o v; 4-1, Bordeaux-Cannes 0-2, Nicel 1-1, Paris SG-Monaco 1-0, Lille-BasP V£ 0. Caen-Metz 2-0, Auxerre-Lyon 0-0.) nes-Strasbourg 1-1 Nantes 6-14 Lens 1 Cannes 6-13 Martigues \OK St-Etienne 6-11 Lyon SPANJE Zaragoza SPAANSE SUPER CUP, eerste wedj Zaragoza-Barcelona 0-2 (0-1) ITALIË SUPER CUP: AC Milan-Sampdoria 1- AC Milan wint na strafschoppen j)EN« DUITSLAND: Bayern München-Bor I chengladbach 3-0, Karlsruher SCJgStg 1 Duisburg 4-1, Schalke 04-HamburgLs 0-1, Bayer Uerdmgen-TSV München I 1-1, VfB Stuttgart-FC Köln 2-2, W to Bremen-VfL Bochum 3-0, Dynamo Igblc den-SC Freiburg 1-3, Borussia DortrtPctc, FC Kaiserslautern 2-1, Bayer LeverkiF f Eintracht Frankfurt 4-0 ft 1' Bor Dortmund 3-6 VfB Stuttgart d Karlsruher SC 3-5 SC Freiburg .k Werder Bremen 3-5 Bayern Münchf fr saray-Altay 3-1, Van-Besiktas 0-2, zon-Kayseri 4-2, Adanademir-Samsuh Genclerbirligi-Petrolofisi 1-0, Zeytinti6 Ankaragucu 2-0, Kocaeli-Gaziantepi Z1J' Bursa-Antalya 2-1 Besiktas 3-9 Trabzon Galatasaray 3-9 Bursa Fenerbahce 3-9 Samsun SCHOTLAND: Dundee United-Aberda®u 1, Falkirk-Partick Thistle 2-1, Heaifllerr bernian 0-1, Kilmarnock-MotherwelLwj Glasgow Rangers-Celtic 0-2 n Hibernian 3-7 Falkirk P Ul Celtic 3-7 Aberdeen Iten Rangers 3-6 Motherwell jn jrasshoppHin: x 0-1, SeiL :n 1-1, (da,n ZWITSERLAND: FC Basel-GrasshoppL 2, Luzern-Neuchatel Xamax 0-" Aarau 2-2, Sion-St Gallen Boys-Lausanne 1-2, FC Zürich-Luganfgsk Grasshoppers 6-10 Luzern 6-kk Xamax 6-10 Lausanne Lugano 6- 8 Aarau 6- p houl I vie: Daniël Amokachi speelt dit, zoen verder bij Everton, dal komt in de hoogste afdeling het Engelse voetbal. De Nil aanse international komt Club Brugge. Amokachi kosl in de premier league zwak starte Everton zo'n acht mil gulden. Voor hoeveel jaar hi kent bij de „tweede" club ui verpool is nog niet bek - Over de preciese voorwaa van het contract moet nog den verder gepraat. Eerder Amokachi een aanbieding Tottenham van de hand.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16