Quick Boys komt te laat op gang ugthart houdt iet voor gezien Sport Docos in doelpuntrijk duel langs Abbenes Vrouwen Ter Leede bekeren door Leidsch Dagblad Tennis Circuit1^ QNDERDAG 25 AUGUSTUS 1994 >B ONDERWATER. C tijnsburgse Boys thuis tegen Katwijk ^insburg» Rijnsburgse Boys opent de competitie zaterdag tegen [atwijk gewoon op sportpark Middelmors. De vereniging vroeg h kreeg toestemming om de gerenoveerde grasmat van het loofdveld eerder in gebruik te nemen. Het veld zal daarna overi- jens weer enige weken niet worden gebruikt. De tweede thuis wedstrijd van Rijnsburgse Boys staat pas op 23 september ge programmeerd. fouter Leefers naar Forescate orschotenNa lang onderhandelen heeft hockeyvereniging forescate zich verzekerd van de komst van Wouter Leefers als rainer/coach van het eerste mannenteam. De 158-voudig inter- tational, vorig seizoen actief in België, volgt de naar LOHC ver- okken Wouter Eikenhout op. Leefers (41bepaalde eind jaren ntig het spel in het Nederlands elftal en werd op grote toer en meerdere malen uitgeroepen tot beste speler. ,jax ook tegen Salzburg en AEK alzburg Ajax speelt in de Champions League, de hogeschool an het Europese clubvoetbal, ook tegen Austria Salzburg en lEK Athene. De kampioenen van Oostenrijk en Griekenland chakelden gisteren Maccabi Haifa (Isr) en Glasgow Rangers Sch) uit. Austria, dat het eerste duel ai met 2-1 had gewonnen, lopte Maccabi gisteren opnieuw, nu met 3-1. Ook AEK boekte weemaal winst. In het eerste duel met Glasgow Rangers was het 1-0. jax debuteert op 14 september in de Champions League met e thuiswedstrijd tegen titelverdediger AC Milan. Twee weken iter staat de uitwedstrijd tegen AEK Athene op het programma. 'erkins verbetert eigen records ictoria Kieren Perkins heeft woensdag, tijdens de Gemene- lestspelen in het Canadese Victoria, twee wereldrecords verbro- en. Op de 1500 meter vrije slag zwom de Australiër 14.41,66, nderweg bracht hij het record op de 800 meter naar 7.46,00. Wkins had beide records al in handen. De snelste tijd op de 500 meter tot dusver had de Queenslander tijdens de Olympi- che Spelen van 1992 gevestigd. Dat was 14.43,48. \SV eindigt als derde arcelona PSV is als derde geëindigd in het Joan Gamper-toer- n Barcelona. De Eindhovenaren wonnen woensdag met 2- het Italiaanse Brescia. Zenden en Linskens scoorden voor le Eindhovenaren. Valencia won het toernooi door thuisclub larcelona in de finale met 4-1 te verslaan. Ronald Koeman peelde één helft, Jordi Cruijff zat op de bank. Voor Barcelona loelpuntte Stoitsjkov, voor Valencia achtereenvolgens Fernan- lo, Maqueda, Mijatovic en Eloi. Gianni Bugno meldt zich af iGrigento Voormalig wereldkampioen Gianni Bugno laat de vereldtitelstrijd op de weg, zondag in Agrigento, aan zich voor tgaan. De 30-jarige Italiaanse wielrenner kwam maandag tij lens een training ten val en blesseerde daarbij zijn linkerenkel, (andaag besloot de wereldkampioen van 1991 en 1992 zich te ug te trekken. Bondscoach Alfredo Martini heeft Davide Cassani lis vervanger van de winnaar van de Ronde van Vlaanderen aan- Een'olle nederlaag in eigen luiis tegen RKC 1-3 den peter klein NNISMEDEWERKER n Willem Lugthart ontbreekt anderhalve week, voor het rst sinds jaren, op het Mas- nooi dat op de banen n Unicum wordt verspeeld. I Katwijker liet gisteren aan de fdstrijdleiding van Sassen- eten deze week niet aan ;t toernooi te zullen deelne- n verspeelde daarmee n laatste kans op plaatsing dat afsluitende Masters- Lugthart had de wedstrijdlei- :ng in Sassenheim overigens irige week al zijn beslissing edegedeeld. Lugthart: „Dat ek mij niet meer dan netjes. Je ;bt als speler ook je verplich- ïgen. Mij is toen gevraagd er n over na te denken. Dat ib ik gedaan. Maar het heeft ijn besluit niet veranderd". De 30-jarige Katwijker die in riëre al tweemaal tot B- aster van Leiden werd ge- oond, is 'tennismoe'. „De ac- is leeg. Ik sta, eigenlijk al ids Forescate, niet met plezier de baan. De gretigheid die ik mijn spel nodig heb, is er on niet. En dan kun je je- oor de gek blijven houden, aar dat heeft weinig zin. Dus ;b ik, na lang twijfelen, de ïoop maar doorgehakt." Lugthart, die dit seizoen maar :inig toernooien speelde, had ;ze week in Sassenheim nog :n goed resultaat nodig om ch definitief voor de Masters plaatsen. „Dat was ook de re in dat ik dat toernooi nog wil- spelen. Nu die reden is weg vallen, was het voor mij niet moeilijk dat toernooi af te ggen." Door het wegvallen van Lugt- bereikte Mare Nagelkerken inder te spelen de kwartfinale, de eerste ronde had de Al- ïenaar Ralph de Boer in twee its verslagen. De Sassenheim- junior had overigens weinig rofijt van de ervaring opge- i het B-toernooi. In zijn gen categorie, de D-afdeling, ng De Boer, Sommige toeschouwers hadden het niet eens gezien. Zo geniepig en geruisloos ging het. Net toen Quick Boys be zig was er tegen RKC een wedstrijd van te maken en kan sen kreeg om de 0-2 achterstand te verkleinen, was het plotseling over en sluiten. Een spaarzame aanval van RKC, een klutsbal voor het doel, wat heen-en-weer-ge- trap, een duikende keeper, een wanhopig graaiende spe ler op de doellijn, wel over de lijn, niet over de lijn, jui chende RKC'ers, een zwaaiende arbiter. Het was allemaal erg chaotisch en mistig, maar het scorebord was kraak helder: 0-3. schorste Martin Rog en de niet fitte Jacco Heeringa en Thony Fens) had geen glansvorm, maar wel lef. Wisman: „We durfden eindelijk acties te ma ken. We hebben te lang, te veel respect getoond voor deze te genstander. Na rust bleek pas dat het helemaal niet nodig was." Het Katwijkse offensief leidde tot kleine kansen en één hele grote. Martin Steenvoor den mocht op twee meter van het doel inkoppen, maar met een miraculeuze redding voor kwam Hans Vonk de aanslui tingstreffer. Aan de overkant was het dus na de hoopvolle acties van de amateurs gewoon wel raak. Ein de bekerverhaal. Al dachten en kele fans daar anders over toen Floor van Duyn een strafschop kreeg toegewezen nadat hij over het/knietje van een RKC'er was gegaan. Hans van der Plas schoot in de 85ste minuut de 1- 3 binnen en volgens enkele toe schouwers kon het nu nog wel eens gaan spoken, want Quick Boys is wel vaker uit de as her rezen in de slotminuten. Het waren slechts nostalgische ge dachten, al probeerde de bedrij vige Peter Kruit er nog van alles aan te doen. In werkelijkheid mocht de thuisclub achteraf blij zijn dat het bij 1-3 bleef. Keeper Tom van der Niet toonde zijn klasse tot vier keer toe bij Waal- wijkse doelpogingen. De goalie, die de concurren tieslag met Marco Ruwaard nog Zo gaat dat in die bekerwed strijdjes. Dan denk je dat die profs even inslapen, je krijgt wat meer vat op de wedstrijd en op eens slaan die 'linkmiechels' toe. Sluipschutter Marco Boogers, de hele wedstrijd ver der prima geschaduwd door Ronald van Dijk, velde het von nis over Quick Boys. Een oor verdovende stilte vulde de duin pan. Het gebeurde in een fase waarin de thuisploeg dapper de aanval zocht en alle schroom van zich afwierp. Na een teleur stellende en slappe eerste helft - 'poeperig' om met trainer Henk Wisman te spreken - waren de kustbewoners als herboren uit de kleedkamers gekomen. De 0- 2 achterstand na een snelle goal van Romeo van Aerde en een dubieus verkregen strafschop moest worden weggewerkt. RKC werd in het defensief ge drongen door Quick Boys dat nu beduidend beter combineer de en directer de aanval zocht. De in de eerste helft geïsoleerd spelende driemansvoorhoede (Kruit, Schaap, Steenvoorden) werd nu gesteund door opruk kende middenvelders en ook in het centrum van de defensie durfden nu Gert Aandewiel en Jaap van Duyn de oversteek eens te wagen. Lef Quick Boys (zonder de ge Quick Boys-doelman Tom van der Niet ii voert, werd door het publiek op diverse ovaties getracteerd. Henk Wisman gaat echter niet af op de applausmeter. „Dit is één wedstrijd," aldus de nieuwe trainer, die niet met loftuitingen strooit omdat dat maar ver wachtingen schept terwijl zijn ideale elf nog lang niet vast staat. Daarom heette het diplo matiek dat Van der Niet 'niet slecht' had gekeept. „Natuurlijk was het foutloos," klonk het daarna in de catacomben van Nieuw Zuid zonder omwegen. Henk Wisman had nuttige in formatie opgedaan in het be kerduel dat hij vooral als een oefenduel wenste te zien. Maar het plaatje staat hem nog niet glashelder voor ogen. „Voor ze ventig procent ben ik er wel uit." Quick Boys RKC 1-3 (0-2). 6. Van Aerde 0-1, 10. Brands (pen.) 0-2, 65. 34. Hans van der Plus lyn (Quick Boys). Van der Niet; an Dijk, Aandev den, Schaap, I RKC: Vonk; H Van Aerde. Deche (pen.) 1-3. To Geel; Schaap, Booger sets, ten onder tegen Remco van Oosten. De grootste verrassing viel gisteren op Sassenheim te note ren bij de D-meisjes. Marieke van Keulen, zesde geplaatst, stuitte op de titelfavoriete en thuisspeelster Anne-Karien Wil brink. De Nieuwvennepse kon de punten voor het veiligstellen van de Masters-plaats goed ge bruiken. Wilbrink had bij Leidse Hout al in de C-finale gestaan en was dus in vorm. Na twee lange sets haalde Van Keulen als eerste de finish. Nieuwe Sloot Bij het toernooi van Nieuwe Sloot waren Martin Verkerk, Paul Roggeveen en Arthur Hert zberger nog niet op de hoogte van de afzegging van Lugthart. Hangend bij de fruitautomaat speculeerde het in Alphen wo nende drietal driftig over de kansen van de regerend B-Mas- ter. Verkerk, die in Sassenheim een halve finale tegen de Kat wijker was toegedacht, was overtuigd dat Lugthart, mits hij speelde, het slottoernooi zou halen. Verkerk kan zich nu voorbereiden op een strijd met zijn teamgenoot Nagelkerken. Niet alleen Lugthart vormde een dankbaar gespreksonder werp, ook Paul Brand werd ten tonele gevoerd. De bij de Cl- mannen als tweede getipte Bos koper kan en wil zich via de toernooien van Nieuwe Sloot en volgende week Zoeterwoude plaatsen voor de Masters. Hert zberger, in Alphen als eerste ge plaatst, en Roggeveen, in Sas senheim uitgeschakeld, geloven niet dat Brand dat redt. De wens is hier zeker de vader van de gedachte. De weg van Brand is overi gens lang en vol obstakels. In de eerste ronde werd Gert Lugthart (geen familie van Katwijkse Jan- Willem) pas met 6-4 in de derde set geklopt. Mike Wieten is de volgende opponent. Lukt het de voormalige badmintontopper van het Alphense Flair te ver slaan, dan staat Lugtharts mak ker René Cardinaal op het me- Docos heeft de eerste overwin ning in de strijd om de LD-Cup binnen. Abbenes werd gister avond met 4-3 verslagen. Bij rust leidde de Leidse thuisclub met 2-1. Docos startte sterk. Binnen zeven minuten kenden de Morsbewoners de weelde van een 2-0 voorsprong. Cor van der Krogt en Herman van Marwijk tekenden voor die treffers. Een onreglementair gestuite uitval van Abbenes bracht daarna de spanning weer terug in de wed strijd. Rick van de Berg benutte de strafschop. Na de pauze zorgde Van Mar wijk ervoor dat de marge weer op twee werd bepaald, maar Abbenes gaf niet op. Gert-Jan Meyer en Marco Troost hielpen hun ploeg weer langszij. Tien minuten voor tijd viel de beslissing. Andre Kemerling be paalde de eindstand op 4-3. Waarmee de winst bij de betere ploeg was beland. Zondag treedt Docos voor het tweede duel aan tegen ASC. Ab benes ontmnoet dan KRV. LEIDEN» ANNEKE AMIR VOETBALMEDEWERKER De vrouwen van Ter Leede plaatsten zich gisteravond voor de tweede ronde van de dis trictsbekerstrijd. Docos werd in eigen huis met 5-1 geklopt. Vo rige week ontmoetten beide teams elkaar ook al, toen in het kader van de LD-Cup. Ter Leede won dat duel met i0-0. De eerste kans van de wedstrijd Leidse Marlys van Egmond, maar zij benutte deze niet. De teams hielden elkaar het eerste half uur redelijk in evenwicht met weinig kansen aan beide zijden. Het als favoriet begon nen Ter Leede probeerde met lange halen de spitsen te berei ken, maar pas na dertig minu ten bracht Margriet Limbeek de score op 1-0, na goed kaatswerk van Anja van Ginhoven. Met af standsschoten op het doel van de goed spelende Docos keeps- ter Laura Voorham kwam Ter Leede niet veel verder. Tcoh werd het 2-0. Na balverlies rond de 16 meter rondde Limbeek simpel af. Op slag van rust te kende aanvoerdster Marion van der Ploeg voor de derde goal. De tweede helft werden er fel le, harde duels uitgevochten. Voor de vrouwen van Docos even wennen. Van Egmond zorgde voor 3-1 na een misver stand in de Sassenheimse ver dediging en had tien minuterr later de aansluitingstrefffer op haar schoen. Keepster Jolanda de Vries voorkwam dit. Van der Ploeg besliste vervolgens de strijd door een vrije trap naast de keepster te plaatsen. Saskia Drommel tenslotte bepaalde de eindstand op 5-1 na een knappe voorzet van Limbeek. Ter Leede. trainer Albert van den Berg zag dat zijn team moeite had het veldoverwicht vorm te geven en pleitte voor korter veldspel. Zijn verwach- tipgen voor het seizoen zijn niet hoog gespannen. Handhaven is het eerste doel voor de ploeg die de eredivisie op het laatste nippertje haalde. Van den Berg vindt de eredivisie overigens wenvoethal. De voetbalsters trekken massaal naar een paar clubs, waardoor andere vereni gingen zoals IIBSS en DSVP op eens weer onder aan de ladder moeten beginnen. P'oeg.i", der Pioen Leede 5-1 (3-0). 30, Lim- Lirnbeck 2-0, 45. Van dei Van l-gmond3 1,70 Van I, Hl Drommel 5-1. roe schouwers: 50. Scheidsrechter: C. de long. ieel: Van leeuwen ('I er Leede). Docos: Voorham, Wendy Schouten, Mourits, Sandra Schouten, Vreeburg, Verzantvoort (Van Koppen), van Stra len, Verstraeten, Ouwehand (Smits), Montanus, van Egmond. Ter Leede: I)e Vries, Golstein (Tukker) Beerendonk, Beuling, Berkhoi .n, van dei ord). Var VALKENBURG CIRCUIT IN CIJFERS Soels 6-2 6-0 DED1: 2e ronde ■"lahobankQ M. Nagelker ronde: M. N; Lugthart w.o.. HED1: 2e ronde: C. Boer 6-3 6-2. 2e ronde M Nagelkerk GDC1: 1. M. Rommers/P. Bal DEC1 le ronde: W. Damen M Hamming w.o A. Knijnenburg - S. Evers w o C.v.d. Zwaan - C. Rijnaarts 3-6 6-1 6-3 2e ron de: A Knijnenburg - S. Smit w.o.; W Da- men - W. Terwijn 4-6 6-4 6-1 HEC2 le ronde: R. Oostergo - J Raaphorst w.o.; E. ter Morshuizen - I. Wiegman 6-0 6- 2; M. Riinaarts - G Kraai] 4-6 6-1 6-3; H Kroon -1. Schrijvers6-3 6-7 6-4; R. Jonck- heere - B Albers 4-6 6-2 7-5. M. van Sch- weinsberg - L. Koetsier 6-1 6-0; 'Reserves' Katwijk verpletteren Valken '68 de gelegenheid om zich eens heerlijk uit te leven. Hij scoorde driemaal. Ook Braaf en l'Ami vonden (eenmaal) het net. Dick Krommehoek (2x), John van der Plas, Ab de 1 laas en Comé van Duyvenbode completeerden het totaal van tien. Bij rust leid de Katwijk al met 3-0. Katwijk greep gisteravond de oefenwedstrijd van het tweede team tegen Valken '68 aan om wat geschorste spelers van één wedstrijdritme te laten opdoen. Een besluit dat duidelijk invloed had op de eindstand van dit treffen. De wijk wonnen met 10-0. Omdat Pirn I^ingeveld, Ken neth Braaf en Toine l'Ami de competitieopening om de Am- stel Cup door schorsingen had den gemist, mochten zij gister avond in Valkenburg opdraven. Met name I^ingeveld benutte Yassine Abdellaoui grote afwezige in Tilburg Vermeulen - O. n Hoek 4-6 6-2 7-5. 2e Plaatsing HEC1: 1. 2e ronde: B. Pon; rand-G. Lugthart 1-6 6-0 6- R. de Vos - M. Nieuwenhuizen 6-2 4-6 6-3; J. Straver - E. ter Morshuizen 6-1 6-4; H. Kroon - J.v.d. Hoef 6-3 6-1; R. Jonckheere - A. Wille 6-0 6-0; M. van Sch- weinsberg - M Kraaij.6-3 6-2; F. Vermeu len - F.v.d. Werf 6-2 6-1. dat te maken met een (geheime) afspraak Abdellaoui is zondag afwezig in het duel tussen NAC en Willem 11. Het bestuur van laatstge zijn oude club Willem II en zijn nieuwe werkgever de club bedong buiten het koopcontract c NAC. Het bestuur van de Bredase club heeft be- Abdellaoui in de eerste Wedstrijd van sloten dat het beter is dat de 19-jarige aanwinst tegen NAC niet mocht worden opgesteld op straf- aan de kant blijft. fe van 100.000 gulden. De afwezigheid van de talentvolle speler heeft De betrokken speler wist zelf van niets.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21