Schrijvende Lezers/Info PvdA'er Hillebrand acht citaten onjuist Gratie voor Van Damme W as serij -grappen WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1994 nbrandenburg, c OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD De fractievoorzitter van de PvdA in de Leidse gemeenteraad, R. Hillebrand. tekent bezwaar aan tegen aan hem toegeschreven citaten in het artikel Partijtop blijft rustig onder nieuwe PvdA- rel in de krant van 17 augustus. „Men zou er vanuit mogen gaan dat citaten in de krant, ze ker daar waar aanhalingstekens worden gebruikt, een letterlijke weergave geven van hetgeen de geïnterviewde heeft gezegd. In dit artikel is dit echter geenszins het geval", aldus klager. Een journalist van deze krant had Hillebrand in een telefo nisch interview vragen gesteld over een eventueel te houden referendum over het bestem mingsplan Hoge Rijndijk 25 (het voormalige Militaire Invaliden huis). Daarbij was ook de vraag gesteld hoe hij als fractievoor zitter aankeek tegen wat de journalist noemde 'de rel in de PvdA'. Het zou daarbij gaan om een strijd tussen prominenten in de partij: wethouder Van Rij die het plan voor Hoge Rijndijk 25 verdedigde en oud-wethou der Waal die daartegen ten strij de was getrokken. Hillebrand: „Ik heb hierop geantwoord dat er hier naar mijn oordeel geen sprake was van een strijd tussen prominenten in de PvdA, maar van een meningsverschil tussen de fractie die de plannen van de wethouder ruimtelijke ordening steunde en de heer Waal die zich daar als buurtbewoner te gen had verklaard. Deze mede deling is als volgt in de krant weergegeven. „Wat nou promi nent? Waal is in dit verband meer belanghebbend dan pro minent. Hij woont in de buurt van het Militair Invalidenhuis". Volgens Hillebrand 'is in deze zinsnede een duidelijk denigre rende ondertoon vervat, terwijl ik hiervan in het interview op geen enkele wijze blijk heb ge geven'. Het tweede citaat waartegen Hillebrand in het geweer komt, betreft een citaat over de op merking van de journalist dat er meer aan de hand was, name lijk dat er een conflict in de PvdA zou zijn over het beleid rond het bouwen in bestaande Leidse wijken. Ook de heer H. Kwik had zich immers in het verleden tegen de bouw aan de Vijf Meilaan gekeerd. Hille brand: „Hierop heb ik geant woord dat de heer Kwik als be hartiger van zijn wijk tegen de plannen voor de Vijf Meilaan heeft gestreden en dat er mijns inziens geen sprake is van een conflict in de partij over bou wen in bestaande wijken, aangezien hierover bij de op stelling van het ver kiezingsprogramma noch door Kwik, noch door Waal kri tiek is geleverd. Ver volgens heb ik daar aan toegevoegd dat ik mij een referen dumaanvraag over de bouw aan de Vijf Meilaan veel eerder had kunnen voor stellen, aangezien het hier om een veel omvangrijker plan ging met ingrijpender gevolgen voor de structuur van een Leid se woonwijk. Deze opmerkin gen zijn, in aansluiting op bo vengenoemde passage, als volgt in de krant weergegeven: „Her zelfde geldt voor Kwik die geen flats voor zijn deur wil hebben. Bovendien heeft noch Waal noch Kwik zich geroerd toen het bouwbeleid voor ons verkie zingsprogramma aan de orde Klager vervolgt dan: „Dat de ze laatste passage de indruk wekt dat ik niet weet dat de heer Kwik ver van de Vijf Meil aan woonachtig is, is in dit ver band minder stuitend dan het feit dat de heer Kwik, die zich als voorzitter van de Stichting Leefbaar Zuidwest belangeloos inzet voor het wel en wee in zijn wijk, hier wordt afgeschilderd als iemand die louter zijn eigen belangen probeert veilig te stel len". Hij vindt dat zijn woorden 'op zeer incorrecte wijze' zijn weergegeven. Hij kan zich voorts 'niet aan de indruk ont trekken dat hier een doelbewus te poging is gedaan om een ver meend intern conflict in de Leidse PvdA aan te wakkeren". Hij verzoekt 'tot rectificatie over te gaan'. Verweer Uit het verweer van de journa list is mij gebleken dat het ge sprek van beide zijden nogal aan de stevige kant is geweest. De journalist heeft klager scherp ondervraagd en de op merking van de PvdA-fractie- dat de journalist zich RUUD PAAUW in zijn (Hille- brands) ogen be zighield met een heerlijke komkom mer in zomertijd zorgde in elk geval niet voor een aan gename sfeer in het gesprek. De journalist houdt beide cita ten staande. Hille brand, zo zegt hij, heeft wel degelijk gezegd dat Waal helemaal niet zo'n prominente PvdA'er is en dat hij geen grote stroming in de PvdA vertegenwoordigt. „Ik heb een en ander nog een beetje af gezwakt. 'Waal is in dit verband meer belanghebbend dan pro minent', klinkt vriendelijker dan wat Hillebrand in werkelijkheid heeft gezegd". Ook het citaat over Kwik neemt de journalist niet terug. De reactie van Jdager verbaast hem nogal. „Dat Hillebrand Kwik zo geweldig waardeert omdat hij zich belangeloos in zet voor de Stichting Leefbaar Zuidwest, daarvan is mij tijdens het gesprek niets gebleken. De opmerking dat 'Kwik geen flats voor zijn deur wil hebben', legt Hillebrand nu heel persoonlijk uit en hij valt mij daarover aan. Zo heb ik het niet opgevat. Kwik strijdt altijd voor wat hij meent dat het belang van Zuidwest is, die twee zijn als het ware ver vlochten". Beoordeling Klager meent dat hij incorrect geciteerd is, de journalist houdt vol dat de citaten juist zijn. Aan gezien het gesprek tussen hen beiden is gevoerd, zonder de aanwezigheid van derden, kan ik hier geen oordeel uitspreken over wat juist of onjuist, waar of onwaar is. Klager heeft gelijk als hij zegt dat hij niet letterlijk is geciteerd. In de passage die gaat over oud wethouder Waal erkent de jour nalist immers dat hij de woor den vriendelijker heeft weerge geven dan ze in werkelijkheid waren. Klager zal dat weinig deugd doen, want hij vond het De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot e met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan h adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). citaat nu al denigrerend van toon. Overigens begrijp ik niet waarom de journalist zo 'vrien delijk' is geweest. Politici be hoeven niet tegen zichzelf in bescherming te worden geno- Over de eis van het letterlijk citeren, zoals Hillebrand dat doet, wil ik nog iets zeggen. Dat klinkt in theorie aardig, ip de praktijk is het niet te doen. Spreektaal is, op schrift gezet, nu eenmaal verre van volmaakt. Als je echt letterlijk gaat citeren zou je kromme en onafgemaak te zinnen, versprekingen en herhalingen moeten weergeven. Het zou onleesbare, langdradige verhalen opleveren. Geïnter viewde noch lezer is daarmee gebaat. De journalist behoort de essentie van het gesprokene op te pakken en daarbij in woord keus in de 'klankkleur' van de geinterviewde te blijven. Zo werkt de journalistiek sinds mensenheugenis een alge meen aanvaarde methode. Verschilt de inhoud van het eerste citaat (over Waal) overi gens zo vreselijk veel van het betoog dat klager nu geeft? Hil lebrand ontkent dat het hier om een strijd tussen prominenten in de PvdA gaat. Waal (oud-wet houder en oud-burgmeester) ziet hij impliciet dus niet als een prominente figuur. Hij betitelt hem simpel als 'buurtbewoner'. Zit déar dan niet iets deni- grerends in? In het citaat over Kwik had de journalist, gezien zijn uitleg, ac- curater kunnen zijn. De zin 'Kwik wil geen flats voor zijn deur' kan, ook al is het zo ge zegd, aanleiding geven tot mis verstand. Ging het hier om de persoon (met eigen belang) dan wel om de functionaris van de Stichting Leefbaar Zuidwest? De journalist heeft kennelijk in Kwik de belichaming van de stichting gezien en ook ge meend dat Hillebrand dat deed. In het spraakgebruik zie je wel vaker persoon en instelling door elkaar gebruiken. Op papier luistert het veel nauwer. Het was beter geweest als de jour nalist hier, door door te vragen, absolute duidelijkheid had ge boden. Op grond van het boven staande kan ik niet met klager meegaan en de hoofdredactie adviseren tot rectificatie over te gaan. De partijen staan lijnrecht tegenover elkaar. Misschien kan het Hillebrand enige bevredi ging schenken dat zijn visie op de zaak bij deze onder ogen van de lezers is gekomen. Hierbij heb ik een zeer dringend verzoek aan dhr. Hans van Mierlo, minister van Buiten landse Zaken. De Nederlandse regering is een principieel te genstander van de doodstraf. En terecht. Ik verzoek u daarom zo snel mogelijk samen met konin gin Beatrix in haar privéjet af te reizen naar Singapore om een ontmoeting te hebben met Ong Teng Chong, President van Singapore. Overleg samen net zo lang met de president dat de d.m.v. de middeleeuwse strop ter doodveroordeelde Nederlander lohannes van Damme, alsnog gratie verleend zal worden. Di plomatieke inspanningen van Buitenlandse Zaken, ambassa des, Europese partners, Amnes ty Nederland en vele anderen zijn tot nu toe helaas op niets uitgelopen. Zwaar geschut moet nu ingezet worden. Het is nog een kwestie van dagen. Ambte lijke brieven, zoals gratieverzoe ken, hebben nu geen zin meer. Johannes van Damme zit nu reeds vanaf 1991 onder erbar melijke omstandigheden vast en verblijft nu in een dodencel van 1 bij 2 meter. Schuldig of onschuldig, hij heeft het wel ge had daar. Haal deze 58-jarige man uit zijn ellende en kom met z'n drieën terug naar Ne derland. U en onze koningin zijn uiteindelijk de enigen die deze mens nog kunnen redden. Toont u mij wat u waard bent als kersverse minister van Bui tenlandse Zaken. In Gods naam, ga erheen en haal hem. J. Markus Van Lodensteinstraat 39 Zoetermeer. Uit de krant van 12 aug. j.l. leest mijn vrouw mij twee artikelen ir, over het feit dat t het s blin de de Haarlemmertrekvaart hebben gekeurd op z'n mobiliteitswaar- de, en nog wel op eigen initia tief. Bovendien, als de ware NVBS-Leiden e.o. leden gewend zijn, nog met de taststok in de hand. Vervolgens worden de heren gered door een ziende vrijwillige hulpverlenende fiet sende passant het water uitge haald. Natuurlijk, geheel con fuus van de gebeurtenis, vraagt ir. J. Meerpoel, een van de twee slachtoffers, de helper of deze nog schade had ondervonden aan voornoemd gelag. Naar mij dunkt echte KVP- mentaliteit, maar dan in de ja ren '90. Erg triest dat dit beide heren overkomen is. Beide he ren zetten zich n.l. in voor mo biliteitsvraagstukken t.a.v. de blinden en slechtzienden, in de regio. Zij bewandelen, zoals de lezer heeft kunnen opmerken, nogal eens de verkeerde (water- )weg. Ook ik ben blind, maar re aliseer me terdege dat mijn handicap zo z'n beperkingen duidelijk laat zien. Al loop ik dus 10 keer per week dezelfde uitgekauwde route, ik heb me zelf aangeleerd óók dén alert te blijven, hopende aan voor noemde wasserij-grappen te ontkomen. Elk, zichzelf respecterende mens heeft n.l. meer zintuigen als hulpmiddel ter beschikking. Voelen, met huid, haar, handen en voeten, ruiken met de neus, horen met de oren om er maar drie te noemen. Nr. 4 zouden bv. uw hersens kunnen zijn. Nr. 5 bv. uw taststok, waarmee u heeft leren lopen, naar ik mag hopen? Als u alléén dit aller laatste middel al goed weet te gebruiken, kunt u zélf voorko men wat u deze verkwikkende reis is overkomen. Het zal voor de oudere NVB- S-leden wel moeilijk zijn, tevens hopelijk een teken aan de wand, om mobiliteitszaken e.d. voort aan over te laten aan jongeren binnen of buiten uw Neder lands Gezelligste Vereniging voor en van Blinden en Slecht zienden. Nu, als laatste, nog een tip: ga toch eens leren stoklopen bij 'Visio-Rotterdam of Leiden', vraag maar naar Petra of Louise. Ruud Duivenvoorden Mirakelsteeg 13 Leiden. Indien u reageert op een arti kel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief uw naam, adres en woonplaats vermelden, evenals de datum waarop het betreffende arti kel werd gepubliceerd? Brieven worden in het al gemeen in deze krant onder tekend met naam en woon plaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het eens is met de inhoud ervan. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven in te korten en plaat sing van brieven te weigeren. Deze vrijstaande wo ning aan de Vliet Noordzijde in Rijns burg (links) dateert vermoedelijk uit de vorige eeuw. De eer ste foto waar het pand op staat, komt uit 1880. De huidige be woners hebben het pand geheel gerestau reerd in de oude stijl. Hiervoor zijn zij door de vereniging Oud- Rijnsburg beloond met een schildje. De woning is - voor zover na te gaan - steeds een zakenpand ge weest. Ooit was er een kapperszaak in gevestigd, later werd het in gebruik geno men door opticien Luyk. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist da gelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldi ge' plekjes die niet di rect hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1894 - In Juli werd van eene Brusselsche fa milie de moeder naar hare laatste rust plaats gebracht, den vader achterlaten de met twéé jeugdige meisjes en één jongen, werkzaam bij de telegraphie. De vader was zóó door den slag getrof fen, dat hij in een oogenblik van wan hoop zich ophing aan het kruis, dat op het graf zijner vrouw was geplaatst. De* jonge telegraphist werd geroepen om de identiteit van zijn vader te consta- teeren en daarna keerde hij terug naar de ouderlooze woning, waar hij nu de eenige steun was voor zijne beide klei ne zusjes, voor wie hij beloofde met al zijn kracht te zullen werken. Hij hield woord, doch de slagen, welke het'huis- gezin hadden getroffen, hadden ook hem zóó aangegrepen, dat de arme jongen ziek werd en korten tijd daarna stierf. Een paar dagen geleden hebben de ambtenaren en de bestellers hem naar het kerkhof gebracht. De beide meisjes staan nu alleen op de wereld, doch één van haar is thans ook ziek ge worden en men twijfelt aan haar be houd. - Op de tafel van den machinist W„ te Lemmer, stond een pol met kokende koffie. De oudste dochter stiet tegen de tafel, waardoor de pot van de tafel viel en terechtkwam op de borst van haar driejarig broertje, dat bij de tafel op den vloer lag te spelen. Het knaapje bekwam daardoor erge wonden aan de borst, waarop de dochter het in een emmer met koud water stak, meenen- de daardoor een goed werk te verrich ten. Na eenige uren was echter het knaapje overleden. De geneesheer ver klaarde dat het door de dochter aange wende middel geheel verkeerd was ge- ANNO 1969 - Mode en schoonheidsverzorging. Volgens vooruitziende beauty-experts zal de vrouw van de 21ste eeuw géén keiharde én koude „ruimtevaart-schoonheid" zijn, maar een lichte make-up en lipstick gebrui ken, met slechts een vleugje kleur en en beetje glans, een glinsterend warm- getinte oogmaquillage. Misschien slikt zij pillen die haar haren doen krullen of sluik maken, en andere pillen die haar huid naar believen een tint lichter of donkerder maken. Haar kleding: lange huisjaponnen die door een geraffi neerd belichtingssysteem in de woning steeds van kleur veranderen, nauwslui tende maillotpakken in diverse kleu rencombinaties met zwierige capes, fraaie ensembles van klassieke materi alen, (maar dan wel met ingebouwde temperatuurcontrole), en tuniekjurken van aluminium schubbetjes met een bijpassend hoofddeksel, voorzien van een koptelefoon. Want de communica tie met de buitenwereld zal tegen die tijd tot ongekende proporties zijn uit gegroeid met mogelijkheden als winke len en kopen op afstand via vernuftige combinaties van telefoon en televisie. - Nog dit jaar gaat men in de Nieuw- koopse plassen de zogenaamde regen boogforel uitzetten. De salmonide-ba- cil heeft de beheerder van de plassen kennelijk aangestoken. De grote vraag blijft echter hoe lang het zal duren voor er in die wateren een forelletje zal wor den geboren ZIEKENHUIZEN Tl ONGEVALLENDIENST BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, voor partm bovendien van 10.30- 11 15 uur en van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10 30-11 00 uur, 15.00 - 15.30 uur en 19.00-19.30 en na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende Jongerenafdeling. 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders t< Kinderafdeling: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking(CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 uur 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uu en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk 18.30-19.30 u Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00u (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voorzwangeren: zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen i; mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00u Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.0( uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. Sf BIOSCOPEN 124130/133210, Steenstraat 39 LIDOl TheFlintstonesal., dot/m zoen woe 14.30, 19.00, 21.15. Briant Levant verfilmde de legendarische striphel den van de gelijknamige tv-serie. Het verhaal is dunnetjes, maar het komt er grofweg op neer dat de camera Fred, Wilma, Barney en Betty volgt in hun dagelijkse bezigheden. Let op Liz Taylor die te zien is als Freds boos aardige schoonmoeder. LID0 2 Beverly Hills Cop III 12 jr., do t/m zo en woe 14.30. 19.00.21.15. Eddie Murphy gaat als inspecteur Axel Foley achter een organisatie aan, die een pretpark gebruikt als dekmantel voor criminele praktijken. LID0 3 Blank Check al., do t/m zo en woe 30. Van Rupert Wainwright. Het stapelen zich al snel op. The Getaway 16 jr., dag. 18.45, 21.15. Roger Donaldson maakte een nieuwe versie van de gelijknamige film van Sam Peckinpah. Echtpaar (Alec Baldwin en Kim Basinger) kan 14.30. Tekenfilm van Don Bluth. Naar verhaal van Hans Christian An dersen. Duimelijntje komt ter wereld zo groot als een gerstekorrel en wordt maar niet groter. Ze wordt verliefd op het prinselijke elfje Cornelius, r Maverick al., dag. 18.45,21.15. Western-komedie van Richard Don- ner gebaseerd op de gelijknamige tv- serie uit de jaren vijftig. MeJ Gibson is de avonturier Maverick die zich draaien. Op weg naar een groot po- ker-toernooi krijgt hij Jodie Foster als reisgenote, heel verleidelijk en heel onbetrouwbaar. STUDIO The Client 12 jr. dag. 18.45,21.15. Joel Schumacher verfilmde de gelijk namige bestseller van John Grisham. Voordat hij zelfmoord pleegt, vertelt Susan Sarandon slaat hij op de vlucht. De zaak wordt nog ingewikkel der als ook officier van justitie Tom my Lee Jones graag wil horen wat Brad weet Aristokatten do t/m zo en woe 14.30. Disney-tekenfilm. In het Parijs van begin deze eeuw erft moederpoes Duchesse met haar drie kinderen het huis van haar bazin. Als de butler er achter komt dat hij bij de dood van de katten eigenaar wordt, probeert hij ze te verdrinken. De katten overleven het en beginnen aan een tocht vol LUXOR tel: 071-121239, Stationsweg 19 Speed 16 jr., dag. 18.45, 21.15, zo ook 14.15. Cameraman Jan de Bont maakt met deze actiefilm een spette- vroegere baas, de overheid. Hij n TRIANON tel: 071-123875, Breestraat 31 Short Cuts, dag 20 00. Van Robert Altmann. Documentaire-achtigefilm met heel veel bekende acteurs over het dagelijks leven van een groep in woners van Los Angeles. Alledaagse KUKHUIS tel 071-1429895, Vrou wenkerksteeg 10 Four weddings and a funeral do t/m woe 19.30,21.45 Romantisch medie waarin alles draait om een gelsman die zich niet wil binden zijn gevoelens van verliefdheid weg stopt. Als hij dan eindelijk zelf gaat trouwen wordt het hem toch te veel. Met Hugh Grant en Andy MacDowell. LVCtel071-146449, Breestraat 66 Backbeat do vr 20.45. Van Ian Soft- ley. De film vertelt het verhaal van groep speelt in nachtclubs in Ham burg. Sutcliff krijgt een verhouding met de Duitse fotografe Astrid K En- L'innocente, do 20.30. Van Luchino kringen heft een hartstochtelijke t - AlsTullioeen nieuwe start wil maken met zijn wetti ge echtgenote, blijkt zij zwanger te zijn van haar liefje. Als het kind er is, wordt Tullio met de dag jaloerser. Fiorile vr za 20.30. De gebroeders Taviani vertellen het verhaal v; vervloekte familie. Ooit heeft e voorvader een kist goud gestoh onschuldige soldaat werd daarop dood veroordeeld. Anno 19nu bli de vloek nog steeds te werken. Simple men za 23.00, surde film zoals alleen kenwurm en een charmeur, lezei ;elij int dat hun vader weer een; ]T heeft gezet. Omdat ze henfVl jaren met hebben gez duo op zoek te gaan n nele pa. The best thing in life woe 20.301, mmal movie van de veelbelovenc '00 Paul Ruven. Het is de laatste w van de laatste maand van deze eTen Het is een puinhoop en iedereen .ini langt naar de dood. In deze doen u"? reld ontmoet Ellen ten Damme dfc"i man van haar leven: Roy Ward ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800, Boetzelaerstraat 6 EURO 1 The Client 12 jr., dag. 18.45, 21 De Aristokatten al., dag. 14.00, ook 16.15. EURO 2 The Flintstones al., dag. 13.45, 18.45, 21.30, zo ook 16.15. EURO 3 Speed 16 jr., dag. 13.45, 18.45 21.30, zo ook 16.15. EURO 4 Beverly Hills Cop III 12 jr., dag 13.45, 18.45, 21.15, zoook VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071 614354, Prinses Marijkelaan 4 Aladdin Ned gesproken, al., c zoen woe 14.00. Sprookje uit Walt Disney studio's. Aladdin, kruimeldiefje, weet Jasmine, gelopen sultansdochter te red redden en wordt verliefd op hé laas trouwen prinsessen nu ee met straatjongens. Aladdj hulp ijgt echter hulp Police Academy: I do t/m zoen w jacht op de koning van de Russis Beverly Hills Cop III 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ASTA 2. The Flintstones al., dag. 13.15 16.00, 18.45, 21 30 ASTA 3. Striking Distance 12 jr., dag. 18 1 21.30, madioc' De Aristokatten 13.15, 16.00. BABYLON 1 tel. 070-3471656, naL^ js and a funeral al. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 2 Schindler's List 12 jr., dag. 14.0fon 20.15. BABYLON 3 Como agua para chocolate 12 jr dag. 20.3p CINEAC 1/2/3 Wegens verbouwing!ie.' The Client 16 jr., dag. 13.15,16 18.45, 21.30. METROPOLE 2 The Flintstones al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. METROPOLE 3 Speed 16 jr dag. 13.15, 16.00, - 18.45,21.30. METROPOLE4 Maverick al., dag. 18.45,21.30,^ di ook 13.15, 16.00. Duimelijntje al., Ned.versii beh madi 13.15, 16.00. METROPOLE 5 The Pelican Brief 12 jr., dag. 17. 13.15. ODEON 1 tel 070- 3462400/3462401. Herengracht Speed 16 jr., dag. 13.15, 16.00 18.45,21.30. ODEON 2 Duimelijntje al., Ned. versie, dagjlan beh madi 13.15. Bad Girls 16 jr., dag. 13.15, 16 18.45,21.30. ODEON 3 Beverly Hills Cop III 16 jr, dag. 16.00, 18.45,21.30, madid 13.15. ODEON 4 Riksbioscoop Manhattan Murder Mystery al., df"e 11.45, 14.15, 16.45, 19 15, 21.45 HAAGS FILMHUIS tel. 070-36560ltui Spui 191. ZAAL I Temptation of a monk 16 jr., dag 19.30. Abgeschminkt 16 jr., dag 19.30. Sneak Previ 22.00. ZAAL II Just Friends 16 jr., dag 21.45 Rj bels of the Neon God 16 jr 21.45. ZAAL III Les vacancesdu cinema; c 21.45, 16 jr Porte Aperte do; Lej:,-,, te,

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16