Arntz vierde op EK
Alphians is gewaarschuwd
E
a
Warmunda klopt Meerburg
Slecht begin voor BS Leideii
Scorebord
Waterpolosters zegevieren in Athene
MAANDAG 22 AUGUSTUS 1994
CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071 -35
SCOREBORD
SPORTPRIJSVRAGEN
LOTTO 33
2-3-9-18-25-33 Reservegetal: 12
CIJFERSPEL: 50 59 88
LUCKY TEN van zaterdag 20 augustus: 7-
11-13-15-17-22-33-35-39-40-41-42-
46-52-53-57-59-70-73-77
TOTO 33
1-2-2-1-1-3-1-3-1-2-3-3
BELGISCHE LOTTO
5-6-24-30-38-42 Reservegetal: 3
Joker: 22 87 871
DUITSE LOTTO
4-27-33-36-40-41 Reservegetal: 18
Supergetal: 3
SPEL'77: 911 9692
(onder voorbehoud)
Wegwedstrijden
Nederhorst den Berg
10 km.: 1 Tessema (Eth) 29.19, 2 Bougra
(Mar) 29.23, 3.Godlieb (Zuidwal Huizen)
29.38, 4.Gommer (AV Schuurmans Vught)
29 44, 5.Van der Velden (PSV Eindhoven)
30.12; Vrouwen: l.Van Landeghem (Bel)
33 57, 2.Van Onna (PAC Rotterdam)
34.42, 3.Aanen (Haag Atletiek) 35.20,
4.Sleeuwenhoek (Avantri Schoonhoven)
36 01, 5.Vis (Bataven) 36.16, 6.Elbert
(LAACOIdenzaal) 36.46
10 km.: l.J.SassetAVA '70 Aalten) 29.19,
2.Deruddere (Bel) 29.37, Vrouwen:
l.M.Hombergen (DAK Drunen) 34.21.
GEMENEBEST SPELEN
ATLETIEK
OVERGANGSKLASSE: VUC 2-Laakkwartier
2-8, VUC 2-Hygiëa 13-9, Wassenaar-Hy-
giëa 10-9, Volle Bak-Pinguins 5-0, Volle
Bak-Wassenaar 5-15.
Hygiëa 15-22 O.Gezellen 2 14-12
Wassenaar 15-22 Rooswijk 15-12
DSC'74 2 14-19 VUC 2 14-10
Pinguins 16-19 Wings 4- 8
Laakkwartier 13-12 Volle Bak O 16-8
O 2 verl.pnt.
MANNEN
HOOFDKLASSE: ACS/Alphians-Kokolishi
6-4 en 1-4, Raggers/Thamen-Shell 4-2 en
6-5, Overamstel/Little Rock-TIW/Survivors
1-4 en 5-10, Ant.Stars-K'land 12-2,
Ant.Stars-K'land 17-5
Alphians 28-44 TIW 28-20
Ant.Stars 28-44 K'land 27-18
Thamen 28-38 Little Rock 28-16
Kokolishi 27-26 Shell 28-16
MOTORSPORT
Internationaal
Keulen
GRAND PRIX
Mannen 100 m: 1.Mitchell (VSt) 10,13,
2.Drummond (VSt) 10,17, 800 m: l.Mark
Everett (VSt) 1 44,36, 2.Tengelei (Ken)
1.44,52, 3,Morceli (Alg) 1,44,89; 1500
m: l.Niyongabo (Bur) 3.31,98, 2.Sulei
man (Qat) 3.32,73; 3000 m: l.Baumann
(Dui) 7.34,69, 2.Kiptanui (Ken) 7.36,21,
3,Skah (Mar) 7.36,76, 110 m horden:
1.Crear (VSt) 13,13, 2.McKoy (Oos)
13,31, 3. Schwarthoff (Dui) 13,36; 400 m
horden: l.Matete (Zam) 48,20, 2.Tver-
dokleb (Oek) 48,32, 3.Nylander (Zwe)
48,32; hoog: l.Sotomayor (Cub) 2,34,
2.Kemp (Bah) 2,32, 3.Topic (Joe) 2,32;
hinkstap: l.Conley (VSt) 17,20 m,
2.Kapoestin (Rus) 17,07, 3.Broeziks (Let)
17,02; polshoog: l.Gataoellin (Rus) 5,88,
2.Starkey (VSt) 5,83, 3 Huffman (VSt) en
Manson (VSt) 5,78; discus: l.Sjevtsjenko
(Rus) 64,24, 2.Ljachov (Rus) 63,20,
3.Zinsjenko (Oek) 62,96; Vrouwen 100 m:
1 Torrence (Vst) 10,95, 2.Privalova (Rus)
11,03, 3.Tarnopolska|a (Oek) 11,14; 800
m: l.Mutola (Moz) 1.57,58, 2.Goerina
(Rus) 1.58,10, 3.Clark (VSt) 1.58,83,
4.Doeknova (WRu) 1.58,84, 5.Sacramento
(Por) 1.59,39; 1500 m: l.Podkopajeva
(Rus) 4.01,53, 2.Kremljova (Rus)
4.01,86, 3.Tsjoerbanova (Rus) 4 02,10,
4.Boulmerka (Alg) 4.02,27; 5 km:
l.O'Sullivan (Ier) 15.06,18, 2.Borisova
(Rus) 15.13,27, 3.Graham (Jam)
15.13,67, 13.Toonstra 15.57,39, 15.Van
Hulst 16 20,26.; 100 mh: l.Dimitrova
(Bul) 12,67, 2.Graoedyn (Rus) 12,73; 400
mh: 1. Batten (VSt) 54,57; ver: l.Joyner
(VSt) 7,10 m, 2.Drechsler (Dui) 7,00,
speer: 1 Hattestad (Noo) 70,44 m, 2.N
Tsjikolenko (WRu) 68,62.
Nationaal
Leiden
City Run, 4 EM 6,4 km: Mannen: l .La Lau
(Bat) 19.00,1, 2.Kulker (Bat) 19.02,5,
3.Vd Veer (Holland Leiden) 19.09.6,
4.Kortekaas (Bat) 19 14, 5.Boon (Spar
taan) 19.19, 6.Wubbe (AAV '36) 19.23,
7.Pragt (Bat) 19.31, 8.V Velzen (Bat)
19.49, 9.V Wijngaarden 20,03, lO.Ooster-
wi|k (Ilion) 20.04, 11.De Boer (AAV)
20.06, 12.Kerkvliet (Bat) 20.07, 13.Fer-
ket (Bat) 20.16, 14.Buikema 20.21, 15.
Van Galen (Bat) 20.22, 16.Vd Plas (Bat)
20.56, Wagensveld 21.03, 18.Van Atten
(Bat) 21.05, 19.Regeer 21.07, 20.Vd
Gaast 21.15, 21.0verduin (Holland)
22.03 (le junior); Vrouwen: l.Vis (Bat)
22.09,5, 2.Kleiiweg (Bat) 22.51, Vd Bilt
'AAC A'dam) 23.28, 4.Groen in 't Woud
(Bat) 23.33, 5,Vd Plas (Bat) 23.56, 6 Vd
Haar (Bat) 26.16; Recreanten: l.Van Nis
pen (Holland) 23.02.
Eindhoven
invitatiewedstrijd: Mannen: 100 m:
1.Snoek (Lycurgus) 10,72; 400 m:
1.Snoek 47,54; 110 mh: l.Van Maurik
(AAV) 14.44; 5 km: 4,Maase (Bat)
3.49,89; Vrouwen: hinkstap: 1 Vriesacker
(Bel) 12,64 m (Belg. ree).
Den Haag
Open Haagse Kampioenschappen:
Mannen: 110 mh: 8.Veldmaat (Holland)
16,66; Ver: l.Mellaard (Rott Atl) 7,29,
3.Kolnaar (Holland) 6,50, 110 mh: 1.Kor
ving (Hera) 14,28; Hoog: 2.Geelen (Hol
land) 1,95; Polshoog: Tamminga (Haag A,
Alphen a/d Rijn) 5,30, 2.Looye (llion)
5,10; Vrouwen: Hoog: Stokdijk (AAV) 1,60,
Vd Berg (AAV) na 1,50 uitgevallen; 100
mh: 1.Stokdijk (AAV) 16,12; 800 m:
3.Boonstra (AAV) 2.25,79; Sprinttwee
kamp 100/200 m. 4.Lynda Verhorst (mei
A, AAV) 13,54/27,36; Discus: 4 Vd Berg
36,82; Kogel: De Bruin (mei A, Rott Atl)
17,21; Discus: De Bruin 56,68.
Vught.
Jeugd interland: Meisjes: Ï.België 28.503,
2.Nederland 27.712. Jongens: Ï.Neder
land «36.791, 2.België 36.250 Totaal:
Ï.Nederland 64.503, 2.België 64.303.
Victoria
ZWEMMEN
Vrouwen, 100 vrij: 1. Pickering (Eng)
56,20, 2. Van Wirdum (Aus) 56,42, 3.
Limpert (Can) 56,54. 200 vrij: 1 O'Neill
(Aus) 2.00,86, 2. Stevenson (Aus)
2.01,34, 3. Pikering2.01,50. 200school:
1. Riley (Aus) 2.25,53, 2. Brown (Aus)
2.30,24, 3. Flood (Can) 2.31,85 400 wis
sel: 1. Overton (Aus) 4.44,01, 2. Sweet-
nam (Can) 4.46,20, 3. Lewis (Aus)
4 46,62. 4x200 vrij: 1. Australië 8.08,06,
2. Engerland 8.09,62, 3. Canada 8.14,97.
Mannen, 200 vrij: 1. Perkins (Aus)
1.49,31, 2. Bray(NZe) 1.49,47, 3. Loader
(NZe) 1.49,53. 100 school: 1 Rogers
(Aus) 1.02,62, 2. Gillingham (Eng)
1 02,65, 3. Cleveland (Can) 1.03,20. 100
vlinder: 1. Miller (Aus) 54,39, 2. Clarke
(Aus) 54,45, 3. Pine (Aus) 54,76 400
wissel: 1. Dunn (Aus) 4.17,01, 2. Myden
(Can) 4.17,73, 3. Bryant (Aus) 4.21,34
BADMINTON
Gróep A: Engeland-Hongkong4-l, Canada-
Zuid-Afrika 5-0, Nieuw-Zeeland-Nigeria 4-
1, Hongkong-Nigeria 4-1 Groep B: Ma-
leisië-Noord-lerland 5-0, Schotland-Wales
4-1, Australië-Jamaica 5-0, Wales-Noord-
lerland 4-1Maleisië-Schotland 3-2
TURNEN
Mannen, landenwedstrijd: 1. Canada
164,70, 2. Australië 164,50, 3. Engeland
162,375 Vrouwen, landenwedstrijd: 1.
Engeland 114,225, 2. Canada 113,650,
3. Australië 113,625
HONKBAL
HOOFDKLASSE: Neptunus-Kinheim 2-3,
ADO-Quick 5-2, Twins-Pioniers 0-11, Pira-
tes-HCAW/TijgO-13, Kmheim-Neptunus 3-
6, Quick-ADO 5-0, Pioniers-Twins 0-7,
HCAW/T ijg-Pirates 2-3
ADO 36-49 Quick 36-35
Kinheim 36-47 HCAW 36-35
Neptunus 36-44 Pioniers 36-22
Twins 36-35 Pirates 36-21
EERSTE KLASSE B: Levi's/Tridents-AI-
phians 14-2, De Ark/Kinheim-Wassenaar
15-0, VUC-Nuenen 7-0, Alphians-
Levi's/Tridents 2-11, Wassenaar-De
Ark/Kinheim 4-6, Nuenen-VUC 1-7
VUC 28-50 Nuenen 28-29
Kinheim 2 28-38 Wassenaar 30- 8
Tridents 27-35 Alphians 28- 2
SAT Tigers 27-34
OVERGANGSKLASSE: RCH/Cementbouw
2-Laakkwartier 6-5, Onze Gezellen 2-Blue
Birds 1-4, Schoten-Kinheim 3 1-20, De
Spiegel/DSS 2-Keytown Hitters 3-7, Ade-
geest-Storks 2 7-4
Kinheim 3 14-23 Adegeest 16-15
Laakkwartier 15-23 Storks 2 15-11
RCH 2 17-21 Hitters 15-11
Blue Birds 17-20 O.Gezellen 2 17-11
DSS 2 16-18 Schoten 16- 5
SOFTBAL
DISTRICT WEST
HOOFDKLASSE: Bloemendaal-Lenz Labo
r/EDO 2-0 en 6-5, Staller/Terrasvogels 2-
Alphians 4-14 en 0-2, ADO-Storks 12-2 en
4-5, SC Haarlem-Birds 2-0 en 7-2, Kin-
heim-Spaarnwoude 10-2 en 11-0
Bl'daal 32-50 ADO 32-26
SC Haarlem 32-50 T'vogels2 28-18
Kinheim 30-45 Storks 30-13
Alphians 30-44 Sp'woude 32-12
EDO 30-40 Birds 28- 6
METABIEF AFP/SID
De Nederlander Marcel Arntz
heeft gisteren bij het EK moun
tainbike in het Franse Métabief
net naast een medaille op het
onderdeel cross-country gegre
pen. De Nederlandse kampioen
eindigde als vierde met ruim
drie minuten achterstand op
winnaar Albert Iten uit Zwitser
land.
De andere Nederlandse deel
nemers presteerden beduidend
minder. Bart Brentjens, de lei
der in de stand om de wereld
beker, kwam binnen op de
veertiende plaats. Jan Weevers,
lohan van der Ven en Auke
Geurts finishten in de achter
hoede.
Bij de vrouwen ging de titel
naar de Italiaanse Paola Pezzo.
Vanessa van Dijk was op de
24ste plaats de beste Neder
landse.
De Fransen domineerden het
toernooi zaterdag. Anne-Caro-
line Chausson won de afdaling,
bij de mannen zegevierde haar
landgenoot Nicolas Vouilloz.
Chausson, zij behaalde vorig
jaar op hetzelfde parkoers de
wereldtitel bij de junioren, was
zaterdag veel te sterk voor de
concurrentie. In de twee finale
manches over drie kilometer
bleef de Italiaanse Bonazzi, de
LEIDEN JAN DAAN VAN OOSTEN
MEDEWERKER
De softballers van ACS Alphians
hebben zich zaterdag tegen
Kokolishi met pijn en moeite,
als competitiewinnaar van de
hoofdklasse, weten te plaatsen
voor de halve Finales om het
landskampioenschap. De Alp-
henaren wonnen de eerste wed
strijd nipt met 6-4, maar moes
ten in de tweede ontmoeting
hun meerdere erkennen in de
Hagenaren: 4-1.
In de halves finales om de na
tionale titel ontmoet ACS Al
phians opnieuw Kokolishi in
een best-of-three, zodat de
ploeg van Alvaro Ascencion na
de moeizame duels van dit
weekeinde gewaarschuwd is.
Tijdens de eerste confrontatie
leek Alphians, bij een 4-1 ach
terstand, aan het kortste eind te
trekken. Pas in de laatste twee
innings namen de Alphenaren
een 6-4 voorsprong en moest
Tuti Rumai Edwin Boekhouder
op de heuvel aflossen om de
hoognodige zege zeker te stel
len. Waar Alphians in de eerste
wedstrijd met veel moeite en
geluk nog langszij kwam, liet
Kokolishi zich geen tweede keer
verrassen: 1-4.
Met nog drie double-headers
op het programma hebben de
softbalvrouwen van Alphians
nog een reële kans op de titel.
Slechts twee punten is de Al-
phense ploeg van de koppositie
van Bloemendaal en SC Haar
lem verwijderd. Terrasvogels
was het slachtoffer van de Al-
phense dadendrang. In de eer
ste wedstrijd moest Alphians de
Santpoorters tot en met de der
de inning, bij een stand van 1-4,
nog voor zich dulden. Maar in
de vierde inning sloegen de Alp
henaren via onder meer vier
honkslagen hard toe: 10-4.
Daarna liep Alphians gestaag uit
en zorgde Yasha Rooswinkel in
de zevende inning voor de 14-4
eindstand.
Het tweede duel tegen Terras
vogels werd net als het eerste
beslist in de vierde inning. Deze
keer volgde echter geen mon
sterscore. Runs van Nadia van
Vliet en Michelle Blom op
honkslagen van Blom en Yvon
ne Lodder waren uiteindelijk
genoeg voor de tweede zege: 2-
0.
De vrouwen van Volle Bak le-
mann/Weinmann (Dui) EML-KTM 135, 6.
Kühn/Zimmermann (Dui) EML-Kawasaki
115, 7. Goovaerts 108, 8. Hüsser 106, 9.
Gölz 103, 10. Schmid 102, 12. Kops 68,
18. Willemsen 30, 20. Van de Lagemaat
26, 26. Van Heugten 22, 28. Van Werven-
/Michielsen EML-Zabel 16, 30. Van Doorn
12
WK WEGRACES GPTSJECHIË
125 cc: 1, Sakata (Jap) Aprilia 102,486
km in 42.34,015 (gem. 144,459 km/u),
2. Ueda (Jap) Aprilia 42.36,654, 3. Perug-
ini (Ita) Aprilia 42.37,310, 4. Martinez
(Spa) Yamaha 42.37,412, 5. Tsijimura
(Jap) Honda 42.48,446, 6. Tokudome
(Jap) Honda 42.48, 854, 7. Raudies (Dui)
Honda 42.50,603, 8. Nakajyo (Jap) Honda
42.50,696, 9. Petrucciani (Zwi) Aprilia
42.50,752, 10 Geiler (Dui) Aprilia
42.50,908, 14. Bodeiier Honda
43.19,916. Stand WK: 1 Sakata 208
punten, 2. Ueda 157, 3. Tsujimura 143,
4 Ottl (Dui) 121, 5. Raudies 119, 14. Bo
deiier 41. 250 cc: 1. Biaggi (Ita) Aprilia
107,880 km in 42.09,445 (gem.
153,539 km/u), 2. Waldmann (Dui) Honda
42.15,870, 3. Ruggia (Fra) Aprilia
42,19,028, 4 Aoki (Jap) Honda
42.42,010, 5. Okada (Jap) Honda
42.46,924, 6. Bayle (Fra) Aprilia 42.46,
968, 7. D'Antin (Fra) Honda 42.52,079,
8. Suter (Zwi) Aprilia 42.52,411, 9. Zee-
lenberg (Ned) Honda 42.56,933, 10. Prei-
ning (Oos) 43.06,88, 12. Patrick van den
Goorbergh Aprilia 44.04,93. Stand WK: 1
Biaggi 169 punten, 2. Capirossi (Ita) 168,
3, Okada 163, 4, Waldmann 133, 5. Rom-
boni (Ita) 129, 10. Zeelenberg 68, 14 Pa
trick van den Goorbergh 27, 16. Jurgen
van den Goorbergh 22. 500 cc: 1. Doohan
(Aus) Honda 118,668 km in 45.39,974
(gem. 155,916 km/u), 2. Itoh (Jap) Honda
45 43,296, 3. Cadalora (Ita) Yamaha
45.48,796, 4. Criville (Spa) Honda
46.04,110, 5. Puig (Spa) Honda
46.10,478, 6. Abe (jap) Yamaha
46.19,870, 7. Schwantz (VSt) Suzuki
46.28,500, 8. Barros (Bra) Suzuki
46.35,770, 9. MacKenzie (GBr) Yamaha
46.36,478, 10. McWilliams (GBr) Yamaha
46.48,94, 20. Doorakkers Yamaha op één
ronde. Stand WK: 1. en wereldkampioen:
Doohan 256 punten, 2. Schwantz 169, 3.
Puig 123, 4. Criville 122, 5. Kocinski (VSt)
120. Zijspan: 1. Biland/Waltisperg (Zwi)
Swiss 40.52,767 (gem. 150,422 km/u),
2. Bösiger/Egli (Zwi) ADM 40,56,880, 3.
Webster/Hanni (GBr/Zwi) Krauser
40.57,565, 4. Brindley/Hutchinson (GBr)
Honda 40.59,052, 5. Bohnhorst/Brown
(Dui/GBr) Steinhausen 41.12,576, 6. Gü-
del/Güdel (Zwi) ADM 41 19,915, 7. Ku-
magaya/Finnegan (Jap/GBr) ADM
41.19,915, 8. Egloff/Egloff (Zwi) Yamaha
42.22,060, 9. Brindley/Whiteside (GBr)
Yamaha 42.22,060, 10. Janssen/Kessel
(Ned) Yamaha 42.47,384 Stand WK: 1.
Biland/Waltisperg 116 punten, 2. Webster-
/Hanni 79, 3. Brindley/Hutchinson 74, 4.
Bösiger/Egli 72, 5. Güdel/Güdel 65
GPNEDERLAND
Zijspannen, eerste manche: 1. Jacky Jans-
sen/Wiljam Janssen (Ned) EML-KTM, 2.
Goovaerts/Verbrugge (Bel) EML-KTM, 3.
Bens/Toonen (Ned) EML-Zabel, 4. Willem-
sen/Van Stuyvenberg (Ned) EML-Honda, 5.
Van Werven/Michielsen (Ned) EML-Zabel,
6. Brustmann/Bucher (Dui) EML-KTM, 7.
Van de Lagemaat/Lucassen (Ned) VMC-Za-
bel, 8. Kaurit/Jakk (Est) EML-KTM, 9.
Kops/Wijs (Ned) VMC-Maico, 10. Hüs-
ser/Stettler (Zwi) VMC-Zabel, 11. Fuhrer-
/Këser (Zwi) VMC-Kawasaki, 12. Schoch-
/Kurt (Zwi) VMC-KTM, 13. Schmid/Jehle
(Dui) EML-Zabel, 14. Van Doorn/Hurkmans
(Ned) EML-Kawasaki, 15. Smit/Notten
(Ned) VMC-Kawasaki Tweede manche: 1.
Goovaerts, 2. Willemsen., 3. Bens, 4. Kau-
rit, 5. Sergis/Berzins (Let) EML-KTM, 6.
Somers/Somers (Bel) Zabel, 7. Schmid, 8.
Van de Lagemaat, 9. Fuhrer, 10. Kops, 11.
De Vries/Nieuwenhuizen (Ned) VMC-Zabel,
12. Gölz/Weber (Dui) VMC-Zabel, 13. Van
Heugten/Visser(Ned) KTM, 14. Van Doorn,
15. Fussenegger/Meusburger (Oos) EML-
Zabel. Eindstand: 1. Goovaerts 37 punten,
2. Willemsen 30, 3. Bens 30, 4. Kaurit 21,
5. Janssen 20, 6. Van de Lagemaat 17
Stand WK na 10 van de 14 manches: 1.
Fuhrer 195 punten, 2. Fussenegger 170,
3. Janssen 151, 4. Bens 138, 5. Wein-
PAARDESPORT
Valkenswaard
CSI
Grote Prijs, 1,40 m, na barrage: 1 Sloot
haak (Dui) San Patrignano Dorina 0-38,17,
2 Ludger Beerbaum (Dui) Gaylord 0-
40,38, 3. Voorn (Ned) Jewel's Brown Boy
0-42,24, 4 Van de Pol (Ned) Juriquilla 0-
43,37, 5. Godignon (Fra) Twist du Valon 0-
43,87, 6. Peter,Weinberg (Dui) Polarkönig
0-47,28, 7. Tops (Ned) Top Gun la Silla 3-
51,04, 8. Raymakers (Ned) Visa Amadeus
Z 4-38,12, 9. Harmsen (Ned) Bogie Look
TDK 4-40,46, 10, Rozier (Fra) Baiko Roc-
co V 4-41,73, 12. Lansink (Ned) Boll-
vorm's Easy Jumper 4-43,94, 14. Hendrix
(Ned) Anadolu Bikker 4-44,16, 15. Van
der Schans (Ned) Leroy Brown 4-47,29.
Derby: 1. Sloothaak/Mister 0-109,53, 2.
Godignon/Prince d'lncoville 0-112,88, 3.
Fisher (GBr) Bowriver Queen 0-115,52, 4
Ehrens (Ned) Macho KB 0-119,79, 5. Van
de Pol/Juriquilla 0-120,63, 6. Bost (Fra)
Vallee d'Or III 0-140,91, 7. Romp (Ned)
Burgh's Samantha 2,50, 8. Philippaerts
(Bel) Didi 3, 9. Tops/Operette La Silla
3,50, 10. Michael Whitaker (GBr) My Me-
sieur4 Springconcours op tijd, 1,40 m: 1.
Robert Smith (GBr) Tees Hanauer 0-
71,54, 2. Philippaerts/Jannique 0-71,68,
3. Fisher/Tip Toe 0-72,67, 4. Ludger Beer-
baum/Gaylord 0-72,89, 5. Hendrix/Anado-
lu Bikker 0-73,31, 6. Rozier/Ubiaze 0-
75,60, 7. Tops/Sonora La Silla 0-77,45,
8. Godignon/Twist du Valon 0-78,22, 9.
Vangeenberghe (Bel) Frisbee 0-88,04, 10.
Van der Vleuten (Ned) Olympic Vink Bal-
tazar 0,25. Springconcours 1,40 m, na
barrage: 1. Hendrix/Elstar 0-35,60, 2. Phi-
11ppaerts/Etoile 0-36,53, 3. Dubbeldam
(Ned) Joris II 0-37,67, 4 Guerra (Mex)
Murphy Brown La Silla 0-37,95, 5. Ehren-
s/Jonggor's Stolen Thunder 0-39,09, 6
Voorn/Jewel's Sapphire en Tops/Operette
La Silla 0-39,30, 8. Lanner (Zwe) Curioso
0-40,65, 9. Romo Garza (Mex) Quinta La
Silla 0-41,36, 10. Peter Weinberg/Warship
4. Springconcours 1,40 op tijd: 1Wauters
(Bel) Isaura van de Helle 0-47,40, 2
Fisher/Bowriver Queen 0-48,24, 3 Gee-
rink (Ned) Jolly Roger 0-48,59, 4. Van der
Vleuten/Especiale 0-49,72, 5. Philip-
paerts/Didi 0-49,97, 6. Guerra/Pelegrino
0-50,09, 7. Helena Weinberg (Dui) Wait
and See 0-50,10, 8. Bost/Ulmos du Saulcy
0-50,23, 9. Tops/Sonora 0-50,96, 10.
Ray makers/Visa Rinnetou Z 0-51,00 Na
tionaal concours, 1,30 m: 1. Neefs/Eyecat-
cher 0-37,17, 2. Schröder/Amarigo 0-
38,95, 3. Verellen/Donna 0-39,16, 4.
Diks/Grapjas 4-36,89, 5. Keunen/Damia-
mo 4-36,96, 6. Korompis/Grand Goeur 4-
47,17
felnikov 7-6 6-3. Finale: Becker-Rosset 6-
3 7-5. Dubbelspel, halve finales: Haarhui-
s/Eltingh (Ned)-Adams/Olhovski (VSt/Rus)
7-5 6-4
Indianapolis
Mannen, 2 miljoen gulden
Kwartfinales: Corretja (Spa)-Edberg
(Zwe/3) 1-6 6-2 6-4, Karbacher (Dui)-Re-
neberg (VSt) 7-5 6-4. Halve finales: Ferrei-
ra (ZAf/7)-Corretja 6-1 6-2, Delaitre (Fra)-
Karbacher 7-5 6-4. Finale: Ferreira-De-
laitre 6-2 6-1
Montreal
Vrouwen, 1,5 miljoen gulden
Kwartfinale: Pierce (Fra/4)-Wiesner (Oos)
6-1 6-1. Halve finales: Sanchez-Vicario
(Spa/2)-Date (Jap/3) 2-6 6-1 6-2, Graf
(Dui/1 )-Pierce 6-3 6-4. Finale: Graf-San-
chez 5-7 3-0 afgebroken wegens regen
Mannen, 225.000 gulden
Halve finales: Clavet (Spa/8)-Nargiso (Ita)
6-1 6-0, Schalier (Oos/2)-Santoro (Fra/6)
6-4 7-6. Finale: Clavet-Schaller 6-2 2-6 6-
TRIATHLON
SCHAKEN
Amsterdam
DONNER-MEMORIAL
Hoofdgroep, tweede ronde: Piket-Adams
(GBr) 1/2-1/2, Lobron (Dui)-Xie (Chi) 0-1,
Benjamin (VSt)-Van der Sterren 1/2-1/2,
Sokolov (Bos)-Joesoepov (Rus) 1/2-1/2,
Lautier (Fra)-Timman 1-0 Derde ronde:
Timman-Piket 1/2-1/2, Xie-Benjamin 1/2-
1/2, Adams-Lobron 1/2-1/2, Joesoepov-
Lautier 1-0, Van der Sterren-Sokolov 1/2-
1/2. Stand: 1. Joesoepov 2 1/2, 2. Van der
Sterren en Adams 2, 4. Lautier, Piket, Xie
1 1/2, 7. Sokolov 1+1, 8. Benjamin 1, 9.
Timman 1/2+1, 10. Lobron 1/2
Donner-groep, tweede ronde: Pachman
(Tsj)-Ree 1/2-1/2, Smyslov (Rus)-Ligterink
1/2-1/2, Bronstein (Rus)-Gligoric (Kro)
1/2-1/2, Hartoch (Ned)-Hort (Dui) 0-1,
Velimirovic (Bos)-Unzicker (Dui) uitge
steld. Derde ronde: Unzicker-Pachman
1/2-1/2, Hort-Velimirovic 0-1, Gligonc-
Hartoch 1-0, Ligterink-Bronstein 1-0, Ree-
Smyslov 1/2-1/2. Stand: 1. Ligterink 2
1/2, 2. Pachman, Smyslov 2, 4. Hort, Gli-
goric 1 1/2, 6. Unzicker, Velimirovic 1+1,
8. Bronstein, Ree 1, 10. Hartoch 1/2
Veenendaal
Olympische afstand; Mannen: l.Poppe
(Zwolle) 1.52.16, 2.Louisse (Kapelle)
1.53.53; Vrouwen: l.Cats (Leeuwarden)
2.10.46, 2.Huizing (Wageningen) 2.11.02
Swalmen
Olympische afstand; Mannen: l.Huntjes
(Stein) 1.52.07, Vrouwen: l.Vd Kieboom
(Steenbergen) 2.16.41
Alphen aan den Rijn
Run-bike-run, 10 km-40 km-5 km-: Man
nen: l.Veriderbosch (Didam) 1.48.42,
2.Van der Ploeg (Leeuwarden) 1.49.52,
3.Van der Marei (Ter Aar) 1.52.03, 4 Keij-
zer (Ridderkerk) 1,52.56, 5.Van Dort (Am
sterdam) 1.53.05, 6.Ruumpol (ruurlo)
1.53.20, 7.Van Trigt (Nieuwkoop)
1.54.28, 8.Breedi|k (A'dam) 1.55.20,
9.Schilder (Lutjebroek) 1.55.38, lO.Enge-
le (Pijnacker) 1,55.42, ll.Vd Burgh (Lei
den) 1.55.48, 15.Moraal (Oegsgeest)
1.57.26, 16.Boogers (Leiden) 1.58.26,
Blo"te 2.06.15, Vrouwen: l.Van Zwieten
(Bodegraven) 2.05.53, 2.Keuning (Den
Haag) 2.08.11, 3.Wopereis (Lichtenvoor
de) 2.15.16, 5.Wensveen (Leiden)
2.20.39, 8.Van Nijnanten (Leiden)
2.23.48; Mannen 40: 1 Pellekooren (Spij-
kenisse) 1.59.0, 6.Chaudron (Leiden)
2.10.19; Mannen 45: l.Van Zijp (Leiden)
2.03.29; Mannen 55: l.Van Kempen
(Voorhout) 2.12.56, 3.Eichhorn (Lisse)
2.28.16; Teams: l.TTB Bodegraven
8.00.28, De Zijl/LGB Leiden 8.17.50 Re
creanten: l.De Groot (Baarn) 2.05.56,
2.Boere (Alphen) 2.07 34, 4.De Bruin (Al
phen) 2.08.11, Recreaten sprint, 5 km-20
km-5 km: l.Ackermans (Rosmalen)
1.19.42, 2.Kempenaar (Ter Aar) 1.21.51,
3.Kooloos (Leiden) 1.22.10; Jongens 17-
20: 1.Schaar (Bleskensgraaf) 1.55.43,
2.Vd Ouweele (Leiden) 1 56.43, 3.Vd Lin
den (Schagen) 1.57.48; Meisjes: 1.Bruist
(Purmerend) 2.25.35; jongens 14-16, 5
km-20 km-5 km: l.Pet (Alphen a/d Rijn)
1.09.38, 2.Kuzee (St. Annaland) 1.13.04,
3.Landsmig (Almere) 1.14.15, 12.Bore-
mans (Alphen) 1.23.42, Meisjes 14:
l.Berlops (Almere) 1.23.19.
1 km zwemmen, 42 km fietsen, 10 km lo
pen: Mannen: 1.Steenvoorden 2.01.26,
2.Van Gerven 2.03.39, 3.Waggel 2.04.36,
4.Limpthout 2.04.45, 5.Vd Berg2.05.18,
Vrouwen: 1.Streng 2.25.53; familie-
triathlon: l.Sluys 1.56.09.
VOETBAL
TENNIS
AGENDA
DISTRICTSBEKERCOMPETITIE (le ronde)
dinsdag 22 augustus: SJZ-ARC, De Sleu-
tels-UVS, VCL-Foreholte, Hazerswoudse
Boys-FC Lisse, ESTO-Alphense Boys,
UDWS-Noordwijk, LFC za.-SJC, Warmun-
da-Lugdunum, Roac'79-Rijnsburgse Boys,
Randstad Sport-SVLV, KRV-WSB, Altior-
Ter Leede, Leiden-Roodenburg, Bodegra
ven-Nieuwkoop, Quick Boys 2-0egstgeest,
Blauw Zwart-LFC, SVÖW-MMO, RCL-
NSV'46, Leidsche Boys-Alphia, Koude
kerk-Meerburg,'' Docos-Woubrugge, Ber-
nardus-Oliveo, Teylingen-SV'35, Wasse-
naar-ODC, Groen Wit'58- SV Voorschoten,
DOSR-DSO
New Haven
Mannen, 2 miljoen gulden
Kwartfinales: Rosset (Zwi/7)-Medvedev
(Oek/2) 6-3 3-6 7-6, Becker (Dui/3)-Was-
hington (VSt) 6-2 6-4, Kafelnikov (Rus/6)-
Göllner (Dui) 7-6 5-7 6-4. Halve finales:
Becker-Stich (Dui/1) 6-2 7-5, Rosset-Ka-
VOLLEYBAL
wereldkampioene bij de senio
ren van vorig jaar, nog het best
in de buurt. De Zwisterse Kas-
per finishte als derde.
De Fransman Vouilloz reed
zaterdag een perfecte tweede
manche waardoor hij uiteinde
lijk de Zweed Johansson iets
meer dan vijf seconden voor
bleef. Het brons was voor de
Italiaan Herin.
Pierre Lollo, landgenoot van
de winnaar, haalde de finish
niet. Hij kwam ernstig ten val.
Artsen in het ziekenhuis consta
teerden een schedelbasisfrac-
tuur. Lollo, die in coma ligt, ver
keert niet meer in levensgevaar.
ken, na twee overwinning voor
de zomerstop, na de hervatting
het zegepad weer kwijt te zijn.
Tegen De Pinguins waren de
Leidenaren echter weer goed op
dreef. Een twee-honkslag van
Marietta Roelvink vormde in de
vierde inning de basis voor een
verdiende 5-0 overwining. De
softbalmannen van Volle Bak
maken kans op promotie naar
de landelijke overgangsklasse.
Afgelopen weekeinde schoof
Volle Bak overtuigend Storks
aan de kant met 14-5. Home
runs van Arjan van Erkel en
Mark Curiël braken in de zesde
inning het Haagse verzet.
Voor Adegeest is er dit jaar
niets meer te winnen of te ver
liezen. De ploeg van Daan Lobel
wil echter van geen ophouden
weten. Deze keer versloegen de
Voorschotenaren Storks 2 met
7-4. Goed slagwerk van Garrelt
Verhoeven, Yke Piessens, Ed
Braam en Lobel bracht Ade
geest in de zevende inning op
een 7-3 voorsprong. Daarna
kwamen de Voorschotenaren
niet meer aan scoren toe en liet
pitcher Richard van Soest
slechts één Hagenaar de thuis
plaat bereiken: 7-4.
Torquay Wendy Toms vlagt voor buitenspel tijdens de wedstrijd
Torquay - Carlisle in de derde divisie van de Engelse league. Een
vrouw in de arbitrage in een officiële wedstrijd betekent een primeur.
Toms, in het dagelijks leven werkzaam op een postkantoor, hoopt in
de toekomst de fluit ter hand te nemen. foto epa
Jakarta
Nederland-China 0-3 (11-15 4-15 12-15),
Brazilië-Peru 3-0(15-8 15-7 15-7), Brazi-
lië-Nederland 3-0 (15-4 15-5 15-4), Ne-
derland-Peru 3-0 (15-6 15-2 15-5), Chi-
na-Brazilië 1-3 (11-15 15-13 8-15 11-
15). Eindstand: 1. Brazilië 3-6, 2. China
3-4, 3. Nederland 3-2. 4. Peru 3-0
Duitsland-Verenigde Staten 0-3 (5-15 9-
15 4-15), Italië-Zuid-Korea 1-3 (16-14
15-17 9-15 6-15), Duitsland-ltalië 1-3
(15-12 6-15 10-15 9-15), Verenigde Sta-
ten-Zuid-Korea 3-2 (9-15 11-15 15-7 15-
13 15-9). Eindstand: 1. Verenigde Staten
3-6, 2. Zuid-Korea 3-4, 3. Italië 3-2, 4.
Duitsland 3-0
Manilla
Cuba-Japan 3-0 (15-13 15-4 15-11), Rus-
land-Taiwan 3-1 (15-10 16-17 15-10 15-
6), Cuba-Rusland 3-2 (15-6 5-15 15-1
10-15 15-12), Japan-Taiwan 3-0 (15-7
15-6 15-4). Eindstand: Ï.Cuba 3-6, 2. Ja
pan 3-4, 3. Rusland 3-2, 4. Taiwan 3-0
WATERPOLO
Athene
Zeslandentoernooi, vrouwen: Nederland-
Canada 10-6 (1-1 1-0 3-4 5-1). Neder-
land-ltalië 9-7 (3-0 2-2 2-1 2-4). Neder-
land-Australië 6-5 (1-2 2-1 1-1 2-1).
Hongarije-Nederland 8-10 (1-2 2-3 3-2 2-
3). Australiè-Hongarije 5-9, Griekenland-
Canada 4-11, Italië-Hongarije 6-4, Austra-
lië-Griekenland 8-2, Italië-Canada 7-4,
Hongarije-Griekenland 15-3, Australië-Ca-
nada 9-7, Griekenland-ltalië 7-8 Eind
stand: 1 Nederland 5-10, 2. Australië, Ita
lië 5-6, 4. Hongarije 5-5, 5. Canada 5-3,
6. Griekenland 5-0
Barcelona
Vierlandentoernooi, mannen: Nederland-
Hongarije 8-6 (3-0 1-3 2-1 2-2), Neder-
land-Spanje 6-12 (4-2 0-1 0-5 2-4), Ne-
derland-Australië 9-8 (1-2 2-2 4-2 2-2),
Spanje-Australié 9-6, Australië-Hongarije
10-8, Spanje-Hongarije 10-9. Eindstand:
1. Spanje 3-6, 2. Nederland 3-4, 3.
Australië 3-2, 4. Hongarije 3-0
Vergeer (Warmond) 1.11, 8. Van de Wolf
(Rotterdam) 1.44, 9. Van de Ven (Nieuwe-
gein), 10. Nijkamp(Diepenheim)
OMLOOP VAN 'T LAND VAN HEUSDEN
EN ALTENA
Finale clubcompetitie, tweede wedstrijd: 1
Van der Tang (Voorhout) 165 km 3.54.55,
2. Verhappen (Maarheze) 0.07, 3. De Vis
ser (Dordrecht) 0.09, 4. Wouters (Zun-
dert), 5. Reesink (Stokkum) 0.15, 6.
Schipper (Hansweert), 7. Lagerwey (Wou-
brugge), 8. Dooyeweert (Harderwijk), 9.
Smits (Tiel), 10. Rotteveel (Den Haag).
Stand: 1. De IJsselstreek 146, 2. De Ba-
touwers 94, 3. Excelsior 89, 4. Swift/Cas-
ba
CRITERIUMS
Nieuw Lekkerland: 1. Farenhout
(Spijkenisse) 90 km 2.03.05, 2. Sienders
(Zwijndrecht), 3. Van der Meide (Rijswijk)
Metabief
EK MOUNTAINBIKE
Afdaling, mannen: 1Vouilloz (Fra) 4,8 km
4.07, 2. Johansson (Zwe) 0.06, 3. Herin
(Ita), 18. De Bever 0.17, 22. Van der Ha-
terd 0.24, 43. Kuiper 0.29, 44 Van der
Vlugt. Cross-country, mannen: 1. Iten (Zwi)
60 km 2.57.51, 2. Foord (GBr) 0.11, 3.
Heylen (Bel) 0.23, 4. Arntz (Ned) 3.08, 5
Denifl (Oos) 3.44, 6 Savignony (Fra) 4.55,
14 Brentjens 7.38, 45. Weevers 18.01,
59. Van der Ven 22.1190. Geurts 36.24.
Vrouwen: 1. Pezzo (Ita) 36 km 2.02.45, 2.
Eglin-Hosotte (Fra) 2.00, 3. Turcutto (Ita)
1.29, 4. Daucourt (Zwi) 1.53, 5. Fiat (Fra)
4.26, 6. Fuerst (Zwi) 7.08, 24. Van Dijk
22.31, 28. Collee 25.51, 29. Grobben
26.30, 34. Van Wersch 28.50, 47 Out
36.33, 51. Velthuis 37.22
•Tweede koers, 1800 m: 1. Karvat (Kli
2.08.6, 2. Alpha HT, 3. Meksiboy. Nie
start: Feuben HT, Imagination (GB|
Swarovski. Toto: winnend 10,10 p
1,40 3,60 2,70 koppel 20,90
146,40 Derde koers, 2000 m: 1. Due
Lelystad (Joosen) 2.37,5 - 1.18,8, 2
Che Crown, 3. Kilowatt Lobell. Toto;
nend 10,10 plaats 2,00 1,30 koppel;
trio 122,30 Vierde koers, 2150 m:
Jczyk HT (O'Callaghan) 2.28,9, 2.
Moshari (Dui), 3. Nard (Zwi). Niet ge;
Pomazok (Zwi) en Mikado (Den). Toto:
nend 7,30 plaats 2,20 3,80 3,20 ko«,i
65,90 trio 661,90. Vijfde koers, 260
1. Happy Midnight (Lilleberg) 3.27
1.19.7, 2. Hassan Weber, 3. Hellas K
to; winnend 3,10 plaats 2,10 1,40 ki
3,10 trio 41,80. Zesde koers, 2000
Watermill Fourth (O'Callaghan) 2.03,
Money, 3. Soraya Raaphorst. Toto:
nend 2,00 plaats 1,20 1,40 3,10 kof
3,70 trio 22,90. Zevende koers, 20C
1. Evil Knevel (Snoek) 2.35,0 - 1.17,
Gangster Space, 3. Eelco Buitenzorg,
winnend 4,40 plaats 3,00 3,60 kt
10,30 trio 90,30 dubbelwinnend
11,30. Achtste koers, 1800 m: 1
Steel (Ier) (De Vries) 1 52,2, 2. Dol
Persia, 3. Steamroller (Ier). Toto: win
6,80 plaats 2,60 1,50 koppel 3,2(
174,70 Negende koers, 1609 m: 1,
Crown (Van Dooyeweerd) 2.00,1 - 1
2. Yellowa, 3 Keiler Lobell. Niet gi
Fiducial Value. Toto: winnend 3,30
1,60 1,80 koppel 5,20 trio 10,00. Tj(
koers, 2150 m: 1. Mmizen Dancer (I
(Bakker), 2. Bothagora (Dui), 3 Tori
Bright (Ier). Toto: winnend 4,50
1,40 2,40 1,40 koppel 14,30 trio
Omzet totalisator: f301.656,00
llT
-Leeft
)pei
cliai
ins
en 1
.0 aar
opt"
1 In
i Ri
roor
jiet
010I1T
tan:
Jj oor
Vo
0 56, e
ZWEMMEN
WIELRENNEN
Palermo
WK BAAN
Mannen
Keirin, eerste ronde, eerste twee naar twee
de ronde, eerste serie: 1. Neiwand (Aus)
11,166, 2. Yokota (Jap), 4. Van Hameren
(Ned) Tweede serie: 1. Nothstein (VSt)
10,751, 2 Paris (Ita) Derde serie: 1
Schoefs (Bel) 11,155, 2. Fiedler (Dui)
Vierde serie: 1Magné (Fra) 10,927. 2. Es-
curedo (Spa) Vijfde serie: 1, Hübner (Dui)
10,963, 2. Veips (Let). Herkansing, eerste
serie, eerste twee naar tweede ronde, eer
ste serie: 1 Arrue (Chil) 11,301, 2. Solt
(VSt), 8. Van Hameren Tweede serie: 1.
Guidoni (Arg) 11,885, 2. Van Zyl (ZAf),
derde serie: 1. Capitano (Ita) 11,073, 2.
Yoshioka (Jap). Tweede ronde, eerste vier
naar finale, eerste serie: 1. Hübner
10,879, 2. Harnett, 3. Paris, 4. Schoefs
Tweede serie: 1, Nothstein 11,087, 2. Ar
rue, 3. Fiedler, 4. Guidoni. Finale: 1. en
wereldkampioen Nothstein 11,270, 2.
Hübner, 3. Paris, 4. Schoefs, 5. Fiedler, 6.
Harnett, 7. Guidoni, 8. Arrue
Puntenkoers, finale: 1. en wereldkampioen
Risi (Zwi) 35 punten, 2. Petersen (Den)
18, 3. Stocher (Oos) 14, 4. op één ronde:
O'Grady (Aus) 26, 5. Baffi (Ita) 25, 6. Van
Bon (Ned) 22, 11. Pieters (Ned) 5
Stayeren, finale eerste manche: 1. Podle-
sch/Durst (Dui) 2. Roland Konigshofer/lgl
(Oos), 3. Rellensmann/Dippel (Dui), 4.
Kuttel/Aebi (Zwi), 5. op één ronde: Tresin-
/Valentini (Ita) 6. Dauwe/Debakker (Bel), 7.
op twee ronden Thomas Konigshofer/Ruder
(Oos), 8. Fane 11 i/Corrad 1 nTweede man
che: 1. Roland Konigshofer, 2. Podlesch,
3. Tresin, 4. Kuttel, 5. Dauwe, 6. Rellens-
man, 7. Thomas Konigshofer, 8. Fanelli.
Eindstand: 1. Podlesch 85 punten, 2. Rol
and Konigshofer 57, 3. Tresin 42, 4 Kut
tel 42, 5. Rellensman 42, 6. Dauwe 22, 7.
Thomas Konigshofer 8, 8. Fanelli 4
Ploegentijdrit
Vrouwen, 50 km: 1. Rusland (Sokolova,
llaliaseva, Boebnenkova, Polhanova)
1.04.55, 2. Litouwen 1.05.39, 3. Verenig
de Staten 1.05.53, 4. Spanje 1.06.51, 5.
Italië 1.07.07, 6. Duitsland 1.09.15.
Mannen, 100 km: 1. Italië (Colombo, An-
driotto, Contri, Salvato) 1.57.54, 2. Frank-
r 111. 2.00 ■■12. Duitsland 2.00.55, 4.
Zweden 2.01.46, 5. Zwitserland 2.02.19,
6. Spanje 2.03.11
AMATEURS
OMLOOP VAN EURORODE: 1. Appeldoorn
(Veldhoven) 160 km 4.00.04, 2. Luppes
(Hoogeveen), 3 Eilander (Apeldoorn), 4
De Poel (Dordrecht), 5. Farenhout (Spijke
nisse) 0.06, 6. Van Dijk (Boekei) 1.08, 7.
Indianapolis
AMERIKAANSE KAMPIOENSCHAPPEN
Mannen, 800 m vrij: 1. Dolan 8.04,34, 2.
Wasgatt 8,13,16, 3. Hansbury 8.15,17.
1500 vrij: 1. Bruner 15.12,37, 2. Carvin
15.14,54, 3. Dolan 15.18,43. 200 wissel:
1. Burgess 2.00,90, 2. N'amesnik
2.02,06, 3. Nelsen 2.03,34. Vrouwen, 50
vrij: 1. Van Dyken 25,37, 2. Martino
25,69, 3. Thompson 25,91. 1500 m vrij:
1 Evans 16.24,24, 2. Benentt 16.36,80,
3. Jackson 16.38,09. 200 rug: 1. Bedford
2.11,29, 2. Joseph 2.12,40, 3. Loveless
2.12,80. 200 vlinder: 1. Phelps 2.11,04,
2. Anderson 2.12,83, 3. Griglione 2.13,00
SPORT OP TV
KOERSEN
Groningen
Eerste koers, 2240 m: 1. Hainze (Bakker)
2.58,5 - 1.19,7, 2. His Royalty, 3. Heidi
Vrijenesse. Niet gestart: Go Vorstenburcht.
Toto: winnend 3,90 plaats 1,50 2,20 kop
pel 5,30 trio 30,10. Tweede koers, 1700
m: 1. John F Boko (Langeweg) 2.13,8 -
1.18.7, 2. Jeroen van Manza, 3. Jupiter D.
Toto: winnend 1,40 plaats 1,50 3,20 kop
pel 10,00 trio 40,90. Derde koers, 2240
m: 1. Herioth Dear (Castaldo) 2.57,6 -
1.19,3, 2. Hedy Boekelte, 3. Goldfever M.
Niet gestart: GuIjs Buitenzorg. Toto: win
nend 3,90 plaats 1,50 3,30 1,50 koppel
25,00 trio 113,50. Vierde koers, 1700 m:
1. Hitty Compaen (Strooper) 2.12,3 -
1.17.8, 2. Baltic Fox, 3. Elspeed B. Niet
gestart: Hurby Award. Toto: winnend 1,90
plaats 1,40 1,90 koppel 5,10 trio 28,50.
Vijfde koers, 2240 m: 1. Henriette Norton
(Engwirda) 3.00,3 - 1.20,5, 2. I'm Buiten-
zorg, 3. His Fantasy. Toto: winnend 3,10
plaats 2,00 3,00 koppel 13,60 trio
428,30. Zesde koers, 1700 m: 1 Harm
Wielinga (Bakker) 2.13,6 - 1.18,6, 2. Ha-
baro Rose, 3. Gander Greenacre. Niet ge
start: Huckberyy Fusee. Toto: winnend
21,50 plaats 6,00 5,20 1,80 koppel
539,00 trio 2861,00. Zevende koers,
1700 m: 1, Fieke Uiterdijk (Aerts) 2.11,2-
1.17,2, 2. Gabido W, 3. Galant B Toto:
winnend 3,20 plaats 1,20 1,20 1,30 kop
pel 6,10 trio 44,40 dubbelwinnend 56,30.
Achtste koers, 2240 m: 1. Gold Buitenzorg
(Van Kgoiwijk) 2.55,4 - 1.18,3, 2. Helen
Jorishof, 3. His Majesty. Toto: 1,30 plaats
1,60 1,70 koppel 5,00 trio 27,50. Negen
de koers, 1700 m: 1. Fahrith Dear (Krom
kamp) 2.11,2 - 1.17,2, 2. Expensive Mea
dow, 3. Diamond Space. Niet gestart: Ido
Lajo. Toto: winnend 3,00 plaats 1,40 1,20
koppel 1,80 trio 12,50. Tiende koers,
1700 m: 1. Miss Cindy (Hulleman) 2 11,6
- 1.17,4 2. Honey Action, 3. In the Mood
Niet gestart; First Joy. Toto: winnend 2,50
plaats 1,90 3,40 koppel 8,50 trio 27,90.
Omzet totalisator: f 161.853,00
Duindigt
Eerste koers, 1609 m: 1. Goliath Durbin
(Duivenvoorden) 2.05,3 - 1.17,9, 2. Gran
deur S, 3. Ha die Ghandy. Niet gestart;
Hanelly Tel. Toto: winnend 3,30 plaats
1,60 2,10 koppel 12,90 trio 221,80.
MAANDAG
14.00-16.00 EURO: Tennis- Volvo i
14.35-19 30 BBC 2: Cricket3
16.00-17.30 EURO- Tennis: WTA Cam
17.00-17.15 Did 2: Sp<
17.30-18.00 EURO-, Autosport Indyca-
ce vanuit Loudon, New Hampshire.
18.30-19.30 EURO: Motorsport: G
Tsjecho-Slowakije.
18.38-18.47 Ned 2: Sportjournaal
18.45-19.10 RTLSport.
19.30-20.00 BRT 1: Sport.
19.30-20.00 EURO: Eurosportnieu
20.00-20.30 BBC 1; Commonweal
mes Grandstandatletiek 110 meti
den mannen, series), zwemmen (2C
schoolslag mannen).
20.00-22.00 EURO: Speedworld: a
sportmagazne
20.15-21.00 Old 3. Querpass: spor
20.30-20.40 RAI UNO; Sport.
21.00-21.30 BBC 2; On the line: s<
sportdocumentaires.
21.30-22.00 BRT 2; Sport.
21.30-22.40 BBC 2. Commonweal
mes grandstand: a
'e fine
s, 400 rr
le, 400 m mannen finale).
21.45-22.00 RTL 5: Sportnieuws.
22.00-23.00 EURO: Boksen,
22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal.
22.30-22.55 BRT 1: Sport.
23.00-00.00 EURO: Eurogoals: overzi
Europese voetbalcompetities.
23.10-03.30 BBC 1: Commonwealth 1
mes Grandstand en Cricket.
00.00-01.00 EURO: Eurogolf magazir
Murphy's English open.
01.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws
DINSDAG
05.45-06.00
08.30-09.00
08.30-10.05
09.00-09.30
reldbeker afda
09.30-12.00
09e.30-12.0°0
weg op Sicilië
10.05-12.00
Did 1: Sport Extra
EURO: Stepaerob
BBC 2: Common*
le 5
:he
cring
tar
UERO
ej
m
,h.^/aa
iet
iitv<
nd<
Ned 3: Studio Sport:
in op Sicilië.
EURO: WK wielrennen oppOO
12.30-13.00
balmagzii
13.00-13.40
EURO: Eurogoals: Europejle f
RTL 4 Futbol Mundial:
RTL 4 Sport: Major L
13.00-17.30
weg op Sicilië
13.15-14.00
Ned 3. Studio Sport: V"/
de baan op Sicilië.
EURO: WK wielrennen opjiere
Did 3: Querpass: sporti
BBC 2- Play Golf; cursi
VCL had geen kind aan Stompwijk '92 (6-1). Met
doelpunten van Marvin James (2x), Casper den
Hollander, Dennis Schaafstra, Rene Schouten en
Herwin Plezier werd het halve dozijn bereikt.
Edwin Develing scoorde tegen, maar hij miste
ook een penalty. Teylingen kwam tegen het
Haagse Wik niet verder dan de brilstand. De Ha
genaars misten in dit duel een strafschop. Trainer
Anton Wijsman sprak van een terechte eindstand.
Meerburg kreeg de kous op de kop tegen afde
lingsclub Warmunda Onder aanvoering van de
sterk spelende Nico Lakenberg wonnen de Warm-
onders met 4-1. Doelpunten: Warmunda: Mare
van Grieken, Barry van Rijn, Michel Schouten en
Vincent de Winter. De enige tegentreffer werd ge
maakt door Fred Hagenaars via een vrije trap.
De zaterdagtak van UVS was heer en meester in
het treffen tegen FC Rijnland. Met drie treffers
van Rick Abma, Hans Verkuylen en Alfons Heruer
stokte de teller op vijf. ASC trad aan tegen het
tweede van Aalsmeer. Hoewel de 'Good Old'
gen een 3-0 achterstand aankeek was de plriji
van Wally Gallert uiteindelijk wel de gelukkig
(5-6). Voor ASC maakten de doelpunten: Can
Perez, Richard Lambertus, Oscar Massee,
Teidler, Paul Wisselink en Sander de Wolf.
Volgens Ber-nardus-trainer Ben Mollers had
duel Floreant-Bernardus niet in 3-5 maar in 3
moeten eindigen. „Er werden zo veel kansen
mist dat ik niet tevreden kan zijn", aldus Molk
Wim de Roo, Arnoud Meertens, Jos van Kam[
(2x), Jeroen van Mil waren verantwoordelijk vi
de Rijndijkse doelpunten.
Kickers '69 trainer John Zonderop sprak lyri
over zijn nieuwe aanwinst Julius Caesar Almi
Diaz. Hij heeft niet alleen een naam om van
smullen, ook zijn twee doelpunten waren van
hoog niveau. In een open duel tegen het Amsi
veense Pancratius werd het 4-4. De andere
muidense doelpunten werden gemaakt door
ter van der Zwaan en Hein Visser. De laatste f£
de nog vanaf elf meter.
LEIDEN» JUST BLOM
BASKETBALMEDEWERKER
De mannen van BS Leiden zijn
de oefencampagne voor het
nieuwe seizoen slecht begon
nen. Tegen de reserves van Den
Helder werd in De Does in Lei
derdorp een dikke nederlaag
geleden: 56-78. Alleen nieuwko
mer Jan Groot wist voor Leiden,
dat met een nog uit te dunnen
selectie speelde, met regelmaat
te scoren. Hij schoot twaalf
punten bijeen.
MSV wist tegen DAS een be
ter resultaat op de borden te
brengen. Vooral de lange man
nen Jan Koek en Ronald van
Velzen scoorden gemakkelijk.
Via een 53-33 ruststand
wpnnnen de Noordwijkers on
danks eeh matige tweede helft
gemakkelijk met 94-83.
De vrouwen van DVZ
Grasshoppers waren in België
kansloos tegen EOS Diest. De
Katwijkse eredivisionist ging
met 44-67 ten onder. Licht
puntjes waren er te vinden in
het spel van de 15-jarige twee
ling Thalia en Gabriëlle Ver
steeg. Ook nieuwkomster B
bara Nieuwenhuis (ex-Di
Eagles) voldeed.
Het beste resultaat in
weekeinde werd geboekt dc
de enige nieuwkomer op nal
naai gebied, het vrouwente;
van Leiderdorp. Tegen eredi
sionist Hoofddorp behaalde
ploeg van debuterend coa
Henk-Jan Piket een klinken
overwinning: 72-42. Vooral
drives van Renate Sluys en
inside-werk van Marian
Schuit waren te veel voor
Hoofddorpers.
ATHENE/BARCELONA ANP
De Nederlandse waterpolosters hebben het zelf
vertrouwen dat over enkele weken in Rome moet
leiden tot prolongatie van de wereldtitel, opnieuw
versterkt. De selectie van Kees van Hardeveld won
in Athene een sterk bezet zeslandentoernooi, met
onder andere Canada, Hongarije, bij het WK
groepstegenstander, en Italië.
Oranje verloor geen enkele wedstrijd, maar
leen tegen Griekenland (18-2) was de ma am
groot. Na zeges op Canada (10-6) en Italië OopC
versloeg de Nederlandse ploeg ook Australië, n Ir
erg veel moeite (6-5), en de oude Europese rivian
Hongarije (10-8). Alice Lindhout eindigde, net
vorig jaar bij het gewonnen EK in Leeds, als t<he
scoorster van het toernooi. vel
jden
,t nel
.ob