'Knop om en gaan' Fleischeuer veegt ex-clubgenoot Martin Verkerk slaagt cum laude Sport Van den Berg wint landstitel met Popeye Leidsch Dagblad Tennis Circuit'Q^, RabobankQ RabobankQ VINTERSPORT Becker is nu titelfavoriet Maase neemi sterk afscheii Succesvolle test voo Jan van der Marei MAANDAG 22 AUGUSTUS 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464. PLV -CHEF R08 ONDERWATER, 071 -356 Joost la Lau wint tweede City Run Op de laatste honderden meters was het gisteren Joost la Lau die in de tweede City Run het officieus Leids kam pioenschap in zijn voordeel besliste. De jonge Leidenaar bleek op het vals plat van de Breestraat te sterk voor zijn ervaren concurrenten Han Kulker en Theo van der Veer. Bij de vrouwen versloeg Ineke Vis Joke Kleijweg. leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker Hoewel de animo van de 'gewo ne loper' tegenviel, waren wel alle regionale toppers present voor de vier Engelse mijlen van de tweede Leidse City Run. Slechts Kamiel Maase en Jaap van Duyvenvoorde waren afwe zig, maar met het winnende drietal en atleten als Kortekaas, Pragt, Wubbe, Boon en Van Vel- zen was het deelnemersveld sterker dan welke gelijksoortige wedstrijd ook in de afgelopen jaren. In de eerste van de vier ron den over Breestraat, Boter-, Vis- Aal- en Boommarkt bleven de lopers dan ook dicht opeen, waarbij alleen Henk van Velzen een korte voorsprong later zou bekopen. La Lau leek te vroeg op kop te komen, maar hij bleek uit op de premiesprint die hal verwege te vergeven viel. Zijn demarrage brak wel het veld open. Van der Veer en Kulker kwamen echter op kop en La Lau moest deze twee laten gaan. Het ervaren tweetal lette ech ter alleen op elkaar, een fatale fout. La Lau kon alsnog aanslui ten. Nog eenmaal bleef hij het antwoord op een demarrage van Kulker schuldig, maar van Minerva tot stadhuis bleek zijn beulskracht. In de eindsprint versloeg hij stilisten Kulker en Van der Veer: „Ik dacht zelf ook dat het gebeurd was, maar ze vielen toch terug. De laatste sprint was een alles-of-niets po ging. De knop om en gaan. Ik kon er nog net bijkomen, maar op de streep zat ik wel steen- kapot." Na anderhalf jaar blessure leed vierde Kulker kortgeleden zijn rentree. Op de baan heeft hij geen aspiraties meer, maar op de weg is er nog een toe komst. Ook in de slotfase van de City Run dacht Kulker een goe de kans te maken. „We vielen een paar keer stil, maar ik had dan ook helemaal op Van der Veer gerekend. Ik merk wel dat ik weer moet wennen aan wed strijden, ook lichamelijk. De eerste wedstrijd op de baan draaide mijn maag zich twee keer om." Van der Veer gaf zijn winst van vorig jaar met een goed ge voel prijs. „Van Joost en Han verliezen is sowieso geen schande" meldde de 39-jarige Leiderdorper van AV Holland. „Maar ik heb ze wel laten wer ken. Ik heb het uiterste gegeven en hoef mezelf niets te verwij ten. Misschien dat ik Kulker nog had kunnen pakken als ik met La Lau was meegegaan." Vis Bij de vrouwen maakte Wate- ringse Ineke Vis haar vierde plaats op het NK halve mara thon waar. „Ik wilde helemaal niet zo hard gaan, want vrijdag baalde ik nog als een stekker van een tien kilometer die heel slecht ging. Ik liep op trainings schoenen, maar het draaide heel lekker." Naast de rentree van Kulker zag de City Run ook de rentree van het lopersechtpaar Joke Kleijweg en Huub Pragt. Na blessures hebben beiden een maand geleden de training her vat, maar ze hebben wel geko zen voor geleidelijkheid. Kleij weg pakte desondanks op talent de tweede plaats. „Hier kan ik nog goed meekomen, maar vanaf vijftien kilometer wordt het natuurlijk moeilijk. Ik wil tot december rustig opbouwen, vooral op kwaliteit trainen. Ik wil wel, maar niet ten koste van alles. Maar als ik volgend jaar geen marathon kan doen, ga ik me wel beraden. Tegen die tijd is het vier jaar geleden." Pragt - gisteren zevende - is nog iets gretiger: „Ik hoop er zo oktober, november helemaal te staan." Pragts tijd weerspiegelt tnjc ijst Jo i der Linden te woord. De 24-jarige Leidenaar versloeg in de laatste meters zijn concurren- foto hielco kuipers het niveau van de wedstrijd. Hij, maar voor hem ook nog Korte kaas, Boon en Wubbe bleven binnen de winnende tijd van vorig jaar. La Lau was met 19.00 veertig tellen sneller. Nummer drie bij de vrouwen werd de relatief onbekende Eri ca van der Bilt. De 23-jarige at lete - research-analiste bij de Leidse universiteit - is sinds dit jaar Leidse. De atlete van het Amsterdamse AAC ging iets te voortvarend van start, maar ze hield genoeg over om zich tus sen atleten van De Bataven staande te houden. Op de finish had ze vijf en 28 tellen over op Suze Groen in 't Woud en Leny van der Plas. Dit duo loopt over vier weken de marathon van Berlijn en bleek ondanks het ve-. Ie duurwerk nog snelheid in de benen te hebben. CIRCUIT IN CIJFERS B-finales stellen teleur op Leidse Hout LEIDSE HOUT HEB: halve finales: M, Fleischeuer - J. Boogmans 4-6 6-3 6-4,- G.J. Egberink - J. de Regt 6-3 6-4. Finale: Fleischeuer - Egberink 6-0 6-3. DEB: halve finales: C. Berkhout - M. ten Berge 6-0 6-4; I. Kruit - N. Huyser van Reenen 6-4 6-2. Finale: Berkhout -Kruit 6-2 6-2. HDB: finale: M, Fleischeuer/J. Koem ans - W. Visser/0. Wempe 6-3 6-2. GDB: finale: N. van Schaik/GJ. Egbe rink - D. Padt/P. Wijffelman 6-1 6-1. HEC: halve finales: R. Kleian - H. van Velzen 7-5 6-4; E.P. van Weeren - T. Stoppels 6-2 7-5. Finale: Kleian - Van Weeren 6-3 2-6 6-1 DEC: halve finales: A.K Wilbrink - M. ten Berge 6-3 6-3; E. Poell - l.v.d. Plas 4-6 7-6 6-3. Finale: Poell - Wil brink 3-6 6-3 6-3. HDC: finale: J. van Duijn/M. van Ster- kenburg - S. Beckers/J. Beijen 6-4 6- 12). HDD 35+: finale: C. Brouwer/C. Strijk - W. Kramer/L Links 5-7 6-0 6-2. DDD 35+: finale: J. ten Berge/H. Hoogwout - I. Meijeraan/Y.v.d. Werf 6- 1 0-6 6-4. GDD 35+: finale. C. van Doesburg/C. Brouwer - R. W. de Bruine 6-4 6-1. HEV: finale: H. Meijer - J. Beugelsdijk 7-6 2-6 6-3. HDV: finale: D. Heemskerk/Th. de Mooy - C. Driel/P. van Duivenvoorde 7- 6 4-6 6-2. DDV: finale: L.v.d. Laan/1, van Or- mondt - N Seijn/L. Stern 6-1 2-6 7-5. GDV: finale: M. Jongerius/L. Arbman - leiden peter klein Heijer/Soeripto. TeHaDo Hazerswoude-Dorp HEB1: halve finales: J. Huinder - J. Vink 6-4 6-4, M. Verkerk - F. van Leeuwen 6-2 6-0. Finale: Verkerk - Huinder 6-1 7-5. HEB2: halve finales: M. Brand - P. Jankie 6-2 7-5; J.P. Roelofs - J. Huin der 6-4 6-2. Finale: Brand - Roelofs 6- 3 6-4. DEB: halve finales: R. Crama - H. Boers 5-7 6-4 6-4; S, Switser - M. van Overloop 4-6 6-4 6-4. Finale: Crama - Switser 6-3 6-1, HDB: finale: B. Swart/J. Vink - Ma. Mi. Verkerk 7-6(1) 7-6(4), DDB: finale: D. Brouwer/R. Crama - P. Wille/A. Wissink 6-3 6-1. HEC1: halve finales: P. Brand - J Weerheim 1-6 6-4 6-2; P. Stolwijk - E. Crama 6-1 7-6(5). Finale: Brand - Stolwijk 6-1 3-6 7-6(5). HEC2: halve finales: J. Buijs - G. Rhijnsburger 3-6 6-3 6-3, M. van Vel zen - J. Straver 6-2 6-1. Finale: Van Velzen - Buijs 6-2 6-0. DEC: halve finales: A. van Cleef - S. Kok 6-3 6-2; F. de Boer - J. den Boer 6-4 6-2. Finale: De Boer - Van Cleef 6- 1 6-2. HDC: finale: R. Frohwein/G. Rhijnsbur ger - E. van Leeuwen/F. Palm 6-4 7-6. GDC: finale: R. Jonkeren/A. de Cler - S. Kok/S. Frerichs6-4 6-3. HED1: hlave finales: R.J. Peeters - C. Vrieze 1-6 6-3 7-6(6); R, de Wolf - S.J. Jonkeren 6-3 6-4. Finale: De Wolf - Peeters 6-0 6-0. HED2: finale: B. Delsasso - B. van Putten 6-3 6-2. DED: halve finales: F. de Boer - M. Gerdes 6-0 6-1; H. Rothbarth - C. Rijnaarts 6-2 6-2. Finale: De Boer - Rothbarth 6-3 7-6. HDD: finale: G. L. Visser - R.J. Peet- ers/J. Seeboldt 6-4 4-6 7-5. DDD: finale: M. de Geus/C.v.d. Werken - H. Moerman/J. Vermeulen 6-3 7-5. GDD: finale: E. de Ruiter/T. den Har- tog - M. Gerdes/H. Struiwigh 6-2 6-3. HED 30+: finale: F. Vork - B. van Leeuwen 6-1 6-4 HDD 30+: finale^ R. Grunewald/S. Koster - J. den Dulk/H.Eibers 6-3 6-1. DDD 30+: finale: A. Borst/N. van Nie- kerk - B. van Heeringen/W. de Man 6- 2 5-7 6-3. GDD 30+: finale: M. van Link/R. Geer lof - G. Kok/H. Eibers 6-3 6-4. tennismedewerker Mark Fleischeuer heeft zijn naam laten bijschrijven op de lijst met illustere namen, die het open B-toernooi van Leidse Hout in de afgelopen 44 jaar hebben gewonnen. De Voor schotenaar ondervond in de eindstrijd weinig tegenstand van Gertjan Egberink, die een ronde eérder districtskampioen Jasper de Regt wel de weg had versperd. Bij de vrouwen voor kwam Cindy Berkhout dat de naam van Ingrid Kruit na 1992 voor de tweede maal werd ver meld. De C-titels werden een prooi van Robin Kleian en Eve line Poell. Tot zijn grote verdriet consta teerde wedstrijdleider Waldo Jansen, dat de B-finales gisteren op Leidse Hout niet dat spekta kel boden waar vooraf op was gehoopt. Dat was zaterdag be paald anders geweest. Fleischeuer had in een lange en vooral spannende driesetter Jeroen Boogmans op de knieën gekregen. Egberink kon het tempo, dat Jasper de Regt ont wikkelde niet alleen bijbenen, maar bij vlagen zelfs overtroe ven. De thuisspeler zorgde na twee sets toch voor een kleine verrassing. In de eindstrijd sprokkelde Egberink echter maar drie spellen bij elkaar. „Gertjan maakte ontzettend veel fouten", zei Fleischeuer na afloop van zijn finale. „Dat heeft vooral met mijn speltype te maken. Ik sta verder achter de achterlijn, dan zijn andere tegenstanders. Daardoor kon ik de ballen beter terugbrengen. Daarbij speelde ik de eerste set goed achterin. Maar ook toen ik in de tweede set de ballen min der diep ging spelen, bleef hij ontzettend veel fouten maken." Fleischeuer, die door goede resultaten in hoofdtoernooien van Iduna-Utrecht, Forescate, Festina-Amsterdam, Roomburg en Amstelveen, tot de 116de plaats van de nationale ranglijst is opgeklommen, verzekerde zich van een voorlopige achtste plaats in LD-circuitklassement. Zeker van deelname aan het slottoernooi op Unicum is hij niet. Ook Jan-Willem Lugthart blijkt snode plannen te hebben. Cindy Berkhout zal in sep tember niet op Unicum aantre den. De tweevoudige winnares van de B-Masters, die tegen standster Kruit slechts vier ga mes toestond, is die week met vakantie. In de C-categorie kwamen wedstrijdleider Jansen en toe schouwers ruim aan hun trek ken. Zaterdag werkte Eveline Poell in haar halve finale tegen Ingrid van der Plas een set en 5- 2 achterstand en nog eens drie matchpoints weg om zich als nog in de eindstrijd te spelen. Dezelfde Van der Plas zorgde zondag met Sander Geerlings in de laatste partij van de dag op nieuw voor bloedstollende mo menten. Tegen Ilja van Santen en Arjan Radder werkten zij ze ven setpunten weg om de tie break van die tweede set en de Mark Fleischeuer pakte met overmacht de titel op De Leidse Hout. Thuisspeler Gertjan Egberink kon alleen in de tweede set drie games bemachtigen. foto henk bouwman partij winst tenslotte met 14-12 binnen te slepen. Pennings Ruby Pennings heeft zich via zeges op Suzan Trik en Gracia Schilder voor het hoofdschema van het Bregman A-toernooi te Bergen aan Zee gekwalificeerd. In de eerste ronde bleef de vijf tienjarige Noordwijkerhoutse vervolgens Sharon de Vaal in twee sets de baas. Kirsten Schenk was in de kwartfinale echter te sterk. Pennings is na Carlijn Buis, Jolanda Mens en Daphne Brouwer de vierde jeugdspeelster uit het district Leiden, die een plaats op de na tionale ranking verovert. TEAN- speelster Brouwer bereikte vori ge week het hoofdschema van het driesterren A-toernooi van Dijkzicht in Volendam. hazerswoude-dorp peter klein tennismedewerker TeHaDo heeft in Martin Verkerk de gewenste B-winnaar met een 'grote' naam gekregen. De Alphense nummer twee van Nederland bij de zestienjarigen bracht in de eindstrijd de verrassende opmars van Jerry Huindex tot stand. De bij het Haagse Thor spelende Huin der werd wel onderscheiden met de Tom Okker-beker. Renee Cra ma hield eerst de favoriete Heddy Boers uit de eindstrijd, om ver volgens zelf de hoogste eer te grijpen. Martin Verkerk kwam in het slotweekeinde drie maal singelend in aktie. De Alphense junior deed het in de spelersvriendelijke en tourage van TeHaDo niet alleen met veel plezier, maar ook met veel verve. In de kwartfinale stond de titel van sterkste Alphenaar op het spel in de strijd tegen Mare Nagelkerken. Verkerk klaarde het karwei met veel overtuiging. De voormalige kampioen had er best vrede mee. In de halve finale was Frank van Leeuwen kansloos tegen het ser- vicegeweld van Verkerk. Ook de verrassende finalist, Jeny Huinder, leek afgeserveerd te worden. De Thor RW-speler, die de tennisbe- ginselen bij TeHaDo leerde, kreeg in de tweede set grip op het spel van Verkerk en capituleerde pas in de verlenging. B2-speler Huin der werd voor zijn zegereeks op Mickel Verkerk, de als eerste ge- plaatse Martin van Tol en zijn overwinning in de halve finale op Hillegommer Jeroen Vink onderscheiden met de Tom Okker-beker. Nederlands sterkste tennisser aller tijden, die in Hazerswoude- Dorp woont, stelde de prestatiebeker dit jaar beschikbaar. Een tweede onderscheiding viel Femke de Boer ten deel. De in Hazerswoude wonende, maar bij de buren in Zoeterwoude spelen de juniore, kreeg de erepalm voor het meestbelovende talent. De Boer won zowel het Cl als het Dl-enkelspel. Voor zijn finaleplaats bij de Dl-mannen kreeg Robert-Jan Peeters de prijs voor de opval lendste verrichting van een TeHaDo-lid. In totaal reikte de wedstrijdleiding zeven extra prijzen uit, terwijl sponsors nieuwe wisselbekers in het vooruitzicht stelden. De wed strijdleiding, waarin Kees Kok de schema's voorbereidt en Jan Riet veld Koks brouwsels met veel flair serveert, streeft daarmee naar een opwaardering van haar toernooi. Rietveld: „We willen niet met Leidse Hout concurreren. Die hebben een veel te mooie traditie. Maar hoofdsponsor Hassefras wil de komende jaren met ons ver der. Met dit deeelnemersveld ben ik best tevreden, maar het kan beter. We zullen voor ons toernooi op zoek gaan naar een andere week." Estec Martin van Leeuwen was de beste mannelijke speler in het open C- toernooi van Estec. De Rijnsburger klopte Katwijker Marco Vlieland in twee sets. Bij de vrouwen was de hoogste eer voor Loes van der Heiden, die in een 30+-finale Ingrid Voskuil voor bleef. De enkel spelwinnaars pakten een tweede prijs in respectievelijk het man- nendubbel met Diederik de Leur en de mixed met Adrie Freke. Advantage begint bij Rabobank. Aangenaam. Breestraat 133, Leiden tel. 071 - 123 953 stie van kvua amsterdam anp Heieen van den Berg heeft met haar club Popeye Gold Star gis teren de landstitel voor clubte ams behaald. De Amsterdam mers waren in de finale van de eredivisie tenniscompetitie, op het eigen park, te sterk voor De Manege. Bij een 3-2 voorsprong grepen Menno Oosting en de Australiër Josh Eagle een set te gen het Manege-duo Kem- pers/Nijssen. Dat was voldoen de vooor prolongatie van de ti tel. De 18-jarige Kim de Weille had een groot aandeel in de elf de titel voor de Amsterdam mers. De Uithoornse bleef de hele competitie ongeslagen. Za terdag gaf ze het goede voor beeld door Linda Niemantsver- driet van De Metselaars aan de new haven/ind1anapous dpa/rtr/sid/afp Boris Becker heeft zich opge worpen als kanshebber voor de Grand-Slamtitel van New York. Op de baan, en achter de microfoon. De Duitser won het met twee miljoen gedo teerde tennistoernooi van New Haven, na overwinnin gen op landgenoot Stich en Rosset. „Ik zou niet weten waarom ik de US Open niet zou kunnen winnen. Het gaat met de dag beter." De 41e toernooizege van Becker ging zondag ten koste van Mare Rosset, die de dagen ervoor Medvedev en Kafelnik ov had verrast. Meer nog dan de Zwitser, die met 6-3 7-5 verloor, voelde Michael Stich zich in New Haven het slacht offer. Becker zette de nummer één van de plaatsingslijst za terdag met 6-2 7-5 aan de kant. In de tweede set leidde Stich met 5-2. „Ik maakte me op voor een derde set", bekende Becker na afloop. Stich was zwijgzamer over het vervolg. Zo zwijgzaam was hij op de baan niet geweest. Bij 5-3 maakte de nummer één van Duitsland zich op voor zijn service. Becker liet hem echter lang wachten. Te lang volgens Stich, die er vervolgens te lang over doormopperde en vier games op rij inleverde. „Hij werd om de één of an dere reden boos", hield Bec ker, in New Haven derde ge plaatst, zich op de vlakte. „En tennis speel je niet alleen met de armen maar ook met het hoofd", voegde hij er nog aan toe. Wayne Ferreira had weinig moeite het toernooi van In dianapolis op zijn naam te schrijven. De Spanjaard Corre tja klaarde het zwaarste klusje door iri de kwartfinales de nummer één van de plaat singslijst Edberg uit te schake len. Een ronde verder leek Corretja alles verleerd. De Zuidafrikaan won met 6-1 6-2. In de allesbehalve spannende eindstrijd kreeg de Fransman Delaitre evenveel games. kant te zetten. Popeye won met 4-2 van de Scheveningse club. In de andere halve eindstrijd bleef De Manege het door de af wezigheid van de Argentijn Orsanic verzwakte Thor RW de baas: 5-1. Popeye-De Manege leverde in de reguliere competitie nog een 4-2 overwinning op voor de Apeldoornse formatie. Gisteren wist alleen Caroline Vis, tegen Heieen van den Berg, haar en kelspel in winst om te zetten. Omdat Popeye in de gewonnen partijen van De Weille, Eagle en Oosting geen set weggaf, was de winst van een set in één van de twee dubbels genoeg. In het vrouwendubbel lukte dat niet, maar Eagle en Oosting kwamen na 6-3 verlies in de eerste reeks met dezelfde cijfers langszij. leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker Met een sterke 1500 meter h< Kamiel Maase gisteren in Eii hoven zijn Nederlandse perio afgerond. De Leidse scheiki destudent vertrekt dondert öric voor een tweede sport/stud periode naar het Amerikaai )ha Austin. Maase liep in de lie on( stad een regelmatige wedsti die hij als vierde afsloot 3.49,89. Zijn persoonlijke topt van 3.48 kwam niet binnen 1 iste reik. „Toch gek, ik had gedai eizt die tijd te kunnen aanscherpe i^n analyseerde de Bataaf. „Tijde an" de estafettekampioenschapp lipt klokten ze al 3.48 en toen liep )lat met veel gemak. Toch ging 1 koi al een stuk beter dan vor week. Met de snelheid zit wel goed." Maase moet in Amerika si led aan de bak. Op 10 septeml ïldl start het cross-seizoen, tv e maanden eerder dan hier in derland. De 22-jarige at weet nog niet hoe lang hij Texas blijft studeren: „Ik h on een beurs voor een heel ja ch maar ik heb nog niets toe toe zegd. Ik moet niet weer van rare dingen krijgen als die voi pril selvergiftiging van vorig ji want dan hoeft het van niet." Ruud van Maurik (AAV won in dezelfde wedstrijd ei n. voudig zijn race over 110 me e horden. „Ik had er eigen meer van verwacht. Het nivt was niet bijzonder. Ik kan wel een paar tienden hart kan dan deze 14,44. Na laatste horde liet ik het beetje lopen. Ik raakte er vrij veel." De Open Haagse kampioi1 schappen waren dit jaar be bezet dan de invitatiestrijd Eindhoven. Chris Tammin wipte met behulp van de po stok over 5,30 en won hierdi ruim van nationaal kampio Laurens Looye (5,10). De Alp! naar liet de lat op 5,42 legge net boven de beste Nederlan! seizoensprestatie - maar faa nipt. Van AV Holland kwam.. Eric Geelen en Jeroen Koln '^u op andere sprongnumm goed voor de dag. Geelen wij voor de tweede keer dit seizi ;j over 1,95. Kolnaar realisee een regelmatige vertespri van 6,50. Alphense atletes namen Den Haag een voorschot op competitiefinale. Mariëlle Slomm dijk werd op de 100 meter h( den kampioen met een p soonlijke toptijd van 16, waarnaast ze ook weer 1 hoogsprong. Miranda Boons pakte in 2.25,79 een dei plaats op de 800 meter. Juni sprintster Lynda Verhorst bl eki met 13,54 en 27,36 achter haar persoonlijke toptijden. jkb erl pet leiden wilmar kortleever medewerker Een week voor de hele triathlon betekende de derde plaats in de Bahlmann Triathlon/Run Bike Run een goede opsteker voor Jan van der Marei afgelopen za terdag. Net als teamgenote Ada van Zwieten, die in Alphen woil, verdedigt de triatleet uit Ter Aar volgende week zijn Nederlandse titel. De Alphense wedstrijd werd wederom gedupeerd door twijfelachtige waterkwaliteit en intensieve test en die ging h ve. goed." Van der Marei hervat111 de training krap twee maand c geleden. Pijn noopte hem zithouding te veranderen. Bij de vrouwen pakte de jarige Ada van Swieten h: vierde winst in Alphen Voorburgse Joke Keuning bhtcl} een sterker loo'pster, zodat Zwieten pas na dertig kilome fietsen op kop kwam. Het h te laat, maar de extra insp.'00 ning was overbodig, omdat V Zwieten haar voorsprong werd net als vorig jaar omgezet, met lopen nog uitbreidde. tot Run-Bike-Run. Voorzichtigheid was troef. In de aanloop van de tiende editie van de Alphense wedstrijd kwa men er tegenstrijdige berichten naar buiten over het al dan niet zwemmen in verband met de beruchte blauwe alg in het wa ter van de Zegerplas. De uitein delijke beslissing viel precies een dag voor de start, in overleg met de Nederlandse Triathlon Bond en vooral met het oog op de deelnemers aan de hele van Almere. Hoewel de gevolgen onzeker zijn - het gevaar is groot dat vol gend jaar vele triatleten wegblij ven - was de wedstrijd zaterdag alsnog een zeer aantrekkelijke. Topper Eimert Venderbosch kwam vroeg op kop en wist dit op sterke wijze vast te houden in de tien kilometer lopen, veer tig fietsen en vijf lopen. De Didammer start niet in Almere, maar doet in Frankrijk mee aan de Iron-Tour, een experimente le etappewedstrijd met vier triathlons in vijf dagen. Nummer twee werd de 25-ja- rige Fries Jacob van der Ploeg, die volgende week debuteert op de hele triathlon. Hij is daar één van de concurrenten van Van der Marei, die vorig jaar debu teerde en won. In Alphen rukte de rustig gestarte Van der Marei Leidse Gonnie Wensveen kl seerde zich sterk bij de eer'®5 vijf, een kwartier achter V Zwieten, Van de mannen uit de Lei< regio klasseerde Casper van d ne' Burgh zich als hoogste. Voor 22-jarige Leidenaar van het team Van Dam is het wegval) van zwemmen een nadeel. V11 den Burgh stapte als 38ste op fiets voor zijn inhaalrace. D< een goede opbouw kon hij in laatste loopetappe alsnog elfde plaats vasthouden. Eei atleet van De Zijl/LGB w< Mart Moraal, de man in voi De Oegstgeestenaar (vijftien! pakte de winst op Willy Bog vooral op de fiets, het onderd waarop de Leidenaar het zwi !J had. rc Bij de junioren vielen R ro mond Pet en Rinse van den Cf^9 weelen op. Eerstgenoemde in zijn thuiswedstrijd bij jeugd tot en met zestien concurrent Kuzeé en pa daarmee ook de winst in het i tionale AA-circuit. Over drie en ken start hij in Wassenaar v<l0* zijn eerste kwarttriathlon. Ller denaar Van den Ouweele in het circuit de vierde jun vanaf 16 jaar, mede op bi van zijn tweede plaats in phen. In de Lisser kwarttriathl10 bleek gisteren Thomas Stet l9* voorden de beste. Hij legde kilometer zwemmen, 40 ki al lopend al op van een 16e naar^rneter fietsen en tien kilome 'f*1 een negende plaats, op de fiets verbeterde hij dat tot een derde stek. „Ik heb Alphen benut als lopen af in 2.01.26. De snel vrouw bleek Helma Streng 2.25.53. \ed ,ht ht i ifi ch I M

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18