guick Boys is niet vreden met 5-1 UVS pakt eerste plaats in Motorhuistoernooi >0] Lisse neemt geen punten mee naar huis, wel een berg moed Ter Leede scoort vier maal WSB komt onditioneel ïog te kort AAM NDAG 22 AUGUSTUS 1994 071t Xatwijkers lopen tegen geflatteerde nederlaag op atuurlijk beschouwde Quick Boys het bekerduel in en gen Den Bosch als een oefenpartij. Natuurlijk kon de oeg die wedstrijd eigenlijk niet winnen, omdat de te enstander al bijna een maand langer in training is; en vjatuurlijk beschikt FC Den Bosch over meer kwaliteit in :t elftal. Maar om de wedstrijd nu met ruime cijfers (5- te verliezen, dat ging ook laatste man Gert Aandewiel ts te ver. ,,We kwamen hier om lekker te voetballen en ia et om zo'n uitslag te halen." pfchalve aan de nederlaag moet li jick Boys een nare smaak Ribben overgehouden aan de 'st nbiance in Den Bosch. Er wa ll nauwelijks toeschouwers iar stadion De Vliert gekomen de kijkers die er waren, kwa- en veelal uit Katwijk. Boven- het veld vrijwel onbe- eelbaar. Het was hobbelig en !t gras stond er 'twee kontjes )0g'. Toch wordt er weer een heel ar betaald voetbal gespeeld in Bosch. Vorig jaar op basis 2000 toeschouwers per ïdstrijd, dit jaar moeten dat er w minder zijn, nu de club de ;ste spelers aan het verkopen Om uit de penibele geldelijke irgen te komen, hebben de elers ook hun premies afge- de drie wedstrijden nde Amstel-Cup. Erg veel invloed op de moti- de Bossche spelers id dat niet. Nu moet meteen zegd, dat de 5-1 nederlaag or Quick Boys dik geflatteerd is. In het eerste half uur - een ^riode waarin Quick Boys veel balbezit was - kregen 85.1 I BOSCH «WILLEM SPIERDIJK li lid I de aanvallers van Den Bosch drie kansen en het was ook meteen drie keer raak. Al in de derde minuut werd Stefan Jan sen even vrijgelaten door jaco Heeringa. De voormalige spits van Roda JC schoot beheerst langs Ruwaard. Vijf minuten later werd het 2- 0. Marcel van Helmond, die Hans van der Plas een uiterst onplezierige avond bezorgde, zette voor. Marcel Harteveld verzuimde om de bal weg te werken en Patrick Peelen schoot steenhard in de boven hoek. Het was beslist niet zo dat Quick Boys - nog zonder de nieuwe aanwinst Thony Fens en de geschorste Martin Rog - na die snelle tegentreffer aange slagen was. Integendeel, de ploeg probeerde nog steeds het nieuwe, 'aanvallender' systeem uit te voeren. Veel gevaar kwam daar echter niet uit, vooral om dat rechtshalf Harteveld veel meer als vierde spits acteerde, dan als diepgaande middenvel der. De derde treffer van FC Den Bosch lag al na 25 minuten in J 7 Ruud van Nistelrooy werd de diepte ingestuurd en omdat doelman Marco Ruwaard uit zijn doel kwam, was het voor de jeugdige mid denvelder een koud kunstje om er met een lobje 3-0 van te ma ken. Intussen had Quick Boys ook wel wat kansjes gehad. De beste was voor Jan Jeroen Schaap die de bal van dichtbij over het doel tikte na een voorzet van Martin Steenvoorden. De lange Am sterdammer, aan wiens vorm de laatste tijd werd getwijfeld, groeide uit tot een van de beste spelers aan Katwijkse zijde. Hij claimde ook een strafschop toen hij door linksback Den Boer onderuit werd geschoffeld. Scheidsrechter Westerink dacht wellicht dat een penalty aan een amateurclub niet zou leiden tot een snelle opmars in het betaal de voetbal en wuifde het geval weg. In de tweede helft oogde het spel bij Quick Boys wat even wichtiger. Leen van der Plas zorgde voor meer evenwicht in het elftal op de plek van Marcel Harteveld en Gert Aandewiel kon vaker de aanval zoeken. Het leidde tot wat 'halve' kansjes voor Steenvoorden en Aande wiel, maar echt gevaarlijk wer den de Katwijkers niet. Aan de andere kant acteerde Den Bosch heel wat doeltreffender. Jansen zorgde na een goede voorbereiding van Carl van der Velden voor 4-0. Toch slaagde Quick Boys er nog in doelman Arnold Nijkamp een keer te passeren. Peter Kruit glipte langs zijn bewaker, zette voor en uit de scrimmage die ontstond, bracht Steenvoorden de stand op 4-1. Invaller Florian Sinanaj bepaalde de eindstand op 5-1, nadat Van Helmond weer eens een op maat gesne den voorzet had afgegeven. Quick-Boystrainer Henk Wis man w^et de nederlaag van zijn ploeg aan individuele fouten. ,,Onze conditionele achterstand viel eigenlijk wel mee. Je merkte bij ons een gebrek aan wed strijdritme. Daarbij komt nog dat FC Den Bosch iets meer kwaliteit in huis heeft. Ik vind wel dat onze ploeg gespeeld heeft naar de mogelijkheden." Wisman heeft geen i overwogen om met elf Excelsior wint bekerwedstrijd met 2-0 e wedstrijd tegen zondag-eer- Bklasser Vitesse'22 bracht dan een 2-3 nederlaag, maar 1 was WSB-trainer Paul van Zwaan niet ontevreden. Hij instateerde dat zijn selectie in breedte voldoende sterk is n de door blessures openge- illen plaatsen op te vullen. Ab armerdam en Marco Zand- iet brachten de Noordwijker- Duters tweemaal naast de gas- n, die echter vlak voor tijd het 'conditionele overwicht in een Delpunt omzetten. iv jreholte maakte goed gebruik de defensieve fouten van Lisse (zo). Bij rust hadden Voorhouters via Rob van uyn (2) en Ronald van Veltho- n 3-0 voorsprong geno- j en. Na een doelpunt van Lis- Ronald Rovers bracht ico van Rijn de marge weer op (4-1). De achterhoede van SVLV gisteren tegen DEM een ialdag genomen. Bas Hakker Niels Karremans zetten de istheren nog op een voor- irong, maar daarna was het de ;urt aan de Beverwijkers. Pas j 2-7 deed SVLV in de persoon in Ivo Karremans wat terug. uw Zwart legde beslag op de tweede plek in het VELO- 'ijernooi onder meer dankzij in 5-3 overwinning op de iCfnateurs van Sparta. De Was- tnaarse ploeg dicteerde de edstrijd, met uitzondering van :n mindere periode waarin de otterdammers een 0-1 achtpr- and ombogen tot een 3-1. aarna stelde Blauw Zwart orde zaken. Remco van der Kooy, i de Jong, Siem Nachtegaal, on Lubbe en Rick Remmers- ren productief. DWS en SJZ wonnen hun edstrijd in het toernooi van Jioonhoven. De Leidenaars pèonde zich sterker dan de or- tniserende thuisploeg. Andre onneveld, Johan Erades en Ro- Mink schoten UDWS naar ■n 3-1 overwinning. SJZ-trai- er Bert Kort zag zijn ploeg ein- ïlijk een collectief vormen. Ca- werd dankzij goals van arlo van Nierop (2) en Ron M elt (2) met 4-1 geklopt. irglansen kreeg UDO genoeg, "-yo laar toch moesten de Oegst- 5 ;estenaren hun meerdere er- 5pnnen in Concordia. In de ihet 1 verloren wedstrijd vond al en Werner Knetsch het doel. ROTTERDAM» JANET V i FC Lisse verlie- tèn zaterdagavond met gebogen hoofd het hoofdveld op Woude- stein. Verslagen door Excelsior, verslagen door pech. Maar niet weggespeeld door de eerstedivi- sieclub. En daarom hadden ze hun neus best wat meer in de lucht mogen steken, na het laatste fluitsignaal. FC Lisse ver diende in Rotterdam meer dan een 2-0 nederlaag. En de ploeg had ook meer ge kregen als Bert van Duivenbode in de laatste minuut de bal in het doel had gekópt. De bal suisde echter rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Geen doelpunt, geen gelijkma ker, maar even later wel een snelle uitval van Excelsior die leidde tot de tweede goal. Trainer Rob Baan van de eer- stedivisieclub vertelde na de wedstrijd dat zijn hart bij wijze van spreken even had stilge staan, op het moment dat Van Duivenbode kopte. Hij had het trouwens helemaal niet gemak kelijk gehad, negentig minuten lang niet. Baan had Lisse al eer der in actie gezien, en wist dat de eerste wedstrijd voor de be ker er niet een zou worden die Excelsior gemakkelijk met een nulletje of vier, vijf zou winnen. En zijn verwachting kwam uit. De coach stak na afloop zijn be wondering voor de zaterdageer steklasser dan ook niet onder stoelen of banken. „De verdedi ging van Lisse heeft ons heel weinig mogelijkheden gegeven. Later kreeg de ploeg meer lef en toen bleek dat we ook in de aanval heel wat van ze te duch ten hadden." En als Excelsior met 1-0 achter was gekomen, dan 'hadcfen we het bijna kun nen vergeten', aldus Baan. Het was echter niet Excelsior dat op achterstand kwam, maar FC Lisse. De eerste helft speelde Lisse vooral op eigen helft. Met een solide verdediging die duels kon winnen en de deur op slot hield. Anderhalve minuut na rust vormde een moment van onachtzaamheid op het mid denveld de inleiding voor de goal van Excelsior. Ben Spork het vervolgens keeper Marijn Mokveld kansloos. Het slordige tegendoelpunt leidde er toe dat Lisse meer het doel van de tegenstander ging opzoeken. Zonder succes, hoe wel Exce.lsior de tweede helft slechter ging spelen. Mario Been bijvoorbeeld was veel minder nadrukkelijk aanwezig dan in de eerste helft. Hoewel hij ook in de tweede periode af en toe liet zien dat hij gewoon goed kan voetballen. Met wat leuke acties, slimme passes, scherpe voorzetten en een goed genomen vrije trap in de dertiende minuut van de tweede helft. Excelsior had Su- permario, maar Lisse had Su permarijn. De boogbal van Been vloog over de Lissemuur maar de van UVS overgekomen doelman stompte de bal uit de hoek. Hij redde meer, en wel zo veel dat Mark Wotte hem na af loop 'een tijger' noemde. Aan de andere kant van het veld ging de bal er ook niet in. Daarvoor kreeg Lisse te weinig echte kansen, en bovendien stond doelman Oscar Moens een paar keer op de goede plek. Bij een schot en later een kop bal van Edwin Hermes, bijvoor beeld. Kleine kansen waren er ook voor Peter Wubben en de voor Jeroen Smakman ingeval len Dennis Iliohan. En daar was natuurlijk die bij na-goal van Van Duivenbode, die trouwens ook in de vierde minuut van de wedstrijd bijna met zijn hoofd scoorde. Toen kon Moens de bal over de lat tikken, nu was de kopbal net niet zuiver genoeg. „Gewoon pech, een beetje ge luk zat er niet bij", zei de naar voren geschoven verdediger na afloop van de wedstrijd, die te vaak werd verstoord door het fluitsignaal van de scheidsrech ter. De nasmaak van het verlies was toen al in zoverre wegge spoeld, dat Van Duivenbode te vreden kon terugkijken op de wedstrijd. „We hebben als team best goed gespeeld. Misschien kregen we te weinig kansen, maar zij kregen er ook niet veel. Nadat Altior-doelman Ro- ?rt-Jan Poelman snel gebles- erd was uitgevallen, hield Mi- ïael Teuns tegen DIOS het oei schoon. Marco van der Jagt erd 'match-winner' voor de lannen uit Ter Aar. Tweedeklasser Ter Leede pakte thuis weliswaar een 4-0 over winning tegen KRV, maar toch betrof het een van de mindere wedstrijden in de voorberei ding. KRV speelde wel goed. maar kon geen vuist maken. De produktie kwam pas twintig mi nuten voor tijd op gang waarbij Ronald Bremmer, Leen Guyt (mooi schot), Floor Immink en Peter Scheltus succesvol waren. wedstrijd met 3-1 buigen voor Hazerswoudse Boys. Trai ner Wim van Harskamp, die vijf potentiele basisspelers miste, keek niettemin tevreden terug op het vertoonde spel. Nadat Ed van Grieken de thuisploeg op voorsprong had geschoten, pro fiteerden Marcel Verhorik, Bert Poot en Eric van Tol van Oegst- geester verdedigingsfoutjes. Na een moeizame eerste helft, boekte Voorschoten uit eindelijk een ruime 6-2 zege op tegenstander SEV. Door het fa len van de buitenspelval van de thuisclub wisten Frank Buizer, Hein de Graaff en Paul van Pa sen allen tweemaal het net te vinden. Wanneer Tjeerd Verweij iets scherper was geweest had de score zelfs nog ruimer uit ge vallen. „De redding voor Leiden oordeelde woordvoerder Fred Bink over nieuwkomer Arie Koeman. De voormalige SJC-er manifesteerde zich net als zijn beroemdere naamgenoot met een verwoestend afstandsschot. Tegen Denekamp vond hij twee maal het net. Ook Maurice van Berkel trof doel en hij bena drukte daarmee het succesvolle trainingskamp van de Leide- RCL sloot een hectisch trai- ningsweekeinde in het Brabant se Dinteloord af met een aardi ge pot tegen vierdeklasser DI- VO. De mannen van Leo Holl speelden een solide partij die met een 3-1 zege afgesloten werd dankzij twee treffers van Michel Plomp en een benutte strafschop van Niek Oosterlee. Koudekerk won met nipte, doch verdiende cijfers (3-2) van Aarlanderveen. Het was Andres van der Bom die zijn mislukte voorzet pardoes in de kruising zag belanden. Een eigen Aarlan- derveens doelpunt en een doel treffende actie van Peter van Asch, brachten de eindstand op 3-2. Een oppermachtig Quick Boys 2 nam het eerste half uur van de wedstrijd afstand van Valken'68 via Hisjan Rbli (2). Hoewel na die tijd de thuisclub goed weerstand bood en fysiek sterker was, veranderde de stand niet meer. Zelfs een straf schop was niet aan Vincent Zandbergen besteed. Kagia heeft dit weekeinde haar eerste punt in de oefense rie behaald. Dit is goed voor het zelfvertrouwen, temeer daar de Amsterdamse tegenstander Vlug en Vaardig uitkomt in de tweede klasse. Naast doelpun tenmakers Richard Trompert en Ferry Kortekaas liet vooral in- val-doelman Frenk Roubos zich van zijn beste zijde zien. Ondanks dat de Sleutels een slechte wedstrijd speelde won het wel van Oud-Sparta. Na mens de Leidenaars waren Gé Tegelaar en Marcel Groenendijk succesvol. 'Good Old' Wout Holverda doelpuntte namens de Spartanen. eigen doel dicht te spijkeren om zo misschien een punt te halen. „Ik wilde dat we op dezelfde manier zouden spelen als straks in de competitie. We hebben van deze nederlaag kunnen le- Den Bosch-Quick Boys 5-1 (3-0) 5. Jansen 1-0, 12. Peelen 2-0. 28. Van Nis- telron 3-0, 50. lansen 4-0. 52. Steen- Gösgens. Meulendijk, der Velden, Nistelrooy (Burg), Lapon der, Van Helmond. Jansen (Sinanaj). Peelen. Quick Boys: Ruwaard, Aandewiel. Van Dijk. Heeringa. Hans van der Plas, Har teveld (Leen van der Plas), laap van Duyn, Floor van Duyn. Steenvoorden. Schaap, Peter Kruit. Het was een echte gelijkspel wedstrijd." Maar het werd geen gelijk spel, het was een verloren partij geworden en daarmee is het be- keravontuur van FC Lisse na nog twee poulewedstrijden ver moedelijk voorbij. De eerste twee ploegen uit de poule gaan door naar de volgende ronde, en of FC Lisse daarbij zit is zeer de vraag. Winnen van de colle ga-amateurs uit Rozenburg moet morgen nog wel kunnen lukken („Wij willen thuis niets verliezen, daar moeten we on verslaanbaar zijn", zegt trainer Mark Wotte), een punt of twee afpakken van eredivisieclub Sparta is een groter probleem. „Het is jammer dat we hier geen punt hebben gepakt, maar ik put uit deze wedstrijd goede moed voor de competitie. Voor al in de tweede helft stond er een team op het veld dat voor elkaar wilde knokken", aldus Wotte. Scheidsrechter: Helmstrijd. Toeschou wers: 1200. Gele kaarten: Moens, Van de Heuvel, Van de Made. Been (Excel sior), Spruyt, Wajer. Ras (FC üsse). FC Lissé: Mokveld, Van Duivenbo de, Spruyt (Bunt), Van der Zwet, Pol man, Wajer, Hermes, Vermeulen, Ras. Wubben. Smakman (Iljohan) t Docos (rechts) kan niet voorkomen dat Dick Vasthouden of vastgehouden worden? FC-Lisse-aanvaller René Ras komt niet weg. FOTO LOEK ZUYDERDUIN Uit Vrienschap Saam heeft het Motorhuis-toernooi gewonnen. De organiserende vereniging kwam na een 3-0 zege op DO- COS tot een totaal van zes pun ten. Genoeg voor een eerste plaats. Het duel tegen de volge lingen van Wim Visser was er een van een gezapig gehalte. Het was Dick van der Heyden die de ruststand op 1-0 bracht. Het betere spel kwam in de tweede helft. Na een steekpassje van Marco Akerboom was het Jack Hons- beek die de 2-0 aantekende. Het mooiste doelpunt kwam op naam van Marco Akerboom. Vanaf de zestien meter schoot het 18-jarige talent het leder on berispelijk in (3-0). Door een 2- 2 remise tegen Lugdunum.be- landde Roodenburg op een tweede plek. Paul Pikaar en Marcel van den Burg maakten de doelpunten voor de Noord bewoners. Voor Lugdunum (dat derde werd) scoorden Ton de Rooy en Kees van Tongeren. Op het Alphense Boys-toer nooi moesten de gastheren en Noordwijk onderling uitvech ten wie als de derde plaats zou eindigen. De kustbewoners trokken aan het langste eind. Rene de Jong zette de AJphena- ren op voorsprong, maar doel punten van Fred Aboikoni en Patrick Scheurwater zorgden voor de Noordwijkse overwin ning. Overigens ging Marken er met de hoofdprijs van 1250 gul den vandoor. Rijnsburgse Boys nam het oefenduel tegen derdeklasser Jodan Boys te gemakzuchtig op en kreeg daardoor een verdien de 4-2 nederlaag aan de broek. De onderschatting aan Rijns burgse zijde leidde tot een 0-3 achterstand. Het was Ed Roos die met twee treffers, waarvan een strafschop, de marge terug bracht tot een. De magere 3-2 overwinning die ARC boekte tegen derde klasser CDW, wijt te Wim van Zwam aan de defensieve instel ling van de thuisclub. Alleen Walter van der Weiden, Rob Koster en Frank Bloemheuvel vonden het net. Toch leerde de Alphenaars wel wat van deze oefenwedstrijd. I Iet terugvallen op de buitenspelval blijkt na melijk niet meer zo'n betrouw bare tactiek nu de nieuwe spel regel is ingevoerd. S]C ging ten onder in de fina le van het DWO-toernooi in Zoetermeer. Na een 4-1 achter stand - doelpunt van Stefan Hulsebosch - kwamen de Noordwijkers dankzij treffers van Jos de Haas en Herman Ou de Veldhuis goed terug. Ben van Leeuwen schreef de nederlaag vooral toe aan de slechte scheidsrechter, die volgens de SJC-trainer de oorzaak was van een onnodig harde wedstrijd. Een penalty tien minuten voor het einde bracht Wippol- der op datzelfde toernooi naast LFC (za). De Leidenaren had den het beste van het spel, maar ondanks de kansen wisten ze slechts eenmaal doel te treffen. De goal van Dave van der Berg bleek niet genoeg te zijn, zodat de kanaries in het DWO-tocr- nooi op de laatste plaats eindig den.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17