Twijfels over kwaliteit brandweerladder Nederlands Drukkerij Bedrijf vertrekt niet uit Zoeterwoude Blauwe alg doorkruist poldercross Leiden Regio Verkeer moet weer letten op schoolgaande jeugd eimuidenaren eisen Verwijdering busbaan jn Dr. Stapenseastraat Regen overschaduwt braderie 'Boomkwekers moeten 'Vrienden' peilen wens om Kleine Oase open te houden meer samenwerken' hNDERDAG 18 AUGUSTUS 1994 15 chef hennyvan egmond, 071-356414. plv -chef hans koenekoop, 071-356429 EIMUIDEN MARIETA KROFT iewoners van de Dr. Stapen- eastraat in Leimuiden eisen at de busbaan voor hun wo- ing wordt verwijderd. In brie- en aan de gemeente Ja- obswoude wijzen ze er op dat baan er tot 1 januari 1994 rocht liggen. Daarna, zo luid- volgens de bewoners de af spraak van de gemeente met lusmaatschappij Centraal Ne erland, zou alles weer in ou- staat moeten worden terug- ;ebracht. nu toe is alleen het stuk msbaan tussen de garage van jentraal Nederland en de Dr. Itapenseastraat buiten ge- iruik gesteld. De familie Itraathof, een van de bezwaar- iakers, meent dat ook de ver- ireding van de bestaande weg |120 meter) ongedaan moet •orden gemaakt. Toen de usbaan enkele jaren geleden erd aangelegd, werd het be- effende deel van de Dr. Sta- ienseastraat van circa drie meter naar 4,5 meter verbreed. Via hun advocaat vraagt Straathof de gemeente om Centraal Nederland te dwin gen om de oude situatie weer te herstellen. De andere briefschrijver, fa milie Den Dekker, wijst er op dat het college van de toenma lige gemeente Leimuiden heeft toegezegd dat de klinker weg na opheffing van de bus baan weer in oude glorie zou worden hersteld. Nu dat niet gebeurt, eist zij extra schade vergoeding. Afspraken Volgens regiodirecteur S. Ko ning van de busmaatschappij, heeft Centraal Nederland aan de afspraken voldaan. ,,De af spraak met de gemeente was om alleen de doorsteek naar de Dr. Stapenseastraat te ver wijderen en niet om ook de weg zelf te versmallen." De bezwaarschriften worden vol gende week donderdag be handeld in de raadscommissie ruimtelijke ordening. Vliegen en andere hinderlijke insecten? CRI-CRI vangt ze Ze vliegen er gewoon in! Afdoend, milieuvriendelijk en veilig. schoondergang De Vrienden van de Kleine Oase onderzoeken hoeveel belang de inwoners van Leimuiden, Rijnsaterwoude en Bilderdam hechten aan het behoud van hun open-luchtzwembad. Deze groep vrijwilligers die strijdt voor het behoud van het in Lei muiden liggende bad, ver spreidt momenteel huis-aan- huis een enquêteformulier. Daarin wordt onder meer ge vraagd of de inwoners bereid zijn om meer geld te betalen voor het zwemabonnement en of ze vrijwilligerswerk willen verrichten. De circa 3000 vra genlijsten worden volgende week weer opgehaald. Dit na jaar beslist de gemeente of het zwembad dicht moet of kan blijven. De uitslag van de en quête kan volgens J. Boot, een van de vrienden, de gemeente helpen bij het maken van een juiste beslissing. De Vrienden van de Kleine Oase die nu ruim een jaar een club vormen, hebben intussen al allerlei initiatieven genomen om de kosten voor het zwem bad te drukken. Zo hebben on geveer 30 vrijwilligers de afgelo pen zes weken kassadiensten gedraaid. Verder brachten sponsors nog wat geld in het laatje. Als dank krijgen de vrij willigers en de sponsors zater dagochtend een ontbijt aange boden op het terrein van De Kleine Oase. De etenswaren zijn aangeboden door de plaatselij ke winkeliers. Ook het college van B en W is voor het ontbijt uitgenodigd. Het liefst een SieMatic keuken van Goedhart Bouwhuis Bezoek onze showroom met de meest komplete SieMatic presentatie van de hele regio. Goedhart Bouwhuis, Hoorn 126a (tegenover Avifauna), Alphen a/d Rijn, of maak een afspraak: tel. 01720-22100 90(j 'Wij gaan weer naar school', heilig Verkeer Nederland (WN) :et deze week bij invalswegen' in bijna alle gemeenten in de -eidse regio weer spandoeken neer met die tekst erop. De ac- bedoeld om automobilis ten er op te wijzen dat ze in het /erkeer rekening moeten hou- met schoolgaande kinde- nu de vakanties ten einde zijn. Volgens WN lopen vooral de kleintjes door hun speelse ge drag en hun onervarenheid ex tra risico's in het verkeer. Statis tieken wijzen uit dat ze met na me in de eerste weken van het schooljaar grote kans lopen om betrokken te raken bij een on geval. In veel gemeenten onder steunt de politie de actie van WN. Agenten delen met mede werking van een aantal kinde ren zonodig rode kaarten (een bekeuring) of een gele kaart (een waarschuwing) uit. De overname van tijdschriften- drukker Nederlands Drukkerij Bedrijf (NDB) in Zoeterwoude- Rijndijk cloor Brouwer Offset in Delft gaat niet door. Volgens di recteur A. Elfers van het NDB zijn de plannen na anderhalf jaar onderhandelen van tafel. Beide partijen konden het niet eens worden over de overname prijs en de manier van financie- In juni nog berichtten de derhandelaars dat de i bijna rond zou zijn en dat het NBD uit Zoeterwoude-Rijndijk zou vertrekken. De meeste werknemers hadden een plekje in Delft toebedeeld gekregen; zo'n twintig banen zouden ver dwijnen. Met de overname zou in Delft de op één na grootste tijdschriftendrukker zijn ont staan met ongeveer 300 werk nemers en een geschatte jaar omzet van ruim honderd mil joen. „Maar het is allemaal misge lopen. Wij gaan nu zelfstandig door en dat geldt ook voor Brouwer Offset", aldus diiec- teur Elfers. „We hebben met spijt in ons hart afscheid geno men van de plannen, maar we zijn niet met kwaaie koppen uit elkaar gegaan. We blijven goede collega's." Hoewel Elfers vanuit strate gisch oogpunt groot voorstan der is van een of ander samen werkingsverband - de Neder landse drukkers kampen met een grote overcapaciteit en daardooLJage marktpryzen - denkt hij niet binnenkort weer aan de onderhandelingstafel te gaan zitten. .„Het zou een beetje raar zijn, een maand nadat de onderhandelingen zijn afgebro ken, ineens de draad weer op pakken. We blijven voorlopig zelfstandig." De oinwonendeii-zeggerv in tussen bang te zijn in de toe komst hinder te zullen blijven houden van overlast. Zij klagen al geruime tijd over de uitstoot van het NDB. Volgens directeur A. Elfers zijn die zorgen niet te recht. „Op zich zijn we een heel schoon bedrijf, we houden ons aan alle regels. Maar het klopt dat we in verband met de ver scherpte milieu-wetgeving iets aan de uitstoot moeten doen. We hebben al maatregelen ge nomen door een emissie reduc tie installatie te bestellen. Voor het eind van het jaar wordt die geïnstalleerd en dan hebben de omwonenden geen reden meer tot-klagen." Vutokrakers aangehouden ÏPHEN den rijn De Alphense politie heeft gistermorgen twee ,annen aangehouden die worden verdacht van een autokraak in de Cauberg. Uit de auto werd een zogenoemde lifehammer jstolen. Getuigen zagen de twee Alphenaars - 27 en 30 jaar oud rond half acht op verdachte wijze bezig bij een auto in de paalstraat. Zij waarschuwden de politie. Tijdens het verhoor ileek dat zij ook de autokraak aan de Cauberg op hun geweten bjadden. nbraken in Hazerswoude ierswoude» Uit een loods van de provincie aan de Gemene- reg in Hazerswoude-Dorp is een compressor gestolen. De da- ers hebben een deur van het magazijn opengebroken. De in- raak is in de nacht van dinsdag op woensdag gepleegd. In de- elfde nacht sloeg het inbrekersgilde zijn slag in een pand aan Herman Gorterstraat aan de Rijndijk. Hier werd een aantal irobetaalkaarten gestolen. De voordeur van de woning werd pengebroken. Onderzoek TNO na ongeval in Hengelo De ladder waarmee een Hengelose brandweerman begin vorige maand een ongeluk heeft gehad, voldeed zeer waarschijnlijk niet aan een aantal wettelijke eisen. Dat blijkt uit onderzoek dat in opdracht van de Hengelose brandweer door de Nederlandse Organisatie voor Toege- past-Natuurwetenschappelijk Onderzoek (TNO) in Apel doorn is uitgevoerd. De schuifladder (2x20m), die door een bedrijf uit Zoeterwou de is gemaakt, heeft waarschijn lijk de overeenkomstig de Wa renwet nog toegestane belasting van 3.500 Newton - dat is onge veer 350 kg - niet kunnen door staan. De brandweerman maak te een val van zes meter toen de ladder knikte. TNO is tot de conclusie te ko men door een vergelijkbare schuifladder (2xl6m) van de Hengelose brandweer te te Deze ladder knikte al bij ee lasting van 2.750 Newton (ca 275 kg) waar 3.500 Newton gelijk moet zijn. De onderzoe kers merken op dat de veilig heidsmarge die bij het ontwerp van ladders moet worden toe gepast, is gebaseerd op de ver onderstelling dat slechts één persoon op een ladder gaat staan. Maar, staat in het onder zoeksrapport, een juist ontwor pen en gecontrueerde ladder zou een dergelijk grote veilig heidsmarge moeten hebben dat twee mensen op een ladder moeten kunnen staan. Op het moment dat de ladder knikte, stonden er twee brandweerlie den op. Directeur A. Peters van lad der- en steigerfabriek Centrum in Zoeterwoude vindt dat de ladder die op 2 juli brak, onei genlijk is gebruikt. „Op de lad der stonden twee personen die zwaarder waren dan de gemid delde Nederlander, inclusief zware bepakking. Dat is dus niet toegestaan. Dat zeg ik niet om de schoolmeester uit te hangen, maar de brandweer had moeten weten dat er niet meer dan één persoon op die ladder mocht. Als er toch twee mensen opstaan, worden er ri sico's genomen. Wij zijn geen bedrijf dat hobbyladders maakt." Dat de ladder waarmee TNO de test heeft gedaan niet aan de wettelijke eisen voldeed, bete kent volgens Peters niet dat de 2x20m-ladder ook niet deugde. „Als ik met een Opel een onge luk heb gehad, haal ik er toch ook geen Fort bij?" De Hengelose brandweer commandant S. Wevers was niet op de hoogte van richtlij nen die twee mensen op een ladder zouden verbieden. „Als je als brandweer ladders koopt die zijn goedgekeurd, neem je toch aan dat je er in ieder geval zonder gevaar met twee men sen op kunt. Het is toch gek dat als er iemand uit een brandend huis moet worden gered, dat dan eigenlijk niet mag?" Peters van de Zoeterwoudse ladderfa- briek heeft direct na het ongeval de brandweer opgeroepen ho gere eisen aan ladders te stellen. Brandweercommandant We vers heeft aangekondigd dat nu ook te zullen doen. Van de over gebleven ladders van de Henge lose brandweer wordt onder zocht of zij twee personen kun- De brandweerman die van de ladder viel, is daarbij ernstig aan een been gewond geraakt. Vol gens de gemeente Hengelo, die het TNO-rapport bekend maak te, kan de man zijn been waar schijnlijk nooit meer voor hon derd procent gebruiken. Over de financiële gevolgen en aan sprakelijkheden van dit ongeval konden geen mededelingen worden gedaan. )uizenden Eerwacht bij »g';ondelvaart in Dude Wetering luDE WETERING Duizenden bezoekers worden jaterdag 27 augustus weer op Ie Veer- en Kerkstraat in Oude Vetering verwacht voor de gon- (elvaart en andere activiteiten. |>e gondelvaartcommissie, die festiviteiten namens de Pro- ijiotievereniging Alkemade or- faniseert, heeft een programma samengesteld met activiteiten Janaf elf uur 's morgens tot half Waalf 's avonds. I Om elf uur is de start van de irakenbootraces ter hoogte van loot Beton. Om twaalf uur kun- 'len liefhebbers tegenover de tabobank bungy jumpen: met (lastiek aan de enkels van een ioogte van zestig meter naar ieneden suisen. De Nederlandse boomkwekers kunnen als het om de distribu tie en de promotie van hun pro- dukten gaat, nog veel leren van de kwekers van bloemen en bollen. Door op deze punten in tensiever. met elkaar samen te werken, kunnen de boomkwe kers nieuwe afzetmarkten aan boren en hun marktaandeel in het buitenland vergroten. Dat was de boodschap van VNO- voorzitter en ministerskandi daat A. Rinnooy Kan gister avond tijdens de opening van de vakbeurs voor de boomkwe kerij Plantarium in Hazerswou de. De oproep van Rinnooy Kan markeerde naast het begin van de vakbeurs ook de afsluiting van een dag lang praten over de toekomst van de Nederlandse boomkwekerij. Hoewel de sec tor goed draait en de export van bomen in waarde die van de Nederlandse bloembollen be gint te naderen, is de boomkwe kerij in verschillende opzichten nog vrij primitief. De kwekers leveren te veel bulkprodukten die wel goed zijn, maar niet op vallen in de massa. Er is nie mand die bij een tuincentrum specifiek naar Nederlandse bo men vraagt. Door het produce ren van meer bijzondere pro- dukten en het maken van recla me zou daar verandering in moeten komen, concludeerden de aanwezigen. De boomkwekerij moet daar naast ook naar andere manie ren zoeken om haar spullen aan de man te brengen. „Wat te denken bijvoorbeeld van een vaste vierkante meter boom- kwekerij-produkten in één of meer supermarktketens", vroeg Rinnooy Kan zich af. „Maar dan wel het hele jaar elke week een nieuw en buitengewoon aan trekkelijk assortiment met vol doende aanvoer. Met 20.000 verschillende boomkwekerij- produkten moet dat toch luk ken." De boomkwekerij-vakbeurs Plantarium op het International Trade Centre in Hazerswoude is vandaag en morgen geopend voor de handelaren en andere vakbroeders. Op zaterdag (van 9.00 tot 17.00 uur) en zondag (van 10.00 tot 17.00 uur) is de beurs ook open voor het pu bliek. De toegangsprijs bedraagt 10 gulden; kinderen en 65-plus- sers mogen voor 5 gulden naar binnen. Verweij directeur woningstichting Jacobswoude G. Verweij wordt directeur van de Woningstich ting Jacobswoude. De officiële benoeming gaat in op 1 januari 1995, de dag dat de privatisering van het gemeentelijk woningbedrijf haar beslag krijgt. Verweij is nu nog sectorhoofd financiën bij de ge meente Jacobswoude. Onder zijn verantwoorde lijkheid viel ook het woningbedrijf. Inmiddels is er ook een bestuur voor de wo ningstichting samengesteld- Voorzitter is P. Bou- ma uit Hoogmade. Hij was tijdens de vorige raadsperiode raadslid voor het CDA. G. Kuijs uit Leimuiden en R. Kaiser uit Woubrugge zijn res pectievelijk benoemd tot secretaris en penning meester. Behalve Verweij, gaan nog zeven andere ambtenaren van de gemeente Jacobswoude over naar woningstichting. De corporatie vestigt zich in het deze week leeggekomen gebouw van de technische dienst aan de Dr. Stapenseastraat in Leimuiden. Ver moedelijk trekken de personeelsleden eind okto ber in het pand. Volgens Verweij wordt de ko mende tijd nog gebruikt om onder meer een klachtencommissie, een huurdersbelangenvere niging en een Raad van Toezicht te formeren. In de Warmondse Gemeentehaven werden gisteren watermonsters genomen om de kwaliteit van het zwemwater te bepalen. De ziekmakende blauwe alg bleek nog royaal aanwezig en verhindert het doorgaan van de slopende Poldercross. foto loekzuijderd I Om twee uur begint de bra- perie en kan het publiek terecht In de feesttent aan de Plantage. Bewoners langs de Wetering lijn dan tevens druk bezig met Se versiering van hun gevels [oor de gevelversierwedstrijd, ivaarvan de jurering om half ne tten plaatsheeft. l'De gondelvaart begint 's ftvonds om half negen ter hoog- van café De Sport. Tegen half llf zijn alle boten op het Braas- emermeer en begint een vuur- verk. Doorfeesten kan daarna ïog op het Gondelbal in de eesttent. Daar worden ook de vinnaars bekendgemaakt van ie drakenbootrace, de gondel- /aart en de gevelversierwed- itrijd. warmond frank buurman De tweede Warmondse Polder cross, die komende vrijdag avond zou worden gehouden, gaat niet door. Het gevaar dat de deelnemers, die ook stukken zwemmen, kunnen worden be smet met blauwe of groene al gen is te groot. De Poldercross zal niet worden verzet naar 9 september, zoals aanvankelijk de bedoeling was, aangezien de situatie zich niet op korte ter mijn zal verbeteren. Organisator T. Vergeer van de Warmondse IJsclub nam giste ren in gezelschap van deskundi gen van het Hoogheemraad schap van Rijnland enkele wa termonsters uit de Warmondse gemeentehaven. Daaruit bleek later dat het water nog steeds niet te vertrouwen is. Afgelopen maandag werd door de provin cie het zwemmen nog steeds af geraden. „We nemen geen en kel risico. Dan liever geen Pol dercross. Misschien bedenken we nog een soort alternatief', stelde hij vast. De Poldercross gaat over een afstand van vijf kilometer. Rond Koudenhoorn worden ook stuk jes zwemmend afgelegd. De snelste deelnemers doen 25 mi nuten over de barre tocht, maar sommigen hebben er 45 minu ten voor nodig. De organisatie heeft nooit overwogen om het water te schrappen uit het par cours. „De deelnemers hebben zich al vaak al maanden voor bereid op deze tocht. Dan gaan wij er geen simpele loopwed strijd van maken", aldus Ver geer. woubrugge Een triest plaatje: slechts een handjevol mensen, gewapend met paraplu lijkt de braderie van Woubrugge te bezoeken. Toch is de organisatie niet ontevreden, zo bleek na afloop uit de reactie van groenteboer André Lubbe. „We hebben prima gedraaid, vooral tussen tien en drie." De afsluiting van de braderie door het plaatelijke fanfarekorps is niet doorgegaan. „Bij slecht weer zou worden uitgeweken naar de feest tent. Door omstandigheden is de tent er niet gekomen." foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15