Caravaneigenaars boos over optreden Duinrell Leiden Regio Langeraar weer in de ban van Oranjefeesten College Rijnwoude wil extra geld voor wegen Olifanten ontbijten op Noordplein Leiderdorpse jongeren laten legale hangplek links liggen Opeens is het N.B.W. voor u harde realiteit WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1994 Conflict over sanering stacaravans eindigt wellicht voor rechter Directeur graaf Van Zuylen van Nijevelt van attractiepark Duinrell in Wassenaar komt 'bij lange na' niet tegemoet aan de eisen van de gedupeerde eigenaars van stacara vans op zijn terrein. Dat zegt juridisch medewerker Schipper van het Nederlands Adviescentrum Kampeer ders (NACK). Op Duinrell moeten 120 stacaravans wijken voor vakantiehuisjes. maken voor vakantiehuisjes, zo geheten Duingalovvs. Eigenaars van vrij nieuwe caravans zou den een andere plek krijgen op Duinrell. Oudere caravans moesten worden opgeruimd. Inmiddels is Duinrell bezig met het keuren van caravans. Het lijkt erop dat zeker twintig caravans een andere plaats krij gen toegewezen. Zestig zijn af gekeurd omdat ze niet voldoen aan de eisen van welstand. De overige zijn twijfelgevallen, die nog nader bekeken moeten worden. De manier waarop Duinrell ..We willen nog steeds eerst proberen om door overleg tot een goede regeling komen al dus Schipper. Toch sluit hij niet uit dat de eigenaren uiteindelijk naar de rechter stappen. Schip per heeft inmiddels twee keer samen met de vereniging van stacaravan-eigenaren een on derhoud gehad met directeur Van Zuylen. De directie van Duinrell be sloot in mei dat ongeveer 120 van de 450 stacaravans voor 1 oktober 1995 plaats Volkstuinders grijpen dief oud ade Tuinders van een volkstuincomplex aan de Hofdijk laan in Oud Ade hebben gisteravond een 29-jarige man uit 's Gravendeel aangehouden. De man had kort daarvoor een min huisje opengebroken en daaruit groente, frisdrank en een hamer gestolen. Na een korte achtervolging werd de man gegrepen en overgedragen aan de politie. De politie trof op de provinciale weg de auto van de inbreker aan. Daarin lagen twee mannen te slapen. Omdat de auto was gestolen in Amsterdam werden deze twee mannen ook ingerekend en overgedragen aan de politie in Amsterdam. Geld en waardebonnen gestolen leiderdorp» Uit een opslagplaats van de gemeente Leiderdorp bij de heemtuin aan de Persant Snoepweg zijn in de nacht van maandag op dinsdag waardebonnen en geld gestolen. Een ruitje aan de achterzijde werd opengebroken. Diefstal uit auto Een radiocassetterecorder is gistermiddag gestolen uit een auto in de parkeergarage van de Winkelhof in Leider dorp. De auto is vermoedelijk met een valse sleutel geopend. Inbraak in kantoorruimte alphen aan den run» Vijfenveertig postzegels, een gereedschaps- muurthermostaat zijn gestolen uit een kantoorruim te aan de Wilhelminalaan in Alphen. De inbrekers kwamen het pand binnen door een raam open te breken. Flinke buit bij autokraak alphen aan den run Dieven hebben gisternacht een flinke slag geslagen bij een autokraak aan de Gravenstraat. Niet alleen de radiocassetterecorder werd uit de wagen verwijderd, ook namer ze een fototoestel, een videocamera met toebehoren en een fo totoestel mee. Spaarder bestolen van munten Een pot met vijftig munten van vijftig gulden is gistermiddag gestolen uit een huis aan de Essenlaan in Voor schoten. Tevens werden apothekerspotten met guldens, rijks daalders en vijfjes meegenomen. De daders braken een deur as de achterzijde open. De inbraak is gepleegd tussen half drie en Molenwerfstraat tijdelijk dicht alphen aan den run» De Molenwerfstraat in Alphen is vanaf mor gen ongeveer vier weken voor alle verkeer afgesloten. Het weg dek wordt in die periode opnieuw gestraat. Het verkeer wordt gedurende de werkzaamheden door middel van borden omge leid via het Raoul Wallenbergplein en de Laan der Continenten. De Langeraarse Oranjefeesten barsten donderdag 25 augustus weer los. De balonnenoptocht begint 's avonds om zeven uur. Muziekvereniging Arti et Reli- gioni begeleidt de deelnemers tijdens de tocht die op het par keerterrein aan het Landlustpad begint en op het feestterrein aan de Sportweg eindigt. Om zeven uur begint ook de voet balwedstrijd van Altior 1 tegen Aalsmeer 1 op het sportterrein van Altior. Vrijdag 26 augustus om half elf vertrekken de deelnemers aan de kinderoptocht van het terrein van de firma Lek, Lange- raarseweg 161, naar het feest terrein nabij het sportterrein van Altior. Voor de kinderen van 7 tot en met 13 jaar wordt een Kermis Speur- en Puzzeltocht op het kerkplein gehouden. De traditionele en spectaculaire beddenrace is 's avonds op het parcours rondom De Aarhoeve aan de Halkestraat. Aanvang kwart voor zeven. 's Avonds om elf uur wordt vuurwerk afgestoken op het ter rein van Altior. De kermiswie- lerronde begint zaterdag 27 au gustus om half elf. De kam pioenschappen voor 16 jaar en ouder vinden plaats op het par cours rondom De Aarhoeve aan de Halkestraat. 's Middags van af half twee wordt een volley baltoernooi gehouden op het sportterrein van Altior. Vier dagen lang is er kermis: donderdag vanaf 18.30 uur, vrij dag vanaf 10.30 uur, zaterdag vanaf 12 uui De afdeling Leiden van de Partij van de Arbeid houdt DONDERDAG 18 AUGUSTUS een extra ledenvergadering met als onderwerp: het regeerakkoord en de deelname van de PvdA aan net nieuwe kabinet. Deze vergadering gaat voor af aan het speciale partijcongres dat deze week wordt gehouden. Plaats: Antonius Zalencentrum, Lange Mare 43, aanvangstijd 20 uur. de beoordeling aanpakt, kan volgens Schipper niet door de beugel. ,,Een onafhankelijke in stantie. bijvoorbeeld de ANWB zou de caravans moeten beoor delen, niet Duinrell zelf', aldus Schipper. Hij baseert zich daar bij op voorwaarden van de Re- cron, een organisatie waarbij Duinrell is aangesloten. „Dat betekent dat Duinrell niet mag afwijken van de regels als dat in het nadeel is vai Directeur Van Zuylen geeft toe dat het tot dusver een vrij subjectieve beoordeling is ge weest. „Maar wij hebben de ANWB al gevraagd om ook eens naar de caravans te kijken. Als 'second opinion' vinden we dat prima. De ANWB heeft alleen nog geen antwoord gegeven." Van Zuylen blijft erbij dat Duin rell tolerant is. „Wij zijn niks verplicht. We mogen de jaar- gewoon beëindigen. Iedereen is lang van te voren van de plannen op de hoogte gesteld." Bepaalde 'schrijnende' gevallen hebben op Duinrell bovendien een streepje voor. „Dat zijn de mensen die voor de tweede keer moeten verkasssen, en de mensen die net een cara van hebben gekocht. Die krij gen of een nieuwe plek of een tegemoetkoming in de kosten." Mocht het tot een rechtszaak tegen Duinrell komen, dan moeten de eigenaren zelf voor de proceskosten opdraaien. De NACK vergoedt de kosten in dit geval niet. „Er zijn slechts 18 mensen lid, en de meeste zijn het pas geworden nadat de pro blemen op Duinrell bekend werden. Een brandend huis kun je ook niet verzekeren", aldus Schipper. De juridisch mede werker gaat het komend week einde met de eigenaren praten over de te nemen stappen. Voordat de leden Rijnwoudse keer op 30 augustus over het wegenonderhoud komen te spreken, gaan zij eerst een middagje op pad. Burge meester en wethouders heb ben voor de politici een rondrit georganiseerd langs de wegen die volgens hen snel moeten worden opge knapt. Een week daarvoor is er ook nog eens een informa tie-avond voor de inwoners van Rijnwoude. B en W doen er alles aan om de commis sieleden te bewegen een klei ne zes ton extra beschikbaar te stellen voor het onder houd van de wegen. Voor het wegenonderhoud is dit jaar twee miljoen gul den nodig. Dat is ongeveer gelijk aan het bedrag dat de Heidemij vorig jaar aan de gemeente had geadviseerd als jaarlijks budget. Maar het is ook bijna 600.000 gulden meer dan de gemeente voor dit doel in kas heeft. Burge meester en wethouders heb ben mede op aandrang van de gemeenteraad bij het op stellen van de begroting voor dit jaar zwaar gekort op het budget voor het wegenon derhoud. Van de geadviseer de 1,95 miljoen bleef niet meer dan een dikke miljoen over. Doordat er de afgelo pen jaren nog wat geld is blij ven liggen, is nu in totaal 1,4 miljoen beschikbaar. Voor de komende jaren kan worden gerekend op 1,1 miljoen. Verschillende raadsleden zouden graag nog wat verder korten op het wegenonder houd. Bij de bezuinigings voorstellen die zij vorig jaar indienden, scoorden de we gen erg hoog. Burgemeester en wethouders zullen daar om alles uit de kast moeten halen om de commissieleden over de streep te trekken. roelofarendsveenZwart zag het gisterochtend van kinderen en hun ouders op het Noordplein in Roelofarendsveen. ledereen wilde een glimp op vangen van de twee Afrikaanse olifanten Tonga en Tembo die kwamen ontbijten. Terwijl het Pools cir cusorkest een vrolijk deuntje speelde, aten de twee olifanten ongestoord van hun appels en wortelen. In een mum van tijd waren de emmers leeg. Het moet ook wel snel gaan, want ze eten per dag 200 kilo groenten, fruit, hooi en/of krachtvoer en daar naast drinken ze nog zo'n 300 liter water. Gelukkig voor de twee dieren, hadden sommige kinderen brood bij zich. Dat pakten de twee olifanten dan ook dankbaar aan. De schrik sloeg even toe onder het publiek toen er plotseling twee grote slangen uit een mand kwamen zetten. Gelukkig ging het maar om ongevaarlijke boa constrictors. Na de maaltijd zwaaiden de twee dieren de be zoekers vrolijk uit met een witte doek in hun slurf. Tonga en Tembo gingen weer terug naar de DOSR- velden, waar ze gisteren en vandaag in de circus tent moesten optreden. De twee olifanten horen bij het Berlijnse circus Aramannt. foto holvast/mark lamers Torenspits van kerk Leimuiden in slechte staat De torenspits van de Neder lands hervormde kerk in Lei muiden, gebouwd in 1806, ver keert in slechte staat. Er is hout zwam geconstateerd en als he heeft geregend, staat het watei in het portaal. B en W v< cobswoude stellen voor oi torentje te restaureren cobswoude is eigenaar. Inmiddels heeft architecten bureau Van der Sterre Peetoom BV uit Hoogmade de toren ge- inspecteerd. Het bureau liep te gen diverse mankementen aan Zo ontbreekt de druiplijst door het water rechtstreeks een weg vindt in de houtconstruc tie. Naden zijn met batuband dichtgeplakt om het water bui ten het stenen torenlichaam tt houden. Deze tijdelijke oplos sing is, aldus de architect, voldoende om te voorkomen dat toch lekkage ontstaat. Hier door is het hout in de toren stig aangetast. Het bureau doel diverse voorstellen ter verbete ring. Volgens dominee M. de Mild gaat het alleen om het torentje dat in slechte staat verkeert. Hei resterende deel van de kerk is volgens haar niet aangetast door houtrot en lekkages. Maandag praat de commissie algemeen bestuur en financiën over de restauratie van de t Kreken Wassenaar opnieuw bestraat Bewoners van de Pijlspitskreek en de Speerpuntkreek in Wasse naar moeten de komende drie; weken rekenen op enig onge mak. Parkeren voor de deur zal! moeilijk of zelfs onmogelijk zijn] omdat er bestatingswerkzaam- heden plaatshebben. Het gaat hier om werkzaamheden aan de rijbaan en parkeerstroken/vak ken tussen de nummers 20 tol en met 40 op de Pijlspitskreek en aan de Speerpuntkreek tus sen de huisnummers 19 en 39. De huidige noodbestrating, de zwarte keien, gaat eruit en maakt plaats voor rode stenen die de definitieve rijbaan moet vormen. De zwarte stenen wor den weer opnieuw gebruikt voor de aanleg en aanpassing van parkeervakken. Voor infor matie: 01751 - 22266. voorschoten De restauratie van de toren van de Voorschotense Dorpskerk is begonnen. De hervormde kerk aan het Kerkplein wordt momenteel in de steigers gezet. De restauratie wordt uitgevoerd in opdracht n de gemeente Voorschoten, die eigenares is van de toren. Restaurateur is aannemingsbedrijf Du Prie uit Leiden. Architect is LeidenaarT. Mulder. De restauratie van de toren, die dateert uit 1539 zal vijf maan- in beslag nemen. De kosten bedragen omstreeks een half miljoen gulden. foto hielco kuipers leiderdorp» jaap v Leiderdorpse jongeren laten de 'hangplek' in sportpark De Bloemerd links liggen. De laatste paar maanden zijn ze te vinden op het plein van basis school De Regenboog aan het Heelblaadjespad. Daarmee heeft het probleem zich ver plaatst. De groep hield zich tot voor kort op bij basisschool De Scha kel aan het Van Alphenplein. Schoolleiding en omwonenden klaagden over vernielingen, ver vuiling en lawaai. Uit gesprek- Archeon herhaalt moord op het meisje van Yde alphen aan den run» Rond het begin van onze jaar telling werd in het Drentse Yde een ongeveer 16-jarig meisje vermoord en in het veen gewor pen. Het betrof waarschijnlijk een rituele moord. Op zondag 21 augustus om 14.00 uur wordt het meisje van Yde, zoals het slachtoffer sinds haar ontdek king in 1897 wordt genoemd, voor de tweede maal vermoord. De moord vindt dit maal niet in het Drentse veen plaats, maar in het Alphense attractiepark Archeon. Over de vraag waarom het meisje werd vermoord doen verschillende verhalen de ron de. Onderzoekers bij Archeon hebben de verschillende moge lijkheden gereconstrueerd. Wat zondag wordt nagespeeld, is de meest betrouwbare reconstruc tie van wat zich 2000 jaar gele den in Drente moet hebben af gespeeld. Het veenlijk van het meisje van Yde is tentoongesteld in het Drents Museum in Assen. In dit museum is ook een reconstruc tie van haar gezicht te zien, dat dit jaar op wetenschappelijke wijze is gereconstrueerd. Enige tijd geleden kwam het meisje nog in het nieuws omdat er een 'look-alike-wedstrijd' was uitge schreven. ken tussen de jongeren en wel zijnswethouder Kerner (CDA) bleek dat de jongeren graag een eigen ontmoetingsplek (hang plek) wilden hebben. Het voet balveldje bij De Bloemerd had hun voorkeur. De gemeenteraad moet hier voor nog krediet beschikbaar stellen, maar de onderdelen die weinig kosten werden door de gemeente snel geplaatst en de struiken rondom het veldje wer den weggehaald. De zittingen en de schietmuur staan er ech ter verlaten bij. Navraag bij drie toevallige rondhangers leert dat de 'Schakelgroep' te vinden is op het plein van De Regenboog. Het blijkt dat dit plein de voor keur verdient vanwege de be schutte ligging. Zo'n 25 jonge ren drinken er bier en roken er een stickie. Bierblikjes liggen verspreid over het plein. In de afscheidingswand tussen het plein voor de grote en de kleine kinderen is een gat getrapt. Waarom ze niet naar De Bloe merd gaan? „We trekken daar veel te veel bekijks", zegt Vin cent. Hij begrijpt niet waarom de struiken daar zijn wegge haald. „En die twee bankjes die er staan zijn lang niet genoeg. We zijn soms wel met een groep van veertig. Op het gras zitten kun je wel vergeten door de hondenpoep." Als de gemeen teraad besluit om geld te beste den aan een hok komt het nog wel goed volgens de jongeren. En dat mag best een kale loods zijn. Als ze maar een eigen on derkomen hebben. Voorlopig kiezen ze echter voor het plein van De Regenboog. „We zijn hier niemand tot last", vindt Rachel. „De huizen staan vrij ver van het plein af." Toch zou den de jongeren er snel in de problemen kunnen komen. Als straks de zomervakantie voorbij is, zal de schoolleiding onge twijfeld van zich laten horen. Inmiddels is de politie ook al op bezoek geweest en heeft gesom meerd het plein op U zit al jaren in het zakenleven en u hebt heel wat contracten ondertekend. Of niet, omdat u - ook na stug onderhandelen - geen overeenstemming kon bereiken. U stond perplex toen u onlangs een schadevordering ontving hoewel er zelfs van een concept-contract nog geen sprake was. Ieder z'n vak. Teekens Advokaten weet dat u door de werking van het Nieuw Burgerlijk Wetboek onverwacht vroeg gebonden kunt raken. Vandaar dat wij u tijdens onderhandelingen over contracten graag bijstaan. Daarna adviseren wij u over sluitende formuleringen. TEEKENS ADVOKATEN al 50 jaar thuis in het recht lid Lawspan International, een associatie van advokaten in de EU Leiderdorp Karolusgulden 32-38, postbus 118, 2350 AC, Iel 071 - 41 30 21fax 071 - 41 06 84 Leiden Haagse Schouwweg 8E, 2332 KG, Iel. 071 - 32 27 38, fax 071 - 32 14 21

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 14