Fusie kan Regenboog nog redden Teraarders bereid Wapata te helpen Leiden Regio Bejaardenoord afgeschermd van lawaai Voorschoten verwacht veel van jumelage met Litouws Druskininkai SP voert aetie voor behoud De Hoorn 1INSDAG 16 AUGUSTUS 1994 Zakkenroller slaat slag roelofarendsveenEen 69-jarige vrouw uit Oude Wetering is gistermiddag beroofd door een zakkenroller. De vrouw merkte dat haar portemonnee was verdwenen toen zij wilde afrekenen in een supermarkt aan het Noordplein in Roelofarendsveen. In de beurs zaten 120 gulden en diverse pasjes. Verlichting van wagen gestolen hqogmade/hazerswoudeEen aanhangwagentje, dat stond ge parkeerd bij Ofwegen in Hoogmade, is ontdaan van alle verlich ting. De eigenaar bemerkte de diefstal gisterochtend. Een vrachtwagen, die geparkeerd stond aan de Hogeveenseweg in Hazerswoude-dorp is bezocht door een autokraker. Deze nam, nadat hij het linkerportier had opengebroken, een autotelefoon en wisselgeld mee. Flinke buit bij inbraak in auto phen aan den run» Een autokraker sloeg gisteren in de Alphen- Gravenstraat de slag van zijn leven. Uit een wagen nam hij n radiocasetterecorder, een videocamera gulden, een fototoestel van 350 gulden en tv brillen n r waarde va s Ray Ban z 1900 Aan de haal met hangertje alphen aan den rijn» Bij een inbraak in een woning aan de Eve naar in Alphen aan den Rijn zijn gistermiddag een onbekend geldbedrag en een gouden hangertje gestolen. De inbreker for ceerde een raam aan de achterzijde en doorzocht het hele huis. Bij de naastgelegen woning werd een poging ondernomen om de schuifpui open te breken. Die poging mislukte echter. Auto's opengebroken in Oegstgeest oegstgeest Twee auto's zijn in de nacht van zondag op maan dag opengebroken in de Clinckenburgh in Oegstgeest. Bij een kraak werd een zonnebril van 450 gulden gestolen en bij de an dere een radiocassetterecorder. Flipperkast gekraakt oegstgeest Een flipperkast in een pand aan de Oude Rijnsbur- gerweg in Oegstgeest is in de nacht van zondag op maandag opengebroken. De inhoud is niet bekend. Inbrekers vernielden een ruit om binnen te komen. Fietser rijdt oude vrouw omver voorschoten Een 80-jarige vrouw uit Voorschoten is gisteren met een hersenschudding opgenomen in het Academisch Zie kenhuis Leiden nadat ze in haar woonplaats omver was gereden door een 16-jarige fietser. De jongen reed door een brar bij de Zernikelaan en kon de vrouw, die daar wandelde, wijken. Sluiting bedreigt school Nieuwe Wetering De kans dat basisschool De Regenboog in Nieuwe Wete ring over twee jaar wordt opgeheven, wordt groter. B en W van Alkemade zijn niet bereid om de gemeente te splitsen in een dicht- en een dunbevolkt deel. Weliswaar zou een splitsing de redding voor de Regenboog zijn, het zou echter de ondergang voor drie andere basisscholen in Roelofarendsveen en Oude Wetering betekenen. einde betekenen voor de basis scholen De Wegwijzer (119 leer lingen), de St. Jozefschool (129 leerlingen) en de Sint Gerardus (164 leerlingen). De gemeente Alkemade vindt dat te ver gaan. Om opheffing van de Nieuwe Weteringse basisschool te voor komen stelt het college voor om samen te gaan werken met de andere christelijke school in de gemeente: De Wegwijzer. Deze samenwerking zou ook in het belang zijn van de Wegwijzer omdat de school ook de ophef fingsnorm van 115 nadert. Di recteur Ravelli: „Gesprekken hierover zullen worden voortge- „Heel jammer, maar ik had het wel verwacht", reageert direc teur R. Ravelli van de 67 leerlin gen tellende Regenboog. „We hebben het in ieder geval ge probeerd." De Regenboog had het verzoek bij de gemeente in gediend om het gebied te split sen omdat de school dan zelf in het dunbevolkte deel zou vallen. Daar zou een lagere opheffings norm van 50 leerlingen in plaats van de 115 voor heel Alkemade Het gevolg is wel dat vt dichtbevolkte deel de noi worden opgetrokken va naar 174 leerlingen. Dat z r het voorschoten De geluidsschermen langs de spoorbaan Leiden-Den Haag nabij humanistisch bejaardenoord 't Hofflants Huys in Voorschoten zijn in aanbouw. De schermen (bij station De Vink) moeten straks het geluid van de treinen op de verdubbelde spoorlijn tegenhouden. Vooral de bovenste verdiepingen van het bejaardenhuis hebben last van het treingeluid. Momenteel overigens niet, omdat de hopen zand die zijn neer gelegd voor de werkzaamheden als toevallige geluidswal dienen. Er worden ook voorzieningen aan het bejaardenhuis getroffen om de geluids overlast te beperken. In 1995 zijn die gereed zijn. foto henke De bouw van een nieuw pand en de renovatie van het be staande gebouw van verpleeg huis Leythenrode in Leiderdorp kunnen nog altijd niet begin nen. Directeur H. de Kleine zit nog steeds te wachten op defi nitieve goedkeuring van de bouwplannen. „Het college van ziekenhuisvoorzieningen moet nog advies uitbrengen aan het Leythenrode wacht nog altijd op goedkeuring bouwplannen ministerie. Die procedure geldt nu eenmaal voor alle bouw plannen van ziekenhuizen en verpleeghuizen." De directeur hoopt in september of oktober het groene licht te krijgen. Vol gens hem kan de bouw dan vrij wel direct beginnen. Naar ver wachting is met hele project on geveer twee jaar gemoeid. Dit voorjaar had de eerste paal de grond in moeten gaan voor nieuwe gebouwen die te gen het huidige pand worden aangebouwd: het eerste onder deel van het project. Dat bleek echter een beetje te optimis tisch gedacht. Voor de nieuw bouw moet het gebouw van fy siotherapie aan de achterzijde tegen de vlakte. Als de nieuw bouw klaar is, begint een om vangrijke renovatie van het hui dige complex. Daarbij moet het verpleeghuis worden ontruimd. Het plan is om de 160 bewoners onder te brengen in portoca- bins op de parkeerplaats. voorschoten De Kreek tot moderne huizen verbouwd zwammerdam» Gebouw De Kreek, het zieken huis met slaapzalen op het ter rein van de Hooge Burch in Zwammerdam, is verbouwd tot moderne huizen. De Kreek is afdelinger i het Er t i 43 die lichamelijk geestelijk gehandicapt zijn. De verbouwing nam ongeveer een jaar in beslag. De meeste bewoners beschikken nu over twee keer zoveel ruimte. Ook is er voor bijna iedereen een eigen kamer. Het complex bestaat uit vier woningen, waarin ruimte voor tien tot dertien bewoners. In de huiskamer is ruimte voor alle rolstoelen, twee grote lig- boxen en een verrijdbare tilin- stallatie. Aan de huiskamer grenst een open keuken. Verder heeft elke woning een badka mer met eveneens een tilinstal- latie, een grote ontmoetings ruimte, slaapkamers en een kantoortje. Gedurende de werkzaamhe den werden de bewoners on dergebracht in een noodvoor ziening. De gerenoveerde ge bouwen van De Kreek worden op vrijdag 2 september officieel geopen. Karaoke en curiosa in kern Woubrugge woubrugge Help ons uit de brand! Duidelij ker kan de oproep van Waterp advinders Ter Aar (Wapata) niet zijn. Vrijdag 2 augustus ging het pand van de scoutingvereniging aan de Westkanaalweg in vlam men op. Hoewel de oorzaak nog niet bekend is, zijn er aanwij zingen dat er sprake is van brandstichting. De oproep om hulp van Wa pata is aangeslagen in het dorp. „We hebben al veel reacties ge had van mensen die geld willen storten of willen helpen als we weer een nieuw pand gaan bou wen", vertelt Sven van Heijnin- gen, leider en pr-man van de vereniging. „Die steun doet ons Circa 70 kraampjes staan mor gen tussen half elf en half acht op de jaarlijkse braderie in het centrum van Woubrugge. Er zijn onder meer een curiosa- markt en een karaokeshow. Ook wordt een loterij gehouden. De hoofdprijs is een weekeinde naar Engeland ter waarde van 500 gulden. Een kinderspekta- kelshow wordt morgenmiddag vanaf 12 uur op het Batehof ge houden. De shows beginnen op ieder uur tot vijf uur en duren steeds een half uur. De toegang voor kinderen is gratis. Het Fan farekorps Woubrugge Sluit de braderie om half acht af met een concert op het Batehof. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de feesttent naast de brug. De brand was een behoorlijke tegenslag voor de 20 jaar oude vereniging. „Het pand was bijna geheel opgeknapt, na een ver bouwing van maanden. Er was een nieuw dak gelegd en een opslagruimte en botenloods aangebouwd. Dan komt een dergelijke tegenslag hard aan", aldus Van Heijningen. „Vooral ook omdat het pand zoveel emotionele waarde heeft. Vanaf het begin in 1974 zitten we daar met onze vereniging." De uitbreiding was mogelijk dank zij een subsidie van de ge meente en veel zelfwerkzaam heid. Alleen de uitbreiding heeft al enkele tienduizenden gul dens gekost. In totaal bedraagt de schade volgens Van Heijnin gen ruim 100.000 gulden. De vereniging was tegen brand ver zekerd. De brand betekent niet dat de 150 leden en 30 vrijwilligers - niet alleen zeeverkenners, maar alle speltakken van scouting zijn De stedenband van Voorscho ten met Druskininkai in Litou wen krijgt deze week officieel zijn beslag. Burgemeester P. Cannegieter en voorzitter P. van de Lint van de Stichting Voor- schoten-Oost-Europa onderte kenen donderdag een overeen komst over de uitwisseling, zal onder meer worden vastge legd dat dat de gemeente jaar lijks 20.000 gulden subsidie zal geven. Het eerste jaar bedraagt de subsidie zelfs 30.000 gulden. Enkele Litouwse groenambte- naren, hier al aanwezig in het kader van de uitwisseling, zijn bij de ondertekening. Van 25 tot 28 augustus be zoekt. een delegatie van de ge meente Voorschoten Druskinin kai. Tijdens dat eerste officiële bezoek'wordt bekeken wat voor mogelijkheden er zijn. „Het wordt geen vakantiereisje. We zullen het druk krijgen met het pionierswerk", stelt Van de Lint, die samen met de burgemeester en nog zestien andere Voor schotenaren op verkenning gaat in de centraal in Litouwen gele gen kersverse zusterplaats. Er gaan onder meer mensen van de hengelsportvereniging en de Rabobank mee. De Voorscho- tense delegatie logeert niet bij gastgezinnen, maar wordt on dergebracht in een hotel. „We zitten met het probleem dat er een behoorlijk welvaartsverschil is. Maar we zullen er alles aan doen om er geen uitwisseling van te maken die in het teken staat van hulp aan Litouwen. De Litouwers zijn trots en zou den ook geen hulp willen ac cepteren. Overigens hebben we, toen we voor Druskininkai ko zen, er ook zorgvuldig op gelet dat een gelijkwaardige uitwisse ling mogelijk zou zijn. Druski ninkai vertoont overeenkom sten met Voorschoten. Er wo nen 22.000 mensen, ongeveer net zoveel als in Voorschoten", vertelt Van de Lint. Volgens de voorzitter van de Stichting Voorschoten-Oost-Eu- ropa heeft de Litouwse plaats ook veel te bieden. „Het is een schone, mooie streek. Druski ninkai heeft tevens een kuur oord en biedt veel mogelijkhe den tot recreatie, waaronder sportvissen. Er wordt veel met hout gedaan: zo bloeit de hout snijkunst." De uitwisseling zal culturele, economische en soci ale aspecten kennen. De kruis bestuiving zal wederzijds tot verrijking leiden, zo luidt de overtuiging. „Maar dan moeten beide partijen er ook wel zin in hebben. Wij denken dat dat ze ker het geval is. De hengelsport vereniging is bijvoorbeeld van plan een aparte busreis naar Li touwen te maken, omdat de mogelijkheden om te vissen er zo gunstig zijn", aldus Van de Lint. De taal zal naar verwach ting geen problemen opleveren, omdat veel Litouwers de Engel se taal machtig zijn. Met de bouw van een nieuw bad is ongeveer 17 miljoen gul den gemoeid. De socialisten Sirene Een 20-jarige Lissenaar reed in mei vorig jaar om één uur 's nachts over de Katwijkse Zee straat. Hij had een beetje haast en de auto voor hem reed wel erg langzaam. Toen bedacht hij zich dat hij nog een mooie (ver boden) sirene bij zich had. Zo'n échte met meervoudige tonen. Net zo één als de brandweer, de politie en de ambulancedienst gebruiken. Zo'n echte stoere.. Hij liet de sirene even flink loei en. Dan zou die slome wel schrikken en zijn gaspedaal een beetje indrukken. Maar dat pak te een beetje anders uit. In de auto voor hem zat een politie agent. De Lissenaar werd dan ook meteen aangehouden en zijn sirene werd afgepakt. Gisteren werd zijn zaak behan deld bij de Leidse kantonrech ter. Hij had de zaak laten voor komen omdat hij de sirene graag terug wilde. „Die sirene is van mijn oom en ik wil dat ding graag aan hem teruggeven", zo NAGERECHT verklaarde hij. Maar kanton rechter Van Leeuwen vond dat niet zo'n goed idee. „Als wij dat ding aan u teruggeven, dan gaat u hem zeker ook weer gebrui ken. Dan begint het gedonder opnieuw." De kantonrechter was het dan ook helemaal eens met de eis van officier van justitie Gerard: verbeurdverklaring van de sire ne en een boete van tweehon derd gulden. „De bewoners van de Zeestraat schrokken zich na tuurlijk kapot toen ze die sirene hoorden", zo zei hij. „Dat is heël hinderlijk voor die mensen geweest en daar moet u flink voor gestraft worden. Verschil Het verschil tussen een eerste en een tweede klas coupé van een trein: ruimere stoelen met een zachtere bekleding, meer gers een duidelijk verschil. Maar voor een 25-jarige Amsterdam mer was dat niet zo duidelijk. Hij moest gisteren bij de Leidse kantonrechter dan ook voorko men voor het rijden zonder gel dig vervoersbewijs - hij zat eer ste klas met een tweede klas kaartje - én het opgeven van een valse naam. „Ik zie geen verschil tussen eer ste en tweede klas, hoe moet ik dat nou zien? Het was overal druk in de trein dus ik ben ge woon maar ergens gaan zitten." Daar kon kantonrechter Van Leeuwen nog wel een beetje be grip voor opbrengen, maar waarom was hij dan zo flauw geweest een valse naam op te geven toen de conducteur hem betrapte? „Dat is wel zo kinder achtig, dan zetje meteen het hele justitiële systeem in wer king en dat kost zoveel tijd en geld. En dat allemaal voor een valse naam." De Amsterdam mer had er geen excuus voor. De officier was het helemaal met de kantonrechter eens. „Het opgeven van een valse naam wordt heel hoog opgeno men door justitie", zei zij. „We zijn dan allemaal voor niks aan het werk. Bovendien heeft u een acceptgiro toegestuurd gekre gen voor een boete van 75 gul den en die heeft u nooit be taald. Daardoor is nog meer werk verricht voor een zaak die heel gemakkelijk afgehandeld kon worden." Zij eiste een geld boete van 105 gulden. Volgens de jongen was hij pas geleden verhuisd en had hij daarom nooit een acceptgiro gekregen. Daar wilde de kan tonrechter wel rekening mee houden en hij veroordeelde de Amsterdammer alsnog tot een boete van 75 gulden. Maar wel een hoop werk voor niks hoor", zo voegde hij er nog aan toe. De fractie van de Socialistische Partij (SP) in Alphen aan den Rijn houdt donderdag 18 au gustus een demonstratie voor behoud van zwembad De Hoorn. De SP is fel tegen de plannen om op de plek van De Hoorn een nieuw combi-bad te bouwen. Dat zou betekenen dat het grote diepe buitenbad plaats moet maken voor een ondiep en veel kleiner bad, de duikplanken weg moeten en het grootste deel van de velden ver dwijnen. vatie van het huidige bad. „Dan kan Alphen zijn bad voor jaren behouden." Openluchtbaden zijn onmisbaar, aldus de SP. „Vooral voor zwemmers voor wie de hoge temperaturen en atmosfeer van de overdekte ba den een bedreiging voor de ge zondheid vormen." De demon stratie, die valt op de laatste dag van de zwemvierdaagse, is ge pland tussen 19 en 20 uur. Shoarmazaak bezocht door inbrekers voorschoten Wat wisselgeld, het geld uit de gokkasten en een kleine hoe veelheid chocolade vormden in de nacht van zondag op maan dag de buit van een inbraak in een shoarmazaak aan de Voor straat in Voorschoten. De inbre kers kwamen binnen door een raam op de eerste etage open te breken. VRIJE TIJD Computercursus De werkgroep Vrouwen in de Stevenshof begint op dinsdag 6 september met een computer cursus met het tekstverwer kingsprogramma WP 5.1. De cursus is bedoeld voor vrouvyen mèt en zonder computererva ring. Er zijn 12 bijeenkomsten op dinsdagochtend van 9.15 tot 11.15 uur in buurthuis de Pan- crat aan de Middelstegracht 85 in Leiden. Kosten 140 gulden, met Sleutelpas 105 gulden. Op gave bij buurthuis Stevenshof, Trix Terwindtstraat 5, Leiden. Tel. 312651. bij Wapata vertegenwoordigd - op straat staan. „Na de vakantie hebben we tijdelijk vervangen de ruimte, zodat alle activiteiten gewoon kunnen doorgaan. Dat was onze eerste zorg", merkt de Wapata-man op. Het bestuur van de vereniging wil snel aan de slag voor nieuw bouw. De grond waarop het to taal afgebrande gebouw stond is eigendom van de gemeente Ter Aar. „Er wordt met de gemeente gesproken over de mogelijkhe den om een nieuw pand te bou wen. Vandaar ook dat we een oproep om hulp hebben ge daan." Degenen die Wapata een handje wallen toesteken of fi nancieel willen steunen kunnen zich opgeven bij Hanneke Da- velaar, telefoon 01725-74475. Scouts van Wapata bij de spullen die niet ten prooi vielen aan de vlammen. Als alles n

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15