Middeldorp in goede doen Jack Manuputty vechtend tenonder P h Zandvoort blijft buiten play-offs Alphians is op weg naar titel i Sport De Freitas naar Wanderers Jolanda Mens verliest in tweede ronde Leidsch Dagblad Tennis Circuit1^ Rabobank 9 T Titel voor Jasper de Regf Smit, Markink en Verwijst kampioen; Cricketers uitgeblust MAANDAG 15 AUGUSTUS 1994 t Vaste klant Amstelpark en het met veel geld gesteunde Zand voort hebben zich niet voor de play-offs van de eredivisie ten nis weten te plaatsen. De Am sterdamse club kwam zaterdag in de zesde ronde tegen buur man Popeye niet verder dan 3-3 en had vervolgens niet genoeg aan 4-2 tegen het al gedegra deerde Z'67. Zandvoort, met Brenda Schultz als tegenvallen de coryfee, werkte zich met twee keer 4-2 (tegen Z'67 en Popeye) uit de degradatiezone, maar kon de slechte resultaten uit de beginfase van de compe titie niet meer uitwissen. Amstelpark kwam nu een punt te kort op Thor RW, dat in het weekeinde twee overwin ningen van 4-2 boekte en als vierde in de eindstand De Ma nege, De Metselaars en Popeye naar de play-offs volgde. De slotfase om de nationale titel is het komende weekeinde op de banen van titelverdediger Popeye. Met Z'67 Groenekan. De Manege uit Apeldoorn geldt lichtjes als favoriet voor het kampioenschap. Ondanks twee nederlagen eindigde de club van de coaches Auke Dijk stra en Hans Schmidt op de eer ste plaats. Dit weekeinde werd de Belgische aanwinst Els Cal- lens met een lichte blessure aan de kant gehouden. Mede daar door wist De Metselaars op de Veluwe met 4-2 te winnen. Zon dag herstelde De Manege zich met een maximale zege (6-0) op Groenekan, dat de met een armblessure tobbende Roe- nign Ruxandra Dragomir da- degradeerde werk. Thor Rood Wit, steunend op eigen kweek en de Argentijnse gastspeler Daniel Orsanic, werd knap vierde door zowel Groene kan als De Metselaars met 4-2 terug te wijzen. In de Haagse derby zorgden Seda Noorlan- der, Eva Haslinghuis, Martijn Belgraver en het mannendubbel Orsanic/Van de Berg voor de punten. Orsanic verloor in het enkelspel van Joost Winnink. De kopman van de Metselaars bleef hierdoor Qngeslagen. De Spanjaard Carlos Costa heeft gisteren zijn tweede van het jaar gewonnen. De nummer 21 van de wereld bleef in de finale van het met 540.000 gulden gêdoteerde t San Marino de Duitser Olivier Gross met 6-1 6-3 de baas. Gross, die de eindstrijd bereikte dankzij een overwinning op de als achtste geplaatste Filippini, stelde gisteren teleur. De mondiale nummer 129 bezorg de Carlos Costa nog geen uur De 26-jarige Spanjaard viel na de toernooizege in Estoril en de finaleplaats in Barcelona terug in de anonimiteit. Zijn landge noten Bruguera en Berasategui eisten de aandacht voor zich op. Bruguera, eerste geplaatst in San Marino, maakte afgelopen week een vermoeide indruk en ging net als de nummer twee van de plaatsingslijst, Magnus Larsson, vroegtijdig onderuit. Daarmee was de weg vrij voor de nummer drie, die in San Ma rino voor de zesde keer in zijn loopbaan de hoofdprijs voor zich opeiste. Oscar Middeldorp (5) leverde in Zandvoort zijn beste seizoenprestatie. FOTO UNITED PHOTOS DE BOER Fabian de Freitas vertrekt naar Engeland. De aanvaller, die de afge lopen vier jaar bij Volendam onder contract stond, heeft bij de En gelse, eerste-divisionist Bolton Wanderers een verbintenis voor drie seizoenen ondertekend. Met de transfer zou een bedrag van iets minder dan een miljoen gulden zijn gemoeid. Trainer Wim Rijsber- gen reageerde niet blij op het vertrek van de 22-jarige aanvaller. Vlak voor de start van de competitie telt zijn toch al krappe selectie na het vertrek van De Freitas nog vier aanvallers. Twee van hen, Bond en Opdam, zijn geblesseerd. „Over deze transfer is het laatste woord nog niet gezegd", liet Rijsbergen weten. Jammer dat er maar 2000 bezoekers waren op het Circuit Park Zandvoort. Maar zij hebben kunnen zien, hoe Oscar Middeldorp zijn beste sei zoensprestatie leverde in de strijd om de Euro Cup Formule Renault. Ei genlijk had deze race verreden moe ten worden tijdens de Masters, vori ge week. Maar dit programma was zo vol, dat men besloot uit te wijken naar de races voor de Duitse ADAC Noorzee Cup. ZANDVOORT WIM DE GROOD AUTOSPORTMEDEWERKER De Hemcar-rijder uit Woubrugge had een wereldstart. Mogelijk was hij duidelijk geïn spireerd door de fantastische prestatie van Jos Verstappen in Hongarije. Toen hij op de grid stond te wachten verscheen op het sco rebord de mededeling van Verstappen's derde plaats. Tijdens de training had hij een vijfde startplaats véroverd. Een prestatie waar Middeldorp best tevreden mee was. „Ik heb net even te veel overstuur, waar door ik niet vol de bochten in kan. Ik krijg het er niet uit." was zijn reactie vóór de start. De Brit James Seccombe ging als eer ste uit de startblokken, in zijn staartvleugels gevolgd door de Duitser Tïmo Kluck. „Ik had al gauw in de gaten, dat ik die twee niet kon bijbenen, dus daar heb ik me niet meer om bekommerd." In zijn Alpa 94 van het Peka Racingteam had de Woubruggenaar als derde in de race zijn handen vol aan zijn naaste belagers, de Spanjaard Jiminez Bur- gueno en de Belg Jean Francois Hemroulle. Gedurende de volle 26 ronden tellende race moest Middeldorp constant in zijn spiegels kijken wat die twee achter hen uit haalden. Vooral de Spanjaard beschikte over meer rechtelijnssnelheid dan Oscar Middeldorp die vooral op het rechte eind alles uit de kast moest halen om hem voor te blijven. In de 22e ronde probeerde de Spanjaard binnendoor te komen in de Tar- zanbocht. „Bekijk het maar", verklaarde Middeldorp na de race. „Die derde plek is voor mij." Hij zette zijn wagen tegen die van Bur- gueno. Van deze schermutseling profiteer de Hemroulle die door deze actie opschoof naar de vierde plek. In de laatste ronde kreeg Middeldorp nog te maken met de Belg die in een alles-of-niks-poging zijn wa gen tegen die van de Woubruggenaar zette. Uiteindelijk finishte hij als derde, zijn beste prestatie van dit seizoen. „Het werd een keer tijd", zei hij, terwijl hij handen en wangen te kort kwam om de felicitaties te incasseren. De Brit James Matthews die in Zandvoort niet aan de start verscheen blijft leider van het klassement met 148 punten. Middeldorp staat zesde met 52 punten, waarmee hij de beste Nederlander is. De laatste race vindt plaats eind oktober in Spanje. CIRCUIT IN CIJFERS yan Weeren troeft publiekslieveling bij Rijnkanters af HEB1. J. de Regt - M. van Rijn 6-4, 6-3, Wissink 6-3, 6-0. Finale: Smit - Kruit 6- 6-2, E. van Dam - M. Loos 6-3. 6-4. Fi nale: M. ten Berge - E. van Dam 6-3, 6- 2 DEC2.S. Klint-M.Willems3-6.6-4. 6-4, M. van Keulen - S. Berghout 6-4, 5. Geerlmgs - E. de Vries 6-0, 6-4. Fir Ie: Burger - Geerlings 6-4, 6-1. DEB2: Y. van Hensbergen - Y. van Dam 6-1,6- 2, P Kersberger - M. Halenbeek 6-3. 6- 2. Finale: P. Kersberger - Y. Hensbergen 6-4. 3-6. 7-5 HDB1 Vraken/De Boer - Nagtegeller/Hartwijk 6-2, 6-4, Swart- A/ink - Van der Vlugt/Kortleve 6-2, 2-6, 7-6. Finale: Swart/Vink - Vreken/De Boer 6-3, 3-6, 6-3. HEC2: D. van der Doe - Beckers 6-4. 4-6, 6 van Zuylen 6-3. 6-4. Doe - Van Zuylen 4-6, 6-0, 7-6. HDC1: Geerlmgs/Kleian - Beckers/Beckers 7-5, 6-1, Rusman/Warmerdam - Kwaaitaal- Beyen 6-2, 6-4. Finale: Geerhngs- /Kleian - Rusman/Warmerdam 7-6, 6-2. uien/Bekkers - Griekspoor- /Schut 7-5, 6-3. Finale: Veeman/Van Leuven - Willems/Beyen 6-3, 6-3. HDC130+: Hoekstra/Ypes - Jansma/Wil- lems 6-2, 6-4. Tytse/Dee - Kies/Schuth wo.. Hoekstra/Ypes - Tytse/Dee 6-3, 4- 6. 7-6. DDC Boelee/K.eboom - Lief- oroer/Gieskes 6-7, 6-3, 6-3. Leeman- /Van Bemmel - Griekspoor/Kusano 6-4, 6-3. Finale; Leeman/Van Bemmel - Boe- lee/Kieboom 7-5, 7-5. DDB Vugts/Cra- ma - Vreeswijk/Van Gorcum 6-2, 6-2, Berkhout/Wessels - Kruit/Verhoef 3-6, 6-4, 6-4. Finale-. Berkhout/Wessels - Vugts/Crama 6-3. 6-4. GDB: Vreeswijk/Thoolen - Wissink/Nagelker- ken 6-2, 6-1. Vreken/De Boer - Beukers- Nan Schie 6-0, 6-2. Finale: Vreken/De Boer - Vreeswijk/Thoolen 6-3, 6-4. De Rijnkanters. 30+ HEC1: Van Weeren - Manuputty 1-6, 6- 1. 7-6. HDC1: Van der Zeeuw/De Jong - Bauw/De Jong 7-6. 6-2 DDC1: Zonne- vyMe/Bonnes - Timmer/Slot 6-4, 6-2. GDC1: Toole/Van Duyn - Guyt/De Groot 6-1.6-1. HEC2 M.Zaai -H. Ruygrok 6- 3. 6-1 HDC2 Zaal/Vrije - Mens/Uljee6- 4. 6-4. DDC2: Huisman/Wempe - Hey- digers/Michel 6-3, 6-2 GDC: Huisman- /Dix - Slot/Nijhof 6-2. 6-4. HED1: Heyn- derick - Schilperoort 6-1, 6-3. HDD1: Bleichrodt/Hoogenboom 6-2, 6-4. Van Delft/Van de Klis 6-2, 2-6, 6-4. DDD2 Lieferink/Smolders - Boogaart- /Gransjean 6-4, 6-4. GDD2: Van der s 6-3. RUNSBURG» ROB V Het leek een beetje afgesproken werk. Erik Paul van Weeren en Jack Manuputty waren al twee- eneenhalf uur aan het tennissen op het centre-court van de Rijn kanters, maar op de tribune durfde niemand te zeggen wie deze Cl-finale zou winnen. Het stond na een zenuwslopend du el in de derde set 6-6 en een tie break moest de beslissing bren gen. „De wedstrijd gaat nu be ginnen," riepen de spelers la chend naar het publiek. In de barrage nam Manuputty een comfortabele voorsprong van 3-0. Maar Van Weeren krabbelde weer terug. Zo ging het eigenlijk de hele wedstrijd al. Dit kon nog wel eens een lange dag worden. Maar nadat Van Weeren op 5-6 een match point tegen had weggewerkt en er op 7-6 zelf een kreeg was het opeens over en sluiten. De Leid- se basketballer annex tennisser scoorde 8-6 met een smash waar de terriër Manuputty voor de afwisseling niet van terug had. Er rolde dus toch een ver liezer uit, al verdiende deze even vreemde als gelijkopgaan- de strijd dat eigenlijk niet. Maar een gelijkspel bestaat nou een maal niet in een tennisduel, zelfs niet bij de Rijnkanters waar ze verder voor een hoop dingen in zijn. Ambiance De Rijnkanters is een 30+-toer- nooi en op dit soort 'plus-eve- nementen' is de bitterbal altijd net zo belangrijk als de tennis bal. Deze eindstrijd echter was er een om in te lijsten en spor tief gezien van hoog niveau. Een heerlijk gevecht in een al even verrukkelijke ambiance. Een af geladen terras en een publiek dat van het eerste tot het laatste moment meeleefde met de spe lers. Waarbij Jack Manuputty' natuurlijk de meeste handen op elkaar kreeg, omdat hij nou eenmaal nog altijd een beetje local hero is in het bloemen- dorp. Hij speelde bij de Rijn kanters, gaf les op dit park en was een begenadigd voetballer bij Rijnsburgse Boys. De Merenwijker had een vlie gende start en won de eerste set razendsnel met 6-1. Dat kwam omdat Van Weeren zijn tegen stander dwong tot veel verdedi gend loopwerk en dan is de ex- voetballer op zijn best. Toen Van Weeren (spelend voor Fo- rescate) in de tweede set be sloot om niet langer zijn tegen stander onder druk te zetten en de bal gewoon in het spel te houden ging het al meteen be ter. Manuputty maakte steeds meer fouten en hij verloor de set op zijn beurt met 1-6. Nu kon het spel pas echt beginnen. Zenuwen Van Weeren zou, zo bleek later, over de sterkste zenuwen be schikken. Hij won het belang rijkste onderdeel in Rijnsburg, maar niet op een been zoals was voorspeld. De guardvan BS Leiden, eerste geplaatst, moest aan de bak. Voor de wedstrijd vroeg Manuputty gekscherend aan Van Weeren of hij dat 'ene been' mee van huis had geno men. Dat had hij dus. En het was ook het goede been. Omdat de vrijdagavond bij de Rijnkanters verregende kwam de wedstrijdleiding enigszins in tijdnood. Op zaterdag werden daarom wedstrijden bij Zee en Duin gespeeld. Spelers die voor meer onderdelen hadden inge schreven en maar bleven win nen moesten op zaterdag of zondag in het slechtste geval drie partijen spelen. Verliezen doet pijn, winnen soms ook. Vraag dat maar eens aan Edwin Beckers. Op het toernooi van Nieuw Vennep schreef hij in voor drie onderdelen. Op za terdag moest hij drie keer de Jack Manuputty hield het spannend bij de Rijnkan baan op. Op zondag zou hij als Cl tegen Coen Freeze. Beckers gens de'toernooidokter'veroor- enkelspeler de finale spelen in gaf op met een blessure die vol- zaakt was door overbelasting... ZEVENBERGEN PETER KLEIN .TENNISMEDEWERKER Jolanda Mens is bij de Neder landse jeugdkampioenschap pen tennis in de categorie tot en met 18 jaar in de tweede ronde uitgeschakeld. De donderdag nog tot nationaal kampioene bij dezestienjarigen gekroonde Voorhoutse won de eerste ron de tegen Susan Geurts, maar kon het vervolgens niet bolwer ken tegen Freekje Maas. Heddy Boers ging in de eerste ronde ten onder tegen Tamara Rollen- berg. Martin Verkerk bewees in zijn Advantage begint bij RabobankS Rabobank. Aangenaam. WINTERSPORT Breestraat 133, Leiden tel. 071 - 123 953 Softballers succesvol kir cJUJ IL/UllC I O oticceo yt// MEDEWERKER De softballers van ACS Al phians kunnen volgende week, na de ontmoetingen met Kokolishi, de competiti- te als beste ploeg afsluiten. Zaterdag ging de succesvolle Alphense ploeg tegen SHELL opnieuw met de volle buit aan de haal: 5-4 en 13-6. Adegeest had aan een over winning op Schoten genoeg om zich in de overgangsklas se te handhaven. De Voor schotenaren voldeden ruim aan die eis: 15-5. De Amsterdammers van SHELL deed ACS Alphians in de eerste confrontatie nog danig wankelen. Al in de eer ste inning haalde SHELL uit met een solo-homerun, waarna Alphians pas in de derde inning via een home run van Reggie Valpoort weer op gelijke hoogte kwam: 1-1. Twee innings la ter leken de Alphenaren de wedstrijd naar zich toe te trekken na scores van Ernie Solomons en Ashwin Dall: 3- 1. SHELL had het antwoord echter direct klaar en zorgde nog in diezelfde inning voor 3-3. In de zesde inning kwam de Alphense overwin ning bij 3-4 zelfs op de tocht te staan, uiteindelijk bleek Alphians de langste adem te hebben en haalde na runs van Dall en Eugene Martha op de valreep de zege bin nen: 5-4. Tijdens de tweede wed strijd tegen SHELL had ACS Alphians weinig genade met de Amsterdammers. Alleen in de vierde en vijfde inning beet SHELL nog verrassend van zich af naar een 4-6 voorsprong. Alphians kwam via Dall en Sigi Francisca snel weer langszij: 6-6. Ver volgens zorgden Kenepa, Dall, Francisca en een er L< ten v khoc tlijk, kterd; jenge homerun van Martha een beslissende 10-6 stand! in de zesde inning. Luigi^'^ Anasagasti, Albert TremuSp|]en, en Valpoort deden daar in de^ on laatste inning nog een[euwi schepje bovenop: 13-6. tot De softbalsters van AJ-p_Q t( phians hebben zich in de eerste wedstrijden na de zo- ?r merstop, met twee zeges, 5 weer kunnen herpakken. ,ercja Storks was deze keer het! slachtoffer: 2-0 en 10-0. Deuter£ eerste wedstrijd werd door Alphians in de derde inning via goed slagwerk van Maur een Kemerling, Celeste Rooswinkel en Michelle I Blom beslist: 2-0. Storks hadl in de tweede ontmoeting! niets in te brengen tegen het Alphensë slaggeweld dat zijn hoogtepunt in de laatste i ning bereikte met de grand-1 slam homerun van Blom die I in één klap de eindstand op 10-0 bracht. Volle Bak keek tegen I Laakkwartier steeds tegen I een achterstand aan. De Lei -1 denaren maakten verdedi- P gend geen fouten, maar •schoten aanvallend met twaalf honkslagen tegen vijf JVS te kort. De slagpartij van Vol- |ern le Bak kreeg, met Jenneke van Maurik als uitblinker, F1 nog enkele scoringskansen pro maar kon de Haagse defen-1 sie niet doorbreken: 3-5. Adegéest heeft tegen hetftTWU zwakke Schoten gedaan wat het moest doen: twee pun- )at 1 ten en lijfsbehoud in de net overgangsklasse. Een home- jgija run van Dennis Fontaine Lrcj( bracht de Voorschotenaren ante al in de eerste inning op 3-0. )esa, Het kleine beetje verzet van *uicj, Schoten werd direct gebro- juut ken, waarna Adegeest rap uit Lce{ liep naar 11-2 in de derde in-j^a( ning. De Voorschotenaren JltWl namén daarna aanzienlijk ^atj, gas terug, waardoor de 15-5 j knock-out pas in de achtste joor inning viel. js t0 ijn 1 :t al NIEUW VENNEP» zerk Jasper de Regt heeft gisteren de titel behaald bij de Open tennbt le kampioenschappen van de Haarlemmermeer. De linkshandige j Ge speler van Dekker Warmond versloeg in de finale Martin van Tfij 6-2,6-3. loof- De Regt, kampioen van het Leidse district, schudde in Nieuwaa Vennep in de halve finale Marcel van Rijn van zich af in twee sé)e tl (6-4,6-3). Van Tol rekende af met Leidenaar Marco Visser. lefei Joel] iend Beslissingen bij NK wegraces M In drie klassen waren de wegra ces in Assen gisteren beslissend voor de afloop van de strijd om de open Nederlandse titel. Bert Smit (125cc), Rudie Markink (250cc) en Johnny Verwijst (Su persport 600) werden als kam pioenen gehuldigd. Smit en Verwijst behaalden ook de overwinning, Markink moest op het TT-circuit de zel den in eigen land rijdende Jur- gen van den Goorbergh laten voorgaan. De Brabander reist 's zomers de wereld rond om Grand Prix-races te rijden. „Het verschil met de Nederlandse wedstrijden is ongeveer twee seconden per ronde", aldus Van den Goorbergh gisteren in As sen. Broer Patrick van den Goorbergh viel in de vijfde ron de met machinepech uit. Voor volgend seizoen streven de Grand Prix-rijders, verenigd in het Dutch Racing Team, na] een andere wedstrijdkalendpuG zodat ook zij aan de strijd ol de open NK kunnen deelnljax [elg Martin van Genderen, 0e 1 voorzitter van het Dutch Raciijagé Team:-„De Grand Prix-rijdöege willen dolgraag op eigen bodej. Et rijden. Maar het is heel moeili te om een Nederlandse kalender: samen te stellen die niet botferd met de vijftien Grand Prix, cjrul verse tests en de periode dat q Aj motoren onderweg zijn van frai naar één van de.vijf niet-Efrio ropese Grand Prix." Samenwejan king met de KNMV, de ci: van Assen en Zandvoort Stichting Promotie Motorwei races (SPM) moet volgend s0 zoen tot een compromis leidefanj „We hopen naast de TT op nifcalc vier wedstrijden waar de Gran Li Prix-rijders in Nederland kuiers nen rijden", zei Van Genderenj eerste ronde, dat zijn fina leplaats in de groep tot zestien jaar geen uitschieter was. De Al- phenaar versloeg de nummer drie van zijn leeftijdsgroep, Kjell Peters, na drie spannende sets: 6-4 6-7 6-4. In de tweede ronde was de latere winnaar, Wouter Standaard, nog een maatje te groot. Jan-Pieter Roeloffs boog in de eerste ronde voor Bob Al telaar. Voor de twaalfjarigen was weinig succes weggelegd. Ralph de Boer tegen finalist Jan-Wou ter Roep, Ronald Verdegaal en Niels van Geer tegen geplaatste spelers sneuvelden in de eerste ronde. Bart van Delft won de eerste ronde tegen William Stre- gels. In de tweede ronde kwam tegen Rob Derikx - zevende ge plaatst - toch het einde. -te CRICKETMEDEyVERKER De cricketers van Ajax Leiden konden na de euforische stemmiigi van vorige week de kracht niet meer opbrengen voor nog hoogstandje. De kersverse kampioen verloor gisteren van direcji concurrent HBS 4. HBS ging met de eer strijken, maar zag de ti aan zich voorbij gaan. Ajax begon met batten en eindigde op 164 all out, waaronder runs van Tony Opatha. De battingside van HBS had weinig moe met dit totaal. Oud-eersteklassespeler Jan Hillenius maakte kn^]< 89 runs. De HBS-ers finishten uiteindelijk op 165 voor 6. Bockst; (3 wickets voor 41 runs in 9 overs) en Anton Jacobs (2 wickets vo 25 runs in 4 overs) namen de wickets. De Leidse studenten speelden thuis tegen het Eindhovense T genbosch. Allaard van Blankenstein maakte een opmerkelijke re tree. Met 76 runs leverde hij het grootste aandeel in de Leidse b< prestaties. LSCC was 139 all out. De Eindhovenaren passeerden totaal gemakkelijk met 4 wickets nog in handen. Het bowlen v; Schippers (3-52-14) en Raghoenath (3-42-13) kon het tij voor LSC^i, niet keren. 1 'iin

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16