Ambtenaren wellicht voor de rechter Leiden Regio dit viiflcicrs riiet? V&ri jt buiij" Diakonale Werkgroep haalt goederen op in Zoeterwoude 'De geschiedenis van de auto reed voorbij z MAANDAG 15 AUGUSTUS 1994 chef henny van egmond. 071 -356414. plv.-chef hans koenekoop. 071 -356425] Autokraker aangehouden leiderdorp» Een 27-jarige Leidenaar is in de nacht van zaterdag op zondag in Leiderdorp aangehouden. De man wordt verdacht van vijf autokraken aan de Dwarstocht in Leiderdorp. Een be woonster had de man aan het werk gezien en waarschuwde de politie, die de autokraker vlak daarna inrekende. De uit de auto's gestolen spullen werden in de omgeving teruggevonden. De Lei denaar heeft een deel van de inbraken bekend. Aanhanger gestolen ter aar» Een aanhangwagen is zaterdagnacht verdwenen van een bedrijfsterrein aan de Hertog van Beierenstraat in Ter Aar. Het slot van het hek van het terrein was opengebroken. De wa gen. speciaal geschikt om vlees mee te vervoeren, is ongeveer 2000 gulden waard. Onderzoek naar fraude afgerond De duiven vlogen dit weekeinde vanuit Etampes. P.V. DE RIJNKLI EVERS Comb. Kooy-Wassink 1, 5, 6. M. Hogenboom 3, B. van Mil 4, J.C. Zevenhoven 7,10, C.H. Kop 8, J. Kok 9. P.V. HET OOSTEN A. Geyteman 1, 3, 4, 7, P. Ver baan 2, 6. B. v. Putten 5, W. de Jong 8, W. Kop 9. P. v. Duyl 10. P.V. L.P.C. H. Pen 1. 7, J. v.d. Hoogt 2, 4, Groenendijk Korte 3. 8. Witte- veen v Gorkum 5, 6,9,10. P.V. DE VRIENDENCLUB Comb. v.d. Nieuwendijk 1, 2. 5. 7, L. Engel 3, Comb. VVeeren- Pracht 6, R. Metscher 8, C.P. Gijsman 9. Th. Dongelmans 10. P.V. LEIDERDORP D. v. Seggelen 1, 6, 7, 10. E.H. Broug 2, 3, 4, 5, W. v. Oosten 8, M. Reijerse 9. P.V. DE REISDUIF H. Dusoswa 1. 4.10. N. de Groot Zoon 2, 5, 8, Comb. Hartevelt 3,7,9, W. Ouwersloot 6. P.V. DE ZWALUW P. v. Leeuwen 1. 4, 5. G. Hooger- vorst 2, 6, 7, 10, N. Meeuvyen- oord 3,9, A. v. Wissen 8. GEMEENTE LEIDEN Geboren Den nis, zv. A.A. Nieuwenhuizen en J.M.C. Voordouw Sabrine, dv. K. Menasri en D. Charfi Bora. zv. 1. Yilmaz en C. Yilmaz Wouter Johannes Bartholo- meus, zv. O.J. van Dongen en M.J. Zwaan Wesley Paul, zv. P.D. Muller en S.A.M. van der Vlugt Lisa Anne, dv. R. de Vries en W.J. Burger Janoek Jere miah, zv. A. Verhage en J.M.C. Schrama Frits Abraham, zv. A. Teljeur en F. Bron Ruben Adrianus Balthazar, zv. J van Rijn en M.L. Feuth* Annouschka Lara. dv. J.H. Spaenij en E.H A. Dek king Muhubo, dv. A. Yussuf Jama en S. Mahamed Jama Sebastiaan Mari- nus, zv. M Kekkevoeten E.M. Thomeer Wissem. zv. A. Ben Cheikh en W. Hajji Twee inbraken in één straat alphen aan den run Bewoners van de Grevelingen in Alphen ont dekten \-rijdag dat er bij de buren, die op vakantie waren, was ingebroken. Ze zagen de achterdeur wagenwijd open staan. Vol gens de politie zijn op het eerste gezicht een televisie, videore corder en CD's verdwenen. Ook een ander huis in dezelfde straat was het doelwit van inbrekers. Bewoners ontdekten vrij dagavond na thuiskomst van vakantie dat computerspelletjes, videorecorder, sieraden, radio-cassetterecorder weg waren. Ook hier was de achterdeur opengebroken. Camera legt fietsendiefstal vast alphen aan den run Drie Alpense jongens, 15,16. en 16 jaar oud, zijn zaterdagavond betrapt bij het stelen van fietsen uit de stal ling aan de Dwarsligger in Alphen aan den Rijn. Ze hadden niet in de gaten dat de stalling met een camera is beveiligd. De poli tie heeft de jongens doorv erwezen naar bureau HALT voor het ondergaan van een alternatieve straf. Letsel na negeren rijverbod alphen aan den run» Een rijverbod krijgen en toch gaan rijden. Dat is een 28-jarige Voorburgse automobilist en zijn Zoeter- meerse vriendin (20) zaterdagmiddag duur komen te staan. De man verloor de macht over het stuur en knalde met zijn wagen tegen een betonnen rand in de haakse bocht van de NI 1 in Al phen. Daarbij liep de vrouw long- en borstletsel op. De bestuur der had kort daarvoor een rijverbod gekregen voor 12 uur omdat hij had gedronken. Bovendien reed hij zonder rijbewijs. Dat was hem eerder dit jaar ontnomen nadat hij dronken achter het stuur was gekropen. VRIJE TIJD Banenmarkt Uitzendbureau Tempo Team houdt zaterdag 10 september een banenmarkt. Iedereen die op zoek is naar een tijdelijke baan, kan die dag in de vesti ging van Tempo Team aan het Stationsplein in Leiden naar va catures informeren in de hore ca, gezondheidszorg, de tech niek, de industrie en op kan toor. De banenmarkt duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Jeugdvakantieweek Op het speelveld tussen Hobbe- mastraat en Ferdinand Bol straat in Hazerswoude-dorp heeft tot en met vrijdag 19 au gustus de jeugdvakantieweek plaats. Op het vijfdaagse pro gramma staan onder meer hut- tenbouwen, straattekenen, touwtrekken, knock-out spel, playbackshow, kanowedstrijd, theater en American Party. Klaverjasmarathon Klaverjasvereniging Westerha ven uit Alphen aan den Rijn or ganiseert op zaterdag 20 augus tus een klaverjasmarathon voor koppels. De marathon duurt van 12 tot ongeveer 24 uur. Kos ten 30 gulden per koppel. In schrijving bij buurthuis Wester haven (tel. 75744) of bij organi satoren Bep en Toon Scheer- meijer (tel. 92894). v Zuivelboerderij Zuivelboerderij Landlust opent haar deuren op zaterdag 20 au gustus van 8-18 uur. Er is een rondleiding met een natuurgids door het land en er rijdt een paardetram. De kaaswinkel wordt officieel geopend door wethouder Habermehl van Al phen. Maria en Kees van Gaaien. Gnephoek 44. Alphen aan den Rijn. Kruispunt bij Adelbert College veiliger Leerlingen van het Adelbert College in Wassenaar kunnen binnen kort veiliger de weg oversteken naar school. Vandaag begint de ge meente met het aanpassen van de kruising Deijlerweg/Burgemees ter Geertsemalaan. De belangrijkste maatregel is het verhogen van het kruisingsvlak. Daardoor worden auto's gedwongen langzamer te rijden dan dertig kilometer per uur. Tatoeages, daar hoef je niet meer levenslang aan vast te zitten. Met een laserbehandeling door een arts verdwijnen tatoeages nu als sneeuw voor de zon. Vrijwel pijnloos en zonder littekens. Bel vandaag voor een afspraak 070 - 36 419 11. Medisch Instituut voor Detatoeage De één wordt er heel vervelend van. Gaat slap ouwehoeren, wildvreemden uitdagen, het andere geslacht lastig vallen. De ander wordt er stiller van, weemoedig en betreurt vol zelfmedelijden verloren liefdes. En valt dan in slaap. Dan heb je nog die types die opeens de zon zien schijnen, je de oren van je kop kletsen en de slappe lach krijgen. Als je dan zoveel pech hebt in de liefde, nou, dan probeer je het toch gewoon opnieuw? Toverdrank en paardemiddel: bier. In de brouwerijen van Heineken Nederland BV in Zoeterwoude- Rijndijk kun je er na afloop van een excursie zoveel van drinken als je wilt. Dat vertelt iedereen elkaar die er nog nooit is geweest. Want dat is dus echt onzin, verklaart Else Bovenlander. Zij regelt de rondleidingen in de brouwerij. Niemand kan zomaar even binnenstappen om zijn oprechte behoefte aan kennis over de produktiewijze van bier bevredigd te zien. Dat kan alleen in groepen. En natuurlijk zit daar wel eens een groep bij die eigenlijk zo snel mogelijk wil zuipen. Of dat van te voren ook al vast heeft gedaan. Maar dat heeft de begeleider snel door! Die treuzelt dan wat, en vertraagt gewoon de excursie. Zodat er niet meer dan een kvvartiertje overblijft om te proeven wat er nou eigenijk in al die flesjes en blikjes zit. Bovendien neemt de begeleider ook nog eens zelf de bestellingen op. Dus die heeft maken. Hamers vertelt dat sommige mannen bij rondleidingen verzuchten dat als zij hier zouden werken, ze zich de hele dag zouden laten vollopen. Maar nee dus. Ook tijdens de lunch slechts twee biertjes per persoon. Maar voor de rest wil Hamers niet als een politieagent door de fabriek lopen om te kijken of z'n mensen van het bier snoepen. Hij moet er trouwens ook niets van hebben, de man met het ringetje in z'n oor. Hij hangt over een stapel karton bij de blikjeslijn, z'n ploegendienst zit erop. Hij is meer het wijn-type. En ach, drinken tijdens het werk gebeurt overal. Hij gelooft niet dat er in de brouwerij meer bier dan op kantoren wordt gedronken. Maar zeker ook niet minder. Zijn collega gebruikt alleen in de pauzes. Onder de rossige snor bungelt nonchalant een peuk. Maar hij kent ze wèl, de lui die zich weieens in de baas z'n tijd te buiten gaan. Dat gebeurt dan op afdelingen waar je niet zo'n grote verantwoordelijkheid hebt. Hij kan dat niet maken. Om uitwassen te voorkomen heeft de brouwerij een aantal jaren geleden aan het project Alcohol en Werk meegedaan. Volgens Hamers was zijn bedrijf één van de eerste die dat deed. Het zou toch slechte reclame zijn, werd geredeneerd, dronken mensen in een bierfabriek. En voor de rest valt het wel mee. Want vergelijk het maar met zijn vakantiewerk toen hij nog studeerde. Toen verdiende Hamers geld doof in het Betuwse Tiel kersen op een band te gooien. De eerste dagen at hij zich ongans aan de verleidelijke vruchten. De runs kreeg-ie ervan. Na twee dagen had hij het wel afgeleerd. roelf reinders Het onderzoek naar de vermeende fraude op de afdeling Groen van de gemeente Leiderdorp is afgerond, ruim ne gen maanden na de aangifte. ,,Het proces-verbaal is bin nen. Het is nu aan de behandelend officier van justitie om een beslissing te nemen over verdere vervolging", al dus de Haagse persofficier F. Slits. DÜIVENBERICHTEN GROETEN UITZOETERWOUDE-RIJNDIJK leiderdorp» judy nihof Volgens Slits is het te voorbarig om hieruit de conclusie te trek ken dat er wel degelijk is gerom meld op de afdeling Groen. „Het zou heel goed kunnen dat er geen reden is voor verdere vervolging, omdat niet bewezen kan worden dat er onoirbare za ken zijn gebeurd." Het onderzoek naar de fraude op de afdeling Groen heeft ruim negen maanden in beslag geno men. De inmiddels vertrokken burgemeester van Leiderdorp J. de Bruin deed vorig jaar oktober aangifte bij de politie nadat een accountantsbureau aanwijzin gen had gesignaleerd voor frau duleuze handelingen op deze afdeling. De accountants von den overigens geen objectieve bewijzen vanwege de rommeli ge administratie. Op basis van persoonlijke gesprekken en re keningen die niet of slechts ge deeltelijk klopten, constateer den de accountants echter dat er iets aan de hand was. Ook de andere gerechtelijke vooronder zoeken naar frauduleuze han delingen van een aantal ambte naren op het Leiderdorpse ge meentehuis zijn inmiddels afge rond. De Haagse persofficier F. Slits verwacht dat vier ambtena ren van de afdeling Bevolking over enkele weken voor de rechter moeten verschijnen. Voor hen is dat de tweede keer. De zaak zou al eerder dienen in januari, maar werd vlak voor de zitting aangehouden. Dat ge beurde door toedoen van de ad vocaten van de verdachten. Ze waren ontevreden over het ge rechtelijk vooronderzoek. Ze vonden dat er te weinig getui gen waren gehoord. De Diakonale Werkgroep Zoe terwoude houdt zaterdag 10 september weer de jaarlijkse bliksemactie. Van twaalf tot twee uur rijden busjes door Zoeterwoude. Vrijwilligers halen kleding, dekens, lakens, schoe nen, wanten, mutsen, shawls en speelgoed op. Een groot deel van de spullen gaat naar Polen. Het speelgoed is in de eerste plaats bestemd voor een sana torium in Osieczna waar chro nisch zieke kinderen worden verpleegd. De kinderkleding gaat naar Zory, Zbarzewo, Nie- chlod en Osieczna. Van alle an dere kleding is een deel be stemd voor Polen. De rest gaat via Mensen in Nood en Dorkas naar landen als: Albanië, Rus land, Roemenië en voormalig Joegoslavië. De Diakonale Werkgroep heeft vooral behoef te aan rolstoelen. „De sociale dienst in Osieczna heeft hier speciaal om gevraagd", aldus de werkgroep. Ook geld voor medi cijnen, was- en schoonmaak middelen en brandstof is van harte welkom. Onder vermel ding van 'Hulpactie' kan geld worden gestort op banknr. 3753.10.304 of postbanknr. 2322539. ong toes een: D que, dv. M.F.R. Chaudron en Y. Hop penbrouwer. Overleden C. Hering, geb. 20 aug. 1902, geh. gew. met H. Oostveen F van der Klaauw, geb. 24 dec. 1916, "W" man C.M. Nieboer, geb. 14 jan. 191, geh. gew. met G. Bloemendaal T. R,- kerk, geb. 12 apr. 1910, geh. gew. m D. Brussee »T.P. Tsai, geb. 28 mrt. 1939, man A.D. Winterswijk, geb. 1 dec. 1905, geh gew. met C.J. van de Berg P.W. Zonneveld, geb. 5 okt. 1901,man.M Gans,geb.26jan, K". 1920, geh. gew. met W.E. Bosch D. Kramer.geb 11 nov. 1919, man» J Bergman.'geb. 30 sep. 1904, geh. ge met W. Kikkert J.K. van den Berg, gt 24 aug. 1924, man J.C. Verkade. ge ^0° 16 dec. 1939, echtg van J.G. van Lot Pla; D.J. Bonnet, geb. 18 aug. 1914, ma ?Ch, G. Appeldooren, geb. 19 nov. 1913, £ha geh. gew. met J.P. Griffioen S. Witte Ha. man, geb, 24 mei 1907, vrl. geh. gew blij' met M. Vertind W. Bonte, geb. 16 fel jreri 1919, geh. gew. met A.M. Groos I. D Delfos, geb. 2 aug. 1902, geh. gew. m Hat J.G.W. Neuteboom P. Ouwehand, ge j/in< 22 jul. 1922, man E.J.J. Hartogs, ge fcro: 15 mrt. 1945, man S.Y. Noya van D< stei zen, geb. 19 aug. 1954, echtg. van fali: M.A. Lee-a-Fong G. Groenendijk, get dar 27 dec. 1922, geh. gew. met C. Jans- |oe; sen J. Trouwee, geb. 22 mei 1906, geh. gew. met W.G. Markus J Ouwe- hand, geb."8 apr. 1921, geh. gew. met A. Schaap J. Stein, geb. 22 okt. 190! geh. gew. met J.L. Kann P. Zuyder- duyn.geb. 17 mei 1914, man» J. Eij- maal, geb. 13 dec. 1959, man P.H. Valkenburgh, geb. 30 apr. 1897, geh. gew. met PJ. Voorzaat H.J. van der Puijl.geb. 13 apr. 1931, echtg. van A. Schurink M.A Looijesteijn, geb. 20 jan. 1912, vrl. M.J.C. Ruijgrok, geb. 23 mrt. 1938, geh. gew. met G.A. de Groot A Kuijt, geb. 24 nov. 1925, man A.M. Vermeulen, geb. 8 okt. 1920, echtg. van J.H. de Wilde. Gehuwd S.A.H. Geritz en E. Kisdi R Florijn en A.M.C. Lindner S.F.E. Chaudron en C. IJ. van Tongeren S. j van Waard en J. de Nobel R.W. Steénsmaen M.l. van de Weerd J. j Groen en J.T. Stewart V.G. van Dieme. en G.H. van Nieuwkoop. Bier: toverdrank en paardemiddel Blikjes, blikjes en nog eens blikjes. Heineken werkt op volle toeren. het allemaal prima in de hand, stelt Bovenlander. Het toeval wil dat alle rondleiders studenten van het Leidse studentencorps Minerva zijn. En die zorgen zelf voor nieuwe aanwas. Overal op het immense terrein staan hoge silo's. Met bier, weet bedrijfsdirecteur Paul Hamers. In zo'n silo wordt vierhonderd tot vijfhonderdduizend liter bier gerijpt, of gelagerd zoals dat in vaktaal heet. Op het terrein staan er honderden van. Als het bier er zes weken in heeft gezeten, mag het de fles in. Dat gebeurt op drie lijnen die in totaal 160.000 flesjes per uur vullen. De enige bliklijn is het snelst: 90.000 blikjes worden per uur in een moordend tempo gevuld. De directeur heeft gelijk: daar kun je niet tegen drinken. FOTO loek zuyderduin Maar je kunt het natuurlijk wel proberen. Nou wil Hamers niet ontkennen dat er op de werkvloer wel 'ns af en toe een pilsje ingaat, maar van buitensporigalcoholgebruik zou beslist geen sprake zijn. Dat heeft iets met sociale controle te Grote belangstelling voor de oude auto's in Woubrugge. De show vormde het begin van de Woubrugse feestweek. foto bende bruy kei Woutje Brugge Oldtimer Tour groot succes [jjj woubrugge valerie leenheer 'Een auto is als andermans vrouw. Kijk en bewonder, maar NIET AANRAKEN!'. Deze tekst, te zien achter de voorruit van een felblauwe Chrysler uit 1961, één van de auto's die gisteren meereed in de Woutje Brugge Oldtimer Tour, liet weinig te ra den over. Net als de meeste deelnemers is de eigenaar van deze auto verschrikkelijk trots, maar ook zuinig op zijn glim mende klassieker. Er werd dan ook op het parkeerterrein van Sporthal Oudendijk in Wou brugge, waar de auto's zich gis terochtend verzamelden, flink gepoetst en gepronkt. Er reden gisteren 72 auto's mee in de Oldtimer Tour. Ruim dertig meer dan de Woubrugse organisator Arjen Camfferman, zelf eigenaar van een gele Tri umph Spitfire uit 1977, had ver wacht. „Dat er zo veel auto's meededen, vond ik echt gewel dig. Dat had ik echt nooit ge dacht. Het was een groot suc ces." Bovendien waren de deel nemers volgens Camfferman heel enthousiast over de rit door de Woubrugse regio. „Ik heb na afloop een kleine enqüe- te gehouden, om er achter te komen wat de mensen van de dag vonden. Ik heb zo'n vijftig formulieren teruggekregen en daaruit bleek dat er geen deel nemer tussen zat die het niet naar z'n zin heeft gehad. Dat geeft natuurlijk wel een goed gevoel." M. Roos uit Bodegraven, de trotse bezitter van een bordeau xrode Peugeot 203 uit 1956, had ook een geweldige dag. „Ik heb al een tijdje klassieke auto's, maar ik doe pas sinds kort mee aan dit soort tours", zo vertelt hij. „Maar ik vind het echt heel leuk. Het is niet alleen om te pronken, daar gaat het me niet zo om. Ik vind het gewoon ge zellig met al die mensen. En het is prachtig om al die verschil lende mooie auto's bij'elkaar te Die verscheidenheid aan au to's was dan ook juist wat veel deelnemers zo leuk vonden aan de tour. Fords, MG's, Covettes, Chryslers, Alpha's, Renaults en Peugeots in allerlei types, kleu ren en bouwjaren reden mee. „Je zag eigenlijk de hele ge schiedenis van de auto voorbij gaan. Dat was echt een mooi gezicht', zegt Camfferman en---, thousiast. „Auto's van verschil-14 lende merken mee laten rijdei^-^ is eigenlijk veel leuker. Andes krijg je één soort auto in ve'j#|| verschillende kleuren, mar|^* zo'n verscheidenheid als va- j daag, dat is natuurlijk veel la ker." ènsc Na afloop van de OldtiierGeri Tour was er ook nog een pis- De t uitreiking. Een speciale kincr- den jury mocht bepalen welke a:o van zij het mooiste vond. „En at graf werd dan een kleine rode ht schi 500", zegt Camfferman en jani beetje lacherig en ongelog. hete „Van alle mooie sleeën die?r In waren, kozen zij een Fiae. de v Maar ja, dat was nou eefifml 6lag de auto die de kinderen et ren. mooiste vonden." dari rij's BURGERLIJKE STAND Arjun, zv. S. Thangarajah en M. Karthi- gesu Tessa, dv. P.H.W. Hielkema en J.A.M. Heijkoop Arie Teunis, zv. A. van der Plas en A.M. Roerig Sarah Mesaeil, dv. Khaled Naeim Meliw Mesaeil en M.M.H. Abdel Rahman De- nise, dv. E.F.A. Siebert en A. Hoppers Arjen, zv. T.K. Grimmius en H. Rehorst Evy Lisa, dv. J.G.M. van der Velde en Y.M.E. Schrama Mike, zv. W. Korte en B. Groenendijk Cornells, zv. C. van der Zwart en C. de Mooy Naomi, dv. R.E Sieval en P.J. Verkuijlen Chrissie Tere sa, dv. C.A L van der Plas en M P Janson Paul. zv. C. de Vreugd en M.W. van Prooijen Rick, zv. E.K.P. van der Zwet en W. van der Kwaak Asiye, dv. E. Gülmez en C. Gülmez Iris Jana, dv. J.H. van Splunter en A.S. Wittermans Cornelia, dv. H. van Duijn en A. van der Plas Anna Germaine Maria, dv. R.M.G.M. Zondagen E.M.R. ReuzéNi- kolaos Emmanouil Gerardus, zv. E. Ka- dianakis en A.M. Bodijn Eveline Wille- mijn, dv. A. Fidder en M. Serlie Silva- na, dv. P.A. Gyamfi en S.S. van Tonge ren Asha Emma Elize, dv. A.A.B.M. Brouwer Aimée Catharina Gayatri, dv. K.J. Drost en J.A. van Wierst Casper Willem Ganesha. zv. K.J. Drost en J.A. van Wierst Susanna Catharina, dv. D.P. Barten en W.C.M. Ligthart So- raya, dv. S E. Verhoeven Thamar Jes- prina, dv. T.A.M. Sikkesen M.J. van Rijn Marjolein, dv. R.H.W. van Es en N. Braspenning Marinus Willem, zv. W.F. Veldhuijzen en R.C. Doorduin Maria Catharina Amanda, dv. C.H. Pruimboom en C, Trouerbach Koen Jurriaan, zv. W.A.M. Wamelink en J.S.Y. Bonthond Lotte, dv. J.A.P. Romijn en M.J J. de Haan Dieuwertje Maria, dv. JJ. Keereweer en C. van der Panne Koen, zv. T. Meijers en M.L. Latusia Mare Maarten, zv. A. Kooij en D.E Bou- wens Aryan, zv. Z. Nikhab en R. Manatmuna Reda, zv. M. Nidalha en A. Abbou Annie, dv. G. IJzendoorn en H. Brandt Mireille, dv. M. de Mooij en J. Monster Emma Sophie, dv. G.J. Bakker en M.H. Rijs Pieter Anthon, zv. H.B.G M. Kapel en M P. van Nieuwkerk Riesa Maya, dv. H.W. van Doorn en B.M. Tamang Kim Kaylee, dv. H.J.W. Schutte en M.Q. Slegtenhorst Angeli-

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 10