ijnsburgse Boys heeft nog geen haast Vacature UVS-keeper is nog niet ingevuld Ter Leede maakt gehakt van DUNO: 10-0 Spor' FC LISSE-ADO DEN HAAG Katwijkse fans wanen zich in schiettent: 6-5 MAANDAG 8 AUGUSTUS 1994 CHEF WILLEM SI B ONDERWATER. 0 RS .ic y ui' büsif liSS s ris JlEIDEN ROB VAN DER ZANDEN Ischj - jjrainer Gerard Désar heeft in de oefencampagne van UVS ei genlijk maar één serieus vraag stuk dat moet worden opgelost. Wie gaat er komend seizoen op doel bij de hoofdklasser? Voor de rest is het blauw-witte plaat- feite al ingevuld. In de de fensie, op het middenveld en in de voorste linie zal - schorsin- blessures buiten be schouwing gelaten - geen gezicht opduiken zo luidt de verwachting. Na het vertrek van keeper ,Marijn Mokveld naar zaterda geersteklasser FC Lisse dingen drie jongelingen naar de plaats onder de lat. Ronald Jonker, Da- de Heiden en Sebastiaan Janssen. In willekeurige volgor- t volgens Désar wordt het een 'moeilijke beslissing, 'ejomdat het trio erg aan elkaar, w is'. Janssen raakte ove- k rigens op de eerste training al h .vrij zwaar geblesseerd aan de :hal enkel en heeft zichzelf daardoor op een kleine achterstand gezet in de race. Veel toeschouwers dachten afgelopen zaterdag dat het keepersvraagstuk zich vanzelf had opgelost. Langs het trai ningsveld in de Kikkerpolder, waar UVS oefende tegen FC Lis- se (de zaterdagclub won met 2- 3), ging de mare dat Mokveld was teruggekeerd. In het doel bij Lisse stond gewoon Paul Veenboer en bij UVS meenden tientallen aanwezigen Mokveld te herkennen. Het was Ronald Jonker, maar die was inderdaad in bijna alles een kopie van de vertrokken doelman. Het haar, de lengte, de motoriek, het tenue, de ge baartjes. Marijn Mokveld zit trouwens in Amerika waar hij een keepersstage volgt met Frans Hoek. Talenten Gerard Désar heeft nog een paar weken de tijd om het doel gebied van een naam te voor zien. Een voorkeur spreekt hij nog niet uit, al liet hij Jonker negentig minuten staan. Daarmee was de sluitpost een van de weinigen. De oefen- meester wisselde naar hartelust en gebruikte tegen Lisse de mo gelijkheid om veel aanstormen de talenten op te laten draven. Walter de Kievit, Hans de Kruys, Edgar van Tol en Dick van der Heijden kregen rust vanwege lichte blessures. Ard Oosterlee was nog op vakantie. Dat is het leuke van UVS sinds de rentree van Désar als oefenmeester: er komen vrijwel geen 'vedetten' meer van bui tenaf en de eigen kweek zit nu veel dichter tegen het vaandel- team aan. Veel van de beloftes die zaterdag in het veld versche nen zullen in principe straks niet in de basis verschijnen, maar ze kloppen wel heel na drukkelijk aan de deur. „Er wordt hier aan de boom ge schud," om met de trainer te spreken. Van de tweede garnituur wist vooral Jack Rol in de eerste helft CASIO CALCULATORS n r®tiinn Dinsdag 9 augustus tekenen en schrijven Aanvang 19.30 uur - Graag tot ziens. SPORTSWEAR Keeper Voet valt op bij Noordwijk LEIDEN» Katwijk speelde een nuttige oe fenwedstrijd tegen de reserves van Haarlem en won verdiend met 2-1. De, op Pim Langeveld na complete, amateurkampioen verzilverde slechts twee van de vele kansen. Marco de Ridder en Hans Zwaan scoorden. De nieuwelingen aan Katwijkse kant functioneerden naar beho ren in een duel waarin veelvul dig werd gewisseld. Noordwijk kreeg in Voorburg tegen hoofdklasser Tonegido le gio kansen. Alleen Fred Bloem zette een van die mogelijkhe den om in een goal. De Voor burgers scoorden drie op vier en wonnen dus geflatteerd met 3-1. Opvallendste man aan Noordwijk-kant was doelman Willem Voet, die normaal bij het vijfde onder de lat staat. Aan het spel van de kleine Voet, 1 meter 65, was de nederlaag ze ker niet te wijten. Het Alphense ARC, met Ajax- keeper Peter van de Kwaak in de gelederen, won met 3-0 van SDVB. De overwinning kreeg gestalte door het goede spel in de eerste helft. Na rust nam de Racing wat gas terug. Ruud Bos, René van Meggelen en Frank van de Veldt zorgden voor de treffers. Alphense Boys speelde gelijk tegen tweedeldasser Sint Mi chielsgestel. Doelpunten wer den gemaakt door nieuwkomer Jaques Key. Nol de Ruiter voelt zich 'Jan Huybregts' van Egypte Nol de Ruiter heeft 'de meest turbulente week' uit zijn trai nersloopbaan achter de rug. De Ruiter tekende afgelopen maan dag een eenjarig contract bij de Egyptische voetbalbond en be seft na zeven dagen nog niet helemaal hoe drastisch zijn leven veranderd is. „Ik ben hier niet alleen bondscoach maar ook een beetje de Jan Huybregts van Egypte. Het competitieprogramma is vrijwel naar mijn hand gezet, ik heb de afgelopen week mogen bepalen op welke data de wedstrijden gespeeld mogen worden. Allemaal afhankelijk van de oefenwedstrijden van Egypte en de kwalifica tiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Soedan, Ethiopië, Tan zania, Oeganda en Algerije." Er gaan twee clubs over, zodat Nol de Ruiter een geduchte klus krijgt om Egypte naar de eindstrijd te loodsen. Over zijn huisvesting heeft Nol de Ruiter betere berichten. „Een prima keuken, een luxueus hotel met mooie kamers. Ik logeer hier voorlopig, volgende week verhuis ik naar een buitenwijk wat dichter bij het gigantische stadion met plaats voor 120.000 men sen zodat ik het drukke verkeer een beetje kan ontlopen." Nol de Ruiter heeft niet lang de tijd gehad om zijn plotselinge vertrek bij Den Haag te verwerken, want binnen enkele dagen werd hij door Helmy Shoab gebeld met de vraag of hij geïnteres seerd was in een Egyptische club of in een functie als bonds coach. „Ik heb ervaring bij de KNVB in die functie en daar ging mijn voorkeur naar uit. Maar een bondscoach in dit land wordt heel anders bejegend, de spelers en begeleiders tonen enorm veel respect en dat blijkt vooral uit hun soms onderdanig lijken de gedrag." Zaterdagtweedeklasser Ter Leede schoot zaterdag in een oefenwedstrijd tegen DUNO met scherp. De Sassenheimers wonnen met 10-0. Nieuwkomer Marcel Bremmer (ex-FC Lisse) liet zich van zijn beste kant zien en scoorde' vier maal. Freek Rienks, dit seizoen debuterend als hoofdtrainer, verwacht dat de Sassenheimers een goed jaar te wachten staat. 1 oefende thuis te gen De Sleutels. De Leidenaars wonnen van de één klasse ho ger uitkomende thuisclub met 1-0 door een goal van Michel van de Broek. De nieuwe Oegst- geest-trainer Wim van Hars kamp was nauwelijks onder de indruk van de nederlaag: zijn ploeg is pas drie dagen in trai ning. Voorschoten heeft altijd moeilijkheden met Kagia. Daar was zaterdag niets van te mer ken want de zwartgelen won nen zonder zich in het zweet te lopen met 9-1. Het prijsschieten werd het meest op zijn waarde geschat door Tjeerd Verweij met drie treffers. Coen Dekker en Arsham Behimer volgden in zijn spoor met twee voltreffers. Het Leiderdorpse RCL liet in het Westland tegen derdeklas ser Monster een goede indruk achter door met 3-2 te winnen. Onder meer door twee straf schoppen, benut door Niek Oosterlee en Alex Barendse, werd aangetoond dat de selectie aan kwaliteit heeft gewonnen. Hazerswoudse Boys had te gen Woubrugge een conditio neel en taktisch overwicht. Een eenvoudige 5-1 overwinning was het gevolg. Ron van de Post en Joop de Gelder scoorden bei de tweemaal. Bij rust was de stand nog 1-1. Zondag Een conditioneel sterk SJC veegde de vloer aan met Pan- cratius: 6-1. Doelpunten waren afkomstig van Arjan Duindam (2x), Mark Heemskerk, Stefan Huizebosch, Herman Oude Velthuis en Piet Hazenoot. Mor gen wacht een aanzienlijk ster ker opponent. Dan kopit het tweede team van FC Den Haag op bezoek. Derdeklasser FC Lisse had in Naaldwijk een aardige sparring partner. Vooral Dennis Hoogen- doorn vond het net. Hij scoorde drie maal. De overige doelpun ten kwamen op naam van Paul Pijpers (terug van SJG), Patrick Paardekooper en Ronald Ro vers. De wedstrijd eindigde in een 6-4 overwinning voor de Lissenaren. Docos liep tegen een nederlaag op. Ondanks een mooie goal van Hans van Mar wijk (vrije trap) bogen de Rijs- wijkers de score om in een 2-1 winst. Goalie Ron Bey (ex-VNA) maakte bij de Morschclub zijn debuut. SJZ verloor ook. Tegen DSO werd het 1-0. Ook hier maakte een nieuwe doelman zijn entree. Walter van der Vel de verdedigde het Zoeterwoud- se doel. Dorpsgenoot Meerburg moest het ontgelden bij BEC. De Zoeterwoudse ploeg speelde met veel nieuwelingen. Vandaar de 3-1 nederlaag. Marcel Zwet sloot scoorde namens de Rijn dijkers. Trainer Rob Suttorp (DOSR) miste nog een aantal spelers (vakantie) tegen DWO. Ondanks het feit dat er bij vla gen aanrekkelijk werd gespeeld moest geelrood met 4-1 het on derspit delven. Richard Hon- coop scoorde namens de Ve- ners. Niet Bodegraven maar het Hillegomse Concordia fungeer de als tegenstander van Altior. De Langeraarders wonnen met 2-1. Doelpunten van Martin van der Bos en Paul Zwiers. War- munda bracht het tot remise te gen Van Nispen:. 2-2. War- mondse doelpunten van Vin cent de Winter en de terugge keerde Marc van Grieken. 'ikse nederlaag tegen FC Den Haag deert trainer Kiebert niet 3urgefop de dag van het bloemencorso haalt Rijnsburgse Boys nXVaag een aansprekende tegenstander naar sportpark 'ef0p Middelmors. FC Den Haag 2 was goed, maar het kwam Dijk/ihog beter uit dat de Haagse club eind vorige week be- s-4 "sloot het eerstedivisieteam af te vaardigen. Rijnsburg blij, 7 5 pe Rijnsburgers blij, Rijnsburgse Boys blij. Maar niet trai ler Hher Rob Kiebert. Die had liever de eerste oefenwedstrijd HDojgespeeld tegen een derde- of vierdeklasser. runsburg»janetvanduk al heeft hij dit seizoen de be schikking over een selectie van maar liefst 26 spelers en ook al is de voorbereidingstijd een week ingekrompen. Vijf weken dacht Kiebert te hebben voor de eerste wedstrijd tegen" Katwijk, maar in verband-met Katwijkse beslommeringen voor de beker, is de derby een week vervroegd. Toen hij dat hoorde, had de trainer de voorbereidingstijd ook graag een week eerder laten beginnen, maar dat was onmo gelijk omdat te veel spelers nog vakantie vierden. Dus moet hij er in vier weken zien uit te komen. De trainer begon zaterdagmiddag met vijf spelers op de bank, die na de rust allen in actie kwamen. Tien spelers kregen vrij na de och tendtraining, onder wie Michel Roest, de middenvelder die Feyenoord komt. „Een jonge speler met heel veel talent", zo omschrijft Kiebert hem. Het publiek in Rijnsburg kon hem nog niet in actie zien, r zag wel een andere speler die een aanwinst voor de eerste klasser kan zijn. De ex-Feye- noorder Ed Roos, afkomstig van Lens, was vooral in de eerste helft nadrukkelijk aanwezig. Hij kreeg na vijf minuten de eerste kans voor de Rijnsburgers en gaf enkele goede voorzetten. „Ik ga ervan uit dat Ed Roos wat ex-, tra's kan brengen", was het op flet niveau van zo'n club is zo dat Rijnsburgse Boys het spel kan maken en wat belangrijker js: zo'n tegenstander heeft niet mtdt enorme voorsprong die FC ben Haag heeft. De eredivisio- pist is al enige weken aan het trainen en speelde eerder al een oefenpartijtjes. Zeker con- kendditioneel gezien zijn de Hage- ars dus een stuk verder dan Rijnsburgers, die vorige week iandag begonnen te trainen. Het was zaterdagmiddag te op het (bij)veld, waar >nde|Rijnsburgse Boys tot de rust nog e Belaardig partij gaf (ruststand 1-2) paiimaar in de tweede helft de Ha unt igenaars bij tijd en wijle alle nimuimte gaven om te scoren )en. (eindstand 1-6). „Heel veel spe- ;r valers zaten er duidelijk door- ruisflheen", zei Kiebert na afloop van ooglpe voetbalwedstrijd, upey „Dit is een onderdeel van de imejfeestweek in Rijnsburg en daar tegekvil ik best aan meewerken, n dMaar in het kader van de op- s, dibouw van de voorbereiding uk dkomt zo'n wedstrijd slecht uit. rijw(Het echte voetbalverhaal komt plaver niet helemaal goed uit", al- js b|dus de trainer, die geen enkele Iconclusie wilde verbinden aan de wedstrijd. „Ik zou het wel willen, maar het is in mijn ogen |*Lgewoonweg niet mogelijk." Kiebert heeft geen haast, ook W.; "T, -■ K'.'i tx, De Rijnsburgse aanvaller Steven Faber (I) wordt de voet dwars gezet door zijn bewaker Marco Meijer. pervlakkige commentaar van de Het was ook een nieuweling, de van Capelle overgekomen André Hordijk, die na dertien minuten het eerste en enige doelpunt scoorde voor Rijns burgse Boys. Hij onderschepte een slechte uittrap van FC Den Haag-keeper René Stam en scoorde vervolgens met een mooie lob. Dat was de gelijkma ker, want de tegenstander had twee minuten daarvoor het net al gevonden. Rijnsburgse Boys kon zich maar even verbeelden op gelijke hoogte te staan met FC Den Haag. Want vier minuten later scoorde Winston Faber voor de Hagenaars. Dick Heemskerk, Arjan Heemskerk en Hordijk kregen nog wel kansen op de gelijkmaker, maar die viel niet. Na de thee was het gedaan met de thuisclub en kon het soms hard spelende Den Haag vrij ge- Rijnsburgse Boys: makkelijk uitlopen naar een 6-1 overwinning. Rijnsburgse Boys-FC Den Haag 1-6 Niek Oosterlee: strafschop. Delft (Puister): Dick Heemskerk. Arjan Heemskerk, Mulder (Hovingh), Vletter (Kamper veen): Klaassen, Hordijk. Buis; Wesseli- us (Van Duyn), Roos, Faber (De Louw) De Katwijkse toeschouwers op Nieuw Zuid waanden zich za- een schiet- De oefenwedstrijd van Quick Boys tegen DOVÓ lever de liefst 11 treffers op. De thuisploeg scoorde de meeste doelpunten: het werd 6-5. De uitslag doet anders ver moeden, maar in vergelijking met afgelopen donderdag te gen Tonegido (3-1 winst) deed blauwwit het heel wat minder. Vooral in de eerste helft speel de Quick Boys ongeïnspireerd, uitgezonderd Peter Kruit. De Leidse voetballer presenteert zich in Katwijk als een heuse aanwinst. Zaterdag kreeg de ex-Roodenburger gezelschap van Hichan Ribii, een 18-jari- ge aanvaller en dit seizoen, na twee jaar landelijke jeugd, nieuw in de A-selectie. Ribii werd in de tweede helft 'losge laten' door Wisman en de Marokkaanse inwoner van Al phen aan den Rijn (Ribii komt van Alphense Boys) maakte indruk. Op de vierkante meter is Ribii handig en op de eerste meters is hij razendsnel. Het is wel duidelijk dat de gevestigde waarden het in Kat wijk moeilijk krijgen. Martin Steenvoorden en Fred Kanbier moeten keihard vechten voor hun plekje. De laatste kwam vanwege een slepende lies blessure nog niet aan bod. Steenvoorden speelde in de eerste helft zoals hij het hele vorige seizoen acteerde: onop vallend. In de tweede helft moest hij plaatsmaken v Ribii en de invaller maakte duidelijk dat Quick Boys aanvallend opzicht meerdere mogelijkheden heeft. Op de rechtshalf positie deed Marcel Harteveld weer in positieve zin van zich spreken. Valkenbur ger Pieter Slootweg (ex-Feye- noord) kon als spits en half- speler niet imponeren. Verdedigend rammelde het bij Quick Boys. Het wachten i: op Ton Fens. De van Ajax-za terdag gekomen verdediger kampt nog steeds met blessure. Woensdag tegen UVS mag hij de Katwijkse verdedi ging leiden. Fens moet leiding geven aan de laatste linie dat is hard nodig. In sommige fases van de wedstrijd was Quick Boys de kluts kwijt, si pelweg omdat er niemand v die de poppetjes op de juiste plaats zette. Gert Aandewiel ontpopte zich zaterdag niet als de leider waarop Quick Boys naarstig zit te wachten. Vooral voor de rust was zijn spel flets. In de tweede helft revancheer de Aandewiel zich met twee wonderschone treffers. Quick Boys - DOVO 6-5 (1-2) Kruit 1-0, De Vries 1-1, Wittenrood 1-2, Wolf 1-3, Hans van der Plas 2-3, Har teveld 3-3, Aandewiel 4-3, Aandewiel 5-3, Wittenrood 5-4, Wolf 5-5, Schaap 6-5. Scheidsrechter Nachte gaal. Toeschouwers 500. Quick Boys: Ruwaard, Rog. Aande wiel. Heeringa, Van der Plas; Har teveld. Jaap van Duyn, Floor van Duyn; Steenvoorden (Ribii), Sloot weg (Schaap), Kruit UVS'er Edwin Robbers (half liggend) moet Peter Wubben van FC Lisse hier doorgang verlenen. de aandacht te trekken mét en kele leuke acties. De aanvaller opende met een knappe volley via de paal de score nadat hij met een splijtende pass was vrijgespeeld door Carl Roest. Volgens Désar was de oogstre lende actie een bewijs van zijn stelling dat de 'jonge jongens elk jaar weer tien procent beter Hernies Na de openingstreffer liet Erwin Hermes met een schitterende trap van twintig meter zien dat hij een aanwinst is voor Lisse. Hij bepaalde de ruststand op 1- 1. Direct na de pauze zette Mare Ens de bezoekers op 1-2. Marco Akerboom krulde vervolgens de bal namens UVS uit een vrije trap met zijn zeer gevreesde lin ker in het kruis: 2-2. Het was opnieuw Ens die Lisse - waar de broer van Radjin de Haan (Dji- ven) in de slotfase meespeelde - een marge gaf. De pijp was toen aan beide kanten leeg. UVS - FC Lisse (za) 2-3 (1-1). 29. Rol 1- FOTO LOEK ZUYDERDUIN 0. 30. Hermes 1-1; 47. Ens 1-2, 55. Akerboom 2-2, 72. Ens 2-3. Toeschou wers: 200. UVS: Jonker; Akerboom. Robbers. Van Orssagen, Devilee; Roest, Jansen (Nieuwenhuizen). Gallert; Leefiang (Andy van der Heijden). Rol (De Bruin), Honsbeek (Van Ulden). Lisse: Veenboer; Arnold Vermeulen (Smit. De Haan), Van Duvvenbode. John Vermeulen (Spruyt); Ras, Van der Zwet (Broekhuizen). Wajer: Ens, Her mes (Elmahady), Wubben, Smakman.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17