Zee en Duin kroont een nieuwe koning Maaike Zonderop kandidaat voor Masters Veel tegenslagen voor regiorijders Sport Leidsch Dagblad Tennis Circuit Rabobank 9 Becker wint 1 Leidsch Dagblad Tennis Circuit '94 RabobankQ Benetton past auto Jos Verstappen aan MAANDAG 8 AUGUSTUS 1994 i "VI AA Jeroen Boogmans lost clubmaatje Jan Willem Lugthart af CIRCUIT IN CIJFERS 'Wordt het Lugthart. Of wordt het Boogmans'. De slogan die de wedstrijdleiding van Zee en Duin aan het jaarlijkse tennistoernooi verbond, neigde een tikkeltje naar arro gantie. Er waren immers genoeg kanshebbers op de eindzege in Katwijk, zoals een Marc Fleischeuer. Of jon kie Martin Verkerk, de coming-man. Achteraf hadden ze bij Zee en Duin natuurlijk het grootste gelijk. KATWUK ROB ONDERWATER Zee en Duin kreeg de finale die het wilde hebben: Lugthart- -Boogmans. Het werd Jeroen Boogmans. na een eenzijdige wedstrijd: 7-6, 6-0. Na vijf jaar heerschappij van Jan Willem Lugthart kreeg Zee en Duin gis teren een nieuwe koning. De verliezer wond er nader hand geen doekjes om: de zege voor zijn clubmaatje was te recht. YVat de uitpuilende duin pan aan de Noordzeekust al had gezien, werd door de verliezer naderhand nog eens bevestigd. ,,Ik miste de agressie die ik bij voorbeeld tegen Martin Verkerk wel had.'' In die halve finale ste vende de 29-jarige Katwijker steevast op verlies af. Na 3-6 setverlies worstelde Lugthart zich met met veel inzet uit het dal en liet de moegestreden Verkerk achter zich. Een dag later was de kelk met energie leeg. Lugthart probeer de het wel, maar hij kon niets. Vooral in de tweede set stpnd de vijfvoudige toemooiwinnaar als versteend op het gravel, dat hij van haver tot gort kent. „Ik had geen emotie. Het is toch anders als je tegen een club-' maatje staat te spelen. Ik had absoluut geen last van druk. Ik sta al jaren onder druk en ik weet daar onderhand wel mee om te gaan. Maar ik sloeg de ballen verkeerd. Er was in de wedstrijd geen enkel aankno pingspunt." Pijn De nederlaag deed pijn, maar Lugthart schikte zich in zijn lot. Zo erg vindt hij verliezen niet meer. Lugthart start vandaag bij Nationale Nederlanden een stu die assurantiën en probeert zijn toekomst gestalte te geven. Dat leidt de sportieve aandacht af. Tennis is en blijft belangrijk, - maar heeft voor hem een ande re waarde gekregen. ..Ik blijf m'n wedstrijdjes spelen, maar als er iemand beter is, nou, dpn is er wat mij betreft geen man overboord. Als ik volgend jaar van Martin Verkerk verlies, heb ik daar niets van. Trouwens, die goser is een kanjer." Lugthart geeft al zeven jaar de toon aan in de Leidse regio. Twee keer liet hij zich huldigen als winnaar van de Masters. Een tikkeltje te weinig voor de elf keer dat hij meedeed op het toernooi tussen de groten uit de Leidse regio, vindt hijzelf ook. Dit seizoen trad Lugthart weinig op de voorgrond. Te weinig, volgens de concurrentie. Het werd Lugthart verweten dat hij de Leidse tennistop ontliep om dat hij niet in vorm zou zijn. Hij speelde op het zwak bezette Voorhout en meed de sterke lijst van Roomburg. Kritiek „Wat een onzin", weerlegt Lugt hart de kritiek. „Voorlopig is nog altijd zo dat ik zelf wel uit maak waar ik speel. Ik speel al jaren in de top en moet al jaren tegen de concurrentie opbok sen. Die heb ik nog nooit ontlo pen en dat doe ik dit jaar ook niet. De waarheid was dat ik fy siek niet in orde was om een zwaar toernooi als Roomburg aan te kunnen. Het was een ra tionele beslissing. Ik wilde op Jeroen Boogmans maakte een einde aan de hegemonie van Jan Willem Lugthart op Zee Duin. Voorhout wat puntjes voer de Masters pakken." Want aan dat toernooi wil de toekomstig verzekeringsagent graag meedoen. Clubmaatje Jeroen Boogmans voert de. Masters-lijst aan en is dus fa voriet. Het is voor Lugthart de ideale mogelijkheid om revan che te nemen. „Het is een prachtig toernooi met alle ster ke jongens. Dat zijn de mo menten waarop je moet spelen. Alleen ben ik er nooit zo geluk kig geweest." De blik in z'n ogen na de af gang op eigen park liet niets aan duidelijkheid te Lugthart gaat op LOS ANGELES De als tweede geplaatste Boris Becker heeft vannacht het ten nistoernooi van Los Angeles ge wonnen. De Duitser versloeg in de finale de Australiër Woodfor- de met 6-2 6-2. In Praag won de Spanjaard Sergi Bruguera voor de tweede maal op rij het graveltoernooi van Praag. De nummer drie van de wereld was in de finale met 6-3 6-4 te sterk voor Medvedev. In Kitzbühel zegevierde e de de plaatsingslijst. Goran Ivanisevic diende echter hard te werken voor zijn riante beloning. De ongeplaatste Fransman Fabrice Santoro dwong de Kroaat tot een vijfsetter: 6-2 4-6 4-6 6-3 6- Martine Griekspoor verloor op Zee en Duin de C-finale. ARCHIEFFOTO BEN DE BRUYN KATWUK GERTJAN VAN GEEN Maaike Zonderop heeft zich met haar overwinning in het B- toernooi van Zee en Duin kan didaat gesteld voor deelname aan de Masters. Zonderop re kende in het matig bezette toer nooi in de halve finale af met de als eerste geplaatste Ingrid Boom. In de eindstrijd moest thuisspeelster Judith Verhoeff eraan geloven: 7-6 6-2. Zonderop is nog steeds her stellende van de ziekte van Pfei ffer. De Ripse kon afgelopen winter weinig spelen en heeft nog steeds lichte last van het euvel. De halve eindstrijd leek dan ook te lang te gaan duren. Boom kon echter haar status als favoriete geen maken. Zonderop hield stand (6-4 6-7 7-5) en had vervolgens aanmerkelijk minder tegen stand te verduren van Verhoeff. De Katwijkse had in de halve fi nale met clubgenote Astrid Bouw afgerekend, maar mist nog steeds datgene wat nodig is om de B-top te héflén. Verhoeff heeft al een schat aan ervaring als het gaat om het spelen van B-toernooien, maar kon daar tegen de tweedejaars B-speel ster Zonderop geen gebruik van maken. Verhoeff kon een set lang haar opponente volgen, maar was in het verdere verloop kansloos. Arthur Hertzberger bewees dat er met hem rekening ge houden moet worden nu de Masters eraan komen. Robin Kleian ondervond dat gisteren in de C-finale. Hertzberger, die zijn loopbaan als tafeltennisser ondergeschikt heeft gemaakt aan tennis, pakte eerder al de districtstitel. Toen versloeg hij een andere favoriet voor de Masters, IvorBergsma. Ook Kleian had al indruk ge maakt dit seizoen. De Lissenaar won Hillegom en Dekker. Hert zberger maakte het niet uit. De Alphenaar liet de eerste set nog aan Kleian (3-6), maar was in het vervolg de betere: 6-2 6-4. Ook een andere favortiete voor de masterstitel dolf giste ren het onderspit. Martine Griekspoor leek dit jaar on genaakbaar bij de C-\ maar ging gisteren met de billen bloot tegen Sabine Hoekstra: 7- 5 6-3. Hoekstra besloot dit jaar voor het eerst serieus toernooien te gaan spelen. De 25-jarige speel ster van Leidse Hout vertoeft al heel wat jaartjes op de C-lijst en wil toch nog een keer hogerop. Het betaalt zich uit. Eerder dit jaar nog was ze kansloos tegen Griekspoor. Gisteren stonden de sterren gunstig voor Hoek stra. Met haar afgetekende overwinning stelde ze masters- deelname vrijwel zeker. Leidse Houtspeler Colin Vrie- ze kwam erachter dat er meer dere kapers op de kust zijn voor de D-titel. Vrieze won dit jaar Engelsman Rees wint race in Zandvoort ZANDVOORT AUTOSPORTMEDEWERKER De vierde editie van Nederlands grootste autosportevenement is gewonnnen door de Engelsman Gareth Rees. Ruim 58.000 toe schouwers zagen op Circuit Park Zandvoort hoe de Brit ze gevierend over de finishstreep kwam voor de van pole position vertrokken Duitser Jorg Müller. Derde werd zijn landgenoot SaschaMaassen. Rees won hiermee een van de meest toonaangevende Formu le 3-races in de wereld. De 32 rondes tellende race kende een chaotische start na een botsing in de eerste ronde tussen de Oostenrijker Alexander Wurz en de Italiaan Gianantonio Pac- chioni. Hierdoor werd de door gang in de Tarzanbocht ver sperd waardoor een herstart noodzakelijk werd. Het was Rees die direct de lei ding nam en nagenoeg onbe dreigd de race uit kon rijden. Teleurstellend was het uitvallen van de Deen Jan Magnussen. De 21-jarige coureur moest het na een aantal rondes voor ge zien houden vanwege een spin bij Bos uit. Magnussen, leider in het Engels kampioenschap, gaat komend jaar testrijden bij het McLaren formule 1-team. Dit geeft aan hoe hoog het niveau op Zandvoort lag. Verstappen Alle vroegere winnaars zijn doorgedrongen tot de hoogste regionen van de autosport. Vo rig jaar was het Jos Verstappen die naast het behalen van het Duits formule 3-kampioen- schap de Masters won en mede hierdoor bij het Benneton For mule 1-team kwam. Dit jaar waren de Nederlanders niet ruim vertegenwoordigd op de Formule 3 startgrid. Martijn Koene finishte uiteindelijk op een verdienstelijke vijftiende plaats. Ongetwijfeld is de Formule 3- race voor het publiek het hoog tepunt van de dag maar ook in andere klasses is er mooi en snel geraced. De Engelse Rover Turbocup beleefde een Neder lands debuut. De twee heats tel lende race werd gewonnen door onze landgenoot Cor Euser die uitkwam in een van de gastrij- derswagens. Nog meer Neder landse eer werd behaald in de Europese Renault Clio cup waar Frans Verschuur en Marcel van Vliet als de nummer 1 en 2 over de streep kwamen, dit tot grote vreugde van de talrijke toe schouwers op de tribune. Niet alleen internationale Veel mensen keken naar de races in Zandvoort. FOTO UNITED PHOTOS DE BOER/POPPE DE BOER wedstrijden kwamen voorbij, de strijd om het Nederlands kam pioenschap in de diverse klas sen ging gewoon door. De pro- duktiewagenklassen tot 2000cc, boven 2000cc en tot 1400 cc werden samengevoegd. Maar liefst vier regio-genoten kwa men hierbij aan de start in een ongekend spannende twintig ronden tellende race die helaas de nodige uitvallers kende. De Oegstgeester coureur Tom Lan- geberg, rijdend voor het Ekris BMW team en vierde in de strijd om het kampioenschap in de klasse tot 2000 cc, viel in de veertiende ronde uit met een lekke linkerachterband. Meer pech voor Rijnsater- woudenaar Frank Caron, Rover coureur in de klasse tot 1400cc. Hij viel uit met motorproble men. Teamgenote, de Alphense Sandra van der Sloot, wist met haar Rover in dezelfde klasse ondanks problemen met de koppeling als vierde binnen te komen. Amee Caron reed met haar Suzuki Swift GTI naar een derde plaats achter Egbert Top en Toon van der Hatered. In de Ferrari Porsche Challenge, eveneens over twintig ronden, ging het goed met de Oegst- geestenaar Lex Proper. „Ik had tijdens de training problemen met mijn versnellingsbak, maar er is een nieuwe gemonteerd, ik zie de race vol vertrouwen tege moet", aldus een zelfverzekerde Lex Proper. Gestart vanaf de achterste rij pakte hij in de eerste ronde tien plaatsen op de concurrentie. In ronde 12 kreeg de coureur te maken met mechanische pro blemen en moest zijn Porsche Carrera in de zestiende ronde aan de kant zetten. Hij ligt nu derde in het tussenklassement met een achterstand van 29 punten op de leider Frank Böhm. Hij kwam handen te kort. Ken de geen moment rust. Alsof hij al een wereldtitel op zak heeft, zo werd Jos Verstappen gisteren bejegend. De Nederlandse For mule I-coureur schreef tijdens de Marlboro Masters in Zand voort, die hij verleden jaar op zijn naam bracht, zijn vingers bijna blauw. Iedereen wilde een handtekening van de Limbur ger, wiens ontvelde neus herin neringen opriep aan het bloed stollende inferno op het Hoc- kenheimcircuit. De kasteleinszoon is immens populair bij de autosportlief hebbers, hoewel hij dit seizoen van de vijf Grand Prix-races waaraan hij deelnam er slechts eentje beëindigde: tijdens de GP van Engeland. Hij werd als ne gende geklasseerd, maar die plaats werd hem ontnomen omdat zijn teamgenoot Michael Schumacher op Silverstone de zwarte vlag had genegeerd. De populariteit dankt Ver stappen voor een deel aan de wonderbaarlijke ontsnapping aan de vuurdood vorige week zondag tijdens de Grote Prijs van Duitsland. Dat de racefans hem een warm hart toedragen, bleek afgelopen week. „Stapels kaarten en brieven heb ik ont- Rabobank. Aangenaam. Advantage begint bij WINTERSPORT Breestraat 133, Leiden tel. 071 - 123 953 Van Trigt verliest in finale Marco van Trigt heeft gisteren in de finale van het A-toernooi van Parnassia in Bergen aan Zee verloren van Ralph Kok. De Hillegommer bereikte de eindstrijd door een zege op Bernd Lenten, maar kwam in de eindstrijd net iets te kort tegen de top tien-speler uit Rotterdam die enkele weken geleden nog de Open Leidse won. Van Trigt was als tweede geplaatst, Kok eerste. „Ik heb veel kansen gehad in de wedstrijd en een derde set behoorde tot de mogelijkheden. Maar hij was over het geheel gewoon iets be ter," aldus de linkshander, die door de resultaten in de kust plaats binnen de top dertig komt. Zee en Duin HEB: J Boogmans-M. Fleischeuer 2- 6-4, 6-3. J Lugthart-M. Verkerk 3- 7-5. 6-2. Finale: Boogmai 7-6, 6-0 DEB ,Luq 6-4. 6-7, 7-5, J Verhoeft-A. Bouw 2- 6-2, 6-4. Finale: Zonderop-Verhoeff 7- 6-2 HDB O Guinau/O van Paridon- on 7-5, 6-2. GDB: C- Berkhout/ Swart-K Stiemer/P Hermus 7-5, 6-1. van Gorkom/L. Damen-I Boom/X. Zw; 6-2, 6-1, I 6-1, 6-4. r i Schie Hertzberger-K Ie 6-2 6-4. DEC S. Hoekstra-I 5-7, 6-3, 6-3, M. Gnekspoor-A. Jimm 6-0, 6-4. Finale. S Hoekstra- Griekspoor 7-5, 6-3 DDC M. Bok/A J mink-E Guyt/J. den Hollander 5-7, 6- 6-1. Ingrid vd Plas/M. Schmidt-Een/ Overdijkink 6-2, 6-1 Finale: Ingrid der Plas/M Schmidt-M 8ok/A. J.mm 6-3, 6-3 GDC l.vd Plas/K Barnhoorn Bok/H Wouda 6-2. 7-5. L Bouma/ Roper-S de Lange/E vd Gei|n 6-4. 6- Finale I vd Plas/K. Barnhoorn-L.Bo ma/M Roper 6-0 6-2 HDC E Warmi dam/S. Geerlings-F. Sti|nman/M. van 1 zen 2-6, 6-3. 6-1, A Hertzberger/R. Doef-W. Steggerda/T. Stoppels 6^4, 2 4. Finale: Warmerdam/Geerlings-He 5. 6-2, 6-3. HEC+ s 6-2, 3-6, 6-3. DDI berger Aid r/Vd Doef 2-6, 6-2, 6-3. Plas/C. iurg-T. man/S. Sapoetra 2-6, 7-5, 7-6. HDC+ Aanhane/L. Lucas-W. vd Berg/B. vd Bc 7-5, 6-4 HED R. de Wolf-C. Vrieze i n/E Wallaart-E. Guhnthart/C. Schaap 6- 7-5 HDD+ J Ahling/R. Schilperoort- van Duijn/R van Duijn 6-2. 6-1. DED+ van Velzen-I. Heijligers 6-4. 6-3 Kikkers HED1: B Tromp-T de Rooy 6-1 6- FOTO HENK BOUWMAN DED1+: l. Beuke-W Bokhorst 4-6 6-2 HDC2+: Schotberg/Hilderson-Kleyn/De 6-4 6-7 7-5 DDC2+: Bontan/Van Voort-Schrama/Van der Zee 6-4 7-5. GE Van der Zee/De Vos-onos.Buys 6-4 6- HDD1: Hop/Volwater-jansen/Ruygrok 6 6-3. DDD1: Boele/Van Keulen-Ruighave /Bokhorst6-0 6-0 GDD: Smit/Den Dekkr Lippens/Stut 6-2 4-6 6-2. HDD2: /Fransen-Coorengel/Put 6-3 4-6 7- DDD2: ooms/Cornegge-Berendi]k/Ebel 6 6-4 GDD2: Kulk/Kulk-Angenent/Reyngoi 6-3 6-3. HDD1+: Sedee/Kroezen-Burgei Leenen/Hermans 1-1 i Teeuwen/Dame il 2x-Denkers/Schrama 6-7 6-4 4 HDD2+: Van der Velden/Van Lieroi Groot/Boele 6-4 6-4 DDD2+: Van Dijl in Diik/ftiog 2+: Bu HDC: Zaal/Dofferhoff-Rietbroek 2x 3 DDC. Suurenbroeck/Joukes-Van i ven/Teljeur 4-6 6-3 6-3 GDC Nu lersel-Frijlink/Ten Hage 6-0 6-2. HD Mens/Van der Vlugt-Honcoop/Zwart 6-Z 2. DDD: Van Asselt/Juffermans-Barther cheffer 6-2 3-6 6-1. GDD: FrankA/an Kuil-Rutgerink 2x6-1 6-1 reeds vier toernooien. Rutger de Wolf nog geeneen. Gisteren schaarde ook hij zich bij het rij tje titelfavorieten. De Unicum- mer kreeg Vrieze op de knieën (7-5 6-3) en steeg flink in de tus senstand. Vrieze is nog steeds onbedreigd met twee keer zo veel punten als De Wolf. Sonja Korenhof zorgde voor opnieuw een Zee en Duin-suc- cesje. Korenhof, leidster in de tussenstand in D. had geen kind aan Margot van Duyn: 6-2 6-0. Voorschotenaar Jeroen Ahling stelde voor de tweede keer mas- tersdeelname veilig door met Rob Schilperoort de herendub- bel D 30+ te winnen. Ook Ria Chrispijn en Els Wallaart van Unicum haalden een ticket op. De Manege klimt" X %Fik vlid ;loc de F Hfier ;esj vangen. Het doet me goed die belangstelling, maar eerlijk ge zegd: je gaat er geen meter har der door", vertelde hij tussen het signeren van petten en fo to's door. Verstappen heeft van Flavio Briatore, de hoogste baas van het Benetton Ford-team, de toezegging dat hij in ieder geval start in de Grote Prijzen van Hongarije en België. Afgelopen week had Verstappen een ge sprek met Briatore en de tech nici waarin hij onder meer erop heeft aangedrongen zijn bolide te veranderen. Aan te passen aan zijn rijstijl. Zaterdag testte hij op de korte baan van Silver stone de deels aangepaste wa gen. „Ik mag niet ontevreden zijn. Ik had al een beter gevoel in de wagen. Ik heb hem beter onder controle", liet hij weten. „Mijn auto is gebouwd en getest in de windtunnel zoals die van Schumacher. Onze rijstijlen zijn echter verschillend. Schuma cher houdt van een nerveuze auto. Ik niet. Telkens schoof de achterkant van mijn auto in de bochten weg. Daar had ik steeds de grootste moeite mee. Het voertuig had mij in de macht, in plaats van omge keerd." De tennisploeg van De Manejtoa; heeft zich via twee klinkenqditic overwinningen in de top v eredivisie genesteld. De landjde R kampioen van 1991 en 1992. vim rig jaar afgelost door Popey iH< won zaterdag met 5-1 bij THOziei RW. Een dag later stondeRijn; Kempers, Nijssen, Vis e gische Callens op het eigen paiimaa in Apeldoorn zelfs geen punt ^>en; aan Z'67, dat degradatie niouin meer lijkt te kunnen ontlopen, [(eim De Manege kwam na vier vaders de zeven duels, waarna kruisfjheei nales volgen, op gelijke hoogi met „troonopvolger" Pope>| Gold Star. De Amsterdammejfi wonnen zaterdag met 5-1 teger Z'67 en deelden gisteren punten met De Metselaars, d^b de derde plaats bezet. Ook Scheveningse club is al vrijwjHet zeker van een plaats in de pla; offs, op 20 en 21 augustus I Popeye. Schaker Mark Thiele wint in Noordwijk 'de iwilli Het als experiment opgezet openlucht snelschaaktoerno op het Noor'dwijkse vuurtore plein is een groot succes gewo den. Onder grote publieke b langstelling namen tijdens zaterdagvooravond 45 snelsch kers het over zeven ronden gens het Zwitserse systeem gen elkaar op. Conform de wachting spitste de strijd om eerste prijs van tweehonde gulden zich daarbij toe 0{ favorieten Leon Konings Mark Thiele. Het onderlinge duel tusse beide LSG-spelers liet wonde wel tot aan de slotronde op zi wachten. Aangezien Konings een half punt aan Leendert Pc was kwijtgeraakt, had de zonder puntverlies zijnde Thie in het beslissende treffen een remise genoeg. Thiele b reikte daarin al snel groot deel, waarmee hij zijn clubg noot voor het blok zette: of mise aanbieden, of kansloos onder gaan. Konings koos v< de veilige eerste weg en w daarmee tweede achter de o\ tuigende winnaar Thiele. Het Noordwijkse zomersr schaaktoernooi betekende alternatief voor een grootschal1 toernooi, waarvoor het orgar serende Daniël Noteboo reeds een sponsor van 50.0( gulden in de pot had. Toen h geplande evenement zich ni meer bijtijds liet organisere hield de club het plan in de lat voor het zestigjarig bestaan 1996 en koos voor deze kleit schalige attractie. Het vorm op het vuurtorenplein tevens opvolging van de traditionele multaanseance van een bekei de grootmeester.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16