Marco van der Plas bedenkt zich Tennistrainer hoopt op 'levenslang' 'Een absoluut natuurtalent, een heel bijzondere spits' Timman geeft initiatief weg Sport Leidsch Dagblad Tennis Circuit RabobankQ DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1994 UVS klopt Noordwijk noordwijk Zondaghoofdklasser UVS heeft gisteravond een oefenduel in en tegen Noordwijk met 3-2 gewonnen. Voor Noordwijk scoorden Prank Aboikoni enGehrlig Azier. die zijn debuut maakte in het eerste. UVS dankte de doelpunten aan Marco Akerboom, Carlo Roest en Hans van Leeuwen. Bij de Leidse ploeg stond Dave van der Heiden onder de lat. Hij is één van de kandidaten om de plaats onder de lat in te ne men van Maiijn Mokveld. die dit seizoen voor FC Lisse speelt. RCL-Wassenaar: 4-0 leiderdorp Daan Zandbergen, die vorig jaar nog in Al keepte, en Hans Sitenr, na een jaar weer teruggekeerd van UDWS, moe ten uitvechten wie dit seizoen het doel van RCL verdedigt. Bei den keepten gisteren tegen afdelingsclub Wassenaar, beiden lie ten geen bal door. De Leiderdorpse Racingclub domineerde het duel. dat vanwege de warmte rustig werd uitgespeeld. RCL won met 4-0. dankzij doelpunten van Michel Plomp (2) en Peter Zie- rikzee (2). Van Dorp stopt tijdelijk met atletiek leiden Yvonne van Dorp stopt een tijd met wedstrijdatletiek. De 28-jarige atlete van AV Holland is in verwachting van haar eerste kind. Daardoor kan zij niet deelnemen aan de.competiüefinale op 11 september in Tilburg, waar de Leidse vrouwenploeg haar inbreng node zal missen in de strijd om te ontkomen aan degra datie uit de landelijke eerste divisie. Van Dorp is wel van plan haar loopbaan in 1995 voort te zetten. Berlusconi moet Grand Prix redden rome» Een groep parlementariërs uit Italië heeft premier Berlus coni met klem verzocht actie te ondernemen om de Grand Prix van Monza in de Formule 1 te laten doorgaan. De historische ra ce, die op II september zou moeten plaatsvinden, is afgelast omdat de veiligheidsmaatregelen onvoldoende zijn. In de 'ande re' Grand Prix van Italië, die van San Marino op Imola, kwamen twee coureurs om het leven, de Braziliaanse superster Senna en de Oostenrijker Roland Ratzenberger. De laatste verongelukte overigens al tijdens de training. Uit de daarop volgende discus sies bleek dat ook het circuit van Monza, waar sinds 1922 op het hoogste niveau wordt geracet, niet meer van deze tijd is. De drie grootste regeringspartijen vinden dat Berlusconi, in sportieve kringen beter bekend ais voorzitter van AC Milan, ervoor moet zorgen dat extra veiligheidsmaatregelen worden genomen. Pro bleem is dat onder meer 524 bomen in de buurt van de gevaar lijkste bocht van het circuit moeten worden gekapt Eerder spra ken de ministers van cultuur en van milieu hierover hun veto Muntz start goed in Genève geneve» Golfer Rolf Muntz is goed gestart bij het internationale Rolex-toemooi in Genève. De 25-jarige Brabander volbracht de I eerste ronde in 67 slagen, vijf onder par. Muntz, die vorige I maand al een toernooi in Zwitserland won. maakte op de lange en moeilijke baan zes birdies en één bogev. Hij bezet de gedeel- j de tweede plaats. In het 72-holes-toemooï van Genève, gedo- I teerd met bijna 130.000 gulden, heeft de Brit Robson de leiding. PSV strikt Ronaldo voor elf miljoen EINDHOVEN MARCEL V GPD-VERSLAGGEVER In Eindhoven heeft Frank Ame- sen een kleine weddenschap lo pen. Hij heeft een bedragje ge zet op de komst van het Brazi liaanse talent Ronaldo. Arnesen wedt dat die eerder in Europa arriveert dan zijn landgenoot Komario. ,,En Ronaldo moet hier pas half augustus aanko men", lachte PSV's technisch manager gisteren zijn tanden bloot. Ronaldo Nazario Luis de Lima, de man die door PSV gis teren verrassend werd toege voegd aan de reeds drastisch verjongde selectie, speelt ko mend weekeinde nog een vriendschappelijk duel voor zijn werkgever Cruzeiro in Brazilië. Daarna moet hij volgens de lei ding van PSV nog wat privé- zaakjes regelen voordat hij het vliegtuig naar Nederland kan PSV bewaarde zijn grootste en meest spectaculaire aankoop voor het moment waarop het net zijn nieuwe spelers op de jaarlijkse persdag al aan de me dia had gepresenteerd. Journa listen en fotografen waren am per de deur uit of in Eindhoven rolde een fax uit Brazilië bin nen. Daarin maakte Ronaldo bekend alsnog te willen ingaan op de aanbieding van PSV. Ar nesen bekende eerlijk dat hij er geen moment bij had stilge staan, dat het allemaal nog zo snel in orde zou komen met het 'wonderkind', voor wie hij al eens vergeefs naar Zuid-Ameri- ka was gereisd. „De hele zaak is in een stroomversnelling geko men. Ronaldo is heel lang gek gemaakt door Italiaanse en Por tugese clubs (AC Milan, Ju ven eus en Benfica, red.). Hij heeft heel lang getwijfeld over zijn toekomst. Wist zelf eigenlijk niet wat het beste voor hem was. Uiteindelijk heeft hij tegen het bestuur van Cruzeiro ge zegd: Maak de transfer rond met PSV." Voor de Eindhovenaren een overwinning. Omdat het bod van een half jaar geleden vol gens Amesen nooit is verhoogd. „Misschien kon hij elders meer verdienen, maar hij ziet kenne lijk in dat hij bij ons een betere opstap heeft. Hier kan hij wen nen aan het Europese voetbal. Voor een 17-jarige is dat be langrijk. Bij AC Milan zou hij wellicht verzuipen, bij Juventus ook." In Eindhoven knalden 's nachts om twee uur de cham- pagnekurken. Arnesen: „Om drie uur was ik pas thuis. Verve lend voor al die mensen die een dag eerder op onze nieuwe se lectie afkwamen om foto's te maken. Maar als club zijn we dolgelukkig dat het na zo'n lan ge periode toch nog is rondge komen." De speler incasseert volgens een woordvoerder van zijn club Cruzeiro zelf 15 pro cent van de transfersom en gaat in Eindhoven meer dan een miljoen per jaar verdienen. Ronaldo Luis Nazario de Li ma, zoals hij voluit heet, kwam op het WK geen minuut in actie voor Brazilië, maar kreeg wel de volle aandacht van de media. Arnesen: „Daardoor was er ook zo veel belangstelling van ande re clubs en duurde het allemaal zo lang. Het is ook logisch dat iedereen achter hem aanzat. Ronaldo is een absoluut natuur talent Een heel bijzondere spits. Het is ook niet voor niets dat hij op zijn leeftijd al deel uitmaakte van de Braziliaanse selectie op een WK-toernooi." Aad de Mos zegt al een jaar lang fan te zijn van Ronaldo. „Onze scouts hadden hem al heel lang in het oog. Het is voor mij een uitdaging om met hem aan de slag te gaan. Ik denk dat PSV een geweldige leerschool vóór hem kan zijn en dat wij er tege lijkertijd een geweldige voetbal ler bijkrijgen." SANGHI NAGAR den; de verliezer krijgt 40 mille. Beslist is er in Sanghi Nagar nog niets. Gata Kamsky won in de zevende partij opnieuw van Viswanathan Anand, althans de na zes uur en 61 zetten afgebro ken stelling is hopeloos voor de doorgaans razendsnel schaken de Indiër. De 19-jarige Ameri kaan komt, als hij het gemakke- lijke huiswerk tenminste naar behoren doet of Anand vandaag direct opgeeft, op gelijke hoog te: 3 1/2 - 3 1/2. Jan Timman heeft nog twee partijen om met Valeri Salov af te rekenen in hun reguliere kan- didatentweekamp in de Indiase plaats Sanghi Nagar. Gisteren slaagde hij er met wit niet in zijn Russische opponent te ver slaan. De stand is nu 3-3. De 42- jarige Amsterdammer kwam wel voordelig uit de opening, een aangenomen Damegam biet, maar gaf halverwege het initiatief weg. Na wits 42ste zet, een herhaling, werd tot deling van het punt besloten. De win naar van de tweestrijd plaatst zich voor de halve finales en verdient ongeveer 55.000 gul- Tussen de Russen Vladimir Kram nik en Boris Gelfand komt het ook aan op de laatste partij. Gisteren tekenden ze de vrede al na 23 vrij smakeloze zetten. Katwijk neemt alleen afscheid van Henry Pouw en Johan de Kroon Marco van der Plas is op zijn schreden terugge keerd. De rentree van de linkermiddenvelder van Katwijk, die welgeteld twee dagen was gestopt met voetballen, verdrong gis teravond het definitieve af scheid van Henry Pouw en Johan de Kroon naar het tweede plan. Van der Plas was voor de tweede keer binnen 48 uur het gesprek van de dag op sportpark De Krom, waar zijn ploeg de vriendschappelijke wedstrijd tegen eredivisio- nist Dordrecht '90 met een eervolle nederlaag (1-4) af sloot. KATWUK TIM BROUWER DE KONING Van der Plas had heel wat uit te leggen. De bloemen stonden al klaar voor de 28-jarige link- spoot, die op een ongebruikelijk tijdstip, vlak voor de voorberei ding op het nieuwe voetbalsei zoen, zijn afscheid had bekend gemaakt. „In goed overleg met Arie Lagendijk heb ik vanoch tend besloten toch nog een jaar door te gaan", zei hij, zichtbaar verlegen met de situatie. „Ik kreeg van alles over me heen. Er bestond zelfs een optie dat ik er daarom vanavond tegen Dordrecht '90 niet bij zou zijn. Maar dat wilde ik uiteindelijk ook niet, want dan had ik af- scheidswedstrijd van Henry- en Johan moeten missen." Volgens Van der Plas hadden vier spelers grote invloed op zijn besluit om weer te gaan voet ballen: Marco de Ridder, Carlo van Zeist, Kenneth Braaf en Henry Pouw. „Ik had over mijn beslissing goed nagedacht, maar er niet eerder met ande ren over gepraat. Ik besef nu dat de jongens heel belangrijk voor mij zijn. Als ik was gestopt, zou ik de groep hebben gemist. Voetballen bij Katwijk is een groot sociaal gebeuren." Johan de Kroon (links) en Henry Pouw z met in hun handen een compact disc walkman, voor het laatst n Bovendien moest Van der Plas toegeven, dat zijn timing slecht was geweest. „Als ik na dit seizoen besluit te stoppen, kondig ik dat in een eerder sta dium aan. Dan heeft de techni sche staf tenminste tijd om een opvolger te zoeken." Zakelijke argumenten die Van der Plas had aangevoerd om zijn kicksen definitief op te bergen, wogen uiteindelijk niet zo zwaar. „Dat slechte trainingsveld van Kat wijk blijft slecht. En ik mag van wege mijn werk af en toe een training overslaan. Maar dat was vorig seizoen ook al het ge val." In het uurtje dat hij tegen de Dordtse eredivisionist in het veld zien, bewees Van der Plas zijn waarde voor de landskam pioen bij de amateurs. Zijn machtige linkerbeen deed wei nig onder voor dat van de ge routineerde spelbepaler aan de andere kant, Michel Valke. Zoals het verschil tussen de door Adri van Tiggelen aange voerde betaalde voetballers uit Dordrecht, die al wekenlang in training zijn, en Katwijk (slechts twee trainingen) op het eerste gezicht wel meeviel. Trainer Kees Guyt constateer de dan ook opgelucht, dat zijn selectie, nog zonder de vakan tiegangers Pim Langeveld, Henk Langemaat en Teun van Duy- venbode, de korte zomerstop goed had verteerd. „Misschien is het voor de conditie van de spelers wel goed, dat het vorige lang heeft geduurd. Aan de andere kant begint het nieuwe seizoen ook al weer snel. Daarmee zal ik op de trai ning rekening moeten houden." Een oude rekening uit het af gelopen seizoen kan de Katwij- kers in de eerste wedstrijden om de Amstel Cup parten spe len. De oranje-hemden zijn nog niet 'kaartenvrij'. Langeveld en Braaf moeten nog twee binden de wedstrijden missen, Van Zeist en Wilfred Kwestro zijn nog één duel geschorst. „Maar voor de bekerderby tegen Quick Boys zijn we van al die schor singen af', aldus Guyt, optimis tisch als altijd. Bovendien leerde het oefen duel van gisteravond de oefen- meester, dat hij af en toe eens een reserve moet uitproberen. Rico Jong A Tai, autoritair maar rechtvaardig Rico Jong A Tai (links) legt het zijn dubbelspelpartner Jack Manuputty nog eens uit. KATWUK ROB ONDERWATER Op de baan stuit Rico Jong A Tai soms op 'de oude, vergrijsde tennistrainer', die zijn tijd plichtmatig uitdient. Jong A Tai wordt ook oud en hij wil dol graag levenslang tennisleraar blijven, 'maar dan op mijn ma nier'. De Leidenaar wil het vuurtje brandend houden. Li chaam en geest moeten fit blij- Jong A Tai is al 32, maar ge draagt zich nog geregeld als een jonge hond op de banen. „Zon der die wedstrijdjes", zegt de le raar van Zuid-West, „kan ik niet goed les geven. Zo blijf ik fris. Hij stuit in toernoc op leerlingen. Als die hem de baan meppen, is dat even slikken. En eigenlijk ook weer niet, want zijn lessen worden dan goed in praktijk gebracht. „Ik leer ze een wapen en met datzelfde wapen word ik vervol gens afgeslacht. Niet leuk." Gisteren op de banen van Zee en Duin in Katwijk-werd Jong A Tai, in gezelschap van dubbel spelpartner Jack Manuputty. af geslacht: 6-1, 6-1 in de 'C-klas- se'. 'Die twee' waren als tweede geplaatst, dus was hier sprake van een verrassing. Tegenover Jong A Tai stonden niet eens leerlingen van hem, maar het piepjonge duo Hertzberger/Van der Hoof. „Die gasten waren veel vaster en speelden een tempootje hoger." Ongetwijfeld speelden de in spanningen mee die Jong A Tai afgelopen weken leverde in Frankrijk. Met een ploeg regio tennissers (onder wie Marco Visser, Jeroen Boogmans en Onno Guinau, Ilja van Zanten, Marlous ten Berge) werd in de buurt van Antibes jacht ge maakt op de Franse franc. Nou ja, jacht. Er werd een po ging gewaagd een deel van de gemaakte reiskosten op de baan terug te verdienen. Wat Jong A Tai betreft stierven de probeer sels in schoonheid, maar een aantal leden van de ploeg ver diende een paar honderd gul den met de inspanningen. Jong A Tai: „Een C-speler zoals ik kan niets verdienen in Frankrijk. Het systeem is daar heel anders dan hier. Als je daar verder komt in een toernooi stuit je op een gegeven moment op een B-speler, of zelf iemand die in A speelt. Voor jongens als Boogmans en Visser viel er wat te verdienen, want zij zitten te gen het A-niveau aan." Verder was het vooral gezellig en daar ging het om. Hij ging niet mee als trainer, maar kon het niet laten om Boogmans van aanwijzingen te voorzien. „Als je dan ziet dat dat resultaat heeft, geeft dat een kick." Vol gend seizoen gaat er een nog grotere groep naar het land van Marianne. Jong A Tai vindt het prachtig. Hij voelt zich heerlijk in een team. Competitietennis vindt hij dan ook een stuk leu ker dan de individuele toernooi- Met Zuid-West is hij op de goede weg: binnen twee seizoe nen gepromoveerd van de ze vende naar de vijfde klasse. „Maar het moet veel beter. Ik heb plannen, alleen moeten ze worden goedgekeurd door het bestuur. De zaak mag daar straks niet in elkaar storten. Er moeten talenten komen. Ze zijn er, maar ze moeten de facilitei ten krijgen om nog beter te worden." jong A Tai is een opleider pur sang. Dat heeft hij van thuis meegekregen. Vader zit in het onderwijs, een broer is golfle- raar en een andere broer is ten nisleraar geweest. Vandaar. Hij heeft zijn eigen aanpak. Ook zijn eigen denkwijze. „Maar laat ik daar verder niets over zeggen. Anders krijg ik weer het stempel van betweter opgedrukt. Daar heb ik narigheid genoeg mee gehad." Hij heeft 'twee keer zo hard als normaal' moeten knok ken om aan een goede baan te komen. En dat alleen omdat hij in het circuit een betrekkelijk onbekende speler is, zegt hij. Jong A Tai is een strenge, doch rechtvaardige trainer. Leerlingen die niets uitvoeren, kunnen direct inpakken. Qp zijn (gewezen) oogappel Nathalie van der Voort is hij een keer verschrikkelijk boos geweest, omdat ze 'zomaar' een partij weggaf. „Ik 's morgens om vier mijn nest uit om haar ergens in het land te coachen. En dan een partij laten lopen. Wat was ik toen boos. Weggeven komt in mijn woordenboeken niet voor. Ik leer mijn leerlingen dat ze voor elk punt moeten gaan, ook bij 0-40." Ouders die medezeggenschap eisen, krijgen bij hem nul op het rekest. „Ik ben inderdaad auto ritair. Geef ook nooit compli menten. Dat is een foutje, daar SCOREBORD PRIJSVRAGEN VOETBAL ba ,T Doelpunt De Graafschap: Godee; Barceji-, Cruijff 3. Stoitsjkov. Bijzonderhe,ei slde ziin afscheidswi oj i n 425 comH°u ij 125 doelpunten e - Ajax 1-4(1-2) Doelpunt Zwo nn. der Vegt; Ajax: Oulida, Kanu, Kluivq— lanen. Bijzonderheid: Ajax Betis 1SS,:2 (O-O)Doelp Wit Rood Wit (3e klasse) - MothervyZlIl (Sch) 0-9 (0-6) Someren. Somere klasse) - NAC 1-11 (0-4). Doelpunt Hit NAC: Van Hooijdonk 5, Lokhoff 3 norJult sen 2, Sas. Longa (hoofdklasse) - Willem II 1-7 (0-|d Doelpunten Willem II: Van Arum 4, wart, De Vos, Van Hmtum. Bijzonderh 8ud Broeken speelde zijn afscheidswfjre strijd. De 36-jarige oud-internatior die speelde vorig seizoen bij Longa. FC Meppel (2e klasse) - Heerenv Doelpunten Heerenveen Hansma Katwijk. Katwijk (le k (0-1). Doelpunten Dordrecht: (2), Breetveld, Langerak. ;e) - RKC 2- RKC: Decheiver 2. Bruur )g. Petta. Boogers. Stroe (4e klasse) - RKC 2-8 (0-4) Doelpu Van de zes invallers nam Dick Krommenhoek met een vlam mend schot het enige Katwijkse doelpunt voor zijn rekening. Daarnaast verrichtte doelman Jacco Schaap diverse goede red dingen. Daarvoor staat hij uiter aard ook onder de lat, maar de huidige keeper van het derde elftal kwam een jaar geleden nog uit voor Katwijk 8. 2-1, 73. Frigaard 3-1 GOODWILL GAMES Om de vijfde plaats: Cuba - Nederl; (15-13 15-11 15-5). Duitsland - P (7-15 15-11 15-11 15-12), Halve finale Rusland - Japan 3-0 (15-13 15-10 1 10). Verenigde Staten - China 3-0 (15 Katwijk - Dordrecht '90 1-4 (0-1) 32. Robbemopd 0-1, 63. Breetveld 0-2, 75. Langerak 0-3, Krommenhoek 1-3, 87. Wouden 1-4; scheidsrechter: Karre- mans; toeschouwers: 1000 Katwijk: Schaap: De Kroon (40. L'A- mi), Pouw (40. Roodakkers), Van Zeist (75. Corijn), Kwestro; Braaf, Vogelaar (75. John van der Plas). Marco van der Plas (60. Van Beele); Krayenoord (60. Krommenhoek), Zwaan, De Ridder PAARDESPORT (Imming) 2.35,6 -1.17.8. 2. Gooyer Eur pa, 3. Gateway Dakota. Toto: winnei 1.30 plaats 1,30 1,90 koppel 3,30 tr Niet gestart:- Nereska. Toto: 64,30 plaats 16,00 10,90 15,00 kopp en trio niet gespeeld. 2000 m: l.HollydayM (Oa; "0.7 - 1.20.4, 2. I Born Dea Toto: winnend 4,90 plaa 3,00 5,10 koppel 23,90 trio 308,90. Niet gestart- li the King. Toto: winnend 1,80 1,30 koppel 3,40 trio 23,00. 22.10 plaats 7,90 17,70 koppel 116, (Bakker) 2.06,4, 2. Portos, 3. Heavy Mf tal. Niet gestart: Dollar's Supreme. Tot( D plaats 1,60 1,70 1,20 koj pel 14,90 trio 102,00. fhtnings S. Toto: win .00 2,00 3,30 koppel 12,50 I 469,70 dubbelwinnend 20,10. Ann. Niet gestart: Riviaina. Toto: 2,00 pli ------- 49,10. 2,00 plaats 1,40 1,30 koppel 3,20 r- f. 168,454,00. WERELDRUITERSPELEN Zoer 13.33 Tops 12,68 I TENNIS FOTO DICK HOGEWONING moet ik aan werken. Maar als iemand goed speelt, is het geen kunst om te winnen. Het wordt pas een kunst, als iemand slecht speelt en wint." Bij Zuid-West gaat hij zijn da gen slijten, vermoedt hij. Net als Herman van der Capellen doet bij De Merenwijk. „Mooi zoals Herman dat doet. Die gaat daar nooit meer weg. Bij Zuid-West heb ik het verschrikkelijk naar mijn zin. Een leuke, jonge ver eniging. Ik zal daar wel oud worden." CIRCUIT IN CIJFERS n-F. vd Scheer 6-2, 6-3, M. Fleischeuer-W. Visser 6-3, 6-0, J. Boog- mans-P. Nagtegeller 6-1, 6-3, M. Ver- kerk-L. Damen 6-4, 6-4 HDB: 0. Guinau/0. Van Paridon-M. Brand/P. Guyt 6-3, 6-1, H. van Schie/M. Seller—J. Boogmans/M. Visser 6-4, 5-7, 7-5. M en M Verkerk-P Hermus/X. Zwaaf 6-2, 7-5, Y. van Gorkom/P. Nagtegel- ler-M. Hoekstra/R. Nieuwland 7-6, 6-1 HEC: W. Kraan-M. van Velzen 6-1, 6-3, M. Roper-T. Star wo, P. Kleian-J. Muller 6-1, 6-0, W. van Schie-H. Wouda 3-6, 6-3, 6-2, M. Westdijk-J. Plugge 6-7, 7-6,7-6 DEC: M. Gnekspoor-R. Chrispijn 6-1, 6-2. nmk-K. Overdijkink 6-4, 6-1. .Parlevliet-J. Jansen/H. Houtman 6-1. Roper-B. v Walbeek/J. Jansen 6-0. 6-3 lavenport (Vst/4) - Rotti 6-2 6-3. Halard (Fra/6) - Likhovtseva (Ka 6-1 2-6 6-0, Raymond (Vst/16) - Strnado va'(Tsj) 6-3 6-1, Graf (Dui/1) - Dechaume Balleret (Fra) 6-0 6-1; Tweede ronde: Mar tinez (Spa/3) - Baudone (Ita) 6-0 6-4, A| pelmans (Bel/7) - Vento (Ven) 6-4 6-i Whitiinger-Jones (VSt) - Tauziat (Fra/8) 6- 4-6 6-4, Medvedeva (Oek) - Jackson-Nol rega (VSt) 4-6 6-3 6-3, Grossman (VSt) Grande (Ita) 6-3 6-1, Gavaldon (Mex) - G Fernandez (VSt) 6-4 6-7 6-4, Singer (Dui Nejedly (VSt) 2-6 6-4 6-4. WIELRENNEN 20.07, 126. Knaven, 129. Schurer 21.31, De I 32.4 113. 35.34, 114. Van Orsouw, 119. Knaven 36.21, 129. Nelissen 43.01 PANNINGEN Profkoers: 1. Mulders (Well) 100 2.18.59. 2. Harmeling (Nijverdal) 0.02, 3. Oegroemov (Let) 0.07 AARTSELAAR(BEL) Profcriterium: 1 Abdoesjaparov (Oez) 220 km 5.02.00, 2. Heynderickx (Bel), 3 Steels (Bel), 8. Blijlevens TOURFÉMININ Negende etappe, individuele tijdrit bij t-Paul-Trois-Chateaux:

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16