Oranje worstelt maar komt niet boven Haarhuis wint van zijn beste maatje ik J'f'g Geen badgasten meer op het 'Badgastentoe rnooi Strijd Masters-circuit brandt nu los Autoruit stuk? Sport noordwijk-ajax (landskampioen) Geveld door een wesp OENSDAG 27 JUL11994 VVSB oefent tegen Betis Sevilla looRDWUKERHQUT» Zondagtweedeklasser WSB oefent komende zondag om 18.00 uur tegen Real Betis Sevilla. Deze club is afge- open seizoen gepromoveerd naar de hoogste Spaanse klasse. Jetis, ooit speelde Gerrie Mühren voor deze club, kwam al eer- Ier uit in de Primera Division. Voor het huidige Betis spelen Tab lamos (de VS-voetballer, die op het WK tegen de elleboog van Ie Brazilaan Leonardo aanliep), de Bulgaarse international Ivan- a >ven Cordillo, de middenvelder-met-afgezakte-kousen, die farore maakte bij Real Madrid. Betis verblijft van 28 juli tot en net 6 augustus in het Congrescentrum Leeuwenhorst. De j ipaanse club speelt naast WSB tegen Halsteren, Sparta en Vo- endam. De toegang is 10 gulden. Kinderen 5 gulden. "Weer versterking voor Noordwijk hoordwuk Noordwijk heeft zich versterkt met Arnold Reinders. leinders is afkomstig van eersteklasser Oosterparkers en heeft [wee jaar betaald voetbal gespeeld bij FC Groningen. Reinders is 'U ?4 jaar en kan uit de voeten op het middenveld en verdediging, ri Zaterdag speelt hij mee tegen Ajax. Noordwijk versterkte zich h onlangs met Leonard van Utrecht. ijRooks waarschijnlijk naar WK den haag» Een 'verhelderend gesprek' tussen Gerrie Knetemann en Cees Priem heeft de kans voor Steven Rooks op deelname ']aan het WK aanmerkelijk vergroot. „Als Steven de komende tijd js gewoon z'n wedstrijdjes rijdt en een keertje contact met Priem opneemt, dan komt alles goed", aldus Knetemann, coach van de js Nederlandse profwielrenners. De kans dat Gert Jan Theunisse eind augustus kan deelnemen aan het WK op Sicilië is daarente gen kleiner geworden. Dit staat los van het conflict tussen Theu nisse en diens ploegleider Priem van TVM. Volgens KNWU- coach Knetemann staat de knieblessure van de vroegere bergko- ning deelname in de weg. Brunen wint tweede etappe pont chateau Yvonne Brunen heeft gisteren de tweede etappe van de Tour Féminin, de Ronde van Frankrijk voor vrouwen, ge wonnen. Ze was in de rit van Grand Champ naar Pont-Charteau over 127 kilometer de snelste van het peloton. Discuswerpster betrapt op dope praag» De Tsjechische discuswerpster Vladimira Malatova is be trapt op het gebruik van dope. De Tsjechische bond maakte gis teren bekend dat Malatova in het weekeinde van 28 en 29 mei positief heeft gereageerd op een dopingcontrole tijdens de strijd om de Europese beker voor clubs in Schwechat (Oostenrijk). Rugbyspeler vrijgesproken londen De 25-jarige rugbyspeler William Hardy is gisteren vrij gesproken van doodslag in verband met het overlijden van een tegenstander tijdens een wedstrijd 16 maanden geleden. Hardy werd ervan beschuldigd zijn tegenstander Seamus Lavelle op zettelijk een vuistslag op de kaak te hebben gegeven, waardoor Lavelle achterover met zijn hoofd.op de keiharde grond was ge slagen. Lavelle overleed twee dagen later aan het hoofdletsel. iilversum anp let was inschikken op 't Melk- luisje. Als gevolg van het ont- ireken van de grote tribune be- ralkten bezoekers met een staanplaats gisteren de dure lo- ;es en zelfs de perstribune. Het mbliek was „en masse" uitge- tsukt voor het tennisduel Haar- tuis - Eltingh. Nooit had het wereldkoppel 2hn een ATP-toernooi tegenover ilkaar gestaan en groot was de r! nieuwsgierigheid. Hoe zouden twee, die van kameraad schap bijna aan elkaar gebak ken lijken, het er tegen elkaar afbrengen. Het bleek Haarhuis, die met 7-5 7-5 won, vreemd te - moede. „Het voelde aan of mijn schouders vastzaten. Je gunt het (de man tegenover je meer dan jjwie ook. Aan de andere kant is er die onderlinge rivaliteit." De GlasGarage vervangt goed en snel. U krijgt ƒ150,-" korting op uw eigen risico ("alleen op voorruiten) [<C De GlasGaragev Een ster in autoruiten! CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Volleyballers verliezen in World League tegen Bulgarije „Zes spelers die worstelden om hun eigen niveau te ha len", luidde de omschrijving van bondscoach Joop Alber- da. „Zo heb ik er absoluut geen lol meer in", mopperde de geblesseerd uitgevallen spelverdeler Peter Blangé. „We konden niks extra's bieden", zocht ook Jan Posthu- ma naar oorzaken. „We misten spirit, die je vooral nodig hebt als het niet loopt", wist ook Henk-Jan Held. „Het was gewoon een dooie boel." cune0 gpd De nationale volleybalploeg werkte zich gisteravond in de nesten door de Finales van de World League met een 3-2 ne derlaag tegen Bulgarije te ope nen. De ploeg verloor niet al leen het duel, maar ook spelver deler Blangé. „Dus wordt het op papier nog moeilijker om ons tegen Italië bij de beste vier te plaatsen", knikte Held. De stemming was en bleef bedrukt. Nederland pleegt heel af en toe nog weieens te winnen van Italië, de tegenstander van morgen; de laatste keer was op de Olympische Spelen in Bar celona. Er volgden echter zes nederlagen (vier in de World League en twee op het laatste EK) op. En Italië in eigen huis, in een bomvol Palazzo dello Sport in Cuneo aan banden leg gen, dat lijkt haast onmogelijk. Zeker nu het - volgens de spe lerverdeler zelf - voor negentig procent zeker is dat Peter Blan gé niet opgesteld kan worden. „Je kunt er natuurlijk omheen gaan draaien, maar Blangé is een cruciale speler in dit team", erkende Alberda dan ook grif. „Ook van een niet fitte Blangé kun je als team nog langdurig voordeel hebben. Als de aanval lers echter niet draaien en ook gaan twijfelen, is dat voordeel weg." Aan Misha Latuhihin de ui terst ondankbare taak om het verdeelwerk van zijn leermees ter over te nemen. Gisteravond moest hij het vanaf 8-13 in de vierde set al zien te maken. „Als ik de wedstrijd had kunnen om keren, dan was het uiteraard heel mooi geweest", relativeer de Latuhihin. „Maar natuurlijk was ik liever helemaal niet inge vallen. Als Peter de wedstrijd had uitgespeeld en we hadden gewonnen, dan was ik zeer te vreden geweest." Hoogtepunt Latuhihin, ex-speler van Argos (Oeffeit), Flamingo's (Gennep) en Autodrop/VCG (Geldrop), had volgens zeggen geen last van plankenkoorts. „Ik heb toch jarenlang getraind om zover te komen. Dat doe je toch niet voor niets? Als je het vertrou wen hebt van de coach, varr de spelers en van Blangé, dan kan het niet fout gaan. Natuurlijk is dit het voorlopige hoogtepunt uit mijn carrière, maar normaal gesproken zal ik nog twee, drie jaar achter Blangé moeten zit ten en in mezelf moeten inves teren. Ik zal geduld moeten op brengen tot Blangé afscheid neemt", zei de regisseur van Rentokil/ZVH. Het definitief afhaken van Blangé kan heel snel naderen als z'n achillespeesblessure hem blijft achtervolgen. „Die irritatie aan de achillespees is gewoon een heel lullige blessure. We hadden sowieso al afgesproken dat ik na de finales van de World League net zo lang zou stoppen tot ik helemaal pijnvrij ben. Dan maar zien hoe het met alleen maar behandelen en krachttrainen verbetert", aldus de gedesillusioneerde Blangé. „Dit is pure pech, maar met zo'n blessure gaat de lol er wel snel af." De collectieve rampspoed te gen Bulgarije bleef voor spelers en coach onverklaarbaar. Alle schijnbare vastheden verbrok- Het blok van Nederland (van links naar rechts Bas van de Goor, Jan Posthuma en Henk-Jan Held) is hier succesvol tegen een Bulgaarse smash maar het werd wel een nederlaag. foto anp keiden: Posthuma ging sukkelen met z'n stop, Zoodsma had ook problemen, Van de Goor had niets over, Held had moeite met afmaken en pinchhitter Van der Meulen bracht niks extra's. Slechts Ron Zwerver knokte met succes tegen de vermoeidheid. „Als de andere spelers top zijn, dan kan Latuhihin ook goed meekomen", meende Blangé. „Spelen met Latuhihin zie ik niet als een handicap", gaf ook Held de invaller z'n vertrouwen. „Hij heeft immers al bewezen dat hij een goede spelverdeler is, die dit aankan." Een winstpartij vanavond te gen Italië kan onder de noemer droomresultaat worden gerang schikt. Eerder lijkt een nacht merrie naderbij te sluipen. Held; „Met dit team kan het vreemd lopen. De ene dag kan het waardeloos zijn en de ande-, re weer super". En Posthuma: „We kunnen alles nog rechtzet ten, alleen wordt het er niet ge makkelijker op. Tegen Italië zal het in de hal wel een gekken- boel worden. Maar het is ook mooi om dat publiek stil te krij gen." In een dag tijd zal er dan heel veel moeten veranderen in de hoofden en handen van de na tionale ploeg. „Dat we aanval lend tegen Bulgarije zo onder maats presteerden was echt on gebruikelijk", wist Alberda. „Dat overkomt ons zelden of nooit op dat spelonderdeel. Daar naast straalde ploeg op het veld niet de normale energie uit. De atmosfeer was niet alsof er zes spelers als eenheid bezig wa ren", aldus Alberda, die nog even namopperde over de arbi trale fout op het zevende set- point voor Nederland in de tweede set. „Een honderddui zend dollar-bal", noemde de coach het punt. Maar dat bleek pas achteraf. Verliest Nederland vanavond van Italië dan kan het fluiten naar topverdiensten in de World League en huiswaarts ke ren. „De hiërarchie in de groep. Bavianen hebben dat ook. Wat je hier zag was de geldingsdrang van volwassen mannetjes", vul de Eltingh aan. „Als je alle par tijen voor de competitie en de Masters meetelt, staat het nu 5- 5." Het elkaar dollen was 's mor gens al begonnen. Bij het in slaan. Tegen elkaar uiteraard. Want dat doet het duo al vanaf half 1992, toen vlak voor de US Open de succesvolle combina tie geboren werd. Haarhuis beëindigde de ses sie met drie aces. „Die bewaar ik voor het echt", reageerde zijn vijf jaar jongere partner. En El tingh hield woord. Hij sloeg er in totaal acht; Haarhuis twee minder. Toch was niet de ser- yice, maar de return cruciaal. De twee tennissers kennen el- kaars spel zo tot in perfectie, dat elke niet geheel verantwoorde parade naar het net onmiddel lijk werd afgestraft. Eltingh, die in de Daviscup tegen Courier nog serve/volley speelde, bleef op zijn tweede service achter. Haarhuis zelfs vaak op zijn eer ste. De weinige keren dat Eltingh dat patroon probeerde te door breken, was dat fataal: bij 5-5 in de eerste en 5-5 in de tweede verloor hij zijn sendee, doordat hij aan het net werd gepasseerd. Jacco Eltingh (links) en Paul Haarhuis kennen elkaar door en door en lijken hier zelfs noordwijk willem spierdük 'Internationaal badgastentoer- nooi' staat er nog in kleine let ters boven aan het affiche. Maar vakantiegangers doen er nau welijks nog mee aan het tennis toernooi van TV Casino. Sterke spelers uit binnen- en buiten land doen niet meer mee in Noordwijk, sterker nog: ook de regionale toppers laten het af weten aan de Oude Zeeweg. Tij den veranderen, maar op het 'Internationaal Badgastentoer- nooi' zijn ze wel heel erg veran derd. Niet alleen het toernooi is zijn allure kwijt, ook de entourage is niet veel meer dan die van een modaal 30-plus toernooi. Hoe veel spelers die deze week het kunstgras van TV Casino betre den zouden weten dat op de zelfde plaats de beste spelers van de wereld hebben gespeeld, dat het Nederlands Davis-Cup- team er zijn thuiswedstrijden speelde. De vroegere eigenaar van het park, de familie Punt, heeft het proftennis in Noordwijk lang in stand gehouden. Toen de Da- vis-Cupwedstrijden naar 'de Mets' in Scheveningen werden verplaatst, besloot de familie Punt wedstrijden om de Zilve- leiden gertjan van geen. De strijd om de mastersplaatsen begint bij de mannen in B nu pas echt los te barsten. Alleen Jeroen Boogmans en Martijn |J Krans hebben enigszins afstand genomen van de rest van het veld. Tussen de nummer drie (Gertjan Egberink) en dertien (Perry Paauw) zit echter maar vier punten verschil. In C slui pen Guido Koekkelkoren en Ro bin Kleian langzaam naar de top van het klassement. Koek kelkoren scoorde in Voorhout opnieuw belangrijke punten. Zo ook Martin van Leeuwen en Jan-Willem Vreeswijk, die nu de voorlopige top acht complete- :n. In D veranderde er weinig. Colin Vrieze is inmiddels wel zeker van deelname aan het eindtoernooi. Ook Bionda Zonderop kan zich na haar halve finale op Roomburg weer gaan opmaken voor de Masters. De gedeelde zevende plaats die Jolanda Mens inneemt na haar winst op de Open Leidse heeft weinig waarde. Mens speelt geen toer nooi meer en minimaal twee evenementen moeten er afge werkt worden om deelname veilig te stellen. Esther van der Wiel en Anne Karien Wilbrink haalden in D belangrijke pun ten. De finalisten van SW be kleden voorlopig de derde en vijfde plek. Stand HEB: 1. Jeroen Boogmans (Zee en Duin) 16, 2. Martiin Krans (Merenwijk) 14. 3. Gertjan Egberink (Leidse Hout) ark F 10. 4. Maik Post (Leimonias), Marco Visser (Unicum). Onno Guinau (TEAN), Jasper de Regt (Dekker) 9, 8. Martin Verkerk (TEAN) 8, 9. Onno van Paridon (Unicum) 7, 10. Eric Bolten (Unicum], Jeroen Vink lllillegom). Manellc Pauwael (Urn- Willem Visser (Hillemml. Perrv Paauw <3fn>l 5. 8, Annemane van Gemund Vennep), Arthur Hertzberger (TEAN) 8. HED: 1. Colin Vrieze (Leidse Hout) 27, 2. Remco van Oosten (Hillegom) 15, 3. Enrico Damo (Hillegom) 13, 4. Mark de Jong (Merenwijk), Bastiaan Tromp (Hillegom) 12, 6. Marco de Vries (Nieuwkoop) 9, 7. Cees van der Mijn (Forescate). Ingmar Burgerhout (Zuid West), Bart Zuidervaatt (Boekhorst) 7, DEB: 1. Bionda Zonderop (Unicum) 15,2. Heddy Boers (Unicum), Irma van Sceters (Merenwijk) 11, 4. Ruby Pen- nings (Hillegom) 9, 5. Marieke Bethle hem (TEAN) 7,6. Ingrid Kruit (Dekker), Jolanda Mens (Hillegom) 5, 8. Pascal longmans (Merenwijk), Cindy Berk hout (Hillegom), Margot van Overloop (Merenwijk), Petra Janssen (Zana- voort), Annemiek Wissink (TEAN) 4. DEC: 1. Martine Griekspoor (Nieuw Vennep) 13, 2. Chailotte Zandbergen (Munnik) 12, 3. Marloes ten Berge (Leidse Hout) 8. 4. Sabine Hoekstra (Leidse Ilout) 7, 5. Sonja Sjaardema (Boekhorst) 6, 6. Eveline Poell Willem Visser (Hillegom), Perry Paauw (Unicum) 6. HEC: 1. Ivor Êergsma (Nieuwe Sloot) 19, 2. Erik-Paul van Weeren (Forescate) 17, 3. Guido Koek kelkoren (Oosthout) 16, 4. Paul Rogge veen (TEAN), Robin Keian (Lisse) 13, 6. Taco Stoppels (Unicum) 11, 7. Maitin van Leeuwen (Rijnkanters), Jan-Willem Vreeswijk (Hillegom) 10, 9. Hans van Velzen (Munnik) 9, 10. Timo van der Voort (Roomburg). Jeroen Leunissen (Munnik). Danny van der Doe (Nieuw (Forescate). Martine Willems (Nieuw Manneke Rothbarth (Zuid West) 13, 3. Femke de Boer (ZTC), Anne Ka rien Wilbrink (STV) 12, 5'. Esther van der Wiel (KLTV) 10. 6. Nicole Visser (Leidse Hout) 6. 7. Sharon Eikens (STV), Floortje Boer (Forescate), Mai- jolein Gerdes (Artesia), Linda de Rid der (Luck Raeck) 5. Geplaatste dub bels voor het Masterstoemooi. Heren: Chris Brouwer en Cor Strijk (Voorscho ten), Joop de Bruin (Merlenhove) en Peter de Bruin (Boekhorst), Bram Bijl en Willem Pompe Wan Nispen). Henk Star en Arend de Mooy (De Rijnkan ters). Arno van der Hoorn en Tjeerd Vrind (Hoogmade), Nico Hulsbos en Cor van Zeist (ZTC), Jeroen Ahling en Ron Ammerlaan (Forescate). Bart van der Bosch en Hein van Overschot (Boekhorst). Mark van Laarhoven en Bert van Meurs (Merenwijk). Oscar Be- nitez (Munnik) en Raymond Blanken- stein (Unicum), Erik van Bemmelen en Peter Smeele (Buytenwegh), Martin I loncoop (Abbenes) en Harry Denkers (Kikkers). Dames: Marjo van Oosten en Wil de Bruin (Hillegomse TC), Co- rinne de Jong (Meerburg) en Monique Blom (Dekker), Karin Huisman en Ma- rie-Therese Persoon (Lisse), Annet Vis ser en Yvonne van der Werf (Leidse Hout), Anneke Bader en Inge Spook (Zevenhoven). Wil Bouhuys (KLTV) en Cora de Vries Walken burg). Tliea Vol- water en Riny van der Wereld (Alkema de), Betty Hansen en Marjan Mulder (ZTC), Ineke Meijeraan en Annet Vis ser (Leidse Hout), Conny Heemskerk en Nel van der Hulst (Overbos), Cus Coebergh (TEAN) en Anja Schreurs (Artesia), Henny Moerman en Jos Vermeulen (Boskoop), Marja van Dijk en Anneke Rozenberg (Rijsenhout). Heeft u vragen over het tenniscircuit? Bel op zondagavond tussen zes en acht uur naar de redactie van het Leidsch Dagblad, telefoon: 356460. Zaterdag, 30 juli 1994,15.00 uur Voorverkoop: VW Noordwijk, de Grent 8 Sigarenmagazijn Barnhoorn, Piet Heinstraat 48 Advertentie aangeboden door: ADMIRAAL SCHILDERS ren Molen te houden met lan den als Australië (met Wimble- don-winnaar Bob Falkenburg), Frankrijk (met Henri Cochet, een van de vier musketiers) en Amerika (met Bob Howe). Later deed het profcircuit Noordwijk aan, zodat de toeschouwers partijen van Ken Rosewall, Pan- cho Gonzales en Pancho Segura kregen voorgeschoteld. Zelfs toen de wereltop te duur werd voor Nederland, trok me vrouw Punt jaarlijks naar Wim bledon, kocht een kaartje op de zwarte markt en legde in Lon den de mindere spelers vast voor haar toernooi in Noord wijk. Het was een tijd dat een toernooi-organisator op een feodale manier met de spelers kon omgaan. „Spelers kunnen spelen, spelers kunnen ook wachten", zei ze ooit tegen een speler die de hele dag had moe ten wachten tot mevrouw Punt verscheen om het. prijzengeld uit te keren. Toen het eerste Satellite-cir cuit in Nederland werd georga niseerd, in 1978, sloot Noord wijk zich aan bij dit toernooien- circuit, waar beginnende profs punten voor de wereldranglijst kunnen verdienen. Latere top tienspeler Brad Gilbert behoor de tot de deelnemers, Loek San ders won ooit het toernooi. In de slipstream van het prof tennis werd altijd een bloeiend B- en C-toernooi gehouden. Veel Duitse spelers behoorden jaarlijks tot de vaste clientèle op het Casino. Het spelersveld in het enkelspel B bestond uit meer dan honderd deelnemers. De lijsten in het gemengd-dub belspel waren lang. vanwege de vele deelnemers die aan de or ganisatie vroegen een partner voor hen te zoeken. Na de ziekte van mevrouw Punt en het overlijden van haar zoon Pim, besloot de familie Punt het park te verkopen aan Piet Veentjer. Hij zag geen kans de tennisbanen op de oude ma nier te exploiteren en een prof- toernooi te houden. Er kwam een foeilelijke tennishal met een magazijn voor een tennisgroot- handel op het complex. Duinen, die eerst natuuilijke tribunes vormden, werden afgegraven. Enkele jaren geleden werd nog geprobeerd het badgasten- toernooi nieuw leven in te bla zen door een demonstratietoer- nooi te houden met spelers uit het profcircuit. Na twee jaar strandde dit initiatief. Nu staan er villa's op de plek van baan 9, 10 en 11. En onder het centre- court is er een parkeergarage. In deze entourage horen ook geen profs te spelen. CIRCUIT IN CIJFERS TV Casino, Noordwijk HEB1: M. Brand - R van der Wilk 6-2. 4-5 ret, J. Floors - P. van Hal 6-3, 1-6, 6-4 HEB2: M Aartman - T. van der Voort 6-2, 5-7,6-2. HEC1: T. van der Voort - Kroon 6-3, 5-7, 6- 4. W van Schie - H Krijger 6-1, 6-3, D. Schrama - J. Rothbarth 6-3, 6-3. HDC1: N van Elderen/E. Monfils - J.P On- vlee/T. Schoonhoven 6-4, 6-1. DEC1: C. Zandbergen - M. van der Meer 6- 4,6-2. DEC2: N. Detiger - A. Wilbrink 6-3, 3-6, 7- 6, K. Wilbrink - M. Voskuil 6-4. 6-3. HEC2: M. van Velzen - R. Siemerink 6-1, 6-4, M. de Bruine - B. Akkerman 6-0, 6-1 HDC2: Vis/Kloos - Admiraal/Ruigrok 7-6, 6-2 GDC1: BuisTThoolen - Langelaan/Sterk 6- noordwijk» Het toernooi van TC Casino is de eerste geplaatste speler in het herenenkelspel BI kwijt. Re- né van der Wilk moest aan het eind van de tweede set bij de stand 5-4 ia zijn voordeel opge ven, omdat hij tweemaal door een wesp in de onderlip werd gebeten. Tegenstander Mare Brand, die overigens de eerste set met 6-2 had gewonnén, ging door naar de tweede ronde. Van der Wilk werd gestoken bij de wisseling van speelhelft. Flij nam een slokje uit een blik je, kreeg een wesp in z'n mond en werd meteen gestoken. Zijn lip werd meteen zo dik dat ver der spelen onmogelijk was. „Het was jammer, want ik be gon net een beetje op gang te komen. Ik had in de tweede set net een achterstand wegge werkt." In het damesenkelspel C werd één partij afgewerkt. Charlotte Zandbergen won met 6-4, 6-2 van M. van der Meer. In het da mesenkelspel Cl hebben overi gens maar drie deelneemsters ingeschreven. Die spelen in poulevorm. f Leidsch Dagblad TennisCircuit '0^ Rabobank Q [Advantage begint bij VINTER SPORT Breestraat 133, Leiden tel. 071-123 953 Rabobank. Aangenaam. Rabobank C3

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19