Mitchell eindelijk een winnaar Boekhorst wint slag om spelersgunst van Casino ►reed programma in onde van Noordwijk Sport Hagi naar Winnink treedt uit anonimiteit Barcelona Leidsch Dagblad Tennis Circuit 'Q^ RabobankQ Gratis autoruit graveren! VV INSDAC 26 JUL11994 Azië wil onafhankelijke commissie kuala lümpur De Aziatische voelbalfederatie (AFC) wil dat de wereldvoetbalbond (FIFA) een onafhankelijke commissie instelt die beslist welk continent de extra plaatsen voor het WK van 1998 krijgt. Het aantal landen in de eindronde van het WK dat over vier jaar in Frankrijk plaatsheeft, wordt namelijk uitgebreid met acht teams tot een totaal van 32. In september valt de be slissing welke continenten meerlanden mogen afvaardigen. Het voorstel van de Aziaten, die op het WK in de Verenigde Staten Saudi-Arabië en Zuid-Korea als vertegenwoordigers hadden, is een reactie op het streven van de Europese voetbalunie meer Europese landen af te mogen vaardigen. Voorlopige selectie WK-weg bekend boxmeer Bondscoach Gerrie Knetemann heeft gisteren zijn voorlopige selectie bekendgemaakt voor het wereldkampioen schap wielrennen op de weg, eind augustus in Italië. Erik Breu- kink, Adri van der Poel, Erik Dekker, Patrick Jonker, Bart Vos kamp en Erwin Nijboer zijn al zeker van een plaats. Knetemann selecteert de overige renners tijdens de Profronde van Nederland (15-19 augustus). De bondscoach wil ook Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse meenemen naar Italië. Hij stelt echter als voorwaarde dal hun ploegleider Cees Priem het duo ter voorbereiding op het WK een volwaardig programma laat af werken. Lalas niet naar Padua chicago» De Amerikaanse voetbalbond heeft gisteren ontkend dat international Alexi Lalas al een contract heeft getekend bij de Italiaanse club Padua. De 24-jarige verdediger, die tot oktober in dienst is van de nationale bond, is volgens een persverklaring nog volop in onderhandeling met andere clubs. Coventry en Bochum zijn naast Padua in de markt voor Lalas. Schotse profvoetballer hardleers londen Liverpool heeft de Schotse middenvelder Don Hut- chison wegens herhaald wangedrag op de transferlijst geplaatst. De 23-jarige B-international, liefhebber van onderbroekenlol en een flinke slok, moet bovendien twee weken salaris inleveren. Ook dient hij bij de komende toernee van de club door Duits land thuis te blijven en de alcohol te laten staan. Brunen komt net te kort lqrientYvonne Brunen kwam gisteren net even te kort voor de winst in de eerste etappe van de Tour Féminin. De Italiaanse Michela Panini versloeg de Nederlandse kampioene in de mas sasprint. Daniëlle Overgaag eindigde als zesde. De Canadese Clara Hughes, winnaar van de proloog, behoudt de gele lei derstrui. Brunen is de best geklasseerde Nederlandse. Ze staat vijfde met negen seconden achterstand op Hughes. Kamskv en Anand remiseren sanghi nagar De twee eerste partijen in de kwartfinales van het kandidatentoernooi voor het FIDE-wereldkampioenschap zijn gisteren in remise geëindigd. De Amerikaan Gata Kamsky en Viswanathan Anand uit India hadden 43 zetten nodig om in evenwicht af te sluiten. De Rus Vladimir Kramnik en de Wit-Rus Boris Gelfand waren na veertien zetten al zover. De Nederlander Jan Timman komt in Sanghi Nagar morgen pas in actie. Hij moet het in zijn twaalfde kandidatenmatch opne men tegen de Rus Valeri Salov. Ieder dhel gaat over acht partij- Lange schorsing voor 'oorbi jter' Wellington De Zuidafrikaanse rugbyer Johan le Roux is door de Aichtcommissie van de Nieuwzeelandse bond voor twintig maanden geschorst. De__32-jarige international had zaterdag, tij dens de tweede testwedstrijd tussen Nieuw-Zeeland en Züid- Afrika in Wellington in het oor van tegenstander Sean Fitzpa- trick gebeten. twee wielerprofs uit de'Leidse 3 sieren het deelnemersveld fcp van de ronde van Noordwijk. vlarco Vermeij (Lisse) en Frank lian Veenendaal (Sassenheim) uiemen morgenavond te mid- pen van de nationale toppers Erik Breukink en Steven [Rooks deel aan het boulevard- priterium. Vanaf 20.45 uur zor- 'en in totaal twaalf beroepsren- fiers achter de derny's voor de [uitsmijter van een goedgevulde vieleravond. Een deel van het profpelbton loet Noordwijk traditiegetrouw in op de eerste woensdag na le Tour de France. Ondanks de loge snelheden die de renners ichter de kleine motoren berei den, beschouwen zij Noordwijk Is een prettige klus. Sommigen :ombineren de wedstrijd zelfs iet de Acht van Chaam, die ■rder op de dag wordt afge perkt. Het verschil met voor baande jaren is, dat de Brabant se wedstrijd aanzienlijk is ver zwaard en dit jaar 160 kilometer telt. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 Jan Siemerink al in eerste ronde Melkhuisje naar huis hilversum» eric debie Achteraf bezien was het niet eens zo heel erg dat de Lim burgse tribunebouwer even was 'vergeten' zondagavond naar het Melkhuisje te komen. De man, die het voorbije weekeinde opeens spoorloos verdween en later in over spannen toestand werd gevonden, zou met zijn mede werkers in de laatste nacht vóór het begin van de open Nederlandse tenniskampioenschappen de hoofdtribune neerzetten. nink zich eerst door de voorron de worstelen. Vaak lukt dat niet, maar soms zit het mee. Zoals dit weekeinde, toen hij onder meer zijn landgenoot Martijn Bok uitschakelde. Als je dan tus sen de grote jongens ook nog een partijtje wint, ziet het leven van proftennisser er opeens heel zonnnig uit. Gratis eten, een masseur ter beschikking en na afloop van de partij een heu se persconferentie. Achterafbaantjes Meestal maakt Winnink, die op zijn zeventiende besloot de sprong in het ongewisse te wa gen, echter andere situaties mee. Dan speelt hij op achteraf baantjes voor lege tribunes en soms zelfs zonder umpire. Het is de tragiek van de speler die te groot is voor het servet en te klein voor het tafellaken. Maar wat Winnink betreft, komt daar in verandering. De vraag is al leen wanneer? ,,Dat zie ik wel", liet de Drent na zijn overwinning weten. „Het zou leuk zijn als ik opeens omhoog schoot, maar voor mij hoeft het niet per se zo snel. Als het geleidelijk gaat, vind ik het ook prima. Ik ben nu zo'n zes jaar bezig en merk dat het toch steeds beter gaat. Vooral de af gelopen twee jaar. Het is alleen heel moeilijk om die stijgende lijn vast te houden. Ik heb nu dit jaar twee keer de kwalifica ties van een groot toernooi overleeft. Dat moet dan eigen lijk een paar keer achterelkaar gebeuren, want anders duikel je weer op de ranglijst. In die pe riode kun je namelijk geen Challenger afwerken en die punten laat je dus liggen." En wat dollars. Verlies in de kwalificaties van een ATP-toer- nooi levert immers geen cent op, terwijl bij de kleinere evene menten tenminste nog iets valt weg te halen. Vandaar ook dat Winnink af en toe bewust voor een Challenger kiest, om in elk geval maar enige inkomsten te gpd-verslaggever Dat gebeurde dus niet, waar door enkele toeschouwers er gens anders een plekje moesten zoeken én - hetgeen dan de po sitieve kant van dit alles was - het publiek tenminste Joost Winnink op de anders afge schermde bijbaan naar de over winning kon schreeuwen. De 23-jarige tennisser uit het Drentse Peize, die zich via de kwalificaties voor het hoofd schema van het Levob Dutch Open had geplaatst, zorgde gis teren in de laatste partij voor een aangename verrassing door de Spanjaard Alex Corretja in twee sets (6-4, 6-4) te verslaan. Daarmee vormde Winnink een lichtpuntje in de duisternis rond de overige Nederlanders. Achtereenvolgens Hendrik-Jan Davids, Tom Nijssen en Jan Sie merink waren namelijk eerder gesneuveld. Toen titelverdediger Carlos Costa ook nog in de tweede set van zijn partij tegen Marcelo Fi- lippini opgaf (de Spanjaard had zaterdag tijdens de trainig zijn rechter enkel verzwikt), leek de openingsdans van het af scheidsfeest op het Melkhuisje voor de organisatie een verve lende 'tenen-trapperij' te wor den. Winnink bracht echter toch nog enige gezelligheid door voor het eerst van zijn le ven de tweede ronde van een zogeheten ATP-toernooi te ha len. Bij zijn vorige én eerste po ging. eind februari tijdens het ABN/AMRO in Rotterdam, was hij al dichtbij gekomen: twee keer 6-7 tegen Jakob Hlasek. „Toen speelde ik ook goed, maar lukte het net niet. Ditmaal zat het me wel mee", aldus de speler van De Metselaars uit Scheveningen, die door zijn ranking (momenteel 228) ver oordeeld is tot het spelen van vooral kleinere toernooien als Challengers. Om aan evene menten als op het Melkhuisje të mogen meedoen, moet Win- Desondanks deinzen de sterkste Nederlandse renners drie dagen na de Tour niet terug voor twee wedstrijden op één dag. Maarten den Bakker. Erik Dekker, Jelle Nijdam, achtervol gingskampioen Peter Pieters, Gerrit de Vries, Bart Voskamp, Patrick Jonker en Ron Mackay completeren het veld, dat orga nisator Joop Riethoven heeft sa mengesteld. De Le'idenaar con tracteerde Vermeij als vervanger van Gertjan Theunisse. Het voorprogramma op de Noordwijkse Koningin Wilhel- mina Boulevard bestaat uit drie onderdelen. Om 18.00 uur start de wedstrijd voor nieuwelingen, waaraan de nationale kampioen tijdrijden Daniël Derksen uit Rijswijk deelneemt. Bekende voetballers uit de Leidse regio, met onder anderen Hans van der Plas (Quick Boys), Hans van Leeuwen en Hans de Kruys (beiden UVS) en de oud-profs Bert Jansen en Wim Meutstege wagen zich om 19.30 uur aan een tandemrace. Ten slotte zet Riethoven om 20.00 uur een aantal plaatselijke vips op de tandem. Jan Siemerink is zichtbaar teleurgesteld na zijn laatst geslagen bal op het Melkhuisje. De Rijnsburger verloor in twee sets van Richard Fromberg. foto anp hebben. „Op dit niveau is het tennis inderdaad geen vetpot. Ik heb ook nog aardig wat onkos ten. Mijn trainer (de Amerikaan Dani Narizzano, red.) moet toch ook eten en drinken. Maar mo menteel kom ik aardig rond. Ze ker nu ik in de tweede ronde van het Melkhuisje sta." Vloeken Winnink vertrekt in elk geval met ruim achtduizend gulden uit Hilversum. Of dat bedrag nog groeit, moet worden betwij feld. Zijn volgende tegenstander is namelijk de winnaar van de partij tussen Guy Forget en An- drej Tsjesnokov. Al zal Winnink tegen niemand kansloos zijn als hij net zo speelt als gisteren. De arme Corretja kreeg alle hoeken van de baan te zien. Hoe hard de Spaanse gravelspecialist ook vloekte en tierde, niets hielp te gen de harde service en diep ge plaatste ballen van Winnink. De overige Nederlanders de den het heel wat minder goed. Davids bleek kansloos tegen de Chileense praatjesmaker Mar celo Rios (2-6, 3-6), terwijl Nijs sen en Siemerink tegen respec tievelijk Karei Novacek en Ri chard Fromberg de partij onno dig uit handen gaven. Vooral de Limburgse 'born-loser' maakte zijn reputatie weer eens meer dan waar. Nadat Nijssen met 6- 3 de eerste set had gepakt, was hij vervolgens bij 6-5 en 30-15 nog maar twee punten verwij derd van de overwinning. Die ging echter alsnog naar Nova cek: 6-7 (2), 2-6. barcelona rtr/afp De Roemeense international Gheorghe Hagi is de komende twee seizoenen toch bij Bar celona te bewonderen. De 29- jarige middenvelder, één van de smaakmakers bij het WK in de Verenigde Staten, bereikte gis teren alsnog een akkoord met de Spaanse landskampioen. Hij tekende een contract voor twee jaar, met een optie tot medio 1998. Hagi heeft zijn nieuwe club mede te danken aan een inter ventie van coach Johan Cruijff. De oud-ajacied deed het afgelo pen weekeinde een dringend beroep op zijn bestuur om de stukgelopen onderhandelingen met de Roemeen zo snel moge lijk te heropenen en af te ron den. „Cruijff wilde Hagi en nu heeft hij hem", legde vice-voor zitter Gaspart uit. Hagi, die ook in de belang stelling stond van Tottenham en FC Köln, gaat in Spanje een miljoen dollar per jaar verdie nen. Of dat bedrag bruto of net to wordt uitbetaald, is niet be kend. Volgens Hagi was een fis caal meningsverschil de oor zaak van het mislukken van de eerste besprekingen, eind vori ge week. Van Blerk De Australische international Jason van Blerk weigert nog lan ger uit te komen voor Go Ahead Eagles. De 26-jarige verdediger kijkt via spelersmakelaar Bos Maaskant uit naar een andere, liefst buitenlandse club. De leiding van Go Ahead Eagles weet niet waarom Van Blerk halsstarrig weigert te trai nen en te spelen. Aanvankelijk zat de pijn vooral in de verlaag de aanbieding. Maar ook nadat Go Ahead Eagles het bod fors verhoogde, hapte Van Blerk niet toe. Een riant salaris kon de Australische verdediger niet op andere gedachten brengen. Van Blerk. die zeven ton moet opbrengen: „Na twee jaar De venter is het tijd voor een ande re club. Ik geef mezelf twee maanden de tijd en neem het risico dat het niet lukt. In dat geval ga ik terug naar Austra lië." Trainer Henk ten Cate van Go Ahead zit door het afhaken van steunpilaar Van Blerk in een lastige positie. Hij beschikt over een smalle selectie en is nu naarstig op zoek naar een links benige speler. Ploesjnikova verbetert beste prestatie ooit op 2000 m steeple Marina Ploesjnikova weet het en viert feest. Ze heeft zojuist het wereld record op de 2000 meter steeple chase verbeterd. foto ap sint petersburg Hij stond al jaren bekend als een uitstekende sprinter, maar veel gewonnen had Dennis Mit chell nog niet. Op de beslissen de momenten lieten zijn benen hem in de steek of was de con currentie gewoon te sterk. Met bronzen medailles bij twee WK's en bij één Olympisch toer nooi stond de 28-jarige Ameri kaan min of meer te boek als een schlemiel, een verliezer. Gisteren in Sint Petersburg rekende Mitchell bij de Good will Games eindelijk af met zijn negatieve imago. Op fraaie wij ze won hij de 100 meter, tradi tiegetrouw het koningsnummer van het atletiekprogramma. Mitchell eindigde bij een tegen wind van 1,9 m/s in de respec tabele tijd van 10,07. Zijn roem rijke landgenoten Leroy Burrell (10,11), Jon Drummond (10,12), Carl Lewis (10,23) en toch ook nog André Cason (10,33) had den het nakijken. Mitchell was dolblij met zijn eerste grote titel. „Ik voel me heerlijk, ik voel me een miljoen dollar", sprak hij uitgelaten. Mitchell was aanvankelijk niet eens voor het evenement in Sint Petersburg uitgenodigd. Zijn staat van dienst was goed, maar niet goed genoeg om tot de finale met acht lopers te worden toegelaten. De afmel ding van olympisch en wereld kampioen Linford Christie, die kampt met een spierblessure in zijn dijbeen, maakte voor Mit chell alsnog de weg vrij naar Rusland. De absentie van Chris tie betekende niettemin een de valuatie van het sprintnummer, dat als Duel der Giganten door het organisatiecomité was ge presenteerd. Groene Machine Mitchell maakte vooraf al een geconcentreerde en geladen in druk. Gestoken in een fel groen tenue, dat hem inspireerde tot de zelf gekozen bijnaam de „Groene Machine", werkte de Amerikaan fanatiek zijn war ming up af. Met een handvol sprintjes over de baan bracht Mitchell zichzelf in de juiste stemming. Hij sloot zijn opmer kelijke voorbereiding af met een enthousiaste sprong. Het was duidelijk, Mitchell was klaar voor een stunt. De grote spanning bij de start was voelbaar. Ruim 10.000 toe schouwers hielden in het sta dion hun adem in. Burrell, we reldrecordhouder sinds 6 juli met 9.85, Lewis, achtvoudig olympisch kampioen en ex-re cordhouder, en ook estafette wereldkampioen Drummond waren de grootste kanshebbers. Mitchell was, zoals altijd, niet meer dan een outsider. Na twee valse starts en lange, psychologische pauzes bij het innemen van de startposities kon de superrace eindelijk wor den weggeschoten. De ontke tende Mitchell nam snel de kop en was in de slotfase niet meer te achterhalen. De eerste sensa tie bij de derde Goodwill Games was een feit. De gebruikelijke versnelling halverwege van Burrell kwam te laat. „Ik startte langzaam", be kende hij. „Ik dacht na zestig meter dat ik Mitchell nog kon pakken, maar ik was helaas te optimistisch." Kort na de ver rassende sprint trok de 33-jarige Lewis zich met een pijnlijke rug terug voor het verspringen, dat vandaag wordt afgewerkt. Lief- noordwuk peter klein tennismedewerker René van der Wilk gaat als hoogst geplaatste van start in de Bl-categorie van het badgas- tentoernooi van zijn eigen club, Casino. De Katwijker, die op de kunstgrasbanen in Noordwijk ook nog eens als tennisleraar opereert, moet het thuisvoor deel kunnen benutten tegen zijn verwachte belagers, Eric Bolten, Marcel van Rijn en Phi lip Nagtegeller. In dé B2-afde- ling voert Marco Cats het veld aan voor in die kringen al even bekende namen als Patrick van Hal, Jan-Pieter Röeloffs en Mat- thijs van Sterkenburg. Valt bij de mannen de in schrijving nog enigszins mee, bij de vrouwen is de deelname bepaald armoedig. Niet qua sterkte, want met districtskam pioene Heddv Boers achter Loes Mulder is dat onderdeel wel goed verzorgd. In de Cl wordt Charlotte Zandbergen, die de haar verplichte serie van zeven landelijke jeugdtoernooien heeft afgewerkt, als winnares in de strijd tussen de beide poule winnaressen getipt. Bij de ver wachtingen bij de C-mannen gooien de thuisspelers van Casi no andermaal hoge ogen. De Boekhorst De Boekhorst lijkt de slag om de spelersgunst van Casino gewon nen te hebben. Daarbij werpt de club uit Noordwijkerhout ook nog eens Corrie van den Berg in de strijd, die na het te rugtreden van Alkemade's Wil lem Renee, nu Leidens langst zittende wedstrijdleider is. De 'gastvrouw' en haar companen zullen moeten aanpoten om de breed bezette lijsten op tijd tot een goed einde te krijgen. Guido Koekkelkoren en Colinda Voskuil zijn in de hoogste cate gorie, de Cl, de getipte favorie ten. Jack Manuputty moet de Oosthouter proberen af te stop pen. Van de geplande Analiste bij de vrouwen, de Canadese Conny van Nooit is de speel- sterkte vooralsnog onbekend. De lijstaanvoerder in de C2, Tjeerd Star trok zich voor aan vang het toernooi terug. Rudy Wellner speelde zich ten koste van Ronnie van der Wouden in de tweede ronde. Star's collega in de Dl, Bart Zuidervaart, zal het met de concurrentie nog moeilijk krijgen. Na haar zege in Voorhout wordt van Anne-Ka- rien Wilbrink meteen een twee de toernooiwinst in het Dl-da mesenkelspel venvacht. Aarlandeh Bij het Aarlandentoernooi van Ter Aar is de grote vraag of de nummer 1 in de tussenstand van het LD-klassement, Ivor Bergsma het na zijn blessure weer zal trekken. De uit de speelplaats afkomstige tennisle raar is zowel het trekpaard in de Cl, als de trekpleister van het evenement. De tegenstand van de met topbadminton géstopte Mike Wieten, jeugdspeler Paul Roggeveen en Boskoper Paul Brand valt niet te onderschat- In de Dl zal het bij Michael Koerts en vooral bij Ilse Spring vloed van het bezig zijn met de tennisbal afhangen of de hoge plaatsing wordt waargemaakt. Met een taak binnen de wed strijdleiding erbij een moeilijke, maar niet onmogelijke opgave. Badgastentoernooi Casino Noordwijk HEB1: 1 R.v.d. Wilk. 2. E. Bolten. 3. M. van Rijn, 4. Ph. Nagtegeller. HEB2: 1. M. Cats. 2. P. van Hal. 3. I P Roeloffs. 4. M. van Sterkenburg. DEB: 1. L. Mul der. 2. H. Boers. HDB en DDB: poules. HEC1: 1. A. van Duijn. 2. T.v.d. Votm. 3. J.v.d. Gen. 4. H. Krijger. HEC 30+: poule: 1. R. Blommendaal. DF.C1: 2 poules: 1. Ch. Zandbergen, 2. E, Dek ker. HDC: 1. N. van Elderen/E. Monfils, Blommendaal, 2. Dolman/M. van Ster kenburg. HED1: 1. I. Burghout. 2. R. Bus. HEDl 30+: 1. F Koeman, 2. R. Reijn. DED1: 1. Van Kesteren, 2. Van Velzen. HDD1: 1. Van Duin/Veen. 2. Braam/Bus. HDD1 30+: 1. Hoek/Van der Molen. 2. Martens/Vermin. DDD1: 1. Everink- /Mulder. 2. Morsink/De Waard. GDD1: 1. Bruns/Lansbergen, 2. Kaandorp- /Veen. GDD1 30+: 1. Hoek/Plug. 2. Martens/de Mooy. De Boekhorst Noordwijkerhout -HEC1: 1. G. Koekkelkoren, 2. I. Ma nuputty. HEC2: 1. Tj. Star, 2. Lv.d. Geest. DEC1: 1. C. Voskuil. 2. C. van Noort (Canada). DEC2: 1. Y. Doove, 2. Kr. Wilbrink. HDC1: 1. T. Rusman/R. Warmerdam, 2. J. Rinzema/H. van Vel zen. HDC2:1. V.d. Vlugt/G. Koekkelko ren, 2. Tj. Star/B. Zuidervaan. DDC: poule. GDC1: 1. 1. Haket/K. Barn- hoorn, 2. M. Stern/E. Langelaan. GDC2: 1. S. Klinge/Damen. 2. j. van Bechtum/M. Aartman. HEC1 30+: 1. J. van Delft, 2. Lv.d. Geest. HEC2 35+: 1. D. Schmidt (Duitsland), 2. G. Glas. DEC2 35+: poule. HDC1 30+: poule. HDC2 35+: I N. Dofferhof/Van Duivenbode, 2. K. Karstens/E. van Winsum. DDC1 30+: poule. DDC2 35+: 1. M. Hogervorst- /Van Noort, 2. Balk/De Klerk. GDC1 30 poule. GDC2 35+: M. Hogervorst/W. v.d. Berg, 2. A. Vrolijk/), van Schooten HEDl: 1. B. Zuidervaart, 2. Verde- gaal, 3. R. Günthardt, 4. B. Pieters. DED1: 1. A-K. Wilbrink, 2. Sh. Eikens, HDD1: 1. lansen/Ruigrok, 2. G. P. Scheurwater DDD1: I. De Groot/Leonhardt, 2. Schaart/Schmidt. GDD1: 1 Houwaart/Scheurwater, 2. W.Freke/Ch. van.Veen. HEDl 30+: 1. D Doll. 2. F.v.d. Vlugt, 3. T. Warmerdam. 4. J. Degger. DED1 30 1. A Passchier, 2 T. van Schooten HDD1 30+: 1. L. van Helvestem/Ch van Veen. 2. Sj. van Duivenvoorde/H. van Overschot. DDD1 30+: 1. Pranger- /Van Westerop, 2. Günthardt/). Schmidt. GDD1 30+: 1 Paauw/De Jong, 2. Honsbeek 2x. D2: is 25+. AarlandenloernQoi Ter Aar HEC1:1.1. Bergsma, 2. M. Wieten, 3. P. Roggeveen, 4. P. Brand. HEC1 35+: 1. P. Bakker, 2. A. Talakua. HDC1: 1. P. Bakker/I. Bergsma, 2. 1. Ponsioen/). Vis. HDC1 35+ en HDC2 35+: niet ge plaatst. DDC 35+: 1. R. Akerboom/C. Rooderkerk GDC2 35+: 1. M. van Klink/H. Klein. HEDl: 1. M. Koerts. 2. C. Wapenaar. HEDl 35+: 1. I Kuijper. HDD1: 1. P. ran Kampen/D. Tas. 2. R. Bartels/R. Ruijgrok. HDD1 35+: 1 1 Ahling/F. van Zeist. 2. A. Klarenbeek/K. Sterk. DDD1: 1. K. Kok/I. Springvloed. DDD1 35+: 1. L Rommers/B. Rijnaarts, 2. I. van Leeuwen/Th. Volwater. GDD1: 1 I. Springvloed/M. Koerts. GDD1 35+: I Langereis 2x, 2. I. Huiskens/D. Berk hebbers hadden juist uitgeke ken naar de tweestrijd met we reldrecordhouder Mike Powell. Naast Lewis, die in de laatste drie jaar niet één belangrijke sprint meer heeft gewonnen, stelde ook Sergei Boebka teleur. De gevierde polstokspringer, er kend verzamelaar van wereldre cords en dollars, bleef steken op een hoogte van 5,70 meter. Hij moest achter de Russen Tran- denkov (5,90) en Tarasov (5,80) genoegen nemen met de derde plaats. Boebka (30) lijkt even eens zijn beste tijd te hebben gehad. Ploesjnikova Marina Ploesjnikova heeft maandag op de Goodwill Ga mes in Sint Petersburg op de 2000 m steeplechase de beste tijd "ooit neergezet. De Russi sche liep 6.11,84. De oude top tijd stond op naam van Rogova, die twee jaar geleden 6.14,52 liet noteren. De 2000 m steeple is een af stand die niet voorkomt op het officiële programma voor vrou wen. Op EK's, WK's en Olympi sche Spelen wordt het onder deel dan ook niet afgewerkt. CIRCUIT IN CIJFERS HEB2° A. van Dui|n-P Mulder 6-3 6-4, A. Roose-N. van Elderen 7-6 6-3, M. Brand- X. Hertzmann 3-6 6-4 6-4. HEC1: W. van Deursen-E. van Hensbergen 7-6 6-0. Boekhorst HEC1: S. Kraan-A. Freke 6-2 6-2, J. Ma- nuputty-M Wellner 6-2 6-4, K. Barnhoorn- P. Kales 4-6 6-2 6-3. HEC2: B. Akkerman- J. Welling 7-6 2-6 6-2, J. Muller-K. Wil brink 6-2 6-2, E. van Egmond-A. Volten 6- 1 6-2. DEC 1 S. S|aardema-C. van Noort 6- 0 6-2. DEC2. K. van der Zon-S. Korenhof 7-6 6-1. GDC1: Buis'Tholen-Stein/ Lange laan 6-4 6-1. HDC2 Wassenaar/ De Bruin- Broers/ Den Elzen 6-2 6-1, Schoornagei/' Cornelisse-van Velzen/ Schoutsen 6-3 2-6 6-4. HEC1 M. Zaal-E. Koelewijn 6-4 3-6 6-1. DEC2+: Ten hage-Sapoetra 6-0 6-1 HEC2+: G. Servaes-T. Steenvoorden 6-4 6- 1. DDC2+. Koning/ Warmerdam-Hooger- vorst/ Van Overschot 6-3 4-6 7-5, Vermin/ Van der Meer-Van Vliet/ De Best 6-4 4-6 6- autodieven geen kans en laat uw ken in al uw autoruiten graveren. jT V Fjk gratis bij: Jtt LTLt De GlasGarage' Een ster in autoruiten!

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 15