Kok is keukenmeester op Roomburg Lugthart wint op zijn sloffen Mens staat in B wél haar mannetje Sport Leidsch Dagblad Tennis Circuit RabobankQ Francesco Clavet winnaar Scheveningse Challenger MAANDAG 25 JUL11994 Boeiende mannenfincile bij Open Leidse De toeschouwers vonden het eigenlijk te warm om te kij ken. De tennissers klaagden alsof ze de marathon moes ten lopen in woestijnzand. Gezucht op de tribunes en ge kreun op de baan. Maar wat zat iedereen, spelers en toe schouwers, intens te genieten van de mannenfinale op Roomburg. Het kon eigenlijk niet lang genoeg duren dit potje dat bijna overkookte. leiden rob van der zandende inspanningen van Burgers- dijk. Van een 'tropenrooster' wilden Ralph Kok en Mark Paul Bur- gersdijk niet weten. Driesetters waren afgelopen week in het A- toernooi schaars, maar deze twee heren gingen ervoor en op de goed gevulde tribunes werd die ontwikkeling met instem ming begroet. De kwalitatief hoogstaande wedstrijd maakte de hitte draaglijk. Na twee uur en vijftig minuten stond Kok als winnaar op het centre-court: 6- 1,6-7 (6-8), 6-3. Het was een eindstrijd met al les erop en eraan. Twee spelers die ondanks de brandende zon tot het gaatje gingen, met Bur- gersdijk als underdog die er iets harder aan moest trekken dan zijn tegenstander. Toen de spe ler van Leimonias na een ze nuwslopende tweede set de tie- break won (8-6) maakte hij op het gravel een rondedans alsof hij zojuist Wimbledon had ge wonnen. Zelden werd een ten nisser gesignaleerd die zo uitge laten was omdat hij 'slechts' een set won, maar deze vreugde was oprecht en prachtig om te zien. Het publiek stond niet op de banken, zat vastgezogen aan de stoeltjes, maar waardeerde Pauze De 22-jarige krullebol uit Hoek van Holland vroeg vlak voor de derde set of hij even droge kle ren mocht aantrekken. Dat mocht van de umpire, die zelf ook even binnen ging afkoelen. Kok bleef niet achter en ging aan de bar, net als de toeschou wers, een versnapering halen. Dat moest allemaal kunnen. Dat Kok na deze ongebruikelij ke pauze aan de verkeerde kant begon te serveren mocht de pret niet drukken. De 26-jarige Rotterdammer, eerste geplaatst en in '91 win naar van de Open Leidse, liet de spanning in de slotset niet al te hoog meer oplopen. Hij had al les mee, sloeg wereldballen waarvan een ongekend hoog aantal bovenop de lijn viel. De nationaal outdoorkampioen van '92 liep uit naar 5-0 en Bur- gersdijk leek uitgeteld. Hij krab belde nog even overeind, maar op 5-3 kreeg hij de genadeklap. Niet schraalhans, maar Kok was keukenmeester aan de Kanaal- weg. Hij kreeg 3000 gulden voor zijn overwinning. Kok en Burgersdijk zijn goede bekenden van elkaar. Wat heet, ze staan zowat dagelijks met el kaar te trainen op de school van Frits Don in Wateringen. Kok heeft dan weliswaar zijn inter nationale loopbaan afgebroken, hij is nog steeds de nummer ze ven van Nederland en traint el ke dag twee uur. Op de tribune zat Dons assistent Tjerk Bogstra het duel tussen zijn twee pupil len te volgen. Bogstra haalde aan de Kanaalweg jaren geleden in het enkelspel de finale, die nooit werd gespeeld vanwege de regen. Completer De trainer constateerde met de toeschouwers dat Kok net even de betere speler was. Groter, at letischer, completer, slimmer en geroutineerder dan Burgersdijk, de nummer 49 van Nederland. Toch waren cie verschillen op de baan klein. Het was een baseline-duel met heerlijke, lan ge rallies waarin trage topspin- ballen werden afgewisseld met vlakke, gedurfde slagen. Een schaakspel waarin Kok voortdu rend een pionvoordeel had, al was het maar omdat zijn back hand een geducht wapen is. Toen het karwei erop zat, stroomden de tribunes leeg. De toeschouwers zaten er ook doorheen. De aansluitende dubbelfinale werd gelaten voor wat-ie was. Paul Dogger stond daarin en had voor de wedstrijd gezegd 'niet te begrijpen dat mensen bij deze hitte op zon dagmiddag naar- een tennis wedstrijd gaan zitten kijken'. Toch kunnen ze dat niet alle maal hebben gehoord. Ralph Kok stond na twee u ijftig minuten als winnaar op het centre-court van Roomburg. foto holvast/a Jolanda Mens pakte de B-titel op Roomburg. Voor Martijn Krans had de zaterdagavond partij tegen Gertjan Egberink te veel ge vergd. De halve finale in het B-toernooi van Roomburg was volgens de aanwezigen een van de beste wedstrijden van het hele toer nooi. Krans won het meeslepende gevecht bij zonsondergang tegen de Voorschote naar in een slopende driesetter - 4-6, 7-6 (12-10), 6-3 - maar moest een dag later in de finale de tol betalen. Bob Altelaar maakte gisteren in twee sets een einde aan de illusies van de Merenwij- ker. Krans: ,,Die jongen speelde goed en ik was na zaterdagavond niet helemaal fit. Ik heb een blessure aan mijn hamstring opge lopen en voelde zondag nog pijn, vooral bij het aanzetten, 's Ochtends heb ik zelfs nog getwijfeld of ik de finale wel zou spelen.'' foto holvast/marklamers Krans bezocht fysiotherapeut Michel de Geus en kon de baan op, maar hij voelde zich niet honderd procent. Het beïnvloedde de wedstrijd die met 6-4, 6-1 verloren ging. Altelaar (hij rekende in de halve eindstrijd af met Marc Post) is de nummer 154 van de nationale ranglijst en speelde in het begin van de week nog mee in de voorronden van het A-toernooi. Krans meed het A-werk op Roomburg bewust. De Leidenaar gokte ook niet op een wild card. ,,Ik heb niet echt am bities meer om punten te halen voor de A- lijst. Dan vind ik dat ze zo'n wild card beter kunnen geven aan een jongen die er wel wat aan heeft." Bij de vrouwen in B was Jolanda Mens de sterkste. De 16-jarige speelster van Hille- gom won in twee sets van Janine Langela: 6-2, 6-3. Mens won afgelopen weekeinde nog een A-toernooitje met een ster en kreeg voor het grote werk op Roomburg een wild card. Ze kwam echter niet verder dan de eerste ronde. In B stond Mens wél haar mannetje. In de halve finale had ze bedui dend meer moeite gehad met een andere vrouwelijke topper uit de regio, Bionda Zonderop. De 'derby' werd door Mens met 7-6, 6-4 gewonnen. De verliezer hoefde niet met lege handen naar huis. 'La Bionda' won samen met Cin dy Berkhout het dubbelspel in B. De twee blondines waren in de spannende laatste wedstrijd in de poule te sterk voor wed strijdleider Nelleke Weyermans en Juliette Grimbergen: 7-6, 7-5. De dubbel bij de mannen was een prooi voor Frans Grimber gen en Rolf Thung. Het koppel won van Ben de Bruin en Jeroen Vink: 6-4, 7-5. In C liet Jeroen Leunissen zich kronen. De als eerste geplaatste speler van De Mun- nik rekende in de eindstrijd af met Danny van de Doe, 6-3, 6-3. Bij de vrouwen pakte Annemarie van Gemund de hoofdprijs. De speelster van Forescate liet slechts vier ga mes aan Marcelle Loeve: 6-1, 6-3. tennismedewerker Bondsgedelegeerde Ed Janssen verrichtte de loting voor het B- enkelspel in het open toernooi van Voorhout twee keer. Op het laatste moment, pas ruim na de eerste trekking, meldde zich nog een B-speler en bepaald niet zomaar eentje. Jan-Willem Lugthart, al jarenlang Leidens sterkste B-topper wilde Voor hout aandoen. Zijn deelname had voor SW, en ook Janssen, meer waarde dan het winnen, dat hij overigens met zeer veel overtuiging deed. Was de hoofdprijs bij voor baat aan Lugthart vergeven, om de tweede plaats werd fel ge streden. Het was een andere oudgediende, die deze plek opeiste. Marcel van Rijn klopte in de kwartfinale alweer een an dere 'grote naam' in het deelne mersveld, Marcel Vink, via de tiebreak van de beslissende reeks. Ook voor zijn plaats in de eindstrijd had de populaire Nieuwvenneper drie sets nodig. Erik Krijger van het Santpoortse Brederode won wel de eerste buigen. De voormalige tennisleraren (Lugthart bij het Katwijkse Zee Duin en Van Rijn bij Leidse Hout en het district) speelden hun slotronde op het heetst van Martin van Leeuwen zette de dit seizoen sterk opkomende Oost- houter in het enkelspel de voet dwars en pakte ondertussen zelf zijn tweede toernooizege. De eerste maal was de Rijnkan ter de beste geweest bij het Kat wijkse KLTV. Met Jelle Rinzema de toch al extfeem hete finale dag. Het werd een fraaie de monstratie van de vele tennis- slagen, die de sport rijk is. Daar in waren de finalisten toch el- kaars gelijke, de naam van de winnaar, Lugthart was echter al bekend. Vink pakte met team genoot Paul Damen wel de hoofdprijs bij de mannendub- bels. won Koekkelkoren wel het mannendubbel, maar in de mixed met singlewinnares Son- ja Sjaardema moest hij Carien en Jan van der Geest weer felici teren. De vrouwelijke Van der Geest, in Voorhout beter be kend onder Van der Meer, pakte met Mirjam Borsje ook de ere palm bij de dubbels. Lisserbroek Met de organisatie van haar tweede dubbeltoernooi liet Lis serbroek zien, waarin een jonge, kleinere vereniging ook groot kan zijn. Dirk-Jan Colijn was de enige speler, die twee finales bereikte en daarin ook twee hoofdprijzen won. De deelna mebewijzen voor de LD Dl- dubbel Masters werden ver overd door twee wedstrijdlei ders van andere toernooien. Martin Honcoop (Abbenes) en Harry Denkers (Kikkers) mogen in september andermaal optre den. Bij de vrouwen bleef de Rijsenhoutse combinatie Van Dijk/ Rozenberg ongeslagen. Hillegom Martine Willems was met twee eerste prijzen de succesvolste deelneemster aan het jeugd- toernooi van Hillegom, dat met een K4-kwalifikatie tot het lan delijk jeugdcircuit behoort. De Nieuwvennepse, die vorige week het C-toemooi van TEAN winnend afsloot, was deze week de beste singelaarster in de ca- tegoriën tot en met 14 en tot en met 16 jaar. Amsterdammer Ro bin Muller van Moppes even aarde de prestatie van Willems bij zowel de tien- als twaalfjari ge jongens. Pennings wint leiden. peter klein tennismedewerker Ruby Pennings heeft het in ternationale jeugdtoernooi van Haren, met een K2-kwa- lificatie behorend tot de hoogste categorie, op haar naam geschreven. De pas 15- jarige Pennings, die voor het eetste jaar in de leeftijds groep tot en met 16 jaar uit komt, rekende in de eindstrijd met liefst 6-2 6-0 af met Kim Kilsdonk. Bij de veertienjarigen loot ten Henrik Kroon en Martine Griekspoor al in de eerste ronde tegen de buitenlandse winnaars. Kroon (Nieuw Vennep) ging ten onder te gen een Kroaat, maar liet zich met winst in het troóst- toernooi toch van de goede kant zien. Griekspoor verloor van de Russische Ablovats- kaya. De Nieuwvennepse struikelde in de finale van de troostreeks. In de categorie tol en met 12 jaar bereikte Niels van Geer (Botesa) de kwartfinale. Eenzelfde resultaat boekte Jelle Oosterhof bij de zestien jarigen in het K3-jeugdtoer nooi in Roermond. scheveningen Francesco Clavet ging er giste ren in de braadpan van de Scheveningse Challenger van door met de hoofdprijs van 20.000 gulden en de 70 ATP- punten: 3-6 7-5 6-2 in de finale tegen Kucera. Nederland is een land dat voor de donkere krullebol uit Aranjuez niet meer stuk kan. Vier jaar geleden pakte hij in Hilver-sum zijn eerste en tot dusverre enige ATP-titel. Hij had er nota bene eerst in de kwalificatie verloren. Dat onver hoopte succes gaf hem zo'n kick, dat hij een jaar later op de achttiende plaats van de we reldranglijst stond. Clavet hoopt nu op een tweede'adrenaline- shot. Met Joost Winnink en Sjeng Schalken is de Nederlandse de legatie tijdens het tennistoer nooi van het Melkhuisje zeven man sterk. Winnink en Schal ken plaatsten zich via de kwali ficaties voor het met 490.000 gulden gedoteerde Hilversum dat De Spaanse tennissters heb ben hun titel in het toernooi om de Federation Cup met succes verdedigd. Conchita Martinez en Arantxa Sanchez gisteren in de finale hun enkel spelen tegen het team van de Verenigde Staten. Spanje, dat in de halve eindstrijd met gastland Duits land afrekende, had weinig moeite met de Verenigde Sta ten. De derde titel in de landen- wedstrijd was al na twee enkel spelen een feit. Martinez won met 6-2 6-2 van Mary Joe Fer nandez, Sanchez liet weinig heel van Lindsay Davenport: 6- 2 6-1. De twee Spaansen won nen vervolgens ook nog het dubbel tegen Mary Joe en Gigi Fernandez. Op Roland Garros was hij nog ,de grote onbekende', met een 91e plaats op de wereldranglijst. Alberto Berasategui haalde in Parijs de finale en de Spaanse hoogvlieger toonde vervolgens aan geen ééndagsvlieg te zijn. Door zijn overwinning van gis teren, in de finale van het toer nooi in Stuttgart, dringt de gravelbijter de top-tien van de wereld binnen. Berasategui, vierde geplaatst in Stuttgart, had in de halve eindstrijd maar een set moeite met Bernd Karbacher. De Duit- de 7-5 maar kreeg vervolgens met 6-3 6-0 klop. In de andere halve fi nale rekende de Italiaan Gau- denzi in drie spannende sets af met Tsjesnokjov. De finale was met 7-5 6-3 7-6 voor de 21-jarige Bask die ruim 270.000 gulden en de 337 pun ten voor de wereldranglijst op streek. Daarnaast stelde spon sor Mercedes een fraaie cabrio ter beschikking. Daarmee ver trok Berasategui naar het Melk huisje. Toernooidirecteur Van Eijsden contracteerde de Span jaard toen hij nog een grote on bekende'was. Maaike Koudstaal heeft het tennistoernooi van Bilbao op haar naam geschreven. De Ne derlandse speelster won in de finale in twee sets van Cathari ne Mothes uit Spanje: 6-3 6-1. 'V\ Leidsch Dagblad Tennis Circuit '0^ v Rabobank Q [Advantage begint bij VINTERSPORT* Breestraat 133, Leiden tel. 071-123 953 Rabobank. Aangenaam. Rabobank S CIRCUIT IN CIJFER 6-2, Burgersdijk - Hoppe 6. 6-1 Finale: Kok - Bu 6-3 Vrouwen Van den 6-2, 6-4, Hopmans - Va 6, 6-1. Finale: Van den I 4, 6-3 Herendubbel: 1 Plukker/Baan 6-4, 4-6,1 HEB1: Krans - Egberink telaar - Post 6-4, 6-3. Krans 6-4, 6-1. HDB1 Grimbergen) ergen/Thung - De Bru Zonderop 7-6, 6-4 Weveinia 5 wo.Zonj bergen 6-7, 7-5 Lagela 6-2, 6- derop/Berkhoi Leeuwen - Leenen/Snijders /Paauw - Weller/Grimb Finale: Zonderop/Paai e Doe - Steggerda 3-6, Duyn - Bronsgeest/Canter Visscher 6. Finale. Leunissen/Leunissen - E /Van Duijn 6-3, 6-4 HEC2: Van Stadt 6-3, 6-1. HDC2 Stadt/Van De Muller/Van Velzen 6-3, 6-4 DEC1A met/Van Duijn 6-0, Iting-Siberg 6-3, 6-3 GDvet: I Open toernooi SVV Voorhout s 6-2 6-1; M. 4 6-3. Finale: Lugthart - 2. DEB: poule: 1 Y. var HDB: finale-. P. Damen/M. Trigt/E. Zimmermann 7-6 6-2 - Koekkelkoren 6-4 2-6 6-4. DEC I. Geest - S. Sjaardema/G. I ren 6-3 6-2 HOC 35+: finale: N. Dofferhof/G. Hen 'D.v.d. DDC 35+: finale: E. Guyt/J o 6-1 n Kesteren - S 7-6 6- HED1: halve fi 6-3 7-5; 2 6-4. fi 1. HED2 6-2 6-3. DED1: halve finales: A-K. i Kesteren/D.v.d, Meer 6-3 e: finale: E. Guyt/J. d< S. Evers/M.v.d. Kamp 6-1 6- N Nuhn/N. van Kes I. Putten 7-6 6-7 6-1 hal\ 6-3 7-5, P 2 6-4. Fine 1 HED2: finale: M. Doove s 6-0 6-3; E.v van Egmond 6-1 6-2 Finale: Wil V.d. Wiel 6-3 1-6 7-5. DED2: fin Sieval - M Leonhardt 6-4 6-0. HDI ^."i-fop 5°4-6 ^5 SV HDD^35+:^finale: Lv.d^Ber^K van 35+: finale; Jitta/Meijeraan - R Dijk/M. Hinze 6-1 7-6. GDD 35+: fin, van Dijk/G. Heijkamp - J. J. van IC Dubbeltoernooi TV L Bakker/1 30+: Oudshoorn/J. Wempe 7-5 6-3 GI finale: M. Hendriks/D-J. Colijn - boom/T. Koedam 6-2 6-2. HDD1: finale: R. Sporken/P. Ruigrok Smid/R. Elderhuis 6-1 2-6 6-3. DDD1 nale: E. S. Stroombergen - J.v.d. Vli Vrolijk 3-6 6-4 6-3 GDD1: fmali Kleijn/T. Elderhuis - A. Vastenhout/D Geest 6-0 6-2. HDD1 30+: finale: H. Denkers/M. Hor - S. Grootveld/R v.d, Voort 7-5 7-5. C 30+: finale.- M. van Dijk/A. Rozenben de Boer/H. Epping 6-3 6-4. GDD1 30) nale: M. van Luik/R. Geerlof - G. n Kampen/W.v,d. Klauw 6- K4-jeugdtoernooi HillegomseTC JE 10: finale: Robin Muller van MM (Amsterdam) - Mark Logger (Amsteis 6-0 6-2. JE 12: finale: Robin Muilen Moppes (Amsterdam) - Bernard C31 (Utrecht) 7-6 6-0. 3e plaats: Maikell] sen (Amsterdam). Cons.: 1. Wouter vens (Hillegom). ME 12: finale: Jj Frankenhuis (Noord Holland Noord) - bella Kluft (Haarlem) 6-1 6-1. 3e pö Sabine van de Bor (Haarlem). Cons.: Et van Beusekom (Amsterdam). JD 12j Lars Andeweg/Geert-Jan Derlos. rink (Overijssel). Cons.: 141 tijn van 10I (Hillegom) ME 14: finale^ tine Willems (Nieuw Vennep) - Mict Gerards (Noord Holland Noord) 4-6 6- 3. 3e plaats: Sarah van Groeningen (j 3 6-2. Cons.: 1 Gaby van Oostende (Hl lem), 2. Margreet Nagtegeller. JD 14 Kasper van Barneveld/Pieter Weber I 14: Annemarie Genzer/Margreet varl Aranka van 't Hof (Hillegom) 6-1 6-0 16: 1. Evert van Amerongen/Martijni Fol MD 16: 1. Maaike Gi11 jamse/Ara /an 't Hof leugdtoernooi TEAN Alphen a.d. Rijn Schuttelaar (Sluip Reeuwijk) - Renske Schuttelaar 7-5 6- JD 10: poule: 1. Ted Griffioen/Tom 1 Zeist. MD 10: poule: 1. Marie-Claireft s/N icole Schuttelaar. t Gi wVennep)6 qual Jansma (iviijaw' et (TEAN) 6-2 6-31 (Nieuwkoop) - Don Sol (Cromw) Woerden) 6-3 6-1. ME 14: finale: LM Weber (Artesia) - Barbara de Klerk (CP wijck. Woorden) 1-b 6-3 6-4. JD 14:fj Ie: 1. Jeroen Lemm/Michael Rusman. 14: poule: 1. Leontien van Vliet/GabM Kardolus. GD 14: poule- 1 LM w o. Richard Rommers (TEAN). ME lw nale: Diane Stein (TEAN) - Tessa Jarj (Mijdrecht) 6-4 6-4. JD 16: poule: 1 tin Sandee/Chiel Vellema. JE 18: finale: Francois Gerts (Slui| Björn van Nieuwenhuizen (Nieuwe 6-4 6-4. ME 18: poule: 1. Tessa J; HeraZeOhvier/r Kok/Matthijsv; 1 Jan Willem Lugthart: te sterk voor

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16