Kenyaan Sigei zet Bislett op zijn kop Heieen van den Berg op weg naar de titel Tockeysters zijn iet niet verleerd Mc Melkhuisje verlaat 't Gooi igrid Bavelaar kansloos Leidsch Dagblad Tennis Circuit RabobankS Sport Autoruit stuk? Japanse honkballers lijn alweer te sterk NOORDWIJK-AJAX (landskampioen) I -TERDAG 23 JUL11994 seg;tienne Vergeer wint criterium aj. haag Etienne Vergeer heeft een criterium voor amateurs op j gjn naam geschreven. De Warmondse wielrenner maakte giste- "jfi in Den Haag handig gebruik van de eindsprint van een Sloepje dat een ronde achter lag op de kopgroep van tien. Sa- en met Marcel van der Vliet ontsnapte Vergeer aan de aan- ïadcht van de andere acht koplopers, onder wie Rijnsburger uclark Varkevisser (zesde) en Noordwijkerhouter Rick van Wetten 6egende). In de eindsprint verwees Vergeer zijn medevluchter 15 dar de tweede plaats. !/of :4lancini stopt met tennis )enos aires Alberto Mancini, nummer acht van de wereld in 189, heeft een punt achter zijn loopbaan als tennisprof gezet, e pas 25-jarige Argentijn, die drie toernooizeges achter zijn aam heeft, was inmiddels gezakt naar de 207e plaats. Mancini as de laatste maanden vooral in woonplaats Buenos Aires te iiden. ,,Ik heb geen zin meer, kan me niet meer motiveren. En IBnder motivatie kun je niet winnen. Na acht jaar als tennisprof ll ik iets anders doen in het leven", aldus Mancini. ;no Ttios verder zonder coach g| (jpHEVENiNCEN» Marcelo Rios doet deze week in Scheveningen al- 5G(S tegelijk. Hij tennist, viert feest en maakt ruzie met zijn coach twin Dannenberg. Op het moment dat het Chileense wonder- (Hnd zaterdag de halve finales zaterdag tegen de Slowaak Karol cera speelt, zit zijn begeleider op het vliegtuig naar huis. „Hij elfan me niets meer leren", vindt Rios. ichf Santiago wacht vader Serge de komst van de ontslagen trainer /eiiet gemengde gevoelens af. De nieuwe ruzie komt slecht uit, nu an j bij het Chileens Olympisch Comité in beroep is gegaan tegen I schorsing van een halfjaar, die de nationale tennisbond zijn bon heeft opgelegd. Rios gaf zijn acht jaar oudere landgenoot Msteren Sergio Cortes een pak slaag: 6-4 6-2. ^ijspancrosser betrapt op doping drtNEVEDe Zwitserse zijspancrosser Christoph Hüsser is na de ^Trote Prijs van Frankrijk in Castelnau-de-Levis op 12 juni be- 'apt op het gebruik van een verboden stimulerend middel. Dat 'n eeft de medische commissie van de Internationale Motorsport - ond F1M gisteren bekend gemaakt. Hüsser heeft een contra-ex- j. prtise aangevraagd. SI „ouati wil licentie terug fn haag De afgekeurde profbokser Mourad Louati hoopt bin- 9rjenkort weer een Nederlandse startvergunning te krijgen. De lagenaar heeft zich deze week op eigen initiatief in het acade misch ziekenhuis in Amsterdam laten herkeuren. Hij zegt de ■europsychologische test dit keer wel goed te hebben doorstaan, basis van die positieve uitslag denkt hij weer recht te hebben (p een proflicentie. id. ILIN RTR/SID/DPA Nederlandse vrouwenhoc- iteam heeft zich gisteren op i wereldkampioenschappen in ublin hersteld van de teleur- 'epllende nederlaag tegen jitsland. De ploeg van coach rt Wentink won met 2-0 van lanje. De vrouwen behouden nu [zicht op de belangrijke vijfde pats. Deze geeft automatisch tht op deelname aan de lampions Trophy, die eind dit Ir in Buenos Aires wordt ge- IDjuden. Het team moet mor- ofri eerst nog wel Zuid-Korea slaan. e Nederlandse doelpunten" ;en de Spanje kwamen op im van Ellen Kuipers en Fre- iek Grijpma. De libero be- itte haar eerste strafcorner chef willem spierdijk. 071 -356464. plv -chef rob onderwater. 071 -356463 Wereldrecord op 10.000 meter in Oslo verpulverd AARLEM ANP et solide spel van Japan bleek steravond opnieuw te veel >or Nederland in de Haarlem- Honkbalweek. De Aziaten, e afgelopen zondag reeds met 3 te sterk bleken, zegevierden het tweede duel met 5-0. Het verlies tegen de Japan- prs, de grote favorieten voor de ndzege, was ingecalculeerd. In -t duel kwamen alleen in de jfde inning meer dan drie Ne- erlandse spelers in het slag werk. In de overige Nederlandse agbeurten bleek werper Ryuji awa en zijn veld te sterk, öch heeft Nederland nog de ans zondag de finale van de ventiende Haarlemse honk- Een vernietigende ren, vol dramatiek en heroïek. De Ke nyaan William Sigei zette met een fabuleus wereldrecord op de 10.0Q0 meter (26.52.23) het uitverkochte atletiek- stadion in Oslo op zijn kop. Het vijftigste record in de Bislett-geschiedenis. In een regelmatige race verpulverde de tweevoudig wereldkampioen cross vooral door een fe nomenale en brutale snelle laatste kilometer de toptijd (26.58.38) die landgenoot Jobes Ondieki vorig jaar in de zelfde kolkende arena had laten klokken. „Het was niet eens zo moeilijk. Ik was er klaar voor. Ik had het ge pland", zei de 24-jarige Sigei koel. oslo frans dreissen gpd-verslaggever Sigei, de 1,78 meter lange licht gewicht, bulkte van zelfvertrou wen. Hij koos voor een moedige tactiek en liep met chrono's van 2,42 minuten per kilometer lang op de grens van euforie en zelf moord. Na zes kilometer over vleugelde Sigei met zijn soepele tred het eliteveld volledig door een flinke bres te slaan. Op een moment dat hij vier seconden boven het recordschema was gekomen vervolgde hij zijn weg solo. „Ik heb nauwelijks oog ge had voor de klok. Ik heb me vrijwel puur op een constant tempo geconcentreerd. Het was verbazingwekkend hoe de nummer tien van het vorige WK de laatste kilometer afwerkte: in een nog nooit ver toonde 2.34 minuten. De atleet met de lange adem, tegenwoor dig veelal opererend vanuit een basis in Londen, was er zelf confuus van. „Ik ben verrast, maar ik had nog de nodige re serves. Bovendien heb ik me tij dens de race altijd goed ge- van het toernooi. Bij 25 eerdere pogingen faalde ze. Argentinië heeft zich voor de derde keer in de geschiedenis en voor het eerst sinds 1976 ge plaatst voor de finale. De Zuidamerikaanse vrouwen wa ren met 2-0 te sterk voor de Ver enigde Staten. Argentinië con troleerde het spel en overtuigde met goed verdedigend werk. Karina Masotta opende in de 47e minuut de score uit een strafcorner. Vanina Oneto bracht de stand halverwege de tweede helft op 2-0. De Argentijnse vrouwen moe ten het in de eindstrijd opne men tegen Australië. Het team won verdiend met 2-0 van Duitsland. De twee doelpunten werden gemaakt door Renita Farrel en Michelle Andrews. De GlasGarage vervangt goed en snel. U krijgt ƒ150,-" korting op uw eigen risico ("alleen op voorruiten) De GlasGarage Een ster in autoruiten! voeld. Maar een wereldrecord aanscherpen met zes seconden overtreft zelfs mijn eigen stout ste verwachtingen. Sigei, telg uit een gezin van theeplukkers, hield een bonus van 25.000 dollar over aan zijn wereldrecord. „Daarmee zal mijn familie blij zijn." De Keny aan gaf vorige week al zijn visi tekaartje af in Londen, waar hij op de 5.000 meter naar 13.06.72 denderde. Een nieuwe recor drace is voorlopig niet meer ge pland. „Het record op de 5.00 meter van Gebreselassie (gelo pen in Hengelo, red.) staat zeer scherp. Wellicht een uitdaging voor volgend jaar. Eerst eens gaan genieten van deze tijd", zei Sigei voldaan. De Bislett Games hadden meer verrassingen in petto. De 9,94 seconden van de Ameri kaan Dennis Mitchell op de 100 meter was de tweede tijd dit jaar gelopen. Met 1.43,29 zorg de Wilson Kipketer op de 800 meter zelfs voor de beste we- reldjaarprestajie. Een kunst stukje dat de Ierse Sonia O'Sullivan op de mijl kopieerde: 4.17,25, de vijfde tijd op de eeu wige ranglijst, net als Niyon Abo op de mijl: 3.48,95. Van uitstekend gehalte was ook het verspringen bij de vrou wen. Heike Drechsler wint doorgaans soeverein. Ze is voor niemand bang. Zelfs de hard nekkige gravers in haar DDR- verleden hebben de atlete uit Jena niet van haar stuk kunnen krijgen. Als één van 's werelds meest gecontroleerde atletes springt ze nog net zo ver als vroeger. Daarbij heeft ze nog een eigen gezin, stimuleert ze de concurrentie met het geven van clinics en overleefde ze di verse schandalen. Gisteren werd de rust aan het front verstoord door de deelna me van Jackie Joyner. De Ame rikaanse meerkampster, dit jaar in New York goed voor een af stand van 7,49 meter, vormt de enige bedreiging voor 29-jarige Drechsler. Maar vanwege de specialisatie van Joyner (zeven kamp) ontmoeten beide atleten elkaar niet vaak. De modelatlete uit Jena, produkt van het ooit zo succesvolle DDR-systeem, kreeg in één van de beste tweekam pen uit de geschiedenis prompt een zeldzame nederlaag te slik ken. Joyner won met 7,33 meter (2.3 m/s rugwind), Drechsler strandde bij 7,29 meter. „Ik zou graag vaker zulke duels afwerken. Ik kan wat con currentie best gebruiken. Veel tegenstanders zouden zich eens moeten afvragen wat ik in de training anders doe dan zij. Ik ben graag bereid wat tips te ge ven", zei Drechsler, na de vijfde pijnlijke verliesbeurt tegen Joy ner. Olympisch en wereldkam pioene Drechsler put noodge dwongen nieuwe trainingsmoti vatie uit het springen tegen mannen en wat flauwe wedden schappen. Want achter de glim mende facade gaat een hele hoop duf werk schuil. „Ik train in principe eenmaal per dag. Dat is eigenlijk voldoende. Het probleem is mentaal scherp te blijven." Drechsler, in 1983 de jongste wereldkampioene in Helsinki, slaat de komende EK niet hoog aan. „Oslo was be langrijker dan de EK. Ik zie Oslo als een mini-WK. Omdat ik in Joyner weer eens tegenstand had. Een zware beproeving, maar dat maakt het juist span nend." Sigei leidt en zal Bislett in vuur en vlam zetten met een wereldrecord op de 10.000 meter. foto epa •t tennistoernooi van Voorhout is in het damesenkelspel C de fa- Iriete kwijt. Ingrid Bavelaar verloor kansloos van Coldinda Vos- il: 6-2, 6-2. De Sassenheimse bereikte door dit resultaat de halve I3j»ales net als Martha van der Kamp en L. van der Heide. In het herenenkelspel B kwamen Jan Willem Lugthart en Fabian iels al eerder deze week bij de laatste vier. Lugthart, eerste ge- latst, is al zeker van een finaleplaats nadat hij gisteren Ubels aan kant schoof: 6-2, 6-1. De andere halve finale gaat vandaag tus- "itjn Van Rijn en Krijger. Zij wonnen van respectievelijk Marcel Vink M. Schermer. In C kwamen Enno Zimmermann en M. van teuwep gemakkelijk in de halve finales. Van Leeuwen klopte J. In de Geest met 6-3, 6-3. Zimmermann gunde Kees Barnhoom let meer dan twee games: 6-1,6-1. bussum eric de bie balweek te spelen. Voorwaarde is dan wel dat de winnaar van de ontmoeting Little Caesars - Mexico wordt verslagen. De Mexicanen lieten gistermiddag de Nederlandse Antillen in ze ven innings met 10-0 kansloos. Winnen de Caesars, en dat ligt in de lijn der verwachtingen, dan komt het tot een derde tref fen met Nederland. Nederland was volstrekt kans loos tegen de perfect werkende Japanse machine, die wordt ge vormd door spelers die voor universiteitsteams uitkomen. In precies twee uur was het ge daan. Het was onbegrijpelijk dat de ruim 6000 toeschouwers nog enthousiast bleven. gpd-verslaggever Met spanning kijkt Piet van Eijsden uit naar ko mende maandag. De directeur van de open Ne derlandse tenniskampioenschappen begint dan aan zijn laatste toernooi op het Melkhuisje. Niet dat hij dat dat feit wakker ligt, maar het 'zwaardje van Damocles' dat al enige tijd boven de nieuwe locatie in het Amsterdamse Bos hangt, levert hem wel kopzorgen op. De Raad van State doet over een week uitspraak in de laatste beroepszaak die tegen de bouw van de tennisbanen loopt. De bedoeling is dat de 38-ste editie van de Dutch Open volgend jaar op de voormalige Viet- namweide wordt gehouden. Daar werd begin april begonnen met de bouw van het nieuwe Am- stelpark Tenniscentrum. Enkele weken geleden moesten de werkzaamheden echter worden stil gelegd, omdat er tegen de afgifte vaan de milieu vergunning beroep was aangetekend. Een pro jectontwikkelaar, die van plan is in de nabije om geving enkele villa's neer te zétten, vreest dat hij door de komst van het tennispark moet zakken met zijn vraagprijs. Op deze manier probeert hij de plannen van Van Eijsden en Duncan de Mooij, de directeur van Amstelpark, te dwarsbomen. „Typisch Nederlands", bromde de Melkhuisje- baas gisteren tijdens de persconferentie van de laatste Hilversumse aflevering. „Tegen het minste of geringste kun je hier beroep aantekenen. Ik ge- Weinig strijd in kwartfinales op Roomburg Amanda Hopmans neemt de felicitaties in ontvangst na het bereiken van de halve finales in het damesenkel spel A op de Open Leidse Tenniskampioenschappen. foto loekzuyderduin leiden» willem spierduk De krachtsverschillen zijn groot op de Open Leidse tenniskam pioenschappen, die deze week op Roomburg worden ver speeld. Acht kwartfinales ston den er gisteren op het program ma in de A-categorie. Geen en kele partij vergde drie sets, in geen enkele set was er een tie- brecik noodzakelijk of hoefde de winnaar meer dan tien games te spelen. De favoriet van de mannen, Ralph Kok, denkt dat de hitte een rol speelt bij de korte duur van de partijen. „Als een speler eenmaal de eerste set heeft ver loren, is het blijkbaar moeilijk om er tegen aan te gaan. Je weet dat je nog eens twee sets moet winnen voor de overwinning." Kok won zelf overtuigend van Erik Baan (6-4, 6-0). De Rotter dammer heeft in het verleden even geroken aan een interna tionale tennisloopbaan, maar concentreert zich nu op de na tionale toernooien. „Ik probeer er nog altijd meer uit te halen. Het is beslist niet zo dat ik het tennis er tegenwoordig een beetje bij doe." loof dat dit de 37-ste procedure is die tegen onze plannen is aangespannen. De eerste 36 hebben we gewonnen, dus deze klacht zal ook wel wor den afgewezen." Gezien de 'krachten' die op de achtergrond meespelen, zal Van Eijsden zich inderdaad niet al te veel zorgen hoeven te maken. Zo is ABN/AM- RO er veel aan gelegen dat Amstelpark zo snel mogelijk zijn huidige complex verlaat, omdat de bank daar kantoren wil bouwen. Bovendien we ten De Mooij en Van Eijsden zich gesteund door de nieuwe burgemeester van Amsterdam, Patijn, die de Raad van State al schriftelijk heeft verzocht het beroep niet te honoreren. Piet van Eijsden krijgt zijn nieuwe 'Melkhuisje' dus wel. De bouw kan misschien enige vertraging oplopen, „maar dan hou ik het toernooi gewoon een keer op het huidige complex van Amstelpark. Zelfs daar heb ik meer ruimte dan nu in Hilver sum." De ruimte, of eigenlijk het gebrek daaraan, is de reden dat de Dutch Open na 37 jaar uit het Gooi verdwijnt. Het Melkhuisje voldeed al enige tijd niet meer aan de steeds strenger wordende eisen van de spelersvakbond ATP. Na mislukte pogin gen om in de gemeente Hilversum een ander stuk grond te krijgen, besloot een teleurgestelde Van Eijsden maar de wijk naar Amsterdam te nemen. Daar kan hij op een complex met 26 buiten- en zestien binnenbanen aanmerkelijk beter uit de voeten. CIRCUIT IN CIJFERS ROOMBURG OPEN LEIDSE KAMPIOENSCHAPPEN HEA kwartfinales: R. Kok - E Baan 6-4, 6- 0, J. Wijnhoud - H. Troost 6-4. 6-4, E Hoppenbrouwer - D. de Jonge 6-4, 6-0, M Burgersdijk - A. Otterman 6-3. 6-3 DEA kwartfinales: E Haslinghuis - M. Vos- seberg 6-1, 6-3, H. van den Berg - M Bink 6-1, 6-0, A. Hopmans - M. Bruens 6-1, 6- 3. H van Aalderen - D. Haak 6-2, 6-2. HDA kwartfinales: Baan/Plukker - Bulters- /Van Trigt 6-4, 6-3, Troost/Kok - Burgers- di)k/Hoppenbrouwer 7-6, 7-6; Zoomer/De Lange - Zwaagstra/Otterman 7-6, 6-7, 6-3. Dogger/Schol - Wijnhoud/Kaptem 7-6, 7-6 HEB kwartfinales: B. Altelaar M Brand 6- 3, 6-2, M Post - R Rijnsburger 7-6, 6-2. DEB kwartfinales: J Mens - T Canter Vis- scher 6-0, 6-3, J. Langela - C. Leenen 6-4, 2-6,6-1. HEC1: W. van Schie - K Korenhof 6-1, 6- 4, J. Leumssen - A. van Duinen 6-4, 6-3. M Loeve - P Groenewegen 6-4, 7-6. DEC2: T. van der Voort - A Verschoor 6-3, 6-1. VOORHOUT HEB kwartfinales: M. van Rijn - M. Vink 6- 4, 3'6, 7-6, J. Lugthart - F. Ubels 6-2, 6- 1, E. Krijger - M. Schermer 6-0, 6-3. HEC1 kwartfinales M van Leeuwen - J van Geest 6-3, 6-3, E. Zimmermann - K. Barnhoorn 6-1, 6-1 DEC1: C. Voskuil -1 Bavelaar 6-2, 6-2. Internationaal komt de speler van Halfweg/Spijkernisse niet aan de bak. „Om aan de kwalifi- katie-toemooien mee te doen moet je punten hebben voor de wereldranglijst en die heb ik niet. Ik ben dus aangewezen op de satellite-toernooien. Ik heb niet meegedaan aan het Neder lands satellite, jammer achteraf, want het was niet zo sterk be zet." Bij de vrouwen lijkt Heieen van den Berg oppermachtig in haar klasse. De Noordwijker- houtse had gisteren geen enkel probleem met Martine Vosse- berg: 6-1, 6-3. In de halve finale ontmoet zij Eva Haslinghuis. Dat is eigenlijk ook een oud-ge- diende, die net als Van den Berg haar ambities om internatio naal door te breken al een tijdje opzij heeft gezet. Van Aalderen In de andere helft van het sche ma zijn twee speelsters tot de halve finale doorgedrongen die nog aan het begin van hun ten niscarrière staan. Henriëtte van Aalderen, die eerder de als tweede geplaatste Monique Kie ne afserveerde, zette nu vrij simpel Debby Haak aan de kant: 6-2,6-2. Ook Amanda Hopmans be reikte de halve eindstrijd. Zij moest daarvoor afrekenen met Mariëlle Bruens en ze deed dat overtuigend: 6-1, 6-3. Hopmans is lid van de jeugdselectie van de KNLTB en wordt op Room burg begeleid door Michael van den Berg, die als trainer in dienst is bij de tennisbond. De speelster uit Riel bij Tilburg zet te al de eerste schreden op de wereldranglijst. Zij pakte pun ten voor die lijst op toernooien in Afrika en Polen. De 18-jarige Hopmans is sinds een jaar full time met ten nis bezig. „Vorige zomer ben ik geblesseerd geraakt, ik heb daarom in de wintermaanden voornamelijk getraind. Daar door ben ik het afgelopen jaar veel vaster geworden." De speelster van ELTV noemt de keuze voor tennis als dagelijkse bezigheid een logische. „In mijn leeftijdscategorie heb ik steeds bij de beste van Nederland ge zeten. Ik wil daarom nu eerst eens kijken hoe ver ik kan ko men met tennis. Echt concrete doelen heb ik me voor dit sei zoen niet gesteld. Het is zo'n te leurstelling als het dan niet lukt." Baseline Hopmans speelt sterk vanaf de baseline, maar komt nog weinig bij het net. „Soms speel ik nog te afwachtend, laat ik kansen om het punt eerder te scoren liggen." Tegen haar teamgenote in de competitie, Mariëlle Bru ens, kwam Hopmans geen mo ment in de problemen. „Ik heb al heel vaak tegen haar ge speeld, heel lang geleden heb ik wel eens verloren. Het gevaar bestaat dat je zo'n partij te licht opneemt, maar toen ik haar ser vice brak in de tweede set wist ik dat ik het niet kon verliezen." Alle acht kwartfinales in A werden gisteren in de middag gespeeld. Dat was jammer want de tribunes op het tennispark aan de Kanaalweg waren bezet met drie man en een paarde- kop. Het aanbod van A-partijen in de avonduren was overigens de gehele week teleurstellend. Het in grote getale opgekorfien pubiek moest het 's avonds veelal doen met B- en C^partij- en van lokale favorieten. Zaterdag, 30 juli 199415.00 uur Voorverkoop; WV Noordwijk, de Grent 8 Sigarenmagazijn Barnhoorn, Piet Heinstraat 48 Advertentie aangeboden door: V.V. Noordwijks Hoffotograaf HENNY HOOGEVEEN FOTO VIDEO

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17