Snel huizen op KPM-terrein 'Waterhoentje' groeit explosief Initiatief voor nieuwe sporthal in Oegstgeest Brandweer: 1500 liter gas zorgde voor de explosie Leiden Regio Drumfanfare wijkt voor huizen aan Splinterlaan Leiderdorp Post Leiderdorp en Alkemade tegen HSL Dit is nog maar het begin Wasgoed van de kinderen blijft hangen Politie pakt krakers van parkeermeter Uitbreiding Wassenaars golfterrein van de baan wmÊÊSÊ* DINSDAG 19 JULI 1994 chef henny van egmond, 071-356414, plv -chef hans koenekoop. 071-356429 Raad van State komt Warmond tegemoet Niets staat de woningbouw in II Warmond nog in de weg, nu de -1 Raad van State de schorsing van |de wijziging van het bestem- I mingsplan Bebouwde Kom I heeft opgeheven. De gemeente i had daarom verzocht, vanwege de noodzaak om snel nieuwe r huizen te bouwen. j warmond frank buurman Hl I Het gaat m eerste instantie om -«het KPM-terrein aan de Teylin- fLjgerkade. Daar worden 31 dure I woningen aan het water ge- bouwd, het bouwproject 'Out |Teylingen'. De opbrengst van de grond wordt gebruikt om so- I ciale woningbouw in Endepoel J III mogelijk te maken. Onlangs 4 is na jaren oponthoud begon- i nen met het bouwrijp maken van de grond aan de Teylinger- kade. De omwonenden, onder aan- o»CPi voering van J. du Prie, hadden mee.grote bezwaren tegen het Ier lij' bouwplan. Zij kwamen met het I argument dat de recreatieve aet in! mogelijkheden in Warmond kman. door de wijziging van het be- j realit stemmingsplan worden be- liet df perkt. Bij die wijziging gaat het heef om het omzetten van de be- ig vai) stemming jachthaven in wo- en. Ir ningbouw. Ook zou de bebou- bij de wing 'de horizon vervuilen'. door,Ver<ïer zou door de bouw van mate de exclusieve woningen aan het r snei water de privacy van de omwo elt hi nenden worden aangetast. :ces ij De gemeente heeft de Raad )entej van State gewezen op het grote stoep belang van de woningbouw af iij voor de Warmonders. De bouw- resen! mogelijkheden zijn uiterst be- lenle- perkt in de gemeente. Voor Warmond is Endepoel III de laatste woningbouwlocatie van enige omvang. Het project brengt ook de doorstroming op leiderdorp jaap van sanduk Het clubgebouw van de Leider- dorpse drumfanfare en majo rettevereniging Tamarco moet wijken voor woningbouw. De voormalige kleuterschool, gele gen op terrein Zijlkwartier bij de Splinterlaan, mag van de ge meente zo gauw mogelijk met de grond worden gelijk ge maakt. Blij is Tamarco daar niet mee. „Wij hebben daar natuurlijk niet om gevraagd zegt voor zitter D. van der Weijden. „Aan de andere kant begrijpen we dat zoiets moet gebeuren. Als we maar iets terugkrijgen van de zelfde omvang." En daar heeft Van der Weijden alle vertrou wen in. De gemeente is van plan een aanbouw te plaatsen tegen het wijkcentrum Zijlkwar tier. de buurman van Tamarco. Die aanbouw moet echter wel worden gedeeld met de buurt vereniging en de plaatselijke Jeu de Boules vereniging, die even verderop een speelterrein heeft. Een vrijstaand gebouw is vol gens het college van B en W on haalbaar wegens te hoge kos ten. „Andere drumfanfares keken hier hun ogen uit. Een schitte rende accommodatie, een veld naast de deur en een prachtig plein. Daar nemen we met wee moed afscheid van", zegt de voorzitter. Leiderdorp zal het na de verhuizing van Tamarco voortaan zonder taptoes moe ten doen. „Want juist dat veld was daar zo geschikt voor." En ook dat zal worden bebouwd. „Het is bijzonder vervelend dat de gemeente dat stuk terrein prijsgeeft. Daarmee valt ook een stuk promotie voor Leiderdorp weg. Regelmatig gaven we daar taptoes waar bijna zo'n twee duizend man op afkwam. Noem mij eens een club die zoveel pu bliek trekt." Maar de voorzitter zit niet bij de pakken neer. Als Tamarco maar z'n 400 vierkante meter krijgt. En het liefst voor oktober volgend jaar als de vereniging haar veertigjarig bestaan viert. De grond aan het KPM-terrein aan de Teylingerkade (op de achtergrond zichtbaar) wordt bouwrijp gemaakt. Hier worden straks dure woningen aan het water gebouwd. foto ben de bruyn De gemeente wilde verder een einde maken aan de verloe dering van het KPM-terrein. Het was niet meer haalbaar om op dit terrein nog een jachthaven te exploiteren. De bezwaren van de omwonenden ten aanzien Insluipers actief in Alphense kantoren alphen aan den run» In een onbewaakt ogenblik hebben dieven gistermiddag een printer uit een kantoor aan de Rijnhavenkade in Alphen gestolen. Het werd ze makkelijk gemaakt, want de deur stond in verband met de warmte open. Ook een kinderdag verblijf aan de Maasstraat heeft gisteren ongewenst bezoek ge had. De politie vermoedt dat ook hier sprake is van insluiping. De kas met onbekende inhoud wordt vermist. Vakantiegangers beroofd leiderdorp Vlak voordat ze op vakantie gingen, zijn twee Lei- derdorpse families het slachtoffer geworden van diefstal. Afgelo pen nacht zijn uit hun beider auto's aan de Berkenkade en de Hoogmadeseweg paspoorten, betaalmiddelen en andere waar devolle goederen verdwenen. Deze waren alvast in de auto ge legd. Vooral de bewoner van de Berkenkade blijkt benadeeld. Hij kan door het verlies van zijn papieren niet direct vertrekken. Achttien bekeuringen te hard rijden oegstgeest/warmond Tijdens een snelheidscontrole op de War- monderweg in Oegstgeest zijn gistermiddag tussen tien voor twee en twee uur acht automobilisten op de bon geslingerd. In totaal passeerden 52 auto's de weg. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 71 kilometer per uur, terwijl maximaal 50 kilometer is toegestaan. Kort daarvoor, tussen half twee en kwart voor twee, werd er gecontroleerd op de Herenweg in Warmond. Van de 138 passanten, kregen er tien een bekeuring. De hoogst gemeten snelheid was hier 72 kilometer per uur op een weg waar maxi maal 50 kilometer is toegestaan. Geld en sieraden uit woning gestolen oegstgeest Uit een woning aan de Prinsenlaan in Oegstgeest zijn tussen zaterdag en gisteren sieraden en een bedrag van 2000 gulden gestolen. De inbrekers kwamen de woning binnen door een raam aan de achterzijde van de woning open te bre ken. van hun privacy zijn overdre- steeds doorlopen, verwacht nie- ven, vindt de gemeente: de be- mand dat de Raad van State ze langrijkste bezwaarmaker moet nog gegrond zal verklaren. Als grote moeite doen om de wo- de definitieve uitspraak wordt ningen vanuit een zolderkamer gedaan is de woningbouw te kunnen zien. waarschijnlijk al een feit. Bij de Hoewel de bezwaren tegen de gemeente Warmond bestaat al woningbouw officieel nog enige tijd grote opluchting over de uitspraak van de Raad van State, die gisteren officieel be kend werd. „Het is vooral voor de sociale woningbouw van groot belang dat dit project doorgaat", aldus een woord voerder. noordwuk» gert visser vervolg van voorpagina De twee mannen die gisteren gewond raakten bij een explosie bij een benzinestation in Noordwijk, hadden volgen het bedrijf waar zij werkten vele ja ren ervaring in het schoonma ken van tanks. Een woordvoer der van Visser BV uit Lelystad ontkent dat zij 'steken hebben laten vallen', zoals de arbeidsin spectie zegt. Drie mannen wa ren om vier uur 's middags be zig met het schoonmaken van een LPG-tank van een Texaco- benzinestation aan de Nieuwe Offemweg in Noordwijk. Het meeste LPG-gas, dat zich in vloeibare vorm in de tank be vindt, was grotendeels al weg gepompt door een tankwagen van Texaco. De rest werd ge klaard door de firma Visser BV uit Lelystad. Dat gebeurde door de tank met behulp van water onder druk te zetten waardoor de vloeistof als gas naar buiten werd gedreven. Dat gas werd in een speciaal apparaat, dat op afstand van de tank was ge plaatst, verbrand. Volgens de woordvoerder van het bedrijf was de tank geheel met water gevuld toen het mangat werd geopend. Metingen zouden hebben uitgewezen dat zich geen gas meer in de tank be vond. Hij zegt dat al begonnen was met het wegpompen van het water toen zich de ontplof- zgfterwoude-dorp leiderdorp/alkemade» In navolging van Zoeterwoude wordt de gemeentelijke post in Leiderdorp en Alkemade bin nenkort ook gebruikt in de strijd tegen de hogesnelheidslijn (HSL). De gemeentebesturen hebben beide besloten tot aan schaf van een speciaal post stempel met een tekst tegen de snelle trein. Op de brieven van de twee gemeenten staat bin nenkort de tekst 'Geen HSL door Leiderdorp danwel Alke made'. Het is de bedoeling dat alle gemeenten die zich vere nigd hebben in het regionaal platform tegen de HSL een der gelijk stempel aanschaffen. liesbeth buitink Het begon vijf jaar geleden met een handjevol kinderen in een lokaaltje in de Corbulo-basis- school in Zoeterwoude-Dorp. Nu kenmerkt het kinderdagver blijf 't Waterhoentje zich door wachüijsten van anderhalf tot twee jaar voor het tweede kind uit één gezin. Ouders die hun eerste kind voor het dagverblijf opgegeven, worden aangeradeil een alternatief te zoeken. Toch voelt hoofdleidster Marianne Leeuwesteijn niets voor uitbrei ding. „Integendeel. We hebben juist behoefte aan rust." „Vijf jaar geleden hadden we een klein, idyllisch en idealis tisch groepje", herinnert Leeu westeijn zich. „Per dag vingen we zo'n drie, vier kinderen op en we keken nieuwe kinderen haast naar binnen. Een jaar la ter hadden we al een wachtlijst en nu zitten we tot begin 1996 al barstensvol. Ouders kunnen zich opgeven als ze drie maan den zwanger zijn van hun twee de kind en dan moeten zé al gauw anderhalf jaar wachten", schetst ze de ontwikkeling. Meer hoop De wachtlijst voor bedrijfsplaat- sen geeft jonge ouders meer hoop. „Van de 24 kindplaatsen is de helft bedrijfsplaats. Op de t wachtlijst voor particulieren staan zestig kinderen, voor be- drijfsplaatsen maar drie." Het gevolg is dat Leeuwesteijn re gelmatig wordt gebeld door ou ders die vier jaar vergeefs op de wachtlijst hebben gestaan voor hun eerste kind. „Die zeggen: bedankt, maar nu hoeft het niet meer, want mijn kind gaat naar school." Vervelend Leeuwesteijn vindt het verve lend om ouders te moeten te leurstellen. „Maar met de onze kerheid over de rijkssubsidies kunnen we niet maar weer gaan uitbreiden. Bovendien willen we nu wel eens gewoon rust. We begonnen met één lokaal, nu hebben we er drie, dus we waren steeds maar aan het 'ver bouwen. De pot verf is nu leeg. We willen alle aandacht aan de kinderen geven." Ook het team heeft aandacht nodig, vindt Leeuwesteijn. „In het begin werkten we met z'n drieën en wisten we alles van el kaar. Nu zijn we met twaalf mensen, hebben we teamover leg en functioneringsgesprek ken. Het is nu een klein bedrijf en daaraan moeten we wennen. Dus hebben we even rust no- Oplossen Volgens de hoofdleidster zou den hogeren inkomsten de wachüijsten kunnen oplossen. „De problemen zouden opge lost zijn als we de ouderbijdrage zouden opschroeven. Maar we hebben ervoor gekozen dat we toegankelijk zijn voor alle in- komstengroepen. En ik hoop dat dat zo kan blijven." Het vijfjarig bestaan van 't Waterhoentje wordt op woens dag 31 augustus gevierd met al le kinderen die de afgelopen ja ren aan de Westeindseweg zijn opgevangen en hun ouders. alphen aan den run Dit is nog maar het begin, wijst woordvoerder C. de Jong van het actiecomité Steek- terweg op het bord dat sinds kort bij de Alphense Hefbrug is neergezet. Het is een van de geplaatste bor den die om de drie weken worden vervangen. „De teksten zullen steeds grimmiger worden", zegt hij met een dreigend toontje. „En als hoogtepunt komt er wellicht een blokkade." De bewoners van de Steekterweg - de belangrijke verkeersader tussen Bodegraven en Alphen - dulden de drukte op de weg vlak voor hun huizen niet meer. Achter de ramen van bijna ieder huis hangt dan ook een affiche met dezelfde tekst als op het bord. Uit een enkele^maanden geleden gehouden enquête bleek dat circa 100 van de 125 bewoners niet langer meer lijdzaam willen afwachten totdat rijksweg 11 wordt Deze rijksweg moet de Steekterweg, die nu per etmaal zo'n 20.000 auto's te verwerken heeft, ontlasten. Het ministerie van verkeer en waterstaat schuift de aanleg van de weg in verband met de kosten echter steeds verder voor zich uit. Met de acties hoopt het actiecomité Steekterweg, die de handen ineen heeft geslagen met de belangenvereniging Zwammerdam en het actiecomité Dammekant, te bereiken dat de rijksweg in november op de meerjarenplanning van het ministerie komt te staan. foto ben de bruyn fing voordeed. De brandweer leidt echter uit het feit dat de tank niet geheel was gevuld af dat er nog gas in gezeten moet hebben, mogelijk zo'n 1500 li ter. Dat verspreidde zich over de grond waarna een pomp voor de vonk zorgde. J. van Weeren, die de zaak voor de arbeidsinspectie onder zoekt, sluit zich aan bij de lezing van de brandweer. Hij acht het onwaarschijnlijk dat de ontplof fing zich zou hebben voorge daan nadat al begonnen was met het wegpompen van het water. Het schoonmaakbedrijf zal de procedures aan een on derzoek onderwerpen. Onbekenden hebben gisteren wasgoed gestolen van een was- rek dat op de eerste etage van en flat aan de Leidse Mozart- straat aan een balkon hing. De kleding van de kinderen lieten ze hangen. Het wasgoed van pa en ma verdween echter geheel. De politie heeft afgelopen nacht drie jongens aangehouden die een parkeermeter aan de Leidse Doezastraat aan het kraken wa ren. Het ging om twee 16-jarige Leidenaars en om een 20-jarige Leidenaar. De politie kon het trio op heterdaad betrappen na een tip van een getuige. VRIJE TIJD Rookvrij bridgen Bridgesoos De Ridder, Concert- weg 3 in Alphen aan den Rijn start op 1 september bridge- wedstrijden waarbij in de zaal niet gerookt mag worden. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur. Informatie: tel. 01720- 32846. Friese taallessen De Fryske Krite in Leiden ver zorgt dit winterseizoen Friese taallessen voor niet-Friestali gen. Inlichtingen: tel. 071- 764413. oegstgeest loman leefmans De stichting Biljartcentrum Oegstgeest (SBO) wil onderzoe ken of er een nieuwe sporthal kan komen op de Voscuyl, op de plaats van de oude rioolwa terzuiveringsinstallatie. Volgens R. van Ingen Schenau van de SBO is er duidelijk behoefte in Oegstgeest aan een nieuwe hal waar diverse verenigingen on derdak zouden kunnen vinden. „De Apolloha| zit bomvol. Daar maken de clubs ruzie over het gebruik van een avond en voor bijvoorbeeld 'indoor-tennis moet je als Oegstgeestenaar uit wijken naar Warmond of Sas- senheim." Het idee van Van Ingen Schenau komt voort uit het feit dat ook het biljartcentrum op de Voscuyl, dat ook op de fun dering van het de voormalige gemaal staat 'uit zijn voegen barst'. De SBO zag mogelijkhe den tot uitbreiding nabij hun huidige gebouw, maar de biljar ters vroegen zich vervolgens ook af of er samen met andere verenigingen niet een multi functionele hal kan komen. „Oegstgeest is in relatief korte tijd gegroeid van twaalfduizend naar twintigduizend inwoners zonder dat er sportfaciliteiten zijn bijgekomen. Nieuwe wijken als Haaswijk en Morsebel zijn goede voorbeelden daarvan. Daarom gaan we een inventari satie maken bij andere alle ver enigingen om te zien hoeveel 'speelruimte' er nog nodig is. Neem nu de drie florerende voetbalverenigingen die Oegst- gèest heeft, die zijn voor het op richten van een zaalafdeling op andere gemeenten aangewe zen", aldus Van Ingen Schenau. Behalve een inventarisatie, wil de SBO ook aan de sportraad vragen een positief advies aan de gemeente uit te brengen over de komst van een nieuwe sporthal. „Want het gaat natuurlijk om een aardige in vestering waarvoor je de ge meente nodig hebt. Ik hoop dat ze het een goed idee vinden en zullen participeren", aldus Van Ingen Schenau. De suggestie van de SBO is af op het gemeentehuis bekend maar door vakantie van sport wethouder G. van Eisen (Pro gressief Oegstgeest) kan er nog geen officiële reactie worden gegeven. 'Landschappelijk onaanvaardbaar WASSENAAR ERNA STRAATSMA Golfclub Rozenstein mag haar terrein langs de Katwijkseweg niet uitbreiden. De gemeente Wassenaar hef ft het verzoek daartoe afgewezen omdat hiervoor de Kaswatering moet wor den omgelegd. De golfers wilden de sloot aan de oostzijde van het terrein verleggen om ruimte te scheppen voor de bouw van een zogenaamde 'afslaghut'. Door demping en vergraving van de Kaswatering zou de golfclub 180 vierkante meter aan haar grondbezit kunnen toevoegen. Waterweg B en W van Wassenaar hebben het plan afgewezen omdat uit breiding 'planologisch, landschappelijk en cultuur-historisch' onaanvaardbaar zou zijn. „De Kaswatering is een oude histori sche waterweg die door het landschap slingert. Demping is ook uit ecologische overwegingen niet wenselijk. Het duurt na ver graving toch enige tijd voor de natuur zich zou herstellen. De Kaswatering vormt de grens tussen het golfterrein van Rozenstein en een bloembollenveld. De rioolwaterzuivering op de Voscuyl in Oegstgeest: de plek waar een tweede sporthal zou kunnen verrijzen. foto loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13