Richard Krajicek wil weer vlammen Willem Renée stopt ermee 4 Sport ^ATERDAG 16 JUL11994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 tennisser wil terugkeren in de top-tien diehard Krajicek (22) is uit op revanche. Revanche op [ichzelf. Na een blessureperiode van vijf maanden ver- jcheen hij begin april als herboren op de tennisbaan, zo ëek het. Hij won meteen het graveltoernooi van Barcelo na en was later ook de sterkste op het gras van Rosmalen. Tijdens de Grand-Slamtoernooien van Parijs en Londen iet hij het echter afweten. „Een drama was het". Na een corte bezinningsperiode zegt Nederlands beste tennisser »r echter weer klaar voor te zijn. De Daviscup-ontmoe- (ing met de Verenigde Staten, dit weekeinde jn Rotter dam, en de US Open, eind augustus in New York, moe ien dat bewijzen. Richard Krajicek spreekt zichzelf een hartig woordje toe en vertelt over de doelen in zijn leven. ,Als ik later terugkijk, wil ik concluderen dat ik de tijd op- 10 timaal heb besteed". ROTTERDAM ERIC DE BIE ÜPD-VERSLAGGEVER Richard Krajicek zakt met zijn jlén meter 91 lange lichaam on deruit in een stoel en vraagt om een telefoon. Op de Rotterdam se Miillerpier oefent het Neder landse Daviscup-team die dag legen enkele opgetrommelde Eweden en de Oranje-kopman heeft net moeizaam gewonnen j/an Thomas Enqvist. ,,Ik stond het op een gegeven moment e tveer weg te geven. Ik kon hem niet meteen uit zijn lijden ver lossen. Vreselijk", laat hij het opgebelde familielid weten. Typisch Krajicek. Tevreden zal hij niet gauw zijn. Zelfs in een oefenpartijtje streeft hij de perfectie na. Tegenwoordig nog ivel meer dan vroeger. Na de gedwongen rustperiode, waarin i, hij zijn ontstoken knieën moest laten helen, is hij ambitieuzer (dan ooit. Hij wil terug naar de top-tien, hij wil vlammen tij- dens de Grand-Slamtoernooien. „Die laatste bal op Wimbledon ^^rjf de US Open. Als kleine jon- X-feen droomde ik daar al van. ::::Maar dat zal wel voor alle ten nissers gelden. Zo'n droom heb je echter nodig, anders valt er niets te verwezenlijken". De nederlaag tegen de Australiër David Cahill in de eerste ronde van Wimbledon _kwam dan ook keihard aan. Als en aangeslagen bokser verliet krajicek eind juni het complex aan de Londense Church Road. Ik had me veel van dat toer nooi voorgesteld. Rosmalen was dan niet sterk bezet, maar ik had dit jaar voor het eerst het gevoel dat ik op gras daadwer kelijk stond te tennissen. Ik gaf mezelf op Wimbledon een reëe- le kans. Als ik goed serveer en retourneer, voor wie zou ik dan bang moeten zijn? Tegen wie zou ik dan echt kansloos zijn? Tegen niemand, dacht ik. Tegen Cahill dus". ,Over dat verlies kon ik niet echt teleurgesteld zijn, want het was mijn eigen schuld. Ik had alles aan mezelf te wijten. Ik was niet agressief genoeg. Ja, na tweeënhalve set wel, maar toen was het al te laat. Ik heb lang over dè oorzaak nagedacht, maar echt gevonden heb ik haar niet. Blijkbaar stond ik onbe wust toch onder spanning en verkrampte ik daardoor. Je moet niet vergeten dat ik vanaf november alleen maar met me zelf bezig ben geweest. Vijf maanden lang heb ik me ge fixeerd op die knieën. Als je dan in je eentje op Papendal zit (waar Krajicek zich liet behan delen door NSF-arts Peter Ver gouwen, red.), word je soms wel een beetje gek. Misschien wilde ik op Wimbledon te graag". Speurtocht De geestelijke speurtocht naar de reden van zijn falen deed Krajicek op een Oostenrijkse gletscher. Op 2700 meter kwam hij langlaufend tot rust. „Na de partij tegen Cahill wilde ik met niemand praten. Zeker niet met journalisten, maar dat hoort er nu eenmaal bij. Na de perscon ferentie heb ik nog met Rohan (Goetzke, zijn coach, red.) ge sproken. Of eigenlijk heb ik al leen maar geluisterd. Hij was constant aan het woord. Daarna moest ik weg. Ik wilde niemand meer zien. Ik ben paar Oosten rijk gegaan en heb daar geen minuut op de tennisbaan ge staan. 's Morgens lekker langlaufen en 's middags tegen die bergen op fietsen. Na zeven dagen was ik tot rust gekomen en wilde ik weer naar huis. Maar pas vorige week donder dag heb ik voor het eerst weer getennist. Pas toen had ik er weerzin in". De behoefte om een paar da gen helemaal alleen door te brengen, komt vaker bij Kraji cek op. Meestal gaat hij dan naar zijn appartement in Monaco. Daar yoelt hij zich nog het meeste thuis. „Ik ga er graag heen om tot rust te komen. Na een drukke periode kom ik in Monaco goed tot mezelf. Ik heb dan even tijd nodig om alles op een rijtje te zetten en te over denken wat er precies is ge beurd. Een paar dagen is ge noeg om er weer een maand te genaan te kunnen gaan". Vroeger consulteerde Krajicek dan ook nog wel eens zijn ver- Richard Krajicek: „Als ik later terugkijk, wil ik concluderen dat ik de tijd optimaal heb besteed". trouwensman Ted Troost, maar de samenwerking met de Rot terdamse haptonoom is inmid dels op een laag pitje gezet. „Voorlopig werk ik niet meer met Ted", vertelt de huidige nummer 26 van de wereld. „We hebben geen ruzie, hoor. Op een gegeven moment voelde ik gewoon dat ik die stap moest zetten. Dat ik het nu zonder Ted moest proberen. Op dit mo ment kan ik nog niet oordelen of het een juiste beslissing was. Ik ben simpelweg afgegaan op mijn gevoel en dat moet je soms doen. Samenwerkingen met mensen zijn toch vaak ge voelsmatige kwesties. Zo zit ik in elkaar. Als ik eenmaal een be slissing heb genomen, houd ik daaraan vast. In mijn ogen een goede eigenschap Risico Waarschijnlijk de belangrijkste beslissing in zijn leven tot nu toe nam Krajicek op zestienjari ge leeftijd. Na de vierde klas van het VWO - hij was toen de num mer vijftig van Nederland - werd hij fulltime proftennisser. Tot op heden heeft hij van die stap geen seconde spijt gehad. „Ik nam natuurlijk een risico om met school te stoppen, maar zelf zag ik het eigenlijk niet zo. Die stap was gewoon nodig om mijn gemoed gerust te stellen. Ik stond al vanaf mijn derde te tennissen en voor mij zou het ondraaglijk zijn geweest als ik niet had uitgetest hoe goed ik eigenlijk was. Hoeveel talent ik eigenlijk had. Als ik la ter terugkijk, wil ik concluderen dat ik de tijd optimaal heb be steed". „Door voor een tenniscarrière te kiezen, geef je inderdaad heel wat op. Zoiets als een studen tenleven maak ik niet mee. De meeste jongeren van mijn leef tijd ervaren dat nu. In plaats daarvan heb ik andere dingen gekregen. Ik reis veel, zie veel van de wereld, speel in grote stadions, kom af en toe met mijn kop op de televisie. Er zijn genoeg mensen die dat ook zouden willen". „Bevoorrecht? Ik denk dat ik dat wel ben. Financieel gezien hoef ik me nog maar weinig zorgen te maken. Al zijn er in het verleden wel eens gekke dingen met bekende sportmen sen gebeurd. Maar ik verdien inderdaad aardig. Volgens som mige mensen te veel. In de ten nissport gaat absoluut veel geld om, dat is nu eenmaal zo. Ik ga me ook niet verontschuldigen voor het feit dat ik beter word beloond dan iemand die zijn hele leven hard moet werken. Ook ik moet er veel voor doen en veel voor laten. Dan mag ik toch ook van dat geld genieten? Als ik iets leuks zie voor mezelf of voor vrienden, dan koop ik dat gewoon. Er zullen mensen zijn die dat patserig vinden. Ik ben van mening dat ik die vrij heid heb verworven. En ik moet zeggen: het is een hele fijne vorm van vrijheid". Wat de multimiljoilair precies met zijn geld doet, wil hij niet zeggen. Een goede vriend van foto archief de familie beheert zijn vermo gen en zijn tennisaangelegen, inclusief sponsoring, zijn onder gebracht bij het Amerikaanse managementsbureau Advanta ge. Hij geeft wel eens wat een goed doel, maar loopt er liever niet mee te koop. Zijn enige do natie die - overigens ook tegen zijn zin - algemeen bekend is, betreft het fonds voor financiële steun aan jong tennistalent. De premie die hij vorig jaar na de Daviscup-wedstrijd tegen Zwe den kreeg, heeft hij daarin ge stort. Terugbetaling „Dat is zeg maar mijn terugbe taling aan de tennismaatschap- pij. Verder is dat echter niet zo belangrijk. Ik houd er niet zo van om met dat soort dingen op de voorgrond te treden. Als je echt een goed doel wilt onder steunen, dan doe je dat zonder publiciteit. Anders wordt het zo'n borstklopperij, zo'n Agassi- show. Ik heb in het verleden iets voor de anti-rookcampagne ge daan, maar verder niet. Ik word ook niet zo veel gevraagd voor reclamespots of tv-program- ma's. Waarschijnlijk achten ze mijn hoofd daarvoor niet zo ge schikt". Desondanks is Krajicek na tuurlijk een bekende Nederlan der. Iets waaraan hij in het be gin nog moest wennen. Tegen woordig ziet hij het als iets dat er 'gewoon bijhoort'. „Nederlanders zijn gelukkig niet zo gauw idolaat van iemand. Als je bijvoorbeeld in Brazilië be kend bent, heb je echt geen le ven meer. Ik word wel eens aan gesproken door iemand. Meestal is die persoon aange schoten en moet hij per se kwijt wat hij van me vindt. Soms hoor ik dan heel interessante dingen over mezelf. Hoe het komt dat ik altijd zo slecht speel in Ne derland. Ik probeer dan maar zo beleefd mogelijk te blijven". Al met al heeft Krajicek dus weinig reden tot klagen. Dat be seft hijzelf ook drommels goed. „Als ik kijk waar ik nu sta, kan ik alleen maar tevreden zijn. Fy siek gezien gaat het nu prima en mijn sociale leven verloopt uitstekend. Ik heb een goede vriendenkring. Als ik met die mensen omga, geven ze me een goed gevoel. Dat is belangrijk. Ook voor mijn prestaties op de baan. Als je in je privéleven pro blemen hebt, speelt dat natuur lijk een rol". „Uitgezonderd de twee laatste Grand-Slamtoernooien ben ik qua tennis eveneens te vreden. Ik heb al twee keer in de halve finale van een groot eve nement (Melbourne en Parijs, red.) gestaan en in New York stond ik tot nu toe twee keer in de kwartfinales. Als tennisser ben ik de afgelopen jaren com pleter geworden. Ik kan nu ook een topspin-backhand slaan". „Mijn doel is niet zozeer een Grand-Slamzege. Ik wil gewoon zo goed mogelijk tennissen. Het maximale van mijn talent eruit halen. Dan komt de rest vanzelf wel. Als dan mocht blijken dat ik niet in staat ben een Grand- Slamtitel te veroveren, zal ik daarvan niet gefrustreerd raken. Zolang ik weet dat ik steeds mijn uiterste best doe, heb ik daar geen moeite mee. Voor mezelf heb ik nu al bewezen dat ik tijdens Grand-Slamtoernooi en goed kan spelen. Als dat uit eindelijk niet goed genoeg is om een keer te winnen, zal ik aan het êind van mijn carrière heus niet het gevoel hebben iets te zijn misgelopen". Normaal gesproken komt dat einde pas over acht, negen jaar. Krajicek heeft nog geen idee wat hij dan gaat doen. „Wie dan leeft, wie dan zorgt. Ik heb nog genoeg tijd om een interesse te kweken. Ik zal in elk geval niet op een luxueus jacht in de ha ven van St. Tropez gaan zitten. Ik moet dan wel weer een doel in mijn leven hebben". SPORT OP TV ZATERDAG 13 00-14.25 EURO: Tenni vis-Cup. Rusland-Tsjechië; ortfinale Da- krijk-Zwederi; Nederland-USA en Öuitsland-Spanje. 13.30-18.00 Ned 3: Davis Cup rechtstreeks ilspel in Rotterdam tussen Nee Ie V S. lonkbal- 13.30-18.05 BBC 1: Grandstand: golf (derde ronde van The Open vanuit Turnberry), Football focus (vooruitblik op de WK-wedstrijd van van avond) en paardekoersen vanaf Newbury 13.45-18.02 Did 1: Sport extra: tennis. Davis- Cup. kwartfinale. Duitsland-Spanje. dubbel- 14.00-14 20 RAI UNO: WK voetbal: Speciale USA'94. 14.00-16 00 Super: Sport met Go Internatio nal motorsport (auto- en motorsportmagazine, Citroen AX-Cup vanaf Zandvoort) en basketbal (BucklerChallenge). 14.00-17 30 Ned 2: Studio Sport: Tour de France 13e etappe Bagnères-de-Bigorre-Albi 224 5 km), atletiek (NK), Haarlems week (Nederland-Nederlandse Antil 14.00-18.10 RTL 5: Sport: Golf British Open. 15.00-17.00 Did 3-. Sport 3 extra 16.00-17 00 Super: Wheel to wheelauto- en motorsportmagazine. 17.00-17 .30 Super Autosport Formula One 17X30-19 00 EURO: Tennis kwartfinale Da- vis-Cup, Rusland-Tsjechië; Frankrijk-Zweden, Nederland- USA; Duitsland-Spanje. 17.30-18.00 Super: This week in baseball- honkbalmagazine. 17.55-20 05 BBC 2 Golf rechtstreeks verslag van The Open, derde ronde vanuit Turnberry. 18.25-19.00 RTL 5: Sport: Golf British Open. live-verslag 18 45-19.15 RTLSport 19.00-19.25 RTL 5: Sport. Futbol Mundial 19.00-19.30 EURO Autosport. DTM-race van af Donington (Engeland). 19.10-19.50 Did 1; Sportschau. 19.30-20,00 BRT 2: Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-21 25 BRT 2: Tour bis samenvatting van de 13e etappe. 20.00-21.30 EURO: Tennis: kwartfinale Da- vis-Cup 20.05-20.20 BBC 2 Sport. 20.30-20.40 RAI UNO. Sport. 21 00-21.25 Ned 3: Studio sport. 22.10-22 30 BRT 1: Sport. 22.35-22.55 BBC 1: Sport. 23.00-23.30 BBC 2 Golf: samenvat 3e ronde van The Open in Turnberry 23.25-00.05 RAI UNO. WK voetbal. 23.30-01.30 EURO: WK voetbal: 3e-4e plaats, hoogtepunten. ZONDAG 08 30-09.00 EURO: Step aerobics 09.30-10.30 Did 1: WK-magazine: met een herhaling van de gisteren gespeelde wedstrijd om de derde plaats 11 05-11.30 Ned 3.- WK Voetbal: samenvat ting. 11.30-12.00 EURO: Motorsport: superbike-ra- ce vanuit Most (Tsjechië). 11.45-18.00 RTL 5- Sport: auto- en motor sport en golf. 12.00-14.15 EURO: Motorsport. GP van mg van vanaf Le Mans. 12 50-18.40 Did 1: Sport e; (kwartfinale DavisCup, Spanje-Duitsland, 3e en 4e enkelspel), motorsport (GP van Frankrijk vanaf het circuit van Le Mans) en Tour de Fran ce (14e etappe. Castres-Montpellier). 13.00-17.35 Ned 3: Studio sport. DavisCup tennis tussen Nederland en de V.S (2 laatste enkelspelen), NK atletiek en de Haarlemse honkbalweek (Nederland-Japan). 13.30-19 40 BBC 2 Sunday grandstand WK Voetbal (vooruitblik op de finale in Los Ange les) en golf (The Opien, 4e ronde vanuit Turn- 14.00-17.00 Super Horses in action (paar- desport). Trailside (avontuurlijk magazine), ski- en in Colorado, powerboat world, autosport (ADAC touring car cup vanuit Zolder). 16.30-18 00 EURO: Tennis: kwartfinale Da- 17 10-17.40 Did 2-, Sport extra, autosport (DTM-race vanaf Donington, Engeland). 18.00-19 00 EURO: Motorsport: GP van 18.15-20 00 RTL 5- Sport. Major League Baseball en golf. 18.45-19.10 RTLSport. 18 45-20.15 Ned 3: Studio Sport. 18.50-19 00 Did 3: Sport im Westen 19 00-20.00 EURO: Autosport. DTM-rac af Donington (Engeland). 19.30-20.00 BRT 1: Sport 19.30-20.45 Did 2: Sport-Studio spezial magazine met een voorbeschouwing op di 19.50-19.58 Did 1 Sportschau-Telegramm. 19.50-20.45 Ned 2. Tweede M|n: de golfclub, documentaire over de invloed van sociale ver anderingen op traditionele golfclubs in Groot- Brittanniê 20.00-22.00 EURO: Autosjxirt. Indycar-race van Ontario (Canada). 20.30-20.40 RAI UNO: Sport. 21.30-22.00 RTL 5: Sport. 22 00-23.00 EURO: Motorsport GP van Frankrijk voor motoren vanaf Le Mans. 22.25-23.25 RAI UNO: La domenica sportiva. 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 23.00-23 30 EURO. Tour de France, etappe 23 50-00.30 BBC 2 Golf. samenvatting van de SCOREBORD TV Alkemade moet op zoek naar nieuwe wedstrijdleider ROELOFARENDSVEEN Willem Rene'e: „Waarom ik stop? Ach, een kwart eeuw. Dat is toch een mooi getal. Een mijlpaal." foto ben de bruyn GERT-JAN ONVLEE De petjes die de diverse hoof den in het clubhuis van de ten nisvereniging Alkemade sieren, vallen onmiddellijk op. De tekst op die witte hoofdbedekkingen laat dan ook aan duidelijkheid niets te wensen over: '25 jaar Willem Renee en nu stopt hij ermee'. „Dat is een speciale actie te gen mij geweest," wijst Renée lachend op de petjes. „Ze wil den zeker weten dat ik stopte. Dit leek ze de beste manier om het Heintje Davids-effect te voorkomen." De anderen be hoeven evenwel niet te vrezen. Willem Renée weet het zeker: hij houdt het na een kwart eeuw voor gezien als 'toernooidirec teur' van het open toernooi van Alkemade. De vraag die op zo'n moment dan natuurlijk onmiddellijk op doemt is: waarom stopt Willem Renée er eigenlijk mee? Een echt duidelijk antwoord wordt door de scheidende wedstrijd leider in eerste instantie niet ge geven: „Waarom ik stop? Ach, een kwart eeuw. Dat is toch een mooi getal. Een mijlpaal. Het is gewoon een mooi'moment om er mee op te houden." Later in het gesprek blijkt dat ook de op groeiende kinderen voor Renée bepaald een argument vormen om het toernooi het toernooi te laten. Zoon Ernst-Jan van acht en dochter Annemarie van vijf hebben natuurlijk ook aandacht nodig. Het open toernooi van Alke made is inmiddels aan de 26e uitvoering bezig. Willem Renée miste dus alleen de eerste edi tie. „Ik geloof dat ik er toen te jong voor werd gevonden", put de inmiddels 46-jarige Renée uit het verleden. Een jaar later bleek dat probleem echter niet meer te bestaan. Voorganger George Koot hield het bij één keer en de periode Renée kon beginnen. Steun Hoewel het toernooi van Alke made in de loop der jaren steeds meer het toernooi van Willem Renée werd, benadrukt hij zelf dat al het werk in al die jaren natuurlijk niet allemaal door hem alleen is gedaan. Zoals hij nu de steun onder vindt van commissieleden Ag nes van Berkel, Ria Runnen- berg, Wendy van de Wereld en Martijn van Hoorn, werkte hij in eerdere periodes ook steeds sa- qien. Anne van Bostelen (toen nog Van der Zwet), Riny van de Weteringh, Brigitte Arbmann en Loek Koek vormden achtereen volgens zijn linker ('en soms rechter-') handen. Of Willem Renée het toernooi niet zal missen? Hij denkt van wel. Sterker nog, hij is er, van overtuigd dat het volgend jaar zal gaan kriebelen. „Want zo'n toernooi wordt toch een groot kind van je." Een kind dat in de loop der jaren wel is veranderd. Renée: „Het was allemaal natuurlijk wat amateuristischer. Toen we begonnen, hadden we in het clubhuis bijvoorbeeld nóg niet eens telefoon. Werd er naar mij thuis gebeld en hoorde ik van m'n moeder wie er wat te zeg gen had. Dat kun je je nu niet meer voorstellen." - Ansichtkaart Het gebeurde in die tijd ook met grote regelmaat dat Willem Renée de inschrijvingen voor 'zijn' toernooi via ansichtkaar ten binnenkreeg. „Kwam er weer een kaartje uit Spanje met de mededeling dat iemand graag mee wilde spelen. Nee, dat gebeurt tegenwoordig niet meer. Hoewel, ik krijg elk jaar nog wel wat bierviltjes binnen die als inschrijfkaart- zijn ge bruikt." Wat door Willem Renée be paald niet als probleem werd ervaren: „De belangrijkste ei genschap van een toernooilei- der is dat-ie soepel is wanneer dat ook maar een beetje kan. Luisteren naar mensen, samen naar oplossingen zoeken en al leen als het echt moet op je strepen staan. En dan nog moet je met tact optreden, de men sen in hun waarde laten." Renée die in zijn periode late re B-toppers als Freek van der Capellen, Hans Tönjann en Frans Grimbergen nog als D-spelers in zijn toernooi had, speelde ook altijd onmiddellijk in op nieuwe ontwikkelingen. „Ik weet nog goed dat OLTC be gon met een dertig plustoer- nooi. Een schitterend idee, daar zijn wij een jaar later ook direct ingestapt. En je ziet het resul taat: tegenwoordig vormen de 30 plus-lijsten de hoofdmoot van het toernooi." Een ontwikkeling waar Renée geen problemen mee heeft. Wel baart het feit dat er steeds min der meisjes en vrouwen toer nooien spelen hem zorgen. „Vroeger vormdén ze eenderde van de deelnemers, nu is het misschien nog maar een kwart. Als het zo doorgaat heb je straks alleen nog maar toernooien voor jongens en mannen. Dat lijkt mij geen goede zaak." Ook het gegeven dat steeds minder mensen overdag kun nen tennissen, is voor een toer- nooileiding heel vervelend, vindt Renée. „We hebben ooit op vier banen een toernooi ge draaid van 380 partijen. Nu hebben we er 300 op zes banen met licht. Alleen maar omdat een toernooi tegenwoordig pas om vier uur 's middags begint. Jammer." Het zijn problemen waar Wil lem Renée echter zijn hoofd niet meer over hoeft te breken. De gisteren door zijn club ge huldigde jubilaris kijkt vanaf volgend jaar vanaf de zijkant toe hoe zijn opvolgers het toernooi runnen. Of, doet-ie misschien toch nog wat meer? Renée, seri eus: „Dat is echt'niet de bedoe ling. Maar ik weet natuurlijk niet hoe het gaat lopen. En ik weet ook niet hoe ik zal reage ren als het onverhoopt mis schien ergens niet goed gaat. Want ik mag dan nu afstand hebben genomen van het toer nooi, het is en blijft natuurlijk toch je kind..." SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking 15 juli: 10-13-15-18- 27-30-39-42-44-46-53-54-56-60-66- 67-69-70-76-77 (onder voorbehoud) ATLETIEK wissels: Anderson, Michelle Colaco, Da- China - Engeland 0-0, Duitsland - Verenig de Staten 1-1 (1-0) 34. Hentschel 1-0, 48. James 1-1 Stand: 1. Nederland 2-4 (4-0), 2. Duits land 2-3 (3-1), 3. Verenigde Staten 2-3 (2- 1), 4. China en Engeland 2,-1 (0-1), 6. Ca nada 2-0 (0-5). Groep A: Ierland - Spanje 1-1 (0-0). 61. Kelleher 1-0 (sc), 65. Lopez 1-1 (sc) Stand: 1 Zuid-Korea 2-3 (7-3), 2. Austra lië en Argentinië 2-2 (3-1), 4. Spanje 2-2 (4-4), 5. Rusland 2-2 (2-5), 6. Ierland 2-1 (1-4). Assen. NK, finales Vrouwen 10.000 m: 1. Toonstra (ADA) 33.46,31, 2. Van Hulst (Mita TC) 34.20,22, 3. Van Schuppen (HRR) 34.29,16, 4. Van der Linde (AV Haarlem) 34.29,23, 5. Verhoef (Phoenix) 35,37,00, 6. Aanen (Haag Atl.) geen tijd. Mannen 10.000 m: 1. Krotwaar (PSV) 28.46,71, 2. Van Hest (AVS) 28.51.69. 3. Van Vlaan deren (Hellas) 28.52,21, 4. Godlieb (AAC) 29.13,33. 5. Van der Smissen (AVS) 29.19,49, 6. Gielen (Scopias) 29.37,35. kogelslingeren. 1. Van den Dool (AV '34) DACipM 59,74, 2. Gram (Sprint) 56,38, 3. Schel- rvv^Cltl>l tens (AV Haarlem) 55,52, 4 Hoede (Lycur- gus) 55,46, 5. Belu (Unitas) 52,54, 6 Sardjoe (AAC) 46,16 PAARDESPORT Oberanven. CSIO Luxemburg. Landenwedstrijd. 1. Duitsland (Beerbaum, Von Rönne, Hafemeister, Sloothaak, 2. Ne derland (Raymakers, Van der Vleuten. Hen- drix. Lansink), 3. Zwitserland (Markus Fuchs, Buholzer. Lauber. Thomas Fuchs) GOLF Turnberry. Brits Open, 3 miljoen gulden. Stand na twee ronden. 1. Watson (VSt) 133 (68+65), 2. Parnevik (Zwe) en Faxon (VSt) 134, 4. Price (Zim) 135, 5. Turner (NZe), Nobilo (NZe), Edwards (VSt), Lomas (GBr) 136, 9. Zoeller (VSt), Feherty (GBr), Roberts (VSt). Rafferty (GBr) 137. 13. Nor- (Aus). Van de Velde (Fra). Els (ZAf) i 138 Luzern. Rotsee Regatta, 2000 m: Vrouwen, lichte klasse Skiff: voorwedstrijd 2. 1.Starr (Can) 7.44.52, 2.Vermulst (Ned) 7.46,79 voor- wedstrijd 4 1 Andersson (Den) 7.51,24, 3.Rip (Ned) 7.55,88 Vier zonder (nummer een direct naar fina le): 1. Verenigde Staten 6.44,48,3. Neder land (Brand, Hertens, Van Eupen, Chayes) 7.21,98 Vrouwen, open klase Wereldbeker Skiff: voorwedstrijd 1:1. Mc- Bean (Can) 7.35,53, 2. Eijs (Ned) 7.43,85, voorwedstrijd 2. 1. Lipa (Roe) 7.37,79,3. Pennmx (Ned) 7.46,41. Dubbeltwee (nummer 1 direct naar finale): 1. Nederland (Van Nes, de Groot) 7.02,91. HOCKEY TENNIS Dublin. WK vrouwen Groep B: Nederland - Canada 3-0 (1-0). 2. Smabers 1-0, 40. Appels 2-0, 66. De Rui ter 3-0. Scheidsrechters: Spitaleri (Ita) en Kato (Jap). Toeschouwers: 700. Nederland.- Touw (67. Van Haeringen), Ap pels. Grijpma, Holsboer en Duyster, Steen- berghe, Van der Wielen (36. Derks) en Le- win, Smabers, Kuipers en De Ruiter Vlie gende wissels. Donners, Teeuwen. Canada: Whitten; Croxford, Nicole Colaco. Brough en Czenczek; Creel man, Covey, Low, Jones en Kopeck, Reid. Vliegende DavisCup. Wereldgroep, kwartfinales Rotterdam Nederland - Verenigde Staten 0-2. Krajicek - Courier 4-6 3-6 3-6, El- tingh - Sampras 2-6 2-6 0-6. Cannes. Frankrijk - Zweden 1-1. Boetsch - Edberg 3-6 2-6 6-7, Pioline - Holm 6-4 6- 3 7-5. Halle. Duitsland - Spanje 1-1. Goellner - Bruguera 6-7 3-6 2-6, Stich - Burillo 4-6 6-3 7-6 6-2 St. Petersburg. Rusland - Tsjechië 1-1. Ka felnikov - Dosedel 6-2 6-3 6-4, Olhovskiy - Korda 3-6 2-6 2-6.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23