Albert Heijn Winkelhof de grootste 'We wilden vorig jaar al aan de slag' Leiden Regio Spijtoptanten houden steun gemeente Alphen Maak gat Kamsteeg groen Borrel op villapark Molenviergang op video PAST UW PENSIOEN NOG WEL BIJ UW TOEKOMST? Uw huis verkopen? 1ZATERDAG 16 JUL11994 CHEF HENNY VAN EGMOND. 071 -356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP, 071 -356429 Begeleiding schoolverlaters voortgezet Omwonenden trekken aan de bel •ALPHEN aan den run «jan winde Gouwe College en vor- De Til in Alphen de begeleiding van ^vroegtijdige schoolverlaters voortzetten. Het Alphense colle- van burgemeester en wet- wil het project zelfs fi- met geld uit het ufonds voor sociale vernieuwing, jl Een opvallende beslissing van college, omdat geld uit het vernieuwingsfonds uit bestemd is voor men- die buiten hun schuld om jLin een achterstandsituatie te- Ljrecht zijn gekomen. De jonge- die aan het project deelne- men zijn echter uit eigen bewe- i^ging gestopt met hun opleiding j~en dus door eigen schuld ach geraakt. Het Gouwe College en De Til vorig jaar gestart met het Spijtoptanten kunnen uer in een jaar tijd hun MAVO- diploma halen. Het project van twee instituten onderscheidt van regulier onderwijs door intensieve individuele stu diebegeleiding. Na de lessen op het Gouwe College krijgen de cursisten huiswerkbegeleiding lop het vormingsinstituut De Til. Wethouder F. Dales - (D66/onderwijs) meent dat dit ■■project een goede kans van sla gen moet hebben. In het eerste projectjaar hebben het Gouwe College en De Til veertien van de vijftien cursisten naar het MAVO-diploma geloodst. Bo vendien hebben de meesten van hen werk gekregen of zich opgegeven voor een vervolgop leiding. „Dit succes verdient een vervolg", aldus Dales. Alphen stelt daarom 12.500 gulden beschikbaar. De totale kosten van het project bedragen bijna een ton, waarvan ruim de helft door het Rijk wordt gefi nancierd. Dales wil een deel van de subsidie gieten in de vorm van een lening aan de ouders van spijtoptanten. Als de leer ling de opleiding niet afmaakt, dan zal het geleende bedrag te rugbetaald moeten worden. Daarmee houdt de gemeente een stok achter de deur. Aan het eind van het schooljaar zal met het Gouwe College worden 'af gerekend'. Indien een aantal leerlingen afhaakt, dan zal een evenredig deel van de subsidie moeten worden terugbetaald. Met deze 'voorwaardelijke' subsidie wil Dales de toon zet ten voor het subsidiebeleid van de gemeente. Hij voelt er name lijk weinig voor om, met de be perkte middelen die er zijn, projecten te Financieren die stranden. Door meer verant woordelijkheid te leggen bij de ontvanger van gemeenschaps geld, denkt de wethouder dat er zuiniger met het geld wordt omgesprongen. Het 'gat van Kamsteeg' in Oegstgeest moet worden opge ruimd en onderhouden. Het maakt niet uit of er voor dat 'gat' nu wel of geen bouwplannen klaarliggen. Zo luidt de strekking van een brief die R. Sturm, bewoner van de Deutzstraat, mede namens vijftien buurtbewoners aan de gemeente Oegstgeest heeft geschreven. „Het is beter die twee brandgevaarlijke panden nu te slopen, want zo gaat de verpaupering alleen maar verder", aldus Sturm. OEGSTGEEST LOMAN LEEFAAANS Het 'gat' aan de Geversstraat is zowel de gemeente als de om wonenden een doom in het oog. Een deel gebruikt Kam steeg nog als parkeerruimte. Hierachter ligt een stuk on- kruidwoesternij met twee pan den, waarin vroeger een lijsten makerij en een café zaten. Die panden staan op instorten. De Leiderdorpse aannemer Arbouw ontwikkelde ongeveer vijf jaar geleden een bouwplan met vier verdiepingen waardoor de rooilijn aan de Geversstraat weer doorgetrokken zou wor den. De omwonenden hadden liever drie verdiepingen gezien maar de bewuste firma ging failliet en de plannen verdwe nen in de prullenbak. „We beseffen dat het niet makkelijk is daar wat te ontwik kelen ook al is er misschien een subsidie van drie ton te krijgen. Er zijn veel partijen. De grond is deels van iTON/AMRO en Kam steeg. En dan heb je nog te ma ken met een projectontwikke laar, de gemeente, de provincie en de omwonenden. Waar schijnlijk is de grond nog ver vuild ook. Dus we vrezen dat het wel even duren", zegt Sturm. De briefschrijver heeft een kleine handtekeningenactie ge houden bij de andere omwo nenden van het 'gat'. Volgens Sturm zijn deze het zonder uit zondering met hem eens: „De gemeente moet de rechtheb benden aanspreken op het on derhoud. Er is al verschillende malen brand geweest en de panden zijn ontelbare keren ge kraakt. Kortom, het is een enor me rommel en een lelijke aan blik in ons dorp. We beseffen dat een duurza me oplossing een moeilijke zaak is maar er moet tijdelijk wat gebeuren. Daarom deze noodkreet. Wat gras en en paar boompjes op de plaats van de panden is voor ons al voldoen de." Een klein straatfeestje werd gisteren in de late middag en vroege avond gehouden in de Dirck van Swietenlaan in Oegstgeest. De bewoners vierden het einde van de bouwwerkzaamheden in het villapark gelegen tussen A44 en Endegeesterstraatweg. De bouw aan de Van Swie tenlaan startte drie jaar gele den en was een uitvloeisel van een overeenkomst van de gemeente Oegstgeest en projectontwikkelaar IBB- Kondor. Een jaar later wer den de eerste van de in totaal 28 huizen opgeleverd en vol gende week is de laatste klaar. Reden voor de bewo ners om afscheid te nemen van de bouwers. KEES VAN KUILENBURG Een videobedrijf uit Zwammerdam begint volgende week met het maken van een film over de molenviergang in Aarlander- veen. Deze molenviergang is de enige in de wereld die al eeu wen in bedrijf is als hoofd bemaling van een polder. Het is de bedoeling dat de stichting Mediagebruik Onderwijs en Bedrijf (MOB) uit Zwammerdam eind augustus de rolprent af heeft. De officiële vertoning van de film staat op het programma van de open monumentendag in Alphen. Het plaatselijk comité heeft voor dit jaar het thema 'monumenten in wateren wind'ge kozen. Waar en wanneer de film wordt vertoond is nog niet pre cies bekend. Na de monumentendag is de opzet van het comité dat de film door een breder publiek kan worden bekeken. Dat kan via lenen in de openbare bibliotheken, maar ook het basis- en voortgezet onderwijs krijgt een exemplaar ter beschikking. Het comité monumentendag wil met de film over de viergang ook het land in. Daarbij wordt gedacht aan WVC, de provincie, omroepen, waterschappen, de VW's en de landelijke molen stichting. „Dat zijn althans ideeën die leven om de Aarlander- veense molens meer in de belangstelling te brengen", aldus voorlichter Rob Overkleeft van de gemeente Alphen aan den Rijn. Het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten treedt op als sponsor voor het maken van de film. Dat wordt donderdag 21 juli offi cieel bekrachtigd. Die dag krijgt mevrouw G. Brussen-Leerdam van het plaatselijk comité monumentendag van ing. F. de Beer van het Bouwfonds in het stadskantoor een cheque ter waarde van 30.000 gulden uitgereikt. LEIDERDORP ROELF REINDERS Vijf nieuwe kassa's, twintig me ter diepvrieswand, een klanten- scanner om prijzen te controle ren, een terrasje waar de koffie gratis is. Na de verbouwing moet de Albert Heijn in winkel centrum De Winkelhof wel de modernste en grootste winkel van Leiderdorp zijn. Bedrijfslei der Theo Bartels doet geen moeite zijn trots te verhullen. Volgende week woensdag wordt het verbouwde AH-filiaal ge opend. De chaos is groot, een week voor de opening. De ingang van de winkel is maar moeilijk te vinden tussen het bouwafval en arbeidende bouwvakkers. Klan ten duwen hun winkelwagen tjes over kabels en houtzaagsel naar de groenteafdeling. De werkzaamheden zijn in februari al begonnen. Bartels: „Heel lang hebben de klanten niets van de verbouwing gemerkt. Eerst zijn de kantoren en de kantine naar boven verhuisd en is het maga zijn aangepakt." Door de ver bouwing is de winkel tweehon derd vierkante meter groter ge worden. De uitbreiding van het filiaal is opmerkelijk, want een aantal jaar geleden had de Albert Heijn in de Winkelhof nog het predi kaat 'extra' en was de winkel net zo groot als dat 'ie nu weer wordt. Alleen toen verkocht AH ook huishoudelijke apparaten, nu zijn het louter levensmidde len. Bartels: „De levering van produkten is verbeterd. Tot voor kort moesten elke dag de vrachtauto's van verschillende leveranciers worden leegge- BedrijfsleiderTheo Bartels (rechts) achter de nieuwe kaasafdeling. haald. Daar was veel magazijn ruimte voor nodig. Nu is het door een ingenieus bestellings- en leveringssysteem mogelijk om de gaten in de vakken van vandaag morgen al weer opge vuld te hebben. Dat spaart veel opslagruimte. Daarom heben we een groot deel van het ma- Golfbaan Voorschoten in september open VOORSCHOTEN FRANK BUURMAN j „Dit is een hele pittige golfbaan, i Officieel zou je hier in 27 slagen rond moeten komen, maar dat lukt niemand. Ik laat in oktober een paar professionele spelers komen, die het mogen probe ren. Ze krijgen een fles whisky 1 als het hen lukt. Maar ik denk niet dat ik er veel kwijtraak." Hagenaar B. van der Velden is momenteel druk bezig met de afwerking van de Voorschoten- se golfbaan, die vlak naast zwembad 't Wedde aan de Ri chard Wagnerlaan ligt. De baan wordt op 10 september officieel geopend. Diverse golfers waren gisteren al druk bezig hun afslag te oefe- I nen in de zogenaamde driving- range kooi, die net in gebruik is genomen. „Zie je die witte lijn aan het einde van de kooi? Als de golfer daar precies boven slaat is dat te vergelijken met een geslaagde slag, wdarbij de bal ver komt. Het lijkt misschien makkelijk, maar er moet einde loos op geoefend worden. Golf is een moeilijke, technische sport", vertelt Van der Velden. Zijn woorden worden direct be vestigd door een golfer die -er met een bijna verticale slag in slaagt zijn bal op de kooi te de- de PENSI0Êfi\T)ESK Op de Voorschotense golfbaan is de afslag eindelijk begonnen. Op 10 september is de officiële opening. poneren. „Er moet nog een net aan de voorkant bij", consta teert Van der Velden. Naast de verlichte driving- range, waar de golfers hun 'swing' oefenen en ook op doe len kunnen mikken, is onlangs ook de putting-green gereed ge komen. Op deze plaats worden de ballen van korte afstand in de gaatjes gemikt. De eigenlijke compacte negen holes golfbaan is nog wat kaal, afgezien van de 'greens' (de einddoelen, de gaatjes). „Op deze baan moet met grote precisie worden ge speeld. Er zijn diverse nauwe 'vensters', openingen tussen de bomen waar doorheen moet worden gespeeld en er zijn di- vérse bunkers en waterpartij en", licht Van der Velden toe. De zogenaamde 'golfpub', een soort clubhuis, is klaar maar heeft onvoldoende capaciteit. „Het is de bedoeling dat er bin nen afzienbare tijd een verdie ping op komt", vertelt van der Velden. Verder zijn er diverse terrasjes en zitjes, want golf is ook een gezelligheidssport. „Veel mensen komen hier meer nog voor de sociale contacten dan voor golfsport, is mijn in druk." De Voorschotense Golfvereni- ging telt inmiddels 450 leden en zit daarmee vrijwel aan het maximum. Alleen de leden kun nen de eigenlijke baan op met een magneetkaart, de overige faciliteiten kunnen door ieder een gebruikt worden. De baan heeft een relatief lage drempel, omdat geen golfvaardigheidsbe- wijs vereist is (wel een baanper- missie) en de kosten in vergelij king met andere banen laag Dan is de volgende vraag: Welke make laar kiest u? Wees kritisch. Het gaat immers om grote bedragen. Dan zijn kennis van zaken, optimale ser vice en correct handelen ver eist. Immers, de makelaar zal u in de contacten met aspirant kopers vertegenwoordigen. Bezoek de makelaarskantoren waaruit u een keuze wilt maken. Let op de uitstraling en de wijze waarop u wordt ontvangen. Bij Eigen Haard zijn 10 medewer kers gedurende 6 dagen per week beschikbaar om u van dienst te zijn. U kunt rekenen op onze actieve werkwijze. MDC, Makelaars Dienstencentrum Dagelijks wordt het nieuwe huizenaanbod in de computer van het MDC ingevoerd. Alle bij het MDC aangesloten collega's kunnen zo beschikken over een up-to-date overzicht van het huizenaanbod. gazijn bij de winkel kunnen voegen." Door de verkoop van voorver pakte verse produkten als kaas, vlees en brood rekent Bartels onmiddellijk na de opening op een omzetstijging van tien pro cent. Op lange termijn is een stijging van dertig procent vol gens hem niet onmogelijk. „Zo'n 65 procent van de week- omzet wordt op de koopavon den en zaterdagen gehaald. Dan is het hier stervensdruk en zijn de rijen bij de versafdelingen erg lang. Sommige klanten lo pen dóór als er tien staan te wachten en kopen hun brood of FOTO HOLVAST/MARK LAMERS kaas ergens anders. Door vlees en brood nu voorverpakt aan te bieden, voorkomen we lange rijen en verkopén we dus meer. Daarnaast kunnen klanten altijd nog hun kaas en vlees vers laten inpakken." BURGERLIJKE STAND FOTO LOEK ZUIJDERDUIN zijn. Van der Velden, die de baan zelf ontworpen heeft, en de leden kijken inmiddels reik halzend uit naar de opening, die vanwege diverse problemen steeds moest worden uitgesteld. „We hebben veel last gehad van het natte weer, waardoor de aanleg werd bemoeilijkt. Eigen lijk hadden een jaar geleden al aan de slag willen gaan. Maar het is allemaa1 toch goed gekomen: de drainage is nu perfect geregeld, in principe kan er het hele jaar gespeeld worden." LEIDEN Geboren: Brainzv. P.O. Somhorsten E.F. Visser Jessica Roisfn dv. A.E. Jo nes Timothy Nicolaas zv. J. Kloots en J.W.M. Orij Kasper Jacobus Geurt zv. J.K.S. Moes en M. Schuit Lisanne De- mse dv. J.G. van Delft en E.C.M. van der Fits Florian zv. J. Driehuizen en K. Moelee Daimy zv. J. Driehuizen en K. Moelee Celeste dr. J.P. van Roozend- aal en A(.H. Selier Albertus Constantijn zv. A.A. Heemskerk en C.H. Boomstra Martijn Christiaan Constant zv. S.A.M. Braat en J. de Pater Johanna Maria Helena dv. E.M.D. Schuuring en W.H.M. Scholtes Jeanet dv. H.N. Schaap en C. van Duijn Sebastiaan Nanne zv. E.J. Klaver en S.M. van Nie- kerk Ties zv. P.W. van Reijsen en A.A. Franken Marloes Maaike dv. M.L. Steens en E.P. de Wit Cornelis Johan nes zv. J.C.J. Heemskerk en M.A. van der Voort Rita Tuffour Akowuah dv. H.A. van der Meij en C. Foriwaa Sharon dv. C. van der Vijver en F. Hons- beek *0nur zv. M. Karacan en S. Kara- can Serena Nicole dv. B. van Veen en M.J.M. Captein Simon Leonard zv. E.J.H. Hoogendoorn en J.H. Nijhuis Adinda Marijke dv. P.C. Schrader en M.A. van den Broek Suzanne Johanna Maria W.C. van der Ploegen C.P.M. Zandvliet* Debbydv. R. Laman en P.M. Leijendekker Lisanne dv. G. Vletter en M.W. de Koning Tristan Nicolas zv. H.P. Wagner en W. van Zijp Jako Bart zv. H. van Beelen en J.M.J. van den Oe ver Elisabeth Catharina dv. P.P. Jan sen en M.W.A. van Bommel Laurens Olivier zv. L.T. van der Vliet en E. Bran denburg Jasper Corneel zv. D.C. van Leeuwen en G.F. den Duik Juliette Louise Frédérique dv. F. Eulderink en J.M.T. Mulder Rosalie Maxima dv. L. Bedijn en C.F. de Goeij Sophia dv. R. van Gellecum en W. Faas Jochem Cos zv. J.D. van Oosten en C.W.F. Eijser- mans Pernella Pala dv. L. Mpoy-Oleka- nya en G.D.J Broekema Annerose Hil- degard Agatha dv. C.A.W. Poot en H.H. van Ravenswaay Claasen Emma Sophia dv. L.A.C.J. Lucassen en W.J. Portegijs Bart zv. P. Werkhoven en S.M. van Tol Marvin zv. F.R.P. Eradus en C.M. Brandt Lidianne dv. J. van Eg- mond en L.C. van Dijk Annebel dv. J.J. Hessing en M. Peek Tim-Luuk zv. A.J. Brabander en P.E.M. Jamin Marscha Adriana Martina dv. A.B. van den Hoek en A.C.A. Allal Ikram dv. M. Bezzai en S. Rahmaoui William Roger Peggy zv. G.T.B. Dicks en J.C.C. Peeters Leen- dert zv. D. de Mooij en M. van Klaveren Jeroen Daniël Alexander zv. L.A. Ha- meling en H.C. Helleman Elmas dv. Y. Bayrak en M. Bayrak Tessa Daniëlle dv. D.J. Brinken D.H.M. Musters* Niki- ta dv. P.N.W. de Ridder en J.M. van Ge- mert Jashwan Rithesh Sieuwkoemar zv. R.S. Balak en C. Mahabier Lotte dv. M. van der Kamp en A.'Huisman Mitchell zv. D.P. Zuijderduijn en M.L. deWispelaere. Getrouwd: N. Le Febre en J.A.R. van denBerg*P.M.VermeerenenG.M. Smant R. Zoutewelle en RJ. de Vries P. Groenen en B.B. Keijzer* J.L.M. Straathof en M. van der Kleij R. Broer- se en A.S. Korswagen L.B. Ruijgrok en L.D. van Putten *J.S. Berry en C.C.A.T. Keilerhuis* M.A. Smits en E.M. Guise. Overleden: C.K.J. Osseweijergeb. 12 ju ni 1994, dochter Wl. Kisman geb. 9 juni 1924 man V. Kranenburg geb. 1 juni 1994 zoon V.A. Keezer geb. 9 jan. 1954 echtgenote van A. Hemerik* W.l. Petit geb. 17nov. 1924 man*G.A. Lar- dé geb. 15 mrt 1936 echtgenote van A. Leupe J. van der Meij geb. 5 okt 1944 echtgenote van G.C. Schaap W. Klin kenberg geb. 19sep. 1912 man *G. van Leeuwen geb. 11 jul. 1937 man A.F. Wissink geb. 2 nov. 1928 man H. Neu geb. 21 jul. 1910 gehuwd geweest met J. Neu A. Mathot geb. 22 okt 1930 man Th. Dekker geb. 7 mrt 1904 gehuwd geweest met C. Houwe- ling S.N. Leung geb. 28 apr. 1939 echtgenote van S.Y. Lee J.W.S. Regeer geb. 22 dec. 1922 gehuwd geweest met J.H. van de Wijngaard J. Beutick geb. 27 febr. 1914 gehuwd geweest met H.W. Schoo* M. Koppenaal geb. 18 jan. 1941 man J.J.M. Alkemade geb. 28 dec. 1918 man E. van der Ent geb. 5 mei 1919 echtgenote van D.J. Verzy- den W.F. Gressiegeb. 4 jul. 1918 man C.M. Deurloo geb. 11 jun. 1947 echtgenote van P.J.C. Frets* J.F.A. van Oosten geb. 8 dec .1971 man M Lensveldt geb. 20 apr. 1920 man S. Somasundaram geb. 20 juni 1994 zoon N. van der Zaan geb. 26 sep. 1910 echtgenote van J. Stikkelorum C.J. van Kampen geb. 9 dec. 1903 gehuwd ge weest met L. Breedeveld C.A. Haijes geb. 15 apr. 1914 man *A.T. Hooger- vorst geb. 7 feb. 1927 man M.P. Snij ders geb. lïj-okt. 1905 gehuwd geweest met J.A. den Ouden L.C. van der Voort geb. 5 jul. 1941 man L.J.M. Gussen- hoven geb. 6 dec. 1917 man J.P. van Kempen geb. 5 jul. 1921 man N.J. van Eijggeb. 3sep. 1920man* J.J. van Aartsen geb. 19 nov. 1911 gehuwd geweest met L.H. van de Graaff. Fotopresentatie Van elk pand dat in de verkoop is genomen wordt een foto presentatie gemaakt, voorzien van uitgebreide gegevens over indeling en ligging. Exemplaren daarvan worden aan collega's in de regio gezonden. De Eigen Haard woningkrant Regelmatig verschijnt de woningkrant, een zelfstandige uitgave van Eigen Haard met ons actuele aanbod. Ook uw huis wordt daarin gratis ver meld. De woningkrant wordt in een grote oplage in de regio verspreid en toegezonden aan "zoekers" in binnen- èn buiten land. Ook een groot aantal be drijven, instellingen, ministeries ,d. ontvangen Beeld en geluid in onze etalage Van huizen die wij in verkoop hebben wordt desgewenst een kleurenfoto met omschrijving in de etalage gehangen. Ook in onze etalage: een doorlopende videopresentatie over onze werkzaamheden als makelaar. Eigen Haard, bij velen al van oudsher bekend, kent het hart van Holland als geen ander. Neem de proef op de som. U bent van harte welkom. Inlichtingen: Makelaardij Eigen Haard, Geversstraat 63,

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13