Marketingbureau wil KNLTB ontlasten China maakt het hockeysters lastig Sport Gratis autoruit graveren! Kok op Roomburg Leidsch Dagblad Tennis Circuit RabobankQ Ingrid Gonesh tropische verrassing in Alphen VRIJDAG 15 JULI 1994 Ti|delijk gratis bij: rrTr LTlr: De GlasGarage Twente lijft Juul Ellerman snel in enschede» FC Twente heeft Juul Ellerman van PSV overgenomen. De 28-jarige aanvaller, die gistermorgen in Enschede medisch gekeurd is. heeft een driejarig contract ondertekend. Ellerman kwam vorige week tot overeenstemming met Roda JC, dat ech ter om uitstel vroeg. FC Twente meldde zich en deed snel zaken met de speler die bij Sparta (drie jaar) en PSV (zes seizoenen) in 201 wedstrijden in de eredivisie uitkwam. Ellerman. vijfvoudig international, vervangt in Enschede Boudewijn Pahlplatz die de omgekeerde weg aflegde en naar Eindhoven vertrok. Erik ten Hag verlaat FC Twente. De middenvelder tekende bij RKC een eenjarig contract, met een optie voor een tweede seizoen. Toestand freestyle-skister kritiek lake placid Freestyle-skister Lina Tsjerjasova. die bij de Olympi sche Spelen van Lillehammer goud won op het onderdeel sprin gen. is bij de training in Lake Placid ernstig gewond geraakt. De ski-acrobate uit Oezbekistan verloor tijdens een sprong de con trole en viel hard op het achterhoofd. De artsen van het Adi rondack Medical Center, waar ze naar toe werd gebracht, noem den de toestand van de 25-jarige wereldkampioene kritiek. WK dammen dit jaar in Den Haag den haag De wereldtitelstrijd dammen wordt van 6 tot 27 no vember in Den Haag gehouden. Het WK is mogelijk gemaakt door de VSB-Bank Den Haag in samenwerking met Sportstad Den Haag. Aan het titeltoemooi doen twintig spelers uit twaalf landen mee. Nederland wordt vertegenwoordigd door Harm Wiersma, Wieger Wesselink, Hans Janssen en Rob Clerc. De Wit- rus Tsjisjov verdedigt zijn wereldtitel. Ex-man Tonva Harding veroordeeld portland Jeff Gillooly, de ex-man van de Amerikaanse kunst schaatster Tonya Harding, is tot twee jaar cel veroordeeld we gens betrokkenheid bij de aanslag op Hardings rivale Nancy Kerrigan. Met drie anderen zat Gillooly in een complot, waarbij Kerrigan in januari tijdens een training in Detroit met een ijze ren staaf op het been werd geslagen. De handlangers van Gil looly kregen eerder ieder anderhalf jaar cel. Gillooly (26) had een schikking getroffen met het openbaar ministerie. Naast de twee jaar cel kreeg hij een boete van 100.000 dollar. Gillooly excuseer de zich bij de familie van Kerrigan en bij zijn moeder. ,,Ik heb een eerste klas opvoeding gehad. Ik had beter moeten weten, maar toch heb ik het gedaan." Cuba stelt De Leeuw aan als hockeycoach dublin «anp Benjamin de Leeuw is technisch adviseur van de Cubaanse hoc- keybond geworden. De 30-jari- ge vrijbuiter uit Nederhorst den Berg moet het mannen- en vrouwenteam begeleiden naar en tijdens de Panamerikaanse Spelen, die in maart 1995 in de Argentijnse plaats Mar del Plata worden gehouden. De Leeuw kwam in januari tijdens een vakantie op het Ca- raïbische eiland van Fidel Cas tro in contact met de Cubaanse hockeybond. Eind juni keerde hij terug naar Havana en teken de een contract. Cuba telt tus sen de vier- en vijfduizend hoc keyers en heeft één kunstgras veld, in Santiago de las Vegas, even buiten de hoofdstad. CIRCUIT IN CIJFERS Open toernooi Hillegomse TC HDB: le ronde: F. R. Jansen - P. Da- men/E. Zimmerman 7-5 6-2. B. de Bruin/M. Schmidt - P. Niezen/M. Zand vliet 3-6 7-5 7-5, W. Ellesen/E. de Ligt - C. Jansen/B. van Meekeren 6-2 6-3, A. Bos/A. Robben - B. Dekker/J.W. Vreeswijk 7-5 6-7 6-3, R. Dirks/Y. van Gorkom w.o. R. Hollander/P. Wever. Kwartfinale: B. de Brum/M. Schmidt w.o. K. Frese/R. Outshoorn (dubbele in schrijving). J. M. Vink - R. Dirks/Y. van Gorkom 7-5 6-2 DDB: kwartfinale: P. Janssen/C. Vreeswijk - M. Radder/E. Schreuder 6-0 6-0, N. Faas/M. Verdegaal - C. S. Berkhout 6-2 2-6 6-1, S. Dirks/M. van Gorkom-Guyt - S. Faas/A. Nibbering 6- 1 7-5 GDB: le ronde: M. Radder/R. Dirks - A. Leijten/W. Roose 6-4, 6-2, S. Faas/B. de Bruin - E. Giesberts/R. Jansen 6-4 4-6 6-2, N. van Stem/J. Vink - M. Ac- da/B. Alvenaar 6-0 6-1,0. Vreeswijk/E. Schmidt - C. Spruijt/J.W. Vreeswijk 6-2 6-3, P. Wessels/P. Damen - A. Ever- stijn/H. Janssen 6-3 6-1. Kwartfinale: C. Berkhout/M. Vink - M. Radder/R. Dirks 6-0 6-1, H. Hulsebosch/J. Knijn - S. Faas/B. de Bruin 6-2 6-4 HEC: kwartfinale: J Gunster - M van Velzen 6-1 6-0, R. Kleian - A. Endema 2-6 6-2 6-2. DEC: le ronde: M. Schmidt - D. Nederstigt 7-5 6-7 6-4, J. Koks - M. Guben 6-3 6-3. Kwartfinale: C. Spruijt - F. Groskamp 6-1 6-3, N. Bogtstra - P. Groenewegen 6-3 6-4, J. Koks w.o. L. Piët HED1:3e ronde: P. Pracht - P. ter Haak 6-2 6-4, R. van Oosten - M. Timmer man 6-0 6-3. Kwartfinale: B. Tromp - M. Doove 6-2 6-2. E. Damo - B. Ruig- rok 6-1 7-5 DED1: 2e ronde: S. Stroombergen - M. Borst 7-5 2-6 7-6, S. klinge - P. de Jong 6-2 2-6 6-4, S. Korenhof - S. ter Haak-Kleian 6-1 6-2. Kwartfinale: M. van Keulen - A-C. Wil brink 7-5 6-1, J. Knijn - M. Boonstop pel 6-1 6-1 Bahlmann Open Alphense Tennis Kam pioenschappen HEB: 2e ronde: M. Post - H. van Schie 6-1 6-4. W. van Tongeren - M. Smit 3-6 6-4 6-4. DEB: le ronde: B. Zonderop - S. Smit 6-0 6-0, C.v.d. Wiel - M. van Leeuwen 7-6 6-1, I Gonesh - S. Paauw 6-2 6-0. Kwartfinale: B. Zonderop - I. Kruit 6-1 6-2 HDB: le ronde: M. Kal lenberg/O. van Paridon - F.v.d. Donk/1. Ponsioen 6-2 6-3. Kwartfinale: Ch. As- selbergs/M. Wieten w.o. K. Frese/R. Outshoorn (dubbele inschrijving). GDB: kwartfinale: I. Gonesh/P. Paauw - P. Wille/Chr. Hakstege 6-3 6-2 HEC: 3e ronde: G. Lugthart - A. Stadt 6-3 6-4. T. Stoppels - W. van Schie 6-4 7-6. Kwartfinale: W. van Deursen - T.v.d. Voort 6-3 6-4. DEC: kwartfinale. M. Patiwael - S. Smit 6-2 7-6 HED: 3e ronde: J. van Tol - B Delsasso 5-7 6-3 6-1, R. Haspers - M. de Hoogh 4-6 6-3 6-4. Kwartfinale: R. Haspers - M. Rijnaarts 6-1 6-1. DED: 2e ronde: A. Kmjnenburg - E. Hakstege 6-4 6-2. C. Smaal w.o. M.v.d. Draai. Kwartfina le: M. Gerdes- H. Joling 6-4 6-1 Floratoernooi Boskoop HEC: le ronde: E.v.d. Bijl - W.J. Hooft- man 6-4 6-3, E. Zwetsloot - S. Bolster- lee 6-2 3-6 6-2. 2e ronde: J. Baars J.W. de Be.jer 6-3 6-0. A.v.d Heg - S. Buwaida 5-7 6-2'6-4. J. Straver - E Bender 6-0 6-3, R. Simon - P. Smith 7- 6 6-1. M. Razenberg - E.v.d. Poel 6-3 6-3, J. Buis-J. Veerman 3-66-1 7-6 'Dit is voor het eerst dat ik kan zeggen dat er geld overblijft' foto anp m Richard Krajicek (links) ontmoet zijn tegenstander Jim Courier op de Rotterdamse Müllerpier. In het midden kijkt Jacco Eltingh toe. foto anp tellende tijdelijke stadion liggen een horeca-plein, een vip-dorp en enkele tennisbanen voor het geven van clinics. En nog is er ruimte genoeg op het zes hecta re grote terrein. ,,Wat Neder land betreft, is dit het maxi mum. In Duitsland zou het denk ik nog groter kunnen, om dat de sponsors daar wat toe schietelijker zijn", zegt Mop- pert, die met een begroting tus sen de anderhalf en twee mil joen gulden werkt. „De eerste twee jaar heeft de Davis Cup mijn bedrijf alleen maar geld gekost. Dit is voor het eerst dat ik vooraf kan zeggen dat er na afloop geld overblijft. Hoe dat komt? Je moet eerst een know-how opbouwen. Je moet leren de kosten in de hand te houden. Na de wedstrijd te gen Zweden (vorig jaar op het Malieveld in Den Haag, red.) zal ik bijvoorbeeld nooit meer een stadion neerzetten op een on dergrond die extra voorberei dingen met zich meebrengt." De keuze om in Rotterdam de Amerikanen te ontvangen, was niet zo moeilijk voor Kloppert en zijn mensen. „Het moest een stad worden die ook in het bui tenland enige bekendheid heeft. Het is nu aan Rotterdam om van deze gelegenheid gebruik te maken. Het idee om voor Euro sport een spotje over de stad te maken, komt overigens ook van ons. De wedstrijden komen live op de Amerikanse sportzender ESPN. Je zou als stad bijvoq beeld een advertentie kunnt plaatsen in USA Today en daa in de link naar die uitzending Moppert is altijd in voor o orthodoxe ideeën. Zo liet hij gj teren de loting van Nederlan, VS plaatsvinden op een stooij schip. Midden op de Maas b| paalde demissionair minisj Andriessen van Economise! Zaken het speelschema. Zoa verwacht stelde bondscoai Stanley Franker voor de enké spelen op Richard Krajicek i Jacco Eltingh. Paul Haarhii mag zodoende morgen alleenj de dubbel opdraven. Same met Eltingh moet hij het opn| men tegen Richey Reneberg Jared Palmer. Die twee Ame kanen werkten dit jaar pas twj toernooien als team af, maar j Atlanta grepen ze wel meteé de eindzege. „Toch is de dubbel het ke punt van de Amerikanei aldus Haarhuis. „Daarop ten we ze zeker pakken. Voor rest is het afwachten. Wij zijn underdog. Ik kan alleen zeggen dat Richard en hun uiterste best zullen doi We proberen er in elk geval ed spektakel van te maken." Programma voor morgei 13.30 uur: Paul Haarhuis/Jaq Eltingh - Jared Palmer/Richi Reneberg. Zondag, 13.00 uu Krajicek - Sampras, gevolg door Eltingh - Courier. dublin «anp Bert Wentink probeerde non chalant te blijven kijken. De coach van het Nederlands vrou wenhockeyteam had na de eer ste wedstrijd van het wereld kampioenschap in Dublin ech ter weinig reden tot optimisme. Tegen China werden anderhal ve kans en zeven strafcorners gemist. Dat het gisteren toch 1 - 0 werd, was te danken aan een strafbal. „Het was niet best", erkende Wentink. Maar: „De eerste twee punten zijn binnen." En: „De eerste wedstrijd is altijd de moeilijkste." De coach sprak over het glibberige veld, over het vroege aanvangstijdstip (tien uur) en over de taaie te genstander. China, bij het vori ge WK debuterend met de zesde plaats, heeft geen hockeycul- tuur, maar wel elf speelsters die het de wereldkampioen verras send lastig maakten. Het Nederlands team was maandag in Dublin gearriveerd. Nauwelijks bekend met de om standigheden op het stedelijk universiteitscomplex. Wentink vroeg vorig jaar zijn zwager, voor zaken in Ierland, op onder zoek uit te gaan. De missie mis lukte. Geen taxichauffeur die de weg wist. „Hockey, u bedoelt ijshockey, dat wordt toch in een hal gespeeld." Het stadion werd pas later gebouwd, het kunst gras is even nieuw als recalci trant. „Moeilijk spelen", zeiden de speelsters, die dinsdagavond een extra training kregen voor geschoteld om aan de onder grond te wennen. Gisterochtend leek Nederland in de verste verte niet op een ti telverdediger. De ploeg speelde stereotiep hockey, zonder tem po, verre van gevarieerd. Wen tink trok de vergelijking met het WK voetbal, dat ook in de Ierse pubs nog steeds voor hoge kijk cijfers zorgt. „Italië startte ook zwak, maar haalde wel de fina le." De eindstrijd, dat is het doel van de trainer uit Tilburg, wiens positie ongeveer even wankel is als die van collega Arrigo Sacchi twee minuten voor het einde van de achtste finale tegen Ni geria. De Chinezen moesten niet onderschat worden, zo bleek al snel. De wedstrijd was nog geen drie minuten oud toen de een zame spits Yu Shuzhen slechts door de vereende krachten van keeper Daphne Touw en libero Frederick Grijpma van scoren kon worden afgehouden. Ver volgens had Mijntje Donners tweemaal de kans om het slape rige gevoel bij coach en speel sters te doorbreken. De Bossche miste beide passes van Wietske de Ruiter. Bij de eerste kans scheelde het centimeters, bij de tweede een meter. Donners kreeg van Wentink een basisplaats. De jonge rech terspits speelde goed in de laatste oefenwedstrijd, zaterdag in Amstelveen tegen Australië (3-1). Ze was een dag tevoren gebeld om de geblesseerde Ce cile Vinke te komen vervangen. In Dublin nam ze de plaats ov| van Hanneke Smabers. D roem kwam echter te snel, Smj bers kwam binnen het half ui) Donners aflossen. Maar ook zij kon de malaid in het slaapverwekkende duj niet doorbreken. Het Nedei lands team was aanvallend on gevaarlijk. Van de flanken kwaij niets, van het middenveld nel minder. Pas na de rust bracl) een tactische zet van Wentin enige ruimte. Duyster kwam in het veli voor Steenberghe en wen rechtsachter. Appels scho» door naar het middenveld e zorgde eindelijk voor enig diepgang. Niet toevallig was z verantwoordelijk voor de strai bal, na 55 minuten. Appel schoof de bal tegen de voet val een Chinese verdedigster. D Ierse scheidsrechter Smith aai zelde niet, De Ruiter bleef koej 1 -0. De patstelling was doorbrq ken, de zenuwen waren ove maar de kwaliteit bleef schamel leiden rob v Ralph Kok is de publiekstrekker op het A-toernooi van Room burg dat maandag begint. De Rotterdammer won de Open Leidse drie jaar geleden en is fa voriet in het viersterrentoer- nooi. Kok krijgt concurrentie van onder, anderen Paul Dog ger, Joost Wijnhoud en Chris tian Feenstra. Voor de regionale inbreng zorgen Marco van Trigt en Marc Fleischeuer, die een wild card kreeg. Bij de vrouwen zijn Carlijn Buis en Jolanda Mens met een uitnodiging ver blijd. Kok heeft het professionele tennis een paar jaar geleden op een laag pitje gezet, maar is nog altijd een topper in Nederland. Twee jaar geleden won hij de nationale kampioenschappen outdoor. De handelaar in ten nisrackets bezet momenteel de achtste plaats op de nationale ranglijst en kreeg meteen eeh wild card van de toernooi-orga- nisatie, toen hij daar om vroeg. Nelleke Weyermans en Wim van Dilst, die de organisatie van de teruggetreden Annelies Koole hebben overgenomen, gaven ook Voorschotenaar Fleischeuer een wild card. Van Dilst: „Hij is goed met zijn sport bezig en is volgens ons een ver rijking voor het toernooi." Er zijn nog twee kaarten te vergeven. Van Dilst. die in Zorg en Zekerheid een nieuwe spon sor vond voor Leidens sterkste tennistoernooi, wacht met de uitreiking daarvan het liefst zo lang mogelijk en gokt op een topper uit het Satellite-circuit in Nederland of een speler die bij het Challenger-toernooi in Scheveningen komende week afhaakt. Hij durft zelfs de na men van Jan Siemerink en Mark Koevermans te noemen, al lijkt dat wat hoog gegrepen. „In theorie kan het." Bij de mannen - waar titel houder Erik Brummer ont breekt - wordt 16.000 gulden aan prijzengeld uitgekeerd. De vrouwen verdelen 9.000 florij nen. In dat veld duikt als van ouds de naam op van Heieen van den Berg. De Noordwijker- houtse ex-prof is nog altijd di nummer tien van Nederland e» een outsider in het vrij sterk» schema van zestien, waarin on der anderen Eva Haslinghuis Sandra van der Aa en Stephani» Gomperts zitten. Ook hier zijl nog twee wild cards beschikj baar. B-toernooi Het B-toemooi op Roombur kan zich dit jaar niet verheuge in een sterk deelnemersveld vat buiten het district. Het zal di jaar voornamelijk een strijd tusj sen de regiotoppers worden! Mare Fleischeuer voert het veld aan. Martijn Krans volgt hem op de voet. Ook aan Gertjan Egbe rink en Mark Post - twee jaa geleden nog winnaar - zijn bej schermde posities uitgedeeld, Jeroen Snijders en Joost Min naar zijn de outsiders uit Lim burg. Bij de vrouwen maken Carlijr Buis en Jolanda Mens hun eer ste opwachting van dit seizoei in het Leidse district. Ze staai als favorieten genoteerd finale. Bionda Zonderop ei Chantal Leenen kunnen het di Leidse talenten lastig maken. Ook Frans Grimbergen is ko mende week sinds lange tijc weer te aanschouwen in 'Leidse'. Grimbergen neem men met Rolf Thung deel het dubbeltoernooi. HEB: M. Fleischeuer, 2. M. Krans. 3. G Egberink. 4. M. Post. DEB: 1. C. Buis. 3. B. Zonderop. 4. Ch. Lei Mens, 2. C. Berkhout/ B. Zondero| GDB: 1. Ch. Leenen/ J. Snijders, 2. i Zonderop/ P. Paauw. HEC1: 1. J. Leu nissen, 2. W. Steggerda. 3. X. van Bom mei, 4. E. Leunissen. HEC2: 1. A. Stadi 2. H. Saïdi, 3. M. Zaal, 4. R. Pool DEC1: 1. S. Hoekstra, 2. M. Dekker HDC1: 1. J. Leunissen/ E. Leunissen, P. Brebdc/ J. van Duyn. HDC2: 1. VV van Deursen/ A. Stadt, 2. M. Klumper E. Ridderikhoff. DDC2: 1. M. Corneii sen/ E. van Veen, 2. A. Oudshoorn/ van der Plasse. GDC1: 11. van Riet/ Brebde, 2. Y. Westerhout/Bieding, GDC2: 1 Machielse/ C. Schoon, 2. C. Artist/ Stouten. HED1 30+: 1. E. Ridderikhofl 2. II. van Meurs. DED1 30+: 1. E. var Veen, 2. F. Paterson. HEVet: 1. R Blommendaal, 2 II. Saïdi. HDVet: 1 Bierling/ R. Treffers, 2. II. Klein/ H Vinkesteyn. GDVet.: 1. A. Treffers/ R Alting Siberg, 2. M. Leunissen/ V. Leu Jacques Kloppert kijkt verbaasd op als het gesprek wordt onderbroken door een verhitte KNLTB-voorzitter Ruurd de Boer. Volgens de praeses van de tennisbond is de volgorde van de boten die bij de Rotterdamse Müllerpier zijn aangemeerd verkeerd. De Boer wil een ander schip bij het tent waar de KNLTB zijn gasten ontvangt. rotterdam eric de bie gpd-verslaggever Kloppert, directeur van het in gehuurde marketingbureau Ad vantage Benelux, haalt zijn schouders op. Hij voldoet wel aan de wens van de voorzitter. Ondertussen ziet hij echter het 'incident' als het zoveelste be wijs dat de bond niet altijd be seft wat het is om een Davis Cup-wedstrijd, zoals dit week einde tussen Nederland en de Verenigde Staten, te organise ren. „Sommigen begrijpen blijkbaar niet hoe belangrijk een goede coördinatie vooraf is", al dus Kloppert. „Het lijkt allemaal zo simpel. Een stadion bouwen, vijf partij en laten spelen en geld verdie nen. Ik weet dat er bij de tennis bond mensen zijn die vinden dat ze eigenlijk best zonder Ad vantage zouden kunnen. Mijn bureau zou de KNLTB alleen maar geld kosten. Eerlijk gezegd hoop ik dat de bond het een keer helemaal alleen doet. Pas dan zal duidelijk worden wat er allemaal bij komt kijken. Drie mensen zijn een heel jaar bezig geweest met de organisatie van de wedstrijd tegen de Verenigde Staten. Zo'n stadion op de Mül lerpier komt er. Het spektakel stuk in de schaduw van Euro mast is de vijfde Davis Cup-ont moeting waarbij Kloppert (35) betrokken is. De laatste vier (met Uruguay, Zweden, België en nu dus de VS) als directeur van Advantage. Bij de eerste, met Zwitserland in oktober 1992, was hij de leverancier van onder meer stoelen en tafels. „Ik kwam daar toevallig in ge sprek met Peter Lawler, de grote man bij Advantage", zegt de in Grave geboren en tegenwoordig in het Belgische Tongeren woonachtige Moppert. „Hij ver telde me dat hij graag in de Be nelux een kantoor wilde ope nen, omdat het geregel vanuit Amerika nog wel eens proble men opleverde. Ik heb me toen aangeboden en ben in Maas tricht gaan zitten." Voor het gevecht tussen Ri chard Krajicek en Jacco Eltingh en de Amerikaanse toppers Pete Sampras en Jim Courier heeft Moppert in samenwerking met de stichting Topsport Rotter dam en de gemeente Rotterdam op de Müllerpier een tennispa- radijs laten verrijzen. Rondom het twaalfduizend zitplaatsen Opgelucht begroeten de Nederlandse hockeyvrouwen de winnende treffer van Wietske de Ruiter. Ingrid Gronau in actie. foto ben de bruyn alphen aan den run peter klein tennismedewerker Ingrid Gonesh moet zich bijna thuis voelen op de Open Al phense Tennis Kampioen schappen. Een brandende zon bij temperaturen die in haar woonoord op Curasao heel nor maal zijn. Genieten in de open lucht van het spelersdiner, een perfect hoogstandje van TEAN's culinaire duo Margot en André, en ondertussen toezien hoe de concurrentie elkaar afmat. De vreemde eend in de bijt was zelf snel klaar met haar eerste oppo- nente, Saskia Paauw. Vijf weken in totaal toert Go nesh door Nederland om ten nistoernooien te spelen. „Op Curasao zijn op dit moment geen toernooien", zegt de over zeese aanwinst bij de Bahlmann Open. „Pas in oktober vinden er in het Caraïbisch gebied weer belangrijke evenementen plaats. Daar wil ik graag goed voor de dag komen. Ik kom uit in het vertegenwoordigend team van het eiland. Daarin spelen is voor mij een grote eer. Het is een beetje te vergelijken met uitkomen voor Nederland in de Davis Cup tegen Ameri ka." Het gebrek aan competitie op haar eiland noopte de Curagao- se kampioene tot de aanschaf van een retourticket naar Ne derland. „Behalve Yolanda van der Harst (vroegere BI-speelster bij de Metselaars in Schevenin gen, red.) hebben de overige speelsters nauwelijks de C- sterkte. Het duurt nog wel enke le jaren voordat de jeugd onze plek in het team kan overne men. Om scherp te blijven moet ik het hogere niveau gaan op zoeken. Van de periode, dat ik voor mijn vervolgstudie in Ne derland woonde, weet ik, dat hier veel goede B-toernooien zijn." De Nederlandse competitie is' Gonesh ook niet vreemd. De Cura^aose speelde met de man- nenkampioen van het eiland, Elmar Gerth, in het eersteklas team van Leeuwenbergh in Leidschendam en vervolgens bij het Amersfoortse ALTA in de tweede klasse. Haar team moest regelmatig met drie speelsters opereren, omdat Gonesh gelijk tijdig in de hockeycompetitie uitkwam. Ze speelde onder meer in de hoofdklasse bij de Utrechtse landskampioen Kam pong en bij Den Bosch. Na de terugkeer op haar geboorte grond kreeg tennis de hoogste prioriteit. Dat de Cura^aose kampioene niet zomaar een tennistoeriste is, bleek uit de eerste toernooi en. De BI -titels bij de VSB Open in Vleuten en van Groenvliet in IJsselstein veroverde zij met 15 games tegen in zeven partijen. De terugslag kwam in de derde week, maar bij TEAN gaf ze weer haar visitekaartje af. Saskia Paauw bleef bij tot 2-2 in de eerste set, maar bleek vervol gens niet vast genoeg om nog een game te veroveren. De Lei- derdorpse was duidelijk murw door het vele blessureleed. „Ik fob al zeven jaar met blessures. Toen ik in 1991 zowel de dis tricts BI als de Masters B-titel veroverde, had ik even het idee, dat ik kon doorstoten naar de A- lijst. Twee weken na de Masters was ik alweer geblesseerd. Ik concentreer mij nu vooral op de dubbels." Om na de vijfweekse trip door Holland ook op haar eiland te genstand te hebben, wil de Cu- ra^aose kampioene tenniscli- nics opzetten en spelers uitno digen. Als hoofdtrainster op het park van de Racing Club Cura sao beschikt ze over genoeg baanruimte. „Toerisme en sport gaan tegenwoordig hand in hand", licht Gonesh toe. „Als ik vertel dat ik van Curasao kom, wil iedere Hollander wel naar die exotische bestemming. Als ze een beetje behoorlijk tennis sen, wil ik graag bemiddelen. Dan blijf ik tenminste in vorm." Perry Paauw weet in elk geval wat ze te bieden heeft. De ClOS-student met specialisatie tennis zegt over zijn gelegen heidspartner in de B-mLxed: „Ze serveert goed, ze speelt aanval lend, ze kan volleren en als ik soms gepasseerd word, geeft ze rugdekking. Dat ben ik bij Uni cum niet gewend." Kortom, Paauw is content met de tropi sche verrassing op TEAN. Zonderop De lijstaanvoerder bij de vrou wen, Bionda Zonderop, mocht van wedstrijdleider Marco Smit twee maal optreden. De Ripse, die komend seizoen eersteklas ser Unicum verruilt voor De Merenwijk als opvolger van we reldreiziger Irma van Seeters, klaarde de beide klussen met een gering aantal tegengames. Sandra Smit incasseerde een brilstand, terwijl Ingrid Kruit met drie luttele games genoe gen moest nemen. Zonderop besteedde aan haar twee partij en minder tijd dan de wed strijdleider zelf, die na tweeën eenhalf uur zwoegen Wouter van Tongeren alsnog moest la ten voorgaan. Ook Ramon Has pers singelde twee keer. Via de geplaatste Marco de Hoogh en Mark Rijnaarts haalde hij als eerste de halve finales in het Dl -mannenenkelspel.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16