'Bal van Branco was onhoudbaar' Sport Masters-trui ligt klaar voor Boogmans Leidsch Dagblad Tennis Circuit RabobankS Wel en wee van Van Trigt in Hillegom op de voet gevolgd 22! DONDERDAG 14JULI 1994 Ondeugdelijke klok dupeert Van Hulst De deelname v ïEllyv Hulst aan de EK atletiek ii Helsinki is hoogst onzeker geworden. De atlete voldeed r een maand geleden tijdens de Grand Prix van Rome op de 3000 meter aan de A-limiet met 8.49,86. De organisatie corrigeerde die uitslag echter gisteren, omdat de meetapparatuur in Rome niet goed had gewerkt. Met haar 'nieuwe' tijd van 8.56,60 vol doet ze niet aan de limieten van de Nederlandse atletiekunie (KNAU). Toch behoudt Van Hulst uitzicht op uitzending naar het EK. De gecorrigeerde tijd is weliswaar zestiende boven de B- limiet, maar de KNAU toonde mededogen met de atlete. De eni ge eis die de unie heeft gesteld, is de nationale titel op de 3000 meter. Het NK atletiek is zaterdag en zondag in Assen. Lentelink debutant in volleybal-selectie Mark Lentelink is door bondscoach Joop Alberda op geroepen voor de Nederlandse volleybalselectie die zich voorbe reidt op het WK in Griekenland. De speler van Exakta/Bovo is de enige debutant in de groep. I vergelijking met de selectie voor de World League zijn Patrick van Ree, Marko Klok en Edwin Benne gepasseerd. Met hen is de afspraak gemaakt zich in bijzondere gevallen beschikbaar te stellen voor het Nederlandse team. De vijftien spelers zijn: Latuhihin (Rentokil/ZVH), Held (Latte Giglio Volley), Rodenburg (Rentokil/ZVH), Görtzen (Autodrop/VCG), Posthuma (Gabeca Montichiari), Zwerver (Sisley Treviso), Bas en Mike van der Goor (Piet Zoomers/Dynamo), Van der Meulen (Com Cavi Napoli), Blangé (Maxicono Parma), Grabert (Latte Giglio Volley), Van der Horst (ASV Dachau), Zoodsma (Gabeca Montichiari), Van Es (Alcom/Capelle), Lentelink. Edwin van der Sar en de gezonde rivaliteit Op het strand van Noordwijk tankt Edwin van der Sar bij van de vermoeienissen van het wereldkampioenschap voetbal. De Ajax-doelman kwam dan weliswaar niet in actie, de trainingen hebben wel degelijk hun tol geëist bij de 23-jarige inwoner van Voorhout. Straathof geopereerd ZOETERWOUDE Zege Duitse hockeyvrouwen De Nederlandse selectie heeft gisteren op de openingsdag van het WK hockey voor vrouwen Duitsland met 2-0 van Canada zien winnen. Oranje komt van daag pas voor de eerste keer in actie, tegen China. Slechts 500 toeschouwers kwamen op de eerste wedstrijd in groep B af, waarin ook Ne derland is ingedeeld. Duitsland behaalde een regelmatige zege. Franziska Hentschel verzorgde de score voor en na rust. Cana da bleek over een goed georga- Junior Kempen sprint sneller dan De Kom ATLETIEKMEDEWERKER De 16-jarige B-junior Chistoph Kempen blijft ook na zijn natio nale titels op de 200 meter en de 110 meter horden verbazen. Gisteren toonde de Oegstgees- tenaar in de Leidse Hout op nieuw zijn kunsten op 200 me ter, de 400 meter en bij het ver springen. Kempens 400 meter bleek zijn zwakste schakel (53,3). Verras send zette hij dit echter een uurtje later recht met een 22,4 op de halve afstand. Hiermee bleef hij Bataven-trainer Achmed de Kom, die nog steeds Nederlands recordhouder is op 100 en 200 meter, net voor. Na een intensief programma verbe terde Kempen ten slotte ook zijn verspringrecord tot 6,43, in zijn leeftijdscategorie goed 1 een plaats bij de eerste tien in Nederland. De winnaar bij het versprin gen gaf de Bataven-wedstrijd een internationaal tintje. De pas 19-jarige junior Haus Ohad sprong 6,93. Ohad maakt deel uit van een groep toppers uit het Israëlische Netanya, een plaats dicht bij Tel Aviv. Ook Willem Ravensbergen, die twee weken geleden overging een nieuwe leeftijdsklasse, keek verder dan de Nederlandse grens. De 65-jarige Leidenaar liep de drie kilometer sneller dan welke leeftijdsgenoot ook ter wereld. Het nieuwe wereld record zette hij met 10.21,5 tien tellen scherper. Regionaal sterke prestaties waren er tenslotte op de drie ki lometer. De ijzersterke Bataven- veteraan Henk van Velzen hoef de op de drie kilometer de sterk lopende Hans Wubben van AAV '36 pas laat te laten gaan (8.41,9 om 8.43,2). Kersvers nationaal juniorenkampioen Remi Zeven huizen wipte met de polsstok over 4,30. De Alphense Lynda Verhorst liep de sprintdubbel in 12,5 en 26,2. De speer van Ast- rid Oostermeijer (Spartaan) landde pas na 38,90. Astrid van Velden liep 2.24,4 op de 800 Pelé naar Torino De Ghanese international Abedi Pelé heeft woensdag eentweeja- rig contract getekend bij Torino. Met de transfer van de speler van Olympique Lyon is een be drag gemoeid van 3,5 miljoen gulden. De Tsjechische interna tional Tomas Skuhravy verruilt Genoa voor Leeds United. De Engelse club moet voor de aan valler ruim acht miljoen gulden betalen. Sterretje in uw voorruit? Kc niseerde verdediging te be schikken. De ploeg stelde aan vallend niet veel voor. De Duit se keepster Bianca Weiss kreeg slechts één schot te stoppen. In groep A werd een volledig programma afgewerkt. Daar be gon het toernooi met een sen satie. Topfavoriet Australië ver loor met 2-1 van Rusland. Na- talja Dobrokjotova maakte kort voor tijd het winnende doel punt uit een strafcorner. Argentinië, wereldkampioen jeugd, won met 3-0 van thuis land Ierland. Spanje en Zuid- Korea deelden de punten 3-3. VOORHOUT ROB ONDERWATER Elke keer weer in het 'paradijs' Lake Nona (en later de Cotton Bowl in Dallas) ging Van der Sar tot het 'gaatje'. Voor hem was het WK-voetbal allerminst een toeristische attractie. „Kom zeg", klinkt de verontwaardi ging door in zijn stem, ,,dit is een WK, het hoogst bereikbare voor een voetballer. Dan moet je laten zien dat je er bent. Ook al ben je derde doelman. Elke keer ging ik er voor. Om aan de anderen te laten zien dat ik seri eus met mijn vak bezig ben." Het leverde Van der Sar com plimenten op van Aron Winter en Bryan Roy. Ajacieden die hij van vroeger kende. „Maar die jongens hebben me een tijdje niet gezien. Ze vonden dat ik vooruit was gegaan. Toch leuk om zo iets te horen." Van der Sar vormde een hecht trio met eerste man Ed de Goey en Theo Snelders, de Twent in dienst van het Schotse Aberdeen. De onderlinge sfeer was perfect. „Dat terwijl we ze ven weken op eikaars lip heb ben gezeten. Er heerste onder ling een gezonde rivaliteit. Zo hoort het ook. Je moet elkaar steunen, maar je moet elkaar ook scherp houden." De drie poortwachters baad den zich in Florida in luxe. Ter wijl de spelers werden onderge bracht in een appartementen complex, kwamen De Goey, Snelders en Van der Sar terecht in een heuse villa, voorzien van alle gemakken. Van der Sar: „Dat was een meevaller. Op het complex waren te weinig villa's, vandaar dat de meeste jongens de appartementen in moesten. Wij mochten met zijn drieën zo'n kast van een villa in. Mooi hoor, allemaal een eigen kamer, 's Avonds kwamen Arthur Nu- rnan, Marc Overmans en Wim Jonk een kaartje leggen. Hart stikke gezellig." Minder gezellig was de afloop van het toernooi. De nederlaag tegen Brazilië kwam bij Oranje aan als een mokerslag. Eenmaal terug in Nederland kon er bij de meeste Oranje-klanten nog geen glimlachje van af. 'Betwe ters' wijzen doelman De Goey aan als de grote schuldige van de afmars van Nederland. De Feyenoord-goalie had de vrije trap van Branco moe'ten heb ben, vonden en vinden de criti casters. „Gezwets", oordeelt Van der Sar, „die bal was on houdbaar. Iedereen weet dat Branco een verschrikkelijke pe gel in zijn benen heeft. Nou, hij schiet de bal keihard in de ui- Van der Sar: „Er heerste onderling een gezonde rivaliteit. terste hoek. Geen houden aan. Duidelijke zaak." Iedereen had zwaar de smoor in. Binnen en buiten de selectie. Zozeer, dat materiaalman Carel Akeman een cameraman van Studio Sport te lijf ging. Van der Sar: „De groep wilde heel graag iets bewijzen. Uit Nederland was de kritiek van de media doorgesijpelt. Veel jongens had den daar problemen mee. Ze wilden iets rechtzetten, vooral bij de oudere gasten als Jan Wouters en Ronald Koeman kon je dat merken. Daarom viel hen die nederlaag zo zwaar. Vooral de wijze waarop het ge beurde." Voor de keeper van Ajax breekt nu de vakantie aan. ,,Als het mooi weer blijft, blijf ik hier. Trouwens, mijn vriendin Anne- marie kan in deze tijd heel ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN moeilijk vrij krijgen, dus ik moet wel hier blijven." Over drie we ken meldt hij zich weer bij Ajax. Het Nederlands elftal heeft Van der Sar nog niet uit zijn hoofd gezet: „Dat zet ik zeker niet uit mijn hoofd. Integendeel, ik zal er alles aan doen om het hoog ste te bereiken. Ik ga het ge vecht aan met De Goey. Het is zaak om dus goed te presteren bij Ajax." Jeroen Straathof is terug in Ne derland. De onfortuinlijke schaatser uit Zoeterwoude, die tijdens een trainingsstage in Zwitserland tegen een koe aan fietste, werd gisteren geope reerd aan zijn gezicht. Straathof verwacht dat hij gauw hersteld is van zijn gebroken jukbeen en Hoewel de schade van de aanrijding achteraf meeviel, be tekent het koe-ongeval toch een streep door de rekening van de 22-jarige allrounder uit de kern ploeg van trainer Wopke de Vegt. Terwijl zijn trainings maatjes hun hoogtestage voort zetten, moet Straathof tanden knarsend revalideren in Neder land. Hoe lang hij niet kan trainen, hangt af van zijn verblijf in het ziekenhuis. Omdat Straathof na het ongeval eerst in een Zwit sers hospitaal werd opgeno men, kan hij in Nederland niet meteen na de ingreep uit het ziekenhuis worden ontslagen. Het gevaar van een eventueel buitenlands virus moet eerst bezworen zijn. Straathof, die tijdens de Olympische Spelen van Lille- hammer negende werd op de 1500 meter, wordt sindsdien door pech achtervolgd. In Ha- mar gleed hij na de Spelen van een stoepje, waardoor hij een deel van het schaatsseizoen moest missen. Nog geen half jaar later volgde in Zwitserland de botsing met de koe, waarbij overigens geen andere fietsers aanwezig waren. Nu de toernooienreeks vordert, worden de Mastersplaatsen voor sommigen steeds zekerder. Door zijnwinst op Forescate heeft Jeroen Boogmans de Mas ters-trui al bijna om de schou ders. Mede omdat weinig spe lers afgelopen week scoorden door het sterke deelnemersveld van met name spelers van bui ten hef district. In C blijven Ivor Bergsma en Erik-Paul van Weeren elkaar de kroon steken. Beiden Ook Paul Stand Ruby Pennings staat even eens derde in B door de winst in Voorschoten. In de overige toer nooien waren geen B-punten te verdienen. Martine Griekspoor en Char lotte Zandbergen nemen gelei delijk aan afstand van de rest van het C-veld. In D nestelde Sonja Korenhof zich naast Han- neke Rothbarth aan de kop. Floortje Boer van Forescate klimt geruisloos omhoog en mag alvast voorzichtig gaan uit kijken naar deelname aan het slottoemooi. week in de dubbele cijfers. Co lin Vrieze liep in D andermaal uit, doordat Mark de Jong niet scoorde, terwijl de Leidse Hout speler zelf Forescate winnend afsloot. Remco van Oosten deed met zijn finaleplaats op Fores cate goede zaken en rukte op de derde stek. HEB: 1. Boogmans (Zee en Duin) 16, 2. Marco Visser (Unicum), Jasper de Regt (Dekker) 9, 4. Martin Verkerk (TEAN) 8, 5. Onno Guinau (TEAN) 7, 6. Gertjan Egberink (Leidse Hout), Martijn Krans (Merenwijk) 7, 8. Willem Visser (Hille- gom) 6,9. Onno van Paridon (Unicum) 5,10. Perry Paauw (Unicum) 4. HEC: 1. Bergsma (Nieuwe Sloot) 19, 2. Van Weeren (Forescate) 17, 3. Roggeveen van der Voort (Roomburg), Robin Keian (Lisse) 6, 10. Rudy Wefiner (Lis- serbroek), Taco Stoppels (Unicum), Tjeerd Star (Boekhorst), Martin van Leeuwen (Rijnkanters), Danny 4. Ingmar Burgerhout (Zuid West), Ban (Nieuw Vennep), Cees Boonstoppel (Zee en Duin), Enrico Damo (Hille- gom), Rutger de Wolf (Unicum), Rem co Krietenweyer (Woerden) 6. DEB: 1. Heddy Boers (Unicum), Bionda Zon- derop (Unicum) 11, 3. Ruby Pennings (Hillegom) 9, 4. Irma van Seeters (Me renwijk) 8, 5. Ingrid Kruit (Dekker), Pascal Jongmans (Merenwijk) 4, 7. An- nemiek Wissink (TEAN), Natasja Huij- ser van Reenen (Merenwijk), Renee Crama (Nieuw Vennep) 3. DEC: 1. Martine Griekspoor (Nieuw Vennep) 13, 2. Charlotte Zandbergen (Munnik) 12, 3. Marloes ten Berge (Leidse Hout) 8, 4. Sabine Hoekstra (Leidse Hout) 6, 5. Eveline Poell (Forescate) 5, 6. Ma- rielle Patiwael (Unicum) 3, 7. Ingrid Bavelaar (Munnik), Sonja Sjaardema (Boekhorst), Marielle Sievers (Leidse Hout), Anita Vermeulen 2. DED: 1. Hanneke Rothbarth (Zuid West), Sonja Korenhof (Zee en Duin) 13, 3. Femke de Boer (ZTC) 12, 4. Esther van der Wiel (KLTV) 7, 5. Anne Karien Wilbrink (STV) 6, 6. Floortje Boer (Forescate) 5, 7. Yvonne Vergouwe (QTV), Marianne Schmitz (Nieuwkoop), Nancy Hoog land (Qui Vive) 4. Geplaatste dubbels voor het Masters- toernooi: Mannen: Chris Brouwer en Cor Strijk (Voorschoten), Joop de Bruin (Van Nispen), Henk Star en Arend de Mooy (De Rijnkanters), Arno van der Hoorn en Tjeerd Vrind (Hoogmade), Marjo van Oosten en Wil de Bruin (Hillegomse TC), Co- rinne de Jong (Meerburg) en Monique Blom (Dekker), Karin Huisman en Ma- rie-Therese Persoon (Lisse), Annet Vis ser en Yvonne van der Werf (Leidse Hout), Anneke Bader en Inge Spook (Zevenhoven), Wil Bouhuys (KLTV) en Cora de Vries (Valkenburg), Thea Vol- water en Riny van der Wereld (Alkema de), Betty Hansen en Matjan Mulder (ZTC), Ineke Meijeraan en Annet Vis- Jol stapt op bij FC Den Haag i T1~i Marco van Trigt doet het goed in het dubbelspel tijdens het satellite TENNISMEDEWERKER De GlasGarage Feitelijk is t een smeltkroes van speelsterk- tes. Met voor alle deelnemers hetzelfde uitgangspunt, plezier in en vooral na het spel. Het geldt zeker voor het evenement van de grootste vereniging bin nen het district Leiden, Hille gom. Alle denkbare speelsterk- tes, van sterk BI tot recreatief D2 met minimumleeftijd van 30 .jaar kunnen met hun schema terecht op het 19 banen omvat tende park. En wie geen onder dak vindt, wordt vanuit Hille gom toch van afstand gevolgd. A-speler Marco van Trigt bij voorbeeld. De kopman van de organise rende vereniging plaatste zich namelijk voor de Masters van zijn eerste internationale, te vens ook het enige Nederlandse satelietcircuit. Weliswaar in het dubbelspel met een andere dan zijn normale partner Tom Bult- ers, maar de prestatie is er niet minder om. Met zijn nieuwe maatje, Elmar Gerth, ging hij in Spijkenisse in de tweede ronde ten onder tegen de latere win naars. In Velp ging de eerste ronde met 7-6 in de derde set verloren. De winnaars bleven ook hier verder zonder neder laag. Via twee Duitsers en het geplaatste Tsjechische duo Kroslak/Pelikan stelden Van Trigt en Gerth in Tilburg de plaats bij de Masters veilig. De deelname in de eindronde van het circuit was voor Van Trigt en Gerth nog niet het eindstation. Gisteren klopten zij de Nederlands/Engelse combi natie Sander Hommel/Bates in drie sets: 6-4 5-7 6-3. Ook de volgende ronde hebben zij kan sen tegen de Tsjechen, waarvan zij reeds eerder wonnen. Van Trigt: „Het verschil is echt mini maal. We verloren de eerste twee toernooien met gering ver schil van de latere winnaars, terwijl we beide keren de partij konden uitservejen. We zijn te gen geen enkel dubbel kans loos. Zaterdag spelen we de hal ve finale. Dan kan ik morgen mooi naar de Davis Cup tegen Amerika. Dat lijkt mij een prima voorbereiding." Ook in het eigen toernooi kon de wedstrijdleiding de resulta ten van de thuisspelende leden met gejuich ontvangen. Zo liet Jeroen Vink zien, dat de goede vorm weer terugkeert. Peter van der Weele uit Badhoevedorp was in beide sets kansloos. Wedstrijdleider Jan-Willem Gi- lijamse pakte met Edo Eussen koelbloedig het laatste punt van de tiebreak tegen Leo en Gerard Biezeman. Collega en voor naamgenoot Vreeswijk liet ver volgens de eerste Biezeman ook in het enkelspel zijn biezen pak ken. Ten slotte was het weer de beurt aan Jeroen Vink om het tweede winstpunt van de dag te pakken. Met neef Marcel Vink maakte hij hun status als ge plaatst koppel waar tegen Rob Dirks en Ymco van Gorcum. Voor Van Gorcum was het voldoende dat hij bijzonder lek ker had gespeeld. De nieuwe Sport Technisch Kader-mede werker van het district Leiden volgt immers de geselecteerde jeugd, die pas volgende week in het K4-toernooi van Hillegom een welkom onderdak zal vin den. Deze week spelen de aan stormende talentjes bij De Boekhorst in een K5-toernooi. „We zijn bewust een categorie lager gaan zitten", stelt Anita Geerlings, die zich vooral bezig houdt met het aangenaam be zig houden van de deelnemers. „Dan kan meer jeugd vanuit de club en de regio aan ons toer nooi meedoen. Dan worden ze ook niet meteen de eerste ronde weggeslagen en kun je goed vol gen hoe hun vorderingen zijn." man 3-6 6-0 6-0, K. Korenhof - M. Wellr 1-6 6-2 6-1. HDC: 2e ronde: E. Eusse li W. Gilijamse - G. L, Biezeman 6-0 6 7-6, M. Langelaan/E. Warmerdam - B. 6 6-1 7-6, M. Timmerman - R. van Oosten 0-6 6-0 6-3, E. Damo - R. Scheffer 6-0 6- 3, B Ruigrok - M Sweekhorst 7-6 7-6. >en Alphense Tennis Kampioenschappen 6-4 6-1. HDB: le ronde: O. Guinaij/M Smit - P. Bakker/M. Nagelkerken 7-6 7-5. HEC: 2e ronde: A. Wille - I. Bergsma w.o. wegens blessure, P. Roggeveen - Chr. Hak- stege 6-2 6-2. 3e ronde: R. Jong a Tai - A. Stroo - R Froma 6-2 6- Tennissters tegen Wit-Rusland FRANKFURT SIP Het Nederlandse vrouwenten- nisteam moet het maandag in de eerste ronde van de Federa tion Cup opnemen tegen Wit- Rusland. De tegenhanger van de Davis Cup wordt van 18 tot 24 juli afgewerkt in het Waldsta- dion in Frankfurt. De als zevende geplaatste ploeg van bondscoach Fred Hemmes bestaat uit Brenda Schultz, Miriam Oremans, Kris- tie Boogert en Nicole Muns-Ja- german. Bij het niet-geplaatste Wit-Rusland is de meest opval lende speelster Natalia Svereva. De andere wedstrijden zijn: Spanje - Chili, Cuba - Argenti nië, België - Zweden, China - Ja pan, Duitsland - Colombia, Fin land - Slowakije, Zuid-Afrika - Paraguay, Bulgarije - Kroatië, Taiwan - Indonesië, Italië - De nemarken, Zuid-Korea - Frank rijk, Oostenrijk - Polen, Litou wen - Australië, Canada - Zwit serland, Tjechië - Verenigde Staten. Martin Jol heeft dinsdag zijn contract met FC Den Haag in geleverd. De oud-prof tekende onlangs een tweejarige verbin tenis bij de eerste-divisieclub. Technisch coördinator Henk Wullems zag in Jol het nieuwe hoofd opleidingen. Piet de Zoete, sinds kort be last met de technische zaken binnen het interim-bestuur, vond Jol niet de juiste man voor deze functie. Nu het er naar uit ziet dat Den Haag het contract met hoofdtrainer Nol de Ruiter afkoopt, wilde het bestuurslid Jol samen met Lex Schoenma ker de leiding geven over het eerste elftal. Jol voelde daar wei nig voor. „Ik loop lang genoeg mee in de voetballerij om te we ten dat twee kapiteins op één schip niet goed werken. Daar komen problemen van. Op die manier wilde ik mijn vriend schap met Lex niet op het spel zetten." Schoenmaker had in zijn con tract een clausule laten opne men dat hij hoofdtrainer wordt op het moment dat De Ruiter bij Den Haag zou vertrekken. Jol: „Van De Zoete mocht ik mij op basis van een uurloon bezig houden met de B-jeugd. Maar dat zag ik helemaal niet zitten. Ik had er wel veel zin in bij mijn oude club aan de slag te gaan. Maar door al dat gedoe ebde dit goede gevoel langzaam weg. Ik heb bedankt voor de eer. Ik blijf hoofdtrainer van de amateur club ADO. Misschien dat het een andere keer wel lukt." Het is nog onduidelijk of de eerste-divisieclub, die vorige week op het nippertje een licen tie voor betaald voetbal kreeg, een vervanger voor Jol aantrekt. Interim-voorzitter John van Ringelenstein wilde niet op de zaken vooruitlopen. „We voeren op dit moment gesprekken met de mensen die de technische staf moeten gaan vormen. Pas aan het einde van deze week maken we bekend hoe deze er uit zal zien." Van der Velde mist Dutch Open reden voor zijn afmelding. „Die moet ik eerst oplossen voor ik me weer kan concentreren op topgolf. Het is jammer, want ik HILVERSUM .ANP Profgolfer Chris van der Velde ziet af van deelname aan de Heineken Dutch Open, dat van 21 tot en met 24 juli in Hilver sum verspeeld wordt. Het aan tal Nederlanders deelnemers blijft daardoor steken op negen: vier profs en vijf amateurs. Van der Velde, die afgelopen week nog uitkwam in de Anheuser Busch Classic in Virginia, gaf persoonlijke problemen op als De Nederlandse vertegen woordiging bestaat nu uit: Rolf Muntz, Ruud Bos, Joost Steen kamer, Constant Smits van Waesberghe (allen profs), Mi chael Vogel, Niels Kraay, Robert Jan Derksen, Maarten van den Berg en Jeroen Germes. Michael Schumacher op het matje PARUS SID/RTR De Duitse Formule l-( Michael Schumacher moet over twee weken in Parijs ver antwoording afleggen bij een onderzoekscommissie van de internationale autosportbond (F1A). De Benetton-piloot, de leider in het klassement om de wereldtitel, moet zijn opmer kelijke rijgedrag verklaren tij dens de Grand Prix van Groot- Brittannië, afgelopen zondag. Zijn collega's Damon Hill, Rubens Barrichello en Mika Hakkinen zijn eveneens opge roepen voor die bijeenkomst. Vijf dagen later wordt de Grote Prijs van Duitsland op Hoc- kenheim afgewerkt. Schumacher eindigde op Silverstone op de tweede plaats, achter Hill. De Duitser had drie ronden lang de zwar te vlag genegeerd. Bij zo'n sig naal moet een coureur meteen de pitsstraat inrijden. De Duit ser moest een tijdstraf van vijf seconden 'uitzitten', nadat hij tijdens de opwarmronde Hill was gepasseerd. Voor het niet onmiddellijk opvolgen van de orders van de wedstrijdleiding kreeg Schumacher al een geldboete van 45.000 gulden. De drie an dere coureurs moeten in Parijs op het matje komen voor klei nere overtredingen van het re glement. Schumacher loopt de kans dat hij zijn zes Britse klassementspunten moet inle veren. Ook dreigt voor hem een schorsing voor de Grand Prix in eigen land.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23