Friezen tonen karakter tegen Holland Marco van Basten al weer geopereerd Vrouwenhockeyploeg va outsider tot favoriet Marcel Vink op drie fronten favoriet op 'thuistoemooi' Sport Poule-indeling KNVB-beker Onderzoek in zaak Schumacher Leidsch Dagblad Tennis Circuit Rabobank 9 Gratis autoruit graveren! :<c DINSDAG 12 JUL11994 chef willem spierdijk, 071 -356464, plv -chef rob onderwater. 071-3564e Ooft verhoord in MW-zaak Tokyo» Hans Ooft is gisteren in de Nederlandse ambassade in Japan verhoord in verband met de vermeende omkopingszaak tussen FC Utrecht en MW. De affaire zou zich in 1989 hebben afgespeeld. Ooft was indertijd algemeen directeur van de Utrechters. De verdenking dat MW' voor de laatste wedstrijd van het seizoen 1988/'89 FC Utrecht zou hebben omgekocht kwam eind vorig jaar aan het licht. Dat gebeurde tijdens het nog steeds durende onderzoek van de FIOD (Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst) en justitie naar een zwart geld-circuit bij MW. Nederland verliest oefenduel van Brazilië cam po grande Het Nederlandse vrouwenvolleybalteam heeft de derde in een serie van zes oefenwedstrijden tegen Brazilië verlo ren. Maandag werd het in Campo Grande 3-0 voor de Zuidame- rikaanse tegenstander. De setstanden waren 15-13 15-11 en 15- Van Heeswijk raakt leiderstrui kwijt wittuch Max van Heeswijk is maandag in de zesde etappe van de Ronde van Rheinland-Pfalz zijn leiderstrui kwijtgeraakt aan de Fransman Cedric Vasseur. De Nederlander heeft het gele tri cot vijf dagen om de schouders gehad. De amateur miste de slag toen acht renners, onder wie Vasseur, uit het peloton wegreden. Het achttal kwam met een voorsprong van bijna drie minuten over de finish. Dit was voor de Fransman ruim voldoende om de leiderstrui over te nemen. De Let Kaspers Ozers won de etappe. Van Heeswijk zakte in het algemeen klassement naar een derde plaats. Hij heeft twee minuten en 57 seconden achterstand op Vasseur. De KNVB heeft maandag de in deling bekendgemaakt van de poule-wedstrijden om de KNVB-beker. Gisteren publi ceerde deze krant de indeling van Quick Boys, Katwijk en FC Lisse. De eerste vier clubs uit de af gelopen competitie van de ere divisie komen pas in de vijfde ronde in actie. Ze moeten het opnemen tegen de nummers één en twee van de poules. De KNVB heeft veertien pou les van vier clubs samengesteld. Deze verenigingen spelen een halve competitie. De eerste wedstrijd is vastgesteld voor het weekeinde van 20 en 21 augus tus. De derde wedstrijd is op 23 augustus en de vierde, op neu traal terrein, in het weekeinde van 3 en 4 september. antwerpen anp Marco van Basten is maandag in Antwerpen opnieuw aan zijn rechterenkel geopereerd. Dok ter Martens heeft in zijn enkel een apparaat aangebracht. „Dit moet het gewricht niet alleen drie maanden ontlasten, maar ook blootleggen. In die tijd moet zich nieuw kraakbeen vor men", zei Martens' woordvoer ster Christel de Rijke. Van Basten mag zijn rechter been drie maanden niet belas ten. Na deze periode moet hij nog eens drie maanden revali deren. Daama wordt bekeken of de Milanees de training kan hervatten. Martens kon niet zeggen of Van Basten na deze operatie weer op niveau kan voetballen. „Maar deze ingreep heeft de kans wel vergroot", vertelde de woordvoerster. Van Basten zal op 27 juli in ieder geval op nieuw de eerste training van de Italiaanse landskampioen mis- De spits is al anderhalf jaar bezig met zijn herstel. Bij het laatste consult in juni consta teerde Martens een lichte ver betering. Maar het was onvol doende. De Belg achtte een nieuwe ingreep noodzakelijk. „Laat Marco zich niet opereren, dan haalt hij nooit het topni veau van voor de blessure. Dit is zijn laatste kans", zei hij toen. haarlem pauline blom gpd-verslaggever Van kwakkelende outsider tot ouderwetse favoriet. Langzaam aan begint het net zich rond het Nederlands vrouwenhockey team te sluiten, valt de puzzel op zijn plaats. Na een belabber de periode, vervuld van rebelle rende speelsters, krijgt de ploeg van bondscoach Bert Wentink de laatste weken eindelijk vorm. Vanaf donderdag verdedigt Ne derland de vier jaar geleden in Sydney veroverde wereldtitel. Ver van huis, in Ierland (Du blin). Bert Wentink kruipt de laatste weken steeds meer uit zijn schulp. De bondscoach is alle kritiek, die al los kwam toen zijn benoeming nauwelijks rond was, meer dan zat. Verbaal te rugslaan zal hij niet meer, na de rel rond zijn uitspraak dat Mie- ketine Wouters 'gestoord' zou zijn. Wentink wil presteren op het WK, als antwoord op al het gezever. „De neuzen staan de zelfde kant op", haalt hij een onvolprezen cliché uit de kast. „Ik heb vertrouwen in deze se lectie." De man uit Tilburg werd na het dramatisch verlopen olym pische toernooi in 1992 door de hockeybond als grote onbeken de binnengehaald. De opvolger van Roelant Oltmans, die 'pro moveerde' naar de mannense- lectie, koos voor een nieuwe lijn. brak met tradities. Discipline Wentink stelde een jonge ploeg samen, gebaseerd op talent en doorzettingsvermogen. Hij leg de de nadruk op individuele trainingen en schroomde niet speelsters op een andere positie dan die bij hun eigen club neer te zetten. Zijn pogingen om de discipline te handhaven waren niet altijd even gelukkig. Hele maal niet voor de speelsters die na Barcelona bleven hangen. Mieketine Wouters en Jacque line Toxopeus haakten - na een slecht verlopen oefentrip door Argentinië - om die reden af. Maar Wentink zette door. En boekte resultaten. Vorig jaar augustus, tijdens het toernooi om de Champions Trophy in Amstelveen, begon de lijn zich af te tekenen. Oranje speelde fris en vrolijk en sleepte - achter Australië - een tweede prijs in de wacht. Vervolgens zette de selectie een oefenserie neer van dertien wedstrijden zonder nederlaag. Gegroeid Oranje is gegroeid, zo bleek ook afgelopen weekeinde toen Australië met 3-1 in de hoek werd gezet. „Er is nu veel meer een basis", vergelijkt strafcor nerspecialiste Frederiek Grijp- ma de situatie met die van am per twee jaar terug. „Het was eerst een bij elkaar geraapt stel letje. Nu zit er lijn in. houdt ie dereen zich aan zijn taak." Mark Kaptein, assistent van Wentink, praat over een missie die op het WK moet worden voltooid. „We hebben ons doel vrij hoog gesteld, willen pieken in Dublin", weet de Hagenaar. „We zijn tijdens de afgelopen periode, vooral wat de techniek betreft, enorm geklommen. En helemaal na de tweede plaats tijdens de Champions Trophy maak je jezelf tegenover de groep ongeloofwaardig wanneer je niet stelt dat je gewoon we reldkampioen wil worden." Oranje start het toernooi don derdag aanstaande met de wed strijd tegen China. Vervolgens komt Nederland in actie tegen Canada, de Verenigde Staten, Engeland en Duitsland. Samen met de eerste twee van de an dere poule (Argentinië, Austra lië, Ierland, Korea, Rusland en Spanje) worden daarna kruisfi nales afgewerkt. „Een redelijk makkelijke poule", stelt Grijp- ma vol zelfvertrouwen vast. „Af gezien van Duitsland natuurlijk. Maar dat zijn hakkers en hard lopers, terwijl wij over een meer gemêleerde selectie beschikken. Dat moeten we uit kunnen bui ten." Op papier behoort Nederland op het WK tot de beste drie ploegen. Daarnaast heeft de vijfvoudig wereldkampioen een naam hoog te houden. „Ik heb er een goed gevoel over", krie belt het van binnen bij Grijpma, die de afgelopen competitie - voornamelijk uit strafcorners - bij haar club Laren twintig keer scoorde. „Als we verzorgd spe len, komt het resultaat vanzelf." Van kwakkelende outsider tot ouderwetse favoriet. Nu nog pieken. In Dublin. De 'affaire' Michael Schuma cher is nog lang niet afgedaat Voorzitter Max Mosley van d FLA heeft gisteren de wedstrijd leiding om een uitvoerige rap portage gevraagd. De Brit is he niet eens met de gang van za ken rond een mogelijke uitslui ting van de koploper in de rac om het wereldkampioenschap. De Duitse Formule I-coureu kreeg zondag tijdens de Gram Prix van Engeland de zwart vlag getoond omdat hij in d opwarmronde Damon Hill wa gepasseerd. De teamgenoot vai Jos Verstappen negeerde he signaal (dat diskwalificatie bete kent) aanvankelijk. Na dri rondjes ging hij pas de pitstraa in om een tijdstraf van vijf se conden te ondergaan. Regenboogzeilers houden in Kaagweek de leiding De poule-indeling is als volgt: Poule 1: FC Groningen, Veen- dam, Emmen en ACV: Poule 2: SC Heerenveen, Cambuur, HZW en DOSK; Poule 3: FC Twente, Heracles. Stevo en SV- BO; Poule 4: Go Ahead Eagles, FC Zwolle, Ajax 2 en DOVO: Poule 5: MW, VW, SC Meers- sen en Panningen; Poule 6: Roda JC, Eindhoven, Fortuna Sittard en Nieuw Woensel/Vol harding; Poule 7: Willem II. Hel mond Sport. RBC 2 en Longa; Poule 8: NAC, RBC. Baronie en Hoek: Poule 9: De Graafschap, NEC, Top en Babberich; Poule 10: RKC, FC Den Bosch, Quick Boys en Katwijk: Poule 11: AZ. FC Volendam. ADO'20 en Hol- landia: Poule 12: FC Utrecht, Telstar, Haarlem en Holland: Poule 13: FC Den Haag, Dordrecht'90. ADO en Tone- gido; Poule 14: Sparta, Excelsior, Rozenburg en Lisse. De Friese Regenboogzeilers hebben ook na de tweede dag van de Teamwedstrijden de leiding behouden. Hoe wel Holland zowel de derde als de vierde race op haar naam schreef, koesteren de karaktervolle Friezen nog al tijd een voordelige marge van zes punten. Een voor sprong die vandaag in de laatste twee wedstrijden moet worden verdedigd. warmond gert-jan onvlee De Friese armada onder aan voering van teamleider John Hofland zal in die twee afslui tende races naar alle waar schijnlijkheid inderdaad vol aan de bak moeten. Want in en om de Kagerplassen mag dan de mening hebben postgevat dat het goed is voor de traditionele ontmoeting tussen beide kemp hanen als de Friezen 'weer eens' een keer winnen, de Hol landse Regenboogzeilers den ken daar heel anders over. De Hollandse captain Martin Heineke, bijvoorbeeld, laat er geen twijfel over bestaan dat hij met zijn team maar een doel voor ogen heeft: winnen dus. Ook hij beseft dat het voor de ontmoeting zelf een goede zaak zou zijn als de Friezen weer eens aan het langste eind zou den trekken, maar: „Dat is voor ons geen enkele reden om ze te laten winnen. Dit zijn serieuze wedstrijden die zowel door ons als door Friesland ook serieus worden benaderd. En dan past het gewoon niet dat de een de ander wat cadeau doet." Serieuze wedstrijden waarvan de Friezen overigens de laatste jaren meer werk hebben ge maakt, beaamt de Loosdrechter die al vanaf 1978 een vaste deel nemer is aan de Teamwedstrij den. „Ze hebben er de laatste jaren inderdaad veel aan ge daan. Meer dan wij, dat klopt. Misschien dat wij Hollanders ook wat te gemakzuchtig zijn geworden. Als je elke keer maar wint, ga je de zaken al snel wat te gemakkelijk opvatten." Iets dat Heineke en de zijnen tijdens deze Kaagweek bepaald niet meer zullen doen. Heineke: „Daarvoor zijn we op de eerste dag te hard afgeslacht. Zo'n ne derlaag schudt iedereen wel wakker. Je weet weer waar je staat en weet ook wat je te doen staat." Blom Dat bleek gistermiddag inder daad. De Hollanders waren veel beter bij de les dan op zondag en al in de eerste wedstrijd zag het er naar uit dat het team van Heineke de achterstand van 8,5 punt in een klap vrijwel zou goedmaken. Een minder ge slaagde manoevre van de 131 van Max Blom zorgde er echter voor dat Fries Jappy Hettinga de tweede plek nog kon veiligstel len, waardoor het verschil tus sen het winnende Holland en Friesland uiteindelijk minimaal bleef. In de tweede race startten de Hollanders nog veel sterker. Max Blom, Rob de Kraa, Heine ke zelf en Alwin van Daelen meldden zich namens Holland aan kop van het veld en een enorme afstraffing voor de Frie zen dreigde. Het pleit voor het karakter en de kwaliteit van de Friese afvaardiging van John Martin Heineke won gisteren de derde race in de Regenboog-klasse tijdens de Kaagweek. Hofland dat het verschil aan de meet opnieuw tot meer dan aanvaardbare proporties was teruggebracht. Kenmerkend voor de strijdlust van de noor delijken was een actie van Dou- we Zwart, bij de voorlaatste boei. De zelf in kansloze positie terecht gekomen Zwart (hij diende, evenals heel wat andere Friezen de nodige strafrondjes te draaien) ving Heineke schit terend op, nam hem een eind mee en zorgde er met die ma noevre voor dat de Hollandse teamleider niet als zesde, maar als achtste door de finish kwam. Koers Bij die eindstreep kon vervol gens de balans worden opge maakt die leerde dat Friesland opnieuw had verloren, maar wederom slechts met minimale cijfers. Waardoor de Friezen nog immer op de juiste koers liggen. En het aan Holland is om daar vandaag nog wat aan te veranderen. Holland - Friesland, Team wedstrijden Regenbogen, der de race: 1. Heineke (H), 2. Het tinga (Fr.), 3. Blom (H.), 4. Zwart (Fr.), 5. Hofland (Fr.), 6. De Kraa (H), 7. Van Daelen (H), 8. Schuil (Fr.), 9. Amsterdam (Fr.), 10. FOTO HENK BOUWMAI Van Munster (H). Holland 21 3/4, Friesland 28. Vierde race: 1. De Kraa (H), 2 Blom (H), 3. Schuil (Fr.), 4. Am sterdam (Fr.), 5. Hettinga (Fr.) 6. Hofland (Fr.), 7. Van Munste (H), 8. Heineke (H), 9. Van Dae len (H), 10. Zwart (Fr.). Hollanc 26 3/4, Friesland 28. Stand na vier races: 1. Fries land 106 1/2, 2. Holland li: 1/2. leiden peter klein tennismedewerker De tennistoernooien van Hille- gom en het Alphense TEAN lig gen binnen het district Leiden voldoende ver uit elkaar om de scheiding tussen Bollenstreek en Rijnstreek volledig te maken. De stad Leiden kiest unaniem voor de Open Alphense, maar Hillegom weet zich verzekerd van een ruime belangstelling uit het district Haarlem. Alkemade staat volledig in het teken van de 30-plussers en het afscheid van Willem Renee. De wed strijdleider stopt na vijfentwin tig jaren trouwe dienst. Marcel Vink verkreeg drie plaatsingen bij Hillegom, de club waar hij jaren een promi nente positie in de competitie innam. De serve- en volley-spe cialist moet in de single en dub bel Haarlemmer Constant Thoolen laten voorgaan, maar kreeg met Cindy Berkhout de eerste startplaats. Bij TEAN be strijden Martijn Krans, Onno van Paridon, Bionda Zonderop, Irma van Seeters en Margot van Overloop de lokale inbreng van de organiserende vereniging in de personen van Onno Guinau, Marc Nagelkerken, Marco Smit, Marieke Bethlehem en Anne- miek Wissink. In Alphen kan Ingrid Gonesh bij de B-dames voor een tropi sche verrassing zorgen. De kampioene van het eiland Cura cao, die vijf weken langs Neder landse toernooien toert, opent vandaag tegen Saskia Paauw. Bij de C-mannen is lijstaanvoer der en drievoudig toernooi win naar Ivor Bergsma het wild waar op gejaagd zal worden. Hillegomse Tennis Club HEB1: 1. C. Thoolen. 2 M. Vink. 3. J. Vink. 4. B. Swan. HEB2: 1. M. van Gaaien, 2. P. van Hal. 3. E. de Vries. 4 S. Geerlings. DEB1: 1. P. Janssen, 2. C. Berkhout. DEB2: 1 Y van Hensbergen, 2. M. Verdegaal. HOB: I J. Knijn/C. Thoolen. 2. J. M. Vink. DDB: 1. P. Janssen/C. Vreeswijk. 2. S. Dirks/M. van Gorcum-Guyt. GDB: 1. C. Berk hout/M. Vink, 2. M. van Gorcum- Guyt/LDamen. HEC1:1. J.W. Vreeswijk, 2. R. Kleian, 3. M. Broxterman. 4. A. van Dijk. HEC2: 1. Tj. Star, 2 J. Zeijlmaker, 3. M. de Bruine, 4. M Langelaan. DEC1: 1. C. Spruijt, 2. L. Piët. DEC2:1 S. Berkhout, 2. Y. Doove. HDC: 1E. Eussen/J.W. Gi- lijamse, 2. A. Endema/M.v.d. Hurk. DDC: 1. C van Capelle/M. van Solinge, 2.1. Bisschops/G. van Oostende. GDC: 1. N. Derks/J.W. Giiijamse, 2. J. Koks/S. Turnhout. HED1: 1. B. Tromp, 2. B. Jonkman. DED1:1. A. Wilbrink, 2. T. Jonkman. Open Alphense Tennis Kampioen schappen TEAN HEB: 1. M. Krans, 2. O. Guinau, 3. O. van Paridon, 4 M. Nagelkerken. DEB: 1. B. Zonderop, 2. I. van Seeters, 3. A. Wissink, 4. M. Bethlehem. HDB: 1. O. Guinau/M. Smit, 2. R P. Hamvijk/Ph. Nagtegeller. DDB: I M. van Over loop/B. Zonderop, 2. M. Bethlehem/A. Wissink. GDB: 1. M. van Overloop/M. Krans, 2. A. Wissink/M. Smit. HEC: 1. I. Bergsma, 2. M. Wieten, 3. P. Roggeveen, 4. X. van Bommel. DEC: 1. J. Wiegman. 2. M. Patiwael. HDC: 1. R. Hamming/P. Roggeveen. GDC: 1. J. Wiegman/T. Bouwhuis. 2. A. Groes- beek/X. van Bommel HEC1 30+: 1. B Ponsioen. 2. R. Cardi- naal. HEC2 30+: 1. P. Verplancke. 2. R. HDC1 30+: 1. F.v.d. Donk/J. Vis. 2. B. F. Ponsioen. HDC2 30+: 1. W. Cra- ma/W. Schreuder, 2. T. Rijnaarts/P. Verplancke. DDC2 30+: 1. I. Geus/L Gijzel. 2. A. Balk/R. de Werk. GDC2 30 1 F. R. Bosson, 2.1. Geus/K. Win ter. HED: 1. M. de Vries. 2. M. Rijnaarts, 3. E. Spliet, 4. M. Ober. DED: 1. H. Pont. 2 C. Verplancke. HDD: IVI. Nieuwen- huizen/É Spliet. 2. M. Rijnaarts/R. Rommers. DDD: I E. Hakstege/C. Ver plancke. 2. G. Renkers/N. Voskuilen. GDD: 1M. Wïllems/D.v.d Doe. 2. L Roders/E. Spliet. HED 30+: 1. J. Buitelaar. 2. A. Copier. 3. P. van Deurse. 4 H. van Leeuwen, 5. J. Westerlaken, 6. S. Croque. 7. J. Rog geveen. 8. R. van 't Loo. DED 30+: 1. E. Dijkstra. 2. J. Bombeeck. HDD 30+: 1. J. Brouwers/J. Kemker, 2. P Douglas/J. Geus. 3. A Waarenbeek/J. van Tol, 4. S. Croque/J. Westerlaken Floratoemooi Boskoop HEC: 1 J. Baars, 2. P. Brand. DEC: 1. M. Verbakei, 2. M-Y. Boere. HDC: M.v.d. Bas/J. Straver, 2. L van Dop/H. van Logtesteijn. HDC 30+: 1. J.W. de Beijer/J. Philip. 2. C. van Beurten/H. Hamming. DDC: 1. I. Berghuis/B. Kortmann, 2. J. Baans/T. van Velzen. DDC 30+: 1. J. Baans/E. Brand. 2. T. van Santen/T. van Velzen. GDC: 1. K. H. van Logtesteijn, 2. E. Brand/D. Baans. GDC 30+: 1. M-Y. G. Boere, 2. S. van Gemeren/H. Leer. HED: 1. F. Vork, 2. A. Scheerder, 3. W. Brand, 4. E. de Boom. DED: 1. V. Gou- looze, 2. Y. Verleg. HDD: 1 M. van As- peren/H. Jensma, 2. B.v.d. Ven/R. Roorda. HDD 30+: 1. H. Smets/H. Zwetsloot, 2. J. Hut/J. van Rijswijk. DDD: 1. A. A. Bolsterlee, 2 L. de Rid- der/M. Wingelaar. DDD 30+: 1. L. Preitschopf/L. Sekeris, 2. W. Bakker/W. van Halen. GDD: 1. V. Goulooze/E. Smit, 2. K. Boers/J. Montfrooy. GDD 30 1. C.v.d. Velde/J.v.d. Spek. 2. J. Peek/E. Groenewald. Speed Shop Open Alkemade HEC1: 1. G. Vogler, 2. B. Minnema. HDC1: 1. N. van Alphen/G. Vogler. 2. N. Bronsgeest/L van Wijk. HED1: 1. R.J. Schaart, 2. G. Gravenkamp. DED1: I. M. van Ruiten, 2. J.v.d. Vlugt HDD1: 1. D. G.v.d. Meer, 2. S. Obbens/J. Steick DDD1: 1. M. Stap/J.v.d. Vlugt, 2. F. Dorst/P. Regoor. GDD1: 1. J v.d. Vlugt/H. Beijen, 2. E. Wijn/Tj. Vrind. HEC2 30+: 1. C. Lintz. 2. H.v.d. Berg. 3. R. Philips, 4. V. Leunissen. HDC1 30+: 1 E. Noest/R.v.d. Zeeuw, 2. J. van Veen/H. van Tongeren, 3. J. van Delft/G.J. Onvlee. 4. L Koek/P. van Pa- ndon. HDC2 30+: 1. H.v.d. Berg/C. Lintz. 2. E. van Doesselaar/G. van Kampen. 3. C. J van Ruiten, 4. J.v.d. Graaf/H. Koning. DDC1 30+: 1. J s d Hoeve/J. Zonnevylle, 2 R. Aker boom/C. Rooderkerk. DDC2 30+: 1 I. van Ormondt/T.v.d. Voort, 2. M. Bee- len/H van Zeil. GDC1 30+: 1 W. Beijen/P. van Doesselaar. 2 J.v.d. Hoe- ve/R. Engel GDC2 30+: 1 J. van SCOREBORD Marcel Vink gaat weer hoge ogen gooien tijdens het toernooi van zijn eigen club, Hillegom. Dorst/P.v.d. Meer, 2. M.v.d. Heiligen- berg/H. Wein, 3. H. de Vries/F. Stou ten, 4 M.v.d. Veldt/C. Duyvendak. HED1 30+: 1. J. van Ruiten, 2. W. Re- nee, 3. P. van Berkel, 4. J. van Bemme- len. DED1 30+: 1. J. van Dijk. 2. M.v.d. Weijden. HDD1 30+: 1. C. Paauw/H. Schouten, 2. M.v.d. Broek/P. van Eg- ARCHIEFFOTO HIELCO KUIPERS mond, 3. A.v.d. Voet/C.v.d. Voort, 4. J. Bakker/J. Wuivers. DDD1 30+: 1. J. van Dijk/E. van Ruiten. 2.Th. Volwater/R- v.d. Wereld. 3. D. van Deursen/H.v.d. Goes, 4. C. T. van Ruiten. GDD1 30+: 1. E. Kuick/J. Boers, 2. R.v.d. Wereld/R- .v.d. Geest, 3. J van Dijk/E. van Beek. 4. A. Schoonen/P. Schrassert. SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking maandag 11 juli: 3-11 -18-19-20-23-26-30-31-33-41 -44- 45-60-68-69-70-74-79-80 (onder voorbehoud) Lotto 27 Eerste prijs: 1 winnaar ontvangt bruto f. 1 000 000, tweede prijs: 1 winnaar f. 79.651.50, derde prijs: 42 winnaars f 2844,60. vierde prijs: 3133 winnaars f. 38,10, vijfde prijs 54.155 winnaars f 5,00. Cijferspei- 6 cijfers goed: geen wmaar. 5 cijfers: 1 winnaar. 4 cijfers: 16, 3 cijfers: 225, 2 cijfers; 2371 Vaste prijzen. PAARDESPORT Alkmaar. Draverijen. Eerste koers. 2040 m l. Gunga Zuydhoe- ve (Suykerbuyk) 2 44,8 - 1.20,8, 2. I'm Maggie, 3. Hero Dennehof. Niet gestart. Girl of Emge. Toto: winnend 4,10 plaats 1,80 1,90 koppel 4,20 trio 206,60 Tweede koers, 2040 m: 1. Inas W (Kooy- man) 2.47,4 - 1.22,1, 2. Harry S, 3 Good bye Again. Niet gestart: Harald Bonni en Highland Deck. Toto: winnend 2,70 plaats 1,80 2,20 koppel 8,20 trio 90,80. Derde koers, 2040 m: 1 Invisible W (Van Voorst jr.) 2.47,2 - 1.22,0, 2 Headline Dutch, 3. Goliath Uiterdyk. Toto: winnend 4,10 plaats 4,50 2,60 koppel 17,80 trio 180,50. Vierde koers, 2040 m: 1. Iris S (Kooyman) 2.49,2 - 1.22,9, 2, Ideal van Unidek, 3. Hetty Corosa Toto: winnend 3,60 plaats 2,00 4,50 koppel 27,80 trio 358,40. Vijfde koers, 2040 m. 1. Lilli Vanilli (Koop man) 2 42,0 - 1.19,4, 2. Heli Marco, 3. Game Speed Toto: winnend 3,30, plaats 2,30 3,80, koppel 17,30 trio 216,10. Zesde koers. 1700 m 1 Grandeur A (Eng- werda) 2 16,6 - 1.20,4, 2. Gijsbert R, 3 Gloria Wolfhorn. Toto: winnend 40,70 plaats 10,40 4,90 koppel 140,30 trio 3.412,00 Zevende koers, 1700 m: 1. Happiness Ka des (Oorthuijsen) 2.16,1 - 1.20,1. Toto winnend 3,10 plaats 1,70 4,20 koppel 16,50 trio 296,40. Dubbel winnend (1/1): 41.40 Achtste koers, 2040 m 1. Hessel Oostland (Wals) 2 46.4- 1 21.6. 2 Flyer Vryenesse, 3. Ferdy Nobo. Toto: winnend 2,10 plaats I.80 15,20 koppel 24,70 trio 185,40. Negende koers, 2040 m 1 Family Pride (Ruijgrok) 2.44.8 - 1.20,8. 2. Benji Hanover, 3. Flits Atlantic. Toto: winnend II,00 plaats 2,90 2,00 koppel 5,40 trio 95.40 Tiende koers, 2040 m 1. Mac Sonnet (Hauber) 2 45,1 - 1.20,9. 2 Hope Enk huizen. 3. Hedy Boekelte. Niet gestart Fol low me. Toto. winnend 3,10 plaats 2,20 1.90 koppel 5,90 trio 24,60 Elfde koers, 2040 rn: 1 Early Bird (Poort) 2.41,2 - 1.19,0, 2. Early Nobo, 3 Golden Wedeflex. Toto: winnend 4,70 plaats 2,90 TENNIS ZEILEN Ranglijsten: Mannen: 1. Sampras (VSt) 5405 punten. 2 Ivanisevic (Kro) 3105. 3. Stich (Dui) 2895, 4 Bruguera (Spa) 2775, 5 Medve- dev (Oek) 2585, 6 Martin (VSt) 2563, 7. Edberg (Zwe) 2558, 8. Chang (VSt) 2551. 9 Becker (Dui) 2108. 10. Muster (Oos) 2000, 26 Krajicek 1214. 27 Haarhuis 1156, 51. Eltingh 728, 89. Siemerink 500. 177. Wibier 233. 208. Davids 190. 220. Winnink 177 Vrouwen: 1. Graf (Dui) 365,01 punten. 2. Sanchez Vicario (Spa) 249.49, 3. Martinez (Spa) 220,03, 4 Navratilova (VSt) 172,83, 5 Date (Jap) 132,11, 6. Daven port (VSt) 126,14, 7. Novotna (Tsj) 121,33, 8. Pierce (Fra) 121,07, 9 Zvere- va (WRu) 109,18, 10 Sabatim (Arg) 106,79, 25. Schultz (Ned) 56,43. Izmir (Tur). EK Finnjollen. Zesde race. 1 Van de Ploeg (Spa), 2 Loo (Zwe). 3 Devoti (Ita), 8 Heiner (Ned) Stand 1. Van de Ploeg 8 punten. 2 Loo 21, 3. Devoti 22. 5. Heiner 28 VOETBAL Geef autodieven geen ki kenteken in al uw a Tijdelijk gratis bij: De GlasGaragë Een ster in autoruiten! SPORT OP TV DINSDAG 16.30-17.00 Did 1: Sport extra: Tour de France, 10e etappe. 16.30-17.30 EURO: Atletiek: triathlon van Seefeld (Oostenrijk). 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 17.30-18.0'O EURO. Eurotennis: ATP-magazine. 18.00-18.30 EURO. Eurotennis. 18.30-22.00 EURO: Atletiek IAAF GP Meeting van Stockholm 18.38-19.25 Ned 2. Studio sport: met o.a. Tour de France, samenvat ting 10e etappe en Tourjournaal. 18 45-19.10 RTLSport. 19.30-20.00 BRT 2: Sport. 20.00-21.20 BRT 2. Tour de France: samenvatting van de 10e etappe. 20.20-21.30 BBC 2: Atletiek: GP- meetmg van Stockholm. 21.30-22.00 BRT 2 Sport 22.00-22 30 RTL 5: Sport. 22.00-23.00 EURO: Tour de France: etappe van vandaag. 22.05-22.30 Did 1.- WK-voetbalma- gazine met reportages en interviews. 22.15-22.30 Ned 3- Sportjournaal. 22.30-22.55 BRT 1: Sport. 23.00-01.00 EURO: Snooker.- Euro pean League. 01.00-01.30 EURO: Eurosport- nieuws. WOENSDAG 05.45-06.00 Old 1WK-voetbalma- 08.30-09.00 EURO: Step aerobics. 09.00-10.00 EURO: Eurotennis: ATP-magazine. 10.00-11 00 EURO- Tour de France. 11.00-13.00 EURO: Atletiek: IAAF GP Meeting van Stockholm. 13.00-14.00 EURO: Eurotennis: ATP-magazine. 14.00-14.20 RAI UNO: WK voetbal: Speciale USA'94. 14.00-15.00 EURO: Atletiek: EK vanuit Eichstadt (Duitsland). 14.30-17 15 Ned 2: Tour de France rechtstreeks verslag van de 1 le etap-1 pe: Cahors-Lourdes-Hautacam (264 km).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18