Zoomer sterkste op Forescate Sport Een hattrick voor Patrick Martin Verkerk breekt door Boogmans snel klaar in B-fïnale Schultz redt het niet] Ivor Bergsma rooft rustig verder in Cl MAANDAG 11 JUL11994982 UEFA-jeugd wint van SJC noordwuk willem spierdijk De Ajax-school brengt elk jaar een stoet talenten voort. De meesten van die spelers komen uiteindelijk bij eerste-divisie- ploegen of in de top van het amateurvoetbal terecht. Voor de nummer negen van Ajax Al en het UEFA-eltal voor spelers tot en met 18 jaar lijkt er een mooi ere toekomst weggelegd. Patrick Kluivert gaf gisteren bij de wed strijd tussen SJC en het nationa le jeugdelftal zijn visitiekaartje af. De UEFA-jeugd won met 5-0 meteen hattrick voor Patrick. Hij is net 18 jaar geworden en voetbalt voor de lol; als de wed strijd is afgelopen nog een beetje eieren met de bal. Want hij heeft er de hele tweede helft naast gezeten. Hij voetbalt de hele zomer door. Na afloop van de competitie is de voorberei ding begonnen voor de EK voor de jeugd in Spanje. Als dat klaar is, voegt hij zich meteen bij de A-selectie van Ajax, waar hij vol gend jaar deel van uitmaakt. Geen vakantie dus voor Klui vert. Is het niet vervelend om de hele zomer door te spelen? Pa trick begrijpt die vraag niet. Voetbal is zijn hobby en het is toch heerlijk om de hele zomer met je hobby bezig te zijn. Kluivert oogt brutaal, zelfver zekerd. Bij Ajax zou hij het re gelmatig met Co Adriaanse aan de stok hebben gehad. ..Ik ben je hondje niet", zou hij de Am sterdamse directeur opleiding hebben toegevoegd. Een beetje mondigheid lijkt niet zo'n slechte eigenschap, maar bij Ajax leverde het Kluivert een schorsing op. Het van de Amsterdamse vierdeklasser Schellingwoude afkomstige talent behoort vol gend seizoen met de andere jongeling, Nordin Wooter, tot de A-selectie. ,,Die Ronald de Boer krijgt het volgend jaar heel lastig, zeker weten", roepen broer en pa Kluivert enthou siast. Patrick is zelf bescheide ner. ,,Ik hoop in elk geval een kans te krijgen, als spits of als nummer tien, dat maakt me niet zoveel uit." Tegen SJC maakte Kluivert gisteren drie doelpunten. Twee daarvan waren simpele intik- kertjes, maar de derde was van ongekende schoonheid. De spits nam de bal op aangeven van Clarence Seedorf aan op de borst, ging meteen het straf schopgebied in en schoot de bal hard in de bovenhoek langs SJC-doelman Ted van der Meer. Nog voor rust bracht Arnold Bruggink, afgelopen seizoen al regelmatig in de basis bij FC Twente, de stand op 4-0. Aanvallend oogde het alle maal wel overtuigend bij de UEFA-jeugd met Kluivert, See dorf, Bruggink en zeker ook PS- V'er Boudewijn Zenden. Rech terspits Nordin Wooter bleef nog geblesserd aan de kant. Verdedigend oogde het verre van betrouwbaar bij het Neder lands jeugdelftal. Het was een wonder dat SJC er niet in slaag de om ten minste één doelpunt te maken, want de Noordwij- kers verschenen wel vier tot vijf keer alleen voor de keeper. Vooral Richard Smit was onge lukkig in de afwerking, hij miste zelfs een keer voor leeg doel. De tweede helft - zonder Kluivert - was het aankijken nauwelijks nog waard. Alleen Seedorf zorgde voor een hoog tepuntje door met een fraaie goal voor 5-0 te zorgen. De Klui- vert-supporters hadden er in tussen goed de ziekte in gekre gen. ,,Als Ajax Al hier had ge speeld, had het al 8-0 gestaan." SJC - UEFA-jeugd 5-0 (4-0) 8. Kluivert 1-0, 14. Kluivert 2-0, 39 Kluivert. 3-0, 45 Bruggink. 4-0, 65 Seedorf. 5-0. Scheids rechter: Oskam; Toeschouwers: 300. Opstelling SJC: Van der Meer, Van Rooyen, Brouwer (Abswoude), De Haas (De Ridder), Van Resteren, Pont, Hazenoot, Yemer (Van de Berg), Heemskerk (Wijnand), Martens, Smit. Opstelling UEFA-jeugd: Hoegee (Feyenoord), vervangen door Doele- man (Feyenoord); Ricksen (Fortuna SC), Witzenhauzen (Ajax), Dirckx (PSV), Pauwe (PSV); Schoenmakers tHeereveen), Platvoet (FC Twente), Seedorf (Ajax), Kluiven (Ajax); Brug gink (FCTwente), Zenden (PSV). Dekker-speler Thomas komt te kort in finale A-toernooi Misschien was Wimpe Thomas wel de beste tennisser in de A-finale van het Forescate Triple Ace tennistoernooi. Maar zoals vaker won niet de beste, maar de slimste ten nisser. Wouter Zoomer pakte de hoofdprijs van 2000 gul den en zo veel punten voor de nationale ranglijst dat hij volgende week tot de beste vijftig tennissers van Neder land behoort. voorschoten willem spiERDUK tenslotte ook voor de toeschou- Wouter Zoomer uit Doorwerth weet wat hij kan en wat zijn te genstander kan. Tegen Thomas paste hij zijn spel feilloos aan aan dat van de opponent. „Ik denk na over wat ik doe. Ik speel eigenlijk nooit twee keer achter elkaar op eenzelfde ma nier een wedstrijd. In de halve finale won ik door de bal rustig diep achterin te houden. Tegen Thomas wist ik dat het tempo veel hoger moest zijn, anders slaat hij de bal alle hoeken in", zegt Zoomer. Niet alleen tactisch maar ook technisch past hij zijn eigen spel aan. Zijn backhand, die dubbelhandig is, sloeg hij vaak met één hand. „Die slag kwam niet diep genoeg. Ik kon eigen lijk niet zo blijven doorspelen. Toen ik enkelhandig ging spe len, kwam de bal veel dieper." De speler van Z'67 uit Rotter dam kan zonodig ook zijn twee de service aanpassen. Daarin zit een tempo dat het wel goed zou doen in de huisvrouwencompe titie, maar op A-niveau wat ma gertjes is. „Ik hoor vaak dat mijn tweede service niet goed genoeg is, maar aan de andere kant ver lies ik er weinig punten mee, slechts zelden wordt de bal meteen in de hoek geslagen." De Gelderlander oogt bijzon der ontspannen op de baan. Hij wekt de indruk plezier te heb ben in het spelletje. „Tennis en plezier horen bij elkaar. Ik denk ook dat het leuker is voor het publiek wanneer er eens een grapje wordt gemaakt. Je speelt De ontspannen benadering zorgt er ook voor dat hij op be langrijke punten sterk speelt. „Ik ben iemand die op de breakpunten goed is. Ik denk dat dat komt omdat ik dan juist extra relaxed ben. Natuurlijk zijn die punten belangrijk voor mij, maar ze zijn het ook voor de tegenstander. Die moet ook nog maar zien dat-ie het punt maakt, voor hem is het ook spannend." In de finale speelde Wouter Zoomer een aantal belangrijke punten bijzonder sterk. Het ge beurde nogal eens dat hij een breakpunt tegen wegwerkte met een goede service. Op die ma nier redde hij bij de stand 4-4 in de eerste set het vege lijf om vervolgens met 7-5 de set te pakken. Na 2-6 in de tweede set trok hij de wedstrijd eigenlijk gemakkelijk met 6-3 naar zich Zijn zege heeft een flinke stij ging op de nationale ranglijst tot gevolg. „Ik had me dit jaar een plaats bij de beste 35 tot doel gesteld, ik kom al aardig in de goede richting." Dit najaar gaat Zoomer een aantal satelli- te-toemooien spelen om te pro beren een plek op de wereld ranglijst te bemachtigen. „Als dat niet lukt, ga ik me weer toe leggen op mijn studie." Die keuze heeft zijn tegen stander Wimpke Thomas al lang gemaakt. Hij combineert zijn studie aan de TU in Delft met het tennis. De speler die competitie speelt voor Dekker- Tennis in Warmond, speelde onder zijn niveau. Een verkla ring had hij er niet voor. „Ik kan niet zeggen dat ik een slechte dag had, maar mijn backhand liep slecht. Normaal gesproken zo'n week altijd wel een slechte is dat een wapen." dag tussen zitten. Dan wordt Thomas had dit jaar nog geen het moeilijk om ver te komen in finale gehaald. „Ik heb er in een toernooi." warmond peter klein tennismedewerker Martin Verkerk heeft met zijn eerste BI-titel bij het tienjarige Dekker Warmond tevens zijn doorbraak naar de hoogste re gionen van het Leidse tennis bevestigd. De pas vijftienjarige speler van het Alphense TEAN haalde in de halve finale het grootste huzarenstukje uit door de kersverse districtskampioen Jasper de Regt te verslaan. In de eindstrijd werd de winst op Martijn Zandvliet daardoor min of meer voorspelbaar. „Ik wilde proberen zoveel mo gelijk games te halen", zei Ver kerk na zijn partij op zaterdag tegen De Regt. Om met vertrou wen te vervolgen met: „Ik liet hem niet in zijn spel komen. De eerste set werkte ik twee of drie setpoints makkelijk weg. Toen ik de set won geloofde ik, dat ik de wedstrijd kon winnen. Ook toen ik de tweede set verloor bleef dat zo. In de derde set ben ik eigenlijk niet in gevaar ge- Het gegroeid zelfvertrouwen was ook in de eindstrijd volop aanwezig. Verkerk liep in de eerste set over Zandvliet heen. In de tweede set bleef de speler van De Boekhorst tot 5-5 steeds zijn servicegame voorstaan. „Ik heb echter geen moment ge twijfeld, dat ik ging winnen", vertelt Verkerk. „Op die stand kon ik hem breken en serveerde ik de partij uit." Waarmee meteen het wapen van de jeug dige Alphenaar wordt genoemd. „Mijn voetenwerk kan nog veel beter", geeft meteen aan, dat Verkerk weet, dat een eerste ti tel van hem nog geen topper maakt en dat er nog hard ge traind moet worden. Die tijd wil hij er graag voor vrij maken. „Je moet het leuk vinden om veel te trainen," is de conclusie van de opkomende B-ster, die Ivanisevic als zijn voorbeeld ziet. „Die kan lekker hard serveren en dat noncha lante van hem, dat spreekt mij wel aan. Zelf ben ik wel een an der type, veel rustiger. Ik word niet zo snel boos." Een beetje nonchalant gaat Verkerk overi gens wel te werk. Het volgende toernooi is het landelijk jeugd- toemooi in Leeuwarden. Hij be hoort tot de geplaatste jeugd spelers en dat betekent spelen tot en met het laatste weekein de. De kaartjes voor eerste dag van de Davis Cup zijn echter ook in zijn bezit. „In de dubbel verloren we ook de eerste ron de, dan kan mij daar ook gebeu ren", zegt hij nuchter. Het was overigens wel tegen De Regt en trainer/coach Carel de Bruijn, die met BI dubbeltitel aan de Dekker-organisatie toch nog een passend jubileumgeschenk aanboden. Rabobank. Aangenaam. Rabobank Q CIRCUIT IN CIJFERS Forescate, A OOO-toerriooi. HEA: halve finales: W. Zoomer - L. Kaptein 7-5 6-4, W. Thomas - R. Warmenhoven 6- 4 6-1. Finale: Zoomer - Thomas 6-2 5-7 6- 3. HDA: halve finales: P. van Dusscho- ten/G. Verheyen - J. van Assendelft/S. Manuputty 6-4 7-5. Finale: Van Weeren - Van Velzen 6-1 6-2. HEC2: halve finales: B- Canter Visscher - R. Schal kers 1-6 6-4 7-5. Finale: C. Vrieze - Canter Visscher 6-4 4-6 6-1. DEC1: halve finales: E. Poell - M. Griekspoor 6-4 4-6 6-3, C. Zandbergen - L. Piêt 6-2 6-7 6-4. Finale: Poell - Zandber- DekkerTenr 1 6-0 6-7 6-3. DEC2: Daamen - Y, Doove 7-6 6-7 7-6, C. van Lamoen - N. Boevink 6-1 6-3. Finale; Da- men - Van Lamoen 6-3 6-3. HDC: finale: Draijer/Van der Mark - Brunsveld/Van Wee- ,MnttDuinen/Sekeris 2 Hoekstra/RadderVö 7^6 Meindert 6-4 6-3, T. Bulters/L. Kaptein M. Matthijssen/W. Zoomer 6-2 6-4. Fins' Van Dusschoten/Verheyen - Bulters/K: R. Pennings - 6-3 6-3, M. Zonderop - P. 7-6. Finale: Pennings - Zonderop 6-0 6-2. DEB2: halve finales: M. Griekspoor - I. va Santen 6-4 5-7 6-3, C. Zandbergen - Canter Visscher 6-4 7-6. Fmah Griekspoor - Zandbergen 6-0 6-4. HDB: f Ie: Mens/Uljee - Bosch/Den Ouden 6-3 7- 5. DED1 30+: finale: C. van Doesburg - C 1 30+: finale: Meijeraan/Vis: ;r Boomgaard/Jitta 6-4 2-6 7-5. halve finales: M. Zandvliet - Ph. Nagtegeller 6-4 6-4; Martin Verkerk - J. de Regt 7-6 (10-8) 3-6 6-2. Finale: Morssink 6-0 6-3, C 4 6-2. Finale: Brugm 6-2. DED1: finale: S. Korenhof - f. Boer 6- 2 6-0. DED2: finale: N. Visser - A. Verdoes 6-2 6-0. HDD: finale: Bakker/Bakker - Van der Mijn/Overgaauw 6-4 6-3 DDD: finale: Van Deursen/Zirkzee - Bekkering/Van Bo- hemen 2-6 6-3 6-4. HEC1 30+: finale: E. van Weeren - J. Mens 6-1 6-2 HEC2 30+: finale: H. Saidi - M. Van der Schoor 6-2 3- 6 6-4. HDC 30+: finale: Van Tongeren/Vari der Zeeuw - De Jong/De Vette 4-6 6-3 6-2. DDC 30+: Van der Hoeve/Zonnewlle-Cor- denier/Roger de Camapagnolle 6-1 6-1. GDC 30+: finale: Van der Hoeve/Engel - n 6-2 6-2. HDC2 30+: fina- 'an Dijk - Bakker i A. Sterk-J v.d- Vlugt 6 1 5-7 6-4. HDC2 30+: f 6-3. DDC2 30+: finale: T. Huisman/F. Tim mer - L.v d. Bent/H Vermin 6-4 6-0. GDC2 30+: finale: T. Huisman/K.v.d. Hoorn - Berg/J. Meskers 6-16-1. I 18+: halve finales: E, D art 6-3 opgave wegens b Hoogkamer - M. Reiche 6-3 6-1 Finale Damo - Hoogkamer 6-4 6-1. DED1 18+: f nale: E.v.d. Wiel - M. van Dui|n 3-6 6-3 6 1HDD1 18+: finale: N. Kors/H. van Leei - M. Hofmans/E. 1 6-3 6-2. Finale: Kleian - Van Dijk 6-4 6-4. DEC1: poule- 1. S. Sjaardema, 2 A. Sterk. HDC1: finale- R. Kleian/J Rinzema - J. van Ingen/P. Roggeveen 6-3 6-4. DDC1: poule: s 6-1 1-6 6-3. GDD1 18+: finale: J.v.d. Vlugt/D. Loos - H. van Riet/Th. Marinelli 6-1 6-1 HED2 18+: finale: N. Kors w.o. R Seller. DED2 18+: finale: J Brand - M. Leonhardt 6-1 6-3. Z en Z-toernooi Botesa Bodegraven HEC1: halve finales: I Bergsma - L. van Bergen Henegouwen 6-1 6-0; P. Brand - A. Hertzberger 6-2 6-3. Finale: Bergsma - Brand 6-4 6-1. HEC2: finale: W.J. Hooft- man - R.v d. Wouden 2-6 7-6 6-3 HDC1: nale: I. Bergsma/A. I 3-6 6-4 6-2. GDC: finale: E. Kippersluis/R- i Hoff/J. Broeksteeg - Spliet 6-2 6-4. Vries 7-5 6-2. H - O. Stelling 6-4 6-2 HDD1: Nieuwenhuizen/E. Spliet - R. Heij/M. u werkerk 6-1 6-3. DDD1: finale: S. Booy Klein - D. Arendse/L. Roders 6-2 6-2 6-7 6-0 6-0. DED 35+: finale: E. Jaspers - A. Bakker 6-3 6-3. HDD1 35+: finale: P. aan/M. issen 7 lergeijl 6-3 6-3. GDD1 35+: gestaakt bij kwartfinales wegens een sterfgeval. Rijndijk 6-1. HDC2: finale: C Bakker/J. van Dijk/C 6-3 6-2. HED1: halve finales: R. van Meggelen - R. Koning/B Jaspers 4-6 6- 6-4 2-6 6-4, Finale: ilint/G. Breugel - M-L. Ider 6-3 6-3, B.v.d. Ven - C. Wapenaar 2-6 6-4. Finale: V.d. Ven - Van Megge- 5-7 6-2 6-0. DED1: poule: 1. A. Borde- i Haver 6-1 M. wijk. DDD1: finale: I. Groen/C. Boers/J. Roodakker 6-7 6-0 6-3. GDD1: i nale: A. Bordewijk/R van Meggelen - F. c Lange/R. Roorda 6-3 6-3. HED1 30+: finale: A. Smits - A. Jong a T Wimpe Thomas speelde geen gelukkige wedstrijd tegen Wouter Zoomer. De Dekker-speler ging in drie sets onderuit. foto ben de bruyn rob onderwater, foto- i de brü)\i, voorschoten gerrit-jan van geen Jeroen Boogmans heeft in het B-toemooi van Foresca te zijn tweede succes van het jaar geboekt. Na de winst in Lisse pakte hij gis teren de hoofdprijs door Nico Oostenrijk kansloos te laten: 6-2 6-3. Alleen in de tweede set had de Zee en Duiner het even moeilijk. Oostenrijk brak naar 3-1 en leek weer terug in de wed strijd te zitten. Verder liet Boogmans het niet komen. Hij profiteerde voorname lijk van de fouten van zijn opponent en bleef zelf de gelijk spelen. Boogmans brak drie maal op rij terug en behaalde de overwin ning. Ruby Pennings was in B1 tegen Maaike Zonderop nog sneller klaar. De Hille- gomse liet slechts twee ga mes aan haar opponente: 6-0 6-2. Mare Brand be haalde zijn derde B2-titel van het jaar tegen Rob Nieuwenburg: 6-3 6-3. Voor Charlotte Zandber gen smaakten de druiven gisteren zuur. Zowel in Cl - 0-6 7-6 3-6 tegen Eveline Poell - als in B2 - tegen Martine Griekspoor - ging de titel aan haar neus voor- bij. Thuisspeler Erik-Paul van Weeren beklom net als Boogmans voor de derde keer de hoogste tree. Van Weeren liet Hans van Vel zen in de Cl-finale kans loos: 6-1 6-2. Colin Vrieze en Sonja Korenhof pakten de titels in Dl. Voor Vrieze was het de tweede toer nooizege op rij na de ge wonnen districtskampioen schappen. Remco van Oos ten was alleen in de tweede set bij machte om Vrieze bij te benen: 6-2 6-7 6-2. Ko renhof had weinig te duch ten van thuisspeelster Floortje Boer. De speelster van Zee en Duin was snel klaar: 6-2 6-0. MD15: 1. Myron v d. Berg/Heidi Jamy Moussavi wint De Munnik LEIDERDORP De Munnik heeft het spits afge beten in de serie van vijf lande lijke jeugdtoemooien, die de ka lender van het tennisdistrict Leiden dit seizoen omvat. Jamy Moussavi werd de grote winnaar van het toernooi. De speler van OLTC pakte liefst drie tite, waaronder het enkel spel tot en met 14 jaar. Clubge note Wietske Hermes volgde met twee hoofdprijzen het goe de voorbeeld. Dylan Prins hield de titel in de groep tot en met 12 jaar binnen de organiserende club, terwijl Stef van Asperen het Noordwijkse Casino een jeugdkampioen bezorgde. h De 3-0 van Patrick Kluivert in de maak. De Ajacied maakte indruk tegen SJC. Brenda Schultz is er niet in ge slaagd het graveltoernooi van Palermo op haar naam te bren gen. De 23-jarige speelster uit Heemstede verloor in de finale van de Roemeense Irina Spirlea in drie sets: 4-6 6-1 6-7. Schultz was in het 180.000 gulden toernooi op Sicilië als eerste geplaatst. Vorig jaar won ze zowel het enkel als het dub bel, met Debbie Graham. Spir lea was als tweede geplaatst. De 20-jarige Roemeense uit Boeka rest sloeg in de derde set toe in de tiebreak met 7-5. Sergi Bruguera was voor de derde maal op rij de sterkste in Open Zwitserse kampioen schap. De nummer vier van de wereld versloeg in Gstaad in de finale de Fransman Guy Forget: 3-6 7-5 6-2 6-1. Bruguera laste in de finale een extra pauze in. De Span jaard ging bij 5-5 uit protest op de grond zitten. Volgens de tweevoudig winnaar van Roland Garros waren de lijnrechters er barmelijk. „Hun beslissingen kostten me de eerste set. Het ging ten koste van m'n concerj^ tratie. Ik had geen zin nog eep set op die manier in te leverei wilde zorgen dat ik niet overven hit aan die belangrijke gamdc begon", aldus de 23-jari^ Bruguera die een cheque vasl 120.000 gulden in zijn zak stak.e De in Zwitserland woonachtb ge Forget was niet rouwig ovdt het verlies. „Ik heb hier gewoofi heel goed gespeeld. Vandal had ik geen kans. Sergi speekL als een muur", sprak de 29-jarg ge Fransman die dank zij eep wild-card in Gstaad mee kojr doen. v Forget was door een kniebleii sure een jaar uitgeschakeld. Hi daalde daardoor naar dn 1130ste plaats op de wereld, ranglijst. Door zijn plaats in dgi kwartfinales van Wimbledoh eind juni, steeg hij naar 21fl Forget noteerde daarmee cV grootste stijging in de tennisgè schiedenis. d Berhd Karbacher won het nwi ruim 600.000 gulden gedoteerch toernooi van Bastad. De Duitstfi was in de finale met 6-4 6-3 fc] sterk voor de Oostenrijkse titef! verdediger Horst Skoff. leiden peter klein tennismedewerker Ivor Bergsma heeft zijn roof tocht onder de Leidse Cl-titels voortgezet bij het open tennis toernooi van Botesa in Bodegra ven. De tennisleraar uit Ter Aar zorgde daarmee tevens voor ze kerheid van deelname aan de LD-Masters. Een van de belangrijkste hoofdprijzen van het Leidse toernooiseizoen ging vorige week aan Ivor Bergsma voorbij. De districtstitel werd een prooi voor Arthur Hertzberger. De beide finalisten op Unicum stonden 1 en 2 geplaatst in het Z en Z-toernooi van Botesa in Bodegraven, dat zich daarmee van de sterkst mogelijke bezet ting van de C-categorie verze kerde. De geplande eindstrijd en daarmee de revanche voor de finale van de districtskam pioenschappen werd door Paul Brand volledig verstoord. Brand hield Hertzberger in de halve finale na drie sets buiten de slotronde. De Boskoper kon Bergsma in de eerste set van de eindstrijd ook nog goed volgen. De tennisleraar van Nieuwe Sloot pakte echter toch de set en won via de tweede set zijn derde Cl-titel binnen vier toer- nooiweken. Bergsma wordt daarmee de grote favoriet voor die andere seizoenshoofdprijs, de Mastertitel. Met de man die hem de énige nederlaag in het seizoen bezorgde won Bergsma tevqns het mannendubbel. De C2-titel werd een prooi voor Willem-Jan Hooftman, finalist Ronnie van der Wouden won met Esther Kippersluis wel de mixed. Hazerswoude Bas van der Ven toonde zich de sterkste in het enige single-o£ derdeel van de HTC Open ii? Hazerswoude, dat tot het LIT circuit behoort. Na drie ser moesten zowel Camiel Wapt, naar in de halve finale als Bleir wijker Ronald van Meggelen i. de eindstrijd de thuisspeler felP citeren. Het deelnamebewijs voor de Dl dubbel Master werd veroverd door de Te' HaDo-speelsters Betty Hanse en Marjan Mulder bij de vröc.' wen en Zoeterwoudenaren Niq Hulsbos en Cor van Zeist bij d~ Leo Lucas bracht in de C2-d tegorie vele uren op de tennis baan door. Na louter zwan driesetters kon hij zich aan hf einde van de week toch to kampioen laten kronen. Broe Rob werd in de eindstrijd het au lerlaatste slachtoffer. GezamerVi lijk pakten de broers ook de eejy ste reeks in de eindstrijd van h( mannendubbel. Daarmee w^ Leo's kruit wel verschoten. Kikkers-combinatie Bakker eUj Verdonck sprong in de derde s^ toch het verst. Marieke van der Weijden b^ haalde als enige deelnemfc twee finales in het 30+ dubbel toernooi van Rijpwetering. D/',: belangrijkste titel en daarmeu' het ticket voor de LD-Maste^ ging echter aan haar neus vool bij. Dat werd nu veroverd do<j Thea Volwater en Riny van Wereld. Bij de mannen wetejll Arno van der Hoorn en Tjeerj, Vrind zich van een extra toejyj nooiweek verzekerd. Alkemade veroverde met cL duo's Riet Akerboom/Tiny va Ruiten en John van Klink/Pit^ van der Meer twee van de dnte hoofdprijzen in de C2-categori(c De organiserende club pakL met Ria Hoogenboom en Ro[,( and Kuiper de derde. L

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20