VVD-voorman van fraude verdacht Raketstart levert Jenny Bowler de winst op in warm Warmond Gratis ijsjes Bono kwam, zag en overwon Leiden Regio 'Alkemade' kijkt over de grens Swetterhage luidt zomer in Lions Club schenkt Rode kruis 25 mille Beeld van Wilhelmina in brand 8' MAANDAG 4 JUL11994 Opschudding na aanhouding De Alphense WD komt vandaag met spoed bij elkaar om zich te beraden op de positie van fractieleider M. Maring. Maring is in opspraak gekomen als frauderende ex-direc teur van de Stichtse Glasverzekering Maatschappij. Bij de verkoop van de verzekeraar werden onder zijn verant woordelijkheid valse gegevens over de financiële positie van het bedrijf verstrekt. De WD'er is afgelopen donder dag - overigens op eigen verzoek - verhoord door de offi cier van justitie in Utrecht. zekering Maatschappij in Utrecht. De respectabele, hon derd jaar oude glasverzekeraar werd eind 1992 overgenomen door het managementbureau La Rive uit Driebergen. Een dag na de overname kreeg de kers verse eigenaar van de bank de mededeling dat de geldkraan dicht zou gaan. In tegenstelling tot wat er in het jaarverslag stond, bleek het bedrijf zwaar in de rode cijfers te zitten. Niet lang erna ging de Stichtse on deruit doordat de Verzekerings kamer de vergunning introk. Justitie onderzoekt nu in hoe verre directie en bestuurders van de Stichtse kunnen worden vervolgd voor oplichting en valsheid in geschrifte. Naast de „We wachten voorlopig rustig af', reageert WD-wethouder W. van der Veen Meerstadt op de opschudding rond zijn par tijgenoot. „Iemand is pas schul dig wanneer hij is veroordeeld. Dat is tot op heden niet het ge val." Maring heeft voor de offi cier van justitie wel toegegeven dat hij valse gegevens heeft ver strekt over de financiële positie van het bedrijf. Volgens Van der Veen Meerstadt wel met nobele bedoelingen. „Ik ga ervan uit dat hij de zaken zo heeft gere geld in het belang van de werk gelegenheid van 140 mensen." Maring was tot eind 1992 di recteur van de Stichtse Glasver- WD'er werd vorige week ook de financieel directeur van de ver zekeraar verhoord. De betrokkenheid van de W- D'er was al langer bekend. In een VPRO-reportage over de ondergang van de Stichtse kwam de ex-directeur vorig jaar al uitgebreid aan het woord. Desondanks vindt Van der Veen Meerstadt niet dat de WD een blunder heeft gemaakt door Maring weer als fractieleider naar voren te schuiven. „We hadden nooit verwacht dat deze zaak nog eens op deze manier naar voren zou komen. Maring staat alom bekend voor zijn po litieke daadkracht. Iedereen zal kunnen bevestigen dat zijn op stelling bij de totstandkoming van het nieuwe college uiterst positief was." De positie van de WD'er is door de affaire wel aangetast. Maar het ziet er niet naar uit dat Maring zal worden gedwongen om terug te treden als fractie voorzitter. „Als de affaire zijn politiek functioneren in de weg staat, dan zal hij de eerste zijn die daar de consequenties uit trekt", aldus de WD-wethou- der. Oude bekende kijkt toe bij 105de Warmondse kortebaandraverij Inbraak in woning Dieven hebben eind vorige week toegeslagen i woning aan de Watermanhof in Hazerswoude Rijndijk. Ver moedelijk kon de woning middels een openstaand bovenlicht worden binnengedrongen, Vernielingen aan auto's roelofarendsveenDiverse auto's, geparkeerd aan de Europaweg in Roelofarendsveen, zijn in de nacht van zaterdag op zondag beschadigd. Vandalen braken ruitenwissers of bogen ze krom. Inbraak in snoeptentje Het snoeptentje op het zwembadterrein aan de Nieuweweg in Zoeterwoude-Dorp is in de nacht Van zaterdag op zondag opengebroken. Er werden drinkwaren ontvreemd en di verse soorten snoep. Expositie programma Muzenhof leiderdorp Wethouder c. Kerner (cultuur) opent maandag 11 juli in de bibliotheek in Leiderdorp een overzichtstentoonstel ling over het nieuwe seizoen in theater Muzenhof. Het is de tra ditionele manier waarop het theater zijn programma voor het nieuwe seizoen bekendmaakt. De tentoonstelling is tot en met 29 augustus te bezichtigen tijdens de openingsuren van de bi bliotheek. Overval Alphen in Opsporing Verzocht alphen aan den run Het AVRO-programrna Opspo ring Verzocht schenkt morgen avond op Nederland 2 aandacht aan een gewapende overval, die 3 juni jongstleden werd ge pleegd bij de ING-bank aan de Paradijslaan in Alphen. Twee onbekende mannen pikten on der dreiging van een vuurwa pen de geldcassettes van twee geldlopers van Hans Verkerk keukens. Later vond de politie de vluchtauto en de buit terug. Niettemin wil de politie graag weten wie de daders waren en heeft daarom de AVRO inge schakeld. Het programma be gint omstreeks half negen. GEPLUNDERD - Een vrachtwa gen, die geparkeerd stond aan de Westbaan in Leimuiden, is in het afgelopen weekeinde open gebroken. Er werd een hoeveel heid sportkleding ontvreemd. De waarde is niet bekend. Woningbouwvereniging Alke made treedt over de gemeente grenzen. Ze wil ook in Haarlem mermeer, Warmond, Leider dorp en Jacobswoude gaan bouwen voor de inwoners van Alkemade. Dat blijkt uit de sta tuten die onlangs door de leden zijn vastgesteld. De woningbouwvereniging wil hiermee tegemoet komen aan de woningzoekenden. Iede re woningbouwvereniging bouwt overwegend voor de ei gen inwoners en in Alkemade zelf mag immers nauwelijks meer worden gebouwd. „Stel dat er huizen in de Boterhuis- polder moeten worden ge bouwd, willen we erbij zijn", meent voorzitter P. van der Meer. De suggestie uit het pu bliek om Valkenburg in de sta tuten op te nemen, omdat het vliegveld, in tegenstelling tot de Boterhuispolder, een geschikte woningbouwlocatie is, werd door het bestuur afgewezen. „Als het vliegveld wordt volge bouwd, is het zeer waarschijn lijk dat de corporaties uit de aangrenzende gemeenten daar gaan bouwen", reageert be stuurslid W. van Dam. „Het is rijdt geen onderhoudswagen van ons even helemaal naar Valkenburg om een schamiertje te vervangen." warmond paul de vlieger Onder de toeschouwers van de 105de Warmontjse kortebaan draverij bevond zich zaterdag een wel zeer oude bekende. Op de kop af vijftig jaar had-ie zich niet langs het parcours laten zien, maar nu was hij er ineens weer: de ooievaar. Vanaf zijn hoge zitplaats was de vogel - sa men met vrouw en in Warmond uit het ei gekropen kind - getui ge van een van de warmste kor- tebanen ooit, die na een fiks aantal spannende ritten in het voordeel van de merrie Jenny Bowler (7) en haar pikeur Guus Knijnenburg (64) werd beslist.* Het was goed toeven, zater dag, langs het 285 meter lange kortebaanparcours op de He renweg. De koperen ploert aan de strakblauwe hemel deed weliswaar de damp van het met zand bestooide asfalt afslaan, maar de talrijke bomen langs de baan zorgden voor voldoende schaduw voor het publiek. En wie daar nog niet genoeg aan had, die was in tien stappen in r de Hazerswoudse Oostvaart v Blaren en verbrande voeten bij Alphense hondenhike alphen aan den run/hazerswoude Een team bestaande uit twee Duitse herders, een stoere bou vier en een charmante collie bijt het spits af bij het overvaren van de Oostvaart. Het gezicht van de bouvier spreekt boekde len. De gretige uitdrukking van zijn trouwe hondenogen ver raadt de ware kampioen. Zodra zijn i baasje het hem beveelt werpt hij zich strijdlustig op het vlot om er aan het eind van zijn missie weer even fier vanaf te stappen. „Nu is het jullie beurt", lijkt hij zijn companen toe te roepen. Luid blaffend spoort hij ze aan. „Doe me dat maar eens na!" Bono kwam, zag en over- Voor de deelnemers aan de eerste Alphense hondenhike was het overvaren van de Ha zerswoudse Oostvaart met een zelfgemaakt vlot gisteren de laatste hindernis op een twee daagse tocht voor hond en baas door de polders rondom Alphen aan den Rijn. Niet elke vien'oe- ter waagde zich aan de over tocht. Een Deense dog met wa tervrees mocht van de jury ge bruikmaken van de brug. De twee Duitse herders uit het team van Bono, Kazan en Elza, varen met zijn tweeën tegelijk over. Hun begeleiders proberen het vlot met trillende honden in bedwang te houden. Tevergeefs. Halverwege kapseist het bouw werk van vaten en palen. Het warme weer van het afge lopen weekend dreigde even roet in het eten te gooien van de tweedaagse hike. Nogal wat teams kwamen op de eerste dag in de problemen. Het gloeiend hete asfalt verbrandde de voet zolen van sommige honden en er was geen deelnemer te vin den die aan het eind van de tocht geen blaren had. Eén deelnemer was er slech ter aan toe. Bij een waterpost dronk de dorstige man zoveel water dat hij onwel werd. Hij moest naar het ziekenhuis ge bracht worden, waar hij het ad vies kreeg de tocht te staken. „Veel deelnemers hebben de zwaarte van de hike onder schat", zegt M. van der Werf, één van de organisatoren. „We hebben serieus overwogen de tweede dag af te gelasten. Voor een aantal deelnemers is zo'n hike te zwaar. Vooral de hitte speelt daarbij een grote rol, maar ook de onervarenheid van de deelnemers. De meeste hon den hebben zich goed gehou den, al hadden sommigen wel wat last van hun voeten op het hete asfalt." In overleg met EHBO en de dierenarts besloot de organisa tie de dropping die gepland stond voor de nacht van zater dag op zondag te laten vervallen om mens en dier een goede nachtrust te gunnen. De deel nemers brachten de nacht door op het terrein van de Alphens Honden Club in provisorische tentjes, gemaakt van een stuk zeil en takken. Ondanks de zwa re omstandigheden volbrachten acht van de tien teams de hele tocht. De organisatie kijkt dan ook terug op een geslaagd eve- Dit jaar nemen Bono en zijn teamgenoten de wisseltrofee mee naar huis. Op de volgense Alphense hondenhike zullen zij zeker hun titel verdedigen. e voet van het ooie- opgeslagen biertent. Een koud biertje, de vrolijke klanken van St. Matthias, een goed gesprek met een lang niet geziene kameraad en dan het paard waarop je hebt gegokt nog zien winnen ook. Soms is het leven zo slecht nog niet. Wie het ook best naar zijn zin had zaterdag, was Guus Knij nenburg. De nestor onder de kortbaanpikeurs slaagde er in met Jenny Bowler zijn tweede kortebaandraverij op rij te win nen. Werd vorige week in Alme- re nog aan een toevalstreffer ge dacht. Nu toonde de merrie, die het gezamenlijke eigendom is van een vijftal Noordhollandse liefhebbers, een absolute kanjer te zijn in deze discipline. „Draait op een dubbeltje en vertrekt als een raket", luidde de analyse van de kenners. En daarmee was precies de basis van de zege van Jenny Bowler genoemd. Want goed van start kunnen gaan, is meer dan het halve werk bij éen kortebaan draverij. DUIVENBERICHTEN De duiven vlogen het afgelopen weekeinde vanuit Ruffec, Aalst en Strombeek. Vanuit Ruffec PVLPC: W. Siera 1, 9, 10; Groenendijk Korte 2; Groenendijk/Heiden 3; J. Boelee 4; J. Staffeleu 5,6, 7; W. Stouten, 8. PV De Zwaluw; v.d Kooy-de Best 1, 4, 6; S. de Groot 2, 10; A. v. Wissen 3, 5; P. v. Leeuwen 7; L. en Th. Ver- hoork 8,9. PV Het Oosten: B. v. Putten 1; N. v.d. Blom 2; A. Geyteman 3, 4, 5, 8; S. v.d. Ho ven 6, 9; G. Hendrikse 7; J. Ver baan 10. PV Leiderdorp: M. Reijerse 1, 4, 8; H. Flippo 2, 3,5, 6, 7, 9; PV De Blauwkras: Comb, de Mooy 1, 4, 7, 9; S. Zeegers 2, 5, 6; W. v.d. Wetering 3, 8, 10. PV De Reisduif: G. van Stein 1; F. Penseel 2, 6; N. de Groot Zn. 3, 4, 8; P. Schlagwein 5, 10; W. Ouwers- loot 7; S. van Iterson 9. Vanuit Aalst PVLPC: R. Duivenbode 1; J. v.d. Hoogt 2; Witteveen v. Gorkum 3, 4; AA. Compier 5, 8; W. Siera 6; K. Le- febre 7; Verhage v/d Horst 9; Groenendijk Korte 10. PV Leiderdorp: M. Reijerse 1; E.H. Broug 2, 4, 9, 10; T. Gijsman 3, .5; W. Habra- ken 6; H. Flippo 7; W. v. Oosten 8. LPV De Vriendenclub: Comb, v/d Nieuwendijk 1, 2, 5; R. v/d Dop 3, 10; R. Metscher 4; B. Diersman 6; Comb. Vinken- steyn/de Roo 7; A.J. Link 8; L. Polane 9. PV De Blauwkras: P. Gijsman 1, 7, 8; H. Koome 2, 9; Comb. v.d. Blom 4; J. Schou ten 3, 10; Comb. Montanje 5; F. v.d. Wetering 6. PV De Reisduif: N. de Groot Zn. 1, 4; W. Ou- wersloot 2; H. Dusoswa 3; Comb. Hartevelt 5, 7; Tolboom- Klootwijk 6; J. Smit 8; D. Albers 9,10. Vanuit Strombeek PV De Zwaluw: G. Hoogervorst 1; K. Jansen 2; v.d. Kooy-de Best 3, 8, 9; J: v. Leeuwen 4, 6; P. Verhoork 5; N. MeeuwenoordJ; K. Verwolf 10. De tegenstand die Jenny Bowler en haar pikeur zaterdag voor de kiezen kregen loog er trouwens niet om. Dat begon al in de eerste omloop toen de combinatie de strijd aan moest met de door Jan Wagenaar ge reden Meadow Mek. „Eerlijk ge zegd had ik niet verwacht dat-ie die kon kloppen. Maar het ging nog betrekkelijk makkelijk ook", aldus Knijnenburg na afloop tij dens de prijsuitreiking in de Warmunda-kantine. Na Meadow Mek volgde in de tweede omloop veteraan Zorba ter Lune - in Almere vorige week verliezend finalist - en in de derde omloop tweevoudig kortebaanwinnaar Grisby Vites se. Toen ook die aan de zegekar werd gebonden, begon Knij nenburg zo langzamerhand in de zege, en de daaraan verbon den envelop met vier biljetten van duizend gulden, te geloven. Terecht, want ook in de halve fi nale bleef de cominatie zijn te genstander de baas. De door Rob de Vlieger gereden Flash Yankee, ook al een voormalig kortebaanwinnaar, dwong nog wel een beslissende kamprit af, maar moest uiteindelijk ook voor de suprematie van Jenny Bowler Knijnenburg buigen. De finale tegen de door Huib van der Heuvel gereden hengst In the Beginning leek, gezien de prestaties van beide combina ties in de voorafgaande omlo pen, veelbelovend, maar bracht helaas weinig strijd. In de eerste rit stuurde Van der Heuvel zijn paard te vroeg van start, waar door automatisch de winst naar Knijnenburg ging. In de tweede rit sprong In the Beginning in galop wat bij een kortebaandra verij direct tot uitschakeling leidt. „Jammer dat het zo ging", vond ook Knijnenburg. „Het was toch een beetje zonde van zo'n mooie kortebaan dat-ie nu een beetje als een nachtkaars uitging. Natuurlijk, het is lekker dat ik die eerste prijs win, maar liever lever ik er tot het einde toe strijd voor. Da's voor het publiek ook leuker." De ooie vaar zal er net zo over hebben gedacht. Alphense kinderen kunnen vrij dag tussen 16.00 en 17.00 uur op vier plaatsen in het centrum van Alphen een gratis ijsje ha len. De ijsjes worden uitgedeeld ter gelegenheid van de inge bruikname van het vernieuwde stadscentrum. De ijsjes zijn te verkrijgen bij de ijssalon aan de Van Boetzelaerstraat, een standplaats tegenover V D en ijscokar in de Raadhuisstraat en de Pieter Doelmanstraat. Verrekijkers weg Een opticien aan de De Kem- penaerstraat in Oegstgeest is beroofd van vier verrekijkers. De dief sloeg met een hamer de winkelruit in, waarna hij zijn slag kon slaan. De man vluchtte weg in de richting van de Leidse Hout. Daar zijn onderdelen van de verrekijkers teruggevonden. De dief is nog niet achterhaald. ZQETERwouDEDe Zoeterwoudse leefgemeenschap Swetterhage heeft het afgelopen weekeinde met het circus Bongo de zomerfeesten ingeluid. De be- FOTO HOLVAST/MARK LAMERS De Alphense Lions Club heeft gisteren een cheque van 25.000 gulden aangeboden aan het plaatselijke Rode Kruis. Het geld is bestemd voor de uitbreiding van het Rode-Kruisgebouw aan de Dillenburg. Het Rode JCruis wil tegen het huidige pand een grotere oefenruimte en een gro ter magazijn bouwen. De Lions Club heeft het geld bijeenge bracht met diverse acties, waar onder het inpakken van kerst pakketten. De overhandiging van de che que lieten de Lions heel tactisch over aan wethouder J. Korver. „Om de gemeente bij de zaak te betrekken. Zij moet ook een bij drage leveren", aldus Lions- voorzitter W. Koster. Hij werd op zijn wenken bediend. De wethouder zegde toe te zullen kijken hoe de gemeente een bij drage zou kunnen leveren aan de uitbreiding. De 25 mille van de Lions Club is een eerste aanzet voor de ge wenste vergroting van het on derkomen van het Rode JCruis. Rode-JCruisvoorzitter J. Poelstra verwacht tussen de 150.000 en 175.000 gulden nodig te heb ben. Binnen een jaar moet wor den begonnen met de uitbrei- ding. De Wassenaarse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag drie jongens aange houden, die bezig waren een beeldje van oud-koningin Wilhelmina te verbranden. Het monument, op het Wil- helminaplein, liep lichte schade op. De politie wist te daders te achterhalen door het volgen van een spoor van gebroken bierflesjes. Op een schoolplein werden drie Wassenaarders van 17, 18 en 19 jaar omstreeks kwart over vier aangehouden. Een rit uit de eerste omloop. John de Leeuw heeft met zijn Glad to bare Cees Vergay, maar zou uiteindelijk verliezen. You nog een kleine voorsprong op Benny Jeanet, gereden door de niet zicht- FOTO DICK HOCEWONING

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9