Jasper de Regt kwam, zag en overwon 94 Hockeyploeg zet even een paar zaken recht Unicummer Brand is ongenaakbaar in B2 Boers legt de lat elke week hoger Sport Holland Acht verliest in Londen confrontatie met wereldtop Leidsch Dagblad Tennis Circuit RabobankS MAANDAG 4 JULI 1994 'Grote onbekendepakt B-titel bij distrietskampioenschappen De namen van de Leidse toptennissers had hij wel eens in de krant gelezen. Het waren geen bekenden voor hem. Jasper de Regt zou wel zien. Hij schreef in voor de tennis kampioenschappen van het district Leiden. Vorige week maandag moest hij zijn eerste wedstrijd spelen bij Uni cum. Maar hij was daar nog nooit geweest. Zijn auto par keerde hij aan de verkeerde kant van de Haarlemmer trekvaart en lopend bereikte hij het park. LEIDEN ROB V Op die bewuste maandagoch tend maakte hij gehakt van Bar tel Swart: 6-2. 6-1. De winnaar vertrok weer net zo geruisloos als hij was gekomen en later op de dag \Toegen de insiders van het Leidse tenniswereldje zich onder aan het scorebord af wie die De Regt eigenlijk was. 'Hij is niet slecht' wist de een. 'Hij is goed' zei de ander. Maar onbe kend bleef hij, deze Rotterdam mer die in Leiden fiscaal recht studeert. De nieuweling won daarna van Klaas Jan Doeven en Onno van Paridon en tussendoor kreeg hij een walk over van de aan zijn voet geblesseerde Wil lem Visser. Dat schoot op. Gis teren stond hij plotseling in de finale tegen Jeroen Boogmans op het zonovergoten Unicum park. Dat leek einde verhaal voor De Regt. maar het sprookje kreeg een waardig slot. De linkshander versloeg met aan vallend baselinespel de als eer ste geplaatste Boogmans met de sensationele cijfers van 6-1 en 6-2. Dekker Jasper de Regt is 20 jaar en speelt eigenlijk nooit toernooi en in Leiden. In de zomer gaat hij terug naar de Maasstad, waar het B-veld groter en bre der is. Dit seizoen wil hij eens wat vaker in de regio aan de slag. Hij speelde dit jaar voor het eerst ook competitie in deze contreien, tweede klasse bij Dekker in Warmond. Maar al ligt dit park een paar honderd meter verwijderd van Unicum, meer dan Dekker leerde hij hier niet kennen. Op de vraag in welke dorpen de parken van De Munnik en Forescate liggen, moet hij oprecht het antwoord schuldig blijven. Sinds gisteren is De Regt in elk geval voor het district Lei den geen onbekende meer. De manier waarop hij van Boog mans won bracht iedereen in verwarring, niet in de laatste plaats de winnaar zelf. In het clubhuis moest hij na afloop be kennen dat hij zelf ook was ge schrokken. „Ik ben boven me zelf uitgestegen vandaag. Wer kelijk alles lukte. Meestal speel ik mijn backhand slice, maar nu sloeg ik alles met succes door. ongelofelijk. Een superwed strijd." Nou ja wedstrijd, het was in feite amper een wedstrijd ge weest. De Regt was niet eens getest door Boogmans. die het helemaal niet naar zijn zin had tegen de avontuurlijk en oogstrelend spelende underdog. De Regt: „Wie kenden elkaar niet, nooit tegen elkaar gespeeld of getraind. Maar ik wist wel dat Jasper de Regt geconcentreerd op zijn backhand die gisteren tegen Jeroen Boogmans niet mis kon gaan. ik goed en diep moest spelen. Natuurlijk had ik vooraf wel wat gehoord over de kracht van Boogmans. Zijn backhand moest ik onder druk houden. Dat lukte voortdurend. Het moet vandaag gebeuren, hield ik mezelf voor. Gaan voor je re turns en doorslaan." Boogmans kwam geen mo ment in zijn spel tegen de avon turier die elke rallie dicteerde en zijn enkelhandige bakchand liet wapperen als zijn tegenstander in zijn beste dagen. „Normaal sla ik hem vijf keer per wedstrijd door," aldus De Regt. „nu was het omgekeerd, vijf keer slice en de rest als een streep." Hij zat gewoon anderhalf uur lang op een wolk. En dan vallen alle bal len binnen de lijnen of sterker nog: er boven op. De Regt zei zelfs een paar keer 'sorry' tegen zijn tegen stander. Óm zich te veront schuldigen voor die wereldbal- len. Na afloop ging hij alle ga mes nog eens langs en conclu deerde: „Ik kan me nauwelijks sen fout herinneren wedstrijd." LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN C-master Mare Brand liet er af gelopen week geen twijfel over bestaan dat hij de sterkste is in de 'reserve B-categorie. De nieuwbakken Unicummer was ongenaakbaar in B2. Brand had i gisteren geen ejikele moeite Fa bian Ubels. De Alphenaar, die al wat langer op de B2-Iijst staat moest het antwoord schuldig blijven op de strakke ground- strokes van Brand. De geboren Boskoper, die in de halve finale nog een set liet liggen tegen Marcel van Gaaien, was.opval lend snel klaar: 6-2 6-2. Carmen Delsasso deed het bij de vrouwen mogelijk nog snel ler. De Dekker-speelster walste in de halve finale eerst over Ma rieke Halenbeek heen (6-2 6-1) en gunde vervolgens Barbara van der Gugten slechts een ga me: 6-0 6-1. Bij de mannen in Cl sneuvel den de grote namen. De tot dan toe ongeslagen Erik-Paul van Weeren was al in de tweede ronde geveld. De andere speler met twee opeenvolgende toer- noojoverwinningen moest er in de finale aan geloven. Ivor Bergsma had tot aan de finale weinig moeite met zijn tegen standers gehad. Arthur Hertz berger. zijn dubbelspelpartner, had wel een antwoord op het spel van de inwoner i Ter Aar. Hertzberger, vorig jaar nog deelnemer aan de D- masters, deed wat nog niemand was gelukt dit jaar. Met 6-2 6-4 speelde hij Bergsma naar huis. Samen pakten de twee de dub- belspeltitel. Martine Griekspoor boekte haar grootste succes tot nu toe bij de senioren. De Nieuw Ven- nepse sleepte de districtstitel bij de Cl-vrouwen in de wacht. Griekspoor had alleen in de tweede ronde moeite met een opponent. Dat was niet geheel toevallig de ongeplaatste Char lotte Zandbergen, die in drie sets capituleerde. In de halve eindstrijd speelde nationaal jeugdtopper Griekspoor met de twee keer zo oude Sabine Hoek stra (6-2 6-3), terwijl haar club genote Marloes ten Berge in de finale nog minder games kreeg van de twaalfjarige: 6-2 6-2. Voor Zandbergen was er de troost dat ze wel beide dubbelti- tels op haar naam schreef. Sa men met Griekspoor speelde ze zich in drie sets langs gelegen heidskoppel Ilja van- Santen/ Barbara van der Gugten (4-6 6-4 6-4), terwijl ze aan de zijde van haar broer Joris Maaike Schmidt en Sander Kraan ver sloeg: 6-1 6-3. Oudgediende Maarten Buis deed in C2 van zich' spreken door de titel voor zich op te ei sen. De OLTC'er maakte zijn rentree in het enkelspel en liet de papieren favoriet Wijnand van Deursen in twee sets achter zich: 7-6 6-3. Martine Willems moest alleen in de eerste set Anouk Sterk voor laten gaan. Daarna liet de Nieuw Vennepse er geen twijfel over bestaan dat de titel in C2 alleen voor haar bestemd was: 3-6 6-2 6-1. Colin Vrieze kon zijn goede spel in Dl de afgelopen weken steeds niet bekronen met een titel. Op Unicum slaagde de Leidse Hout-speler daar wel in. AMSTELVEEN PAUUNE BLOM GPD-VERSLAGGEVER Hij was er een beetje van geworden, zo langs de zij lijn gistermiddag. Frank Mur ray. in het dagelijks hockeyleven coach van de Australische man- nenploeg, rilde even. Met in zijn achterhoofd de wereldkam pioenschappen die in novem ber in Sydney worden gehou den. Voor zijn ogen vocht Ne derland zich in Amstelveen, tij dens de slotwedstrijd van het zevenlandentoernooi, in de laatste minuut terug tot 2-2. En pakte voor de neus van de 'Aus sies' de winst in het top-evene- ment, dat geldt als belangrijkste voorbereiding op het WK. „Ze hebben me bezorgd gemaakt", aldus Murray. „Het is een ploeg van wereldklasse." Nederland telt weer mee. Na vier hoofdprijs-loze jaren - sinds het binnenhalen van de wereldtitel in 1990 - was er gis termiddag eindelijk een opste ker. „De. weg is nog lang, maar we kunnen met een gerust hart naar Australië, was aanvoerder Mare Delissen na afloop een opgelucht man. „Het maakt niet uit dat het geen titeltoer- nooi is", vond Delissen. „Het was tijd om wat zaken recht te Tijdens het sterk bezette toer nooi om de NCM-trofee hield Oranje zich afgelopen week meer dan staande. Naast gelijke spelen tegen Duitsland en Australië (beiden 2-2) was de ploeg van Roelant Oltmans on navolgbaar voor Zuid-Afrika (6- 1), Maleisië (7-0), Pakistan (6-2) en Argentinië (3-1). Het zevenlandentoernooi gold als finishlijn voor het tus- sensprintje dat Oranje ander halve maand geleden inzette. Na de teleurstellende derde plaats tijdens het toernooi om de Champions Trophy, begin maart, kreeg bondscoach Olt mans de tijd om te sleutelen» aan zijn ploeg. De eerste teke nen van herstel dienden zich twee weken geleden al aan tij dens een vierlandentoemooi in Madrid. Engeland, Zuid-Afrika en Spanje kregen er aldaar ste vig van langs. Afgelopen week bleek dat ook toplanden als Australië, Pakistan en Duitsland zich (weer) zorgen moeten gaan maken over het Nederlands Aansluiting „Het mentale aspect van deze winst is heel belangrijk", vond Oltmans. „Vijf maanden voor het WK hebben we de aanslui ting met de wereldtop hersteld. Wat mij goed deed was dat het vooral verdedigend goed in el kaar stak." De cijfers spreken voor zich. Van alle deelnemen de landen kreeg Nederland het minste aantal strafcorners te gen. Terwijl in zes duels doel man Ronald Jansen (uitgeroe pen tot beste keeper van het toernooi) slechts acht keer werd gepasseerd. De strafcorner was alleen gis termiddag (nul uit acht) een zorgenkindje. Tijdens de andere Stephan Veen juicht om de gelijkmaker van Oranje. wedstrijden haalde Nederland - lees: Floris Jan Bovelander, top scorer van het toernooi met elf treffers - bijna een honderd per cent-score. „We hebben nog wat varianten in petto die we deze week niet hebben laten zien", verklaarde Oltmans. „Wat dat betreft hink je in zo'n toernooi toch op twee gedach ten: wat laat je als ploeg zien en wat niet?" Alleen de bezetting van het middenveld kan de bondscoach de komende vijf maanden op weg naar het WK nog in de pro blemen brengen. Bij afwezig heid van vaste man Mare Delis sen, solliciteerde Floris Jan Bo velander eerder deze week na- foto ANP drukkelijk naar de midden-mid den-positie. De Bloemendaler steekt De lissen de loef af zodra het om intercepties en snelle passes gaat, terwijl bij de aanvoerder van Oranje het taktisch inzicht beter is ontwikkeld. De Holland Acht is zaterdag in de halve finale van de Grand Challenge Cup in Henley bij Londen verslagen door een Amerikaanse acht. Het verschil met de latere winnaar was mi nimaal. Direct na de start nam de Amerikaanse acht de leiding met een imponerend tempo van 47 halen per minuut. De Nederlandse roeiers George van Iwaarden, Niels van Steenis. Kai Compagner, Niels van der Zwan. Henk Jan Zwolle, Nico Rienks, Ronald Florijn, Jaap Krijtenburg en stuurman Jeroen Duyster roeiden op dat punt met 42 halen per minuut. De Amerikanen bouwden hun voorsprong uit tot drie kwart bootlengte voordat de Nederlanders hun ritme hadden gevonden. Het door slagroeier Krijtenburg meedogenloos op geschroefde tempo bracht de ploeg in de eindsprint weer bij na langszij. Slechts eenderde bootlengte was uiteindelijk het verschil waarmee de Holland Acht de finale miste. De strijd tegen de Amerika nen was dit seizoen voor de Holland Acht de tweede con frontatie met een internationale tegenstander. De voorspelling van bondscoach René Mijnders dat die ontmoeting wel eens het kaliber van een finale zou kun nen hebben, leek uit te komen. „Wij zijn niet langzaam maar die Amerikanen zijn absoluut goed voor een WK medaille. De baansnelheid van onze acht is op het moment prima. Aan de rest hebben we nog niet zoveel aandacht besteed, maar ik vond wel dat de Amerikanen gemak kelijk weg konden lopen." Na het verlies tegen de krachtroeiers uit de VS hield hij nog één slag om de arm. „Als zij in de finale van de Franse acht verliezen, moeten we ons nog maar eens achter de oren krab ben." Mijnders kon gerust zijn. In de finale deklasseerden de Amerikanen hun Franse tegen standers door te winnen met een enorm verschil. De Rotsee Regatta in Luzem vindt dit jaar een week later plaats dan gewoonlijk, zodat de toproeiers eindelijk de gelegem heid hadden om Henley in hun schema te passen. Gevolg was een recordaantal van 536 in schrijvingen, waarvan 105 bui tenlandse ploegen. Ook de der de ronde van de strijd om de Wereldbeker Skiff had in Henley plaats. Pepijn Aardewijn, na een vier de plaats in Duisburg en een achtste in Parijs momenteel vijfde in het algemeen klasse ment bij de mannen, verloor in de kwartfinales van de Deen Hansen. Aardewijn, die vorige week in Amsterdam nog de LEIDEN ROB V FOTO HENK BOUWMAN deze Deze week begint het toer nooi van Dekker waar De Regt ook aan zal deelnemen. De kampioen van het district Lei den is niet geplaatst. Vrieze leek zich weer te gaan verslikken in opponent Enrico Damo, maar kon dit keer uit bij na kansloze positie toch terug vechten. Toen hij eenmaal de stand in sets gelijk had getrok ken was er voor hem geen kunst meer aan om ook de beslissen de reeks tot een goed einde te brengen: 1-6 7-5 6-1. De eindstrijd bij de vrouwen vond geen doorgang. Hanneke Roth- barth moest de titanenstrijd met Femke de Boer laten schie ten wegens een pijnlijke schou der. Ook de gemengd dubbelfi- nale ging zo aan de neus van de speelster van Zuid West voorbij. Geert-Jan Hop en Marcel Vol- water waren als dubbelend paar ongenaakbaar in D. De Mun- nikkers rekenden snel af met Jan-Willem van der Kaay en Joost Kwestro: 6-16-1. Vorig jaar verloor ze als C-speel- ster geen enkele wedstrijd in het circuit. Dat was opmerkelijk. Ze werd districtskampioene en stoomde dit seizoen door naar een hogere categorie. Vorige week won ze haar eerste B-toer nooi al bij De Munnik. Gisteren werd ze opnieuw gekroond als districtskampioene. En ze is nog maar 15 lentes jong. Maar om nou te zeggen dat je dan zo goed bent, nee. dat hoeft van Heddy Boers niet. Tevredenheid is de grootste vijand van het In acht dagen tijd won ze twee keer van Bionda Zonderop en dat is toch altijd nog een beetje een instituut in de regio. In de finale van De Munnik was Boers vorige week te sterk in drie sets en gisteren op het cen tre-court van Unicum won ze opnieuw in drie: 3-6, 6-3, 6-1. Een prachtig resultaat waar Boers zelf twee weken geleden nog niet van durfde dromen. Toen was een paar games pak ken van 'La Bionda'- al heel Het gaat heel snel met Heddy Boers, maar de Hazerswoudse blijft er nuchter onder. De be lofte van het Leidse vrouwen tennis? Boers heeft een hekel aan dit soort kwalificaties. Laat haar nou maar gewoon potjes spelen en winnen. Voorlopig zijn er altijd nog betere speel sters vindt ze. Zelfs in het dis trict Leiden. Ze lispelt de naam van ene Carlijn Buis, de absolu te topper van Leiden die zich op de 'districts' niet liet zien omdat ze al toe is aan het A-werk. Vo rig jaar nog droogde Buis de kersverse districtskampioene af bij TEAN. Het werd twee keer 6- 0. Boers bedoelt maar... De Unicumse kijkt altijd ho gerop en vindt dat ze nog veel moet leren. Zoals in april toen ze voor het eerst eens meedeed aan de kwalificaties van een A- toemooi. Ze haalde de tweede ronde, maar merkte dat er nog veel verschil bestaat lussen B en A. „Die meiden in A kunnen al les met een bal," zegt Boers, „(k kan niet eens een dropshotje slaan." Zelfkritiek is een schone deugd. „Ik vind mezelf hele maal niet zo'n talent." In de Finale tegen Zonderop had ze gisteren een valse start. Ze kwam moeilijk in haar spel en stond snel met 3-0 achter. Maar gaandeweg bleek dat ze in de hitte aan de Haarlemmer trekvaart nog veel kruit droog hield. Boers is een dieseltje en kan lang op de baan staan. Dat bewees ze eerder in de week al. Tegen Marieke Bethlehem bijvoorbeeld op wijdag. Een partij van ruim drie uur met enorme ralJies. Ze overleefde zelfs twee matchpoints. Op za terdag deed ze er tegen Ingrid Kruit ook 2,5 uur over. Tegen de als eerste geplaatste wilde ze er in de eindstrijd ook wel voor werken. In de tweede set won ze vrij makkelijk met 6-3 en ze was helemaal klaar voor de der de. In de laatste set bleek meer en meer dat hpt uitputtingsslag werd. De 22-jarige Zonderop die voor trainingen steeds min der tijd en ruimte vindt, legde het af tegen de kwieke en met steeds meer lef spelende Boers. Het werd zelfs 6-1. Zonderop: „Ik vond het geen conditieslag, ik was gewoon te gretig en wilde te vroeg scoren. Verder ben ik niet in vorm, niet vast genoeg, dat merk ik al een paar weken." Voor Boers gold precies het om gekeerde: wel in vorm, wel vast genoeg en ,dat al een paar we ken. CIRCUIT IN CIJFERS Unicum, districtskampioenschappen HEB1, halve finale: J. Boog- mans-G. Egberink 6-1 6-1, J. de Regt-0. van Paridon 7-5 6-4. Fi nale: De Regt-Boogmans 6-1 6- 2. DEB1, halve finale: H. Boers- I. Kruit 7-6 4-6 6-3, B. Zonder op-1. van Seeters 1-6 6-2 6-3. Finale: Boers-Zonderop 3-6 6-3 6-1. HEB2, halve finale: M Brand-M. van Gaaien 6-3 4-6 6- - 1, F. Ubels-R. Rhijnsburger6-1 6-2. Finale: Brand-Ubels 6-2 6- 2. DEB2, halve finale: C. Delsas- so-M. Halenbeek 6-1 6-2, B. van der Gugten-P. Hoogwater 6-3 6- 1. Finale: Delsasso-Van der Gug ten 6-0 6-1. HDB, halve finale: Verkerk 2x-Van Paridon-Paauw 6-4 3-6 6-3, Boogmans/Visser- Hartwijk/Kuiper 6-2 6-2. Finale: Verkerk 2x-Boogmans/Visser 7-5 7-5. GDB, halve finale: Van See- ters/Moerman-B. Zonderop/Wempe 6-2 6-2, Pen- nings/Vink-M.Zonderop/Van Sterkenburg6-1 7-5. Finale: Seeters/Moerman-PenningsA/ink 6-3 6-2. HEC1, halve finale: A. Hertzberger-P. Roggeveen 6-2 6- 1, I. Bergsma-M. van Teeffelen 6-1 6-3. Finale: Hertzberger- Bergsma 6-2 6-4. DEC1, halve finale: M. Griekspoor-S. Hoekstra 6-3 6-2, M. ten Berge-M. Pati- wael 6-1 7-6. Finale: Griekspoor- Ten Berge 6-2 6-2. HEC2, halve finale: M. Buis-A. Stadt 6-2 6-4, W. van Deursen-K. Barnhoorn 6- 4 6-2. Finale: Buis-Van Deursen 7-6 6-3. DEC2, halve finale: M. Willems-H. Bakker 6-1 7-6, A. Sterk-T. van der Voort 6-3 6-2. Finale: Willems-Sterk 3-6 6-1 6- 2. HDC, halve finale: Bergsma- /Hertzberger-Van Weeren/Van Wijk 6-2 7-6, Hofkes/Kraan- Stoppels/Zaal 6-4 6-3. Finale: Bergsma/Hertzberger-Hofkes- /Kraan 6-3 7-5. DDC, halve fina le: Griekspoor/Zandbergen-Chris- pijn/Zwerver 6-4 6-3, Van San ten/Van der Gugten-Bonnet/Bon- net 5-7 6-3 6-3. Finale: Griekspoor/Zandbergen-Van San ten/Van der Gugten 4-6 6-4 6-4. GDC, halve finale: Zandbergen- /Zandbergen-Van der Plas/T aat 6-1 6-3, Schmidt/Kraan-Velzel /Jong-a-Tai w.o.. Finale: Zand- bergen/Zandbergen-Schmidt- /Kraan 6-1 6-3. HED1, halve fi nale:C. Vrieze-0. Mattheussens 6-7 6-2 6-4, E. Damo-M. de Jong 6-3 6-2. Finale: Vrieze-Da- mo 1-6 7-5 6-1. DED1, halve fi nale: F. de Boer-Van Cleef 6-7 6- 3 7-5, H. Rothbarth-S. Korenhof w.o.. Finale: De Boer-Rothbarth w.o.. HED2, halve finale: T. de Rooij-T. Vermeulen 6-4 6-3, M. Doove-R. Paardekooper 6-3 6-1. Finale: De Roóij-Doove 4-6 7-5 6-1. DED2, halve finale: E. Kulk- S. Visser 3-6 6-3 6-2, S. Sieval- M. van Ark 6-3 6-2. Finale: Kulk- Sieval 7-5 7-5.' HDD, halve fina le: Hop/Volwater-Van der Mijn- /Verdegaal 6-1 6-1, Van der Kaay/Kwestro-Maassen/Mat- theussens 6-2 6-4. Finale: Hop- /Volwater-Van der Kaay/Kwestro 6-1 6-1. DDD, finale: Michel/Hermes-Bruin/Tjon Soei Len 6-2 6-4. GDD, finale: Wil- lems/Van der Doe-Rothbarth- /Van der Mijn w.o.. HDC2 35+, finale: Van Beek/Noordermeer- Van den Berg/Van Schie 6-0 6-4. HDD 35+, finale: Filarsky/Van Meurs-Feunekes/Zuidmeer 6-4 3-6 6-0 DDD 35+, finale: Bui- ning/Van der Velde-Verheyen/Ver- steeg 6-2 6-3. Holland Beker wegkaapte voor de neus van wereldkampioen Derek Porter, kwam tegen Han sen geen moment in het goede ritme. „Het ging niet lekker, niet alsof het vanzelf ging. In een wedstrijd met zes ploegen kan ik nog wel eens doorglippen naar de finale. Hier in Henley had ik maar een tegenstander, die zich hele maal op mij kon focussen", zei hij berustend. Leidsch Dagblad Tennis Circuit f Rabobank Q Rabobank. Aangenaam. Rabobank Q

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20