Boardman, recordman Erik Breukink herinnert Once aan optie 5 Tour de France LETOUR Van Poppel is even de bergkoning Soms is zelfs de Tour van geen belang MAANDAG 4 JULI 1994 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 ARMENTIERES GPD/ANP Opzij. De Tour is begonnen. Het circus draait weer. Daarvoor moet alles wijken. Alles? Niet al les. Want soms betekent de Tour helemaal niks. Is het leven veel belangrijker. Of de dood. Van Emmy den Bakker. De eni ge zus van Maarten, wegkapi tein bij TVM, verongelukte vrij dagavond om half tien. een ki lometer voor het ouderlijk huis in Abbenbroek. Ze verloor op de als gevaarlijk bekend staande dijk de macht Proloog, tijdrit in Lille- 1. Boardman (GBr) 7.2 km 7 49,9 (55,152 km/u). 2 Indurain (Spa) 0.15, 3. Rominger (Zwi) 0.19, 4 Zulle (Zwi) 0.22, 5. De las Cuevas (Fra) 0.24, 6. Marie (Fra) 0.29, 7. Seigneur (Bel) 0.30, 8 Museeuw (Bel) 0.31, 9. Chi- appucci (Ita) 0.33, 10. Peron (Ita) 0.34, 11 Davy (Fra) 0.35, 12. Ugrumov (Let), 13. Breukink (Ned) 0 35, 14. Ekimov (Rus) 0.37, 15. Bontempi (Ita), 33. Maas- sen (Ned) 0 45, 65. Jonker (Ned) 0.54, 90. Nijboer (Ned) 0.59, 92. Van Bon (Ned) 0.59, 98. Vermey (Ned) 1.01, 106 Van Poppel (Ned) 1.01, 112. Dekker (Ned) 1 02, 116. De Vries (Ned) 1.03, 127. Vos kamp (Ned) 1.07, 135. Rooks (Ned) 1.09, 139 Harmeling (Den) 1.10, 147. Mulders (Ned) 1.10, 173. Talen (Ned) 1.19, 185 Theunisse(Ned) 1.31. Eerste etappe. Lille-Armentières-, 1 Aboe- siaparov (Oez) 234 km 5 46.16 (40,546 km/u), 2 Ludwig, 3. Museeuw iBel), 4 Martinello (Ita), 5. Tsjmil (Mol). 6 Svorada (Slw), 7 Fidanza, 8. Magnien (Fra). 9 In- durain, 10 Bortolami, 11. Andreu (VSt), 12. Zamana (Pol), 13. Sergeant (Bel), 14 Raab (Dui), 15. Simon (Fra), 30 Harme ling, 31 Rooks, 92. Van Bon, 94 Breu kink. 96 Dekker. 98 Van Poppel, 123. De Vries. 130 Nijboer, 140 Mulders. 143 Jonker. 149 Voskamp, 152 Maassen 164 Talen, 174. Vermey, 189. en laatste Nelissen (Bel) Algemeen klassement: 1. Boardman 5.54 05, 2 Indurain 0 15, 3. Rominger 0.19, 4. Zülle 0.22, 5. Museeuw 0 23. 6 De las Cuevas 0,23. 7. Abdoesjaparov 0 27. 8 Mane 0.29. 9 Seigneur 0 30, 10 Ludwig 0.32, 11 Chiappucci 0.33. 12 Peron 0 34. 13 Davy 0.35. 14 Ugru mov. 15. Breukink 0 36. 16. Ekimov 0 37. 17 Bontempi. 18. Olano. 19. Jalabert. 20. Rus 0.38, 35 Maassen 0 45. 67 Jon ker 0.54. 79. Van Poppel 0.57, 89 Nij boer 0.59, 91 Van Bon, 97 Vermey 1 01, 110 Dekker 1.02, 114 De Vries 1.03. 125. Voskamp 1.07, 133. Rooks 1.09. 135. Mulders. 138. Harmeling 1 10, 171 Talen 1 19. 181. Theunisse 1.31, 189 Furlan (Ita) 2.54. Dagploegenklassement: Proloog. 1 Gan 24.38, 2 Castorama 0.17, 3. Mapei 0.25, 4. Once 0.28. 5. Ba- nesto0.32. Eerste etappe: 1. Telekom 17.18 48, 2. Mercatone Uno, 3.^Castorama, 4. Polti 17 18 48, 5. Novemail 17.18.48. Algemeen ploegenklassement: 1. Gan 17.43.26.;2- Castorama 0 17, 3. Mapei 0.25, 4 ONCE 0.28, 5 Banesto 0.35, 10 WordPerfect 0.57, 16. Novemail 1.19,21.TVM 1 51. Puntenklassement: 1Abdoesjaparv 47 punten, 2 Ludwig 30, 3. Indurain 29 Bergklassement: 1. Van Poppel 5, 2. Peter de Clercq (Bel) 5, 3. Zabel (Dui) 3. ARMENTIERES »GPD De scherpte is er af bij Jean Paul van Poppel. Zegt hij zelf. Dus mikt hij in de Tour op de ontsnapping in plaats van op de massasprint. Dat was gis teren, achteraf, maar goed ook. Op het moment dat de ambulance Wilfried Nelissen naar het ziekenhuis vervoer de, stond JP toch maar mooi op het podium. In de bolle tjestrui... lean Paul van Poppel (31) even de bergkoning van de Tour. Grappen konden niet uitblijven. Maar JP liet ze al lemaal lachen. Hij had op het podium gestaan. Toen hij in de gaten had dat de ontsnap ping met Rob Mulders en Herman Frison geen kans van slagen had was de Ne derlander leep genoeg om te bedenken dat hij nog maar één sprintje hoefde te trek ken om de bolletjestrui te veroveren. De renner: „Dat pak ik dan toch in elk geval mee, al is het maar voor een dag waar schijnlijk. Met de ploeg heb ben we het afgelopen jaar de sprints doorgesproken. Die zijn niet gegaan zoals ik ver wacht had. Ik voelde me bui tengewoon, maar sprinten, afmaken, dat haperde ge woon. Ik denk dat de scherp te er een beetje af is." In de Tour wil hij nog wel een enkele keer voor zijn kans als ras-sprinter rijden. „Maar alleen in een rit die me ligt. Ik denk niet dat ik me met de groene trui be moei. Iets dergelijks als Ne lissen zal mij niet gauw over- konten. Ik Kijk gewoon voor me." Na de Tour zal Van Poppel over een contractverlenging gaan praten. Die is mogelijk geworden, nu uurwerkfabri kant Festina nog even door gaat met sponsoren van de ploeg. Bij de medische controle ble ken de Italianen Eros Poli (Mer catone Uno) en Mario Scirea de langste renners uit het Tour-pe loton te zijn. Bij beiden stopte de meetlat op 194 centimeter. De kleinste coureur is de Colom biaan Nelson Rodriguez. Hij komt een centimeter boven de 1,60 meter uit. Leon van Bon, op het laatste moment door Jan Raas aan het peloton toege voegd, is slechts enkele centime ters groter. Ignacio Garcia Cam- acho had de langzaamste pols slag; 35 tikken per minuut. Le Groupement lanceerde in het weekeinde de plannen voor een nieuwe Franse formatie. De sponsors zoeken echter nog een ploegleider en - nog belangrijker - renners. Er zijn vooralsnog vijf jonge Franse amateurs gecon tracteerd. Over het budget werd ook geheimzinnig gedaan. De Fransen willen met een budget van ongeveer acht miljoen gid- den per jaar gaan werken. Miguel Indurain werd in Lille door de AIPS, de internationale vereniging van sportjournalis ten, onderscheiden als atleet van 1993. Indurain is de tweede wielrenner die de onderschei ding kreeg. De Amerikaan Greg LeMond was in 1989 de eerste. De Tour kent ook een Neder landse speaker. Naast de Frans man Daniel Mangeas is Jos Bel lemakers van de partij. Hij levert het commentaar in het Neder lands. TOUR OP TV TV dinsdag EURO Spaanse formatie weer een van de favorieten voor ploegentijdrit Erik Breukink wil nog steeds meespelen in het klassement. Al is hij bij Once op het tweede plan geraakt. FOTO ANP tracten wilde hij niet praten. „Dat gebeurt na de Tour. Er is toch een reglement dat zegt dat dat in september moet gebeu ren? Breukink is me lief meneer, maar Jalabert is me dat ook, en Zülle vooral, en trouwens de he le ploeg. Ja, we hebben een goeie ploeg. Als iedereen blijft, houden we een goeie ploeg. Erik? Die heeft een goed seizoen '93 gemaakt (NK, Profronde Ne derland, Criterium Internatio nal, Ronde Asturië/red) en wat betreft '94 moet dat afgewacht worden. Vóór de Tour heeft dit jaar alles moeten wijken." Eerste mikpunt was de pro loog, waar Zülle en Breukink (vier en dertien) naar behoren uit kwamen, volgend doel is de ploegentijdrit van morgen. Dan wordt het klassement weer voor even gemaakt. Once gaat voor de overwinning. Dat verwacht iedereen. Dat gebeurt dus ook. Net zoals vorig jaar. Toen ein digde het team op de tweede plaats, slechts vijf seconden achter het verrassende GB-MG, maar vóór de andere ploegen met klassementsrijders. Niet dat dat Breukink en Zulle daar uit eindelijk veel mee opschoten, maar toch. Beperkingen In vergelijking met vorig jaar mist de 'gele trein' die in de Tour weer in het rose is gesto ken, mannen als Bruyneel, Hodge, Louviot en Martinez. Daarvoor nu Dufaux, Sierra, Stephens en Rincon. Het lijkt een verzwakking, maar volgens Breukink is de sterkte gelijk ge bleven. „Siërra voor Louviot en Rincon voor Martinez. Dat is te gen elkaar weg te strepen. Rin con is geen goede tijdrijden Martinez was dat ook niet." Het verklaart ook de positie van de Colombiaan in de Once-ploeg. Saiz ziet in Rincon een sterke troef voor het hooggebergte, maar geen klassementsrijder, vanwege z'n beperkingen als tijdrijden Erik Breukink wil nog steeds meespelen in het klassement. Die wil of die illusie heeft hij nog. Al is hij bij Once op het tweede plan geraakt. „Zegt me niks, na anderhalve week zullen we zien waar we staan. Mijn po sitie is lekker, het is nu Zülle die misschien wat meer onder druk komt te verkeren. Kijken hoe het gaat lopen. Die proloog? Die heb ik gereden op m'n waarde. Dertiende, net zoals vorig jaar. Toen ik de Tourproloog een keer won, in '89, was het op een geaccidenteerd parkoers, in Luxemburg. Op een circuit als in Lille, waren de proloog-spe cialisten in het voordeel. Zij zijn explosiever. Ik mis dat explosie ve. Vooral op zo'n snel par koers. Als ik win. is dat met een gemiddelde van 48 of 49 kilo meter." Volgorde Morgen in de ploegentijdrit gaat het richting Kanaaltunnel en om meer kilometers. Dan reke nen ze bij Once nog wel op Breukink. Al was het alleen maar om Zülle mee te nemen naar de top van het klassement. De formatie, de volgorde, is al besproken. Breükink rijdt achter Leanizbarrutia. Hij voelt zich goed, zegt hij, en heeft het idee dat het effect van de hoogtesta ge in Colorado nog niet z'n hoogtepunt heeft bereikt. Alex Zülle was er ook bij in Colorado. Ook hem hebben ze teruggehouden in het voorsei zoen om in elk geval enig weer stand te kunnen bieden aan de grote favorieten Indurain en Ro minger. Maar vooralsnlog lijkt de ploegentijdrit de enige wed strijd waarin de beide Once- grootverdieners in de strijd te gen de suprematie van Indura- in/Rominger als winnaars te voorschijn zouden kunnen ko men. Racefietsen met frames van titanium of carbon. Kleding van ly cra, supplex of tactel. Shell-hoofddeksels met schuim. Compu ters met acht functies. Zo'n 25 30 jaar geleden geleden had geen enkele coureur of trimfietser (het woord bestond nog niet eens) hier ooit van ge hoord. Nu, anno 1994, zijn het in de wielersport normale begrip pen geworden. In de dagelijkse rubriek 'Rondom het Wiel' geeft de eerste Nederlandse Tour de France-winnaar Jan Janssen, woonachtig in Putte, uideg over de verschillen in materiaal, kle ding en voeding van vroeger en nu. Tevens vindt u dagelijks een aantal Nederlands-Franse woorden die alles te maken hebben met het Franse fietsjargon. Achter elkaar gezet geeft het een aar dig woordenboekje fiets-Frans. „Ik was de enige in het peloton die een bril droeg. Vandaar m'n Franse bijnaam 'le profes- seur'. Ik was heel herkenbaar. Voor de grap deed ik die bril wel eens af om het effect te me ten. Frappant was dan dat veel minder mensen me dan her kenden, alhoewel de echte Icen- tter natuurlijk wel aan de 'zit' ziet met welke coureur hij te maken heeft. Ja, met die bril is er best wat veranderd. Nu rijdt bijna ie dereen met een bril. Vroeger was je met een bril een uitzon dering. Jan Raas, Gerrie Knete- mann en Laurent Fignon wa ren daardoor ook heel herken baar. Maar ik was in de wieler sport de eerste die zijn bril al tijd ophield. Ik ben verziende, kan nu nog zonder bril de krant lezen, maar verafkan ik heel moeilijk zien. Maar echt hele sterke glazen heb ik niet, min anderhalf of zoiets. Jan Raas heeft tijdens regen weer wel eens geëxperimen teerd meteen bril met gaatjes in glas tijdens regenweer, maar dat is nooit wat geworden, zo heb ik begrepen. Van het beslaan van een bril had ik nooit last, omdat ik een bril had waar het montuur erg hoog van stond. Ik had tijdens de Tour altijd drie of vier bril len bij me. Om te fietsen een heel licht brilletje en 's avonds aan tafel had ik een bril met donker montuur, dus echt„le professeur". Brillen van vandaag de dag zijn natuurlijk heel erg snelle gevallen geworden. Vooreen brillenfabrikant is het van pu blicitair belang dat coureurs zo'n bril dragen. Van de andere kant geeft zo'n bril ook be scherming. Als je met tachtig, negentig kilometer een berg af rijdt, is dat vrij lastig voor je ogen. Je moet maar eens bij die snelheid met je hoofd uit een raampje van een auto gaan hangen. Begin je toch mooi te knipperen. En je hebt natuurlijk geen last van vliegjes. Het heeft ook nadelen. Als je transpireert loopt die transpi ratie over je bril. En het is las tig als je water over je kop gooit, maar dat zie tegenwoor dig niet zo meer. Het grote ver schil met vroeger is echter dat de bril een publiciteitsartikel geworden is. as l'essie, l'axe ballioofd la tête de fourche bandenlichter le démonte pneu Erik Breukink heeft z'n route al uitgestippeld. Morgen hoopt hij door een goede ploegentijdrit een sprong in het Tour-klasse- ment te maken. En na dit jaar wil hij best nog eens twee sei zoenen in Spaanse dienst blij ven. Tegen dezelfde condities, Erik? Aarzelend, alsof hij zich ervoor geneert, komt het 'ja'. Tegen dezelfde condities ja. Want dat staat in zijn huidige contract. Een tweejarige over eenkomst met een eenzijdige optie voor nog eens twee jaar, tegen dezelfde condities. Die condities? Wat te denken van twee miljoen gulden per jaar? Een bedrag dat hij bij geen en- kele andere ploeg meer kan ver dienen. Zeker niet nu Erik Breu kink, in april dertig geworden, al zo ongeveer is afgeschreven als ronderenner en als - toekomstig - vedette. Afgedaald naar de 23ste plaats op de UCI-ranglijst, niet meer met'het eerste startnum mer van zijn ploeg - dat draagt nu de halve Nederlander Alex Zülle die z'n contract tot '97 verlengde - heeft Breukink wei nig meer te eisen. Ware het niet dat er dat con tract van twee jaar geleden is. Met die optie. Bij Once vroegen ze al in het voorjaar of hij van die optie gebruik wilde maken. Erik antwoordde bevestigend, natuurlijk. Maar van Once kwam sindsdien geen antwoord meer. Even begrijpelijk. Want een negentiende plaats in de Vuelta is voor zo'n ronderenner niet iets om trots op te zijn. Reglement Het antwoord kwam gisteren in de Tour ook niet van z'n ploeg leider, Manuel Saiz. Over con- over het stuur, werd, volgens zeggen van TVM, de auto uitge slingerd, belandde in de,sloot onder de dijk, de auto kwam boven op haar terecht. Den Bakker kreeg het nieuws van zijn ploegleider Cees Priem te horen. Daarna is nooit meer overwogen in de Tour te blijven. „Want dat vergeeft hij zich na tuurlijk nooit, als hij nu niet naar huis gaat." TVM deed heel veel moeite om Dag Otto Lau- ritzen nog op tijd te mobilise ren. De Noor arriveerde ander half uur voor de wedstrijd in Lil le. Raas had al tijden vergeefse moeite gedaan om een klasse- mentsrenner aan te trekken, maar kon zich in deze Tour op weg naar de massasprint in elk geval nog aan de capaciteiten van de Moncassin vastklampen. De jonge Fransman verstapte zich zaterdagavond bij de ploegpresentatie en brak zijn enkel. Raas besloot Van Bon als in valler op te roepen. Frans Maas sen kon het niet begrijpen. De Limburger had zich vrijdag avond bij Raas sterk gemaakt voor de komst van Nijdam, een routinier met negen Tour-starts en zes ritoverwinningen achter zijn naam. „Zelfs een slechte Nijdam is nog gevaarlijk, kan nog een etappe winnen", hield hij de grote baas van WordPer fect voor. Raas luisterde naar hem, volgde de aanbeveling niet. „Natuurlijk mag Maassen voor Brit de snelste man op twee wielen Vrijdag is het eerste boek over zijn leven verschenen: Chris Boardman, the fastest man on two wheels, de snel ste man op twee wielen. Op de piste komt die titel eigen lijk nog Graeme Obree toe, de Schot die Boardman eind april het werelduurrecord weer ontfutselde. Maar op de weg is er sinds zaterdag niet één zo snel als 'TT' (time- trial) Boardman. ARMENTIERES PETER OUWERKERK GPD-VERSLAGGEVER Het boek staat meteen nummer 1 op de Britse bestsellerslijsten, en het zal daar ook nog wel even blijven nu Boardman van daag zijn tweede dag in de gele trui beleeft. En kans heeft over morgen mét de 'Yellow Jersey' Engeland binnen te rijden. Boardman, de recordman. Fa-bu-leus, on-ge-loof-lijk de superlatieven overschreeuwden elkaar zaterdag op de versmol ten boulevards van Lille, waar de 25-jarige 'Liverpoodlian' een proloog neerlegde, zoals er in de hele. Tcurhistorie nog niet een was geweest. Snelste proloog tot zaterdag: die van Thierry Marie, Lyon 1992, moyenne van 52.365 km/u over 5400 m. Snelste tijd rit ooit verreden: 54.545 km/u door Greg LeMond, over de 24 km Versailles-Parijs 1989. Snel ste ploegentijdrit ooit: 54.201 km/u, Carrera in Berlijn 1987. En dan nu Chris Boardman: bo ven de vijfenvijftig, 55.152 km per uur. De manier waarop Boardman won was een verrassing (15 sec sneller dan Indurain, 19 sec be ter dan Rominger). dat hij zege vierde minder. Per slot was hij als specialist bij uitstek naar de Tour gekomen: vorig (neo-prof- )jaar reeds vier tijdritten op zak, dit jaar ook al weer vijf. Nie mand die het tegen de klok be ter deed dan de man uit Hoyla- ke, North Wirral, op een schier eiland ten westen van Liver pool. Toch... Toen hij na zijn tijdrit zege in de Ronde van Zwitser land spoorslags naar huis was gereisd met instemming van de organisatie, die hem zelfs feestelijk uitluidde had een lichte longontsteking hem over vallen. Hij had antibiotica moe ten nemen, en alleen maar ge rust. „Ik voelde me eigenlijk ont zettend rot, tot donderdag. Vrij dag zakte het een beetje, en wonderbaarlijk genoeg viel er op het startpodium een enorme druk van me af. Ik dacht maar aan één ding: winnen! Mijn remmen gebruik ik niet van daag: als ik crash, dan crash ik maar." Boardmans pols tikte 125 bij de start, en dat liep snel op tot 180, 190, 192 zelfs. „Zo hoog is- ie nog nooit geweest. Alleen bij het werelduurrecord. De Engelsman reed zijn TGV- achtige opening op de Lotus- fiets waarmee hij in 1992 in Bar celona Olympisch achtervol- gings kampioen was geworden. Het is nooit de bedoeling ge weest, dat Chris Boardman dit jaar al de Tour de France zou rijden. Hij werd vorig najaar bij de GAN-ploeg gehaald, eigenlijk meer bij wijze van publicitair experiment. Misschien dat het ooit zou lukken in de tijdritten, maar als professioneel wegcou- reur zou hij nog heel erg veel moeten leren. Legeay: „Hij heeft in die vijf maanden zó'n progressie ge maakt, 't is ongelooflijk. Hij Ploegentijdrit 66,5 km. Start eerste ploeg: 13.10 uur, finish laatste ploeg: 16.06 uur. Een vierkant ónder Calais, met een finish voor de slurf van de Euro tunnel. Een sterk golvend par cours, met een onberekenbare wind, die vanwege de aard van het traject uit vier verschillende richtingen kan waaien. Voor de beukers. Effectieve verschillen worden doorberekend, tijd van vjfde renner telt, maximale ach terstand: 5 min. TOURENTELLER 0 km: In heet Lille beginnen om 11.00 uur 189 renners aan de eerste etappe van de 81e Ronde van Frankrijk. De rit voert over 234 kilometer naar Armentiëres. 10 km: eerste bonifictaiesprint: 1. Abdoesjaparov (Oez/6 secon den), 2. Martinello (Ita/4), 3. Olano (Spa/2). 91 km: Cote d'Avesnes-Sur-Hel- pe (4e cat): 1. Peter de Clercq (Bel), 2. Zabel (Dui), 3. Chiap pucci (Ita). Her peloton legt de eerste drie koersuren met een ge middeldesnelheid van 38,6 kilo meter af. 159 km: 2e bonificatiesprint: 1. Abdoesjaparov (6), 2. Jalabert (Fra/4), 3. Martinelli (Ira/2). 166 km: eerste ontsnapping. Drie renners nemen 30 seconden voorsprong: Van Poppel (Ned), Mulders (Ned), Frison (Bel). 185 km: Maximale voorsprong drietal 1.50. 191,5 km: Cöte de Mons-en-P'e- v'ele (4e cat): 1. Van Poppel, 2. Frison, 3. Mulders. Peloton volgt op 1.18. 220,5 km: 3e bonificatiesprint: 1. Frison (6), 2. Van Poppel (4), 3. Mulders (2). Voorsprong geslon ken tot 26 seconden. 225' km: Peloton loopt drie vluchters in. 234 km: Abdoesjaparov wint eerste massasprint. Boardman behoudt leidestrui. Grote valpar tij op 45 meter van de streep, veroorzaakt door een fotografe rende agent. De Belg Nelissen, de Italiaan Fontanelli, de Oekraï ner Gontsjenkov en de Frans man Jalabert zijn de voornaam ste slachtoffers. Van Poppel ver overt bolletjestrui. zijn teamgenoot opkomen. Ik moet echter aan mijn sponsors denken, de sterkste ploeg op stellen. Nijdam heeft niets ge presteerd. Punt uit." De relatie Raas - Nijdam lijkt voorbij. De Zeeuw heeft Nijdam, na een bezoekje, een sterk verlaagde aanbieding voor vólgend jaar gedaan. „Hij heeft een maand gekregen om er over na te denken", sloot Raas de discussie af. leert verbazingwekkend snel." Wat Boardman o.a. bewees in de Dauphiné, waar hij in Cham- béry een semi-bergetappe over het WK-circuit van '89, na een solo van 80 km winnend, en met voorsprong afsloot. De GAN-ploeg gelooft in Boardman, dat bleek uit de eer ste vlakke etappe, gisteren naar Armentières. Toen een trio Van Poppel/Mulders/Frison tegen de twee minuten dreigde weg te rijden, kwam de complete GAN- formatie in actie om bij Frison een virtuele gele trui terug te vorderen. Zelfs LeMond toonde zich een voorbeeldig ploeg maat. Boardman: „We zijn niet fa voriet voor de ploegentijdrit van dinsdag, maar we kunnen pro beren de schade beperkt te houden. Iedereen in de ploeg weet dat het mijn enige kans is in het geel door Engeland te rij den. Het is onwaarschijnlijk dat de Tour in mijn carrière nóg een keer naar Engeland komt." 40 3e etappe 5 juli 66,5 km

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19