Bestuurscrisis bij WBA Twee dagen met de hond op sjouw Opbrengst grond drukt huurprijs VVD tegen maatregelen op Alphense Kortsteekterweg Tuinfeest bij Rhijndael Rijn Veenstreek Stompwijk even Hollywood Gif gedumpt in Oude Rijn Bericht van verhuizen per post Winkel even gesloten door rook na brand Lingerie bij Hema gestolen n run Het lingerievak bij de Hema in winkelcen trum De Aarhof in Alphen was gistermiddag rond twaalf uur fors bijgevuld. Twee uur later ontdekte het personeel dat de bak met bh's, slipjes en hemdjes alweer bijna leeg was. Niet dat er zoveel was verkocht, maar een di?f had in een onbewaakt ogenblik zijn of haar slag geslagen. De waarde bedraagt 1400 gulden. Alphenaar iaat sleutels in deur zitten alphen aan den run» Een dief had het gisternacht wel erg gemak kelijk in de Alphense Plutostraat. De bewoner had de sleutels in de voordeur laten zitten. De dader ging naar binnen en haalde twee hengels met toebehoren uit de hal van de woning. Uit de kelderbox haalde hij een fiets. Alphense jarenlang verkracht mden run» Een 28-jarige Alphense heeft bij de politie aangifte gedaan van verkrachting en aanranding door een ken nis in de periode 1986 tot 1992. Omdat zij geen raad wist met de sitiuatie heeft zij geen actie ondernomen. De 28-jarige man is 27 juni aangehouden en verhoord. De man gaf toe een seksuele re latie met haar te hebben gehad. Dat gebeurde volgens hem met haar instemming. De Alphense WD-fractie heeft zich gisteren gekeerd tegen de aanleg van verkeersmaatregelen op de Kortsteekterweg tussen Alphen en Zwammerdam. Ook WD-wethouder W. van der Veen Meerstadt stemde tegen. De dwarsliggende liberalen konden overigens niet voorko men dat de verkeersremmende maatregelen ter waarde van zes ton worden aangelegd. De rest van de gemeenteraad (exclusief de fractie van de Socialistische Partij) stemde in met de aanleg van wegversmallingen, slingers en drempels. Het belangrijkste bezwaar van de liberalen tegen de verkeers maatregelen zit hem in de prijs. „Is er geen methode die goed koper is en hetzelfde effect heeft" wilde G. van As weten. Hij dacht aan een versmalling van de weg en het neerzetten van bloembakken. De Kortsteekterweg is nu nog een populaire sluiproute voor automobilisten die de drukte op de Steekterweg aan de andere kant van de Oude Rijn willen ontlopen. Wethouder van ruimtelijke ordening Van der Veen Meer stadt vreesde 'dan ook voor overbelasting van de Steekter weg wanneer de Kortsteekter weg minder aantrekkelijk wordt gemaakt voor automobilisten. Dat probleem wordt pas opge lost wanneer ergens in de vol gende eeuw rijksweg 11 wordt doorgetrokken van Alphen naar Bodegraven. Maar dan wordt het waarschijnlijk ook op de Kortsteekterweg zo rustig dat verkeersmaatregelen niet meer nodig zijn. Sommige deelnemers nemen met hun dieren nog e AHC organiseert hondenhike kees van kuilenburg Het welzijn van de hond staat voorop bij de eerste nationale hondenhike die de Alphense Honden Club (AHC) dit week einde organiseert. Baasjes, die over de schreef gaan en hun dier ten koste van alles willen laten doorgaan, verwijdert de jury zonder pardon. „De hon densport staat dit weekeinde in de kijker en excessen willen we niet hebben. Niet alleen omdat dat slechte reclame zou zijn, maar een echte liefhebber gaat ook liefdevol met zijn dier om. Ook het dier moet er plezier aan beleven", legt organisator Joop van der Gouwe van de AHC uit. Dat het serieus is opgezet blijkt uit de samenstelling van het begeleidingsteam waarin een dierenarts zit. „Die is voort durend op het parcours aanwe zig om de teams in de gaten te houden", aldus de Van der Gouwe. Daarnaast bestaat het team uit scouts van de Holland se -Nachtegalen uit Alphen en Wapata uit Ter Aar, fysiothera peuten en medewerkers van het Rode Kruis. „Hieruit blijkt dat ook het welzijn van de mens in de gaten wordt gehouden. Ten slotte ben je wel twee dagen hard aan het werk. Dan kan er wel eens een" spiertje moeilijk gaan doen." Gedurende dit weekeinde trekken tien teams van drie of vier honden met hun baasjes door de streek. In die twee da gen wordt er zo'n veertig kilo meter afgelegd. Zelfs de nacht wordt in de open lucht doorge bracht. Het is de bedoeling dat er wordt gelopen, gezwommen en gevaren. Daarnaast staan er ook opdrachten en behendig heid voor mens en dier op het programma. Zwaar Het idee is afkomstig van Joop van de Gouwe en Hans den Houdijker van de AHC. „Vorig jaar hebben we in Brabant aan een survival meegedaan. Wat ons betreft niet zo'n plezierige ervaring. De controle op de honden was zwaar onvoldoen de. Een voorbeeld hoe het zeker niet moet. Vandaar dat we op een hike kwamen", aldus Van der Gouwe. „Niet zo merkwaardig overi gens want ik ben ook actief bij scouting en daar is een hike al jaren een begrip. Alleen honden spelen daarin geen rol. Dat ele ment hebben wij er in gebracht. Uiteraard alleen wat binnen de mogelijkheden ligt van het dier. We hebben een parcours uitge zet, waar deelnemers zich in kunnen uitleven. Wel zwaar, maar ze hebben de boodschap gekregen dat trainen noodzake lijk was." Morgenochtend om half tien vertrekken de eerste teams van af het clubgebouw in De Hoorn richting Ter Aar. Gedurende de tocht staan er tal van activitei ten op het programma, zoals varen in de lelievletten van de waterscouts. „Het is de bedoe ling dat ze zelf de peddels ma ken. Waarvan maakt niet uit. Als het maar een natuurprodukt is. Daarbij is het zeker niet de be doeling dat er een boom uit de grond wordt gerukt, want ook het omgaan met de natuur wordt in beoordeling meegeno men", merkt Joop van der Gou we op. De nacht wordt door ge bracht op het terrein bij het clubgebouw. De deelnemers moeten zelf voor hun eten zor gen. De volgende dag voert de tocht naar Hazerswoude-Dorp. In de loop van de middag ko men de dieren en hun begelei ders weer terug. Aan het evenement is een wisselbeker verbonden. „Dat geeft er een wedstrijdtintje aan, maar een wedstrijd wordt het zeker niet. Het is niet de bedoe ling om zo snel mogelijk weer in de Hoorn terug te zijn. De jury let op het omgaan met het dier, de teamgeest en originaliteit. Dus er komt nog heel wat voor kijken." koudekerk aan den run De stemming zat er gistermiddag goed in bij het verzorgingshuis Rhijndael in Koudekerk. Vooral het mooie weer, maar ook het optreden van het Duo Kierewiet uit Eindhoven droeg bij aan de sfeer. Het duo bracht sketches en liedjes. Daarnaast stond er een Brabantse koffietafel op het programma. Met een optreden van de plaatselijke muziekvereniging Kunst Na Arbeid werd rond zeven uur het feest beëindigd. foto ben de bruyn VRIJDAG 1 JUL11994 Van Tol blijftVan Ruiten stapt op De 'affaire Van Tol' heeft gisteravond geleid tot een crisis binnen het bestuur van Woningbouwvereniging Alkema de (WBA). Volgens een meerderheid van de leden van de WBA is het onterecht dat het bestuur H. van Tol zijn se cretarisfunctie heeft ontnomen. Hij heeft niet in strijd met enig bestuursbesluit gehandeld, zo oordeelden zij. Als gevolg hiervan kondigde bestuurslid P. van Ruiten zijn ontslag aan. Hij is het tweede bestuurslid dat opstapt als gevolg van de 'affaire Van Tol.' Enkele maanden gele den vertrok R. Heemskerk-van der Meer al. Het bestuur van de WBA heeft Van Tol op 1 februari, in een vergadering waar hij zelf niet bij mocht zijn, zijn secretarisfunc tie ontnomen. Hij zou namelijk zijn minderheidsstandpunt (voor handhaving van de ver eniging als rechtsvorm voor de WBA) hebben toegevoegd aan een door het dagelijks bestuur goedgekeurde tekst met het voorstel om van de WBA een stichting te maken. De gewijzig de tekst had hij niet aan het be stuur meer voorgelegd. Van Tol vond dat alleen de leden het recht hebben om hem uit zijn functie te ontslaan en vroeg daarom naar hun mening. Een meerderheid schaarde zich gis teren achter hem. „Vantif nu ben ik geen lid meer van de woningbouwvere niging en dat betreur ik", lichtte Van Ruiten zijn besluit aan het eind van de ledenvergadering in restaurant Dé Fransche Brug toe. „Ik vind dat er een verkeerd besluit is genomen. Iemand heeft een minderheidsstand punt aan stukken voor de leden toegevoegd en andere bestuurs leden geen gelegenheid gegeven daarop te reageren." In de wan delgangen merkte hij later op: „Ik zie het als een brevet van onvermogen dat wij van de le denvergadering hebben gehad. Van Tol had dat brevet moeten krijgen." De emoties kwamen pas goed los tijdens de rondvraag. „Ik kreeg de indruk dat er veel meer aan de hand is dan waarover vanavond is gesproken. Ik kreeg het gevoel dat jullie Barbertje (Van Tol, red.) maar eens wil den laten hangen", zei iemand uit het publiek tegen een ontda ne voorzitter P. van der Meer. „Op 8 juni heb ik nog anderhalf uur met Van Tol gepraat", rea geerde Van der Meer. ,,Als hij toen ook maar iets had toegege ven, had het bestuur gezegd: oké we praten er niet meer over. Maar dat gebeurde niet en dat viel mij bitter tegen. Net als dat de vergadering van vanavond mij bitter is tegengevallen. U heeft geen blijk gegeven van vertrouwen in het.bestuur." In ieder geval krijgt Van Tol zijn secretarisfunctie niet terug, zo verzekerde Van der Meer na afloop. Van Tol is daar niet ver baasd over. ..Ik ben wel van plan om bestuurslid te blijven. Eind augustus is er weer een vergadering. Ik kijk dan wel hoe de sfeer is." stompwijk Alleen de glitterende jurken met duizelingwekkende decolleté's ontbraken gisteravond in Stompwijk. Verder had de première van The destruction of Sicilië alles weg van een Hollywood-gala. De James Bond-film, die door de 15-jarige Tom Oliehoek is gemaakt, draaide in café de Gouden Leeuw. De hoofdrolspelers van de rolprent werden daar afgeleverd in een Rolls Royce en schreden over een rode lo per. Op de foto stapt Jolande de Winter uit, die de secretaresse Moneypenny speelde. foto holvast/mark lamers koudekerk aan de run/den haag Het Koudekerkse bedrijf La- texfalt heeft begin dit jaar op zettelijk butadieen en butas- tyreen in de Oude Rijn ge dumpt. De gifstoffen werden in de rivier geloosd nadat het vat waarin de stoffen zaten bij een ongeval stuk was gegaan. In au gustus moet het bedrijf zich voor de Haagse politierechter verantwoorden voor de illegale lozing. De lozing kwam aan het licht bij een controle van de politie. Die was bij Latexfalt gaan kijken nadat bij een milieuvlucht was gebleken dat het bedrijf een aantal vaten illegaal had opge slagen. Bij de controle die hier op volgde bleek verder dat het bedrijf zich niet aan de vergun ningsvoorwaarden hield. De behandelend officier van justitie nam de zaak zo hoog op dat hij de zaak niet af wilde doen met een eenvoudige boe te. Overigens bedraagt de maxi male boete voor milieu-vergrij pen één miljoen gulden. „Maar het mag duidelijk zijn dat dat bedrag hier in geen geval zal worden geëist", aldus peroffi cier F. Slits. Proef in Alphen alphen aan den run» Alphenaren die gaan verhuizen hoeven de komende anderhalf jaar niet extra naar de gemeente te stappen om dat te melden. Als proef krijgen zij bij het mel den van de verhuizing op het postkantoor een formulier mee, waarmee ze de gemeente op de hoogte kunnen brengen van hun nieuwe adres. De gemeente hoopt op deze manier te voor komen dat mensen vergeten dit te melden. In het afgelopen jaar verhuis den ruim 10.000 mensen naar Alphen, uit Alphen of binnen Alphen. Een behoorlijk aantal van hen brengt de gemeente daarvan niet op de hoogte. De PTT wordt minder vaak verge ten. Het formulier dat de ver huizers in net vervolg mee krij gen van het postkantoor kan thuis worden ingevuld. Voor het uitdelen van de for mulieren vraagt de PTT een ver goeding van een kleine 1500 gulden. Als de proef slaagt, is het de bedoeling dat het sys teem in heel Nederland wordt doorgevoerd. Wegen geasfalteerd ter aar Aanleunhuizen goedgekeurd De provincie Zuid-Holland heeft de bouw van 40 aanleun woningen bij het nieuwe ver zorgingshuis 'Huize Jacobus' in Oude Wetering goedgekeurd. Dat deelde voorzitter P. van,der Meer gisteravond tijdens de le denvergadering van de Woning bouwvereniging Alkemade (WBA) mee. Hiermee is de bouw een stuk dichterbij geko men. De aanleunwoningen drukken op de totale kosten van het nieuwe Jacobus. De WBA hoopt dat een stuk grond aan het Westeinde in Roelofarendsveen zoveel op brengt, dat zij de huur (nu 748 gulden) van de aanleunwonin gen kan verlagen. Op die plek staan woningen die worden ge sloopt. WBA wil de grond daar om zo duur mogelijk verkopen aan een projectontwikkelaar die er acht woningen in de vrije sector kan neerzetten. „Als wij een goede prijs vangen, dan kan die huurprijs misschien wel naar de 650 gulden." Een aantal leden _sprak de vrees uit dat die dure vrije sec torwoningen aan 'de neus van de eigen bevolking voorbij zou gaan. Van der Meer vond het echter dè kans om de huren van de aanleunwoningen te verla gen. „Ik wil proberen of de pro jectontwikkelaar rekening houdt met de eigen inwoners. Maar ik garandeer niets", zei hij. „Want je bent dan zo weer een stuk van je prijs kwijt." Door de rookontwikkeling van de brand afgelopen woensdag in het Chinees restaurant in het Alphense winkelcentrum Rid derhof is de nabijgelegen winkel Odijk's delicatessen tot zaterdag niet open. Volgens Odijk zijn zeker twee dagen nodig om de door de rook beschadigde pro- dukten te vervangen. Verdei* wilde zij gisteren alleen zeggen dat ze hoopt dat de verzekering de schade als gevolg van de rook vergoedt. De schade voor groentewin kel Vergunst, die ook in de buurt van het restaurant is gele gen, is gering. De verkoopwaar werd niet aangetast. Eigenaar K. Vergunst opende zijn winkel op de dag van de brand alweer. Op het moment van de brand was hij niet aanwezig. Vergunst: „De verkopers konden door dé deu ren te sluiten de meeste rook te genhouden. De weinige rook die wel binnenkwam, was door de airconditioning zo weer weg." De groentewinkel is woensdag vier uur dicht ge weest. Volgens Vergunst heeft hij van zijn verzekering een een kleine vergoeding voor inkom stenderving gekregen. De eigenaar van bakkerij Ad miraal was niet bereikbaar om te berichten over eventuele schade aan zijn zaak. De bakke rij was gisteren open. Woudsoord kan keuken uitbreiden jacobswoude yvonne van tol De gemeenteraad van Ja- cobswoude heeft gisteravond besloten om verzorgingshuis Woudsoord negenduizend gul den subsidie te geven om de keuken uit te breiden. Woudsoord maakt de maaltij den klaar die Tafeltje Dekje en de dagopvang verstrekt. Het verzorgingshuis wil de capaci teit van de keuken uitbreiden, omdat er steeds meer maaltij den voor Tafeltje Dekje worden klaargemaakt. Het gemeentebestuur stelde voor om de aanvraag af te wij zen. Wethouder L. Bruins: „Na tuurlijk prijzen we allemaal het werk dat Tafeltje Dekje verricht. Als we echter subsidie aan Woudsoord toekennen, bete kent dat dat Woudsoord leve rancier van maaltijden blijft. Ook wanneer zij de prijs ver hoogt. En dat is een verplichting die ik wil omzeilen." CDA-er Th. van Wieringen: ,,Ik wil er toch voor pleiten om het bedrag beschikbaar te stel len. Omwille van de kwaliteit van de maaltijden." Ook de WD vond dat de gemeente moest investeren in Wouds oord. Fractievoorzitter J. van Dam: „Er heerst een goede sfeer tussen Open Bejaardenwerk - de stichting die de Tafeltje Dek- je-maaltijden verzorgt - en Woudsoord. Dat moet beloond worden." K. de Lange van Gemeentebe lang wilde de negenduizend gulden niet direct aan Wouds oord toezeggen, maar wel Tafel tje Dekje steunen. „Is daar geen creatieve oplossing voor te ver zinnen?" Wethouder Bruins: „Ik stel voor om het bedrag toe te ken nen via de stichting. Op die^ma- nier ontstaat er geen financiële relatie tassen Woudsoord en de gemeente." Alle partijen gingen met dit voorstel akkoord. Diverse doorgaande wegen in Ter Aar worden van volgende week maandag tot en met woensdag geasfalteerd. Het ver- .keer dient daarom rekening te houden met stagnatie. Het gaat om de volgende wegen: Aar- damseweg, Bloemenstraat, Geerweg, Kerkpad, Korteraarse- weg-noord, Langeraarseweg, Oostkanaalweg, Oude Kerkpad, Paradijsweg, Reigersbos, Ring dijk-zuid, Sportweg, Stobbeweg en Westkanaalweg.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 13