•kIF® De Tour van de slotweek Van miljonair tot modaal, is dat wel normaal? rfi Tour de France DONDFRDAG 30 JUNI 1994 Eddy Merckx op eenzame hoogte Eddy Merckx staat in de roem rijke geschiedenis van de Tour de France op eenzame hoogte. De vijfvoudig winnaar van de Tour de France boekte 34 ritze- ges. Een record dat onaantast baar lijkt, want de directe ach tervolgers zijn allen niet meer actief als beroepsrenner. Tweede op de lijst is Bernard Hinault met 27 overwinningen. Miguel Indurain won negen etappes. Zeven daarvan kwa men in een individuele tijdrit tot stand. Van de Nederlanders hebben Joop Zoetemelk, Jan Raas en Gerrie Knetemann de meeste ritoverwinningen be haald: tien. Van de nog actieve Hollanders staat Jean-Paul van Poppel bovenaan met acht ze ges. De eeuwige lijst van etappewinnaars ziet er ais volgt uit: I Merckx (Bel) 34 overwinnin gen, 2. Hinault (Tra) 27, 3. Leducq (Fra) 25. 4. Darrigade (Fra) 22.5. Frantz(Lux) 20, 6. Fa- ber (Lax) 19, 7 Alavome (Fra) 17 8. Anquetil Van Middelkamp tot Van Poppel DEN HAAG ANP In 59 jaar hebben 53 Neder landse wielrenners in totaal 135 ritten in de Tour de France ge wonnen. De Zeeuw Theo Mid delkamp was in 1936 de eerste Nederlandse etappewinnaar. Jean-Paul van Poppel was twee jaar geleden in Straatsburg tij dens de tiende rit de laatste. Hij heeft acht zeges achter zijn naam. twee minder dan de re cordhouders Knetemann, Raas en Zoetemelk. mann. lan Kaas joop Zoetemelk 10, 4 lean- Paul van Poppel 8, 5. lan Janssen 7.6. Gerben karstens, lelie Nijdam 6,8. Enk Breukink kuiper, Henk Lubberding. Ben Oosterbosch. Jo de Roo, iohan van der Velde, Rini Wagt- mans. Peter Winnen 3 18 Theofiel Middel kamp lan Nolten, Henk Nijdam. Adri van der Poel. Cees Priem, Steven Rooks, Theo Smit, Gerrit Solleveld. Gerrit Voorting, Ad Wijnands 2,28. Hans Dekkers, Maarten Ducrot. Leo Duvndam, Cees van Espen, Henk Faanhof, Daan de Groot, Rob Harmeling, Maihieu Her mans. Fedor den Hertog, los I linsen. Adri van Houwelingen, lan krekels, Iohan Lammens. |o Maas Frans Nlaassen. Henn Manders. Frits Pirard, Henk Poppe, Antoon van Schen- del (X), Albert van Schendel. Gerrit Schulte, Gert-lan Theunisse, Nico Verhoeven, Gerard Vianen, Leo van Vliet, Huub Zilvi X. In 1938 won Antoon ran Schei pe Perpignan-Montpellier. die in was verdeeld (Perpignan-Narbor ne-Beziers, Beziers-Montpellier) :n derde gedeelte maakte Jn klas :e gedeelte van de ri Nederlanders hopen op kleine heldenrol van Bart Voskamp Miguel Indurain leidt de dans naar de top van de berg. Ook in deze ronde zal de strijd in het weer hoog oplaaien. foto reuter Weggewalst bijna tussen WK en Wimbledon. En dan voor Nederland ook nog eens de Davis Cup, het WK vrouwenhockey en de Haarlem se honkbaiweek. Met onmiddel lijk erachteraan de Wereldrui- terspelen, en nog voordat de voetbalcompetitie weer van start gaat de EK atletiek. Moet er nog sport zijn, deze zomer? Maar, zeggen de verstokten: de Tour is de Tour, en daar doet geen concurrerend evenement iets aan af. Tour de France, 81e editie, start zaterdag in Lille. Éénentwintig ploegen van ne gen renners, maakt 189 vertrek kers, voor 21 etappes, over een totaal van 3978 kilometer. Fi nish zondag 24 juli op de Champs Elyseés in Parijs. Parcours Op papier is het een fantasierij ke, levendige, afgewogen, tradi tionele en nieuwlichtende, loodzware Tour. Van Lille. naar Engeland, via Normandië om laag naar de Pyreneeën, door de bodem van Frankrijk óp naar de Alpen, en van daaruit vlot met de trein richting Parijs. Er zijn 12 vlakke ritten, 6 ber getappes (met 4x een aankomst bergop), 4 tijdritten (115 km in dividueel - een proloog, een vlakke en een ldimtijdrit, plus 62 km per ploeg), er zijn 3 transfers: Kanaaltunnel, vlieg tuig en TGV. en er is 1 rustdag (14 juli in Lourdes). De Tour doet dit jaar voor het eerst sinds 1974 Engeland aan, en maakt ook nog een Belgisch uitstapje in rit 2. De Tour krijgt verder opnieuw te maken met het hooggebergte van Luz Ardi- den, de Mont Ventoux, l'Alpe d'Huez en Avoriaz. De Tour 1994 komt in 10 nog nooit bezochte etappeplaatsen: Annentières, Calias, Dover, Brighton, Portsmouth, Trèlissac, Cahors, Val Thorens, Cluses en Lac Saint-Point. Over 8 cols werd nooit eerder gereden: Monteé d'Hautacam (finish rit 11Monteé de Val Thorens (finish rit 17), Col de CroixFry (in rit 18). Deelnemersveld Er blijven ook nu renners weg, die je eigenlijk in de Tour mocht venvachten. Meest op merkelijke afwezige: de Pool Zenon Jaskula, vorig jaar derde in het eindklassement, en rit winnaar op Pla d'Adet. Zijn ploeg Jolly werd niet uitgeno digd door de Tourdirectie. Verder tobben er renners met blessures, zoals Andy Hampsten en Maurizio Fondriest, of de na weeën daarvan, zoals Johan Bruyneel. En moet een van de meest gereputeerde sprinters van het peloton, Mario Cipolli- ni, thuisblijven, omdat hij zich na de spectaculaire valpartij in de Vuelta nog steeds niet gene zen voelt. Ook een paar exponenten van de oprukkende jonge generatie, geboren rond 1970, ontbreken nog. Met als voornaamste de winnaar van de Giro d'Italia, de Rus Evgeni Berzin. Topfavorieten Het is heel verleidelijk Romin- ger tot dé favoriet voor deze Tour uit te roepen. Zijn uitsla gen: eindwinst in Parijs-Nice, Ronde van Baskenland en Ron de van Spanje, zijn meester schap in de tijdritten, zijn acce leratievermogen in de bergen, zijn ideale voorbereiding op hoogte - dat allemaal geeft hem een voorsprong op de Span jaard. Indurain kende een veel ge brekkiger aanloop naar de Tour'94. Een peesontsteking in de knieholte, een allergie voor pollen, een aprilmaand lang van inactiviteit, twee slottijdritzeges in Valencia en de Oise, de eindwinst in de Oise ook, maar nog te ver van zijn topvorm om de ambitieuze jongeren in de Giro van zich te houden. Wat zijn daarvan de consequenties voor de Tour? Een vraag, die pas - en dan nog met het nodige voorbehoud - kan worden beantwoord aan de voet van de Pyreneeën. Het is bepalend hoe de stand van za ken daar, vlak voor de 12e etap pe naar Luz-Ardiden zal zijn. Heeft Rominger daar geen al te grote achterstand (binnen de twee minuten), dan zal het heel moeilijk worden voor Indurain. Want de laatste week, met de stoeipartijen in de Alpen, en de klimtijdrit op de laatste vrijdag, is onmiskenbaar is het voordeel van de Zwitser. Outsiders Iedere Tour levert wel namen op van renners, die je vooraf in de top-tien niet had verwacht. De oogst van de laatste paar jaar: Steve Bauer, Pascal Lino, Gert-Jan Theunisse, Jean-Fran- cois Bernard, en vorig jaar Bjar- ne Riss, Alvaro Mejia en Zenon Jaskula. Ook dit jaar zullen ren ners van dat kaliber zich aan dienen. Al dan niet aangedre ven door de motiverende kracht van een vroege ontsnapping met ruime voorsprong. Alvaro Mejia zal er opnieuw staan, Alex Zülle is het hele sei zoen ingehouden om in de Tour los te branden. Misschien heet de sensatie Pavel Tonkov. En het zou niet verbazen als ook de Colombianse winnaar van An dorra 1993, Oliveiro Rincon gro tevorderingen maakt. De Fran sen hopen op een doorbraak van Richard Virenque, en op laatbloeier Pascal Hervé. Hoe moeten we de tweede plaats in de Vuelta van Mikel Zarrabeitia inschatten, of is de nieuwe Spaanse kampioen Abraham Olano 'de nieuwe' Indurain? Lance Armstrong ook, die barst van de ambities, en wil ditmaal veel verder komen dan tot de helft, ritzegetje op zak. Groene trui Vijf namen springen er in de strijd om de groene trui uit: Jo han Museeuw, Wilfried Nelis- sen, Laurent Jalabert, Adriano Baffi en Djamolidine Abdoesja- parov. 'Abdoe' won de pun- De re-Tour van Rooks, Theunisse en Breukink Op l'Alpe d'Huez staan nog immer hun namen gekalkt. Vergeefs te wachten op een nieuwe lik verf. Over het fluor is een doffe teint gegleden. De Hollandse helden van het podi um hebben hun beste tijd ge had. De toppers van toen zijn bezig aan hun re-Tour. En ook de opvolging voor het klasse ment is nog allerminst geregeld. Qu 'est-ce que c'est avecles Hol landais? Daar zijn heel wat ren ners loos. Over Rooks Theu nisse - de Vutters van TVM. En over het Spaanse briesje van ONCE, genaamd Erik Breukink. Wordt er dan helemaal niet meer gekoerst in Nederland? Er was eens een generatie, die de toorts van Zoetemelk, Kui per, Winnen. Van der Velde met speels gemak zou gaan overne men. Steven Rooks, Gert-Jan Theunisse en Erik Breukink handhaafden 'Nederland' ook op de grens van de jaren tach tig-negentig moeiteloos in de top-10. De Toür winnen, dat was een ander verhaal - in deze eeuw nog slechts voorbehouden aan Jan Janssen en Joop Zoetemelk -, maar tussen anoniem en meespelen daagde een weiland vol met gras. Rooks een keer tweede, Breukink een keer drie, Theunisse vier, twee bergtruien, een combiné en een wit habijt voor de beste jongere. Maar ineens, na 1990 was het over. Beste Nederlander vorig jaar: Eddy Bouwmans, 45e. Was het ooit zo slecht? Ze zijn niet de enigen, die van de hoofdrol len terugvallen tot die van figu rant. Het peloton zit vol versla genen, vol kandidaat-winnaars, die mislukken voor de exclusie ve toegangsdeur. Maar omdat dezen toevallig Nederlanders zijn, en de Tour-interesse toch staat of valt bij die oranje-toets, is het een beetje ongelukkige samenloop van treurigheid. Is er dan helemaal geen verkla ring voor ons Trio Kommer Kwel, goed voor een gegaran deerd inkomen van zo'n drie miljoen totaal. We trekken de kaarten van alle drie, aan de hand van verleden, heden en toekomst. Van miljonair tot mo daal, is dat wel normaal? Of komt wat geweest is nooit meer terug? Steven Rooks Slank, rank, maar absoluut geen tank. Zie zijn continue, zeer on dermaatse tijdritten. Begiftigd met de mooiste benen van het peloton, waar iedere klimmer met jaloezie naar kijkt. Behept met een stijl, zo sierlijk als het lint in een RSG-oefening. Als Rooks 'draait' valt er alleen ge mak van zijn inspanning af te lezen. Dan is-ie een plaatje, een plezierjacht. Zijn laatste aansprekende resul taat was de klimtijdrit naar Or- cières Merlette, Tour 1989, tot verbazing van menigeen. Maar, hij reed bij PDM, waar hij (1988: 2e in Tour) ook zijn beste resul taten behaalde. Toch altijd 'schoon' geleven bij de doping controles, en evenmin gestoord door ritmeproblemen met het hart. Najn dus waarschijnlijk nooit onnodige risico's: bleef baas over eigen lijf, liet zich niet op naaien in de prestatiecultuur, die zovelen doet sneuvelen. Het is tegelijk ook zijn zwakte. Maar hij is eerder flegmatiek dan la biel. Bij Post mislukte Rooks drie maal; tegen voortdurend ge preek kon hij niet op. Bij tegen pool Raas wilde het ook al niet lukken; de Zeeuwse zwijger deed ongemakkelijk zweten. Cees Priem? Wat moet hij daar nou mee? Met Gisbers ging het nog het best. Al was te voorzien dat diens Festina-avontuur, en daarmee dat van Rooks, zou mislukken. Altijd maar op zoek naar de juiste, hem passende voorberei ding. Een grootmeester in het vooruitschuiven: een Tour mèt een Vuelta, een'Tour zónder Spanje, een Tour met Italië, een Tour zónder Giro, een Tour mèt klassiekers, een Tour zonder Tour... En als het in de Tour niet lukte, dan misschien op het WK wel, in de Ronde van Lombar- dije, of - wie weet - volgend sei- Theunisse: Kurt Cobain op de fiets. Sinds Orcières Merlette '89 wei nig of niet prestatiefs meer van Rooks vernomen. Wie in vieren eenhalf seizoen nog maar 5 wedstrijden wint, is over the hill daar kon geen Nederlandse ti tel iets aan veranderen. Hij blijft van zijn revanche verhalen, maar gaat de wielerhistorie in als de kaars met de langzame lont, die brandt in een zuurstof- arm vertrek. Gert-Jan Theunisse De grote zonderling van het pe loton. Had de gave als een leeuw met wapperende manen door de Alpen te jagen, is Green Peace en Milieudefensie tege lijk, maar bezit een medisch dossier, rijker gevuld dan zijn erelijst. Wat is er waar van Gert-Jan Theunisse? Is zijn epitestos- teron te hoog, zijn testosteron te laag, is hij opgefokt met me deweten van of buiten zijn schuld om, behoort hij tot de drie procent met een natuurlijk Hfer V foto cpd Erik Breukink: niet explosief genoeg. foto anp afwijkende hormoonhuishou ding? Na zijn affaire in de Tour van '88 (waar wèl Delgado vrijuit ging), volgde zijn 'dubbele kluts' in 1990. Na het jaar schorsing was het na zijn oprispingen in Luxemburg en de Mijnvalleien (beide '91voorgoed over en uit. Theunisse begon te klagen, en steeds minder te slagen. Bij Post was de aanloop genomen, bij Gisbers ontluikte zijn talent, te rug bij Post bleek hij alleen Breukink te hebben wegge- praat, en bij TVM groeide hij uit tot een hadst wielerwereld- vreemde. Achtervolgd door fy siek ongemak. Botbreuken, darmkolieken, maagzweren, zitvlak-cysten, ge zond verstand in de knoop. Theunisse probeerde het op te lossen in alle eenzaamheid. Ver warmde op eigen hotelkamer babyvoeding, ging trainen op een Canarische vulkaan, zat nog langer op het zadel dan een truck-chauffeur boven zijn dac- tylograafi Hij, de kampioen van de allang achterhaalde training, kwam maar niet verder vooruit. En dat het geen rendement opleverde leerden vooral ook zijn Rooks- achtige tijdritten. Een Conconi- aanpak had hem minuten dich ter bij de ereplaatsen gelijk welk klassement gebracht. Floewel, de Theunisse van na zijn affai res had zich zelfs door geen Ita liaanse wonderprof willen laten leiden. Theunisse is zonderling, want hij is verzot op hoofddeksels. De haarband van Henk Lubberding was nog niet breed genoeg. Het werd een muts, zelfs bij hoge temperaturen. De dag is nabij, dat hij met een baard ver schijnt, zijn tatoeages doorlo pen tot boven zijn rug en schouders, metbody-painting, piercing en nog grote ringen. Het rijdende voorbeeld van de grunge-generatie. Nirvana, Kurt Cobain op de fiets. Sinds 1984, in zijn elfde profsei zoen, toe aan zegge en schrijve 18 overwinningen, waarvan de helft nog behaald in criteriums. Tóch gek van de Tour, want in zijn vijf Tours tot nu toe steeds actief tot in Parijs. Maar zo langzamerhand wel de vedet- testatus ontnomen. Erik Breukink De ijdele hoop, het vergeefse verlangen, de te kleine motor voor de te grote opgave. Twee en drie in de Giro, drie in de Tour dan kun je wat. Maar als er meer wordt gevraagd, en het is er net niet, dan wordt ho pen gaandeweg wanhopen. Als tijdrijder-in-vorm niet min der dan Indurain of Rominger. Wie 23 confrontaties met de klok wint, en nog een handvol daarbij in ploegverband, die mag als specialist worden aan geduid. Een onontbeerlijke ba sis voor een goed klassement. Maar in een grote, zware ronde over drie weken, gelden meer dere wetten. De wet van de weerstand, en die van de macht. Afzien in tijdritten is wat andgrs dan tot in het rood gaan in het hooggebergte. Weerstand was er wel in Bor- mio, Giro van '88: een winnen de wals over de polaire Gavia. Maar ook weer niet een jaar la ter, nota bene in het rose ge huld, in de rit naar het net zo winterse Corvara/Alta Badia. De zwarte dagen begonnen steeds vaker de glorieuze te overheer sen. Macht? Het is het grootste man co bij Breukink. Typerend: hij is de enige van de moderne Ne derlandse klassementsrenners die nooit op l'Alpe d'Huez heeft kunnen winnen. Maar, klim men is vandaag de dag niet meer a la Van Impe, of de ranke Spanjaarden. Klimmen is malen geworden, met de wieken van de grote molen. Omhoog met versnellingen waar zondagtoe risten in de polder al op zouden sneuvelen. Breukink mist de beenspieren als kabeltouw, kan op donkere dagen zelfs niet aanklampen. Breukink is niet explosief genoeg, en kan die te kortkoming - anders dan Indu rain - niet verbloemen. Drie fasen kent de carrière van de Gelderse gentleman. Begon nen bij Post, die hem aan de rand van het grote geld bracht. Verder ontwikkeld bij Gisbers, die hem bijna leidde naar de hoogste plek. maar die ook ver antwoordelijk was voor de grootste deceptie in de loop baan van de renner: hij liet hem behandelen met een bedorven voedingssuppletie. Het tekent Breukink dat hij niet onmiddel lijk zijn wielen pakte, maar netjes zijn contract uitdiende. Wat Rooks en Theunisse verme den, dat durfde Breukink wel aan: hij trok naar het buiten land, waar de Spaanse blinden- loterij twee miljoen per jaar voor hem over had. Ploegleider Manoio Saiz bewerkte hem met moderne trainingstechnieken, en het resultaat was niet eens zo slecht: 10 zeges in 1993. Alleen, de bezemwagen van de Tour achtervolgde hem voor de derde maal. Zoals Peter Winnen in 1990 al voor de proloog tegen het wegdek was gereden, zo schoof vorig jaar een onoplet tende automobilist(e) de ambi tieuze Breukink tegen de grond. Knie kapot; tegen beter weten in hield hij vol tot in de Pyre neeën. De tricolore bracht Winnen al geen geluk, maarook Breukink is blij dat hij het roodwitblauw heeft kunnen uittrekken. Hij vertrekt naar de Tour '94 met zelfs niet één overwinning, iets wat hem in al die jaren voor dien nog nooit is overkomen. Toch behoort hij tot de top-10 van de bestbetaalden in het pe loton. En als hij faalt als kop man, dan kan hij altijd nog de rol vervullen van de superde- luxe meesterknecht. Ook de be tere kopman-van-dienst heeft immers recht op een aangena me entourage. Zijn beste jaren moeten nog ko men, zei hij kort voor de Vuelta. niet zo lang terug. Hij kan heb ben bedoeld: als ik, fiets in de stalling, rustig kan gaan genie ten van de rente op rente. PETER OUWERKERK GPD-VERSLAGGEVER tentrui in Italië, omdat hij ook in de bergetappes nog mee voorin kon blijven. Jalabert deed vrijwel hetzelfde in Spanje, werd daar bovendien zevenvou dig ritwinnaar. Van de twee Bel gen is de accu van Museeuw klaar voor de Tour, en heeft kampioen Nelissen door zijn maartse sleutelbeenbreuk op een andere manier reserves te over voor sprints op leven en dood. Baffi? Zo goed als in fe bruari/maart zal hij niet meer zijn. Nederlanders Het gaat de laatste weken in eens weer wat beter met fiet send 'Oranje'. Zonder overigens te kunnen concluderen dat de crisis voorbij is. De oude gene ratie is niet meer bij krachte en machte om de grote versnellin gen te kunnen weerstaan. Het zou al een wonder zijn als Breu kink zich ditmaal wél kan men gen in het gevecht om de 'Andy Hampsten Cup', dat wil zeggen om een plaats rond de tien. En wat betreft de nieuwe generatie hebben de ronderenners zich nog niet aangediend. Maar heimelijk hopen de Ne derlanders toch op een kleine heldenrol van bij voorbeeld Bart Voskamp, zo een als in de Ron de van Spanje. Nog te onerva ren voor de gele trui, maar op een of meerdere dagen mis schien net zo krachtdadig als in de Vuelta rit 17, naar de Alto de Naranco, nabij Oviedo. Vergrootglas Moet je straks een vergrootglas pakken om de Tour terug te \inden, temidden van al dat an dere sportgeweld? Nee. De mo derne Tour de France is een sportmonument, dat zijn vaste waarde heeft. Alles wat in de Tour gebeurt wordt automa tisch uitvergroot. Elke affaire gaat onder de microscoop en krijgt meer aandacht dan welk wielerdetail of grote koers ook. Maar een vleugje Nederlandse inbreng is natuurlijk nooit weg. Anders zit je, voor het het weet, drieëntwintig dagen naar de wielerversie van de Stanley Cup of de NBA Finals te kijken. En krachtpatserij is leuk. maar het moet een beetje herkenbaar zijn. PETER OUWERKERK GPD-VERSLAGGEVER Steven Rooks: slank, rank, maar absoluut geen tank. foto anp STEVEN ROOKS Geboren: 7 augustus 1960. Prof sinds 1982 Ploegen indiv. zeges. 1982 Tl Raleigh 0, 1983: Ag u/S EM 3. 1984 Panasonic 1: 1985: Panasonic 5, 1986: PDM 8. 1987: PDM 3. 1988: PDM 7. 1989: PDM 3; 1990 Panasonic 0; 1991: Buckler 3; 1992 Buckler 1; 1993 Festi- na 1; 1994 TVM 0 Totaal aantal zeges: 35. Onderverdeling 17criteriums. 8etappes m h|n. Stop- klassiekers, 2 B-klassiekers. 2 etappe koersen, 2 tijdritten (1 proloog, 1 klim tijdrit), 1 NK Tourprestaties. Starts: 10 x: eindklasse ringen 2, 7, 9. 17, 25, 26. 33 en 3 op- gaves. ritzeges 2 x -1988 l'Alpe d'Huez. 1989 klimtijdrit Orcieres Mer lette. truien bergtrui 1988, combina tietrui 1989 Resultaten 1994. Klassiekers: - Milaan- Sanremo 35, Luik-Bastenaken-Luik 24, Waalse Pijl 27, Amstel Gold Race 6, GP Frankfort 16 Ronden Andalusie31. Tir- reno-Adriatico 18. Criterium Internatio nal 74, Tour de l'Oise 62. Eerste 10- klasseringen. 6x GERT-JAN THEUNISSE Geboren: 14|anuari 1963. Prof sinds 1984 Ploegen indiv. zeges. 1984 Panasonic 0:1985: Panasonic 0; 1986: Panasonic 1, 1987: PDM 1, 1988- PDM 3; 1989: PDM 6: 1990: Panasonic 0, 1991: TVM 5, 1992: TVM 1. 1993: TVM 0; 1994 TVM 1 Totaal aantal zeges: 18 Onderverdeling: 9criteriums. 5 etappes m lijn, 3 etappe koersen, 1 topklassieker Tourprestaties. Starts: 5 x; eindklasse ringen: 4, 11, 13. 13, 48 en 0 opgaves, ritzeges: 1 x -1989 l'Alpe d'Huez: trui en bergtrui 1989 Resultaten 1994. Klassiekers - Milaan- Sanremo 84. Luik-Bastenaken-Luik 46. Waalse Pijl 25, Amstel Gold Race 28 Ronden: Andalusiê 25, Valencia 40, Tir- reno-Adriatico 71Catalaanse Week 29. Eerste 10-kiassenngen; 3x. ERIK BREUKINK Geboren: 1 april 1964 Prof sinds 1985. Ploegen indiv. zeges. 1985 Skala 0, 1986: Panasonic 1: 1987: Panasonic 4. 1988: Panasonic 11; 1989: Panasonic 7. 1990 PDM 10. 1991: PDM 7: 1992: PDM 5; 1993. ONCE 10. 1994: ONCE 0 Totaal aantal zeges: 55. Onderverdeling: 24 tijdritten (16 vlakke, 3 prologen, 3 klimtijdritten, 2toptijdritten), ^criteri ums. 8 etappekoersen, 8 etappes in lijn, 2 B-klassiekers. 1 NK Tourprestaties. Starts. 6 x, eindklasse ringen: 3, 7, 12, 21 en 2 opgaves; ritze ges 4x - 1987 Pau, 1989 proloog Luxemburg, 1990 klimtijdrit Villard de Lans, 1990 tijdrit Lac de Vassevières; truien witte trui 1988 Resultaten 1994. Klassiekers - Milaan- Sanremo 154, Waalse Pijl 33. Ronden Valencia 69. Murcia 25. Catalaanse Week 27, Aragon 5, Vuelta 19. Eerste 10-klasseringen: 7x.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 31