Maase wil langer in VS blijven 'Winnen vergoedt alles' Sport Laros sterk op steeple DONDERDAG 30 JUNI 1994 CHEF «WILLEM SI IK, 071-356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 Tom de Jong de snelste op De Bult leiden Het vernieuwde parcours van Swift/Casba staat volop in de belangstelling. Aan de regionale wieleravondritten van de Leidse wielervereniging namen deze week bijna vijftig renners deel, onder wie Nederlands B-kampioen René van der Salm (Woubruggej en langebaanschaatser Jeroen Straathof. Op het snelle asfalt van De Bidt ging de overwinning naar Tom de Jong uit Roelofarendsveen. Hij klopte Leon Rekelhof (Ter Aar) en Re né Gunt (Zoeterwoude) in de eindsprint. Pitcher Gooden loopt twee miljoen mis new vork Ster pitcher Dwight Gooden van de New York Mets is voor zestig dagen geschorst, zonder betaling. Hij kwam niet door een controle op gebruik van cocaïne. Gooden miste in 1987 het begin van het seizoen door cocaïnegebruik. Sindsdien dient de werper zich twee tot drie keer per week te melden voor drug- testen. Bij één daarvan was hij niet 'clean'. Gooden. die de Mets in 1986 naar de overwinning in de World Series leidde, werd door de Major League Baseball geschorst. Door zijn schorsing loopt hij twee miljoen gulden aan salaris mis. 'Kannibaal' mag nooit meer rugbyen Johannesburg Wïttes Buitendach, de aanvoerder van een rugbv- team uit Johannesburg, mag zijn sport nooit meer in Zuid-Afrika beoefenen. De tuchtcommissie van de Zuidafrikaanse rugby bond schorste Buitendach voor het leven omdat hij zijn tegen stander Graig Miller de helft van een oor had afgebeten. De vorm van 'kannibalisme' deed zich veertien dagen geleden voor bij een scrum, een onderdeel van het spel waarbij de spelers te gen elkaar gedrongen staan in een poging de bal te bemachti gen. Artsen zijn erin geslaagd het halve oor er weer aan te zetten. Giant bouwt aan Europese ploeg Apeldoorn» Giant wil volgend seizoen met een Europese ATB- ploeg de wereld veroveren. Vice-president Jan Derksen van de fietsfabrikant uit Taiwan heeft de huidige teammanager Fré Bos de opdracht gegeven een formatie van Nier buitenlandse en twee Nederlandse renners samen te stellen. In de afjgelopen weken speurde Bos in de Verenigde Staten en Canada en legde hij con tacten met een Deen, een Noor en een Duitser. Namen wil hij nog niet noemen. Marcel Arntz, drievoudig Nederlands kam pioen uit Lobith, maakt zeker deel uit van de internationale Giant-pioeg. Jan Weevers (Vorden) en Martijn Hofstede (Nijver- dal) zijn in beeld om de plaats van tweede Nederlander in te ne men. Zeventien ploegen in Tour Féminin parus» Zeventien ploegen van zes rensters nemen van 24 juli tot 16 augustus deel aan de Tour Féminin. De vrouwelijke versie van de Ronde van Frankrijk begint met een 6.5 kilometer duren de proloog in ITle de Groix en eindigt na 1300 kiiomter op de top van l'AIpe d'Huez. De Nederlandse equipe van Frans van Die pen en de Bose-formatie van Monique Knol nemen het onder meer op tegen de ploegen van Duitsland, Spanje, België, Zwit serland, Rusland, Litouwen en Oekraïne. Het is nog onzeker of tweevoudig Tour-winnares Leontien van Moorsel de gele trui verdedigt. De Boekelse kampt met mentale problemen. Alles hangt af van haar prestaties en gemoedstoestand in de komende weken. Toptijd Adkins op 400 meter horden luzern Derrick Adkins heeft gisteravond bij atletiekwedstrijden in Luzern de beste wereldseizoensprestatie geleverd op de 400 meter horden. De 24-jarige Amerikaan, bij het laatste WK zeven de, liep de afstand in 48,06 seconden. De Zambiaan Samuel Ma- tete voerde sinds 8 juni (Rome) de ranglijst van 1994 aan met 48,11. Leidse atleet overwint aanpassingsmoeilijkheden Toptijden voor Adkins en Ottey LUZERN/HELSINKI »ANP Een Amerikaan voelt hij zich nog steeds niet. Ondanks een maandenlang verblijf in de Verenigde Staten zweert de Leidse adeet Kamiel Maase bij zijn studentenkamertje in de Sleutelstad. En een overnachting in een vakantie bungalow op de hei aan de vooravond van de Neder landse estafettekampioenschappen weegt ruimschoots op tegen een geheel verzorgde vliegreis van de ene naar de andere universiteitsstad aan de overkant van de grote plas. LEIDEN TIM BROUWER DE KONING Toch verlengt Maase zijn ver blijf aan de universiteit van Aus tin, Texas, in augustus met een jaar. Sinds hij er op voorspraak van een Amerikaanse atletiek- coach vrij plotseling terecht kon, heeft hij in een paar maan den veel opgestoken. De combi natie sport en studie, in die volgorde, is er gangbaarder dan in Nederland. Bovendien heeft de 22-jarige scheikunde-student het gevoel dat hij nog moet oogsten. ,,Ik heb nu alleen het baanseizoen in de Verenigde Staten meegemaakt. Daarnaast ben ik benieuwd naar de rest van het baanseizoen en naar het crossseizoen. De periode van januari tot en met mei was voor Maase te kort voor een, definitef oordeel over 'het land van de onbegrensde mogelijkheden'. De talentvolle atleet kon er door een samen loop van omstandigheden zijn eigen grenzen nog niet verleg gen. Op zijn favoriete afstand, de 5000 meter, boekte hij ver scheidene overwinningen voor zijn universiteitsteam. Maar van een verbetering van zijn Neder landse toptijd, 13.48,85, is het tot zijn teleurstelling nog niet Aanpassingsmoeilijkheden noemt de Leidenaar als voor naamste oorzaak. Met name het Texaanse voedsel viel hem een keer volkomen verkeerd. ,,Dat was in een plaats in de buurt van Mexico. Misschien heeft dat er wel mee te maken dat ik net als enige teamgenoten een darminfectie, zeg maar voedsel vergiftiging, opliep. Wij liepen 's nachts kermend door de gan gen van ons appartement. Een buurjongen heeft ons in allerijl naar het ziekenhuis gebracht. Een beroerder begin van zijn Amerikaanse avontuur had Maase zich nauwelijks kunnen voorstellen. ,,Op dat moment dacht ik erover om naar huis te gaan. Vooral omdat ik niet te vreden was over het ziekenhuis. Het zag er weliswaar modem uit, maar de behandeling liet te wensen over. Er was sprake van onderbezetting en de zusters maakten een paar stomme fou ten. Ik was blij dat ik er na an derhalve dag weg mocht. Maase was toen nog aller minst 'boven Jan'. Het duurde weken voordat hij als atleet zijn oude niveau had bereikt. En zijn ouders, die hem speciaal in Austin kwamen opzoeken, be leefden ook weinig lol aan hun herstellende zoon. „Zij zijn er uiteindelijk zelf maar op uitge trokken. Dat had ook te maken met de vele zaken die ik nog moest regelen. Doordat ik na het begin van hét studiejaar in Austin arriveerde, liep ik name lijk constant achter de feiten aan. Zo'n grote universiteit (50.000 studenten) geeft, zeker voor een buitenlander, een enorme administratieve romp slomp. Het duurde even voor dat ik er de weg wist." Daar kwam bij dat de Leidse student bepaald niet de weg van de minste weerstand koos. Het sportiéve gedeelte leverde, afgezien van wat kleine blessu reperikelen, geen moeilijkheden op. „Soms trainen we om half zeven 's morgens. Niets voor mij, zo vroeg, maar die training stelt ook weinig voor. Met zijn allen een beetje rekken. Trainer Stan Huntsman trommelt ons volgens mij alleen maar op om de teamgeest op te porren. Voor wedstrijden draait hij zijn ver haaltje af. Daarbij wordt flink geklapt. Sommige jongens zeg gen gebeden op. Dat komt op een buitenstaan der wel maf over." In tegenstelling tot de meeste andere sportstudentep stelde Maase („Op dat punt ben ik een buitenbeentje") daarnaast geen 'pretpakket' samen. „Je moet aan zo'n universiteit een mini mumaantal studiepunten ha len, anders word je eruit ge gooid. Het instroomniveau is in vergelijking met Nederland vrij laag. Het is verleidelijk om in te schrijven voor een cursusje gi taar spelen of een simpel to neelklasje. Maar ik heb het me zelf niet gemakkelijk gemaakt. Als hoofdvak heb ik microbiolo gie gekozen, dat ligt in de buurt van scheikunde. Daarnaast volg ik allerlei andere vakken. Vaak zit ik tot middernacht achter de computer. Als ik niet oppas haal ik naast mijn studie in Neder land ook nog een Amerikaanse graad." Ondanks al zijn ijver, die zijn Kamiel Maase: „Ik heb nu alleen het baanseizoen in de Verenigde Staten meegemaakt. Daarnaast ben ik be nieuwd naar de rest van het baanseizoen en naar het crossseizoen." foto henk bouwman trainers waarderen, wordt de Leidenaar in de eerste plaats beoordeeld op zijn verrichtin gen in het shirt met de longhom (Texaans rund), het 'logo' van de universiteit van Texas. „Ge lukkig heb ik ons team, waarvan de harde kem uit ongeveer der tig man bestaat, al een paar overwinningen bezorgd. Op de middenlange afstand moet ik voor de punten zorgen. Tijdens de 'nationals', waaraan de sterkste studenten van de Vere nigde Staten deelnemen, werd ik zevende op de 5000 meter." „Buiten de universiteit om zijn er in Amerika weinig moge lijkheden voor atleten. Vereni gingen zoals in Nederland ken nen ze er niet. Alleen de aller- besten kunnen zichzelf organi seren, zoals bij de Santa Monica Track Club van Carl Lewis. Amerikaanse studenten vinden sport heel belangrijk. Voor som migen is dat de enige manier om wat van de wereld te zien. Die universiteitswedstrijden zijn trouwens prima georganiseerd. Vanwege de grote afstand rei zen we regelmatig met het vliegtuig. Dat is wel een verschil met mijn vereniging De Bata ven, waar iemand met de pet moet rondgaan voordat hij een bus kan charteren. Zo'n vlieg reis kost mij geen cent. Sterker nog, ik krijg zelfs zakgeld mee." Maar Maase, die Leiden en Maastricht de leukste steden ter wereld vindt, is Hollander ge noeg om zich niet blind te sta ren op zulke uiterlijkheden. „Ik kan mij nergens méér op ver heugen dan op een weekend met De Bataven naar de Neder landse estafattekampioen- schappen. Met zijn allen over nachten in een bungalow en spaghetti en pannekoeken eten. Mijn clubgenoot Joost la Lau vindt het leuk om dat allemaal te regelen. Moet je nagaan, in Austin heb je daarvoor een co ordinator die fulltime in dienst is van de universiteit. Derrick Adkins heeft woensdag avond bij atletiekwedstrijden in Luzern de beste wereldsei zoensprestatie geleverd op de 400 meter horden. De 24-jarige Amerikaan, bij het laatste WK zevende, liep de afstand in 48,06 seconden. De Zambiaan Samuel Matete voerde sinds 8 juni (Rome) de ranglijst van 1994 aan met 48,11. Merlene Ottey kon zich na af loop van de IAAF Grand Prix in Helsinki ook al weer bijna de snelste van het seizoen noe men. De 34-jarige Jamaicaanse sprintster liet bij haar eerste in ternationale optreden 11,02 se conden noteren voor de 100 meter, tweehonderdste langza mer dan de Russin Sjanna Tar- napolskaja. De tweestrijd met de speer tussen wereldrecordhouder Jan Zelezny en zijn voorganger Ste ve Backley eindigde duidelijk in het voordeel van de Tsjech. Ze- lezny's beste poging was 88,04 meter. Zijn Britse rivaal bleef daar bijna drieëneenhalve me ter bij achter. Bij de vrouwen won Trine Hattestad dit num mer. De Noorse haalde de 70 meter net niet: 69,96. De Amerikaanse Kathy Fra- ney won de 3000 meter in 8.46,04. Zij sleurde in haar kiel zog de Nederlandse Grete Koens mee naar de B-limiet voor het EK, later deze zomer in de Finse hoofdstad. Koens fi nishte voor het eerst binnen de negen minuten: 8.53,01. De Ne derlandse ondervond daarbij nog hinder van een valpartij in het sterke veld waardopor zij bijna tot stilstand kwam. Maan dag hoopt Koens in Linz aan de eis van 8.52 te voldoen. Van goed gehalte was ook de 800 meter voor vrouwen. Natal- ja Doetsjnova uit Wit-Rusland zegevierde in de goede tijd van 1.58,29. Sneller was dit seizoen nog niemand. Kelly Holmes (GBr) en Karen Gydesens (Den) waarschuwden met tijden van twee minuten plus olympisch kampioene Ellen van Langen ook voor het EK. De Noor Veb- jörn Rodahl verraste bij de mannen aangenaam op dit on derdeel. 'Hij won in 1.44,30. De Spanjaard Antonio Serrano was de beste op de 10.000 meter: 27.56,99. In Luzern was het deelnemers veld sterker en de prestaties ook, totdat het onweer toesloeg. De Nigeriaan Olapade Adeniken sprintte op de 100 meter met lichte rugwind naar 10,20, de Amerikaan Courtney Hawkins had 13,35 nodig voor de 110 meter horden. De Russische hordenloopster Julia Graoedin won haar specialiteit in 12,80. Inessa Kravets (Oek) verloeg haar Russische rivale Ina Las- sovskaja bij het hinkstapsprin- gen: 14,70 om 14,57. Triatleet Rob Barel pakt op 36-jarige leeftijd wereldtitel OVERBERG GPD Het oog valt direct op een le vensgroot spandoek. 'Stoppen, hoezo?', luidt het opschrift. De oproep van supporters aan de sporter is duidelijk. Echter, niet alleen de buitenwacht zet vraagtekens bij de toekomst plannen van Rob Barel. De tri atleet in kwestie hinkt op twee gedachten. Stoppen met de we reldtitel op zak. Een mooier af scheid is bijna ondenkbaar, vindt de geboren Amsterdam mer. Anderzijds: waarom zou hij afhaken? Bijna wekelijks be wijst Barel dat hij nog altijd tot de wereldtop behoort. De aankondiging van zijn af scheid stamt uit het voorjaar. Barel hoopte op een mooie af- scheidstoumee. Hij had een aardig doel voor ogen: het door breken van de 'magische' grens van honderd zeges. „Daarin is nog niemand geslaagd. Zelfs de Amerikaanse kanjer Mark Allen is ver verwijderd van dat aantal. Ik sta nu op 98. We zijn er bijna. Hopelijk voeg ik nog enkele aar dige titels aan het totaal toe, maar na de wereldtitel in Nice kan ik in elk geval met een ge rust hart afscheid nemen. Al leen weet ik nog niet wan neer..." Tijd voor wat historie. De vraag luidt: wie eindigde in 1984 als derde in Holland Triathlon? Het antwoord: Rob Barel. Alleen winnaar Axel Koenders en Gre- gor Stam waren destijds in en rondom Almere te sterk. En wie veroverde afgelopen zondag in het Franse Nice de eerste offi ciële wereldtitel triathlon op de lange afstand? Juist ja, de in middels 36-jarige Rob Barel. Zijn concurrenten Van het eer ste uur zijn allang in de verge telheid geraakt. Op de Over- bergse veteraan krijgt de tand des tijds maar geen vat, zo lijkt het. Nadenken over de toekomst, hij stelt de beslissing daarom liever even uit. Hij heeft daarnaast weinig tijd. Het zijn drukke da gen voor een ambitieuze triat leet. Barel kan niet eens fat soenlijk nagenieten van zijn pas verworven wereldtitel. Zondag zwom hij nog vier kilometer in de Middellandse Zee, fietste hij 130 kilometer op geacciden teerd terrein en liet hij op de af sluitende dertig kilometer de overgebleven concurrenten zijn hielen zien. Een krachtsexplosie van 6 uur, 59 minuten en 47 se conden. Twee dagen later be reidt Barel zich voor op wéér een kampioenschap: het EK triathlon 'Olympic Distance'. „Vermoeiend? Ja, maar ik heb er best zin in. De praktijk leert dat een triatleet één week na een lange wedstrijd op de korte re afstanden alweer goed uit de voeten kan. Maar ik ga niet met al te hoge verwachtingen naar het EK. Als ik bij de besten ein dig, dan spreekt iedereen van een superprestatie. Het kan best zijn dat ik zaterdag niet vooruit kom en dan legt iedereen het verband met de wedstrijd in Ni ce. Ik heb helemaal niets te ver liezen." Motivatie De prestatie zorgt voor motiva tie. Dat geldt zeker voor de sportman Rob Barel. Hij wil winnen. Overal en altijd. Over winningen zijn de mooiste her inneringen. Zoals die eerste ze ge, in 1982. Plaats van handelin gen: de Amsterdamse Bosbaan. Daarna ging het razendsnel. Ba rel won een jaar later weer. Net als in Anna Paulowna en Dron- ten. Hij wilde verder in de sport, schreef brieven aan potentiële geldschieters. Prompt rolde een profcontract voor de pas ge vormde ploeg van Nike uit de bus. De prestaties logen er niet om. Drie jaar na zijn eerste triathlon greep Barel in het Duitse Immenstadt de Europe se titel op de olympische af stand. Zijn loopbaan is doorspekt met successen. Overal won hij. In Kamperland en Laren, maar ook in Nice en Venetië. Anno 1994 demonstreert de veteraan nog altijd een perfecte wed- strijdmentaliteit. Drié keer deed hij mee aan een (in)ternationale titelstrijd; drie keer heette de winnaar Rob Barel. „Winnen is het leukste aan sport. Dat vergoedt alles. Ieder een kent mindere periodes, maar dan beleefde ik altijd nog plezier aan het reizen. Ik ben overal geweest. Kijk, je moet het leuk blijven vinden. Trainen bij voorbeeld. Ik zie anderen naar kantoor vertrekken. Zelf loop of fiets ik heerlijk in de buiten lucht. Voor geen goud wil ik rui len. Heb ik 's morgens geen zin, blijf ik lekker een keertje op bed liggen. Dat kan, want de enige aan wie ik verantwoording moet afleggen ben ikzelf." 'Bondscoach' Eens komt het moment om te stoppen. Volgend jaar of in 1996. Barel is niet bang dat hij in een leegte valt. Hij denkt na over het leven na de triathlon. Een bestaan zonder triathlon? Nee, waarschijnlijk niet. Met Axel Koenders heeft Barel plan nen ontvouwd om in de nabije toekomst talentvolle triatleten te begeleiden. Toppers in spé telt Nederland voldoende. Barel refereert aan het laatste NK in het Brabantse Asten. „Ik werd eerste, maar intie top-tien ston den vijf jonge gasten. Jongens als Ralph Zeetsen en Dennis Looze kunnen in de toekomst het vaandel overnemen." Bondscoach Barel, het klinkt aardig. „Nee, in die richting denk ik niet. Aan de functie van bondscoach kleeft te veel pa pierwerk. Daar ben ik niet ge schikt voor, het is een verspil ling van mijn kennis. De we- SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky Ten van woensdag 29 juni: 5-14-15-16-20-32-33-37-39-43-48-56- 60-62-69-71-76-77-78-80. Duitse midweeklotto Trekking A: 12-23-26-28-39-44. Reserve- Trekking B: 2- 3-11-19-41-48. Reservege tal: 45. Spel 77: 3 1 3 8384. Super 6: 5 5 9 8 3 5. Belgische lotto 10-12-18-20-38-40. Reservegetal: 4. Joker: 5 7 5 4 6 3 4. ATLETIEK Utrecht. Stratenloop. Mannen, 15 km: 1. Couperus (Hermes Utrecht) 50.06, 2. Doornekamp (Triathlon Amersfoort) 50.35, 3. Kappel (Hellas Utrecht) 51.18. Vrouwen: 1. Hijman (De Veenlopers Mijd recht) 5,7.33, 2. Van Alphen (Atverni Nieu- wegein) 1.00.09. Savoie. Toto: winnend 1,70 plaats 1,10 2,30 koppel 9,60 trio 28,70. Vierde koers 2000 m: 1. Ingo van Prubo (SchwarZ) 2.38,6 -1,19,3, 2. Ironlady Vic tory, 3. Ivan Riebrand. Toto: v/innend 2,60 plaats 3,70 2,90 koppel 25,80 trio 340,50. Vijfde koers, 1200 m: 1. Chateau Nord (O'Callaghan) 1.14,7, 2. Studford Girl, 3. Steamroller. Niet gestart: Monkey Music. Toto: winnend 4,20 plaats 1,60 2,20 kop pel 6,70 trio 42,70. Zesde koers, 2000 m: 1. Haifa B (Kooy- man jr) 2.38,4 - 1.19,2, 2. Happy Dakota, 3. Erika. Toto: winnend 6,80 plaats 2,20 8,20 10,30 koppel 19,60 trio 3583,50. Zevende koers, 2000 m: 1. Ireland Bopper (Limburg) 2.14,2, 2. Tequila's Angel, 3. Silly Darkness. Niet gestart: Fancera. Toto: winnend 3,30 plaats 4,40 6,50 koppel 8,40 trio 100,70 dubbelwinnend 12,30. Achtste koers, 2000 m: 1. Happy Midnight (Lilleberg) 2.37,0 - 1.18,5, 2. Invincible Champ, 3. Generaalnora. Toto: winnend 1,60 plaats 1,60 1,30 koppel 3,50 trio 32,10. Negende koers, 1609 m: 1. Fancy Ricardo (De Vlieger) 2.01,1 - 1.15,3, 2. Dehli S, 3. Falco Ees. Toto: winnend 2,60 plaats 2,30 5,30 koppel 15,00 trio 111,90. Omzet totalisator: f. 115.251,00. HOCKEY TENNIS Amstelveen. Zevenlandentoernooi. Pakistan - Zuid-Afrika 6-1 (3-0); Australië - Maleisië 6-0 (3-0). Australië 3-6, Pakistan 3-6, Nederland 3- 5, Argentinië 3-3, Duitsland 3-2, Zuid-Afri- ka 3-0, Maleisië 4-0. PAARDESPORT Wassenaar Duindigt, draverijen en rennen. Eerste koers, 2000 m-. 1. He Royal Roofing (Hulleman) 2.'S6,9 - 1.18,5, 2. Hermes d'Almere, 3. Gary Somolli. Niet gestart: Glasnost en Goya Robel. Toto: winnend 1,60 plaats 1,20 1,50 1,40 koppel 8,70 trio 37,10. Tweede koers, 2100 rm 1. Regal Remark (Langeweg) 2.43,1 - 1.17,7, 2. Elu dee Lucia, 3. Fury Tornado. Toto: winnend 1.30 plaats 1,20 2,90 koppel 4,40 trio 9,40. Derde koers, 1000 m: 1. Magie Anne (Cain) 1.03,2, 2. Golden Lady, 3. Neartco Raaphorst. Niet gestart: Young-W en Wimbledon, 17,2 miljoen gulden. Mannen, kwartfinales: Sampras (VSt/1) - Chang (VSt/10) 6-4 6-1 6-3, Ivanisevic (Kro/4) - Forget (Fra) 7-7 7-6 6-4, Martin (VSt/6) - Ferreira (ZAf) 6-3 6-2 3-6 5-7 7- 5, Becker (Dui/7) - Bergström (Aus) 7-6 6- 4 6-3. Dubbelspel, kwartfinales: Göllner/Kafelnik- ov (Du5/Rus/14) - Nijssen/Suk (Ned/Tsj/6) 6-4 6-7 6-4 3-6 6-4, Connell/Galbraith (Can/VSt/2) - Bale/Steven (ZAf/NZe) 7-6 7- 6 6-2. Vrouwen, dubbelspel, kwartfinales: Bolle- graf/Navrati|ova (Ned/VSt/4) - Driehuis/Mu- ric (Ned/Kro) 6-4 6-2, Arendt/Radford (VS- t/Aus) - Medvedeva/Neiland (Oek/Let/7) 2- 6 6-3 6-1. Gemengddubbelspel, tweede ronde: Leach/Raymond (VSt/9) - Jensen/Schultz (VSt/Ned) 6-0 6-3. Jeugdtoernooi. Meisjes, tweede ronde: Reuter (Ned) - Mandula (Hon/14) 6-4 6- 3, Tu (VSt) - Basting (Ned/13) 6-1 6-3. Dubbelspel, eerste ronde: Basting/Drake (Ned/Aus) - Hasanova/Nedelkova (Slw/1) 6-1 6-4, Reuter/Serna (Ned/Spa) - Mandu- la/Marosi (Hon) 6-3 6-3. Jongens, tweede ronde: Schalken (Ned) - Mie (Aus/7) 7-6 6-7 6-3. De winnende veteraan Rob Barel: „Ik kan met een gerust hart afscheid nemen." foto gpd velsen anp reldtitel van zondag dank ik zover. Met mijn kennis zou ik Dat zorgt niet voor frustraties, voor negentig procent aan erva- als dertigjarige vijf jaar onver- Ben je mal, ik ben zielsgelukkig ring. Twaalf jaar heb ik gejaagd slaanbaar blijven. Ja, dat weet ik met mijn geleverde prestaties op een wereldtitel. Nu was het zeker. Het houdt een keer op. tot nu toe." Marcel Laros heeft woensdagavond voor de beste prestatie gezorgd bij de wedstrijden om de Heidemij Bokaal in Velsen. De atleet van Sprint liep de 3000 meter steeple in 8.34,52. Voor deelneming aan het EK in Helsinki heeft de KNAU een tijd van 8.30 gesteld. De B-li miet is 8.33.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 30