Bouw Boulevardhotel definitief van de baan 2500.- GRATIS EXTRA'S OF 125Q,- RETOUR Actie voor behoud van 'links pand' Regio Katwijk legt vliegeren op strand aan banden De Honda Civic v.a. 29.490,- IH; DONDERDAG 30 JUN11994 leiden Verschillende Leidse links-radicale instanties zijn een actie gestart om het pand op de Hoek van de Koppen hinksteeg en de Hooglandse Kerkgrachtte behouden. De voormalige steendrukkerij is eigendom van de gemeente en wordt al jaren gehuurd door onder meer boekhandel Manifest en diverse maatschappij-kritische organisatie. Deze zijn bang dat de gemeente het pand binnenkort weer opeist om er luxe appartementen te bouwen. Daarom is er een actie op touw gezet die uiteindelijk moet leiden tot aankoop van het pand. Behalve Manifest zijn in het pand gevestigd het maand blad de Peueraar en de progressieve organisaties De In- gen dat de organisaties binnenkort hopen op te halen. De gemeente ontkent echter dat er op korte termijn wat met de panden staat te gebeuren. „Er zijn al ettelijke plan nen geweest voor de Koppenhinksteeg, al of niet in sa menhang met de Kaasmarkt. Maar geen daarvan is tot nu toe levensvatbaar gebleken. Het kan zijn dat we over een half jaar met een plan naar buiten komen, maar het kan ook nog jaren kunnen duren", aldus P. de Jong, hoofd van de afdeling wonen. Mogelijk nieuw fietspad bij Sassenheini-Zuid sassenheim brenda filippo In de toekomst is er toch een nieuw fietspad mogelijk tussen Leiden en Voorhout langs de spoorbaan bij het bedrijventer rein Sassenheim-Zuid. Onder druk van de politiek heeft het Sassenheimse gemeentebestuur het bestemmingsplan aange past. Mits de hoeveelheid uit te geven grond niet afneemt, wil len B en W het fietspad inpas sen in het plan voor Sassen- heim-Zuid. Zowel Voorhout als Sassen- heim vinden een nieuwe route volkomen overbodig. Zij voeren aan dat de fietspaden langs de Oosthoutlaan en Haarlemmer trekvaart prima alternatieven zijn. Vooral omdat ze op respec tievelijk 600 en 550 meter af stand van het nieuwe tracé lig gen. Bovendien is het fietspad weinig aantrekkelijk omdat het achter de bedrijfspanden langs loopt en onverlicht blijft. In totaal kan Sassenheim 73 procent van de grond verkopen als bedrijfsterrein. De gemeente wil hiervan geen meter afstaan. Als de politiek echter blijft aan dringen op een nieuw fietspad, wil het college best meewerken, mits dit nieuwe tracé geen extra ruimte inneemt. „Dat betekent dus minder groen of een smal lere weg. Op de een of andere manier moet er compensatie komen", licht gemeente-amb tenaar J. Aardoom toe. Het nieuwe fietspad is een wens van de provincie Zuid- Holland, die de grondaankoop en aanleg betaalt. Daarna draagt ze het pad over aan de betrokken gemeenten die ver der verantwoordelijk zijn voor het onderhoud. V uilafvoerbedrijf Bollenstreek hoeft provincie niet te vrezen voorhout Het Vuilafvoerbedrijf Duin- en Bollenstreek (VAB) hoeft zijn vuilnis voorlopig niet aan te bie den bij een afvalverwerker dich ter in de buurt. De provincie zal geen druk uitoefenen op de VAB om de verbrandingsovens in Wijster te verruilen voor bij voorbeeld de AVR in Rotterdam. „Het is geen provinciale opzet u weg te krijgen bij de VAM", stel de milieugedeputeerde J. van der Vlist het Vuilafvoerbedrijf Duin- en Bollenstreek voorlopig gerust. Hij zei dit nadat hij met het plaatsen van een stalen balk het officiële startsein had gege ven voor de uitbreiding van het overslagstation bij Piet Gijs in Voorhout. katwuk peter van der hulst De bouw van een nieuw hotel aan de Katwijkse Boulevard is definitief van de baan. Van Nierop en Van der Hoeven ziet af van aankoop van de grond in het Waaigat. Het ingenieursbu reau wilde tezamen met Van Rhijn Bouw een viersterrenhotel met 98 kamers, 3 conferen tiezalen en een groot terras aan het strand bouwen. Na be zwaren van winkeliers en om wonenden stak de Raad van State in 1991 een stokje voor de uitvoering. Na overleg met de gemeente zag het architecten bureau in het afgelopen voor jaar voorgoed van de plannen af. maar hield zich wel aanbe volen voor de ontwikkeling van andere ideeën. Inmiddels is het architectenbureau failliet. Het definitief stranden van het hotelplan komt de gemeen te uiteindelijk niet slecht uit. Tot 1991 zette Katwijk zich met hart en ziel in voor een toeris tenaccommodatie in het Waai gat. Met een versnelde procedu re wilde de gemeente toestem ming voor de bouw aan het ar chitectenbureau verlenen. De Raad van State vond dat dat niet kon. Niet alleen had het rechtscollege grote bezwaren tegen het bouwplan zelf. maar meende zij dat de gemeente ten onrechte naar een versnelde procedure greep. Katwijk moest het bestemmingsplan maar her zien. Na die uitspraak verander den ook langzaam de gedach ten bij de gemeente over de toe komst van het Waaigat en het nabijgelegen centrum. In het onlangs vastgestelde structuur plan de toekomstvisie van de kustplaats wordt al lang niet meer uitgegaan van een hotel. Aan de dorpszijde wil de ge meente winkels realiseren, aan de strandkant moeten terrassen komen. Met een vooralsnog omstreden zeebalkon moet het winkelgebied met het strand worden verbonden. Om toch tegemoet te komen aan de vraag vanuit de toeristi sche sector om het aantal ver- blijfsaccommodaties uit te brei den stemt het structuurplan in met uitbreiding van Hotel Noordzee. Ook wordt de bouw van een hotel op het parkeerter rein in de Noordduinen tot de mogelijkheden. Voor minder-validen denkt de gemeente aan een accommoda tie op het terrein van het Zee hospitium. Het gebruik van bestuurbare vliegers wordt verboden op het Katwijkse strand en in de dui nen. Met deze maatregel wil het gemeentebestuur van de kust- gemeente de overlast van de vliegers inperken. Badgasten hebben regelmatig bij de politie geklaagd over laag overscheren- de 'zweefvliegtuigjes'. Het ver bod geldt voor vliegers die door twee of meer lijnen worden be stuurd. De 'huis-tuin-en-keu- ken-vliegers' met sléchts ééi lijn zijn gewoon toegestaan. In de periode tussen 1 okto ber en 1 maart is het in het bied ten zuiden van Skuytevaer wel toegestaan om bestuurbari vliegers op te laten. Wandelaar die de vliegers willen ontwijken kunnen dan gebruik maken vai de strandafgangen om via di duinen een stuk verder de routi op het strand weer te vervolgen Voor de rest van het Katwijkst strand blijft ook in deze periodi het verbod van kracht. i BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Linda Isabella dv. L.A.M Snaar en B.E. Jagalska Emma Johan na Ina dv. K.P. Barnhoorn en A.W.H. Betram Samira dv. A. Berdai en N. Sallou Loek zv. J.B.P.M. Leo en N.J.W Collet Pirn Gerard Johannes zv M.H. Wissink en M.J.C. 8ouwmeester Christiaan Corneliszv. C. Oudshoorn en L.P. Kruijt Jeroen zv. R A M. van Reis- en en M. Massaro Deborah Kimberly dv. J.W. van Gessel en M Vavier Se- mih San zv. M. Berrak en E. Berrak Joëlle Pieternella dv. A. Dinkelman en R L van der Giessen Ruben Jan zv. R. Zandbergen en M.A. van der Eijk Jamal Saleh zv. S.A. Hassan en D. Tha- koer Carolina Elisabeth dv. A.P.M Brandsma en A.M. Segers Yassme zv. M. Annouri en K. Annouri Owen Niall zv. J.S. Clements en A.E. Admiraal Jesse zv. W.J. van Mil en S. van Helden Maudy dv. C.J. de Wit en B.J.C. Hop penbrouwer Elaine Martha dv. A. Dub- belaar en L.M. Dubbelaar Remcozv. T.C.J.G. Bakker en H.N. Blomsma Fa bian zv. G.H.P. Blikman en I. Hemmes Boy zv. G.H.P. Blikman en I. Hemmes* Anne Louise Fleur dv. H A. de Boer en M.O. Corstjens Laurentius Theodorus Johannes zv. P. van Leeuwenen ME.M. Postma Yoeri Eduard zv. T E. Kuijven- hoven en I. Prins Hanna Inakora dv. H.W.J. Russchenbergen C.H. Souhuwat Marijn dv. K. Muurlingen M.H.M. Mors Marietta dv J.H. van der Linden en J Fopma Suzanne Fatima Mathilde dv. L.J. Petersen P. Kottman Mariie Naomi dv. P C. Sooniusen M M V. Jan sen Boris Jacobus zv. J.C.M van Öer Geesten M.E.H. KortekaasSofia Wil- helmina Maria dv. W.M.G. Aanhane en MJ. van der Holst* Nick Thomas zv A.W.M. Reeuwijk en J.P. Uitermark Adriaan Philip zv. E. Brabander en G.A.M. Wokke* Marcus zv. N. Faragen EJ.C. van Duijvenvoorde Anouschka dv. A. Koekebakkeren P. van def Rassel Robinson Laura dv. L.E. von Grumbkow en M.W.J. Bruning Anne Use dv. M.J. Segeriusen R.E.C. Rinaldi Jasmijn Marina dv. A.G. van Elteren en M. Jansen Adam zv. H. Abdales en H. Abdales*Tijmen Arnolduszv. A.A.M. Oostveen en G.A. Kraan Sherwm Adrash zv. E.A. Ghogli en S. Lachman- singh Giovanni zv. S.O. Felter en M. de Haas* Melissa dv L M.J.O. van Rijc- kevorsel en P. Hendriksen Anna Louisa dv. C.J. Klootwijk en W. van Leeuwen Dennis Anthoniezv A.P. Wassenaar en C. Verdoes Desanya dv. C.J. de Mooij en C.J. Noort Tamara Ca- tharina Christina dv. H. Muddeen C.C.H. Wakka Luck Abraham zv. van der Gugten en A. van Leeuwen Overleden: C.F. Aarssen (1923) r A. van Egmond 1926) echtgen. van Th. Star J. van den Oever (1910) geh gew. met J. Ouwehand M W.A.G. Hoogerheide (1914) man K. Distelvelt (1938) man G P. Broers (1912) geh. gew. met C. Zweistra G.J.P van den Broek(1911)geh.gew.metG. Hun- dersmarek* J. Kaashoek(1911)geh. gew. met C.A. Broer G.C. van Zetten (1937) man B.K.N. Tan (1909) geh. gew. met E.J. Tjan J. Kuijt (1904) geh. gew met J. Neuteboom C. van Rossum (1931) man R. Pietersz (1951) man M.J. Oudshoorn (1912) geh. gew. met M. Oostrom C. Trommel (1927) man. Gehuwd: R.F.M. Pronk en N. van Os M.L.L.G. Hockx en H. Yu P.C.C.M Luijkx en C.M.T. Verhoeve D. R. Stins en W.W. Zevenhek D.J. Maré en H. De- mirtas F.J.L.IVL Steeman en S.Y. Yau R.A. de Groot en J.C.W. van Leeuwen B.J. van Ooijen en P.C.W.M. Daamen C.A.M. van Haasteren en E.J. Lock A.W. den Uijl en Y. Rijsdam H.E. Schreuder en W.A. Gottenbos R. Hermsen en I.H.P. Schroef R.P. van der Marei en F.M.J. Vondenhoff N A. Moraal en C.M. van Zwieten J van Voorthuijzen en M.J. van Wmsen R.C. Slingerlanden I.E. Köllmann A.P.T M van Dort en P.J.G Pieck S van Wezel en A.M. Verberg W J. Stikkelman en S.P J. Velthuyzen J. de Ridder en M van den Bos M. van Leer en K.S. Schlagheck T.C. Tiersma en C.M For- tunati G.P. Streng en M.W M. de Vriend M. Chourak en J. van den Brenk L W. van den Hoek Ostende en M.K.G.M. Vriendè VOORSCHOTEN Geboren «Juliette Francine, dv. F.T.M, Kapiteijn en B.M. de Graaff Fleur Ka- tinka, dv. W.W. Deelman en R.E. van Ree. Gehuwd P.G. Barendregt en J. Lamme W. Bavelaaren M.A.I. Jaworski B. Pi ket en P. Herweijer P. Lengkeek en J.E.E. Leenders* M.G. Bauwensen B. de Water M.R.G. Caspers en P.H. van de Berg. Overleden A.J. Drost, wv De Ruijter, oud 95 jaar. valshoek en Bar en Boos. Verder wordt het gebouw ge bruikt als uitvalsbasis voor het krakersspreekuur en de or ganisaties Rebel (jongeren), RWW-vereniging (voor uitke ringsgerechtigden), Fabel (ondersteuning van illegalen) en de Lachende Lazuli (biologisch voedsel). De radicale clubs schermen met plannen van de gemeente om de Koppenhinksteeg om te toveren tot een gebied met hoogwaardige winkels en luxe koopappartementen. Dat willen ze voor zijn door het pand aan te kopen zodat het behouden blijft als radikaal bolwerk. En als de gemeente niet van zins is te verkopen, dan moet de plaatselijke overheid worden overtuigd door het aantal handtekenin- We hoeven u waarschijnlijk niet te vertellen dat de Honda Civic 3-deurs behalve een pittige auto ook kampioen in zuinigheid is. Wie deze zomer echter niet zuinig is: de Honda-dealer. Hij geeft voor 2500 gulden aan accessoires weg. En dat is veel. Temeer daar de Civic van zichzelf al zeer compleet is. Dus wat moet je voor 2500 gulden verzinnen? U kunt kiezen uit legio mogelijkheden, zoals een elektrisch te bedienen schuif/kanteldak of centrale deurvergrendeling. Of een gratis stereo CD-speler plus alarminstallatie. Of een spoiler, licht metalen sportvelgen, leren sport stuur en velours vloermatten. Met trekhaak mag ook. Tot 2500 gulden hebt u 't voor het uitkiezen. Of vindt u uw Honda Civic zo al mooi genoeg? Dan pakt u gewoon het geld: 1250,- korting op de aanschafprijs. Hoe dan ook: you've got a deal! fT 7~1 Aanbod geldt voor accessoires incl inbouwkosten, uitgezonderd leasing. Prijs inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken. Afgebeeld: Honda Civic 3-deurs 16 VTi. Aanbieding geldt t/m 15 augustus, registratie uiterlijk 20 augustus THE BEST OF ALL WORLDS HONDA Autobedrijf Van Haasteren Leiderdorp B.V. Touwbaan 18, Leiderdorp, 071-895000 Automobielbedrijf H.Koot Meerlaan 108, Hillegom, 02520-15685

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20