Becker door het oog van de naald Een beetje herrie op de baan moet kunnen Sport Theunisse vrijbuiter in Tour Als je haar maar goed zit Vertrouwde namen voeren B-lijst aan Leidsch Dagblad Tennis Circuit RabobankQ WOENSDAG 29 JUN11994 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 Maandag konden ze elkaar niet inden. Gisteren troffen ze el kaar, op weg naar het Drentse ontmoetingsplaatsje De Wijk en naar het matje van ploegdirec- teur Ad Bos, wél. Ergens langs de vangrails plukte Gert Jan Theunisse zijn ploegleider Cees Priem, die autopech had, van daan. De helpersrol stond Theunisse goed. Zo goed dat hij paar uur later tot zijn grote genoegen vernam toch met de TVM-formatie mee te kunnen naar de Tour. In een helpersrol. Een dag eerder had Theunisse nog te horen gekregen dat er voor hem geen plaats was in de 81ste Tour, die zaterdag in Lille van start gaat. In hun poging de organisatorische wanorde bin nen de eigen gelederen recht te breien, schermden Priem en Bos gisteren met termen als 'een ongelukkige samenloop van omstandigheden', 'commu nicatie-storing' en 'onzekerhe den over de bereidwilligheid van de renner'. Want zou die renner, Theunisse, het niet erg vinden als hij geen kopman in de ploeg zou zijn? Nou, dan kent TVM zijn ren ner slecht. Theunisse wil niets liever dan geen kopman zijn, nooit meer. Geen stress, geen maagzweer meer, een vrije rol. Ideaal. Bovendien, aldus Theu nisse, „wat zegt een kopman- schap binnen TVM nou. TVM heeft geen kopmannen. Rooks is dat in de Tour ook niet. Nie mand in deze ploeg kan bij de eerste tien rijden. Op de rustdag gaan we bekijken welke renner er nog voor het klassement zal worden ingezet, Meinert of Hamburger." londen rene van hattum Het scheelde weinig of drievoudig Wimbledon-kampioen Boris Becker had het Engelse toernooi moeten verlaten. Bijna, want hij overleefde gisteren een 3-1 achterstand in de vijfde set tegen Andrei Medvedev en won alsnog met prachtig spel: 7-5. 1993 won hij nog maar drie toernooien. Becker draagt de laatste tijd vaak nog een andere oorzaak aan voor het feit dat hij sinds de verloren Wimbledon-eindstrijd van 1991 geen Grand Slam-fina- le meer haalde. „De top in het mannentennis is in de breedte zo gegroeid, dat je er altijd vanuit moet gaan, dat je van ie dereen kunt verliezen." Gisteren gebeurde dat bijna in het restantje van het duel met Medvedev, één van de spe lers uit de enorme stroom nieu we toppers waarop Becker doelt. Maandagavond was de wedstrijd in de schemering in de vijfde set bij 1-1 afgebroken. Medvedev brak Becker gisteren direct in zijn eerste opslagbeurt en nam een 3-1 voorsprong. Maar toen Beckers uitschake ling nog maar een kwestie van minuten leek, liet de Duitser zien dat hij nog tot grootse da den in staat is. Bij 3-4 doorbrak gpd-verslagcever Tot blijdschap van velen, want Becker blijft een populaire spe ler. Ook al zit de klad er enigszins in bij de Duitser. Dat zijn fraaie carrière met vijf Grand Slamtitels (hij won ook de Australian Open en de US Open) tegenwoordig niet meer zo flonkert heeft meerdere oorzaken. Becker won al heel jong heel veel. Vanaf zijn 17de is hij een wereldster, die dag en nacht wordt achtervolgd door de media. Dat vreet energie en dat moet een keer ten koste gaan van de prestaties. Zo leeft Becker, die in november 27 wordt, al bijna tien jaar. Bovendien is Becker het type mens, dat vindt dat er meer is dan tennis. Zeker nu hij vader is een zoontje van enkele maanden. Mede om die reden presteerde hij de laatste seizoe nen vrij matig. Sinds januari foto archief Marco Visser leidt de tussenstand in de strijd om de Mastersplaatsen in leiden rob van der zanden Als twee tennissers op de baan staan, moet het langs de kant stil zijn. Net als op een begraaf plaats. Het is een diepgewortel de gewoonte, maar bij de profs wordt over enkele maanden ge- experimenteerd met nieuwe ge dragsregels voor het tennispu- bliek. Bij de grotere toernooien mag de toeschouwer zich ver baal roeren en hij of zij krijgt ook toestemming om tussen de punten door naar het toilet of naar huis te gaan. Wat vinden de Leidse tennis sers van deze 'perestrojka'? Mag er tijdens de districtskampioen schappen ook wat meer rumoer en enthousiasme zijn vanaf de tribunes en het terras, of is het al erg genoeg dat er telkens een trein voorbij het park van Uni cum raast? „Ik heb eigenlijk nooit begre pen dat in tennis zo moeilijk wordt gedaan over rumoer langs de lijn", zegt Erik Paul van Weeren, een begenadigd C-spe- ler en ook nog een getalenteerd basketballer bij Leiden. „Een beetje emotie hoort erbij, dat zie je toch ook bij andere bal sporten? Je moet je kunnen ui ten als kijker. In tennis mag je niet klappen voor je favoriet als de tegenstander een bal in het net slaat, maar in een voetbal wedstrijd juicht een heel sta dion als er een bal door de te genpartij in het eigen doel wordt getrapt. Ik vind die ten- nisregels voor het publiek vrij overdreven." Dat vindt Henk Janssen ook. Als speler en trainer weet hij dat het altijd de verliezers zijn die klagen over rumoer. „Als je lek ker in je vel zit en je wint, dan hoor je zelfs tien treinen tegelijk niet voorbij komen. Het is een beetje achterhaald, het gaat om een goede concentratie, een speler moet zich kunnen afslui ten." Luc van Wijk is ook C-speler en was A-scheidsrechter bij de KNLTB. „Ik juich een versoepe ling wel toe, maar waar ligt de grens? Als iemand hinderlijk zit te schreeuwen om een service te ontregelen, vind ik dat geen verbetering. Het zal voor een umpire niet gemakkelijk zijn om de streep te trekken. Die nieuwe regels voor de interna tionale toernooien zullen trou wens straks ook door de Neder landse tennisbond worden overgenomen, daarvan ben ik overtuigd." Dat kan nog leuk worden. Ook bij de competitiewedstrij den en toernooien in Leiden en omgeving. Toch zien sommige spelers ook wel weer de kwalijke neveneffecten van het 'loslaten' van de toeschouwers. B-speler Jasper de Regt meent dat het zich moet beperken tot aan moedigen en praten. „Als de mensen luidruchtig zijn vanwe ge een aantrekkelijke wedstrijd vind ik het okay. Dat maakt het extra leuk. Ik vind trouwens dat ik als B-speler niet het recht heb om te vragen of een terras even stil wil zijn omdat ik toevallig sta te tennissen." Toch komt het meer dan eens voor dat op een gezellige avond spelers klagen over te veel ge keuvel langs de baan. Of ze kij ken met een dodelijke blik naar het terras als daar een glas van tafel valt. Op Unicum verbood ooit een speler een dame om naar haar auto te lopen langs baan 3, want met haar naald hakken maakte ze te veel geluid. Het zijn de omhooggevallen nepvedetten, de mentaal zwak keren die de grootste ophef ma ken over bijgeluiden. Het is voor hen een gewoonte om ge luid als oorzaak van een gemis te bal aan te geven. Dat is waar, zegt Janssen, maar volgens hem is er niette min wel degelijk een steekhou dend bezwaar in te brengen te gen te veel herrie langs de baan. „Veel spelers kijken niet alleen naar een bal, maar willen hem ook horen. Ze kunnen dan de snelheid schatten. Ga jij maar eens met een walkman op je hoofd tennissen, dan verlies je timing. Er zijn trainers die met hun pupillen trainen op wed strijden met veel geluidsover last. Langs de baan worden dan ghettoblasters geplaatst." Het is niet voor niets dat er sluwe spe lers zijn die aan de Haarlem mertrekvaart gauw serveren als er een trein aankomt. De tegen stander wil nog wel eens in ver warring raken. Voetbaltaferelen op de tribu ne zouden op de tennisbaan voor problemen kunnen zor gen. Daar kan Patrick Scheur water over meepraten. Hij is spits van zaterdageersteklasser Noordwijk en is sinds kort ook in het tenniscircuit actief. „Per soonlijk vind ik rumoer bij ten nis vervelend. Ik héb mijn con centratie hard nodig. Gek toch, als ik met Noordwijk bij Quick Boys speel voor 3000 man pu bliek ben ik doof voor alle gelui den. Op de tennisbaan stoor ik me al aan drie mensen die een beetje geluid maken." Alle gedoe heeft Gert Jan Theunisse weer stress, een wel licht ontkiemende nieuwe maagzweer en een slapeloze nacht bezorgd. Maar hij is van zelfsprekend blij met zijn uit verkiezing, hoe laat ook. „En hoe spontaan ook. Ik heb zelf vandaag actie ondernomen. An ders had ik het nog moeten zien. Priem had me maandag nog verteld dat de sponsors me niet wilden. Ik heb ze dus giste ren allemaal gebeld. Stuk voor 9tuk ontkenden ze enig overleg met Priem over mij te hebben gevoerd. Ook Ad Bos ontkende dat. Met hem had ik een goed gesprek. Daarna had hij een lang telefonisch onderhoud met Priem, met als resultaat dat we elkaar in De Wijk zouden spre ken. Je kunt gerust stellen dat Bos de zaak op de hem bekende manier heeft aangepakt en op het goede spoor heeft gezet. Dat ik zonder hem waarschijnlijk thuis zou moeten blijven." In De Wijk bleek ook hoe groot het wantrouwen is tussen Priem en Theunisse. De renner: „Hij dacht dat ik hem maandag expres was misgereden, en ik dacht dat hij mij expres had ge meden." hij Medvedevs opslag na een rally waarin hij viel, overeind krabbelde, over zijn tegenstan der lobde, opliep en alsnog het punt won met een prachtige volley. Het was waarschijnlijk het breekpunt voor de jonge Oekraïner, die uiteindelijk met 7-5 verloor. Het taalgebruik van Jacco El- tingh was creatief in de kwartfi nales van het mannendubbel- spel op Wimbledon. „Je bent zo traag als een slak met een punt muts", schreeuwde de Heerde- naar zichzelf toe, nadat hij een opslag van Mark Woodforde had gemist. Maar het ging giste ren om tennis en niet om wie de leukste opmerkingen kon maken. En dat gingen Mark Woodforde en Todd Woodbrig- de een fractie beter af dan de wereldkampioenen dubbelspel, Haarhuis en Eltingh. Door de 4-6, 7-6, 6-2, 6-7.en 9-7 overwinning mogen de Australiërs verder in hun jacht op prolongatie van hun Wim- bledontitel. Haarhuis en Eltingh kunnen naar huis om zich voor te bereiden op het Davis Cup duel met de Verenigde Staten op 15, 16 en 17 juli in Rotter dam. londen Martina Navratilova zal niet vaak meer op deze manier haar haar bijknippen, want na zondag stopt de tenniskoningin van de jaren tachtig, die gisteren op Wimbledon een lastige hobbel te genkwam op weg naar haar tiende zilveren schaal. Het was Jana No- votna, met wie de 37-jarige Navratilova uiteindelijk wel afrekende: 5-7, 6-0 en 6-1foto epa leiden gerrit-jan van geen Na twee weken toernooien spe len is er al een kleine indicatie te geven over wie de sterkste tennissers zijn in de verschillen de categorieën. De tussenstand in de strijd om de Mastersplaat sen zegt echter nog niets over de uiteindelijke deelnemers. Daar is het seizoen nog lang ge noeg voor. Bij de mannen in B zijn de vertrouwde namen bo venin te vinden. Marco Visser trekt met een toernooioverwinning op De Munnik en een kwartfina leplaats in Lisse de kar. Martijn Krans en Mare Fleischeuer zijn ook in de top te vinden, maar zij zullen weinig toernooien in het district afwerken. In C is Erik-Paul van Weeren voorlopig ongenaakbaar. De Voorschotenaar won twee toer nooien. Ivor Bergsma deed dat ook, maar zijn krachtmetingen spraken wat minder tot de ver beelding. Deze week treffen zij elkaar op zijn vroegst in de fina le van de districtskampioen schappen en dan zal blijken wie voorlopig de sterkste is. In D is het gebruikelijk dat pas in de tweede helft van het seizoen enige duidelijkheid kan worden verschaft over wie bo venin blijft meespelen. Zo werd koploper Bart Zuidervaart reeds uitgeschakeld op de districts kampioenschappen, evenals Rutger de Wolf die vorige week nog De Munnik op zijn naam schreef. Bij de B-vrouwen gaat Bionda Zonderop comfortabel aan de leiding. De Unicumse is voorlo pig onbedreigd, al leed zij tegen Heddy Boers haar eerste neder laag van het jaar. Toch zal Zon derop dit jaar eindelijk die fel begeerde titel aan haar palma res willen toevoegen. In G lijkt de strijd voorlopig te gaan tussen regerend D-master Charlotte Zandbergen en Marti - ne Griekspoor. Beiden wonnen al een evenement, maar spelen niet al te veel toernooien. Wel licht hebben de Leidse Hout speelsters Marloes ten Berge en Sabine Hoekstra dit jaar een kans zich voor het eindtoernooi te plaatsen. Hanneke Rothbarth en Fem ke de Boer hebben samen in D de touwtjes strak in Handen. Het moet raar lopen wil dit duo zich niet plaatsen voor het eind toernooi. HEB: 1. Marco Visser (Unicum) 6. 2. Jeroen Boogmans (Zee en Duin) 5, Martijn Krans (Merenwijk) 5, 4. Onno Guinau (TEAN) 4, 5. Martin Verkerk (TEAN) 3, Mare Fleischeuer (Metse laars) 3, Willem Visser (Hillegom) 3. 8. Perry Paauw (Unicum) 2, Eric Bolten (Unicum) 2. Wouter van der Heyde (Unicum) 2, Bartel Swan (Hillegom) 2. Robbert-Paul Hartwijk (Unicum) 2. HEC: 1. Erik-Paul van Weeren (Forescate) 11, 2. Ivor Bergsma (Nieu we Sloot) 10, 3 Manin van Leeuwen (Rijnkanters) 5, Hans van Velzen (Munnik) 5, 5. Paul Roggeveen (TEAN) 4, Jan-Willem Vreeswijk (Hillegom) 4, 7. Jeroen Leunissen (Munnik) 3, Tjeerd Star (Boekhorst) 3. Erik Snelders (Zee en Duin) 3. Xander van Bommel (TEAN) 3, Dennis van Dijk (Vogelen zang) 3, Timo van der Voon (Room burg) 3. HED: 1. Ban Zuidervaan (Boekhorst) 7, Mark de Jong (Meren wijk) 7, Bastiaan Tromp (Hillegom) 7, 4. Colin Vrieze (Leidse Hout) 6, Cees Boonstoppel (Zee en Duin) 6. Rutger de Wolf (Unicum) 6, 7. Jeffrey van der Lek (Nieuwkoop) 5, Mark Rynaens (TEAN) 5, Michael Koens (Ter Aar) 5. Michiel Ober (Unicum) 5, Tim de Rooy (Nieuw Vennep) 5. DEB: 1. Bionda Zonderop (Unicum) 7, 2. Irma van Seeters (Merenwijk) 5, Heddy Boers (Unicum) 5, 4. Natasja Huijser van Reenen (Merenwijk) 3, Renee Crama (Nieuw Vennep) 3. Ruby Pennings (Hillegom) 3, 7. Cindy Berkhout (Hille gom) 2. Margot van Overloop (Meren wijk) 2, Diana Padt (Leidse Hout) 2. DEC: 1. Charlotte Zandbergen (Mun nik) 7, 2. Martine Griekspoor (Nieuw Vennep) 5, 3. Marloes ten Berge (Leid se Hout) 3, 4. Sabine Hoekstra (Leidse Hout) 2, Ingrid Bavelaar (Munnik) 2, 6. Fleur Meijer (Unicum) 1, Maiielle Dek ker (Munnik) 1, Margrect Zeilmaker (Merenwijk) 1. Anouk Sterk (Leidse Ilout) 1, Ingrid van der Plas (Zee en Duin) 1. DED: 1. Hanneke Rothbarth (Zuid West) 9. 2. Femke de Boer (ZTC) 6, 3. Anne Karien Wilbrink (STV) 5, Sónja Korenhof (Zee en Duin) 5, Esther van der Wiel (KLTV) 5, 6. Marianne Schinitz (Nieuwkoop) 4, Nancy Hoog land (Qui Vive) 4. 8. Sharon Eikens (STV) 3. Petra I lus (KLTV) 3 Geplaatste dubbels voor het Masters- toernooi. Heren: Chns Brouwer en Cor Strijk (Voorschoten). loop de Bruin (Merlenhove) en Peter de Bruin (Boek horst), Bram Bijl en Willem Pompe (Van Nispen), Henk Star en Arend de Mooy (De Rijnkanters). Dames: Marjo van Oosten en Wil de Bruin (Hillegom- se TC), Corinne de Jong (Meerburg) en Monique Blom (Dekker). Karin Huis man en Marie-Therese Persoon (Lisse). Annet Visser en Yvonne van der Werf (Leidse Hout), Anneke Bader en Inge Spook (Zevenhoven). Wil Bouhuys (KLTV) en Cora de Vries (Valkenburg)'. Heeft u vragen over het ten niscircuit? Bel op zondagavond tussen zes en acht uur naar de redactie van het Leidsch Dag blad, telefoon: 356460. Beslissingsmatch om schaaktitel Het bestuur van de Leidse schaakbond had kennelijk een vooruitziende blik: de strijd om de Leidse schaaktitel zou gister avond niet in de laatste ronde worden beslist. Geen enkel be stuurslid was namelijk aanwezig voor een eventuele prijsuitrei king. Koplopers Erik van den Doel en Chris Roosendaal dwongen elkaar in de slotronde een beslissingsmatch af door onderling te remiseren en daar mee ex-aequo op zes uit zeven te eindigen. De met wit spelende Roosen daal kreeg niet het tactische du el op het bord dat hij van tevo ren had geambieerd. Een Caro- Kann variant belandde in rustig vaarwater. Dat speelde Van den Doel in de kaart. Desalniette min aasde Roosendaal voortdu rend op een voordeel, dat even wel nooit volledig gestalte kreeg. Toen vervolgens in het eindspel de balans naar de an dere kant begon door te slaan, leek Van den Doel alsnog het volle pond en de titel in de wacht te slepen. Roosendaal had echter zijn normaal zo kwetsbare zenuwen in dit sleu telduel goed onder controle. De LSG'er hervond zichzelf en stel de met nauwkeurig spel de re mise veilig. Mede omdat hij de zwarte stukken hanteerde, lijkt Van den Doel het meest gelukkig met dit resultaat. In de komende beslis singsmatch geldt hij als favoriet en hoeft hij niets aan het toeval over te laten. Dankzij zeges op respectieve lijk Ik Oei en Adinda Koster ver zekerden ondertussen Leon Ko- nings en Annemarie Benschop zich van de gedeelde derde plaats. Zij finishten op een half punt achterstand van de leiders. Benschop mocht zich daarmee tevens de nieuwe kampioen bij de vrouwen noemen. Mark Thiele en Stefan van Blitterswijk schakelden zichzelf daarente gen met een onderlinge remise uit voor de ereprijzen. CIRCUIT IN CIJFERS HEBl.M Verkerk-M Zandvliet 6-4, 6-4. r Hartwijk-MI.Verkerk 3-6/3-6. K. Doeven-A Bos wo. E de Vries-Egbennk 2-6 0-6 HEB2: R Rijsdorp-R. Fasel 2-6,6-3, 7-5. Van Gaaien-Van Sterkenburg6-3, 3-6.6-2. M Brand-S Geerlmgs 6-2. 6-2 DEB1: M Zon- derop-l Kruit 2-6/6-4/4-6, J. Paauw - P. Jong- mans 4-6, 6-2, 2-6 DEB2: B vd Gugten- N.Derks6-0/7-6, C Delsasso-L. Colson 6-0,6- 0. GDB: Van Seeters/Moerman-Smit/Wissink 6- 7 7-6 6-3, Bethlehem/De Vries-Dirkse/Hoek- stra 6-4, 6-3. HEC1:1 Bergsma-R vd Hoef6- 2/6-2, T. Stoppels-J Manuputty 6-1/3-6/6-4, A Talakua-A. Broekhof 2-6/2-6, H van Velzen - K Korenhof 7-5.6-3. R Froma-E Snelders wo, Koekelkoren-Steegers 2-6.6-3. 7-6. HEC2: G.van Geen-W van Deursen 0-6/2-6, R. Wijnveld-M. Volwater4-6/2-6, K Barnhoorn - T Bijsterveld 6-2, 6-1. DEC1: M Patiwael- S Draulans6-3/6-4, M. Griekspoor-R. Chrispijn 6-4/6-3,1 Bavelaar - M ten Berge 1-6,1-6. DEC2: H Bakker-M Schmdt 6-4/6-1HDC: Rotbarth/Van Deursen-Hamming/Roggeveen 6- 2,6-3, Blok/Van Sterkenburg-Burgerhout/Vd Goes 3-6/7-5/6-2 DDC Brocken/Chrispijn- Plug/Sapoetra 6-1/6-4, Rotbarth/Van Deursen- Hamming/Roggeveen 6-2,6-3, Korenhof/Poot- Aarden/De Jong 5-7, 6-4, 6-3. HED1: W van Veen-F Kales5-7/7-6/6-2, G. den Hollander-H van Velzen WO., L Donker-R deWolf2-6/6- 2/7-5, R.Peeters-J Verdegaal 6-1/6-3, M de Jong-R. de Groot 6-0/6-1, R. Blankenstein - J Krop 4-6, 6-2, 6-0, Jonker-Stierum 6-0. 6-2. HED2: K Grippeling-M Voskui|l 3-6/3-6, R var^Rhijn-M vd Burg 3-6/1-1. Paardekooper- Brugman 7-6/6-2. R Haspers-B Westgeest 6- 3/6-1. 0 van Veen-t Petit 5-7/3-6, B Vosters-R vd Zanden 3-6/2-6. F Vermeulen-J Vogelaar 6-2/6-1, M Doove-B. Grootjans6-l, 6-1, Mat- theusens-Venaal 6-0, 6-2. DED1: F de Boer- N. Visser 6-0/6-1, E vd. Wiel-E. Bonnet 3-6/7- 5/6-3, S. Korenhof- Y Vergouwe6-1, 6-2, DED2: H van Delden-A Klem 6-0/7-6, S Sie- val-A Wegman 6-1/6-3, V. Hoekema-J Hag- oort 6-4/6-4 HDD: Kokshoorn/Van Reijn-Roor- da/Van de Ven 6-2,6-7, 7-5, Hop/Volwater-Van Gmkel/Lakeman 6-0, 6-2. GDD: Biezeman- /Plomp-Boonstoppel/Boonstoppel 3-6,2-6, Brouwer/Doesburg-Keuss/Blok 6-1,6-1. HD- C2V: Hartwi|k./DeGroot-Stouten/Jonker3-6, 6- 2,6-3, Van Beek/Noordermeer-Bekkering/Kra- mer 6-3, 6-3. HDDV: Barten/Klaver-Gransjean- /Zietse 4-6.6-3,4-6 SPORT OP TV WOENSDAG 13 00-17.30 BBC 2: Tennis: Open En gelse kampioenschappen. 14.00-18 45 RTL Wimbledon "94: Open Engelse Tenniskampioenschappen 14 50-19.00 BBC 1: Tennis: Open En gelse kampioenschappen. 15.00-16.00 EURO: Atletiek: triathlon Wereldbeker vanuit Nendaz (Zwitser land). 16.00-17.00 EURO: Mountainbiking: wereldbeker. 17.00-17 15 Did 2 Sport Heute. 17 0q-18.U0 EURO Motoren auto-en motorsportmagazine. 18 45-19.10 RTLSport. 18 55-21.30 BBC 2 Tennis Open En gelse kampioenschappen. 19.30-20.00 BRT 1: Sport 19 30-20.30 Super Sports: golf, PGA European tour Peugeot Open de France. 20 00-20.30 EURO: Eurosportnews 20.30-20.40 RAI UNO: Sport. 20.30-22.30 EURO: Atletiek: IAAF- Grand Prixvan Helsinki, live. 22.00-22.30 RTL 5: Sport. 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal 22.45-23 10 BRT 1: Sport. 23 10-00.25 RAI UNO: Mercoledi sport Italiaans kampioenschap boksen mid- dengewicht: Branco-Biagi. 23.25-00.25 BBC 1Today at Wimble don. tennis, samenvatting 01 30-02 00 EURO: Eurosportnews 10.00-11.00 BBC 2: Yesterday at Wimbledon: tennis, samenvatting. 11 00-12.00 EURO: Eurogolfmagazine 11 55-14.00 BBC 1Cricket: derde test match Engeland-Nieuw-Zeeland 12.00-12 30 EURO- EK Truckracen. 13 00-17 30 BBC 2 Tennis (Open En gelse kampioenschappen) en cricket (testmatch Engeland-Nieuw-Zeeland). DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Marco Parinussa (Alphense Boys) begint het nieu we voetbalseizoen met zes wed strijden uitsluiting. Henk Jan Versteeg (Oegstgeest) moet ook zes duels aan de kant blijven. Patrick Kamperveen, die van Roodenburg naar Rijnsburgse Boys is gegaan, moet drie keer toekijken. Peter van Duyn (Rijnsburgse Boys) werd twee wedstrijden geschorst en Pa trick Bon (FC Lisse) drie Vol gend seizoen mag er ook in de Nederlandse voetbalcompetitie driemaal gewisseld worden: twee veldspelers en de keeper Zaalvoetbalvereniging Bax (Voorhout) krijgt in de eerste di visie te maken met de volgende tegenstanders: Brezan, Eteha, Home Center, Hovocubo, Arwi- ko, Nihot/JBS, Succes, Vermeu len Boys, Gat van Nederland en Dé Visscher Het vrouwenvoet balelftal van Ter Leede (Sassen- heim) moet in de eredivisie ver re reizen maken. De club is in gedeeld met landskampioen Den Dungen, GDA, JSV Nieu- wegein, KFC'71, Puck Deventer, Rijsoord, Saestum, Stedeco, Wartburgia, WFC en Zwart Wit'28 Regionale wielrenners in de kermiskoersen: Noordwij- ker Ton van Duyvenbode won in Kralingen. Robert Karremans (3), Piet Kralt (4), Hans van Leeuwen (5), René Guyt (7), Tom de Jong (9), Peter Uiten- daal (10), Bram de Groot (12) en Edwin Hofstee (14) reden in het Rotterdamse stadsdeel even eens prijs In Warmenhuizen was André van der Reep (Hille gom) met de tweede plaats de beste regionale wielrenner. Kralt (Rijnsburg) werd vijfde en Wouter van der Linden (Noord- wijkerhout)zesde. Opvallend was de rentree van oud-Rijns- burgse Petra Grimbergen met een achtste plaats. Casba-ren- ner Niels van Stralen werd vijf de bij de A-amateurs. In de Ronde van Sprundel was voor Vital Timmermans de zevende plaats weggelegd. Leidenaar Vincent van der Kooy kwam als elfde over de eindstreep. In het Zeeuwse Nieuwdorp haalde Al- phenaar Maarten Keijzer de ze vende prijs af. Robert de Haas (Noordwijkerhout) werd 14de. De jeugdrenners waren actief in Lisse. Gerben van der Reep (Hil legom) werd tweede. De Leidse renners Arjan de Boer (9) en Ewoud van der Kooij (15) reden ook prijs Alkmaar is door de KNSB uitverkoren om op zater dag 17 december de Nederland se kampioenschappen mara- thonschaatsen te organiseren. Het seizoen begint met een ma rathon in Amsterdam (22 okto ber) Rob Wijfjes uit Hillegom is geslaagd voor het diploma triathlon-trainer-A* De Leidse go-speler Filip Vanderstappen is winnaar geworden van een lan delijk toernooi in Utrecht Voetballer Peter Held, die geen contract kreeg van Heracles, heeft gekozen voor amateurclub GVW. Aanvankelijk leek Lunte- ren de meeste kans te maken om de prof in te lijven Op 1,2 en 3 juli worden in Eindhoven de juniorenkampioenschappen zwemmen gehouden De tuchtcommissie van de KNVB heeft zaalvoetbalclub Handso me Eight laten degraderen naar de eerste divisie. De club kreeg alsnog twee punten in minde ring na een onregelmatig ver loop van de wedstrijd tegen Bunga Melati. Depa vervangt de club uit Alkmaar Voetbalver eniging Katwijk oefent op 3 au gustus tegen Dordrecht'90 De Leidse schaker John van der Wiel staat op de deelnemerslijst van een internationaal toernooi in Leeuwarden dat op 29 juli begint De zwemclub De Gou we heeft de meeste medailles behaald bij de Kringkampioen schappen 1994. LZ 1886 (2), De Zijl/LGB (3), Katwijk (5), AZC (8), Sassenheim (9) en Noord wijkerhout (10) eindigden ook in de top tien Zaterdag 2 juli de eerste regionale kortebaan- draverij in Warmond. Aanvang 13.30 uur Boudewijn Caspari (Alphen aan den Rijn) is in Gro ningen Nederlands studenten kampioen judo geworden Het wielerseizoen in Zuid-Holland barst los. De komende dagen staan er wedstrijden in Gouda (1 juli), Waterschapsronde Zoe- terwoude (2 juli) en Bergschen- hoekATB (3 juli), 's-Graven- zande (5 juli), Leiden en Maas dijk (6 juli) op het programma Een aantal prijzen van de jubi leumloterij van voetbalvereni ging Lugdunum is nog steeds niet afgehaald. Informatie hier over: 071-154725/ 314632/ 765317 fLeidsch-Dagblad t Tenn'sCircuit Rabobank Q [Advantage begint bij VINTERSPORI" Breestraat 133, Leiden tel. 071-123 953 Rabobank. Aangenaam. Rabobank Q SCOREBORD PRIJSVRAGEN 17-23-26-28-30-31-41-43-47-49-51- 61-67-70-75-77 (onder voorbehoud) HOCKEY Amstelveen ZEVENLANDENTOERNOOI Duitsland - Argentinië 1-1 (1-0) 18. Mein- hardt 1-0. 68. Quereteja 1-1 Toeschou wers: 1000 Nederland - Maleisië 7-0 (3-0) 12. Bove- lander 1-0 (sc). 28 Brinkman 2-0. 34. De- lissen 3-0, 43. Van den Honert 4-0 (sc). 57. Van den Honert 5-0 (sc). 60 De Nooyer 6-0, 64. Brinkman 7-0 Scheids rechters: Fraser (Aus)/Ruiz (Arg). Toe schouwers: 1500. Strafcorners Nederland. 7, Maleisië: 1 Nederland 3-5 Duitsland 3-2 Pakistan 2-4 Zuid-Afrika 2-0 Australië 2-4 Maleisië 3-0 Argentinië 3-3 TENNIS WIMBLEDON Vierde ronde: Becker (Dui/7) - Medvedev (0ek/9) 6-7 7-5 7-6 6-7 7-5. Dubbelspel, kwartfinales: Woodbndge/Woodford (Aus/5) - Eltingh/Haarhuis (3) 4-6 7-6 6-2 6-7 9-7 .Vrouwen, kwartfinales: Martinez (Spa/3) - Davenport (VSt/9) 6-2 6-7 6-3, Navratilova (VSt/4) - Novotna (Tsj/5) 5-7 6-0 6-1, Gigi Fernandez (VSt) - Garrison (VSt/13) 6-4 6- 4. McNeil (VSt) - Neiland (Let) 6-3 6-4. Dubbelspel. derde ronde: Bollegraf/Navratilova (Ned/VSt/4) - Halard- /Tauziat (Fra/12) 6-7 6-4 6-4. Medvede- va/Neiland (0ek/Let/7) - Boogert/Muns-Ja- german 6-3 6-2, Driehuis/Muric (Ned/Kro) - Vis/Golarsa (Ned/lta/16) 6-3 6-4. Novot- na/Sanchez-Vicario (Tsj/Spa/2) - Schultz- /Graham (Ned/Vst) 5-7, 6-0, 6-1 Jeugdtoernooi Jongens, eerste ronde: Schalken - Hipfl (Oos) 6-0 7-5 Meisjes, eerste ronde: Basting (13) - Olsza (Pol) 6-1 6-1, Reuter-Jelfs (Eng) 6-2 7-5 PAARDESPORT Hilversum KOERSEN Eerste koers, 2000 m: 1 Isie Last Best (Grift) 2.36,6-1 18,3, 2. Hollyrood Flash, 3 Hazel Wielinga. Toto: winnend 1,70 plaats 1,60 6,10 koppel 12,30 trio 93,80. Tweede koers. 2000 m: 1 Hills Tiara (Grift) 2.33.9-1.17,0, 2. Inkosi, 3. Fresco Niet gestart Farao K. Toto: winnend 3,10 plaats 1,30 1,20 koppel 2.30 trio 43,80. Derde koers, 2000 m: 1 Imagination (Huel) 2 38,0-1 19,0, 2. Irvin Kievitshof, 3. Israel D Niet gestart Hurry Diamond. Toto: winnend 5,90 plaats 2,70 4,50 kop pel 28,70 trio 282,90. Vierde koers, 2000 m: 1 Gabrielle V (Bak ker) 2 38,0-1.19.0, 2 Pure Broline. 3. Hannelore K. Toto. winnend 5,30 plaats 3.60 2,40 koppel 12.00 trio 210.30. Vijfde koers, 2000 m: 1 Henry Bovendijk (Korrel) 2 39,2-1.19,6, 2. Isabel Bos, 3. Hedy Buitenzorg Toto: winnend 4,10 plaats 3,30 1,60 koppel 8,90 trio 50,90. Zesde koers, 2900 m: 1 Herestranss (Red der) 3.59,6-1 22,6, 2. Hurrycane J, 3. Grandeur S Niet gestart. Hustler. Toto- winnend 1,60 plaats 1,50 1,90 koppel 2,80 trio 20,00. Zevende koers. 2000 m: 1 Elita Morgan (Langeweg) 2.32,7-1.16,4. 2 Guy van de Lente. 3 Petes Party Toto: winnend 2.70 plaats 1,90 1,50 koppel 2,00 trio 116,70 dubbel winnend 9,20. Achtste koers, 2000 m: 1. Fakir Groenhof (Wisker) 2.34,8-1.17,4, 2. Lass Runa, 3. Twigs Jeanette. Toto: winnend 3,70 plaats 5,60 7,00 1,30 koppel 123,0 trio 749.20 Negende koers, 1609 m: 1 Bam Bam (Mollema) 2.02,8-1 16,3, 2. Gustave d'Al- mere. 3. First of Vancy Toto. winnend 4,60 plaats 1,50 2,90 koppel 15,30 trio 210,80 Tiende koers, 2000 m: 1. Erik Tornado (Joosen) 2.34,1-1.17,1, 2 Dave Shoeing, 3. Entasis Royal. Niet gestart: Derek Baker, Snowshoe Thompson Toto: winnend 17,50 plaats 2,90 9.20 3,60 koppel 224.70 trio 1974,30 Omzet Totalisator. 112 561 WIELRENNEN Moskou KAMPIOENSCHAP VAN RUSLAND TIJD RIJDEN: 1 Berzin 44 km 54 14 43, 2. Isi- boldin op 2 07. 3. Proetsjkik op 2.08

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23