USA94 'Toch een leuk unietwaar?' WK-Voetbal Geen pottekijkers 'Voetbal-consulaat' in Orlando heeft bijna niets te doen r L ~TT r TT TT TT Tö TT r TT r TT 4#° iü Zj *5" 6 1 i WOENSDAG 29 JUNI 1994 Oranje vlag acj( Dick Advocaat heeft gjsteren na afloop van de training van het Nederlands team een oranje van 20 bij 30 meter gekre gen met ongeveer 20.000 hand tekeningen en gelukwensen. De NCRV begon op 1 juni, bij de oefenwedstrijd tegen Honga rije in Eindhoven, met het ver zamelen van de handtekenin gen. De 125 kilo wegende vlag deed negen Nederlandse steden aan voordat ze het Nederlands elftal volgde naar Canada, Or lando en Washington D.C. Op de vlag staan teksten als „The Magic Friends from Holland" en „It ain't mucht if it ain't Dutch". Gras te koop De Silverdome, het overdekte stadion in Pontiac, heeft een grastapijt van 8.100 vierkante meter in de aanbieding. Het speciaal door de Universiteit van Michigan voor het WK- voetbal ontwikkelde Kentucky Bluegrass hoeft alleen te wor den opgehaald. WK-functionarissen zeiden maandag dat ze de grasmat aan Pontiac of de stad Detroit willen schenken. Detroit heeft een be stemming voor de grasmat, maar heeft nog niemand voor het vervoer van de zoden ge vonden. Pontiac wil het gras ook wel hebben, maar weet niet waar het voor het weekeinde een gazon zou moeten aanleg gen. Het gras moet voor vrijdag weg zijn, want dan begint in de Silverdome een conventie van Jehovagetuigen. WK-organisatoren in Michigan zeiden dat een twaalftal particu lieren en bedrijven eventueel bereid is het gras tegen een prijs van 77 dollarcent (1,37 gulden) per vierkante meter te kopen. Hartaanval Het hoofd van de sportredactie van de Roemeense krant Coti- dianul is kort na de WK-voet- balwedstrijd Roemenie - Vere nigde Staten, die zondag met 1- 0 door Roemenie werd gewon nen, aan een hartaanval overle den. Cotidianul schreef gisteren op de voorpagina dat de vreugde de 50-jarige Gheorghe Fainita teveel was. „Een hart dat alleen voor het voetbal leefde, werd gedood door de koning der sporten", aldus de krant. Seksuele drift Gewonnen of niet, een wed strijd van het Ierse elftal tijdens het Wereldkampioenschap in de Verenigde Staten leidt ken nelijk tot een verhoogde seksue le drift van de fans thuis. Volgens Rita Burtenshaw, hoofd van een vrouwengezondheids centrum in Dublin, heeft de vergrote paringsdrang te maken met een groter alcoholgebruik. Haar centrum handelde na de wedstrijden van Ierland tegen tegen Italië (1-0 winst) en Mexi co (2-1 verlies) 25 verzoeken om een 'morning-after-pil' tegen ongewenste zwangerschap af - twee keer het dagelijkse gemid delde. Volgens Burtenshaw nemen mensen het na een paar drank jes niet meer zo nauw met anti- conceptiemiddelen. Burtens- haw zegt dat een toename van seks zonder anti-conceptie niet ongebruikelijk is na een rugby wedstrijd of een nationale feest dag. Het was echter verrassend dat ook een evenement buiten Ierland de hormonen doet op- i spelen. Voetbalnatie Saudi-Arabië hoopt een echte voetbalnatie te worden. De Ara bieren willen een liga naar Itali aans model op touw zetten. „De allerbeste spelers uit de Arabi sche regio en Afrika moeten bij ons komen spelen", zei Saleh Nasser, functionaris van de Saudische voetbalbond. Ruzie De regeringen van Macedonië en Griekenland hebben ruzie over het gebruik van de naam Macedonië. Deze strijdlzet zich zelfs voort op het WK-voetbal. De Grieken willen niet dat de voormalige Joegoslavische re publiek de naam hanteert. Na dat Griekse supporters tijdens het duel tegen Argentinië een vliegtuig met de tekst „Macedo nië behoort bij Griekenland" boven het stadion lieten cirke len, sloegen de Macedoniërs in de tweede wedstrijd van de Grieken terug. Zij schakelden zelfs meerdere vliegtuigen in met daarop de tekst „Macedo nië blijft Macedonië" en „Macedonië behoort niet bij Griekenland". W K op TV woensdag 29 j „3^ NED 1 NED 3 BRT 2 EUROSPORT wedstrijden MAROKKO NEDERLAND I 18.00 GO i 21.00 I 22.30 j BELCIE SAUDI-ARABIË 20.30 0 PmoT GO rïs.oö GO nieuws NED 2 WK-JOURNAAL l 21.15 Q c ionderdag 30 juni wedstrijden NED 1 MAROKKO NEDERLAND i 12.40 O 09.00 0 13.00 0 BELGIE SAUDI-ARABIË M4.20 09.00 0 13.00 0^ ARGENTINIË BULGARIJE 01 25 O I 01.30 I O 01.30 O GRIEKENLAND NIGERIA i 03.30 o I 02.20 O 01.30 nieuws NED 2 DIE 2 IN DE USA 20.25 9 WK-JOURNAAL "IrofT O 07.00 Q0 07.00 O 12.30 G live samenvatting 0 voorbeschouwing O herhaling eerder opgenomen wedstrijd Q reportage Oranje-bobo's bij WK beschouwen zich als de 'kern van supporters' Het antwoord is ontwapenend eerlijk. Op de vraag wat hij in Orlando eigenlijk doet, zegt Hans van Holten zon der te aarzelen: „Het nuttige met het aangename combi neren". Aan dat laatste hoeven we niet te twijfelen. Dit is de Beach Club, het supersjieke 'resort' van het Disney- complex. Kamers voor een paar honderd dollar per nacht, een meer met een strandje, restaurants waar een ribbetje je een rib uitje lijf kost, marmeren gangen. Echte Amerikaanse kitsch. orlando hans de bruun correspondent Het nuttige dan maar. Van Hol ten: „We hebben hier twee tot drie bijeenkomsten per dag. We vergaderen geregeld. Morgen moet ik aanwezig zijn bij een ontbijt dat onze sponsor Natio nale Nederlanden geeft voor een aantal relaties die uit Ne derland zijn overgevlogen. Na tionale Nederlanden vindt het prettig als daar iemand van de KNVB bij is. We zijn bij de ope ning van het Oranjedorp ge weest, en een KNVB-delegatie was bij het aanbieden van Ne derlandse tulpen aan burge meester Glenda Hood van Or lando". Nee, het nüttige, vroegen we. Van Holten is lid van het sectie- bestuur betaald voetbal van de KNVB, dat in volle samenstel ling in Orlando aanwezig is om Oranje in zijn jacht op wereld succes bij te staan. En om con tacten te leggen. Van Holten vertelt met een Japanse indus trieel gesproken te hebben, die Oranje wil sponsoren en spe ciaal naar Florida is gekomen om Nederland tegen België te zien spelen. Dat kan de KNVB een aardige cent opleveren. Dét is nuttig. Omdat hij 'supportersbeleid' in zijn portefeuille heeft, onder houdt Van Holten ook contac ten met de lokale politie en de supporters. „Dat zijn óók onze klanten". Ook Harmen Rozie, de pr-man van de KNVB zegt zijn tijd hier nuttig te gebruiken. „Voor denkwerk". Er vindt veel KNVB-overleg plaats. „We pra ten veel over de toekomst van de KNVB. Dat kan je in Neder land natuurlijk ook doen, maar nu we hier toch zijn....". Natuurlijk moet het sectiebe- stuur zich bezighouden met de logistiek voor het Nederlands elftal, het regelen van logies, transport, eten en wat dies meer zij. Dick Advocaat hoeft maar met zijn vingers te knippen en Jos Staatsen en zijn mannen vliegen er in. Toch lijkt het er op alsof Oranje niet veel van de be stuurders moet hebben. Het elf tal is immers golfclub van Lake Nona ondergebracht, hemels breed toch wel zo'n dertig kilo meter van de Beach Club ver wijderd. Symbolisch voor de kloof tussen spelers en bazen? „Er zit dertig kilometer wan trouwen tussen", beaamt Jos Staatsen, de voorzitter van het sectiebestuur, met een grijns. Ooit bombardeerde Rinus Mi- chels de 'blauwe blazers' van de KNVB, die volgens hem alleen maar in de weg liepen en zich lieten fêteren alsof zij op het veld hadden gestaan, tot 'bo bo's', de bondsbonzen. Een weinig vleiende term. Maar de tijden en de bestuursleden zijn volgens Staatsen veranderd. Hij noemt het woord bobo denigre rend en vervreemdend. „Het suggereert alsof wij mensen zijn die alleen maar op de eerste rij willen zitten, cham pagne drinken, de spelers op de schouders slaan en zich met hen op de foto willen". Zo zijn wij niet, zegt hij afkeurend. Het huidige sectiebestuur betaald voetbal bestaat uit mensen die hard werken voor de bond en optimale omstandigheden wil len scheppen voor spelers en coaches. Hij noemt het sectie bestuur de 'kerngroep van sup porters' „Het suggereert ook een af stand die er niet is". Staatsen geeft toe daar in het begin zelf ook last van gehad te hebben. „Als ik een speler zag lopen, dan durfde ik daar niet op af te stap pen en iets te zeggen. Om maar niet te opdringerig over te ko men". Volgens de oud-burge meester van Groningen en hui dige ABP-baas „moet niet de in- drnk gewekt worden dat wij an dere belangen hebben dan de spelers. Wij zijn er voor hetzelf de doel". Pers De ontmoeting met de vader landse sportpers grijpt Staatsen aan voor een klaagzang tegen de media. Hij zegt zich mate loos te ergeren aan de overdre ven kritische benadering van de KNVB en het sectiebestuur in sommige bladen. „Ik kom op tegen het afbranden van men sen, zowel spelers als bestuurs leden". Hij noemt een verhaal in Vrij Nederland over het sec tiebestuur waar als kop „De an- ti-Cruijff-brigade" boven stond. „Ik laat me niet meer als een willoos object behandelen al- Dick Advocaat hoeft maar met zijn vingers te knippen en Jos Staatsen (foto) en zijn mannen vliegen er in. foto'archief leen om de verkoop te bevorde ren". Ook de aanhoudende kri tiek op Oranje door het blad Voetbal International komt hem de keel uit. De spelers boycot ten het blad en de KNVB-top verleent geen interviews meer. „Zij behandelen ons niet met respect", zegt de sectiebaas. „Ik moet me zo langzamerhand on gerust maken als er eens een keer géén negatieve column met scheldpartijen over mij is verschenen". Als ex-politicus moet Staatsen er toch wel aan gewend zijn dat hoge bomen veel wind vangen. Maar hij is een man van het harmonie-model. Hij bestrijdt lange tenen te hebben. Kritiek mag, maar je moet elkaar netjes behandelen. „Zoals sectiebe stuurslid Karei Jansen door het slijk is gehaald, dat kan niet", kissemmee Bij de laatste training van zijn elftal voor het beslissende duel met Nederland wilde Blinda geen pottekijkers. De fotografen moesten derhalve de grootste lenzen gebruiken om een glimp van de training op te vangen. Het hek van het Austin Tindall Regional Park in Kissemmee, waar de Marokkanen dagelijks oefenen, bleef gisteren hermetisch gesloten. foto anp zegt hij. Of penningmeester Theo Aalbers, die KNVB-direc- teur Cees Wolzak eruit gewerkt zou hebben. „Dat is mensen beschadigen". Het aangename verblijf in dit prachtige onderkomen wordt er voor Staatsen zowaar een beetje door verpest. In Nederland is bovendien alweer het imago ontstaan van de KNVB-bazen die zich met hun vrouwen in een luxueus hotel laten verwen nen en weinig nuttigs verrich ten. „Wij proberen het hier voor iedereen zo aangenaam moge lijk te maken", geeft Staatsen toe. „Ik zou zelf vrijwillig nooit naar een oord als dit gaan. Maar als je er dan toch zit, wat is er dan op tegen als we het ons zo gezellig en aangenaam mogelijk maken?" In de Disney Beach Club zit ten niet alleen de leden van het sectiebestuur met aanhang, maar ook de vrouwen van de Oranje-spelers en de gasten van de sponsors van het Nederlands elftal. Zij hebben inmiddels Dis- neyworld en het Epcot-center bezocht en een tripje naar het Kennedy-ruimtevaartcentrum van het nabijgeleden Cape Ca naveral gemaakt. Zelfs Rinus Michels, nu zelf een KNVB-bons geworden, is er. In de gangen van de Beach Club en aan de bar wordt hoofdzakelijk Nederlands ge sproken. Het hotel zit ook vol welgestelde supporters, al dan niet 'op uitnodiging'. In de bar zit Harry van den Bergh, oud PvdA-kamerlid en nu de man die de krasloterij bestiert. Als Oranjesponsor mag hij, met zoon, even twee wedstrijden en een weekje Orlando meemaken. Nuttig? Niet echt. „Maar toch een leuk uitje, nietwaar?", geeft hij volmondig toe. Meer spektakel Het aantal overtredingen op het WK is drastisch gedaald door de strengere spelregels, terwijl de effectieve speeltijd langer is ge worden. Dat meldt de FIFA in een overzicht van de wedstrij den in de VS. De wereldvoetbalbond telde tot en met maandag 28 overtredin gen per wedstrijd, elf minder dan tijdens het toernooi van 1990 in Italië. In de VS is de ef fectieve speeltijd gemiddeld 61 minuten, in Italië was dat slechts 51 minuten. De strijd van de FIFA tegen hard spel en tijdrekken lijkt dus vruchten af te werpen. Secretaris-generaal van de FIFA Sepp Blatter heeft in de VS al veel meer spektakel gezien. De FIFA moest wel ingrijpen na harde kritiek dat het WK in Ita lië gruwelijk saai was om naar te kijken. Kijkcijfers De belangstelling van de televi siekijkende Amerikaan voor het WK blijkt veel groter dan was verwacht. De goede prestaties van het Amerikaanse team dra gen daar natuurlijk aan bij, maar ook wedstrijden tussen landen waar zij maar weinig over weten blijken bij de Ameri kanen goed te scoren. De wedstrijd België-Nederland is afgelopen zaterdag op ABC-tv in 4,5 miljoen huishoudens be keken. De absolute uitschieter tot nog toe is de wedstrijd van zondagmiddag tussen de Vere nigde Staten en Roemenië (0-1), waar 8,2 miljoen mensen naar gekeken hebben. Dat breekt het record van de WK-finale van 1982. Op Duitsland-Italië werd toen in de VS door 6,6 miljoen huishoudens afgestemd. Naar de WK-finale van '90 in Italië (Argentinië-Duitsland) keken 4,5 miljoen mensen. orlando gpd De invasie van Oranjesuppor ters in Orlando is de afgelopen week vrijwel zonder incidenten gepaard gegaan. Op het spe ciaal voor het WK-voetbal inge richte hulpconsulaat in het stadhuis van Orlando - een tij delijk filiaal van het consulaat in Miami - hebben de Nederland se diplomaten nauwelijks werk gehad. Met „twee gearresteerde Ne derlanders, een gevonden pas poort en één geval waarin we iemand financieel hebben moe ten helpen" houdt het verslag van consul Henk Nouwens op. De twee gearresteerden waren door de politie opgepakt omdat zij dronken waren en andere feestvierenden lastigvielen. Na ontnuchterd te zijn werden zij weer op vrije voeten gesteld. Nouwens is zeer te spreken over het optreden van de politie van Orlando. Al maanden gele den waren Nederlandse diplo maten in Florida op bezoek ge weest om de ordehandhavers en stadsbestuurders in te lich ten over wat hen te wachten stond. „We hebben goed het idee weten over te brengen dat ze niet bang hoefden te zijn voor hooligans", vertelt hij. „We waren eerder bang dat de poli tie niet zou weten om te gaan met het enthousiaste gedrag van de supporters". Maar die vrees is volgens Nouwens overbodig geweest. De politiemensen hebben de sfeer onder de tienduizenden fans van Nederland, België, Ier land en Mexico perfect aange voeld en hebben veel dingen toegelaten die in Amerika nor maal niet door de vingers wor den gezien. Zoals het drinken op de openbare weg en het luidruchtige gedrag van de voetbalsupporters. De Nederlanders waren er voor gewaarschuwd dat Ameri kaanse agenten niet met het publiek mee feestvieren, zoals in ons land gebruikelijk is. „Maar er waren zelfs agenten die zich met supporters op de foto hebben laten zetten", zegt Nouwens. „En ook het aanra ken van agenten - in Amerika een taboe - bleek geen pro bleem". Het resultaat van die aanpak is volgens de consul „dat we hier bijzonder weinig werk hebben gehad". Nouwens bereidt zich nu al voor op een verhuizing naar Dallas, waar Oranje mogelijk zijn volgende WK-duel moet afwerken tegen Zweden. SCOREBORD San Francisco. Rusland - Kameroen 6-1 (3-0). 15. Salenko 1-0, 42. Salenko 2-0, 45. Salen- ko 3-0 (strafschop), 46. Milla 3-1, 72. Salenko 4-1, 74. Salenko 5-1, 78. Ratsienko 6-1 Scheidsrechter Al-Sharif (Syr). Toeschouwers. 74.914. Gele kaart. Karpin, Chlestov, Nikiforov (Rus). Kana-Biyik en Songo'o (Kam) Detroit. Brazilië - Zweden 1-1 (0-1). 24 Ken- net Andersson 0-1, 48. Romario 1-1 Scheids rechter Puhl (Hon). Toeschouwers: 77.000. Gele kaart: Aldair (Bra), Mild (Zwe). Groep E. Washington. Italië - Mexico 1-1 (0-0). 48. Massaro 1-0, 58. Bernal 1-1 Scheidsrechter: Lamolina (Arg) Toeschouwers: 52.000. Gele kaart: Albertini (Ita), Del Olmo, Garcia, Garcia Aspe(Mex). New York. Ierland - Noorwegen 0-0. Scheids rechter: Cadena Torres (Col). Toeschouwers: 76.322. Gele kaart: Keane, Houghton, David Kelly (Ier), Sörloth, Johnsen (Noo). nummers drie De volgorde van de nummers drie: 1 Verenigde Staten 3-4 (3-3), 2 Italië 3-4 (2- 2), 3. Bulgarije 2-3 (4-3), 4 Nederland 2-3 (2- 2). 5 Rusland 3-3 (7-6), 6 Zuid-Korea 3-2 (4- achtste finales. Door het wegvallen van Zuid- Korea als mogelijke kandidaat voor de tweede ronde, bestaan nu nog de volgende mogelijke combinaties in de achtste finales: ABDF ABEF ADEF BDEF Als Nederland dus als speelt het tegen of c (Duitsland) of de wini schijnlijk Argentinië). - D3 A3 B3 F3 E3 A3 B3 F3 D3 A3 F3 E3 E3 D3 B3 F3 lerde eindigt in Groep F aar van Groep D (waar- topscorers 1. Salenko (Rus) 6. 2. Klinsmann (Dui) 4. 3. 8atistuta (Arg), Dahlin (Zwe), Romario (Bra) 3. 6. Garcia (Mex), Goicoechea (Spa), Hagi, Ra^ ducioiu (Roe), Knup (Zwi), Valencia (Col), Amin (Sau), Caniggia (Arg). Hong Myung-bo (ZKo), Caminero (Spa), Stoitsjkov (Bul) 2 17. Bernal (Mex), Aldridge, Houghton (Ier), Cha- ouch (Mar), Al Jaber (Sau), Afnokachi, Amuni- ke, Yekini (Nig), Dino Baggio, Massaro (Ita), Bebeto. Rai, Marcio Santos (Bra), Bregy, Sut ter. Chapuisat (Zwi), Kennet Andersson. Brolin, Ljung (Zwe), Degryse, Albert (Bel), Milla, Sia- sia, Embe, Omam-Biyik (Kam), Hwang Sung- hong, Seo Jung-won (ZKo), Jonk, Taument (Ned), Maradona (Arg), Rekdal (Noo), Salinas, Guardiola (Spa), Stewart, Wynalda (VSt), Lechkov, Borimorov (Bul), Petrescu (Roe), Ga- viria, Lozano (Col). Riedle (Dui). Erwin Sanchez (Bol), Ratsjenko (Rus) 1. Eigen doel: Escobar (Col) 1. rode kaarten a (2): Etcheverry. Cristaldo Italië (1): ica. Kameroen (1): Song. Roemenië (1): iu. Rusland (1): Gorloekovitsj. Spanje (1): gele kaarten Argentinië (2): Caceres, Caniggia. België (3): Grun, Weber, Borkelmans. Bolivia (8): Soria, Baldivieso (2), Borja, Quinteros, Rimba, Cris taldo (2) Brazilië (2): Mauro Silva, Aldair. Bul garije (5): Lechkov, Ivanov, Jankov, Hubchev, Borimorov. Colombia (7): Herrera, Valderrarru (2), Alvarez (2), De Avila, Gaviria. Duitslanc (6): Kohier, Möller, Effenberg (2). Klinsmann, Brehme. Griekenland (6): Tsalouhides, Mano- las, Alexoudis, Hantzides, Mitrofioulos, Ka- rayannis. Ierland (7): Phelan (2). Coyne, Irwin (2), Keane, Houghton, David Kelly. Italië (3): Signori, Casiraghi, Albertini. Kameroen (5): N'Kongo, Tataw, Mbouh-Mbouh, Kana-Biyik, Songo'o. Marokko (5): Naybet (2), Daoudi, Azzouzi, El Hadrioui. Mexico (6): Suarez, Del Olmo (2), Campos, Garcia, Garcia Aspe. Neder land (7): Van Gobbel, Frank de Boer, Witschge, Jonk, Bergkamp. Rijkaard, Wouters. Nigeria (4): Amunike, Oliseh, Eguavoen, Emenalo. Noorwegen (6): Haaland (2). Leonhardsen, Björnebye. Sórloth, Johnsen Roemenië (5) Raducioiu (2), Mihali, Lupescu, Belodedici. Rusland (9) Chlestov (2), Karpm, Tsjarin, Gor loekovitsj (2), Koeznetsov, Nikiforov (2). Saudi- Arabië (6): Al Dossari, Al Jawad, Amin, Jibreen, Al Deayea, El Muwallid. Spanje (7): Luis Enri que, Caminero (2), Salinas. Abelardo, Hierro, Ferrer. Verenigde Staten (4): Harkes (2). Lalas. Clavijo Zuid-Korea (6): Kim Yoo-sung, Choi Young-il (2). Ko Jeong-woon. Shin Hong-gi, Park Jung-bae. Zweden (4). Dahlin (2). Schwarz, Mild. Zwitserland (4): Herr, Subiat, Knup, Bregy. Twee gele kaarten betekent een automatische schorsing van één wedstrijd. De andere gele kaarten worden met ingaan van de achtste fina les geschrapt. Groep A Groep B Groep C Groep D Groep E Groep F laatste 16 19/6 Ver. Staten - Zwitserland J1-1J19/6 Kameroen - Zweden 2-2 17/6 Duitsland - Bolivia 1-0 21/6 Argentinië - Griekenland 4-0 18/6 Italië - Ierland 0-1 19/6 België - Marokko 1-0 winnaar groep A derde groep D of E 3juli 22.30uur Roemenië- losangeles Colombia - Roemenië I -3 20/6 Brazilië - Rusland TT Spanje - Zuid-Korea TT Nigeria - Bulgarije 19/6 Noorwegen - Mexico TT 20/6 [Nederland - Saudi-Arabië 2-1 22/6 Roemenië - Zwitserland 24/6 Brazilië - Kameroen TT 21/6 Duitsland - Spanje 25/6 26/6 30/6 Argentinië - Nigeria 23/6 24/6 Italië - Noorwegen 25/6 Saudi-Arabië - Marokko 2-1 tweede groep F tweede groep B Ver. Staten - Colombia "ÏA Zweden - Rusland TA 23/6 Zuid-Korea - Bolivia Bulgarije - Griekenland Mexico - Ierland Ta België - Nederland 1-0 3 juli 19.00 uur - Zweden dallas 26/6 Ver. Staten - Roemenië Ta 28/6 Rusland - Kameroen 6-1 27/6 Bolivia - Spanje Griekenland - Nigeria 28/6 Ierland - Noorwegen 0-0 29/6 Marokko - Nederland winnaar groep F tweede groep E Zwitserland - Colombia 'TT Brazilië - Zweden ±1 Duitsland - Zuid-Korea Argentinië - Bulgarije Italië - Mexico 1 -ï België - Saudi-Arabië 4 juli 18.00 uur - Ierland orlando 4#* w jjtë 4^ iffc. jÊt AeCl 9° winnaar groep B derde groep A 4 juli 21.30 uur Brazilië - Ver. Staten san francisco 1 3 2 ROEMENIË 1 1 6 5-5 1 3 3 BRAZILIË 0 0 7 6-1 1 3 2 JUITSLANC 1 0 7 5-3 1 2 ARGENTINI 2 0 0 6-1 1 3 1 MEXICO 1 1 4 3-3 2 2 BELGIË 0 0 6 2-0 winnaar groep D derde groep E of F ©5 juli 19.00 uur - boston 2 3 ZWITSERLAND 1114 5-4 2~ 3 1 ZWEDEN 2 0 5 6-4 2 3 1 SPANJE 2 0 5 6-4 2 2 1 NIGERIA 0 1 3 4-2 2 3 1 IERLAND 1 1 4 2-2 2 2 SAUDI- 1 0 ARABIË 1 3 3-3 tweede groep C tweede groep A 2 juli 22.30 uur Spanje - Zwitserland Washington 3 4 3 3 VERENIGDE STATEN 1114 3-3 3 3 1 RUSLAND 0 2 3 JT 3 3 ZUID-KOREA 0 2 12 4-5 3 2 BULGARUE 1 0 1 3 4-3 3 3 1 ITALIË 1 1 4 _2r2 3 2 NEDERLANI 1 0 1 0 3 2-2 winnaar groep E tweede groep D 5 juli 22.30 uur Mexico- newyork COLOMBI/ 1 0 2 3 4-5 4 3 h 0 CAMEROEt 1 2 J 3-11 4 3 0 BOLIVIA 1 2 1 1-4 4 2 GIEKENLAND 0 0 2 0 0-8 4 3 NOORWEGEN 1114 1-1 4 2 MAROKKC 0 0 2 0 1-3 winnaar groep C derde groep B of F i© 2 juli 19.00 uur Duitsland- chicago

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21