Martin serveert Agassi af Sport Terugkeer Nigel Mansell Nog twee kanshebbers voor Leidse schaaktitel yDat wordt dus volgende maand een maagzweer9 Haarhuis en Eltingh maken grote indruk Unicum: stilte voor de storm Leidsch Dagblad Tennis Circuit '04 RabobankQ DINSDAG 28 JUNI 1994 Pakistan en Australië aan de leiding Amstelveen De Pakistaanse hockeyers hebben de leiding geno men in het zevenlandentoernooi in Amstelveen. De ploeg van Hans Jorritsma ontsnapte gisteren in het Wagener-stadion tegen Argentinië (1-0) aan puntverlies. Australië bleef eveneens ongeslagen. Het versloeg Zuid-Afrika met 5-2 in een doelpuntrijke slotfase. Door een minder doelsal do bezetten de Australiërs de tweede plaats achter de Aziaten. Magie Johnson grootaandeelhouder los angeles Magic Johfison wordt grootaandeelhouder van de basketbalclub Los Angeles Lakers. De voormalige basketbalheld, die twee jaar geleden wegens besmetting met HIV een punt zet te achter zijn loopbaan, koopt volgens zijn manager binnenkort 10 procent van de aandelen. In het afgelopen seizoen leidde Johnson de Lakers tijdens de laatste zestien wedstrijden voor de profliga NBA als coach. Scottie Pippen mag vertrekken Chicago Forward Scottie Pippen. lid van het Amerikaanse Dreamteam dat bij de Olympische Spelen in Barcelona goud won, mag vertrekken bij Chicago Bulls. De 29-jarige topspeler slaagde er dit seizoen niet in de gestopte vedette Michael Jordan te doen vergeten. Na een conflict in de halve finale van het toer nooi om de NBA-titel besloot het bestuur de lastige Pippen op de transferlijst te plaatsen. Tuur beste van Europa delft Regilio Tuur staat op de ranglijst van de onlangs opge richte Europese Boks Associatie (EBA) eerste geplaatst in het su- pervedergewicht. Tweede is de Spanjaard Wilson Rodriguez en derde de Fransman Eugeen Speed. De EBA-titel is nog vacant. Moerdijk valt uit enduranceploeg den haag Lotje Moerdijk, kandidate voor de Nederlandse endu ranceploeg op de Wereldruiterspelen (vanaf 27 juli'in Den Haag), is afgevallen. De dochter van zangeres Marie-Cecile kan niet beschikken over haar paard Touch of Temperament. Het dier revalideert van een zware blessure. londen .anp/rtr De terugkeer van Nigel Mansell als Formule-I-coureur lijkt een kwestie van uren. Waarschijnlijk maakt het team van Williams- Renault dinsdagmorgen op het circuit van Brands Hatch in En geland bekend dat de 40-jarige Brit dit seizoen voor vier Grand- Prix-races is gecontracteerd. Te beginnen aanstaande weekein de in Frankrijk waar op de race baan van Magny Cours de ze vende Grote Prijs van dit sei zoen is. De andere drie GP's waaraan de wereldkampioen van 1992 - ook in een Williams - deel neemt. zijn Spanje, Japan en Australië. Mansell komt dit sei zoen voor het tweede jaar in ac tie in het Indycar-kampioen- schap in de Verenigde Staten. Williams' teamchef Frank Williams benaderde Mansell begin mei, vlak na het veronge- leiden ruud dobbelaar schaakmedewerker De vanavond in het Antonius clubhuis te beslissen strijd om de Leidse schaaktitel heeft nog twee kanshebbers over: Erik van den Doel en Chris Roosendaal, die gezamenlijk onbedreigd met een score van 5,5 punt uit zes partijen aan de leiding gaan. Mark Thiele, de na vijf ronden derde overgebleven kandidaat, haakte af door verlies in een rechtstreeks duel met Erik van den Doel. Na stukkenruil was het de met wit spelende Van den Doel. die een pionnen- meerderheid op de konings vleugel op subtiele wijze rich ting winst uitbouwde. In de schaduw van dit treffen vocht Chris Roosendaal een verbeten duel uit met de enige speler die nog op vier punten stond. Edwin van Haastert. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-35646 rotterdam peter ouwerkerk gpd-verslaggever ,,Dat wordt dus volgende maand een nieuwe maag zweer", zegt Lieske Theunisse, de vrouw van profwiel renner Gert-Jan. Ze weet sinds gisteravond half zeven, dat ze 'haar jongen' komende maand weer thuis heeft. Theunisse mag van TVM-ploegleider Cees Priem niet naar de Tour de France. Zijn plaats wordt ingenomen door de Noor Dag-Otto Lauritzen. De reden hoorde Theunisse gisteren na een dag vol misverstanden en nerveus fax- en mobiel communica tie-verkeer, uiteindelijk uitmondend in een gesprek over de huistelefoon. Priem: „Je hebt onvoldoende gepresteerd, je hebt in de Tour niets te zoeken." Theunisse: „Daar ben ik het niet mee eens. Ik was de beste op het NK. Dit is de zo veelste pesterij van jouw kant." Priem had Theunisse rond de middag proberen te bereiken. Maar de kampioen van de training was... in derdaad. Uiteindelijk vonden ze elkaar via de autotele foon. Eenmaal thuis in Berghem kreeg Theunisse de bevestiging van zijn steeds sterker groeiende vermoe den: de onheilstijding. De overwegingen van Priem waren drieledig. Het commentaar daarop van Theunisse even helder: a) In de Ronde van Zwitserland wees niets erop, dat Theunisse 'in' was voor een goeie Tour; hij eindigde als 32ste op 25.44 min. Theunisse: „Je rijdt daar tegen jongens die net uit de Giro komen, of tegen renners die niet naar de Tour hoeven. Omdat het voor mij een voorbereidingskoers was, raak je dan automatisch op achterstand. Rominger staat nota bene nog achter me. Ik voelde echt de goeie pedaaltred weer. De sponsor: „Wie garandeert voldoende vorm en conditie? Hij was er toch ook niet in Luik-Bastenaken- Luik en de Ronde van Spanje?" b) TVM werd pas op een wild-card toegelaten in de Tour. De sponsor: „Dat komt omdat de kopmannen ons het hele seizoen in de steek hebben gelaten, ner gens een goeie uitslag hebben gereden." Theunisse: „Ze wisten allang dat ze niet buiten het deelnemersveld zouden worden gehouden, ze kletsen maar wat." c) Theunisses optreden op het NK (tweede) moest op de juiste waarde worden geschat. Priem: „Dat moet je niet overtrekken. Er stonden 54 renners aan de start, van wie vijftien crossers. Dan houd je er veertig over, waarvan elf van TVM. Die rijden een tactische koers, om onze kopmannen in een zetel naar de finale te dra gen, zodat die het kunnen afmaken. Internationaal stelt zo'n kampioenschap qua tegenstand toch helemaal niets voor?" Theunisse: „Onbegrijpelijk, dat een ploegleider zoiets kan zeggen. Hij zou er blij om moeten zijn, met einde lijk weer een prestatie van zijn ploeg. Wat moeten we dan doen? Niet winnen? Dan is het dus helemaal niet goed. Achteraf nog méér jammer, dat ik geen kampioen ben geworden. Ik had wel eens willen weten welke be slissing hij dan had genomen? De kampioen thuislaten? Voor Theunisse zijn alle door Priem ingebrachte ar gumenten larie. Ligt het gewoon aan de onderlinge ver standhouding tussen hem en Cees Priem. „Het is de hele tijd pesten, en nog eens pesten. Niemand kopman voor de klassiekers, maar wel Bo Hamburger in een be schermde rol. Als ik A zeg, beslist hij B. En maar open lijk lopen afgeven op mij. Me wantrouwen als ik ziek ben, of een blessure heb. Zeggen dat ik smoes. Hij maakt me doodnerveus. Die maagzweer heb ik echt van hem." De TVM-ploeg voor de Tour: Steven Rooks, Bart Vos kamp, Maarten den Bakker en Rob Harmeling (Ned), Johan Capiot (Bel), Dag-Otto Lauritzen (Noo), Jesper Skibby, Bo Hamburger, Peter Meinert Nielsen (Den). Gert-Jan Theunisse. lukken van Ayrton Senna. Aan vankelijk wilde Mansell's Indy- car-werkgever Carl Haas zijn pion niet afstaan. Beide partijen kwamen tot een compromis dat Mansell alleen in weekeinden wanneer de Indy-car geen pro gramma heeft, voor Williams de Formule-I-bolide bemant. Inmiddels is nog steeds geen duidelijkheid of Jos Verstappen aanstaand weekeinde in plaats van JJ Lehto aan de GP van Frankrijk deelneemt. Maandag meldde het Duitse persbureau DPA dat Verstappen de tweede auto van de Engels/Italiaanse renstal zou bemannen. Woord voerster Maria Belanca ontken de maandagavond echter dat Lehto om een pauze had ge vraagd. „Voor Frankrijk hebben we Schumacher en JJ Lehto als rijders ingeschreven. Verstap pen is zoals altijd reserve. Maar er kan nog altijd iets verande ren", zei ze cryptisch. Roosendaal zat lange tijd flink in de problemen, maar toen zijn opponent in een eindspel tot besluiteloze manoeuvres over ging, rook Roosendaal zijn kans. Een eindspel met de zogenaam de ongelijke lopers zette hij als nog in een vol punt om. Vanaf acht uur mag Roosendaal in de rechtstreekse confrontatie met mede-koploper Van den Doel met de witte stukken proberen de titelstrijd een verrassende ontknoping te geven. Vlak achter de koplopers vechten zes op 4,5 punt ge plaatste spelers om de resteren de ereplaatsen. Leon Konings treft daarbij Ik Oei, Mark Thiele neemt het op tegen Stefan van Blitterswijk, terwijl Annemarie Benschop en Adinda Koster in hun onderlinge partij tevens de vrouwentitel op het spel hebben staan. Als André Agassi op Wim bledon een bal in het net slaat, roept heel het centre court ooh en aah. Zelfs de Britten met strohoedjes op. En die zijn toch zo on kreukbaar Brits als konin gin Elizabeth zelf. Maar als Agassi misslaat kan zelfs de hertogin van Kent worden betrapt op kreetjes van te leurstelling. londen rené van hattum gpd-verslaggever André Agassi doet echter niet meer mee op Wimbledon. Daar is in Londen niemand blij mee, behalve Todd Martin natuurlijk. De Amerikaanse krachtpatser won gisteren in vijf sets van het troetelkind en zit nu bij de laatste acht. Vorige week raakte Wimble don al veel favorieten kwijt, maandag zijn absolute ster, pu bliekslieveling bij uitstek en de grootste entertainer onder de tennisprofs. En op dit moment misschien nog wel de meest at tractieve tennisser ook. Als Agassi tennist dan is alleen het puntje van de stoel de juiste plek. Dan worden er prachtige lobs geslagen, heerlijke dropshots, returns die de neu zen van de schoenen van zijn tegenstander schroeien en pas- seerslagen die onmogelijk lij ken. Zelfs een gelouterde prof als de Nederlandse Nicole Muns-Jagerman sloop gisteren nog even de tribunes op om een foto te maken van Agassi 'live'. Iedereen betreurde de aftocht van de crack uit Las Vegas. Te meer daar hij werd verslagen door een speler die nog kleurlo zer lijkt te zijn dan Pete Sam pras, algemeen erkend als 's we relds beste tennisser, maar ook als één van 's werelds saaiste. Onderonsje In de tiende game van de derde set leidde de dreigende onder gang van Agassi tot een aardig onderonsje van Amerikaanse verslaggevers, die de naderende overwinning van de anti-held letterlijk kreunend aanzagen. „Weten we nou helemaal niks leuks van Martin?", was de vraag. .Absoluut niets. Hij is zo saai, dat hij zelfs Sampras nog tot een interessante speler maakt", luidde het antwoord. Bijna werden Wimbledon en de Amerikaanse pers nog gered toen Agassi een 2-0 achterstand in sets nog egaliseerde. Maar daar bleef het bij omdat Martin in de vijfde set weer zo net zo foutloos speelde als in de eerste twee sets. londen «anp Bondscoach Stanley Franker liep tevreden weg. Paul Haar huis en Jacco Eltingh hadden net in drie sets van Todd Martin en Scott Davis gewonnen: 6-4 6- 0 7-6. Hun plaats in de kwartfi nales van Wimbledons man- nendubbel verheugde Franker, maar het eerste „tikkie" uitge deeld aan de Amerikanen nog meer. „Dit is toch een lekkere waarschuwing", lachte Franker die met de Nederlandse ploeg op 15, 16 en 17 juli het Davis- Cupteam van de Verenigde Sta ten ontvangt. Vooralsnog dreigen de Ameri kanen op de Müllerpier in Rot terdam met het kwartet Sam pras, Courier, Reneberg en Pal mer voor de dag te komen. Het laatste duo zou het dan op za terdag tegen de wereldkam pioenen in het dubbelspel, El tingh en Haarhuis, moeten op nemen. Het Amerikaanse duo dat de Nederlanders, derde geplaatst op Wimbledon, gisteren troffen was een gelegendheidsdubbel. „Maar dat de jongens hier zo gemakkelijk wonnen, telt toch. Bij een moeizame zege zouden die Amerikanen niet met ge- pn IV 5,ï Cl noeg ontzag naar Rotterdam komen", sprak Franker. Eltingh en Haarhuis verbete ren hun spel op de grasbanen per ronde. Het duo, eerste tij dens de Australian Open maai uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros, maakte gis teren een goede indruk. „In Parijs waren ze uitgeblust, maakte Paul zelfs een wat over spannen indruk", wist Franker. Haarhuis ging in de bewuste kwartfinale-partij verschrikke lijk tekeer tégen de arbiter, ge heel tegen zijn gewoonte. De Eindhovenaar nam vervol gens twee weken rust. „Die had hij heel hard nodig", bekende ook partner Eltingh. Op Wim bledon ging Haarhuis in het en kelspel in de eerste ronde on deruit tegen de Australiër Jason Stoltenberg, Eltingh verloor een ronde verder van de Duitser Pri- nosil. „En die extra rust is voor de Davis Cup ook mooi meege nomen", aldus Franker, die zich besefte dat de druk halverwege het Davis-Cupweekeinde op de Nederlanders ligt. „Gezien hun dubbeluitslagen van de laatste tijd zijn ze favoriet. Bovendien^ zal de klus een stuk lastiger zijn als we het dubbel zouden ver; liëzén." Sanchez verliest van Garrison londen gpd 'V Arantxa Sanchez heeft de laatste acht in het vrouwentoernooi niet gehaald. De Spaanse verloor van een andere veterane, Zina Gar rison. De uitschakeling van de winnares van Roland Garros was op papier een verrassing, in praktijk niet. Sanchez is weliswaar de nummer twee van de wereld, maar de gravelspecialiste schopte het in zeven Wimbledons slechts twee keer tot de laatste acht. Al drie keer verdween ze na één partijtje. Garrison stond in Londen al eens in de eindstrijd en haalde twee keer de laatste vier. SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Andre Agassi redde het niet tegen Todd Martin, die te sterk serveerde. Het enige interessante aan Martin is dat hij beregoed ten nist. Niet voor niks bereikte hij begin dit jaar de finale van de Open Australische kampioen schappen, die hij verloor van Pete Sarppras. En anderhalve week geleden voegde hij het toernooi van Queens aan zijn erelijst toe door diezelfde Sam pras in de eindstrijd te kloppen met tweemaal 7-6. Nu Agassi weg is, de man van de wonder- returns, en service-giganten als Sampras, Martin en Ivanisevic er nog zijn, wordt het ergste ge vreesd voor de kijkwaarde van Wimbledon voor de rest van het toernooi. Genieten van Sampras is misschien nog wel mogelijk. Omdat hij vloeiend en atletisch tennis speelt. Genieten van Iva nisevic kan ook nog. Omdat hij al die aces - gisteren 35 tegen Volkov - bijna achteloos slaat. Bovendien verliest hij nog wel eens zijn temperament. Maar genieten van Todd Martin is vrijwel onmogelijk. Martin en Agassi verschillen als de dag en de nacht van elkaar. Martin sloeg gisteren 22 aces. Agassi slechts 3. En waar Martin na een prachtvolley weer naar HOCKEY achteren sjokt voor een volgend karwei, kan Agassi na zo'n actie zijn tanden bloot lachen, of even heupwiegen als er wordt gefloten vanaf de tribunes. De betere tennisser won gisteren, dat is zeker. De meest attractie ve speler vliegt vandaag weer naar huis. Tot groot verdriet van TENNIS de toeschouwers op Wimble- don. Lucky Ten, maandag 27 juni: 1-3-15-34- 35-36-40-43-51-52-53-57-58-61-62- 66-67-70-73-75 (onder voorbehoud) Amstelveen. Zevenlandentoernooi, derde dag. Pakistan - Argentinië 1-0 (1-0); Australië - Zuid-Afrika 5-2(1-0) Stand. Pakistan 2-4, Australië 2-4, Neder land 2-3, Argentinië 2-2, Duitsland 2-1, Maleisië 2-0, Zuid-Afrika 2-0. Philip Nagtegeller en de voor hem zo karakteristieke backhand. FOTO ARCHIEF Het affiche van de eerste officië le dag bij de districtskampioen schappen tennis bood gisteren weinig reden tot uitbundigheid. De grote namen treden, zoals dat hoort op een groot toernooi, pas later in de week voor het voetlicht. Op het park van Uni cum heerste de stilte voor de storm. Al was stilte niet helemaal het juiste woord voor wie getuige was van een van de weinige B- partijen op de rol. Want als Eric Bolten de baan betreedt dan is het in feite geen moment saai en rustig. De Unicummer mag graag iedereen deelgenoot ma ken van het innerlijke debat dat hij met zichzelf voert op een tennisbaan. Hij wordt door ve len afgeschilderd als een 'lelijke tennisser', maar zijn verbale hoogstandjes mogen er zijn. Een beetje prettig gestoord is Bolten wel. Hij kletst voortdu rend tussen de punten door en hij was gisteren weer absoluut niet te spreken over zichzelf. Tegen de veel zwijgzamere Phi lip Nagtegeller kwam hij maar moeizaam in zijn spel, maar hij zou toch winnen van zijn 'eigen ik' en zijn tegenstander. Een compliment kon er echter niet van af. „Trut", zei Bolten toen hij de partij met bloed, zweet en tranen binnen had gesleept: 7- 5, 6-3. Het was op zich al knap dat de 23-jarige tenniskomiek op een slappe dag als gisteren het weinige publiek nog een beetje kon vermaken. Volgens de wed strijdleiding had hij zelfs voor 'de eerste grote verrassing' ge zorgd in het toernooi. Omdat hij in keurige tenniskleding was verschenen. Misschien was het voor zijn moeder die toeschou wer was. Komen de 'districts' maar langzaam op gang, voor Henk Janssen komt het toer nooi helemaal niet op gang. De tennistrainer van de organise rende vereniging werd al voor aanvang uitgeschakeld. Door zijn hond in feite. Het beest was een week geleden te water ge raakt en bleek zichzelf niet in veiligheid te kunnen brengen. Toen de baas kwam helpen werd hij zelf het water ingetrok ken en blesseerde daarbij een pink. Het leek een onbenullige blessure, maar met een pijnlijke pink is een tennisracket niet te hanteren. Janssen moest dus een walk-over geven. CIRCUIT IN CIJFERS HEB1: J. de Regt-B. Swart 6-2/6-1, E. Bolten- P. Nagtegeller 7-5/6-3, M. v. Sterkenburg - M. Seriier 7-5/6-2. HEB2: M.Cats-W. van Tonge ren 6-2/1-6/6-7, M. van Gaalen-X. Hertzman w.o.. GDB: Paauw/Bolten-Weijermans/Van Geen 6-1/6-0. HEC1: J. Manuputty-C.Kooman 6-2/6-0, J.Bolten-J. Zandbergen 4-6/1-6, T. Stoppels-J. Rothbarth 6-4/6-2, T, vd Voort-M. de Bruin 6-3/6-3, E. van Weeren-M. Wellner 6- 0/6-2 HEC2: G. van Geen-B. van Rhijn 4-6/6- 4/6-4, M. van Velzen-N. Verdoes 6-1/6-1, W. van Deursen-M. Bekkering 5-0, retL. van Wijk-D. vd Berg 7-5/6-0, T. vd Voorn-D. Aarden 6-1/6-2, K. Barnhoorn-R. de Vos 6-3/6-1, M. Buis-R. Frohwein 6-3/6-4. DEC 1. C Zandber gen-F. Meijer 6-2/6-0, S. Hoekstra-I. vd Plas 6-3/6-3 HED1; R. Balder-L. vd Brule 6-4/6-3, M. de Jong-H. vd Mey 7-5/7-6, E. Maassen-R. BUS 7-5/7-6, J. Verdegaal-I. Burgerhout 6- 3/6-2, M. Righartvan Gelder-B. Ruigrok 7-6/6- 0, R. de Wolf-C. van Egmond 6-2/6-1, O. Matheussens-B. Zuidervaart 6-1/4-6/7-6, C. Vrieze-J Regoor 6-0/6-1, R. van Oosten-M. Schouten w.o., W. van Veen-G.J. Hop 6-4/7-6. HED2: J. Hermans-M. Doove 0-6/1-6, R. Has- pers-R.J. Dekker 4-6/6-3/6-3, M. Voskuyl-N. vd Oever 6-0/6-4, B. Westgeest-M.Stokhuysen 6-0/6-2, T. Petit-N. vd Brulle 6-3/3-6/7-6, B. van Emmerik-M Wegman 6-0/6-1, E. Smid-P. Hofland 6-7/6-3/6-3, M. vd Burg-J. Koome W.O., B. Delsasso-G. van Leeuwen 6-0/6-0, S.Nube -H. Schimmelpenning 6-1/6-0, B. van Bohemen-A. Bol 0-6/6-3/7-5, R. van Veltho- ven-D. Marks 6-1/7-5, T. de Rooy-H. Kaptijn 6- 1/6-0, M. Kroon-H. Drent 6-1/6-2, B. vd Meij- C. Duyndam. DED1: W, Hermes-A. Koning 6- 4/6-1, H. Rothbarth -L. Zirkzee 7-6/0-6/6-1, F. de Boer-C. van Doesburg 6-1/6-4. DED2: S. Lampe-T 01de Dubbelink 6-3/6-0, V. Jansen- L Sterk 6-2/6-1, J. Hagoort-A. van Asten 6- 0/6-0, N. Oude Elberink-J. van Vliet 1-6/1-6, M. Kavelaars -J. vd Hoven. HDD: Schaap/Vis- ser-Fleuren/Moussavi 6-2/6-3, Verhoef/Zwaan- Stelck/Obbens. DDD: Bruin/Tjon Sou Len -Bau- man/De Bruyn 6-0/6-1. GDD: Rothbarth/vd Mijn-Van Leeuwen/Oomens 6-0/6-2, Noorder- graaf/Peters-Lugthart/Zwaan 6-4/2-6/6-0. HDDV: Koelewiin/Ouwerkerk-Vogelaar/Kosters. DDDV: De Kruyff/Heemskerk-Hansen/Niersman 7-5/6-3, Buining/vd Velde-Van Duyn/Van Rood-' Wimbledon. Mannen, vierde ronde: Sampras (VSt/1) - Vacek (Tsj) 6-4 6-1 7-6, Ivanisevic (Kro/4) - Volkov (Rus) 7-6 7-6 4-6 6-2, Martin (VSt/6) - Agassi (VSt/12) 6-3 7-5 6-7 4-6 6-1, Chang (VSt/10) - Bruguera (Spa/8) 6- 4 7-6 6-0, Forget (Fra) - Bates (GBr) 2-6 6- 1 6-3 6-1, Ferreira (ZAf) - Björkman (Zwe) 6-3 6-7 6-4 6-3, Bergström (Zwe) - Shelton (VSt) 3-6 6-3 3-6 6-3 10-8, Bec ker (Dui/7) - Medevedev (Oek/9) 6-7 7-5 7- 6 6-7 1-1 afgebroken wegens invallende duisternis. Kwartfinales: Ivanisevic-Forget, Chang- Sampras, Bergström-Becker/Medvedev, Martin-Ferreira. Dubbelspel, tweede ronde: Rikl/Shelton (Tsj/VSt) - Kempers/Tebbutt (Ned/Aus) 7-6 6-4 7-5; derde ronde: Eltingh/Haarhuis (Ned/3) - Davis/Martin (VSt) 6-3 6-0 7-6, Nijssen/Suk (Ned/Tsj/6) - Damm/Novacek (Tsj/12) 6-7 3-6 7-6 6-4 6-4. Vrouwen, vierde ronde: Martinez (Spa/3) - Radford (Aus) 3-6 6-3 6-4, Navratilova (VSt/4) - Sukova (Tsj/17) 6-1 6-2, Novotna (Tsj/5) - Sawamatsu (Jap) 6-3 6-3, Daven port (VSt/9) - Sabatini (Arg/10) 6-1 6-3, Neiland (Let) - Coetzef (ZAf/14) .1-6 6-3 6- - 4, Gigi Fernandez (VSt) - Basuki (Indo) 6-4 6-1, McNeil (VSt) - Labat (Arg) 7-6 7-6, Garrison (VSt/13) - Sanchez (Spa/2) 7-5 4- 6 6-3, Garrison (VSt/13) - Sanchez-Vicario (Spa) 7-5 4-6 6-3. kwartfinales: McNeil-Neiland, Martinez- Davenport, Novotna-Navratilova, Fernan dez-Garrison. Dubbelspel, tweede ronde: Bollegraf/Navratilova (NedA/St/4) - Hab- sudova/Zrubakova (Slw) 6-2 6-1, Vis/Golar- sa (Ned/lta/16) - Byrne/Richardson (Aus/N- Ze) 6-4 6-2. PAARDESPORT Alkmaar. Koersen. Eerste koers, 2040 m: 1. Iderza M (Bak ker) 2.46,4 - 1.21,6, 2. Highland Deck, 3. Hillary Veha. Niet gestart: Huez Montana Toto: winnend 14,60 plaats 6,00 3,80 koppel 47,20 trio 761,20. Tweede koers, 2380 m: 1Hessel Oostland (Hulleman) 3.01,7 - 1.20,1, 2. Henny Meerdijk, 3. Guus Buitenzorg. Toto: win nend 4,10 plaats 1,80 1,70 koppel 2,90 trio 37,50. Derde koers, 2040 m: 1. Fenix Oxford (lm-, ming) 2.49,4 - 1.23,0, 2. Island Haven, 3. Hester Lie. Toto: winnend 5,60 plaats 4,80 7,10 koppel 85,80 trio 499,20. Vierde koers, 2380 m: 1. Inas W (Kooy- man) 3.15,4 - 1.22,1, 2. Gold De Bloom- erd, 3. Highspeed D. Toto: winnend 19,50' plaats 10,20 6,50 koppel 55,00 trio 3438^00. Vijfde koers, 2040 m: 1. Hopscotch (De Jong) 2.44,7 - 1.20,7, 2. Do Remember Me, 3. Galloway. Toto: winnend 11,20, plaats 5,50 5,90 koppel 26,90 trio 480,30. Zesde koers, 2Ó40 m: 1. Goliath Uiterdyk (Zijp) 2.48,3 -1.22,5, 2. Hagar Kandia, 3.- Ideal Fortuna. Toto: winnend 10,90 plaats! 3,60 3,30 koppel 105,50 tno^35,70. Zevende koers, 2040 m: 1. Hurby Award, (Huel) 2.46,5 - 1.21,6,-2: Fancy Narfeg, 3. Gunga Zuydhoeve Toto-, vmmend 10,80 plaats 5,60 2,50 koppeT 20,70 trio 240,30 dubbelwinnend 139J5&- Achtste koers, 2040 m: 1. Edel Hollandia1 (Van Dijk) 2.45,9 - 1.21,3, 2. Elton Bui tenzorg, 3. Farouche Prince. Niet gestart: Erik, Donna Berkum. Toto: winnend 9,00 plaats 4,60 2,00 koppel 20,40 trio 159,40. Negende koers, 2380 m: 1. Flits Atlantic (Hauber) 3.10,9 - 1.20,2, 2. Flash Denne- hof, 3. Pomolli. Toto: winnend 3,30 plaats 2,00 2,90 koppel 13,00 trio 86,00. Tiende koers, 1700 m: 1. Goodwill Alja (Westerveld) 2.18,1 - 1.21,2, 2. Glory De- ar, 3. Gunnar Da Capo. Toto: winnend 3,70 plaats 2,50 3,00 koppel 8,50 trio 110,70. Elfde koers, 2040 m: 1. Elly R (De Leeuw) 2.44,5 - 1.20,6, 2. Felicita Medo, 3. Flo Jo Hanover. Toto: winnend 15,70 plaats 4,10 6,80 koppel 161,00 trio 4349,50. Omzet totalisator: f. 164.107,00 SPORT OP TV 16.00-18.00 EURO: Snooker: European Lea gue. 17 00-17.15 Did 2: Sport Heute. 17.30-17.55 BBC 2- Activ8: sportmagazine voor de jeugd met aandacht voor bijzondere sporten. 17.55-21.30 BBC 2: Tennis-. Open Engelse kampioenschappen. 18.45-19.10 RTLSport. 20.00-20.30 EURO: Eurosportnews. 22.00-22.30 RTL 5: Sport. 22.30-22,55 BRT 1: Sport. 23.25-00.25 BBC 1Today at Wimbledon: WOENSDAG 10.00-11.00 BBC 2: Yesterday at Wimbledon: tennis, samenvatting. 11.00-12.30 EURO: Speedworld. motorsport magazine. 12.55-17.50 RTL 5: Sport: tennis Wimbledon, live-verslag. 13.00-17.30 BBC 2: Tennis: Open Engelse kampioenschappen. 14 00-18.45 RTL+; Wimbledon '94: Open Engelse Tenniskampioenschappen 14.50-19.00 BBC 1: Tennis: Open Engelse kampioenschappen. 15.00-16.00 EURO: Atletiek triathlon We reldbeker vanuit Nendaz (Zwitserland).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18