USA94 Duitsers piepen als een zandkar WK-Voetbal Bolivia op zeeniveau modale ploeg iï Jorge Campos: de paradijsvogel van Mexico Klas Ingesson leeft op bij vriendenclub INSDAG 28 JUNI 1994 leg dallas De wereldvoetbalbond FIFA heeft een einde gemaakt an de verwarring over de strafmaatregelen inzake gele kaarten. Spelers die in de drie groepswedstrijden van de eerste ronde twee keer de gele kaart zien, worden automatisch één duel ge- 'schorst. Dit kan de wedstrijd voor de achtste finale zijn. Spelers met slechts één gele kaart in de drie wedstrijden van de eerste jronde gaan met een schoon stralblad naar de achtste finale, of naar huis. De kaarten die vanaf de achtste finale worden ge toond blijven daarentegen weer staan voor het vervolg van het toernooi. Dan betekent de tweede gele kaart weer een wedstrijd schorsing. De regel heeft consequenties voor de Amerikaan Har- kes en de Roemeen Raducioiu. Zij mogen de wedstrijd in de achtste finale niet meedoen wegens twee gele kaarten. De FIFA veranderde de reglementen inzake gele kaarten tijdens de verga dering in Las Vegas. Dahlin verhuist naar Everton new york Op een haar na is de transfer van de Zweedse spits Martin Dahlin van Borussia Mönchengladbach naar Everton af gerond. Met de transfer is ruim 4,5 miljoen gulden gemoeid. Dahlin, die op het WK reeds drie keer scoorde, ontbreekt door een schorsing in het duel met Brazilië. Griekse pers kraakt nationale elftal athene De kranten in Athe ne huilden gisteren om de Griekse tragedie op het WK. Waar na de 4-0 nederlaag te^ gen Argentinië vorige week nog twijfel heerste, werden de spelers en trainer Alketas Panagoulias afgemaakt nadat de Grieken zondag met de zelfde cijfers verloren van buurland Bulgarije. „Het volk is woedend", meldde de krant Eleftheros Typos. „Vaarwel dromen. Nationaal verval en vernedering", schreef de Apogevmatini. En onder de kop „Ga je scha men" drukte de krant Ta Nea een foto af van fans die ob scene gebaren naar het tele visietoestel maakten terwijl ze de match in een Atheens café bekeken. Coach Pana goulias, die al heeft gezegd dat hij na het WK stopt, krijgt van veel sportdeskundigen de volle laag. „Hij is een tac tisch onbenul, een egoïst die volledig de verantwoordelijk heid moet nemen voor de verloren Balkan-derby", al dus de krant Ethnos. Toeschouwers door hitte bevangen Tijdens de wedstrijd Duitsland - Zuid-Korea van gisteren moes ten circa vijftig toeschouwers medisch worden behandeld. Zij hadden in de gloeiende hitte van Dallas problemen gekregen. Twaalf bezoekers werden naar een ziekenhuis gebracht. Na be handeling konden ze weer naar hun hotel terugkeren. Op het speelveld werd tijdens het duel een temperatuur van 52 graden Celcius gemeten. Op de tribunes was het circa veertig graden. Duitsland bibberde in de 'snelkookpan' Cotton Bowl en ontsnapte aan een bla mage. Met hangen en wur gen versloeg de wereld kampioen gisteren in Dal las de Zuidkoreanen: 3-2. De voorsprong van 3-0, in de eerste helft verworven door twee treffers van Klin- smann en een doelpunt van Riedle, hield maar net stand. dallas anp De Aziaten veegden de zwal kende elf van de hevig bekriti seerde Berti Vogts in de tweede helft volledig van de grasmat. Met meer geluk dan wijsheid bleef de titelhouder overeind en won ook nog onverdiend. „We hebben in de slotfase ge luk gehad", erkende Vogts. „De Zuidkoreanen hebben ons met de rug tegen de muur gedrukt. Er was in de achterhoede geen enkele organisatie meer." Duitsland eindigde deson danks als eerste in Groep C, waardoor ze de achtste finale in Chicago kunnen spelen. Zuid- Korea kan vandaag het vliegtuig naar huis nemen en verlaat op nieuw een WK-toernooi zonder zege. De gelijke spelen tegen Bolivia en Spanje waren onvol doende voor kwalificatie. „In de eerste helft heeft mijn ploeg veel te angstig gespeeld", zei de Zuidkoreanse coach Kim Ho. „In de rust heb ik ze voor gehouden net zoals op de trai ning te spelen. Ontspannen. Dat had bijna succes." Berti Vogts had vooraf de daad bij het woord gevoegd. Andreas Möller begon op de re servebank. Vogts stelde hem als voorbeeld na de zwakke presta ties tegen Bolivia en Spanje. De 47-jarige bondscoach oordeelde dat de 26-jarige aanvallende middenvelder tot nu ver onder zijn niveau presteerde. De op volger van Beckenbauer koos voor Sammer. Buchwald ver ving zijn ploeggenoot bij VfB Jurgen Klinsmann is tot nu toe een van de weinige Duitsers die bij het WK aan de verwachtingen voldoet. Hier scoort hij 1-0 tegen Zuid-Korea. La ter zou hij ook voor de derde treffer van de wedstrijd tekenen. Klinsmanns totaal bedraagt nu vier doelpunten. foto rtr Stuttgart Strunz, die tijdens de training geblesseerd raakte. Duitsland begon met twee spitsen tegen de Zuidkoreanen; Riedle en Klinsmann, die de to tale produktie van twee Duitse treffers tegep Bolivia en Spanje voor zijn rekening had geno men. De Aziatische tegenstan der verscheen voor 63.998 met één spits in het veld. Met de op dracht geduldig te blijven en niet te gehaast te spelen. Kim verwachtte dat zijn ploeg de Duitsers op snelheid kon ver slaan. Een verkeerde voorstel ling van zaken, leek het aanvan kelijk. Binnen twintig minuten leek Duitsland de Aziaten op de knieën te hebben. Na een tame lijk rommelige openingsfase opende Klinsmann na twaalf minuten de score. Met een mooi doelpunt. De spits van AS Monaco scoorde - na aangeven van Hassler - uit de draai met een omhaal: 1-0. Even tevoren had doelman Choy Klinsmann nog van een treffer weerhou den. Ook na een pass van Has sler. Zes minuten later was het weer raak. Een wanhoopsschot van Buchwald trof de paal, Riedle stond op de juiste plek: 2-0. Duitsland temporiseerde en liet het initiatief aan de Zuidko reanen, die zich weliswaar kansjes schiepen via Kim Joo- sung en Cho Jin-ho, maar voor alsnog weinig doeltreffend wa ren. In tegenstelling tot de Duit sers. Een minuut of acht voor de rust was Klinsmann weer succesvol. Gehinderd door een tegenstander nam hij de bal in eens op zijn schoen: 3-0. Zijn vierde tijdens het WK. Doelman Choy hielp een handje door het houdbare schot als een begin neling te laten glippen. De tweede helft leek slechts een formaliteit. Duitsland be hoefde de score immers slechts te consolideren en eventueel uitbouwen. Bij de Aziaten ver ving na rust de onervaren Lee doelman Choi. Matthaus testte hem direct. De Duitser speelde toen al enige tijd met een ge hechte vleeswond en maakte la ter plaats voor Möller. Even la ter verzuimde Klinsmann het vonnis te vellen. „Dat was een belangrijk moment", meende Vogts. „Na die misser ging het fout. Aan alle kanten. En dat mag een ervaren ploeg als deze niet overkomen." Het was een voorbeeld van de laksheid waarmee de Duitsers aan de tweede helft begonnen. Overmoedig, tegen het hautaine aan. De Aziaten straften die houding af. Na zeven minuten in de tweede helft. Hwang Sun- hong verzilverde een pass van Park Jung-bae, die nonchalant verdedigen van Berthold uit buitte. De Zuidkoreanen speelden veel agressiever en feller dan in de eerste drie kwartier en kre gen ook veel meer ruimte op het middenveld. Ze profiteer den daar gretig van. In de 63e minuut liet Hong Myung-bo een kanonskogel los van 25 me ter. Illgner raakte bal nog met de vingertoppen: 3-2. „De hitte was een grote tegenstander voor ons. We hadden er veel moeite mee, maar we hebben ons ook zelf het leven zuur ge maakt", zei Illgner. „Zo'n riante voorsprong mag je nooit meer uit handen geven." Möller kwam direct na de tweede tref fer in het veld voor Matthaus, Sammer werd libero. Het superieure van de eerste helft verdween. De vermoeid heid begon de oude garde van Vogts op te breken. De Aziaten speelden de logge Duitsers weg. Zij liepen op hun tandvlees, snakten naar adem. Piepend als een zandkar. De defensie be stond louter op papier. Weg is weg luidde het parool. Met overleg uitverdedigen gebeurde niet meer. Duitsland was blij het leven te hebben en haalde het einde met veel scheuren. De kritiek op „die Mannschaft" zal ongetwijfeld weer niet gering zijn. „Ik word doodziek van die stemmingmakerij", zei Vogts geprikkeld. „We hebben de eer ste helft goed gespeeld. We heb ben geen ruzie. Alleen menings verschillen. Er worden veel on waarheden rondgestrooid. DUITSLAND: Illgner Kohier. Matthaus (64. Möller) en Berthold; Effenberg (75. Helmer), Hassler, Sammer, Buchwald en Brehme; Riedle en Klinsmann. ZUID KOREA: Choi In-young (46. Lee Won-jae); Kim Pan-keun, Park Jung- bae, Choi Young-il, Park Jung-bae en Shin Hong-gi: Cho Ji-ho (46. Seo Jung- woon). Lee Young-jin (39. Chung Jong- so), Kim Joo-sun en Ko Jeong-woon; Hwang Sun-hong. s crfcagö anp es- Thuis, op grote hoog- uPte speelt Bolivia elke tegenstander naar een nederlaag. Op zeeniveau is het team echter maar een modale ploeg. In het laatste duel in Groep C won Spanje giste ren in het Soldier Field Stadium in Chi cago vrij eenvoudig met 3-1 waardoor Bolivia met twee ne derlagen en één ge lijkspel terug moet naar de grote hoog ten van de hoofdstad La Paz. Tot verdriet van bondscoach Azkar- gorta. „We zijn zeer teleurgesteld over de uitschakeling. Maar we hebben het WK verlaten met opgehe ven hoofd. Onze grootste zege behaal den we voor het WK. 7.Namelijk de kwalifi- catie. Tegen de Span- jaarden hebben we ons zo goed mogelijk yerweerd." Spanje speelt als nummer twee van de groep, achter wereld- Jcampioen Duitsland, 'zaterdag in Washing ton de wedstrijd in de achtste finales tegen Zwitserland. „Een plaats in de tweede tonde was het doel waarmee we naar de ag Verenigde Staten zijn ;ekomen", zei •ondscoach Clemen te. „Tegen Bolivia be gonnen we nerveus, maar in de tweede helft speelden we goed. De tegenstander was moeilijk te bestrijden. Vooral dank zij Caminero, die twee keer iorde, hebben we gewonnen." Uitgerekend hij moet het duel met de Zwitsers missen. De middenvelder, liep in $e slotminuten volkomen onnodig tegen een gele kaart aan. Zijn tweede dit toernooi, wat automatisch een wedstrijd schorsing betekent. „We zullen hem missen", meen- le Clemente. „Maar we hebben spelers die hem uitstekend kunnen vervangen." Bolivia had weinig te zoeken op het WK. Hoewel de ploeg van bondscoach Azkargor- ta met mooie rapportcijfers naar de Vere- 'e Staten kwam, bleek het team in de praktijk weinig klasse in huis te hebben. De 1-0 nederlaag tegen Duitsland vergaf de xbach de spelers nog, maar na de 0-0 tegen Zuid-Korea eiste hij prestaties. Tegen Span je zou zijn ploeg laten zien waarom Bolivia -in de voorrondes Brazilië zo gemakkelijk had verslagen. Van het voornemen van „De Snor", zoals de bijnaam van de Baskische coach luidt, kwam niet veel terecht. Zonder de ge- Camineto schiet 3-1 binnen voor Spanje. F00 I Ui schorsten Cristaldo, Etcheverry en Baldi- vieso en de geblesseerde verdediger Quinteros was Bolivia een gemakkelijke prooi voor de Spanjaarden. Alleen Erwin Sanchez haalde WK-niveau. De begaafde middenvelder van het Portugese Boavista moet zich gisteren hebben gevoeld als Rembrandt in een groep met amateurschil ders. Zijn ploeggenoten werkten weliswaar hard, maar komen tactisch zo veel tekort dat de strijd bij voorbaat al verloren was. De Bolivianen speelden in een veel te laag tem po. De passes kwamen niet aan. Sanchez probeerde in zijn ééntje het team naar vo ren te dirigeren, maar niemand snapte zijn bedoelingen. De Spanjaarden keken geamuseerd toe hoe hun opponenten de bal telkens op klungelige wijze verspeelden. De ploeg kon aantreden in de sterkst mogelijke opstel ling. Bondscoach Clemente kende zelfs de luxe om zijn beste speler, Hierro, aan de kant te laten. De vedette van Real Madrid moest plaatsmaken voor een aanvaller, Fe lipe van Tenerife. Ook Alkorta en Luis Enri que raakten hun plek kwijt. Aan respectie velijk Voro en Guerre ro. „We gaan doel punten maken", ver dedigde Clemente zijn wisselingen. In de eerste helft maakten zijn spelers de stoere praatjes van Clemente niet waar. In de negentiende minuut kreeg Spanje op goedkope wijze een strafschop. Na een licht zetje van rechtsachter Borja ging Felipe heel ge makkelijk onderuit. Tot verbijstering van alle Bolivianen legde scheidsrechter Se- queiria uit Costa Rica de bal op de stip. Gu- ardiola benutte het presentje. Met geluk, de bal ging recht door het midden en door de benen van de val lende doelman Truc- co. Ondanks de voor sprong bleven de Zuideuropeanen ver dedigen. Onder luid gejoel van het publiek zochten beide ploe gen na 45 minuten de kleedkamers op. „Of het een terechte straf schop was? Daar laat ik me maar niet over uit", zei Azkargorta. „Ik wens de Spanjaar den het beste en hoop dat ze ver ko men." Pas na het inbrengen van de gepasseerde Hierro leefde het duel foto rtr 0p De Madrileen, die na de pauze Felipe verving, zette zijn team aan voor een offen sief dat in de 66e minuut resulteerde in een doelpunt van Caminero van Atletico Ma drid. Het voorbereidende werk van Sergi was echter fraaier dan de goal. De linksach ter van Barcelona soleerde door de Boli viaanse defensie en gaf een listig steekballe tje op de vrijstaande Caminero. Lang genoten de Spanjaarden niet van de ruime voorsprong. Amper twee minuten la ter schoot Sanchez voor de zoveelste keer op het doel van Zubizèrreta. Ditmaal met succes. Zijn schot raakte het been van Voro, waardoor de bal onbereikbaar was voor de Spaanse keeper. Bolivia mocht zeven minu ten hopen op een gelijkspel. Toen maakte Caminero een einde aan het WK-avontuur van Bolivia: 1-3. BOLIVIA: Trucco; Rimba, Sandy, Pena, Soruco; Bor ja, Ramos. Melgar, Soria (63. Castillo), Sanchez; Ra mos (46. Moreno). Ramallo. SPANJE: Zubizarreta; Ferrer, Abelardo, Voro, Sergi; Goicoechea, Caminero, Guardiola (69. Bakero), Guerrero; Felipe (46. Hierro). Salinas. washington gert van puk gpd-verslaggever Er zijn prachtige verhalen over hem in om loop. Jorge Campos, de keeper van het na tionale elftal van Mexico, is net zo'n kleur rijke figuur als het bonte tenue waarin hij zijn doel verdedigt. Zijn grijpgrage handen heeft hij ontwikkeld op de kippenfarm van zijn opa. Daar was kleine Jorge de hele dag in de weer om ontsnapt pluimvee te van gen. En op het strand van Acapulco trainde hij in het mulle zand zijn sprongtechniek, onontbeerlijk voor een doelman met een lengte van slechts 1.75 meter. Jorge Campos, de paradijsvogel van Mexico, is met recht een aparte vogel. De 27-jarige goalie is niet alleen uniek door zijn aparte verschijning. Ook als sport man is hij een fenomeen. Jorge Campos mag dan tijdens het WK in het doel van Mexico staan, voor hetzelfde geld had hij ergens in de punt van de aanval rondgelo pen. Niet alleen het voorkomen, maar ook het maken van doelpunten is een grote hobby van de Mexicaan. In 1989 scoorde hij nog veertien keer voor zijn club UNAM, en daarmee werd hij zelfs topscorer van Mexi co. Bij UNAM wisselt Campos ook voortdu rend van positie. Dan weer keeper, dan weer aanvaller. Niets is hem te dol. Heel af en toe trekt hij tijdens de wed strijd ook doodleuk zijn keepersshirt uit. Om zich vervolgens als aanvaller aan het front te melden. Dat gebeurde Vorig jaar in het competitieduel tegen Guadalajara. UNAM keek heel lang tegen een 0-1 achter stand aan en in de 75-ste minuut was Campos het geploeter van zijn medespelers zat. Hij zou het goede voorbeeld wel eventjes geven. Het is bijna te mooi om waar te zijn, maar met een spectaculaire omhaal nam hij inderdaad de gelijkmaker voor zijn rekening. Sinds die wedstrijd is Jorge Campos een volksheld in Mexico. Ook tijdens het WK is de doelman het stralende middelpunt van zijn ploeg. Dat wordt nog eens onderstreept tijdens de chaotische persconferentie van Mexico in het Fair Lakes Hyatt Hotel in Fairfax. Daar bereidt bondscoach Miguel Mejia Baron zijn manschappen voor op de cruciale ont moeting van vanavond in Washington met Italië. Cruciaal want in groep E, inmiddels omgedoopt tot de 'groep van de dood', lo pen Noorwegen, Ierland, Italië en ook Mexico stuk voor stuk het risico om vroeg tijdig naar huis gestuurd te worden. Maar in het hotel in Fairfax, een half uur tje rijdefi verwijderd van de ambtswoning van Bill en Hilary Clinton, maakt niemand zich zorgen om de dag van morgen. Jorge Campos al helemaal niet. Bij het verlaten van de lift tovert de doelman een grote lach op het gezicht en zonder aarzelen laat hij zich opslokken door zijn bewonderaars. De kleine Campos is binnen de kortste keren aan het oog onttrokken. Het is onvoorstelbaar wat er allemaal rond de Mexicaanse ploeg zwermt. Foto grafen, journalisten, opvallend veel camera ploegen en officials, maar ook talrijke fans die doodleuk hun intrek hebben genomen in het spelershotel. En allemaal willen ze samen op de foto met een international. Camera's in alle soorten en maten flitsen onophoudelijk. „Alsjeblieft, nog één foto Jorge". Het laatste kiekje voor het familie album wordt nooit geschoten. De doelman zou spontaan spataderen van het poseren krijgen. Praten met Jorge Campos is een moeiza me affaire. De Mexicaan spreekt drie woor den Engels. „Yes, thank you", dat is het wel zo'n beetje. Maar een tolk biedt uitkomst. Natuurlijk wil Campos wel eventjes zijn licht laten schijnen over de wedstrijd tegen Italië. Als het maar niet te lang duurt, want ook de Mexicaanse televisie staat te trappe len van ongeduld om hem aan de tand te voelen. „We krijgen het heel zwaar tegen de Itali anen. Dat wordt de moeilijkse wedstrijd in mijn carrière. We hebben veel ontzag voor de Italiaanse spelers. Zij spelen in de sterk ste competitie ter wereld en zijn het ge wend om onder druk te spelen. Ik denk ook niet dat Italië verzwakt is door de blessures van Franco Baresi en Paolo Maldini. Hun vervangers zullen net zo goed zijn, want alle Italiaanse spelers hier op het WK zijn van wereldklasse. Maar wij zullen tot de laatste snik vechten om de tweede ronde te berei ken. Ik geloof er ook heilig in dat we het ha len. Het is heel belangrijk dat we twee doel punten tegen Ierland hebben gescoord. Daardoor hebben we genoeg aan een ge lijkspel. Maar het zal zwaar worden, heel zwaar. Genoeg? Okay, thank you." En weg is Jorge Campos. Vanavond moet hij er weer staan. detroit henri van der steen gpd-verslaggever Eigenlijk is Klas Ingesson een' tamelijk matige voetballer. Men kan ook zeggen: tienduizenden zijn beter dan Klas Ingesson. Duizenden Nederlanders zijn beter dan Klas: Hoekstra, Va nenburg, Blinker, Peter Bosz, Cocu, Gillhaus, Laamers, Van den Brom, Helder, heel Vitesse! Maar mooi dat Klas erbij is op het WK en die anderen niet. Misschien dat hij zondag in het veld staat tegen Bergkamp, Wouters en Rijkaard. De kans is volgens de Zweden groot dat Nederland de volgende tegen stander wordt. De derde groepswedstrijd tegen Brazilië, vanavond in het Silverdome van Pontiac, wordt volgens velen immers 'a piece of cake' voor Romario c.s. Ingesson: „Al gaan wij het de Brazilianen zeker moeilijker maken dan Ka meroen en Rusland." Het is typerend voor Zweden, de ploeg kan het iedereen moei lijk maken. Ondanks een hele boel Ingessons. De tegenwoor dig met een vlassig-rood baard je getooide PSV'er: „Wij hebben geen sterren in het team, geen Bergkamp of Romario. Maar we zijn als ploeg toch heel sterk. Dat komt omdat we alles voor elkaar over hebben, hard wer ken en nooit zeuren. Het is een vriendenclub." Hij zegt helemaal opgeleefd te zijn sinds de voorbereiding op het WK begon. „Ik heb natuur lijk een vervelend jaar achter de rug bij PSV. Veel blessures, vaak op de bank. Het begon al fout toen Westerhof moest gaan. Dat was. jammer voor mij, want Westerhof had me gehaald. Een nieuwe trainer wil altijd iets ver anderen wat de vorige heeft be dacht, daar ben ik het slachtof fer van geworden. Ingesson, het eeuwige pruim- tabakje onder de bovenlip, vindt PSV een fabriek vergele ken bij de sociale werkplaats, die het Zweedse nationale elftal is. „We gaan hier veel socialer met elkaar om. Als er iets is, praten we het uit en zetten we er een punt achter. Heel soepel gaat dat. Wat bij Oranje met Gullit is gebeurd, is belachelijk. Zoiets zou bij ons onmogelijk zijn." Feyenoorder Henryk Larsson, tegen Brazilië waarschijnlijk ba sisspeler omdat topscorer Mar tin Dahlin is geschorst, zegt het hem na: „Bij het nationale elftal zijn de tweede elf net zo belang rijk als de eerste elf." Bij die tweede elf zitten ook al betere voetballers dan Ingesson. Bijvoorbeeld de rechtsbenige linkshalf Anders Limpar, die om onverklaarbare redenen op de bank is gehouden tijdens de eerste twee wedstrijden. In gesson moet dus toch wel wat kunnen en meer dan hardlopen alleen. Ingesson zelf: „Ik vind mezelf niet zo slecht, ik vind mezelf ook goed genoeg voor PSV, nog steeds." De cijfers spreken in zijn voordeel. „Ik heb bijna 50 inter lands gespeeld, een EK, twee WK's. Dat telt toch, vind ik. Het probleem de laatste jaren is al leen dat ik niet op mijn beste plaats sta. Ik wil centraal op het middenveld voetballen, veel aan de bal zijn, van achter naar vo ren gaan en terug." In de nationale ploeg gaat dat niet, bij PSV ging het ook niet. „De Mos wilde me aan de zij kant hebben, onze bondscoach stelt me ook altijd aan de zij kant op omdat hij Thern en Schwarz centraal wil hebben. Ik vind hen wel betere verdedigers dan ik ben, maar offensief ben ik sterker. Ik heb er niet voor niets al elf gemaakt in de natio nale ploeg. Als middenvelder, hè!" Nu overdrijft hij toch wat. Schwarz en Them zijn niet al leen verdedigend betere voet ballers dan Was Ingesson. Het duo is Europese top, al zou je dat niet meteen zeggen. Geen van beiden heeft de uitstraling of het imago dat bij een top- voetballer hoort. Maar wat voor Ingesson en Larsson geldt, is ook op Schwarz en Thern van toepassing: aardige jongens, brave borsten, stille naturen. Heel even maakte Klas In gesson onlangs krantekoppen: hij knalde met zijn auto op de snelweg tegen een overstekende eland en raakte gewond; meer psychisch overigens dan fysiek. Na een bezoek aan de dokter en enkele consulten bij een psy choloog was Klas weer de oude. „Al heb ik 's morgens nog wel eens pijn in m'n nek." Maar liever zeurt Klas in het geheel niet over ongemakken; hij wil spelen en de aandacht trekken van een nieuwe club. Bij PSV is het voorbij, dat is wel duidelijk, al loopt zijn contract nog door. Van een verslaggever moet hij horen welke aankopen PSV inmiddels heeft gedaan. „Pahlplatz? Nilis? Vink? Oh." Hij heeft Arnesen wel gespro ken, maar die heeft hem niet verteld wanneer bij PSV de trai ning weer begint. Dat zegt ge noeg. Klas moet weg, Klas wil ook weg. Naar een andere club. Liefst een vriendenclub.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17