Woningbouw Doeskwartier nog onzeker 'Ik wil niet liggen trillen in mijn bed' Meer dan duizend gulden voor één kaas ^MlWf Leiden Regio Warmond op zijn kop met Lee Towers en Imca Marina Containers gestapeld Muzenhof ontruimd na ruzie feestgangers Supermarktketen zet in Hazerswoude een schakeltje bij RENO MAANDAG 27 JUN11994 Overvallers benzinestation gepakt alphen aan den rijn» Twee inwoners van Hazerswoude-Rijndijk zijn afgelopen zaterdag door de politie opgepakt voor een over val op een benzinestation aan de Hoorn in Alphen. De twee gris ten aan het begin van de avond het geld uit de kassa van de op dat moment onbemande pomp. Door een alarm op de kassa was de pomphouder echter op tijd ter plaatse om even later een goed signalement van de overvallers te kunnen geven. Met een speurhond zocht de politie het industrieterrein Rijnhaven af. De overvallers, twee mannen van 18 en 30 jaar uit Hazerswoude- Rijndijk, konden worden opgepakt. Eén van hen bevond zich op de dijk van het spoor Leiden-Alphen, de ander zat op het dak van een bedrijf aan de Ondernemingsweg. Brand in caravan warmond Kortsluiting is de vermoedelijke oorzaak van een brand die gisteren ontstond in een stacaravan op camping Royal aan de Wasbeeklaan in Warmond. Rond het middaguur vatte de caravan vlam, terwijl er niemand aanwezig was. De brandweer moest eraan te pas komen om de brand te blussen. De schade bleef beperkt tot het slaapgedeelte. In het overige deel van de caravan is sprake van waterschade. Jongens vernielen camera's alphen aan den run» De Alphense politie heeft gisteravond drie Alphenaren aangehouden op verdenking van het vernielen van bewakingscamera's en lantaarnpalen. De drie waren bezig ste nen te gooien naar camera's en lantaarns op de parkeerplaats bij het NS-station. Het gaat om twee broers van 13 en 20 jaar oud, en een 18-jarige vriend. Inbraak in groentewinkel leiderdorp/koudekerk Inbrekers hebben dit weekeinde in de re gio hun slag geslagen. Uit een groentewinkel aan de Van Diepe- ningenlaan in Leiderdorp werden twee geldcassettes gestolen. De buit bedroeg 1000 gulden. De daders gooiden een ruit van de winkel met een tegel in. De lege cassettes zijn later bij de Schep- pingskerk teruggevonden. Een videorecorder en een horloge zijn vannacht gestolen uit een huis aan de Dr. Vlaanderenlaan in Koudekerk aan den Rijn. De daders braken een klapraam open. Alphense jongen 13) overvallen alphen aan den run» Een 13-jarige Alphenaar is gisteren tegen twaalf uur overvallen door twee jongens van ongeveer zestien jaar. De twee dwongen de 13-jarige op de Rembrandtlaan tot stoppen, vroegen of hij geld bij zich had en fouilleerden hem. Na hem een stomp in de maag te hebben gegeven, lieten de jeugdi ge overvallers hun slachtoffer weer gaan. Dronken bromfietser botst tegen auto alphen aan den run Een 29-jarige Alphenaar is de afgelopen nacht op het Noordeinde in Aarlanderveen gewond geraakt toen hij met zijn bromfiets tegen een geparkeerde auto botste. De man is per ambulance afgevoerd naar het Academisch Zieken huis Leiden. Hij bleek onder invloed te zijn van alcohol. Billenprikkersfeest in Groot Leerust massaal bezocht Zo'n tweeduizend Warmonders waren afgelopen zater dag present op het grote 'Billenprikkersfeest' van de 'droge' Kaagweek in park Groot Leerust. Na de barbe cue vroeg op de avond zat de stemming er al goed in, maar bij de optredens van Imca Marina en Lee Towers stond bijkans heel Warmond op zijn kop. Vanaf een podium op het water had vooral Lee To wers, die aan het eind van de avond voor een half uur tje was ingehuurd, het naar zijn zin. In de begeleidings band Double Diamond speelden wat oude makkers, zodat er voor de elleboogwerker uit Rotterdam volop gelegenheid was om herinneringen op te halen. De Ver eniging tot Viering van Warmonds Feesten (VWF) had de sterren naar Warmond gehaald in verband met het 25-jarig bestaan van de vereniging. De 'droge' Kaag- week duurt nog tot en met morgen. Vanavond staat Voetballen om Castellum Trofee nog de wielerronde op het programma en morgen het touwtrekken. Door de massale opkomst in Groot Leerust had het muziekfeest van jongerensociëteit Ut Sloepie in het Trefpunt wat minder belangstelling. Vol gens organisator Peter de Wit komt dat omdat er veel te veel wordt georganiseerd in een korte tijd. ,,De horeca heeft ook een eigen programma. We moeten maar eens om de tafel gaan zitten en dan voor een Kaagweek van tien dagen, zodat er twee weekeinden inzitten." De Stichting Jongerencentrum Madonna houdt op zaterdag 2 juli een voetbaltoernooi op het veldje aan de Olympiaweg 2a in Alphen aan den Rijn. Acht teams strijden om de Madonna Castellum Trofee. De prijsuitrei king is om 17.00 uur. Gemeente Leiderdorp ziet knelpunten Woningbouw op het terrein van Vegmo Plant aan de Tuinstraat in Leiderdorp blijft onzeker. Zo is nog steeds niet duidelijk in hoeverre de bodem is vervuild. De bo demonderzoeken die Vegmo zelf heeft laten doen - en waaruit bleek dat de grond schoon is - voldoen niet aan de eisen van de gemeente. Verder kunnen Vegmo en ACL (eigenaar van het naastgelegen weiland aan de Ruigeka- de) het niet eens worden over exploitatie van het totale gebied. leimuiden Scouting '63 uit Leimuiden is ver- weg te slepen naar hun nieuwe plek aan de huisd en dat hebben de Leimuidenaren gewe- Kerklaan. Een andere container werd uit Rot ten. Een grote hijskraan moest er zaterdag- terdam vandaan gehaald. In totaal vier con- ochtend aan te pas komen om de twee zee- tainers werden op spectaculaire wijze gesta- containers aan de Willem van den Veldenweg peld. Scouting-voorzitter E. van der Wiel ver wacht dat er nog voor de bouwvakvakantie wordt begonnen met het dak. In september wordt het nieuwe clubhuis in gebruik geno men. FOTO BEN DE BRUYN Oosterweg Leimuiden vreest verkeer De bewoners van de Oosterweg in Leimuiden hebben zich al op veel verschillende manieren verzet tegen het plan om ver keer vanaf het bedrijventerrein langs hun huizen te leiden. Sinds kort wordt door radio He atwave uit Roelofarendsveen en Disco Henkie uit Ter Aar zelfs een protestsong tegen ontslui ting via de Oosterweg gedraaid. Dit weekeinde konden de be woners in café Keizer opnieuw hun stem laten horen. De Ja- cobswoudse WD wilde alle al ternatieven nog eens doorspre ken. Mensen die de vergadering van de raadscommissie hadden bijgewoond, vertelden ge schrokken te zijn van de manier waarop het onderwerp ontslui ting door de politici was be sproken. ,,Er kwam geen juiste informatie boven tafel. De hoe veelheid verkeer die over de Oosterweg gaat, is gemeten ten tijde dat de Vriezeweg was afge sloten." Ander commentaar betrof het fietspad dat volgens het plan langs de Oosterweg komt te lig gen. „Een fietspad dat alleen door een stippellijntje van de rijbaan gescheiden wordt, is niet veilig. Op de Oosterweg wordt hard gereden." „Waarom zijn er nog steeds geen gege vens bekend over de hoeveel heid geluid?", vroeg een andere bewoner zich af. WD'er J. van Dam stelde op nieuw dat hij tegen ontsluiting via de Oosterweg is: „Tijdens de commissievergadering kwam het voorstel om de huizen langs de Oosterweg op te kopen, maar dat is ook onzin. U woont daar mooi." Een bewoner: „Een weg voor en achter het huis langs is ook niet prettig - ik wil niet liggen trillen in mijn bed. Ik woon er al 32 jaar, maar toen we er gingen wonen was het nog een rustig landbouwwegge- tje." „Geld is elke keer het bezwaar tegen allerlei alternatieven. Laat bedrijven maar meer voor de grond betalen. Dat geeft duur dere ontsluitingsmogelijkheden een kans. Vanaf Leimuiden ben je binnen vijf minuten op Schiphol, daar willen bedrijven wel voor betalen", dacht een bewoner. Van Dam: „We willen juist bedrijven uit de eigen kern een kans bieden. Dus we moe ten binnen het budget naar al ternatieven zoeken." Het plan om een extra viaduct te bouwen werd door Van Dam van de hand gewezen. „Dat is echt te duur." De WD vindt dat bewoners wel naar alternatieven moeten blijven zoeken. „Laten we de beschikbare tijd goed benut ten'", pleitte Van Dam alvorens hij 'alternatief 6' presenteerde. Een weg vanaf het einde van de Burgemeester Bakhuizenlaan, langs de hoofdvaart richting be drijventerrein. Deze weg zou niet langs huizen gaan. „Als er dan een scherpe bocht in de weg gelegd wordt zodat het ver keer echt moet afremmen, is dat probleem ook meteen opge lost", aldus Van Dam. „Als ie dereen nu door middel van een handtekeningenlijst voor dit al ternatief stemt, werken wij in het weekeinde het plan uit en leveren het maandag in op het gemeentehuis. Zet je handteke ning, aantal is je lóracht." Aan deze oproep werd door veel be woners direct gevolg gegeven. In opdracht van de gemeente heeft het adviesbureau Oranje woud onderzoek gedaan naar de mogelijkheden voor woning bouw in het vrij landelijke stuk je Doeskwartier. Het bureau concludeert dat exploitatie van het Vegmoterrein alleen renda bel is als het weiland aan de Ruigekade er ook bij wordt be trokken. En daar zit een pro bleem. De gemeente wil alleen meewerken aan een ontwikke ling van het totale gebied, maar hierover kunnen de grondeige naren Vegmo en ACL niet tot overeenstemming komen. Volgens de gemeente is er nog een aantal knelpunten. Zo kan woningbouw aan de Tuin straat alleen als de toekomstige bewoners geen last hebben van het verkeer of van geluid en stank van omliggende bedrij ven. Momenteel vindt onder zoek plaats naar de geluidsbe lasting van het verkeer op de Achthovenerweg. De gemeente verwacht dat de problemen die hier eventueel opdoemen, met geluidwerende maatregelen op gelost kunnen worden. Een an der probleem is de mogelijke VRIJE TIJD JazzHappening De vierde JazzHappening vindt op donderdag 30 juni plaats in de aula van het Ashram College aan het Marsdiep in Alphen aan den Rijn. Een aantal kinder groepen en een damesgroep de monstreren jazzdans. Aanvang 19.30 uur. overlast van de zes bedrijven die gevestigd zijn aan de Doe slaan en de Doeswerf. Uit een globaal onderzoek bleek al dat de bedrijven mogelijk stank en geluidsoverlast veroorzaken. De gemeente gaat nu nader onder zoek doen. Mocht dit nadelig uitpakken, dan wordt verplaat sing van de bedrijven niet uitge- slotèn. Vegmo Plant wil het terrein aan de Tuinstraat graag kwijt aan een projectontwikkelaar. De kwekerij wil de bedrijfsacti viteiten verplaatsen naar de an dere vestiging in Rijsenhout en heeft hiervoor geld nodig. De gemeente wil graag meewerken aan woningbouw op het be drijfsterrein. Mits aan een aan tal voorwaarden wordt voldaan, is de gemeente bereid om het bestemmingsplan te wijzigen. Zo moet de grond schoon zijn en moeten er evenveel wonin gen in de sociale sector, premie koopsector en vrije sector wor den gebouwd. De commissie voor ruimtelij ke ordening, volkshuisvesting en openbare werken buigt zich vanavond over de voortgang van de ontwikkeling van het Vegmoterrein en de Ruigekade. leiderdorp kees van kuilenburg De politie heeft afgelopen vrij dagavond cultureel centrum Muzenhof in Leiderdorp voor een deel ontruimd. In het cen trum waren tijdens een Marok kaanse modeshow wat vecht partijtjes ontstaan. Uit vrees dat de zaak uit de hand zou lopen, werd op verzoek van de beheer der van het centrum de boel ontruimd. Eén bezoeker werd gewond door glasscherven. Hij is in het Elisabeth-ziekenhuis behandeld. De ontruiming gebeurde vol gens de politie en beheerder R. Hoogendam in alle rust. Hoog- endam: „De organisatoren van het feest hadden de relschop pers al naar buiten gewerkt. De overige bezoekers gingen zon der problemen het centrum uit." De oorzaak van de probe- men is niet bekend. Volgens Hoogendam was er geen sprake van overmatig drankgebruik en waren er zeker geen racistische motieven. „Het was een feest voor Marokkanen, de overige bezoekers keken vanuit het bar- gedeelte door het glas naar de activiteiten die zich op het po dium afspeelden", aldus Hoog endam. De beheerder is niet te spre ken over de politie Rijn en Braassem. Volgens Hoogen dam, die overigens op het mo ment zelf niet aanwezig was. kwam de politie pas twintig mi nuten na de melding van de vechtpartijtjes met twee man bij Muzenhof. „Dat is de lezing van mijn medewerkers en die ver trouw ik volkomen." Volgens politiewoordvoerder Ries Colijn is dat verhaal perti nent onjuist. „Aan de hand van de meldingen van die avond blijkt dat de eerste politiemen sen drie minuten na de melding in het cultureel centrum waren. Daarna waren binnen zestien minuten de overige wagens ter plaatse." Hoogendam kondigt aan dat hij nog deze week de politie wil spreken over het voorval. „Met zoals het nu is ge gaan, neem ik geen genoegen." Missiemarkt Hazerswoude-Dorp succes dankzij Amerikaanse veiling De jaarlijkse missiemarkt van de katholieke kerk in Hazers woude-Dorp heeft gisteren 24.000 gulden opgebracht. Dat betekent dat de opbrengst van vorig jaar ondanks het mooie weer is geëvenaard. Het geld gaat naar twee missionarissen die oorspronkelijk uit het Dorp komen. Een groot deel van het geld werd verdiend met de Ameri kaanse veiling. Hierbij betaalt iedereen die een bod uitbrengt direct het verschil tussen zijn bod en het vorige. Wie het laatst biedt, wordt daadwerkelijk eige naar van het geveilde. Een kaas bracht "op deze manier meer dan duizend gulden op. Top stuk van de veiling was echter de pony, die voor niet minder dan 4475 gulden de deur uit ging. Een andere opvallende bijdrage aan de missie was een gift van 500 gulden van het We- relddiaconaat van de gerefor meerde kerk. Eén van die Hazerswoudse missionarissen was gisteren aanwezig op de markt. Jan Straathof (60) kon gemakkelijk komen omdat hij nog tot sep tember in Nederland is. Dan gaat hij terug naar Ghana, waar hij sinds 1967 missiewerk doet: eerst als ontwikkelingswerker in de binnenlanden, later als be stuurder van de missie in de hoorn van Afrika, en sinds eind vorig jaar als bouwpastoor in een nieuwe wijk van de stad Ak kra. Van zijn deel van de op brengst wil Straathof in ieder geval een aggregaat kopen, zo- De missiemarkt in Hazerswoude-Dorp trok gisteren ondanks het strandweer voldoende bezoekers om de opbrengst van vorig jaar te evenaren. Pie- ter Gordijn (3) werd, tot schrik van zijn ouders, voor 25 gulden eigenaar van de pony. Naast paard en Pieter staat missionaris Jan Straathof. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS dat hij zijn kerken onafhankelijk van de officiële stroomvoorzie ning kan verlichten. Door aan houdende droogte in het stroomgebied van het stuw meer, kan de waterkrachtcen trale die Akkra van stroom voor ziet niet op volle kracht draaien. Zuster Lenie Droogh, voor wie de andere helft van de op brengst bestemd is, moest ver stek laten gaan. Zij zit momen teel in Brussel om bij te komen van de verschrikkingen die zij in Ruanda beleefde, en kon de tocht naar Hazerswoude nog niet aan. Droogh moest hals overkop uit het door burgeroor log geteisterde land vertrekken. Het ziekenhuisje dat zij in het Afrikaanse land heeft opge bouwd, is onder het ethnisch geweld verwoest. Onduidelijk is of zij ooit nog kan terugkeren. Het is een noodoplossing, waar de klanten lang niet allemaal gelukkig mee zijn. Drieëntachtig meter van de voordeur van de oude Hoogvliet aan de Rijndijk in Hazerswoude-Rijndijk staat vanaf woensdag een nieuwe su permarkt. Niet om de oude winkel te vervangen, maar als aanvulling. Voor frisdrank, bier en gedestilleerd moeten de klanten voortaan even doorlo pen naar de tweede winkel. Hoogvliet in Hazerswoude- Rijndijk barst al jaren uit zijn voegen. De supermarktketen zoekt daarom al lange tijd naar mogelijkheden om het winkel oppervlak te vergroten. Tot nu toe liepen alle pogingen echter op niets uit. Er waren wel mo gelijkheden om de winkel nor maal uit te breiden, maar die bleken te duur. De winkel zit zo ingesloten, dat uitbreiden alleen mogelijk is door de panden van de buren te kopen en te slopen. Verhuizing naar de Willem Kloosstraat leek een mogelijk heid. Er zijn immers plannen om het winkelcentrum aan de Da Costasingel naar die kant uit te breiden. „Maar dat kan nog wel tien jaar duren", verwacht rayonleider G. van den Berg van Hoogvliet. Voor de supermarkt duurt dat dus te lang. De Hazerswoudse Hoogvliet stamt nog uit de tijd dat de su permarktketen vooral goedkoop was. en de klanten niet moesten zeuren over smalle paden en een ongezellige inrichting. In middels heeft Hoogvliet haar imago flink opgepoetst, en dat mogen nu ook de inwoners van Hazerswoude-Rijndijk weten. De supermarkt is ruimer gewor den en is uitgebreid met een groente- en fruitafdeling en een slijterij. De klanten hebben tijdens de verbouwing van de afgelopen maanden al een beetje kunnen wennen aan de nieuwe opzet. Volgens Van den Berg nemen de meeste bezoekers het onge mak van de gesplitste winkel voor lief en zijn ze vooral blij dat de supermarkt nu ook groente en fruit verkoopt. „Maar natuurlijk zijn er ook klanten die het lastig vinden om voor hun frisdrank en bier naar de andere winkel te moeten." RJTOMOMETTOH5OTY UDOPALACECAROLUSSTUDIOLUXOR BWUNSOOtTHT EN OMDAT ZIJ NIET VAN GISTEREN ZIJN IS DE TOEGANG 5,- p/p. HAAL EEN PLAATS BIJ ÉÉN VAN DE BOVENSTAANDE THEATERS. (ZOLANG DE VOORRAAD STREKT) ♦Aanvang Utrecht 21.45 uur. Concorde Entertainment Group WW* JEAN «XKSHIQS VOCSiS» OP WOENSDAG 2

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 9