Rogers dankt zege aan looponderdeel Zevenhuizen houdt het hoofd koel in zinderend spannende barrage Sport Van den Ouweelen en Pet succesvol bij NK Schippers pakt zes wickets voor studenten Softballers Alphians heroveren koppositie Vechtsportgala in Rijnsburg MAANDAG 27 JUNI 1994 3 f/W chef willem spierdijk. 071-356464, plv -chef rob onderwater. 071-3564 Marathon speelt Leidse kwarttriathlon parten Willy Bogers heeft zaterdag op knappe wijze de winst in de kwarttriathlon van de Leidse Politie Sportvereniging gegrepen. De Leidenaar, die na een verblijf in Frankrijk pas vijf maanden terug is in Nederland, realiseerde over 1 kilometer zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10,4 kilo meter lopen een tijd van 1.59.13. Vooral sterk lopend bleef hij Mart Moraal en Hans Bouwmeester voor, terwijl veteraan-in-vorm Hans van Zijp vierde werd in 2.07.59. Bij de vrouwen won Pauline Hoppenreijs haar eerste triathlon voor Gemma van Nijnanten. leiden wilmar kortleever medewerker Omdat Harco Schaafsma ont brak bij de LPSV, was de aan vankelijke dominantie van Hans Bouwmeester te verwachten. Hoewel hij zwemspecia- list Michel van der Hoven even moest la ten voorgaan, bleef hij zijn triathlon-con- currenten als Bogers, Mo- raai, Van Zijp en Herman Blote ruim voor. Bouwmeester was ook na het fietsen de snelste, maar wist zich al snel geslagen op het loopparcours. ..Dat zij voor me zitten is logisch zei de sterke en forsgebouwde Leidenaar. ..Ze zijn zijn snellere lopers en hoeven in de warmte ook veel minder gewicht mee te sjou wen. Bovendien mis ik 500 me ter zwemmen in vergelijking met langere wedstrijden. Daar op zou ik meer voorsprong kun nen opbouwen." Ook achter Bouwmeester was Parcours rond de Vlietlanden vol niet dagjesmensen de wedstrijd snel beslist. Bogers en Moraal kwamen weliswaar gelijk van de fiets, maar hardlo per Bogers bouwde zijn snel ge slagen gat alleen maar uit. Bij de vrouwen was Van Nijn anten favoriet vóór Pauline Hoppenreijs, haar clubge- note bij De Zijl/LGB. Van Nijnanten miste echter door tijdsge brek en een enkelblessure de training in maart en april en bleek minder goed op dreef. „Het viel erg tegen", meldde ze dan ook. „Vorige week in Den Haag dacht ik dat het wel lekker ging en ik ver wachtte dat dat zou doorzetten. Toch ging het vandaag minder. Ik had weinig fut en Pauline zat vol energie. Alleen in de laatste ronde liep ik nog in, maar ik kon niet doorzetten omdat ik misselijk werd." De 29-jarige Hoppenreijs kon hierdoor haar voorsprong vast houden. „Het zwemmen ging lekker en het fietsen en lopen heerlijk. Ik ben heel tevreden. Gewoonlijk kan ik niet zo goed tegen de warmte en ook nu liep ik langzamer in het laatste rondje. Bovendien kon ik Gem ma dichterbij zien komen." Marieke Kruidering eindigde op de derde plaats. De universi tair marathonkampioene van twee weken terug in Leiden, die voor het lopen twaalf minuten achterstand had, eindigde in 2.40.40 acht minuten achter Hoppenreijs. „Het ging heerlijk. De marathon is blijkbaar een goede training." De opkomst bij de LPSV viel met 76 gestarte triatleten enigszins tegen, beaamde me de-organisator Rob Schouten. „Maar ook het aantal voorin schrijvingen lag iets lager dan vorig jaar. Eén van de redenen is de Leidse marathon, waarvan nog niet iedereen is hersteld. Bovendien was het de afgelopen weken koud. waardoor mensen niet snel inschrijven voor een triathlon met buitenwater." Het gaat Schouten echter niet alleen om de aantallen. De or ganisatie was als altijd degelijk. Alleen het parcours was met het mooie weer erg druk, vooral met dagjesmensen rond de Vlietlanden. Meerdere deelne mers verwezen naar andere triathlons, die 's ochtens vroeg starten om dit probleem te om zeilen. „Maar met een beetje schreeuwen en duwen lukte het best", relativeerde de ervaren Van Zijp. „Bovendien', het is na tuurlijk geen officiële SPC-wed- strijd en aan deze organisatie kun je dan ook geen eisen gaan stellen. Hoewel sommige SPC's van deze organisatie dingen zouden kunnen leren." Voor de triathlon van de LPSV bestond flinke publieke belangstelling. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS leiden wilmar kortleever Met een tweede en een zevende plaats bij de jeugd en de junio ren hebben de triatleten Ray mond Pet en Rinse van den Ou weelen ruimscKoots aan de ver wachtingen voldaan bij de Ne derlands kampioenschappen in Waalwijk. Alphenaar Pet plaats te zich voor het EK over vier we ken in het Hongaarse Kaposvar. Dat Pet wel van zijn grote concurrent Mark Koning won, maar geen kampioen werd, lag aan een outsider. Zijn naam was Jochem Kuzee, en ook vorig jaar was hij al sneller dan Pet. „Hij stond er ineens weer", zei Pet achteraf. „Met zwemmen was hij twintig seconden sneller en hij vergrootte die voorsprong bij het fietsen. Bij mij ging het zwemmen ging goed, ik was als vierde het water uit. Het fietsen ging voor mijn doen fantastisch, met 39 kilometer per uur ge middeld. Ik ben de hele tijd in de buurt gebleven van Mark en toen we gelijk van fiets kwa men. wist ik dat ik een kans maakte." Atleet Pet, lid van AAV '36, bouwde op zijn sterkste nummer zijn voorsprong uit tot 1.10.41, ruim achter Kuzee (1.08.05), maar ook ruim voor Koning (1.11.43). Van den Ouweelen bereikte met de zevende plaats precies zijn doel. Het Leidse triathlon- talent krijgt ook volgend jaar nog een kans bij de junioren. In Waalwijk was de 19-jarige MTS- scholier gisteren vooral tevre den dat hij zwemmend weinig verloor. Op de fiets kon hij ver volgens consolideren, waarna hij hardlopend nog twee man inhaalde. Over de olympische afstand bleef het lid van tri team Van Dam goed binnen de 2.06. In de voorbereiding op de halve triathlon van Stein pakte de triatleet Casper van den Burgh gisteren in Alblasserdam nog snel een derde plaats me in de plaatselijke Super Prestig triathlon. Hoewel de Leidenaj zich vrijdags had afgebeld me koorts, voelde hij zich terochtend sterk genoeg oi toch te starten. De goede twee de plaats na het zwemmen zett Van den Burgh, teamgenor van Van den Ouweelen, fietsen zelfs om in een voorsprong va anderhalve minuut op Arnhem mer Remco Oudeman en dn minuten op Marcel Molendijl Onder meer door blaren moei hij uiteindelijk toch terrei prijsgeven. Met 2.06.19 over olympische afstand finishte Va den Burgh twee minuten achte Oudeman en één minuut achi Wageninger Molendijk. Onder auspiciën van loopveil eniging Plantaris werd gistere! in Roelofarendsveen de eerst Run Bike Run afgewerl Noordwijker Thomas Steenl voorden ging met de winst nat huis. Hij legde de vijf kilomett lopen, ruim 42 fietsen en w< tien kilometer lopen af 1.57.29, een minuut voor Tooij Donterling. Leidenaar Hans v; Zijp werd, net als één dag eet] der in de LPSV-triathlon, viei (2.02.07). De vrouwenwedstrijd w; echter nog sterker bezet do< het optreden van de Leid; Gonnie Wensveen. Die gebruikl te de Run Bike Run als laatst/ test voor de halve triathlon ii Stein, waar ze haar achtstj plaats van vorig jaar wil verdi digen. Wensveen realiseert een tijd van 2.19.51, ruim voi de Warmondse Monique Ver] geer (2.33.44). „Eigenlijk alles wel goed", aldus Wens veen. Ze complimenteerde ooi de organisatie. „Het was per| fect, met een goed loop- en eei goed afgezet fietsparcours. He was pas de eerste keer, maai veel triathlons kunnen hier eei puntje aan zuigen." Atleten uit Leidse regio succesvol op NK junioren leiden. ben ten dam leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker Polsstokhoogspringer Remi Zevenhuizen heeft tijdens de Nederlandse kampioen schappen aüetiek junioren de spannendste strijd van het hele weekeinde uitgevochten. De Bataaf won na een barrage met een sprong over 4,50 goud. De Oegstgeester B- junior Christoph Kempen was met twee gouden medailles en een bronzen plak de grootverdiener van het weekeinde. Medail les van Nienke van der Giessen (Bataven) en Matthijs van Randsdorp (Spartaan) com pleteerden het uitstekende plaatje van de regionale atleten in Den Haag. Zevenhuizen kickt op kampioenschap pen. Vorig jaar startte hij het NK matig, maar eindigde hij met een persoonlijk re cord van 4,20 op de tweede plaats. Voor dit jaar hadden hij en zijn trainer Rico Ver voorn 4,50 als doel gesteld. Tot hij gisteren als herboren aantrad in Den Haag, bleef het echter bij 4.20. Het meest opvallend was zijn plotselinge zelfverzekerdheid. Omdat de favorieten aan elkaar gewaagd waren, gaf dat de doorslag. Concurrenten vielen één voor één af, terwijl Zevenhuizen over 3.80. 4,10, 4,20 en zelfs 4,30 en 4.40 ging. Alleen Rotterdammer Hofland bleef over op 4,50. Beiden misten driemaal, zodat een barrage de uitkomst moest brengen. Zevenhuizen: „In de Houtrust kostte een NK-barrage van de winter 2,5 uur. Maar ik voelde me sterk. Hofland kende ik niet, maar hij aarzelde een paar keer bij het aan lopen." Zevenhuizen faalde niet. Sterker nog, de 4,50 sneuvelde alsnog - met ruimte over. Met zijn zege verdiende Zevenhuizen bo vendien de uitzending voor de jaarlijkse jeugdinterland met België en Wales, over twee weken in het Belgische Oordegem. Met zijn overgang naar het Haarlemse KAV Holland is De Bataven in Christoph Kempen één van zijn grootste talenten kwijtgeraakt. Van alle B-junioren (16 en 17 jaar) was de Oegstgeester aüeet de snelste op 110 meter horden en 200 meter, terwijl hij op 100 meter slechts centimeters te kort kwam voor goud. Op de 100 mèter ontwik kelde Kempen zich in de voorrondes tot fa voriet. totdat hij de start bijna miste vanwe ge een vergissing in de aanvangstijd. Ook zonder wedstrijdvoorbereiding eindigde hij nog als derde, met 11,37 slechts 0,03 secon de achter de nummer één. Met de 110 meter horden en de 200 me ter, in totaal vijf starts, had Kempen één dag later een zware dag. Op het eerste onder deel. dat hij ondanks een mindere race won. bleek de indoorkampioen 60 meter horden ongenaakbaar. In de voorrondes van de 200 meter leek de vermoeidheid hem parten te spelen en ook in de finale kwam hij na honderd meter pas als vijfde uit de bocht. De turbo ging echter aan en op de streep was het alsnog Kempen wat de klok sloeg. Met een tijd van 22,93 had hij zijn derde medaille in de knip. Met de medailles van Zevenhuizen en Kempen was de koek nog niet op voor de atleten uit de Leidse regio, die veel succes voller waren dan de afgelopen jaren. Spar taan Matthijs van Randsdorp verraste met brons op de hinkstapsprong. Hij groeide dit seizoen op zijn nummer, wat zaterdag leid de tot een afstand van 13,52. De nummers één en twee, Delissen en Klaver, waren met 14,02 en 13,98 onbereikbaar, maar net als deze twee krijgt Van Randsdorp volgend jaar nog een kans bij de junioren. Nienke van der Giessen pakte in goede Bataven-traditie eremetaal op de 800 nieter. Met haar vijftien jaar de jongste in het hele veld liep zij tactisch sterk. Mede op aanra den van trainer Groenewegen bleef ze in se rie en finale aanvankelijk buiten het ge drang om op 600 meter de beslissende slag te maken. Het resulteerde in de derde plaats, in een knap nieuw persoonlijk re cord van 2.18,73. Een aantal regio-atleten greep naast de medailles, maar bemachtigde wel een fina leplaats. Ronald Eising, net als de winnaar en de nummer drie getraind door Wim Schoemaker, pakte met een goede laatste poging de vierde plaats bij het kogelslinge ren (39,40). Verder werden Edwin Kortekaas en de één jaar jongere Joost-lan Izeboud van De Spartaan vijfde en de zesde met de discus bij de jongens A (44,82 meter om 42,24). Met de kogel werd Izeboud zesde (13,88). Koen Hamers van AV Holland was het meest kansrijk met de speer en kogel, maar na het inwerpen stokte de sterke at leet. Met 53,14 en 13,22 werden het modale zevende en negende plaatsen. In de schaduw van Kempen kwam sprin ter Martijn Ungerer van het Alphense AAV '36 in de buurt van de medailles. Op de 100 meter werd hij vierde (snelste tijd 11,46), op de dubbele afstand zesde (23,47). Zijn club genoot Matthijs Timmer liep vrijdag al 9.19,11 op de drie kilometer, goed voor de vijfde plaats. Niels Geise (De Bataven) pakte in een hectische finale op de 800 meter de zevende plaats (1.57,33). Verspringster San dra Vendel (AAV) werd achtste bij de junio ren B met 5,15. cricketmedewerker De uit Hilversum afkomstige afkomstige Job Schippers heeft de Leidse studenten de tweede overwinning bezorgd. Nadat LSCC gisteren in 55 overs 175 runs voor 8 wickets had gemaakt, vernietigde Schippers de Rot terdamse verdediging van Victoria. In slechts 12 overs bowlde de pas sinds enkele jaren cricketende rechtenstudent 6 wickets voor 23 runs. Na de gewonnen toss besloot captain Raghoenath de cricketers van Victoria in de verzengende hitte la Orlando te laten fiel den. De zojuist uit Aruba teruggekeerde en ongetrainde Jurgen Smits opende de score met een prachtige 53 runs 1 x 6, 5 x 4). Hoewel de middle order in de brandende zon faalde, haalden de Leidse studenten hun topscore van dit seizoen. Maarten Ooms (40) en lefthander Boukje van der Ark (29) deden oude tijden herleven. Victoria begon hiema vol goede moed aan zijn innings, omdat het de laatste vie E wedstrijden ongeslagen was doorgekome; Helaas voor de Rotterdammers duurde h batten niet laqg. Onder leiding van de ee dergenoemde Schippers en Ben ten Dam voor 42) scoorden zij niet meer dan 89 runs j Captain Verbeek (38) hield als enige, mei )s> geluk, stand tegen de aanval van de Leidse studenten. LSCC is nog steeds degradatie-, kandidaat, maar staat nu zes punten vooj op VOC, dat twee wedstrijden minder hee! gespeeld. Curieus gelijkspel van Keytown Hitters De softballers van ACS Alphians hebben zaterdag een dubbele winst geboekt. Niet alleen werd Kennemerland tweemaal ver slagen (4-2, 8-4), maar tegelij kertijd leed koploper Thamen twee keer verlies. Hierdoor kwa men de Alphenaren weer op ge lijke hoogte met de ploeg uit Uithoorn. De eerste wedstrijd van ACS Alphians tegen Kennemerland verliep geheel volgens plan. Ge staag liepen de Alphenaren uit naar de 4-2 overwinnning. In de tweede inning opende Albert Tremus op een honkslag van Robert Blaas de score: 1 -0. Reg gie Valpoort en Eugene Martha deden daar in de derde inning na goed slagwerk van. Tuti Rumai en Luigi Anasagasti nog een schepje bovenop: 3-1. Een inning later sloeg Glanys Ke- nepa Rumai binnen voor de be slissende 4-1 voorsprong. De verdediging van werper Edwin Boekhouder ging in de zevende inning nog één keer in de fout waardoor Kennemerland op 4-2 kwam, maar de eerste Alphense zege was binnen. Kennemerland bood in de tweede wedstrijd aanzienlijk meer tegenstand. ACS Alphians keek al in de eerste inning tegen een 2-0 achterstand aan, maar na een punüoze tweede inning zette Alphians in de derde in ning de achterstand via Sander van der Veen, Rumai, Anasagas ti en Tremus om in een 4-2 voorsprong. Scores van Val poort en Tremus in de volgende twee innings hielpen de Alphe naren goed op weg: 6-2. Kenne merland zette Alphians in de vijfde inning nog even op scherp met een homerun: 6-4. Maar nieuwe runs van Valpoort en een solo-homerun van Tre mus dwongen de Haarlemmers definitief tot overgave: 8-4. Evenals de mannen-softbal- lers hebben de softbalsters van Alphians hun zinnen gezet op de koppositie. Dit weekeinde schoven de Alphenaren vakkun dig koploper SC Haarlem twee keer aan de kant: 4-2 en 5-4. Aanvankelijk leek Alphians in de eerste inning van de eerste ontmoeting het onderspit te moeten delven na twee Haar lemse twee-honkslagen en een Alphense veldfout: 2-0. In de vierde inning zette Michelle Blom, Kok, Martine Zoetmul der, Yvonne Lodder en Yasha Rooswinkel Alphians verrras- send op een 3-2 voorsprong. Deze voorsprong werd in de vijfde inning via Nadia van Vliet zelfs vergroot tot de 4-2 eind stand. Ook in de tweede wedstrijd keek Alphians na de eerste in ning tegen een achterstand aan: 1-0. Daarna bleef Alphians steeds op gelijke hoogte via een run van Erika Bloem en een homerun van Blom: 2-2. Zelfs na de zevende inning hielden Alphians en Haarlem elkaar in evenwicht. Pas in de negende inning kon Lodder het winnen de punt binnen slaan na voor bereidend werk van Wendy ten Haaf en Celeste Rooswinkel: 4- Keytown Hitters werkte te gen Storks een zinderende wed strijd af. Na een hopeloze start (0-6), zette de Leidenaars in de derde inning het herstel in: 4-6. Storks liep echter in de volgen de verder uit naar 4-8, waarop Toy Francisco met een home run antwoordde: 5-8. Na een 9- 8 voorsprong in de zevende in ning leken de Leidse kansen in de laatste inning, bij een 10-12 stand, verkeken. Brian James sloeg op de valreep echter nog twee ploeggenoten binnen voor een curieus 12-12 gelijkspel. Na een sterke reeks ging Ade- geest gisteren tegen Blue Birds kansloos ten onder met 15-3. Na een 8-0 stand in de tweede inning werd al in de zesde in ning de 15-3 eindstand bereikt. Dennis van Kempen, Dennis Fontaine en Patrick van den Berg redden met goed slagwerk nog de Voorschotense eer, maar de ploeg van Daan Lobel staat na deze afstraffing weer met beide benen op de grond. Standen op pagina 22. CHRY^LC" runsburg Enkele honderden mensen bezochten afgelopen zaterdag het vechtsportgala in Rijns burg. Organisator Ruud van Oyen had op wat meer toeschouwers gerekend. „Het hele jaar is het slecht weer in Nederland, en uitgerekend nu is het stralende zonnenschijn. Dat heeft heel wat publiek gekost", aldus Van Oyen die financieel moest toe leggen op dit evenement. Op de foto de Duitser Werner Stark, tweede op het WK en Europees kampioen op de free style, in actie. FOTO HOLVAST/ MARK LAMERS Twee keer winst voor Wandy Kater taco de vries Wandy Kater van De Zijl/LGB blijft furore maken bij het wed strijdzwemmen op de lange baan. Dit weekeinde boekte zij in Breukelen en op de Maarse- veense plassen weer tweemaal winst. Zaterdag won Kater in Breu kelen de 3 kilometer vrije slag voor vrouwen in 39.50.8. Giste ren klokte ze, tijdens een wed strijd die in de Maarseveense plassen werd gehouden, 25.39.9 op de 2 kilometer vrije slag en werd ze weer eerste bij de vrou wen. Diederik Huybers werd tweede op de kilometer vrij voor jongens onder veertien in 13.03.5. In Aalsmeer behaalde De Zijl- /LGB geen nieuwe limieten voor de NK junioren van vol gende week, maar viel wel in de prijzen. Huybers tekende bij de jongens onder veertien voor goud op de 100m rug in 1 en werd tweede op de lOOm vlinder in 1.18.0. Op die afstand won Sven Meijers in 1.16.7. Meijers tikte eerder op de 100m vrij ook al als eerste aan: 1.03.5. Ria Willemse werd tweede bij de wouwen op de 50m school in 35.4, terwijl Ingrid Petiet als derde finishte op de 100m school bij de meisjes onder veertien. Die prestatie herhaal de ze op de 100m wij: 1 Nelleke Beekman werd in een leeftijdscategorie jonger, onder twaalf, eveneens derde op die discipline: 1.14.0. Weer nationale titel voor AZC alphen aan den run AZC heeft opnieuw een natio nale titel veroverd. Gisteren ble-1 ken de jongens onder 14 jaar de sterksten van het land. Zij won- j nen in Barendrecht in de finale met 7-2 van WVZ uit Zoeter- meer. In de kruisfinale werd HZC/De Robben met 13-2 te ruggewezen. Het is het derde juniorenteam van de Alphense waterpolovereniging dat dit sei zoen de Nederlandse titel be haalt. Eerder werden de jongens onder de 12 jaar en die onder de 16 jaar kampioen.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20