Niet meer zeuren over bloedbank Paideia is geen sekte Ondeskundig beleid Schrijvende Lezers Over horren en gaatjes Walenkamp en Van Rij DONDERDAG 23 JUNI 1994 gesloten Graag wil ik even reageren op de stemmingmakende artikelen over Paideia in uw krant. Stem mingmakend met name omdat de auteurs erg hun best doen de suggestie te wekken dat Paideia een sekte is. Sekte - een heel beladen woord. Wat is een sekte? De zien dit als een gemeenschap, waarin leden gemanipuleerd worden. Heeft dit iets met Paideia te maken? Nee. Het betreft hier een dertigtal mensen die gedreven worden door een (terechte) zorg over de samenleving en de wereld. Zij ontwikkelen een nieuwe manier van kijken, een nieuwe manier van leven en dragen op die wij ze bij aan verbetering van onze getergde wereld. Geheel tegen strijdig aan het begrip 'sekte', zijn al hun activiteiten naar bui ten gericht, en spreken menig weldenkend mens aan. Een prachtige supermarkt, die baan- Eindelijk zijn ze begonnen met het opknappen van de min van Haagwijk. Dus wij behoren in een hoera-stemming te zijn. Ware het niet dat wij eind mei van vacantie terugkwamen en verrast werden met een prach tig uitzicht op drie palen vlak voor ons raam. Door een stom me fout van de bouw zijn de balkonnen niet goed bevestigd, zodat er een gevaarlijke situatie ontstaat, en wij de dupe zijn van een ondeskundig beleid van woningbouw De Sleutels. De mensen vliegen al een paar jaar naar de maan. maar kunnen in 1992 geen behoorlijk huis bou wen. Een kwestie van goedkoop bouwen en duur verhuren. Hoe komt het dat de balkons in de Kennedylaan wel goed zijn, maar in de Beethovenlaan niet? Wij hebben een tuinameuble- ment gekocht, maar kunnen er geen behoorlijk gebruik van maken, vanwege de opstakels voor ons raam. laat staan dat wij bezoek kunnen ontvangen en gezellig buiten kunnen gaan zitten. Alle mooie beloftes die de wohingbouw ons heeft ge daan worden hiermee teniet ge daan. Schandalig voor woning bouw De Sleutels, die het zich best mag aantrekken. Ik betreur de die brekend werk heeft verricht op het gebied van natuurvoeding. Een plek in Frankrijk waar men zijn vakantie nu eens anders kan doorbrengen dan op de Costa del Sol, managementtrai ningen. etc., etc. Is dat nu een sekte?? Dan zijn Shell en Albert Heijn dat ook. Nee, dit is een nieuwe maat schappelijke stroming. Over eenkomsten zijn te vinden in bijvoorbeeld 'Fit for Life' - de grote ommekeer op het gebied van gezonde voeding. En wat is er op tegen om gezond en eer lijk te willen leven? Willen we dat niet allemaal? Kennelijk niet. Het is meer dan betreurens waardig dat de kranten meer belangstelling hebben voor rod dels rondom Heijn dan voor het wezenlijk vernieuwende werk van deze jonge organisatie. 23 Miljard bezuinigen; wat moeten wij ons daarbij voor stellen? Met vrij grote zekerheid mag ik aannemen, dat u wel één of meerdere horren in uw huis heeft. Als u nu naar zo'n hor kijkt, wat ziet u dan? Juist, gaatjes, gaatjes en nog eens gaatjes; maar.... hoeveel? Uitge gaan van de in mijn huis aan wezige horren, tel ik per 1 strek kende meter ±615 gaatjes, het geen per 1 m2 dus: 615 x 615 378225 gaatjes geeft. Als we nu 1 miljoen gaatjes willen zien, dan hebben we daar een lap van 2.64 m2 voor nodig. Als we ons nu voor welk gaatje ƒ1,- voorstellen, dan is dat toch nogal wat. Gaan we nu naar de beroemde 7 miljoen van d« postcode-loterij. Dat geeft nel zoveel pietermannen als e gaatjes zitten in 18.5 m2. Dan 1 miljard.... daar hebben we dan 2644 m2 voor nodig!!! Maar., het wordt nog gekker!! Komen we zo aan de door de regerinJ aangekondigde bezuiniging van 23 miljard, dan leert een tellinj ons, dat dit net zoveel gulden] zijn, als er gaatjes zitten in schrik niet, een rol van 60.8 kn van 1 m. breed. Ofwel een laj van ruim 304 x 200 m., hetgeei overeenkomt met, jawel, gemeten de oppervlakte 1 grote voetbalvelden!!! O. Dabroek Leiderdon „De anderen hadden de mening dat wij dit toch gratis deden en men blij moest zijn dat we kwamen om bloed te geven." foto hielco kuipers huis van woningbouw De Sleu tels gaan wonen. Op 11 april is er een enquête gehouden waar de heer Stikvoort zo trots op was, hij vond dat zijn imago nogal mee viel. Nou als u het mij vraagt is uw imago ver te zoeken. Houdt u uw enquête maar eens bij de bewoners van Beethovenlaan 4 tot 86 dan wordt het heel anders, want u bent bij de verkeerde mensen geweest. Ik weet wel dat wij be hoorlijk in ons woongenot be nadeeld zijn, en dankzij uw on deskundig beleid zitten wij nu voor PAAL. Wat een gezeur over het lan gere wachten bij de bloedbank in Leiden. De mensen zijn alle maal zo gestresst tegenwoordig. Alles moet vlug, vlug, en als het even tegenzit, vliegt men naar de krant om het hart te luchten. Ook ik was donderdag 16 juni bij de bloedbank. Ik kwam om 9.30 uur binnen en als ik had gewild, was ik om 10.30 uur weer thuis geweest. Goh, wat erg, een uurtje om een leven te kunnen redden! Toen ik bij de bloedbank bin nenkwam, hoorde ik al zo'n kakmadam kwijlen tégen de se cretaresse: „Of ik word meteen geholpen, of ik ga weg en kom nooit meer terug. U vergeet dat ik dit voor jullie doe en ik heb een héél belangrijke bloed groep." De secretaresse kan het natuurlijk niet maken zo'n mens voor te laten gaan, dus madam vertrok. Toen ik daar zo zat te wachten, was er maar één mevrouw (ze kwam uit Lisse) die niet zat te zeuren. De ande ren hadden allemaal de mening dat wij dit toch gratis deden en men blij moest zijn dat we kwa men om bloed te geven. Nee mensen, niet het zieken huispersoneel moet blij zijn, maar wij moeten blij zijn dat we het nog kunnen en mógen ge ven. Het is namelijk het bewijs dat wij nog gezond zijn! Dege nen die ons bloed krijgen, zijn dat namelijk niet. Denk daar eens bij na voordat u zulke on zin uitkraamt. Ik hoop voor die dame, die weggegaan is (en met haar nog een paar mensen) dat als zij bloed nodig heeft, er nog een donor is die niet is weggelopen. Anders zou het voor haar wel eens heel naar kunnen aflopen. Dan kunnen de doktoren öf niets meer voor haar doen öf bloed in het buitenland kopen, met alle risico's van dien! Een klein jaartje geleden had mijn kleindochtertje nekkramp en een eerste vereiste was 'bloedspoelen'. Ik dank de do nors op mijn blote knieën dat zij er zijn want anders had dit kind het beslist niet overleefd. En dankzij deze mensen is het nu weer Hollands Welvaren. Men staat er normaal niet zo bij stil, maar het kan iedereen overkomen. Ook u, uw kinderen of kleinkinderen en dan zijn we nergens meer als iedereen zo la coniek en agressief reageert, als momenteel het geval is bij de bloedbank in Leiden. Wat mij nog het meest is op gevallen en wat mij door dit meeste zaten te klagen, na de bloedafname ineens alle tijd van de wereld hebben. Want of het nou komt doordat de koffie, broodjes en cake gratis zijn, of door de spanning die van de mensen afvalt na de bloedafna me, maar dan heeft men wèl tijd om twee of zelfs drie kopjes koffie te drinken en een half uur (want zo lang heb ik er namelijk ook gezeten) te kletsen. Mensen, hou toch op met zeuren... Red een leven... Geef bloed als je ertoe in staat bent. En heb je echt heel weinig tijd, vraag dan om 's avonds te wor den opgeroepen. Dat tv-pro- gramma dat je dan mist, neem je dan toch even op? Geweldig toch, die Leidse wet houders. Walenkamp en Van Rij. In de rol van Calvijn en Miep Kraak. Opeens valt ze het achterbuurtgehalte van de bin nenstad op, maar dan laten ze het er toch ook niet bij zitten! Walenkamp en Van Rij trekken samen ten strijde tegen de ver pauperende binnenstad met het pas geslepen potlood van jour nalist Van Hoore als wapen. Er gerlijk toch die paaltjes tegen het fout parkeren. Hoe kan men zoiets nou plaat sen. Dat hebben vast de auto mobilisten zelf gedaan. Om de stad niet alleen lekker te kun nen vervuilen maar ook nog eens veel onaantrekkelijker te maken. Maar dat is dankzij Walenkamp binnenkort over. Dan doet heel Leiden collectief afstand van de auto. De hele re gio komt op de fiets inkopen doen en laat die verfoeilijke au to buiten de stadsgrenzen staan. De binnenstad mag je dan alleen nog in als je in het bezit bent van een museum jaarkaart. Wel moet nog even het onkruid worden verwijderd. Niet spuiten natuurlijk. Nee, al le Leidenaars gaan spontaan de straten op en handmatig en milieuvriendelijk het onkruid te lijf. Graffiti-artiesten lopen voortaan hand in hand met de straatvegers die weer i straatbeeld te zien zullen zijrj Maar wat een schande vi burcht dat daar een hardhouteP bank is geplaatst op betonnen voet. Afschuwelijk toch. Ook da is vast werk van die eigenwijzfej mensen geweest, die de i gietijzeren bankjes niet willef hebben maar daar (lekker puhf dit exemplaar hebben gezet. Efh dan die PVC terrasstoelen. Riehf moet het zijn. Okee, het rot waL snel weg, maar geen probleem dat is immers goed voor dr werkgelegenheid van de stoe lenmattersbranche. De kostenk Het zou wat!! Wat nu weer tja denken van die eikels die dj Stevenshof zomaar in éér aan Leiden hebben gebouwtje Daar was het college ook van op de hoogte. Past toch bij de historische binnenstadn Hadden allemaal eigenlijk vershuisjes in steegjes moeteijh zijn. Bedsteedjes erin, open riooltje ervoor. Mooie gr< te kinderhoofdjes waaro handkarren weer echt middel eeuws kunnen ratelen. Jammeifca gemiste kans. Maar toch laat d|n wethouders maar even gaan ein Leiden wordt weer gezellig. Ei -g Mooi. En leeg. En Arm. W. Goddiji Katwij

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 24