Alkemade wijst hondenveldje af Vroegindeweij: open, direct en gemoedelijk Gereedschap gestolen Dierenvrienden bekroond Boer krijgt boete voor verwaarlozen schapen Leimuidenaar krijgt lintje Hazerswoudse fietstunnel krijgt naam Avifauna stopt met paardrijlessen Rijvereniging in nieuw clubhuis Rijn Veenstreek Ruim 700 handtekeningen hebben geen effect De gemeente Alkemade heeft ruim zevenhonderd hand- tekeningen naast zich neergelegd van mensen die pleiten f voor een hondenveldje op het industrieterrein De Lasso in Roelofarendsveen. De gemeente zegt dat zij geen geld heeft voor het inrichten van een uitlaatplaats. i! alkemade marieta kroft H Vorig jaar overhandigden de H dorpelingen de handtekeningen j aan burgemeester A. Meerburg. 91 Ondanks dit krachtige verzoek heeft de gemeente laten weten niet op de wens van de honden bezitters in te gaan. Geld speelt een sleutelrol. Burgemeester en wethouders zeggen dit niet te hebben. Bo vendien zijn er gegadigden die het terrein willen kopen. En dat betekent geld in het laatje van de gemeente, die krap bij kas zit. De brief aan initiatiefneem ster C. Kerkvliet met deze bood schap is al klaar. Als de raad er maandagavond mee instemt, gaat hij de deur uit. Ook heeft de gemeente on derzoek gedaan naar een alter natieve locatie: de plek aan het einde van de Sotaweg, het zoge noemde huttenbouwterrein. Hier hebben B en W ook van af gezien omdat de te plaatsen Diefstal uit shovel hoogmadeUit een in een weiland langs de provinciale weg in Hoogmade staande shovel is een radio-cassetterecorder gesto len. De diefstal is in het weekeinde gepleegd. Auto uitgebrand in Leimuiden leimuiden Aan de Westerdijk in Leimuiden is gistermiddag een auto uitgebrand. Volgens de eigenaar stond het voertuig plotse ling in brand. De vrijwillige brandweer van Leimuiden/Rijnsaterwoude heeft de brand geblust. Brillen ontvreemd uit winkel nieuwkoop» Een standaard met 32 brillen is gisteravond gestolen uit een winkel aan de Dorpsstraat in Nieuwkoop. Tevens werd uit de kassa het wisselgeld meegenomen. De dader heeft een deur van de winkel opengebroken. hekken te duur zouden zijn. Hoe duur, staat niet vermeld in de brief en ook de briefschrijver, L. van der Giessen van de ge meente weet dat niet. Kerkvliet reageert teleurge steld op de inhoud van de brief en hoopt dat de raadsleden maandag zullen afwijken van het collegestandpunt. ,,Het ter rein aan de Lasso ligt ideaal, vlakbij de woonwijk. Nu laat ik mijn hond uit op groenstroken vlak voor De Lasso. Het is veel leuker om het beest af en toe los te laten lopen in een veilige om geving." Als Van der Giessen wordt ge vraagd om het alternatief voor de Veenders om hun hond uit te laten, heeft hij snel zijn ant woord klaar: ,,Op straat." alphen aan den run» Een monteur van de PTT is gis termiddag zijn koffer met ge reedschap kwijtgeraakt. De man was aan het werk in een kantoor aan het Stadhoudersplein in Al phen en liet de koffer even on beheerd achter. Toen hij na eni ge tijd terugkwam was het ge reedschap verdwenen. De waar de bedraagt 3000 gulden. alphen aan den run» Rochshana Arsala (links op de foto) heeft de zorg over haar konijn Snuffie. Geregeld trekt de 11-jarige Rochsha na Snuffie zijn tuigje aan om hem in de buurt uit te laten. Én als hond Roetje over de vloer komt, dan spelen hij en Snuffie gezellig sa men. Over de verzorging van haar snuffelaar maakte Rochshana een mooi werkstuk en van klei maakte ze een konijn dat sprekend op Snuffie lijkt. Voor haar inspanning en voor de goede verzorging werd Rochshana gisteren beloond met de eretitel Alphens beste bees tenbaasje. Ook Marjolein van Dam (12 jaar) werd gis teren bekroond. Zij mag zich Alphens groot ste dierenvriend noemen. Marjolein is gek van paarden. Ze heeft paardrijles en zou niet weten wat ze moest beginnen wanneer er geen paarden waren. Elke maandag is ze een vaste hulp van de vrijwilligers bij kinderboer derij Bospark. Thuis heeft ze nog een cavia. Zes Alphense kinderen dongen mee naar de titel 'grootste dierenvriend', vijftien naar de onderscheiding 'beste beestenbaasje'. De winnaars kregen hun prijzen gisteren op de kinderboerderij Zegersloot uitgereikt door M. Dieho, de beheerster van de Alphense kinder boerderijen. FOTO BEN DE BRUYN Ondanks roerig begin voelt burgemeester zich thuis in Ter Aar ter aar marieta kroft 'Hoe is dat meisje eigenlijk?' vroeg een Teraarder aan een plaatsgenoot. Hij stond op het punt om naar het spreekuur van burgemeester Willemien Vroegindeweij te gaan, maar was toch wel benieuwd naar diens ervaringen met haar. De 49-jarige Vroegindeweij lacht terwijl ze dat vertelt. „Na afloop vroeg ik hem: en bevalt het meisje u wel?" Zo verlopen de meeste van haar contacten met de Teraarders, zegt ze: heel open, direct en gemoedelijk. En dat is ook waarom ze zich er al T' helemaal thuis voelt. IEen gemakkelijk jaar was het niet voor de voormalige secreta resse van de diverse i CDA-fractievoorzitters die in 1986 deze functie verruilde voor Aq die van ombudsvrouw van het 92 CDA. Op 1 juni 1993 kwam ze 91 aan het hoofd van het roerige 87 Ter Aar dat zojuist een be- 87 stuurscrisis had doorgemaakt. 87 De ene wethouder was wegge- 91 stuurd en de andere stapte ook 89 op. En zo begon het besturen 90 voor de in Den Haag woonach- ?0 tige Willemien Vroegindeweij g? samen met twee hele nieuwe QQ wethouders. Ze geeft ook on- 91 middellijk toe dat het 'niet ge- 91makkelijk was omdat je niet 92 kunt leunen op de ervaring van 90 wethouders'. Liever spreekt ze 89 van 'een enorme uitdaging'. 91 Sommige Teraarders moesten 90 ook wel wennen aan het nieuwe 91 gezicht, zo heeft Vroegindeweij ervaren. Het verbaast haar niet qq omdat haar voorganger Piet m Verhoef immers wel 17 jaar aan het bewind heeft gestaan. Een man die het ook nu nog moei lijk vindt om de politiek van Ter Aar los te laten: hij is sinds een jaar voorzitter van de plaatselij ke CDA-afdeling. Dit tot erger nis van mensen uit de 'linkse en rechtse hoek' van Ter Aar om dat hij hiermee zijn opvolger voor de voeten zou lopen. Vroegindeweij schrikt als haar om haar eigen oordeel wordt gevraagd. „Het is niet altijd even gemakkelijk", geeft ze toe. „Je hebt toch te maken met ie mand die 17 jaar lang hier bur gemeester is geweest en die op een bepaalde manier zaken in de gemeente heeft behartigd. Iedereen is weer anders. Juist FOTO BEN DE BRUYN omdat Verhoef politiek actief is, is het voor sommige burgers moeilijker om te wennen aan een ander." Hoe dan ook, Ter Aars' nieu we burgemeester gaat haar ei gen gang. Ze heeft haar eigen werkwijze en ideeën voor haar plattelandsgemeente, bena drukt ze. Heel belangrijk vindt ze het kunnen wonen en wer ken in Ter Aar, nu en in de toe komst. „De sociaal-economi sche structuur, daar maak ik me sterk voor", stelt ze met nadruk. Het Groene-Hartbeleid dat ook Ter Aar aan strenge regels voor woningbouw en bedrijvig heid bindt, baart haar dan ook ten dele zorgen. „Er mag van mij best meer gebouwd worden. We moeten voorkomen dat de jongeren wegtrekken omdat ze hier niet meer kunnen wonen. Anderzijds hoeft Ter Aar ook geen verstedelijkt gebied te worden", legt Vroegindeweij uit. „Daar is de gemeente te mooi voor." Als het aan haar ligt, komen er meer mogelijkheden voor het recreëren in de gemeente. „De Langeraarse Plassen zouden wellicht toegankelijker gemaakt kunnen worden voor de men sen door bijvoorbeeld een terras bij het Kerkpad aan te leggen", geeft ze een voorbeeld. Be nieuwd is ze bovendien naar de aanbevelingen die zullen volgen uit het economisch onderzoek dat momenteel gaande is onder de Teraarse ondernemers in sa menwerking met de Kamer van Koophandel. Haar draai in de plattelands gemeente lijkt ze te hebben ge vonden. Ze woont er nog niet, maar dat komt nog. Vroeginde weij is op zoek naar een huis, dat, als het aan haar ligt, dicht bij het gemeentehuis moet staan. „Mijn achtergrond brengt dat met zich mee. Als dochter van een dominee woonde je ook dichtbij een kerk. Je hebt een bepaalde relatie met zo'n huis." De 68-jarige Leimuidenaar B. van der Voort heeft gisteravond de eremedaille in zilver ontvan gen, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Van der Voort kreeg de onderscheiding omdat hij vanaf het begin betrokken was bij de sportvereniging Kic kers '69, die dit jaar een kwart eeuw bestaat. De Leimuidenaar begon er als terreinverzorger en was vanaf 1971 onafgebroken lid van het bestuur. Hij ontving de medaille uit handen van bur gemeester W. van Beek in het clubgebouw van de Kickers aan de Beukenlaan. Tegelijkertijd trad hij af als bestuurslid. rupwetering/leiden De kantonrechter in Leiden heeft gisteren een 63-jarige vee houder uit Rijpwetering veroor deeld tot een boete van 500 gul den voor het verwaarlozen van zijn schapen. Op 10 december 1992 trof de Algemene Inspectie Dienst (AID) bij hem in de wei een kreupel schaap aan en een schaap dat al enkele dagen dood was. Een paar weken daarvoor was de Ripper nog voor eenzelfde geval veroor deeld tot een boete van 250 gul den plus 750 gulden voorwaar delijk. Het kreupele schaap liep moeilijk doordat één van de hoeven niet op tijd was bekapt. Het dode schaap lag al enkele dagen in de wei, getuige het feit dat de vogels de ogen al hadden uitgepikt. De man vertelde tijdens de zitting dat hij eind 1992 weinig tijd had voor de verzorging van Eerste kunstwerk op Castellum-as Het beeld A dark limousine exit' van de Haagse beeldend kunstenaar Emst Hazenbroek wordt maandag 27 juni op het Raoul Wallenbergplein in Al phen geplaatst. Twee dagen la ter moet het werk klaar zijn en heeft Alphen zijn eerste kunst werk op de Castellum-as, de weg van de Alphense brug tot aan het Raoul Wallenbergplein. Dezer dagen is begonnen met de voorbereidingen voor de plaatsing van het beeld van de Haagse kunstenaar. Voorlopig gaat het hier om een tijdelijke plaatsing. In afwachting van de verdere ontwikkeling van de Castellum-as wordt nader be paald of het beeld definitief op de rotonde blijft. B en W beslui ten welke beelden nog meer worden geplaatst. Het beeld is in 1992 door de gemeente aangekocht voor 30.000 gulden. De provincie Zuid-Holland subsidieerde de aankoop voor de helft. Het beeld is er een uit een serie van drie. Het gaat om een abstracte sculptuur van gelakt staal met een lus-achtige vorm van circa acht meter hoog en ongeveer negen meter lang. Op een rotonde bij Amersfoort staat het tweede (nog groter) beeld. Het derde exemplaar staat in Seoel bij het Olympisch Stadion. Het beeld van Hazenbroek is overi gens niet het enige dat in de laatste dagen van juni in Alphen wordt opgericht. Morgen wordt op het Europaplein de Apollo beeldengroep van Lex Wechge- laar onthuld. hazerswoude-dorp Nog slechts twee weken blijft de tunnel onder de Hoogeveense- weg tussen Hazerswoude-Dorp en Boskoop naamloos. De vorig jaar aangelegde fietstunnel wordt op vrijdag 1 juli officieel vernoemd naar de vroegere ei genaar van de grond waarover het fietspad loopt, wijlen A.A. van der Maas. De weduwe Van der Maas-de Bruijn zal de naamborden bij de tunnel ont hullen. Door de naamgeving wil de gemeente de herkenbaar heid van de tunnel vergjoten. Via de tunnel kunnen fietsers zonder gevaarlijke oversteken van Hazerswoude-Dorp naar Waddinxveen. zijn beesten. Hij was voor zich zelf een nieuw huis aan het bouwen en was op 10 december al vijf dagen niet meer bij zijn schapen geweest. „Bovendien lopen ze op een moeilijk stuk land. Het is een eilandje. Je moet met een paar man zijn om de beesten bij elkaar te drijven en in de boot te jagen. Ik kan het daardoor moeilijk allemaal in de gaten houden. Pas kwa men ze me weer waarschuwen van de AID." „Het moet niet zo zijn dat de AID u komt waarschuwen. U moet de dieren zelf in de gaten houden", reageerde rechter M. Kamp op het betoog van de veehouder. „Als u ze niet goed verzorgt, moet u geen dieren houden. U lapt de verzorging van uw dieren kennelijk aan uw laars." De rechter veroordeelde de Ripper tot een boete van 500 gulden plus een voorwaardelij ke gevangenisstraf van twee we ken. VRIJE TIJD Swingavond De swing-commissie van de dagcentra Endegeest organi seert op donderdag 23 juni in de bovenzaal aan de Endegees- terstraatweg 5 in Oegstgeest een swingavond. De band Big Deal speelt nummers uit de jaren zestig en zeventig. De zaal gaat om 21 uur open, de toegang is gratis. Grote Avond De leerlingen van de muziek school in Zoeterwoude houden op vrijdag 24 juni in Ons Huis aan het Kosterpad in Zoeter- woude-dorp de jaarlijkse Grote Avond. Zij zullen klassieke en moderne stukken opvoeren. De AMV-leerlingen zijn ook aanwe zig. Aanvang half acht, t gratis. j Te hard l Smalle straten, woonerfjes en l spelende kinderen die ineens de straat oversteken. Je mag er vijf tig rijden, maar eigenlijk is dat onverantwoord. Toch zijn er al tijd mensen die ook midden in de woonwijk bovenop het gas pedaal gaan staan, tot ergernis van de rest van de buurt. Een 27-jarige man uit Sassenheim ergerde zich zo aan het gedrag van een buurtgenote, dat hij haar bijna van de weg reed. En dat mag niet. De man had zich al vaker opge wonden over de betreffende vrouw. „Ik heb haar vaker veel te hard door de wijk zien rijden. Ook eerder op die dag, toen ik wat spullen in de auto stond te laden, kwam zij met veel te ho ge snelheid langs rijden." Het was 14 december vorig jaar. De Sassenheimer reed zijn auto achteruit de straat op terwijl hij in de verte zijn snelle buurtge note een woonerf uit zag ko men. „Dat was honderd meter verderop. Tijd zat dus. Maar zo gauw ik op de weg stond, moest zij met gierende banden rem men." De man gebaarde dat ze kalm aan moest doen en reed lang zaam weg. Zijn extra lage snel heid werkte de vrouw op de ze nuwen. Zo gauw er in de weg een recht stuk van honderd me ter zat, haalde zij de man in. Die ging echter ook wat harder rij den en stuurde zijn auto naar links. Toen zij vlak voor de bocht weer naar rechts ging, botsten ze tegen elkaar. Dé Sassenheimer moest giste ren voor de Leidse kantonrech ter voorkomen voor zijn wegge drag. Voor hem was zijn bezoek aan de rechter vooral een aan leiding om zijn ergernis over de medeweggebruikers nog eens over het voetlicht te brengen. „Aan de weg is een school ge vestigd. Je mag er vijftig rijden, maar volgens mij is dat veel te snel. Dat heb ik ook al bij de ge meente aangekaart. Maar het gedrag van anderen werd niet geaccepteerd als ex cuus voor zijn eigen piraterij. „Het kan best zijn dat er steeds te hard wordt gereden", wilde officier van justitie J. Reddingius toegeven. „Maar het is niet aan u om daar iets aan te doen." Zij eiste naast een boete van 500 gulden en een voorwaardelijke rijontzegging van twee maan- den. De man mocht dan ont kennen dat hij de vrouw van de weg had proberen te duwen, ge tuigen hadden toch echt iets anders gezien. Ook rechter M. Kamp vond dat het gedrag van de Sassenheimer niet door de beugel kon. Hij veroordeelde hem tot een boete van 500 gulden. Maar in plaats van een voorwaardelijke rijont zegging voegde hij een er een voorwaardelijke boete van nog eens 500 gulden aan toe. In de sloot Een geintje was het. Even snel met de auto een vriend uit de kroeg naar huis brengen. Voor de 28-jarige man uit Nieuwe Wetering eindigde het geintje in de middag van 3 juli vorig jaar in de sloot naast de Ripselaan. De twee vervolgden lopend hun weg naar Nieuwe Wetering. Pas 's avonds meldde de roekeloze bestuurder het voorval bij de politie. De man mbest zich gis teren voor de Leidse kanton rechter verantwoorden voor zijn rijstijl. „U had ook voor de politierech ter kunnen staan", sprak een strenge kantonrechter Kamp de verdachte toe. „U bent doorge reden na een aanrijding en dat is een misdrijf. En doordat u pas later bij de politie kwam, blijft het de vraag of er alcohol in het spel was." Met één bier en twee rum-cola achter de kiezen had de Weteringer waarschijnlijk meer op dat is toegestaan. En wie zonder enige aanleiding in een flauwe bocht van de weg raakt, rijdt ook zo goed als zeker veel te hard. Maar dat was allemaal niet meer na te gaan. Omdat er bo- vendien niemand gewond was geraakt en de schade aan de verkeersheuvel die de man op weg naar de sloot nog even had meegepakt wel meeviel, kwam hij er heel genadig van af. De of ficier van justitie eiste een boete van 400 gulden en de rechter vond dat een mooie straf. Kamp wist nog een mooi lesje te verbinden aan de de weder waardigheden van de man uit Nieuwe Wetering. „Als je later een keer een bromfiets hebt", vertelde hij de groep uit de hoogste klas van de basisschool die de zitting bijwoonde, „dan is het heel belangrijk dat je goed verzekerd bent. Als je dan scha de veroorzaakt, helpen zij je met betalen. Dat is heel belang rijk." De manege van vogelpark Avifauna stopt met ingang van 3 juli met het geven van paardrijlessen. Alleen mensen die nog recht hebben op rijles sen, mogen hun resterende lessen nog opnemen. Zij zijn inmiddels door de directie van Avifauna op de hoogte gesteld. Volgens directeur P. van der Valk wil het vogelpark meer nadruk leggen op het geven van rijlessen op pony's. „De medewerkers hebben hun handen vol aan de pony's. Daarom stoten we de paardrij lessen af. Als er in de toekomst weer meer belangstelling is voor paardrijlessen, pakken we dat misschien weer op. Naast de mogelijkheid om ponyrijlessen te nemen, blijft Avifauna paarden verhuren voor privélessen en ritten bui ten de manege. De landelijke rijvereniging Jean ne d'Arc in Zoeterwoude-Dorp opent zondag haar nieuwe clubhuis aan het Molenpad. De vereniging heeft het gebouw grotendeels zelf betaald, gehol pen door sponsors en dona teurs. Daarmee is 'Jeanne d'Arc' één van de weinige verenigin gen in de regio die zonder hulp van de gemeente een gebouw van de grond tilt. Het oude clubhuis stond vol gens voorzitter C. Wesselingh op instorten. „Het verkeerde in zeer slechte staat. De vloeren begaven het en de deuren hin gen scheef. Nu staat er dat nieu we clubhuis. Het is drie jaar lang het directieonderkomen geweest van het academisch ziekenhuis tijdens de verbou wing." Wesselingh vertelt dat het nieuwe clubhuis was rond de 12.500 gulden heeft gekost. Daarvan heeft de vereniging 75 procent voor eigen rekening ge nomen. De vereniging telt momenteel zo'n veertig leden, maar Wesse- lingn hoopt bij de open dag zondag nieuwe leden binnen te halen. Die krijgen, mits ze zich zondag opgeven, korting op de contributie. „Dat is gezelliger. We houden die open dag om het clubgebouw te openen, om te laten zien wat de paardesport inhoudt en om er leden bij te krijgen. Want in Zoeterwoude lopen nogal wat paarden rond. En de vereniging is afhankelijk van particulieren die hun paar den beschikbaar stellen, want eigen viervoeters heeft ze niet. Het clubgebouw wordt zon dag om 13.30 uur geopend. Daarna volgen demonstraties waaronder het zogenoemde westernrijden zonder teugels. Bezoekers van de open dag kunnen een proefrit maken. De open dag duurt tot 17 uur. DINSDAG 21 JUN11994

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 11